EGPU - Eksterna graficka za laptop

poruka: 162
|
čitano: 81.410
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

u cpu intenzivnim igrama ćeš sigurno imati fps drop, ali za sve ostalo bi taj proc trebao biti ok.

 

Razlika sa I5 ipak je ukoliko ga zaključaš na turboboostu pa onda radi na 3.1 ghz (i5 4200m) vs 2.4ghz koliko je tvoj.

 

Mogu istu stvar simulirati sa svojim i7 ako ugasim turboboost, razlika je ocita.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 0:15 (user3468).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
doky01akablava kaže...
user3468 kaže...
i7 je preskup, nikako isplativo, eventualno bi ti se isplatilo na njušci nać kakav i5 po razumnoj cijeni.

 Mislim da ce za prvu ruku i3 4000m posluziti,sta mislis ?

Kolega darkydark je testirao na i3 3110m i razlike izmedu njega i i5 nema sa GTX 760 osim u CPU demanding igrama kao Dragon Age 3,Arma,Dayz mislim,vise utjece manja propusnost GTX 760.

 Testirao na mobilnom procesoru? Je li i taj i5 bio mobilan?

 

Mobilni i5 su i3 + turbo.

 

desktop i5 je 2x vise jezgri od desktop i3.

 

Velika razlika, iako vidim desktop grafa je u pitanju pa mi bas nije jasno

mojpismonosa
12 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
Tema se zove eksterna graficka za laptop :-)
Dell Precision M6800
15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

 Kao sto ti kolega napisao,usoredivao sam da razlike izmedu i5 mobilnog i i5 stolnog skoro nema osim u nekim cpu demanding igrama kad se igra na HD ready rezoluciji ( 1366x768 ),porastom rezolucije osjeca se bottleneck.

Vise koci manja propusnost GTX 760 preko EGPU nego sam procesor.

 

A desktop grafa je spojena na laptop preko egpu adaptera,pogledaj naslov teme :

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Vi decki se prevec brinete i mecete zeca na ražanj prije nego ste ga ulovili :D

Dell Precision M6800
15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Evo da javim moj susret sa egpu koji je kastastrofa.

Dosao danas egpu adapter i dell 220p adapter,jedva cekao da dodem doma i pospajam sve.


Za pocetak odspojio mpcie wifi karticu,stavio GTX 660 u EGPU,spoji 6 pinski sa GPU na egpu radi dodatnog napajanje,spojio mpcie koliko je moglo ( ovo je pitanje koliko je moglo,mozda moze bolje,ali sam herkules ne bi mogao vise stisnuti da nesto ne pukne,tj. da sjedne dobro iako ne moze vise ) i probao i nece.

Laptop je Lenovo G510,kontaktirao @darkydark i covjek mi objasnjavao oko whiteliste,kako ne smijem naglo iskopcavati,sve to probao i nece.

 

U meduvremenu sam toliko puta probao stisnuti mpcie da saraf ne moze vise sjesti na navoj jer sam nadam se i to saraf izlizao i jednostavno nece.


Znaci probao sam bacati u sleep pa onda spajati,probao sam manualno instalirati drivere preko Unknown device detected ( koje se ispostavilo da tako stoji jer je i dalje tu Unknown device iako istekam egpu,znaci neka pogreska u Winsima i nije detektirao EGPU sustav ).

 

Primijetio da je mpcie konektor duzi od wifi mpcie kartice,kao ima plastiku od milimetar-dva i zato ne moze sjesti ili je namijenjen tako da sjedne ? ( prilozio sam fotografije ):

Ne znam sta vise raditi,kako spojiti,di naci novi saraf,jos jedna stvar graficka je spojena jos na 6 pinski sa same graficke na egpu i sve preko dell220p adaptera,na netu pise da treba crveno svijetliti da je u redu i da graficka dobiva napajanje,meni vrti normalno,ovi u videu tvrde treba plavo ???

 

https://www.youtube.com/watch?list=PLE1A29E2A6ADC9E23&v=in2RYwjWFyA

usporedba EGPU mpcie i WiFi kartica MPCIE-razlika u duljini konektora usporedba EGPU mpcie i WiFi kartica MPCIE-razlika u duljini konektora
spojeno osim HDMI,tu radi crveno diodica spojeno osim HDMI,tu radi crveno diodica
mpcie egpu u mpcie utoru u laptopu,"dublje" ne moze bez kidanja necega mpcie egpu u mpcie utoru u laptopu,"dublje" ne moze bez kidanja necega
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Ako sam dobro skužio ovo kaj te muči konektor to je tak normalno. Meni ne uđe do kraja ni wifi kartica ni mpcie hdmi kabel. Nisam imao potrebe šeraf stiskat jako, čist lagano.
Meni je pisalo windows graphic adapter ili tako nešto prije nego sam instalirao drivere nakon prvog podizanja sa spojenom grafičkom, a na prvom adapteru koji nije valjao mi je jednom pisalo unknown device. Za boju lampice provjerim pa ti javim al čini mi se da crvena svijetli.


U međuvremenu sam kod frenda spojio GTX 670, instalirao nvidia drivere, restartao laptop i sve radi, isprobali par igri sve 5, međutim heaven benchmark nisam uspio izvrtiti, uvijek bi se na 15-oj sceni na točno istom mjestu laptop zblesirao i restartao(isprobano bar 5 puta). Moguće da je problem u driverima,skinuo sam zadnje za gta 5, al nisam se previše zezao s tim.

 

Napravio sam benchmark sa aidom64 jer sam jedino to još imao instalirano na laptopu. Na slici se vidi usporedba integrirane grafike i egpu-a.


Znači do sad na toshibu plug n play: 7770, R9 270x, gtx 670.

 

EDIT*

Sa gtx 670 sam upogonio i laptop ekrana,trebao sam u device manageru onemogućiti dgpu 7670m.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2015 10:36 (user3468).
15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Znaci kod tebe isto nije usao do kraja,a opet je normalno radio ? Drugim rijecima,dobro sam ga "ugnijezdio" i nemam potrebe vise gurati kad ne moze dalje ?

Adapter radi,ukljuceno je crveno svjetlo,graficka normalno radi sporom vrtnjom ventilatora,dell adapter radi i napaja graficku,koliko vidim jedino problem u kablu ? 

 

Meni pise unkown device i kad je egpu adapter iskljucen,moguce je onda da na njega whitelista ne utjece i da prepoznaje nesto ukljuceno u mpcie,ali ocigledno ne zna sta.

Probao sam na sve mile nacine drivere,nece,imas li koju opciju jos da isprobam ili da trazim novi kabl od bangooda tj.da ih kontaktiram ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

kod mene takoder ne ude do kraja ali normalno radi. Nemas potrebe gurati jace. vidi sliku.

 

jesi probao bootati laptop sa wifi karticom, staviti ga u sleep pa izvaditi wifi i staviti egpu, i upaliti?

15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Nisam,budem probao sutra cim riješim taj saraf,sta misliš da ce pomoci,hoću li onda svaki put tako ?Provjeri za to svjetlo i ne znam imaš li fotke kako kod tebe sve to izgleda,ne mogu preko moba temu sad gledari

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

neznam, tako je meni nando predlozio da probam zaobici whitelist.

 

stavio sam sliku konektora kod mene na pocetku kako je bilo.

15 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
user3468 kaže...

neznam, tako je meni nando predlozio da probam zaobici whitelist.

 

stavio sam sliku konektora kod mene na pocetku kako je bilo.

 Kolik vidim slicno je konektor prikljucen,danas probao sa wifi karticom bootanje,usao u windowse,bacio sleep,istekao wifi karticu i pristekao egpu i opet nista,postupak sam ponovio dvaput za svaku sigurnost.


Sve vise mislim da mpcie-hdmi kabel ne valja ili egpu,graficka normalno radi,wifi kartica isto normalno radi.

11 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

kad bootas sa wifi karticom unknown device nestane?

 

jesi probao obrisat wifi drivere?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
user3468 kaže...

kad bootas sa wifi karticom unknown device nestane?

 

jesi probao obrisat wifi drivere?

Kad da obrisem wifi drivere ? 
Kad bootam sa wifi karticom do windowsa,obrisem i bacim u sleep ili obrisem pa bootam sa wifi karticom pa bacim u sleep i onda egpu prikljucim ?

11 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

bootaj u win, obriši drivere, ugasi komp, bootaj ga sa spojenom wifi karticom i haltaj ga sa F8 ili F12, zamjeni wifi sa egpu i nastavi bootanje windowsa. Odi na potraži novi hardware i ažuriranje drivera za unknown device, možda windows sam nađe šta pametno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Nistav od toga imao sam fijasko sa egpuom,Windowsi se corruptali,egpu je ispravan i grafa,opisao sam problem na pce forumu :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Eto ako netko hoce gledat moju malenkost na Yubitou kak slazem AMD eGPU i mali preview FreeSynca moze to na

 :)

Dell Precision M6800
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Sad razmisljam nesto iako prodajem egpu kit te sam vec prodao GTX 660 ( nije bed opet naci i kupiti ) ljudi sa Lenovo laptopima uspjesno zaobilaze te whiteliste.

Ne bi se upustao u moddanje biosa i slicno,po tutorialu sam sve odradio kako treba ( DIY egpu setup 1.30 ) i lijepo je pisalo ako ne radi fora da saveas port dok je wifi kartica i onda rebootas,prikljucis egpu i bootas i restoreas port da bi trebalo raditi,naravno nece onda da je problem u ono CLKRUN signalu koji treba biti poslan poslije BIOS posta.


Zanimljiva cinjenica kad haltam Windowse sa F8 i prikljucim egpu,freeze i samo reboot pomogne,isto se dogada u DIY egpu setup cim prikljucim tj.hotplugam egpu isto freeze i nista ne pomaze.

 

Kao sto rekoh iako prodajem,rado bi jos probao neke opcije,sta mislite sta moze uzrokovati taj freeze,whitelista toliko okorjela ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

moja toshiba će na prodaju, pa ako je netko zainteresiran za slaganje egpu sistema slobodno nek se javi pa se dogovorimo.

 

Sljedeći laptop na kojem ću probat egpu bit će ASUS N551JW sa i7 4720hq, gtx 960m + EGPU gtx 670.  Nadam se da će sve proć glatko kao i kod toshibe, uglavnom javim se sa benchmarkima i slikama kad isprobam. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Jel daje ovaj nando4 refund za DIY eGPU setup ako se ne moze osposobiti ?

Dao mi je jedan kolega cijelu instalaciju,naravno on nece pomoci dok ne vidi donaciju na paypalu od 170 kn,a nisam lud baciti 170 kn pa da opet nista ne pomogne.


Stoga me zanima samo da li daje refund ako nece da radi ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Ako netko želi kupiti Beast mPCI verziju, imam za prodati. :) Nije korištena, ja sam je kupio jer sam mislio slagati na laptopu, međutim dobio sam workstation koji sad koristim, a laptop mi je za surfanje...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Nije mi jasno koja je svrha eksterne grafičke. Ona grafička koja je došla sa laptopm je optimalno kombinirana sa procesorom. Ako se doda jača eksterna grafička zar nije procesor bottleneck.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
To kaže da je tako,imaš hrpu laptopa sa i5 ili i7,te integriranom grafom.

Tu definitivno CPU nije bottleneck
robimarko@gmail.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
doky01akablava kaže...

Jel daje ovaj nando4 refund za DIY eGPU setup ako se ne moze osposobiti ?

Dao mi je jedan kolega cijelu instalaciju,naravno on nece pomoci dok ne vidi donaciju na paypalu od 170 kn,a nisam lud baciti 170 kn pa da opet nista ne pomogne.


Stoga me zanima samo da li daje refund ako nece da radi ?

 Probaj ga kontaktirati na email pa vidi šta kaže vezano za to, ja sam se par puta čuo sa njim i čini se skroz korektan, a pomogao mi je i dao savjete iako nisam kupio program.

mjaneci3 kaže...

Ako netko želi kupiti Beast mPCI verziju, imam za prodati. :) Nije korištena, ja sam je kupio jer sam mislio slagati na laptopu, međutim dobio sam workstation koji sad koristim, a laptop mi je za surfanje...

 možeš mi poslati svoj email na PM ili broj mobitela, stavio sam u oglas toshibu  i egpu adapter pa mi se javio neki čovjek da ga zanima isključivo adapter a ne mislim prodavati zasebno. Mogu mu proslijediti tvoj email itd pa se dogovorite.

zeroname kaže...

Nije mi jasno koja je svrha eksterne grafičke. Ona grafička koja je došla sa laptopm je optimalno kombinirana sa procesorom. Ako se doda jača eksterna grafička zar nije procesor bottleneck.

 i5 a pogotovo i7 u laptopu su u stanju pogurat itekako jake desktop grafičke i nisu bottleneck.. Mobilne grafičke su pak za mobilne procesore veliki bottleneck, pogotovo u nižem cjenovnom rangu, a da ne govorimo o integriranim. Jedini minus je ta propusnost zbog x1 umjesto x16.

15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Evo prodajem i ja mpciexpress verziju egpu ( exp gdc beast v6 ) i dell adapter 220W,ako nekoga zanima.

A @nando nece pomoci,ne odgovara,rekao sam platiti cu ti ako mi garantiras da ce raditi ili ako dades refund ako mi ne radi,ne odgovara.

170 kn necu samo tako dati 100 %.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Ne bih se bas slozio s vama decki i cure u vezi i5 procesora na laptopima, to je pak samo dvojezgreni proc sa HT,

to preko GTX660 nikako. (em zbog nizeg clocka u laptopima em zbog nepune 4 jezgre)

 

S druge strane je i7 koji je punkorkvni i7 4 + HT s manjim clockom od desktop verzija...

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

i5 mobile može jedino biti bottleneck u igri koja je ovisna više o cpu nego gpu, tipa dayz, arma2, arma3 itd.. sve ostalo će pogurat super. Samim time šta se ne koristi interna gpu već eksterna temperature se spuštaju tako da i5m, i7m rade konstantno na turboboost freq koje su iznad 3ghz.

npr sa i7 3610qm + r9 270x u crysisu, assassins creedu, gta V, dobijem gotovo iste rezultate kao desktop i5 4670k + r9 270x.

Ako istu stvar ponovim sa dayz modom onda dolazi do razlike, ali to je zbog neoptimiziranosti igre. pa tipa na;

desktop i5 4670k (4ghz quad)uz iste gpu postavke imam 60-85fps,

mobile i7 4720hq(3.6ghz-3.8ghz quad) imam 50-75fpsa

mobile i7 3610qm(3.1-3.3ghz quad) imam 35-60 fpsa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 15:36 (user3468).
16 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

ajmo malo dic temu ... ljudi kaj kazete na fury nano kao eGPU solucija

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
4mal kaže...

ajmo malo dic temu ... ljudi kaj kazete na fury nano kao eGPU solucija

 već dugo postoji za eGPU gtx 970 mini koja je podjednakih dimenzija kao fury nano a što je najbolje ima performanse obične gtx 970

13 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
Jel ima negdje kod nas za kupiti ta GTX 970 mini..??
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice