Asus K53SV-SX543

poruka: 19
|
čitano: 9.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Asus K53SV-SX543
pozdrav,

kupujem laptop i zapeo mi je za oko Asus K53SV-SX543:

Procesor
• Intel Core i7-2630QM (2.0 GHz / 2.90 GHz TurboBoost, 6 MB L3 cache)
Monitor
• 15.6" LED HD (1366 x 768)
Memorija
• 6 GB (2.048 + 4.096 MB) DDR3 1333 MHz (2 utora, max 8 GB)
Hard disk
• 750 GB S-ATA (7200 rpm)
Optički uređaj
• DVD±RW DL
Grafika
• nVidia GeForce GT 540M (2 GB)
Mreža
• 802.11b/g/n • GbLAN • Bluetooth 3.0
I/O portovi
• 3 x USB 2.0
• 1 x audio ulaz
• 1 x audio izlaz
• 1 x RJ-45 (ethernet)
• 1 x VGA (15-pin D-sub)
• 1 x HDMI
Ostalo
• Čitač memorijskih kartica (SD, Memory Stick, Memory Stick Pro, MMC)
• Webcam 0.3 MPix
Baterija
• 6-cell (56 Whr) Lithium-Ion
Operativni sustav
• Free DOS
Težina
• ~ 2.60 kg
Jamstvo
• 24 mjeseca

cijena: 5700,00kn -> mislim da je ovo povoljno


zanima me što vi mislite općenito o asus-u i o ovoj seriji k53s?
i pitanje kolko se ovaj laptop grije?
i molio bi oni koji imaju iskustva s njim da ga podijele

Hvala unaprijed
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus K53SV-SX543

Samo napred, lap je super, ja imam K53SV-SX082 već tri mjeseca i prezadovoljan sam. U normalnom korištenju se uopće ne grije, jedino kod gaming-a šiba topli zrak van (kad instaliraš najnovije drivere za chipset sa Asus-ove stranice i najnovije drivere za grafičku sa Nvidiine stranice onda se još manje grije i kod gaminga). {#}

bolje haker nego šljaker
15 godina
neaktivan
offline
Asus K53SV-SX543

Posjedujem model Asus N73SV 17' monitor sve preporuke,iako godinama sam preferirao dell moram priznati da me je asus ugodno iznenadio;izrada je vrhunska.Hlađenje je jedno od boljih i bez podloge.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2011 23:28 (Igor_76).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Asus K53SV-SX543
odlučio sam, sutra idem po njega, hvala na odgovorima :) dal mi netko može dati popis drivera koje trebam?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Asus K53SV-SX543

Sve drivere dobiti ćeš na cd-u sa laptopom,nekima treba novi update,idi na:

 

 

http://support.asus.com/download/options.aspx?SLanguage=en&type=1

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2011 19:36 (Igor_76).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus K53SV-SX543
sinka3 kaže...
odlučio sam, sutra idem po njega, hvala na odgovorima :) dal mi netko može dati popis drivera koje trebam?

Samo se registriraš na Asus-ovoj stranici (registriraš i laptop, treba ti serijski broj lap-a koji je sa donje strane laptopa pa kad se prijaviš na stranicu support.asus.com izabereš svoj model i sam ti ponudi listu najnovijih drivera, a za grafičku drivere imaš na Nvidiinoj strnici.)

bolje haker nego šljaker
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2011 19:41 (ITman).
14 godina
neaktivan
offline
Asus K53SV-SX543
Hvala na informacijama
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K53SV-SX543

Pozdrav,

mozes mi reci dali imas ikakvog iskustva u igranju s tom 540m grafickom? dali si probao igrati neke zahtjevnije igre kao bad company 2 ili GTA IV? zanima me jer si planiram kupiti novi laptop i malo sam googlao o toj grafickoj i ekipa se zali da tijekom igranja ih izbaci iz windowsa ili im dolazi crn ekran.. i da su imali neke probleme s driverima.,

 

zna tko sta o tome?

 

dali zna tko kolika je razlika izmedju HD 6650m i ove 540m?

 

dva laptopa koja su mi pala u oko su:

 

 http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=7836

i5 Sandy Bridge   i   HD6650 s 2GB DDR3

ili

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=7506

i3 2310   i   540m 1GB DDR3

 

sta izabrat? {#}

 

i dali mozda ima tko nekakvu drugu preporuku laptopa do 5500kn?

 



 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K53SV-SX543

nemam još nikakvog iskustva, danas sam ga tek kupio pa nisam još stigao ništa...a na tvom mjestu ja bih uzeo ovog HP-a

14 godina
neaktivan
offline
Asus K53SV-SX543

molim vas, tko zna, interesira me još kako rade ove dvije grafičke na ovom laptopu?  da li se GT 540 uključuje sama ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K53SV-SX543
sinka3 kaže...

molim vas, tko zna, interesira me još kako rade ove dvije grafičke na ovom laptopu?  da li se GT 540 uključuje sama ili?

Optimus tehnologija...zasebna se pali po potrebi u slučaju zahtjevnijeg rada, dok integrirana radi za osnovni rad tipa pisanja i surfanja i tako štedi bateriju {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K53SV-SX543
Hero of the day kaže...
sinka3 kaže...

molim vas, tko zna, interesira me još kako rade ove dvije grafičke na ovom laptopu?  da li se GT 540 uključuje sama ili?

Optimus tehnologija...zasebna se pali po potrebi u slučaju zahtjevnijeg rada, dok integrirana radi za osnovni rad tipa pisanja i surfanja i tako štedi bateriju {#}

 

ja se dvoumim za uzet 540m ili HD 6650m bas zbog ovih zalbi na Nvidijinim forumima:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=201632

 

i da pitam jos nesto;  i5 Sandy bridge procesor ili neki quad core od AMD A6-3400 ili A8-3800?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K53SV-SX543
Cloud kaže...
Hero of the day kaže...
sinka3 kaže...

molim vas, tko zna, interesira me još kako rade ove dvije grafičke na ovom laptopu?  da li se GT 540 uključuje sama ili?

Optimus tehnologija...zasebna se pali po potrebi u slučaju zahtjevnijeg rada, dok integrirana radi za osnovni rad tipa pisanja i surfanja i tako štedi bateriju {#}

 

ja se dvoumim za uzet 540m ili HD 6650m bas zbog ovih zalbi na Nvidijinim forumima:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=201632

 

i da pitam jos nesto;  i5 Sandy bridge procesor ili neki quad core od AMD A6-3400 ili A8-3800?

Stvar je do drivera koje treba instalirati za grafiku, a što se tiče proca ja bi rađe uzeo i5 jer intel je intel {#}

12 godina
offline
Re: Asus K53SV-SX543
Cloud kaže...

Pozdrav,

mozes mi reci dali imas ikakvog iskustva u igranju s tom 540m grafickom? dali si probao igrati neke zahtjevnije igre kao bad company 2 ili GTA IV? zanima me jer si planiram kupiti novi laptop i malo sam googlao o toj grafickoj i ekipa se zali da tijekom igranja ih izbaci iz windowsa ili im dolazi crn ekran.. i da su imali neke probleme s driverima.,

 

zna tko sta o tome?

 

dali zna tko kolika je razlika izmedju HD 6650m i ove 540m?

 

dva laptopa koja su mi pala u oko su:

 

 http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_102_243&products_id=7836

i5 Sandy Bridge   i   HD6650 s 2GB DDR3

ili

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_109&products_id=7506

i3 2310   i   540m 1GB DDR3

 

sta izabrat? {#}

 

i dali mozda ima tko nekakvu drugu preporuku laptopa do 5500kn?

 



 

Igram ja GTA IV na Asusu s i3, 4GB RAM, 540M i Win7 64-bit. Nema nikakvih problema.

sinka3 kaže...

molim vas, tko zna, interesira me još kako rade ove dvije grafičke na ovom laptopu?  da li se GT 540 uključuje sama ili?

GT540 se uključi sama kod zahtjevnijih igrica. Na Windowsu 7 možeš desnim klikom miša odabrati s kojom ćeš karticom pokrenuti igricu/program, a možeš podesiti i u nVidia CP-u.

Cloud kaže...
Hero of the day kaže...
sinka3 kaže...

molim vas, tko zna, interesira me još kako rade ove dvije grafičke na ovom laptopu?  da li se GT 540 uključuje sama ili?

Optimus tehnologija...zasebna se pali po potrebi u slučaju zahtjevnijeg rada, dok integrirana radi za osnovni rad tipa pisanja i surfanja i tako štedi bateriju {#}

 

ja se dvoumim za uzet 540m ili HD 6650m bas zbog ovih zalbi na Nvidijinim forumima:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=201632

 

i da pitam jos nesto;  i5 Sandy bridge procesor ili neki quad core od AMD A6-3400 ili A8-3800?

Nema nikakvih problema s 540M. Vjerojatno je problem s driverima kao što kaže Hero. Slažem se s njim i po pitanju procesora. Intel je najbolji izbor za laptope i općenito se manje zagrijava, a te 4 jezgre nećeš niti osjetiti. Dapače, 90% aplikacija nije optimizirano za quad procesore, pa čak rade i sporije nego na dual core.

14 godina
neaktivan
offline
Asus K53SV-SX543

Pozdrav, 

  Imam jedan problem s ovim laptopom. Naime zna mi se dogoditi, recimo jednom dnevno, pa sam na laptopu i surfam po internetu preko Google Chroma. I zna mi se dogoditi da mi onako sve zašteka i tada mi cijeli komp postane usporen tako da ga jednostavno na gumbu moram ugrasiti. Ne zašteka samo Google Chrome kako se to zna dogoditi pošto on ima nekih problema. OS je Windows x64 (piratska verzija), možda je u tome problem? Molio bih ako netko zna i ima iskustva da mi kaže u čemu je problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K53SV-SX543

Ja imam takav i uzasno mi je nestabilan laptop, znaci orginali sve gore, win7 64 sta se dobio sa laptopom i sve steka non stop, nekad se neda zgasit niti restart iz windowsa pa moram na gumb. jel ima netko ideju neku kako to rjesit?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K53SV-SX543
maras_zg kaže...

Ja imam takav i uzasno mi je nestabilan laptop, znaci orginali sve gore, win7 64 sta se dobio sa laptopom i sve steka non stop, nekad se neda zgasit niti restart iz windowsa pa moram na gumb. jel ima netko ideju neku kako to rjesit?

Ako laptop zašteka, onda se upučuje na zagrijavanje.

 

Skini Everest ili Speccy pa pratiš temperature, ako su visoke od 50 stupnje tad nije dobro. U normali morao bit oko 30 - 40 stupnjeva, preko onda javlja zašteka ili zamrzava.

 

Savjet:

Ako vam je novi laptop i ima garanciju neka nosi na servis i da neka očiste i neka testira dali se zamrzava nakon čišćenja.

Sam svoj majstor. :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus K53SV-SX543

hvala na savjetu, budem ga odfurao prvom prilikom. laptop je takav od prvog dana

11 godina
neaktivan
offline
Asus K53SV-SX543

Jel znate jel ima negdi u splitu za kupit "Asus N73SM-TY145" ?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice