Amilo v8210 wirelles problem

poruka: 6
|
čitano: 3.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Fujitsu Siemens Amilo Pro V8210 Wirelles problem

Pozdrav! danas sam kupio ovaj laptop polovan u jednoj informatickoj radnji, problem je sto ne mogu wireless nikako da osposobim, dok internet radi na kabal, u device manageru sve komponente su uredno instalirane, rijec je o RALINK 802.11n Wireless LAN Card, router je takodjer konfigurisan u Wireless mode,tipka za wireless uopce ne reagira kad je pritisnem a isto tako ni kombinacija tipki FN+F10, pokusao sam i sa Launch Manager-om, medjutim kad se windows ucita javi mi se onaj screen na kojem je UMTS enable, disable, WLAN enable disable, ali nemogu nista da postavim na enable...tako da i ta solucija nije uspjela, nadam se da cu ovdje pronaci rjesenje za ovaj problem

 

EDIT: na laptopu je instaliran Windows 7, CPU Core2Duo T5500, RAM 2GB DDR2, HDD 160GB

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2014 21:01 (3Demon).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fujitsu Siemens Amilo Pro V8210 Wirelles probl
3Demon kaže...

Pozdrav! danas sam kupio ovaj laptop polovan u jednoj informatickoj radnji, problem je sto ne mogu wireless nikako da osposobim, dok internet radi na kabal, u device manageru sve komponente su uredno instalirane, rijec je o RALINK 802.11n Wireless LAN Card, router je takodjer konfigurisan u Wireless mode,tipka za wireless uopce ne reagira kad je pritisnem a isto tako ni kombinacija tipki FN+F10, pokusao sam i sa Launch Manager-om, medjutim kad se windows ucita javi mi se onaj screen na kojem je UMTS enable, disable, WLAN enable disable, ali nemogu nista da postavim na enable...tako da i ta solucija nije uspjela, nadam se da cu ovdje pronaci rjesenje za ovaj problem

 

EDIT: na laptopu je instaliran Windows 7, CPU Core2Duo T5500, RAM 2GB DDR2, HDD 160GB

 

Probaj staviti drivere. KLIK  Pokušaj instalirati ove drivere i restartaj pa javi ima li kakvog poboljšanja(uz pretpostavku da imaš 32 - bitni sustav)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Fujitsu Siemens Amilo Pro V8210 Wirelles probl
jel zezas ili sta ? moram prvo skiunut ovu spyware alikaciju RadarSync da bi dosao do drivera
13 godina
neaktivan
offline
Re: Fujitsu Siemens Amilo Pro V8210 Wirelles probl
softwaremaniac kaže...
3Demon kaže...

Pozdrav! danas sam kupio ovaj laptop polovan u jednoj informatickoj radnji, problem je sto ne mogu wireless nikako da osposobim, dok internet radi na kabal, u device manageru sve komponente su uredno instalirane, rijec je o RALINK 802.11n Wireless LAN Card, router je takodjer konfigurisan u Wireless mode,tipka za wireless uopce ne reagira kad je pritisnem a isto tako ni kombinacija tipki FN+F10, pokusao sam i sa Launch Manager-om, medjutim kad se windows ucita javi mi se onaj screen na kojem je UMTS enable, disable, WLAN enable disable, ali nemogu nista da postavim na enable...tako da i ta solucija nije uspjela, nadam se da cu ovdje pronaci rjesenje za ovaj problem

 

EDIT: na laptopu je instaliran Windows 7, CPU Core2Duo T5500, RAM 2GB DDR2, HDD 160GB

 jel zezas ili sta ? moram prvo skiunut ovu spyware alikaciju RadarSync da bi dosao do drivera

Probaj staviti drivere. KLIK  Pokušaj instalirati ove drivere i restartaj pa javi ima li kakvog poboljšanja(uz pretpostavku da imaš 32 - bitni sustav)

 

15 godina
offline
Re: Fujitsu Siemens Amilo Pro V8210 Wirelles probl

-pročitaj točnu oznaku wlana, piše s doljnje strane ili kod baterije, otvori poklopac... wlan kartica mora biti vidljiva. Postoji mogućnost da je neispravna ili da nije spojena antena, pa čak da je nema (jer je polovno).

-stariji modeli su imali specifičan driver (npr za winXP, možda vista) koji je kontrolirao paljenje wlana, nakon par tužbi (MS-linux..) pojavili su se noviji BIOSi koji to rješavaju, pa provjeri koji BIOS i dali ima noviji, sve to na stranicama proizvođača za konkretan model, ali wlan može biti različit na više modela ovisno o tržištu ili dodatku kao BT. zato prvo pročitaj što piše.

-neki liveOS kao ubuntu 9x ili 12.04LTS bi brže dali odgovor ali to ovisi o chipu koji je korišten tj supportu drivera u kernelu, noviji ubuntu je izbacio support za stariji hw. Najoptimalniji zbog takvih razloga je ArtistX. Skini, snimi, bootaj i 80% šanse da radi. Ako radi, dalje je lako, tj samo tražiš (prepoznat) wlan driver za konkretnu verziju OSa (npr 7x32 i sl. ako nema onda Vista, pa čak i XP).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.1.2014 19:40 (ihush).
14 godina
offline
Re: Fujitsu Siemens Amilo Pro V8210 Wirelles probl
3Demon kaže...
jel zezas ili sta ? moram prvo skiunut ovu spyware alikaciju RadarSync da bi dosao do drivera

Nisam se šalio već sam mislio da se spojiš žicom jer si rekao da tako radi internet, ali vidim da ti je već kolega ihush pomogao bolje od mene.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice