Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.262.159
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
kivic15 kaže...
Hrvek1909 kaže...

A meni ak možete reći jel valjaju ove grafičke za igranje.. Ne tražim high end igranje, ali tu i tamo bacit COD4, MC, BF2 i neke novije igre..

Za high end imam PC :P

 

Graficke: 7670M 2GB, NVIDIA® GeForce II GT 635M 2GB, 630M 2gb

 

Hvala :)

da,gt740 je također odlična...

A gdje sam ja naveo gt740?

11 godina
offline
Gaming Laptopi

Brat i ja imamo notebook Lenovo G780. Spec pod Moj PC!

Dakle, imam gore Windows 8 Pro i sve drajvere i igre mi rade izuzev Crysis 3, Far Cry 3 i Metro Last Light.

Jeli ikako moguće natjerati da se ubrza? Ove tri mogu instalirati no imam 20FPS mjereno Frapsom i to jedino ako stavim res 1024x768 i detalje na LOW. Ofcors MSAA OFF.

{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima,

ne znam da li sam na pravoj temi jer sam nov ovdje pa me preusmjerite ako sam fulao {#}. Uglavnom, kupujem novi laptop i trebam pomoć budući da nemam baš neko pretjerano znanje šta se tiče kompjutera. Budžet mi je naravno ograničen na nekih 5000 kn i uzimajući u obzir budžet mislim uzeti ili ASUS X550CC ili Lenovo G710 59 (specifikacije ću napisati na dnu). Nekako mi, po mom mišljenju dijeluju ok za te novce. To što me zanima je koliko je 4200M bolji od 3337U, odnosno u kolikoj mjeri bolji procesor pridonosi boljim performansama te da li se isplati uzeti Lenovo samo zbog jačeg procesora? Druga stvar koja me zanima je koliko su općenito oba laptopa dobri za igre? Nije da planiram igrati sve najnovije naslove ali bitno mi je da mogu pokretati Bioshock Infinite, GTA 4, Assassin's Creed 4 i igre tog ranga i da mogu uživati u njima (dobra grafika, da mi normalno pokreće, da mi ne šteka,...)

ASUS X550CC - Procesor     Intel                                              
                         Procesor tip     Core i5
                         Procesor model     3337U 1,80 GHz
                         Radna memorija (RAM)     6 GB
                         Tvrdi disk (HDD)     750 GB
                         Grafika     nVidia
                         Grafika model     GeForce GT 720M
                         Operacijski sustav     FreeDOS
                         Ekran     15.6''
                         Maksimalna rezolucija     1366x768

 

Lenovo G710 59 - Procesor     Intel
                             Procesor tip     Core i5
                             Procesor model     4200M 2,50 GHz
                             Radna memorija (RAM)     6 GB
                             Tvrdi disk (HDD)     1000 GB + 8 GB SSD
                             Grafika     nVidia
                             Grafika model     GeForce GT 720M
                             Operacijski sustav     FreeDOS
                             Ekran     17.3''

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

moj "gaming" laptop lenovo y510p - kupljeno sa e-kupi u 3mj za 8500kn (spec pod moj pc)

watch dogs po postavkama iz videa vrti između 30 i 40 fps-a, full hd.

 

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
paolo311 kaže...

Pozdrav svima,

ne znam da li sam na pravoj temi jer sam nov ovdje pa me preusmjerite ako sam fulao {#}. Uglavnom, kupujem novi laptop i trebam pomoć budući da nemam baš neko pretjerano znanje šta se tiče kompjutera. Budžet mi je naravno ograničen na nekih 5000 kn i uzimajući u obzir budžet mislim uzeti ili ASUS X550CC ili Lenovo G710 59 (specifikacije ću napisati na dnu). Nekako mi, po mom mišljenju dijeluju ok za te novce. To što me zanima je koliko je 4200M bolji od 3337U, odnosno u kolikoj mjeri bolji procesor pridonosi boljim performansama te da li se isplati uzeti Lenovo samo zbog jačeg procesora? Druga stvar koja me zanima je koliko su općenito oba laptopa dobri za igre? Nije da planiram igrati sve najnovije naslove ali bitno mi je da mogu pokretati Bioshock Infinite, GTA 4, Assassin's Creed 4 i igre tog ranga i da mogu uživati u njima (dobra grafika, da mi normalno pokreće, da mi ne šteka,...)

ASUS X550CC - Procesor     Intel                                              
                         Procesor tip     Core i5
                         Procesor model     3337U 1,80 GHz
                         Radna memorija (RAM)     6 GB
                         Tvrdi disk (HDD)     750 GB
                         Grafika     nVidia
                         Grafika model     GeForce GT 720M
                         Operacijski sustav     FreeDOS
                         Ekran     15.6''
                         Maksimalna rezolucija     1366x768

 

Lenovo G710 59 - Procesor     Intel
                             Procesor tip     Core i5
                             Procesor model     4200M 2,50 GHz
                             Radna memorija (RAM)     6 GB
                             Tvrdi disk (HDD)     1000 GB + 8 GB SSD
                             Grafika     nVidia
                             Grafika model     GeForce GT 720M
                             Operacijski sustav     FreeDOS
                             Ekran     17.3''

 

Najveći problem kod ovih latopa je grafička, 720m nije dovoljno jaka za igranje novijih igara, pogotovo ne na većim postavkama.

Moja preporuka je da tražiš neki sa minimalno 740m ili 840m grafičkom a i ekran od 17,3 incha bi bio bolji za gaming, meni je osobno 15,6 premal ali to više ovisi o tvojim željama, procesori su tu negdje, više manje će svaka i5-ica biti dovoljna za igre (osim možda nekih modela koji završavanju sa slovom U, oni su malo slabiji).

Pogledaj ove modele: ACER, ASUS

 

Osobno imam ovakvog asusa više manje istoga osim što moj ima više rama i po kvaliteti izrade je odličan te se ne grije puno, definitivno bi ga preporučio, sa acerom nemam iskustva ali je po specifikacijama još jači od asusa pa ako netko tko zna više o njemu potvrdi da je kvalitetan idi na njega.

Ako ti prenosivost nije toliko bitna uvjek ću ti preporučiti da ideš na pc, dobit ćeš puno bolje komponente i naigrati ćeš se više za istu lovu.

10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Idi na acera kojeg ti je kolega predlozio ili istog acera sa FHD ekranom i 2gb rama za 5500kn (gledaj nabava.net, napisi acer 750m, ili samo 17.3 750m :)) Razlika izmedju 750 i 740m je velika sto se tice gaminga.

Ja imam iskustva sa acer ultrabookom i tom 750m grafom i nema problema sa zagrijavanjem, tako da nema brige niti kod vise od 2 puta visljeg te veceg modela. To je definitivno best buy trenutno za igranje sve do 6500kn! Izrada je na mjestu, lagan je za odrzavanje i nadogradnju te ima i slot za SSD bez da ga stavljas na mjesto optike kako to cesto zna bit kod drugih laptopa. Nova Acer serija je stvarno dobra, pogotovo po pitanju ulozeno/dobiveno te ako ovako nastave vise nebi smjelo biti predrasuda o zagrijavanju acer laptopa. Inace ima ultimativna tema za odabir prijenosnika. Daljnja pitanja pitaj tamo ili meni na PM.

**Taj acer ti je za fluidno igranje zahtjevnijih novih igara na medium settings vise manje. Za fluidno igranje na high settings se gleda kod nas friski lenovo y50 za 6700kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 1:01 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Hvala puno {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

3500kn, igre i photoshop?

 

Ima li šta solidno?

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.7.2014 18:48 (The_Fichek).
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Tu vam je odgovoreno za sva vremena sve o gaming laptopima, nije mit i ne mora kostat nevjerovatnu kolicinu para, al najvjerovatnije treba narucit iz vana

http://www.computershopper.com/laptops/reviews/cyberpower-fangbook-x7-200#product-review

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
EpicFailGuy kaže...

Tu vam je odgovoreno za sva vremena sve o gaming laptopima, nije mit i ne mora kostat nevjerovatnu kolicinu para, al najvjerovatnije treba narucit iz vana

http://www.computershopper.com/laptops/reviews/cyberpower-fangbook-x7-200#product-review

Nije mi jasno sto si tocno linkao. Taj FangBook X7-200 kosta 1500 dolara, a ima nvidiju staru 2 generacije. Pretpostavljam da si mislio opcenito na stranicu kao dobru trazilicu gaming laptopa vani. Kolko sam ja vidio nema bas ono dobrih gaming laptopa vani ispod 1000 dolara/eura tako da slobodno linkaj nesto za tu ili neku bolju cijenu.

 

Na hrv trzistu su za 6700/6900kn trenutni best buyevi za gaming na high postavkama brutalni lenovo y50-70 ili nesto kvalitetniji, ali sa malo slabijom grafom asus g550jk ili slican (nema ROG hladjenje, 4gb rama manje) n550jk za "samo" 6300kn.

Acer v3-772g sa dobrim i5 i 750m grafom, znaci solidan laptop za gaming na medium postavkama se nadje za 5k, a nekad i za manje sto je isto solidna gaming ponuda kod nas.

 

Cijene padaju i ima odredjenih super best buyeva u gotovo svakom cijenovnom rangu tako da nebi otpisao kupovinu laptopa kod nas. Naravno da se vani nadje super stvari, ali treba bit strpljiv i dulje vrijeme pratit to trziste da bi se ugrabila neka akcijska prilika ili nesto. Barem sam ja dobio takav dojam..

 

Primjera radi, grafa u lenovu y50-70, znaci maxwell 860m se donedavno kod nas mogla naci u laptopu blize 9000kn, a sada se nadje za 6700kn sa svime ostalime u paketu osim IPS ekrana sto je ustvari super svjeza ponuda. Isti lenovo ali sa viskom rama, SSHD diskom i ja mislim IPS ekranom se na njemackom amazonu nadje od 1000 eura sto je manje isplativo posto nije velik SSHD.

 

Jedina stvar koja po meni fali na laptopima na nasem trzistu je IPS ekran, al smatram da ce i to doc na svoje. Za sada IPS ekrana ima na navedenim Asusima te jeftinijim multimedia Acerima od 5-6k kn.

 

*Ako znas za konkretne gaming laptope vani slobodno linkaj par best buy modela da ljudi imaju neke informacije. Ja ne pratim bas vani laptope pa ne znam neke best buyeve, al pretpostavljam da bi se najjeftinije moglo proc na ebayu, a ne amazonu i slicno..

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2014 0:08 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Dobar dan!!!

 

ja razmišljam o kupnji novog gaming laptopa do 4000 kn pa bi me zanimalo dali ovaj laptop dolazi u obzir

 

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-3537-1tb-hdd-8gb-ram__5944151

zanima me dali bi on mogao vrtit novije igrice popus gta4,skyrim,assasians creed4,cod4 i slicne igrice na medium postavkama{#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
black hammer kaže...

Dobar dan!!!

 

ja razmišljam o kupnji novog gaming laptopa do 4000 kn pa bi me zanimalo dali ovaj laptop dolazi u obzir

 

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-3537-1tb-hdd-8gb-ram__5944151

zanima me dali bi on mogao vrtit novije igrice popus gta4,skyrim,assasians creed4,cod4 i slicne igrice na medium postavkama{#}

Nema šanse. Sa Dual Core Celeronom i Intel HD4400 grafikom ako ih zavrti da budu igrive na low, možeš biti sretan.

 

9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

imas kakvi prijedlog za kupnju laptopa koji bi to mogo pokrenut

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

ZA sve one koji hoće biti gameri a imaju 3500Kn ili manje. Uzmite komp! Zaš? Jer a te pare ono što nebi uopče radilo na lapopu za 3500Kn, na kompu od 3500Kn če raditi odlično! Jedino čega se morate odreči je prenosivost...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

da kužim to i potpuno se slažem imas koji komp za preporučit

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Gaming Laptopi
black hammer kaže...

da kužim to i potpuno se slažem imas koji komp za preporučit

Imas temu " slaganje konfiguracija od 3000 do 5000 kn" pa pitaj tamo. Inace po meni nema kvalitetnog lapa za igranje ispod 7000 kn. Nisu samo bitne komponente koje nagruvaju u njega nego sveukupan zbir : velicina ekrana ( po meni 17") , hladjenje je mozda i najbitnije jer 2-3 sata u komadu u full loudu kod nekih mozes ispeci jaja na tipkovnici ... Znaci Asus Rog , Alienware , Msi su po meni To ali to je samo moje misljenje.

9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Alienware je definitivno dobar više ni cijene nisu najviše,mogo bi razmislit o m17 ili o m15x

i još me zanima šta je važnije kod pokretanja igrice procesor il grafa

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Gaming Laptopi
black hammer kaže...

Alienware je definitivno dobar više ni cijene nisu najviše,mogo bi razmislit o m17 ili o m15x

i još me zanima šta je važnije kod pokretanja igrice procesor il grafa

Ja imam Aliena m17 i iznimno sam zadovoljan. Od sirove snage konfiguracije do sistema hladjenja. A na tvoje pitanje sta je vaznije grafa ili proc - vaznije je oboje + ram = osvova za igranje.

10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Alien 22 kaže...
black hammer kaže...

Alienware je definitivno dobar više ni cijene nisu najviše,mogo bi razmislit o m17 ili o m15x

i još me zanima šta je važnije kod pokretanja igrice procesor il grafa

Ja imam Aliena m17 i iznimno sam zadovoljan. Od sirove snage konfiguracije do sistema hladjenja. A na tvoje pitanje sta je vaznije grafa ili proc - vaznije je oboje + ram = osvova za igranje.

Kako pobogu dragom mozes reci da je oboje vaznije. Nije oboje vaznije, najvaznija je graficka kartica za igranje, a procesor dovoljno dobar da ne bottlnecka, tj. da po mogucnosti koristi 100% potencijal graficke. Prema tvojoj izjavi bi svako uz bijesnu grafo trebao imati i7 proc. Ne. Netreba i7 proc, najcesce ce za igre jednako dobar biti i dobar i5 proc, cak i u slucaju laptopa, kao npr. i5-4200H kod Asusa.

 

Nemoj razmisljati o alienware m17x: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=alienware+m17x jer za duplo manje novca slozis puno jaci komp za igranje, a ako nekim glupim slucajem zelis popunit budzet od 15k kupis jos jako dobar laptop za igranje kao npr. Lenovo y50-70, Asus g550jk, Asus n550jk koji ce sve nove igre vrtit na high/ultra, a one najzahtjevnije fluidnije na medium. Naravno nije to isti fps kao kod gaming racunala kojeg mozes sloziti kao sto rece Strm za 3500kn i mozes vrtit hrpu igrica na ultra settings jer jedna desktop grafa od oko 1000kn se moze mjeriti sa najjacim grafama u laptopima!

 

Vrijedi reci i da je 4gb rama i dalje dovoljna za 90% igrica, tako da to nije najbitnije u startu jer se najlakse nadogradi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 14:40 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
The_Fichek kaže...

Kako pobogu dragom mozes reci da je oboje vaznije. Nije oboje vaznije, najvaznija je graficka kartica za igranje, a procesor dovoljno dobar da ne bottlnecka, tj. da po mogucnosti koristi 100% potencijal graficke. 

Ovo što si ti naveo je sitaucija u idealnom svijetu.

U realnosti, igre su često loše optimizirane (svaki MMORPG i još pokoja multiplayer igra), te se previše oslanjaju na snagu procesora i ne iskorištavaju adekvatno grafičku karticu.

10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
DeniZg kaže...
The_Fichek kaže...

Kako pobogu dragom mozes reci da je oboje vaznije. Nije oboje vaznije, najvaznija je graficka kartica za igranje, a procesor dovoljno dobar da ne bottlnecka, tj. da po mogucnosti koristi 100% potencijal graficke. 

Ovo što si ti naveo je sitaucija u idealnom svijetu.

U realnosti, igre su često loše optimizirane (svaki MMORPG i još pokoja multiplayer igra), te se previše oslanjaju na snagu procesora i ne iskorištavaju adekvatno grafičku karticu.

Hoce li je onda bolje iskoristiti ako siknes jaci procesor? Da, ako je igra skroz nova i lose optimizirana kao bf4. Ne, ako se radi o jednoj od 99% drugih igrica koje ne koriste vise od 4 jezgre, kao neke od tih koje si ti opcenito karakterizirao.

Kolko ja znam konkretkno u tim slucajevima losih optimizacija mmorpg multiplayer igara bolje je imati jacu internet vezu te intel proc (i3, i5.. zavisno od igre) umjesto amd-a i to je to.

11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
The_Fichek kaže...
DeniZg kaže...
The_Fichek kaže...

Kako pobogu dragom mozes reci da je oboje vaznije. Nije oboje vaznije, najvaznija je graficka kartica za igranje, a procesor dovoljno dobar da ne bottlnecka, tj. da po mogucnosti koristi 100% potencijal graficke. 

Ovo što si ti naveo je sitaucija u idealnom svijetu.

U realnosti, igre su često loše optimizirane (svaki MMORPG i još pokoja multiplayer igra), te se previše oslanjaju na snagu procesora i ne iskorištavaju adekvatno grafičku karticu.

Hoce li je onda bolje iskoristiti ako siknes jaci procesor? Da, ako je igra skroz nova i lose optimizirana kao bf4. Ne, ako se radi o jednoj od 99% drugih igrica koje ne koriste vise od 4 jezgre, kao neke od tih koje si ti opcenito karakterizirao.

Kolko ja znam konkretkno u tim slucajevima losih optimizacija mmorpg multiplayer igara bolje je imati jacu internet vezu te intel proc (i3, i5.. zavisno od igre) umjesto amd-a i to je to.

Kod loše optimiziranih igara (MMORPG itd.), jači procesor neće bolje iskoristiti grafičku, ali će generalno dati bolje performanse. Internet veza nije bitna, već single core performanse proca (tu je Intel bolji od AMD, što si ti naveo).

 

10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
DeniZg kaže...
The_Fichek kaže...
DeniZg kaže...
The_Fichek kaže...

Kako pobogu dragom mozes reci da je oboje vaznije. Nije oboje vaznije, najvaznija je graficka kartica za igranje, a procesor dovoljno dobar da ne bottlnecka, tj. da po mogucnosti koristi 100% potencijal graficke. 

Ovo što si ti naveo je sitaucija u idealnom svijetu.

U realnosti, igre su često loše optimizirane (svaki MMORPG i još pokoja multiplayer igra), te se previše oslanjaju na snagu procesora i ne iskorištavaju adekvatno grafičku karticu.

Hoce li je onda bolje iskoristiti ako siknes jaci procesor? Da, ako je igra skroz nova i lose optimizirana kao bf4. Ne, ako se radi o jednoj od 99% drugih igrica koje ne koriste vise od 4 jezgre, kao neke od tih koje si ti opcenito karakterizirao.

Kolko ja znam konkretkno u tim slucajevima losih optimizacija mmorpg multiplayer igara bolje je imati jacu internet vezu te intel proc (i3, i5.. zavisno od igre) umjesto amd-a i to je to.

Kod loše optimiziranih igara (MMORPG itd.), jači procesor neće bolje iskoristiti grafičku, ali će generalno dati bolje performanse. Internet veza nije bitna, već single core performanse proca (tu je Intel bolji od AMD, što si ti naveo).

 

Zavisi o kojim internetskim brzinama pricamo bezicno/zicno i za koje igre. Ja npr. dotu2 nemrem igrat sa osakacenom internet vezom.

Drito to za single core sam i mislio no. Evo npr. clockas onaj anniversary pentium g3258 proc na 4.7Ghz i neces imat niti jedan i7 koji ce donijeti vise od par fps (ako i tolko?) za takve igre koje ne koriste vise od 2 jezgri.

11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
The_Fichek kaže...
DeniZg kaže...
The_Fichek kaže...
DeniZg kaže...
The_Fichek kaže...

Kako pobogu dragom mozes reci da je oboje vaznije. Nije oboje vaznije, najvaznija je graficka kartica za igranje, a procesor dovoljno dobar da ne bottlnecka, tj. da po mogucnosti koristi 100% potencijal graficke. 

Ovo što si ti naveo je sitaucija u idealnom svijetu.

U realnosti, igre su često loše optimizirane (svaki MMORPG i još pokoja multiplayer igra), te se previše oslanjaju na snagu procesora i ne iskorištavaju adekvatno grafičku karticu.

Hoce li je onda bolje iskoristiti ako siknes jaci procesor? Da, ako je igra skroz nova i lose optimizirana kao bf4. Ne, ako se radi o jednoj od 99% drugih igrica koje ne koriste vise od 4 jezgre, kao neke od tih koje si ti opcenito karakterizirao.

Kolko ja znam konkretkno u tim slucajevima losih optimizacija mmorpg multiplayer igara bolje je imati jacu internet vezu te intel proc (i3, i5.. zavisno od igre) umjesto amd-a i to je to.

Kod loše optimiziranih igara (MMORPG itd.), jači procesor neće bolje iskoristiti grafičku, ali će generalno dati bolje performanse. Internet veza nije bitna, već single core performanse proca (tu je Intel bolji od AMD, što si ti naveo).

 

Zavisi o kojim internetskim brzinama pricamo bezicno/zicno i za koje igre. Ja npr. dotu2 nemrem igrat sa osakacenom internet vezom.

Drito to za single core sam i mislio no. Evo npr. clockas onaj anniversary pentium g3258 proc na 4.7Ghz i neces imat niti jedan i7 koji ce donijeti vise od par fps (ako i tolko?) za takve igre koje ne koriste vise od 2 jezgri.

Slažem se da internet veza treba biti OK, čisto radi pinga.

Vezano uz ovaj pentium, čuo sam da je pila, al imislim da nema varijantu za laptop.

 

10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Kolko smo se zabili u procesore zaboravio sam da smo na temi gaming laptopa. Nema varijante za laptop, ali pila je da. Ja mozda slozim konfu s tim cudom na jesen pa cemo vidit kakva je tocno pila ^^ Lp.

 

9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

koji je od ovih kompova najbolji za igre i za internet

 

1.http://www.links.hr/?naziv=konfiguracija-links-helium-ih300-intel-pentium-g3220-3-0ghz-4gb-500gb-dvdrw-geforce-gt-630-tipkovnica-mis-zvucnici&option=artikl&id_artikl=030.010.264

 

2.http://www.links.hr/?naziv=konfiguracija-asus-m11ad-eu001s-pentium-g3220-3-0-ghz-4gb-1000gb-windows8&option=artikl&id_artikl=032.500.023

 

3.http://www.links.hr/?naziv=konfiguracija-links-xenon-ix120-win-intel-dual-core-g1620-2-7ghz-4gb-500gb-dvdrw-gma-hd-tipkovnica-mis-window

 

4.http://www.links.hr/?naziv=konfiguracija-links-xenon-ix203-intel-pentium-g2030-3-0ghz-4gb-500gb-dvdrw-gma-hd-tipkovnica-mis-is-2013&opti

 

zanima me svačije mišljenje iako je 4. odsta jeftiniji ali neznam dali se isplati ako želiš igrat zahtjevnije igre poput assasians creed,cod,nfs,pes,forest il možda watch dogs na medium,ako neko zna koji bi komp to mogo vrtit na medium postavkama slobodo nek predloži stvarno bih to cijenio.Za komp sam najviše spreman platit 3500 zato što su kompovi jeftiniji od laptopa a za onih 500 kn ću si kupit neke sluške i/il gaming miš.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

{#}

Nijedan nije najbolji. Odi na Temu Sklapanje PC konfiguracija - od 3.000 do 5.000 kn, postavi zahtjeve za racunalo kakvo bi htio imati, navedi nacin placanja i otkud si, treba li ti PC periferija (monitor, mis itd.) i dobit ces najbolju slozenu konfiguraciju od najiskusnijih ljudi na forumu koji te nece opljackati s obzirom na cijenu i jamstvo gotovih PC, pogotovo gotovih gaming PC konfiguracija u ducanima.

14 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi
Koliko bi sati bilo maximum za igranje na laptopu a da ne crkne ili nesto?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
dodo14 kaže...
Koliko bi sati bilo maximum za igranje na laptopu a da ne crkne ili nesto?

Vise nego o bateriji ovisi o efikasnosti komponenti. Npr. novi U procesori kao npr. i5-4200U, i5-4210U, i7-4500U su malo slabiji od istih procova sa M u imenu, a traju dost dulje jer je clock taman tolko dignut da ne probiju tu nisku potrosnju od 15W u ovom slucaju. Npr. i5-4210U proc trosi max cca. 15W a moze se automatski clocknut na max 2.6-2.7Ghz pomocu high performans moda (kod ikonice baterije dole desno u win 7/8/8.1), dok i5-4200M ima dignut clock na 2.5Ghz te ima turbo clock od 3.1Ghz, a trosi max. 35W. Znaci sa malo vise od duplo manjom potrosnjom, samo malo slabijim performansama, postignuta je puno veca dugotrajnost ajmo rec iste baterije. Znaci sa nekih 2 i pol sata normalnog rada (bez igranja) na i5-4200M procu postignuta je efikasnost od nekih 6h trajanja baterije na i5-4200U procu.

Slicno je sa grafama, doduse za vecinu normalnih stvari nema smisla koristit nista vise od integrirane intelove grafe. Za igrice pak opet postoje neke efikasnije neke manje efikasnije grafe. Npr. nove nvidija maxwell (8xx) grafe su efikasnije nego ikad prije, ali i one trose struju i griju laptop.

Nadalje imas 6-cell i 4-cell Li-ion baterije. 6-cell su u vecini slucaja malo bolje, al nemora uvijek biti i to nisu tako velike razlike kao one koje donose efikasne komponente.

 

Primjera radi ja na svom laptopu sa 4-cell Li-ion baterijom, i5-4200U procom (isti ko i5-4210 samo max. clock za 0.1Ghz manje, znaci max. 2.6Ghz), na balanced modeu, koristenjem integrirane intel HD 4400 grafe (4400 grafa u tim stedljivim procovima je isto tako stedljiva, tj efikasnija u odnosu na HD 4600 grafu u M procovima) i na 80% svjetlini laptopa koji inace ima nesto vecu svjetlinu nego prosjecni laptopi mogu biti na laptopu negdje oko 5-6h sa naravno tu i tamo malim afkanjem i nekad slucajno zaboravim iskljucit high performans mode. Za tih 5-6h surfam i gledam serije, tako da sigurno nebi bilo isto da sam igrao igre. Na faksu sam primjetio, kad tipa samo gledam u neki dokument i nest drugo radim uz to, da se baterija puno manje trosi.

Znaci naravno da dosta zavisi i sto radis i na kojoj ti je svjetlini ekran. To su uz efikanost komponenti najbitniji faktori za trajanje baterije.

Sad ak ces ti igrat igre stvarno ti neznam rec. Ja jos nisam igrao na bateriji igre. Navodno za mom eto stedljivom laptopu se moze igrat 2 sata tak nest. Doduse grafa koja imam (nvidia 750m) nije bas najstedljivija..

 

Zakljucak i poanta ovog eseja jeste da ak se mislis igrat na laptopu uvijek poneses adapter i kablove za punjenje. Nije mi ni samom jasno zasto ovo nisam odmah napisao, ali nema veze Lp :)

 

*Doduse, sa novim broadwell procovima granica bi se trebala jos vise probit, mislim na 8 ili 10h (neda mi se traziti informacija) u odnosu na tipicnih Haswell 6h. To je jedan od ciljeva intel korporacije. Skylake generacija koja bi trebala izaci iduce god bi onda nanovo trebala pomaknuti granicu itd. Ovo nije korisno samo za laptope nego i za bilokoje druge prijenosnike, kao npr. mobitele di ljudi itekako cijene cim manje mislit na to treba li napunit mobitel ili ne. Tako da mozda vec za godinu dana ovaj moj zakljucak nece drzati vodu i mozda ce se tad stvarno moc fino naigrat dok laptop nije ustekan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.7.2014 0:06 (The_Fichek).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice