Alienware laptop? HITNO pls

poruka: 58
|
čitano: 21.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Alienware laptop? HITNO pls

molim vas sad mi sta hitnije triba pomoc tj savjet..
upao mi je u oko: zvijer

cijena je 1500$ i sad me zanima jel moguce kupiti taj laptop priko firme ? jel isplativije? koliko cijena jos naraste sa svim glupostima(carina....)?
zanima me jel se vise isplati kupovat priko firme (ako je moguce) ili druga opcija mi je da mi jedan prijatelj koji je na brodu u americi to kupi pa donese? sto je isplativije?
molim vas hitno mi je jer da znan javit prijatelju.
i sta vise informacija,kako ga kupiti? kako platiti? gdje ce ga oni dostaviti? ugl KAKO DA DODEM DO NJEGA??

Hvala vam puno!!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls

mislim da ti je najjednostavnije da ti prijatelj s broda donese laptop premda mislim da ti je to malo složeniji proces , što se tiče carine nećes imat problema ja sam puno stvari kupovao u drugoj zemlji i nikakvih problema recem samo da je moje , vjerojatno ti je najbolje da uzmes paypal karticu i da im platis preko web shopa... mozes li ti sad meni reci zasto alienware laptop kada mozes uzesti jedan fin kompjuter od 6000kn ako je u vezi igara ili si bas ''bisnis covjek'' pa ti treba ta zvijer

14 godina
protjeran
offline
Alienware laptop? HITNO pls

po meni je to bacanje novaca.ako ti je to zelja i odlucio si,samo naprijed

 

 

imas ga kupit i u hrvatskoj. KLIK_1 KLIK_2

 

 

EDIT:klik na nabava.net

lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2011 22:51 (Toni93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
trogiraniin kaže...

molim vas sad mi sta hitnije triba pomoc tj savjet..
upao mi je u oko: zvijer

cijena je 1500$ i sad me zanima jel moguce kupiti taj laptop priko firme ? jel isplativije? koliko cijena jos naraste sa svim glupostima(carina....)?
zanima me jel se vise isplati kupovat priko firme (ako je moguce) ili druga opcija mi je da mi jedan prijatelj koji je na brodu u americi to kupi pa donese? sto je isplativije?
molim vas hitno mi je jer da znan javit prijatelju.
i sta vise informacija,kako ga kupiti? kako platiti? gdje ce ga oni dostaviti? ugl KAKO DA DODEM DO NJEGA??

Hvala vam puno!!!!

  Moguce je kupiti preko firme, malo je isplativije, kao i dosta zamrseno, s obzirom da se radi o inozemnoj kupnji, no kada se u to ubroji i carina, dođe ti praktički na isto. Sad nisam siguran kako je u Americi, ali mislim da bi trebao dobiti povrat poreza (tako je barem kad uzimas nesto u Austriji, Sloveniji ili Mađarskoj).

Najbolje bi u svakom slucaju bilo da ti prijatelj na brodu kupi i donese, to bi bilo izvrsno! Moj bratić je tamo kupio ATi 5770 za 135 dolara, kada je kod nas takva grafa kostala 1350-1400 kuna. Mislim da to puno toga govori. Idi u mjenjačnicu, razmjeni kune za dolare, posalji prijatelju u specijalnom paketu (omotnici) postom, on bi to trebao dobiti vec za nekoliko dana, zatim on skokne do trgovine (btw. koja je trgovina?) i kupi. Kada se bude vracao kuci s broda, ponese ti laptop, morat ce platiti carinu, nezz koliko tocno, vjerojatno 30-tak posto (ispravite me ako grijesim), zato mu ti posalji malo vecu svotu kako se covjek eventualno ne bi nasao u neprilici. S druge pak strane, namece se i druga, doduse riskantnija opcija, ali cilj vrlo cesto ne opravdava sredstvo, tako da...Radi se o sljedećem: nakon sto prijatelj kupi laptop, neka ga malo zavije u prašinu, kako bi carinici stekli dojam da se radi o vec koristenoj stvari, njegovoj osobno, koju je imao i kad je usao u državu. Naravno, oni ne mogu znati da to nije istina. Ako pak pronađu u automobilu ili avionu ili brodu (ovisi kako se bude vracao kuci), primjerice, kutiju od njega, a prethodno je izjavio kako je to njegov poslovni laptop, prijatelj ti je nadrljao.Dakle, nuzno je da se u slucaju da idete na tu opciju, prijatelj vec u samom pocetku rijesi originalne ambalaze jer bi vas ona mogla prilicno skupo kostati na carinskom pregledu.

13 godina
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
Toni93 kaže...

po meni je to bacanje novaca.ako ti je to zelja i odlucio si,samo naprijed

 

 

imas ga kupit i u hrvatskoj. KLIK_1 KLIK_2

 

 

EDIT:klik na nabava.net

  Slazem se da je to mozda zaista bacanje novaca, buduci da se za istu sumu slozi dvostruko jača stolna konfiguracija, ali znas kako se kaze: tko voli nek' izvoli.

  Inače, ako se već odlučio na kupnju tog laptopa, u svakom slucaju ga ispadne jeftinije ako ga uzme u inozemstvu. Cijene su i tako u našim trgovinama općenito prenapuhane i skroz nerealne. Tako da mu se nikako ne isplati uzimati u Hrvatskoj, unatoč svim tim pravnim zavrzlamama i čekanju, koje sa sobom nosi kupnja u Americi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls

i onda kazu da je recesija u Hrvatskoj... boze petra {#}

15 godina
online
Re: Alienware laptop? HITNO pls
Logitech Gaming kaže...

i onda kazu da je recesija u Hrvatskoj... boze petra {#}

pa šta sad i na bug forumu moram slušat ta sranja s facebooka

16 godina
neaktivan
offline
Alienware laptop? HITNO pls

Ovo je po meni puno isplatljivljij laptop za, pa malo manje od $1500...

 

http://www.infospot.hr/Prijenosna-racunala/Racunala/Asus/Asus-N73JQ-TY098V-17-3LED-i7-740QM-6GB-2x640GB-GT425-W7HP_pr146391ct9182.html

 

1.73 QC proc sa HT-om

6GB DDR3 3-Channel RAM-a

GT 425M 1GB

17.3 Monitor

2X 640 HDD-a... 

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Alienware laptop? HITNO pls

grafička mu je slaba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
IRebic kaže...

Ovo je po meni puno isplatljivljij laptop za, pa malo manje od $1500...

 

http://www.infospot.hr/Prijenosna-racunala/Racunala/Asus/Asus-N73JQ-TY098V-17-3LED-i7-740QM-6GB-2x640GB-GT425-W7HP_pr146391ct9182.html

 

1.73 QC proc sa HT-om

6GB DDR3 3-Channel RAM-a

GT 425M 1GB>preloša za tu svotu novaca

17.3 Monitor

2X 640 HDD-a... 

 Alienware je Alienware. Ne razumijem zasto mu preporucujes Asusa kada je čovjek lijepo napisao da želi ALienwarea, koji je No.1 proizvođač gamerskih notebooka. Taj laptop performansama daleko zaostaje za Alienwareom istog cjenovnog ranga, znam o cemu govorim. {#} Bolje je tek to što ima više prostora za storage te mozda eventulano količina radne memorije, no to mu nije nužno posto ce isti aliewareov laptop s 4gb ram-a i grafičkom gtx 460m ili ati mobiliti 5870 pomesti ovog asusa, ostaviti ga u prašini. ono što hocu naglasiti, graficka je tu kljucna, a hard lako spoji externi ako ce mu zatrebati vise prostora.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 21:30 (Caesar et Brutus).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
Caesar et Brutus kaže...
IRebic kaže...

Ovo je po meni puno isplatljivljij laptop za, pa malo manje od $1500...

 

...

 Alienware je Alienware. Ne razumijem zasto mu preporucujes Asusa kada je čovjek lijepo napisao da želi ALienwarea, koji je No.1 proizvođač gamerskih notebooka. Taj laptop performansama daleko zaostaje za Alienwareom istog cjenovnog ranga, znam o cemu govorim. {#} Bolje je tek to što ima više prostora za storage te mozda eventulano količina radne memorije, no to mu nije nužno posto ce isti aliewareov laptop s 4gb ram-a i grafičkom gtx 460m ili ati mobiliti 5870 pomesti ovog asusa, ostaviti ga u prašini. ono što hocu naglasiti, graficka je tu kljucna, a hard lako spoji externi ako ce mu zatrebati vise prostora.

 U usporedbi s ovom http://www.prodaja-ponuda.com/artikl.asp?item=prijenosno-racunalo-dell-alienware-m11x-n0156&code=644811&cat=prijenosna-racunala puno je bolji(u odnosu cijene i peformansi)...

IRebic
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
mar123 kaže...
Logitech Gaming kaže...

i onda kazu da je recesija u Hrvatskoj... boze petra {#}

pa šta sad i na bug forumu moram slušat ta sranja s facebooka

sa facea? ocito nisi upucen

13 godina
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
IRebic kaže...
Caesar et Brutus kaže...
IRebic kaže...

Ovo je po meni puno isplatljivljij laptop za, pa malo manje od $1500...

 

...

  Alienware je Alienware. Ne razumijem zasto mu preporucujes Asusa kada je čovjek lijepo napisao da želi ALienwarea, koji je No.1 proizvođač gamerskih notebooka. Taj  laptop performansama  daleko  zaostaje za Alienwareom istog cjenovnog ranga, znam o cemu govorim.  {#}  Bolje je tek to što ima više prostora za storage te mozda  eventulano količina radne memorije, no to mu nije nužno posto ce isti aliewareov laptop s 4gb ram-a i grafičkom gtx 460m ili ati mobiliti 5870 pomesti ovog asusa, ostaviti ga u prašini. ono što hocu naglasiti, graficka je tu kljucna, a hard lako spoji externi ako ce mu zatrebati vise prostora.

  U usporedbi s ovom http://www.prodaja-ponuda.com/artikl.asp?item=prijenosno-racunalo-dell-alienware-m11x-n0156&code=644811&cat=prijenosna-racunala  puno je bolji(u odnosu cijene i peformansi)...

  Pravog li si alienwarea za primjer nasao, heh   {#}  u Americi taj laptop ne kosta niti 500 dolara, malo manje. Ovo su ti pravi primjeri kakve on najvjerojatnije ima u razmatranju: http://www.dell.com/us/p/alienware-m17x-r3/pd .Očito da jos nisi shvatio da čovjek nece kupovati u nas, nego vani jer ga znatno jeftinije izađe (dobit ce povrat poreza). Po tom pitanju slazem se s njim, u Hrvatskoj su cijene tako visoke i nerealne da zaboli glava{#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 16:53 (Caesar et Brutus).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
Caesar et Brutus kaže...
IRebic kaže...

Ovo je po meni puno isplatljivljij laptop za, pa malo manje od $1500...

 

http://www.infospot.hr/Prijenosna-racunala/Racunala/Asus/Asus-N73JQ-TY098V-17-3LED-i7-740QM-6GB-2x640GB-GT425-W7HP_pr146391ct9182.html

 

1.73 QC proc sa HT-om

6GB DDR3 3-Channel RAM-a

GT 425M 1GB>preloša za tu svotu novaca

17.3 Monitor

2X 640 HDD-a... 

 Alienware je Alienware. Ne razumijem zasto mu preporucujes Asusa kada je čovjek lijepo napisao da želi ALienwarea, koji je No.1 proizvođač gamerskih notebooka. Taj laptop performansama daleko zaostaje za Alienwareom istog cjenovnog ranga, znam o cemu govorim. {#} Bolje je tek to što ima više prostora za storage te mozda eventulano količina radne memorije, no to mu nije nužno posto ce isti aliewareov laptop s 4gb ram-a i grafičkom gtx 460m ili ati mobiliti 5870 pomesti ovog asusa, ostaviti ga u prašini. ono što hocu naglasiti, graficka je tu kljucna, a hard lako spoji externi ako ce mu zatrebati vise prostora.

kad se vec prica o tom koji je najbolji proizvodac gaming laptopa...onda to nije alienware nego Malibal http://www.malibal.com/ (x7200 model)  u ponudi 990x desktop procesor sa 6 jezgri,gtx 485m sli itd,itd.....   @trogiraniin   sto se tice teme koju si otvorio....nek ti prijatelj kupi laptop i posalje kao poklon,onda se carina ne placa kosto ja znam..... a sto se tice alienwarea to je zafrkancija sa shippingom kad nesto rikne,a pogotovo njihova podrska....

........
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 17:11 (calibrated1993).
15 godina
online
Re: Alienware laptop? HITNO pls
Logitech Gaming kaže...
mar123 kaže...
Logitech Gaming kaže...

i onda kazu da je recesija u Hrvatskoj... boze petra {#}

pa šta sad i na bug forumu moram slušat ta sranja s facebooka

sa facea? ocito nisi upucen

 upucen u sto? pa ja samo znam da su na faceu te grupe i da to svi u mom razredu govore.

13 godina
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
calibrated1993 kaže...

kad se vec prica o tom koji je najbolji proizvodac gaming laptopa...onda to nije alienware nego Malibal http://www.malibal.com/ (x7200 model)  u ponudi 990x desktop procesor sa 6 jezgri,gtx 485m sli itd,itd.....

baš sam malo pogledao taj malibal...wtf debljine kod 2 alienwarea izgleda ko neko htpc kuciste sa lcdom + sumnjam da baterija traje 15 minuta...tako šta se nemoze nazvat gaming laptopom vise ko pc izgleda :D

15 godina
online
Alienware laptop? HITNO pls

jesam ja dobro procito da taj malibal salje po cijelom svijetu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
Caesar et Brutus kaže...
...

  Pravog li si alienwarea za primjer nasao, heh  {#}  u Americi taj laptop ne kosta niti 500 dolara, malo manje. Ovo su ti pravi primjeri kakve on najvjerojatnije ima u razmatranju: http://www.dell.com/us/p/alienware-m17x-r3/pd .Očito da jos nisi shvatio da čovjek nece kupovati u nas, nego vani jer ga znatno jeftinije izađe (dobit ce povrat poreza). Po tom pitanju slazem se s njim, u Hrvatskoj su cijene tako visoke i nerealne da zaboli glava{#}

 Ah, gledao sam Alienware sa sličnom cijenom...

Naravno sa skupljima se ovaj ASUS ne može nikako nositi ali za ovu cijenu je isplatljiviji, i istina s*ru sa tim cijenama kod nas kadkad ti je jeftnije naručit it amerike i platit carinu...

IRebic
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
p4wner kaže...
calibrated1993 kaže...

kad se vec prica o tom koji je najbolji proizvodac gaming laptopa...onda to nije alienware nego Malibal http://www.malibal.com/ (x7200 model)  u ponudi 990x desktop procesor sa 6 jezgri,gtx 485m sli itd,itd.....

baš sam malo pogledao taj malibal...wtf debljine kod 2 alienwarea izgleda ko neko htpc kuciste sa lcdom + sumnjam da baterija traje 15 minuta...tako šta se nemoze nazvat gaming laptopom vise ko pc izgleda :D

a slusaj...sve dok ga proizvodac deklarira kao laptop moramo ga smatrati laptopom :D... a to koliko je debel strasno debel xD  @mar123 dobro si procitao,za te novce tribali bi obavljat shipping i za mars... (9500 $ doseze)

........
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2011 10:19 (calibrated1993).
15 godina
online
Alienware laptop? HITNO pls

ma dobro taj za 9500$ al ima i onih za 1000$ i opet su predobri samo neznam dal ce cijena bit u dolarima ako narucim u hr ili ce se mjenjat. onaj laprop za 1200$ je predobar i nije debel.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2011 10:44 (mar123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
mar123 kaže...

ma dobro taj za 9500$ al ima i onih za 1000$ i opet su predobri samo neznam dal ce cijena bit u dolarima ako narucim u hr ili ce se mjenjat. onaj laprop za 1200$ je predobar i nije debel.

da taj od 1200 sam i ja planirao uzet kad mi zavrse ispiti,bolji je od bilo kojeg alienwarea za te novce.... neznam u kojoj valuti ce bit cijena,ali mislim da se to automatski preracunava u hrk(po onoj valuti koja je trenutna) u svim online kupovinama....  nek me neko ispravi ako grijesim

........
15 godina
online
Alienware laptop? HITNO pls

a jel se jos nesto placa na tu cijenu ili je to to(postarina itd.)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Alienware laptop? HITNO pls

evo sad sam vidio na njihovoj stranici ima neki kalkulator kolko bi kostala postarina do moje adrese i izracuno je 618 $ tako da se to i ne isplati s tim da jos pise da moras platit neke carine i gluposti pa te to jos ispadne vise. nego jel ima u europi neki proizvođač gaming laptopa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
mar123 kaže...

evo sad sam vidio na njihovoj stranici ima neki kalkulator kolko bi kostala postarina do moje adrese i izracuno je 618 $ tako da se to i ne isplati s tim da jos pise da moras platit neke carine i gluposti pa te to jos ispadne vise. nego jel ima u europi neki proizvođač gaming laptopa?

http://www.xoticpc.com/  pogledaj tu sta ima imaju u ponudi.... ja mislim da nema nijedan proizvodac u europi.....  pogledaj i na amazon.com posto oni nude besplatan shipping.....

........
14 godina
neaktivan
offline
Alienware laptop? HITNO pls

Evo za cijenu negdje 1500 dolara, a vjerujem bolje komponente :D

 

http://www.telebit.hr/NB-HP-Pavilion-dv7-5000em--XE379EA--Intel-Core-i7-2630QM-2-0GHz--4GB-DDR3-1333--17-3--LED-1600-x-900--640GB--ATI-HD-6570/p/488853014.aspx

 

S windowsima, HD6570 (bolja je nego 5730 ako je vjerovati notebookchecku, a znam da je 5730 zvijer mobilna, ima mi frend), 1600x900 LED, i7 4/8 jezgri na 2+ (onaj turbo) GHz

 

Po meni za tu neku cijenu best buy :)

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls

alienware m17x konacno narucen :)))))))

 

PROCESSORIntel® Core™ i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache)

OPERATING SYSTEMGenuine Windows® 7 Home Premium, 64bit

MEMORY 4GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz (2DIMMS)

VIDEO CARD1GB GDDR5 AMD Radeon™ HD 6870M

HARD DRIVE320GB 7,200RPM HDD

LCD PANEL17.3-inch WideHD+ 1600 x 900 60Hz WLED

WIRELESS CARDWireless 802.11 g/n

INTERNAL OPTICAL DRIVE Slot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)

 

cijena: 8500kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 13:04 (trogiraniin).
14 godina
protjeran
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
trogiraniin kaže...

alienware m17x konacno narucen :)))))))

 

PROCESSORIntel® Core™ i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache)

OPERATING SYSTEMGenuine Windows® 7 Home Premium, 64bit

MEMORY 4GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz (2DIMMS)

VIDEO CARD1GB GDDR5 AMD Radeon™ HD 6870M

HARD DRIVE320GB 7,200RPM HDD

LCD PANEL17.3-inch WideHD+ 1600 x 900 60Hz WLED

WIRELESS CARDWireless 802.11 g/n

INTERNAL OPTICAL DRIVE Slot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)

 

cijena: 8500kn

Evo,a domaći distributeri nek se stide svojih bolesnih marži...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
Logitech Gaming kaže...

i onda kazu da je recesija u Hrvatskoj... boze petra{#}

  Hahahaha!

16 godina
offline
Re: Alienware laptop? HITNO pls
trogiraniin kaže...

alienware m17x konacno narucen :)))))))

 

PROCESSORIntel® Core™ i7 2630QM 2.0GHz (2.8GHz Turbo Mode, 6MB Cache)

OPERATING SYSTEMGenuine Windows® 7 Home Premium, 64bit

MEMORY 4GB Dual Channel DDR3 at 1333MHz (2DIMMS)

VIDEO CARD1GB GDDR5 AMD Radeon™ HD 6870M

HARD DRIVE320GB 7,200RPM HDD

LCD PANEL17.3-inch WideHD+ 1600 x 900 60Hz WLED

WIRELESS CARDWireless 802.11 g/n

INTERNAL OPTICAL DRIVE Slot-Load Dual Layer DVD Burner (DVD+-RW, CD-RW)

 

cijena: 8500kn

Odakle si ga naručio? I javi koliko će te ispasti na kraju ako ti lupe carinu, pdv i ostalo... I naravno, neke slike pukni na forum {#}

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
14 godina
offline
Alienware laptop? HITNO pls

@ trogiraniin sorry, al nisam vidio da si riješio i pitanje punjača za tu zvjerčicu {#}

bilo bi ti dobro pogledati specifikacije jer ameri imaju em dugačije utičnice, em drugi napon i frekvenciju od ovoga kod nas...

tako kada makina stigne imaš kako napuniti bateriju, a ne time razbijati glavu {#}

sve se mijenja, samo mi je google konstanta...
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice