Acer Aspire V5-552G - Review

poruka: 211
|
čitano: 67.927
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

Puno ime laptopa :  Acer Aspire V5 552g 10578G50AII

 

  • Otpakiravanje :

 

Laptop dolazi u standardnoj kutiji ništa pretjerano, ali dobro osigurano.

 

Kada je otvorimo vidimo laptop i sa desne strane kutija sa kablovima.

 

  • U toj kutiji dobijemo :

 

Punjač

Mini DP TO SLIM VGA.

 

  • Ulazi i tipke na laptopu 

 

Na lijevoj strani laptopa imamo :

 

Tipku ta paljenje i jedan USB 2.0 utor

 

Na gornjoj strani laptopa imamo :

 

Utor za punjač, HDMI utor, MINI DP utor, USB 3.0 utor i LAN utor

 

Na desnoj strani laptopa imamo :

 

Jedan USB 2.0 utor, čitač SD kartica i utor za slušalice.

 

Na donjoj strani laptopa imamo :

 

Ništa 

 

S obzirom da je ULTRABOOK NEMAMO OPTIČKI UREĐAJ !

 

  • Prvi dojam

 

Prvi dojam mi je jako dobar, aluminijsko kučište daje posebnu čvrstoću, elegantan je, tanak, meni se jako svidio.

 

  • Ekran

 

Ekran nije ništa fensi, šmensi, ali je dobar.

 

Rezolucija :

 

Ekran je 15,6 " s rezolucijom od 1366 x 768

 

  • Tipkovnica :

 

Meni se osobno tipkovnica sviđa,ima numpad, fino je pisati sa njom i lako se naviknuti na nju, ali o ukusima se ne raspravlja .

 

 

  • Hardver : 

 

Laptop dolazi sa :

 

AMD A10 quad-core procesorom ( 2.5 GHz), with TURBO core Technology up to 3.5 GHz 

 

AMD RADEON HD 8750M (Grafička radi u duelu sa APU grafom )

500 GB HDD

 

8 GB RAM

 

 

 

  • Rad na laptopu :

 

 

Rad na laptopu je fin, ugodan, sve ljepo ide. Na njemu imam WINDOWS 8 64 bit. 

 

Nisam još probao ništa zahtjevno skidam si sad nekakve igre, pa ćemo vidjeti, ali trebalo bi ići fino.

 

 

  • Prednosti i mane :

 

Prednosti : 

 

Quad-core procesor mora sve aplikacije dobro vrtjeti, grafička radi u duelu ( APU + GPU ), izrada im je super, čvrst je i stabilan ( Aluminiji ), cijena s obzirom na hardver .

 

Mane :  

 

Nekima će faliti optički uređaj, ali meni ne fali, kažu da Acer ima problema sa hlađenjem, ja nisam primjetio, ali vidjet ćemo.

Meni se osobno ne sviđa touchpad, nekako mi ne odgovara -Riješeno uz par softverskih konfiguracija.

 

 

I sa tim ćemo zaključiti ovu recenziju.

 

 

{#}{#}

 

Ispričavam se što su slike slabije kvalitete, nije moglo bolje !

 

 
 
 

  • INSTALACIJA WINDOWSA 

 

S obzirom da mi se ljudi često javljaju i pitaju kako instalirati windowse na ovaj laptop evo i nešto o tome ! ( Laptop inače dolazi sa BOOT-up Linux - om)

 

 

Ulazimo u BIOS tipkom F2 ( Pritišćemo je odmah čim se laptop počne paliti )

Pripazite  na Legacy - Uefi ( Trebalo bi biti Legacy. Iako mi se jedan kolega javio i njemu nije htjelo sa Legacy, probajte razne kombinacije, u pravilu bi trebalo biti legacy )

 

 

Ubacimo USB i on ga očita u BIOSU i staviš ga kao primarni BOOT Uređaj.

 

I instalacija windowsa može početi !

 

 

  • DRIVERI !

 

Drivere Vam je najbolje skidati sa Acerove službene stranice.

 

Meni osobno nisu radili njihovi driveri za grafu pa sam skinuo sa AMD -ove stranice zadnje BETA drivere. 

 

  • TEMPERATURE !

 

Temperatura laptopa u mirovanju je oko  40°C

 

Mirovanje Mirovanje
 

Pokrenio sa stres test i temperatura je bila 65-70°C

Stres test Stres test
 
Stres test 2 Stres test 2

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nekoliko tutorijala koji će Vam omogućiti još bolji rad na vašem laptopu !

 

  • Zvuk

( Ukoliko niste instalirali drivere sa Acerove stranice odnosno imate Windows -ove drivere za zvuk ovo se odnosi na Vas )

 

  1. Odemo na Acerovu službenu stranicu i skinemo ove Realtek drivere .

( Sa ovim driverima dolazi i  Dolby Home Theater V4 koji omogućava bolji i glasniji zvuk ).

 

   2. Instaliramo ih i uživamo u boljem zvuku . 

 

 

  • TouchPad

I sam sam kao manu ovoga uređaja naveo njegov TouchPad, ali uz malu softversku konfiguraciju i to se riješilo.

 

  1. Odemo na službenu Acerovu stranicu i skinemo Synaptics drivere za TouchPad.

 

   2. Instaliramo ih.

 

  3. Odemo u Control Panel -  Synaptics ClickPad V8.1

 

SLIKA 1 SLIKA 1
 

  4. Kada to otvorimo vidimo puno izbornika, ali nas zanima izbornik SmartSense.

SLIKA 2 SLIKA 2
 

   5. Uđemo u Settings ( Sličica pokraj ) i sve napravimo kako je prikazano na SLICI  !

SLIKA 3 SLIKA 3
 

  • Ako nekome nedostaju  lampice za Capslock, numlock...

 

Ako nekome nedostaju lampice za disk, capslock, numlock, postoji jedan program TrayStatus.

Ovaj program preko ikona u trayu prikazuje status tih tipki.

Ugašeno Ugašeno
 
Upaljeno Upaljeno
 

 

Na savjetima se zahvaljujem kolegi Genius10

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2014 17:19 (TheMenstalist).
 
14 3 hvala 13
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

zanima me da li hd 8650g podržava hybrid crossfire sa hd 8750 ?  jer sam našao na nekom forumu da ne podržava hybrid crossfire ni dual graphics .

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1747436/8750m-8650g-740m-school-gaming.html

Im BATMAN !!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.1.2014 23:35 (cika batmen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review

Naravno da podržava. Vidi se i u posljednjem screenshotu kojeg je TheMentalist stavio, a ja mogu potvrditi isto to pošto također imam tog acera. U driverima se sve može podesiti, koja aplikacija koristiti samo APU, a koja koristi APU + GPU

10 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review
cika batmen kaže...

zanima me da li hd 8650g podržava hybrid crossfire sa hd 8750 ?  jer sam našao na nekom forumu da ne podržava hybrid crossfire ni dual graphics .

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1747436/8750m-8650g-740m-school-gaming.html

Da, podržava ! 

LP!
:) 

13 godina
protjeran
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

kakva je situacija sa zagrijavanjem?

 

ovdje su testirali identičan model samo s touchscreenom i izgleda da se radi o priličnom problemu.

izmjerili su čak 57.4 stupnja na dnu, što bi značilo da je unutar laptopa kritična temperatura.

iskreno to niti malo ne ulijeva povjerenje i jedan je od glavnih razloga zašto ovako na prvu nebi kupio ovaj laptop, nadam se da možeš dati info iz prve ruke.

hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

U mirovanju 40°C

 

Pokrenio sa stres test i temperatura je bila 65-70°C

 

Sada cu si kupiti dobar cooler i onda cemo vidjeti.

 

 

 

EDIT: 

Dodane slike temperatura. 

Mirovanje Mirovanje
Stres test Stres test
Stres test 2 Stres test 2
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.1.2014 13:09 (TheMenstalist).
 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review

Pa, kod opterećenja jest dosta topliji kod stražnjeg dijela (iako ne toliko kao što piše u tom gore testu), ali nisam primjetio nikakav problem što se toga tiče. Nakon što se ugasi igra ili hardverski zahtjevan proces, laptop se ohladi poprilično brzo tako da, ja se osobno ne brinem o zagrijavanju. Ma šta brinem, ležim u krevetu i igram NFS dok mi je laptop na deki na nogama {#}

13 godina
protjeran
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review
TheMenstalist kaže...

U mirovanju 40°C

 

Pokrenio sa stres test i temperatura je bila 60-65°C

 

Sada cu si kupiti dobar cooler i onda cemo vidjeti.

ok, hvala na trudu, tebi i svima koji imaju ovaj laptop ali vidim da od vas neću dobiti objektivan odgovor.

prvo si napisao da je temperatura bila 70-80°C na stres test, pa sat ipo nakon mijenjaš na 60-65°C, idući edit će valjda ić na 50°C. {#}

u svakom slučaju preskačem ovaj laptop zbog prevelikog zagrijavanja, mogu mislit što će to bit ljeti na 40°C, tu 100-ka celzija ne gine.

10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

jel moguće zamjeniti tipkovnicu s osvjetljenem s običnom tipkovnicom na laptopu?? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review
makimakimaki kaže...
TheMenstalist kaže...

U mirovanju 40°C

 

Pokrenio sa stres test i temperatura je bila 60-65°C

 

Sada cu si kupiti dobar cooler i onda cemo vidjeti.

ok, hvala na trudu, tebi i svima koji imaju ovaj laptop ali vidim da od vas neću dobiti objektivan odgovor.

prvo si napisao da je temperatura bila 70-80°C na stres test, pa sat ipo nakon mijenjaš na 60-65°C, idući edit će valjda ić na 50°C. {#}

u svakom slučaju preskačem ovaj laptop zbog prevelikog zagrijavanja, mogu mislit što će to bit ljeti na 40°C, tu 100-ka celzija ne gine.

 

Ja ga imam skoro mjesec dana, istina je da se laptop zagrije dok se igra, ali se jako brzo ohladi.

 

A kupnjom coolera temperatura ce ići još dolje.

 

Briga mene što ga ti preskačeš. {#}

 

LP!
:) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 23:30 (TheMenstalist).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review
makimakimaki kaže...
TheMenstalist kaže...

U mirovanju 40°C

 

Pokrenio sa stres test i temperatura je bila 60-65°C

 

Sada cu si kupiti dobar cooler i onda cemo vidjeti.

ok, hvala na trudu, tebi i svima koji imaju ovaj laptop ali vidim da od vas neću dobiti objektivan odgovor.

prvo si napisao da je temperatura bila 70-80°C na stres test, pa sat ipo nakon mijenjaš na 60-65°C, idući edit će valjda ić na 50°C. {#}

u svakom slučaju preskačem ovaj laptop zbog prevelikog zagrijavanja, mogu mislit što će to bit ljeti na 40°C, tu 100-ka celzija ne gine.

Nema laptopa u toj klasi koji ima bitno, ako i uopce bolje temperature.

Dell Precision M6600
10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

naravno da ima, dell, asus recimo, lenovo da ne spominjem.

 

osim toga, koliko vas je pokušalo očistiti Acer? ja sam ovog svog v3 771g danas čistio sat vremena. hej, sat vremena da očistim filter hladnjaka! moram skinuti hdd, ram, palmrest, tipkovnicu, izvaditi cijelu matičnu (!) iz kućišta i tek onda odvojiti hladnjak od svega i tek na kraju odvojiti filter zraka, na kojem je bilo prašine ali ni približno da prekine cirkulaciju zraka, a grije se pri običnom surfanju i gledanju YT-a {#} i da spomenem, izbrojano 42 šarafa koja treba skinuti i ponovo staviti. i opet osjetim plastiku da se grije iako puše prohladan zrak van.

 

ima komponente ok za cjenovni rang, al konstrukcija, touchpad, tipkovnica na jeftinijim modelima, hlađenje i materijali (plastika koja se uvija na pritisak) su banana u usporedbi sa laptopima iste klase od lenova, asusa, della, pa i samsunga.

 

gledam cimera, ima lenova stariji od mog godinu dana, uzme fino izvijač, 8 šarafa i skine zadnji poklopac, sve na dohvat ruke i spremno za izmjenu - od optičkog pogona do HDD-a i RAM-a, a filter zraka drže 2 zakukice koje se pritisnu i on samo iskoči van. 10 minuta posla, nit zezancije sa matičnom ni gubitka vremena. evo ga hladan ko led, grije se samo kad se igraju igre...

 

da sutra uzimam novi laptop, uzeo bi acer samo ako bi bio na nekom bjesnom popustu.

 

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

Ja sam imao nedavno Acera na čiščenju, E serija.

 

I nije baš bio toliko komplicirano !

 

 

 

 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

Ako slučajno niste, obavezno instalirajte službeni Realtek driver za zvuk sa Acerovih stranica. S njime dolazi  i ugrađena podrška za Dolby Home Theater V4 s kojim je zvuk na ugrađenim zvučnicima 100x bolji, a ujedno i glasniji. Razlika nebo i zemlja u odnosu na stock windows drivere.

 

Također, što se tiče touchpada, nakon malo igranja s postavkama Synaptics drivera dobiju se odlični rezultati. Nema više "titranja" i micanja miša kada se želi kliknuti, a samo je potrebno podesiti par parametara ispod SmartSense opcije. Na slici se vidi kako sam ja to postavio. Ograniči se područje touchpada koje reagira na dodir tako da donji rub gdje su smješteni gumbi i desni rub koji se koristi za scrollanje ne registriraju pokrete za micanje miša (strelice).

V5-552G SmartSense V5-552G SmartSense
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

De mi reci  gdje se nalazi taj program ? 

:)

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 18:11 (TheMenstalist).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review
TheMenstalist kaže...

De mi reci  gdje se nalazi taj program ? 

:)

 

Na koji točno misliš, touchpad ili zvuk?

Oba drivera su sa službenih acerovih stranica za ovaj model. Jedino za Dolby Home Theater treba još dodatno nakon instalacije realtek drivera instalirati i "DolbyHomeTheater.msi" koji se nalazi unutar PCEE4 mape u zip arhivi drivera za zvuk.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review
Genius10 kaže...
TheMenstalist kaže...

De mi reci  gdje se nalazi taj program ? 

:)

 

Na koji točno misliš, touchpad ili zvuk?

Oba drivera su sa službenih acerovih stranica za ovaj model. Jedino za Dolby Home Theater treba još dodatno nakon instalacije realtek drivera instalirati i "DolbyHomeTheater.msi" koji se nalazi unutar PCEE4 mape u zip arhivi drivera za zvuk.

Touchpad!

Kako konfigurirati? 

14 godina
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review

Ako već imaš instaliran Synaptics driver onda trebaš ić u Mouse properties -> Device settings -> Settings -> SmartSense. Tu onda defirinaš područje gdje touchpad hvata, aktiviraš "Restrict pointing i tapping to zone" i to je to.

1 1
2 2
3 3
15 godina
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

imama navedeni lapotp i kupio sam zasebno hladnjak jer dosta igram na njemu.

 

Najvise me smeta sto nema indikator na caps locku ne znas kada je upaljen a kada izgašen, zna inzervirati...

 

imam windows 7 x64 i nebih preporučio da netko na tom laptopu koristi bilo koji drugi os osim windowsa 8 kao što je i preporućeno.

 

wireless hvata super..

 

Npr u istoj sobi koja mi odvaja od rutera 2 debela ziida i 2 prostorije imam lg smart tv koji ima wifi i nintendo wii u, te mobitel huawei ascend p6 i samsung mini 2, ovaj laptop ima bolji prijem signala od svih navedenih....

 

ekran mi se uopce ne sviđa kod njega... moglo je i bolje...

 

dolby theater mode je nesto sto je vrijedno paznje.. i stvarno daje razliku u zvuku..

 

ima 2 usb izlaza sto je meni malo.. bilo bi dobro da su 1 ili 2 više....

 

ukratko 6.5/10

https://www.g2a.com/r/mnik987
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

Od utora na ultrabooku nisi mogao ništa drugo ni očekivati !

:) 

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

Imam problema sa drajverima. nikako nemogu instalirati drajvere za apu ni za hd 8750 . kad instaliram najnovije drajvere sa amdove stranice u device menageru nema ni grafike od apua niti hd 8750 . a u catalystu ima samo opcija za core clock. zanima me dali je mozda problem sto imam instaliran windows 7 a ne 8 ?

Im BATMAN !!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 19:56 (cika batmen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

Može biti i to !

 

Jesi instalirao prvo chipset drivere ?

 

Jesi instalirao zadnje beta drivere ?

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

Instalirao sam chipset drivere i zadnje beta drajevere i opet isto , probat  cu staviti windows 8.1 pa cu vidjet...

Im BATMAN !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review

cika koje točno drivere pokušavaš instalirati za stolnu konfu ili za mobilne grafe?

bug caruje, um klade valja
10 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

pozdrav svima imam acer v5 552g i zanima me dal mogu na koj nacin ugasit bateriju da mi se netrosi kadsam stalno spojen na struju???

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review
stolic kaže...

pozdrav svima imam acer v5 552g i zanima me dal mogu na koj nacin ugasit bateriju da mi se netrosi kadsam stalno spojen na struju???

Izvadiš ju, tako ćeš joj samo shebati kapacitet ako ti je stalno na punjaču.

iclock2much
10 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review
zoharbizo kaže...
stolic kaže...

pozdrav svima imam acer v5 552g i zanima me dal mogu na koj nacin ugasit bateriju da mi se netrosi kadsam stalno spojen na struju???

Izvadiš ju, tako ćeš joj samo shebati kapacitet ako ti je stalno na punjaču.

kako da ju izvadim??? kad je ugradena u laptop

 

13 godina
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

Nađi u manualu kako ju maknuti.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V5-552G - Review

.

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2014 1:13 (TheMenstalist).
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V5-552G - Review

nakon 3 dana vec krepao hard disk. {#}

Im BATMAN !!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice