Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 35.688
|
čitano: 11.986.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Trebao bi mi neki laptop do 3k.

Za multimediju, gledanje Netflixa, surfanje, znači neš osnovno.

Naišla na ovaj od Della ili lenovojoš jedan

Mislila sam neki chuwi, al mislim da je ovo isplativije.

Kakva su vaša mišljenja.

0 0 hvala 0
8 godina
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
megan2711 kaže...

Pozdrav,

Kakva su vaša mišljenja.

na ovome je brutalan popust, dobar laptop za male pare:

https://www.links.hr/hr/laptop-fujitsu-lifebook-a3511-core-i3-1115g4-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-15-6-led-fhd-dos-crni-010101396

13 godina
Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
megan2711 kaže...

Pozdrav,

Kakva su vaša mišljenja.

Za to što si nabrojala treba ti laptop sa min. 8GB RAMa, 256GB SSD i dobrim displayom. Ne znam hoćeš li ga često nositi sa sobom i koliko ti je bitna autonomija (baterija) i dimenzije (težina).

Od ta tri što si nabrojala taj Dell ne bi niti da je upola jeftiniji, to je zastarjela cigla sa jako lošim displayom i tu plaćaš prvenstveno brend jer taj laptop ne vrijedi toliko.

Lenovo modeli su puno zanimljiviji, s tim da jeftiniji ima dvojezgreni procesor, osobno bi gledao minimalno četiri jezgre, mada će i ovaj biti dovoljan za tvoje potrebe.

Skuplji je već malo ozbiljniji stroj, ali po meni i preozbiljan za ono za što ti treba, na štetu stvari koje su ti bitne. Dodatni 1TB HDD ti vjerojatno nije potreban, touchpad mu je loš, display bolji nego kod Della, ali slaba pokrivenost boja, u pitanju je lošija IPS matrica.

Dizajn je lijep i moderan, težina je podnošljiva.

Razlika u cijeni je samo 90kn, tako da moram birati između ta dva uzeo bi skuplji model, a 1TB HDD ukoliko ti ne treba se može izvaditi i prodati (provjeriti dozvoljava li jamstvo) pa će laptop biti još povoljniji.

Od Chuwija trenutno ne vidim dobru ponudu kod nas. Gemibook Pro bi odlično odgovarao za tvoje potrebe, prije koji tjedan se mogao nabaviti za 2300kn kod mall.hr i to je bila odlična cijena. Ako si spremna naručiti iz druge EU države onda ga imaš u službenoj trgovini za oko 2100kn sa dostavom.

10 godina

Bok!

Sestra kupuje laptop u poslovne svrhe koji bi koristila i u privatne svrhe, znaci nikakav teški 60fps Gaming, već isključivo multimedija, posao i možda ako bi sin njen od 6 godina neku htio igricu, al mislim da za to je dovoljna integrirana grafa

Limit je 4000kn plafon...

Hvala

Electronic Dance Music ♥
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Pozdrav , valja li Ovo čemu , iman čovika u minhenu koji to može kupiti u dućanu ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Isplati li se uzeti ovaj mali laptop kao sekundardno, prijenosno računalo za pisanje u wordu i surfanje? Cijena je 400 kuna, ali je potrebno zamijeniti bateriju (valjda 200-tinjak kuna)

Lenovo thinkpad e11

-LCD: 11,6’ HD (1366x768)

-CPU: AMD E2-6110 Quad Core 4/4

-GPU: AMD Radeon R2

-RAM: 4GB DDR3

-HDD: 500GB Segate

-WIFI/SD/HDMI/Bluetoth/USB 3.0

-Windows 11 Home

0 0 hvala 0
9 godina

Molim preporuku, koji od ova dva laptopa

HP ProBook 450 G9 Intel Core i5-1235U 16GB 512GB SSD W11P 15.6"

HP Probook 455 G9 AMD Ryzen 7 5825U, 16 GB DDR4, 512GB SSD, 15.6"

0 0 hvala 0
11 godina
MedO1337 kaže...

Isplati li se uzeti ovaj mali laptop kao sekundardno, prijenosno računalo za pisanje u wordu i surfanje? Cijena je 400 kuna, ali je potrebno zamijeniti bateriju (valjda 200-tinjak kuna)

Lenovo thinkpad e11

-Windows 11 Home

Ne isplati. Cijena je niska, ali moraš zamijeniti bateriju, to je laptop star vjerojatno 7+ godina pa je pitanje koliko će još raditi, može sutra otići pa si bacio novce.

Ako i zanemarimo spomenuto, ovo je još veći problem.

Ima loš display 200 nitsa sa vjerojatno najgorom laptop rezolucijom na 11.6" surfanje i rad u wordu je muka na takvom displayu.

Ima samo 4GB RAMa što je malo za Win11, raditi će, ali jako sporo.

Ima klasični stari HDD, u kombinaciji sa Win11 to će biti super sporo.

Ukratko rad na ovom laptopu će biti mučenje.

Jedini plus je što je jeftino, cca 700kn sa zamjenom baterije (koliko vidim baterija zamjenska je 300-400kn, kvalitetnije su i skuplje) i to ako je sam zamijeniš.

Za cca 500kn više možeš uzeti novi pristojni tablet sa tipkovnicom, ako baš želiš mali display ili novi low-budget laptop sa 8GB RAMa, SSDom i barem fHD rezolucijom koji će opet biti daleko bolji od ovoga.

7 godina
mzopg kaže...
MedO1337 kaže...

Lenovo thinkpad e11

-Windows 11 Home

Ne isplati. Cijena je niska, ali moraš zamijeniti bateriju, to je laptop star vjerojatno 7+ godina pa je pitanje koliko će još raditi, može sutra otići pa si bacio novce.

Ako i zanemarimo spomenuto, ovo je još veći problem.

Ima loš display 200 nitsa sa vjerojatno najgorom laptop rezolucijom na 11.6" surfanje i rad u wordu je muka na takvom displayu.

Ima samo 4GB RAMa što je malo za Win11, raditi će, ali jako sporo.

Ima klasični stari HDD, u kombinaciji sa Win11 to će biti super sporo.

Ukratko rad na ovom laptopu će biti mučenje.

Jedini plus je što je jeftino, cca 700kn sa zamjenom baterije (koliko vidim baterija zamjenska je 300-400kn, kvalitetnije su i skuplje) i to ako je sam zamijeniš.

Za cca 500kn više možeš uzeti novi pristojni tablet sa tipkovnicom, ako baš želiš mali display ili novi low-budget laptop sa 8GB RAMa, SSDom i barem fHD rezolucijom koji će opet biti daleko bolji od ovoga.

Kolega, puno hvala na detaljnom odgovoru.

Nije mi za ništa hića. Imam doma gaming laptop kojeg sam kupio prije tri godine ne računajući na budućnost. Za prenosivost mi je pretežak i baterija mu brzo ode, pa gledam nešto sekundarno da kupim isključivo za rad u Wordu i surfanje netom, možda jednom dvaput u tjednu po dva sata.

Kupio sam Lenovo Chromebook 2-u-1 tablet i riješio sam ga se prošli tjedan. Teško mi je raditi na takvoj tipkovnici, a zbilja puno pišem, pa mi treba nešto veće (čak i za tih par sati tjedno mi je užas bio)... Gledam stoga rabljene thinkpade, oni su mi fora..

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 15:13 (MedO1337).
10 godina

Ako koga zanima manji 14" entry laptop, ja prodajem Asus Vivobook F415E (Pentium7505/8GB/256GB,Win11) za ekipu s Buga za 250€ (novo kupljeno na amazon.de).

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 21:51 (assassin.st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
mzopg kaže...
megan2711 kaže...

Pozdrav,

Kakva su vaša mišljenja.

Za to što si nabrojala treba ti laptop sa min. 8GB RAMa, 256GB SSD i dobrim displayom. Ne znam hoćeš li ga često nositi sa sobom i koliko ti je bitna autonomija (baterija) i dimenzije (težina).

Od ta tri što si nabrojala taj Dell ne bi niti da je upola jeftiniji, to je zastarjela cigla sa jako lošim displayom i tu plaćaš prvenstveno brend jer taj laptop ne vrijedi toliko.

Lenovo modeli su puno zanimljiviji, s tim da jeftiniji ima dvojezgreni procesor, osobno bi gledao minimalno četiri jezgre, mada će i ovaj biti dovoljan za tvoje potrebe.

Skuplji je već malo ozbiljniji stroj, ali po meni i preozbiljan za ono za što ti treba, na štetu stvari koje su ti bitne. Dodatni 1TB HDD ti vjerojatno nije potreban, touchpad mu je loš, display bolji nego kod Della, ali slaba pokrivenost boja, u pitanju je lošija IPS matrica.

Dizajn je lijep i moderan, težina je podnošljiva.

Razlika u cijeni je samo 90kn, tako da moram birati između ta dva uzeo bi skuplji model, a 1TB HDD ukoliko ti ne treba se može izvaditi i prodati (provjeriti dozvoljava li jamstvo) pa će laptop biti još povoljniji.

Od Chuwija trenutno ne vidim dobru ponudu kod nas. Gemibook Pro bi odlično odgovarao za tvoje potrebe, prije koji tjedan se mogao nabaviti za 2300kn kod mall.hr i to je bila odlična cijena. Ako si spremna naručiti iz druge EU države onda ga imaš u službenoj trgovini za oko 2100kn sa dostavom.

Hvala na ovoj recenziji!

Nakon malo promišljanja mislim se rastegnut još nekih 500kn, pa uzet neš malo bolje. Evo ni sama neznam šta bi.

Na pamet mi pao Huawei matepad D15 Imate još kakvu preporuku

13 godina
12 godina

^^Nije mi toliko potrebno taj 1TB i uzela bi nešto sa orginal windowsima 

0 0 hvala 0
13 godina
megan2711 kaže...

^^Nije mi toliko potrebno taj 1TB i uzela bi nešto sa orginal windowsima 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-3-82ku01l1sc-156-fhd-ips-amd-ry/119271/product/

Još jeftinije,bez 1tb hdd, ali s win11 2400kn, uvijek se može se dokupiti m.2 ssd ili ram.

Što je kolega naveo je bolja opcija, tj. isti laptop, ako ne treba win licenca.

Ima još bolje za malo preko 3500kn, ali bez win, koji se uvijek mogu "kupiti" za par $.

https://www.instar-informatika.hr/lenovo-ip-3-r5-5625u-156i-2x8gb-512gb/146335/product/

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 19:00 (T-bone's).
10 dana

Dobra večer, nisam sigurna da li je ovo dobro mjesto za postavit ovakvo pitanje ili ima već neka tema vezana uz to.

Zanima me da li netko ima iskustva s kupnjom laptopa sa stranice opus.hr? outlet trgovina. Nisu mali novci u pitanju pa da se zeznem s kupovinom a nigdje ne nalazim neka iskustva.

Hvala

0 0 hvala 0
9 godina

Dobar dan, ako moze preporuka laptopa do 4000 kn. Laptop bi se uglavnom koristio u svrhu surfanja i korištenja MS Office.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Luke001 kaže...

Dobar dan, ako moze preporuka laptopa do 4000 kn. Laptop bi se uglavnom koristio u svrhu surfanja i korištenja MS Office.

1. Lenovo IdeaPad Ultraslim 3, 82RQ0031SC, 17.3" FHD IPS, AMD Ryzen 5 5625U up to 4.3GHz, 16GB DDR4, 512GB NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, no OS, 2 god

2. Lenovo IdeaPad Ultraslim 3, 82RN007BSC, 15.6" FHD IPS, AMD Ryzen 5 5625U up to 4.3GHz, 16GB DDR4, 512GB NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, no OS, 2 god

Nađe se win10/11, s 8-12gb rama, ili 5300u cpu-uom, za manje para, pogledaj 2 posta gore.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 12:58 (T-bone's).
5 godina

Pozdrav ekipa,

frend mi traži laptop za LoL (da se ne pregrijava kad ga upali) i gledanje filmova.

Buđet 4-5 k.

Ovo su neki koje mi je linkao:

Elipso laptop

Links, ima ih više - Links laptopi - black friday

Ako ima tko kakvu ideju nek slobodno napiše, nisam baš više u tome.

0 0 hvala 0
3 godine
Equi kaže...

Pozdrav ekipa,

frend mi traži laptop za LoL (da se ne pregrijava kad ga upali) i gledanje filmova.

Buđet 4-5 k.

Ovo su neki koje mi je linkao:

Elipso laptop

Links, ima ih više - Links laptopi - black friday

Ako ima tko kakvu ideju nek slobodno napiše, nisam baš više u tome.

LOL se doslovno može igrati na malo jačem kalkulatoru, post poviše za 4k imaš laptop koji će vrtiti LOL bez problema.

9 godina

Pozdrav,

tražim laptop do 7k, multimedija, teams itd. nista zahtjevno.

gledao sam ovaj: https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-3-82ku011xsc-156-fhd-ips-amd-ry/120338/product/

ne znam jel to taj bestbuy koji salju ljudi jer mi link vise nije dostupan.

ugl, bar 16gb rama, 15" ili 16-17, ali što lakši (ovaj gore je 1.65kg)

SSD bar 512 GB, dobar ekran za gledanje filmova barem 1080p... i to je to ja mislim

jel ovaj gore okej za te novce ili postoji bolji do 7k?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 16:10 (toxxy).

0 0 hvala 0
3 godine
toxxy kaže...

Pozdrav,

tražim laptop do 7k, multimedija, teams itd. nista zahtjevno.

gledao sam ovaj: https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-3-82ku011xsc-156-fhd-ips-amd-ry/120338/product/

ne znam jel to taj bestbuy koji salju ljudi jer mi link vise nije dostupan.

ugl, bar 16gb rama, 15" ili 16-17, ali što lakši (ovaj gore je 1.65kg)

SSD bar 512 GB, dobar ekran za gledanje filmova barem 1080p... i to je to ja mislim

jel ovaj gore okej za te novce ili postoji bolji do 7k?

Ako želiš blizu do 7k sa dobrim ekranom, onda za 6318 kn imaš ovo ...

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-16-25k-ips-amd-ryzen-5-6/120344/product/

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad_5_Pro_16ARH7?M=82SN0064SC

15 mjeseci

Pozdrav,

Kupio bi laptop nećaku koji je krenuo na faks pa gledam neke koji imaju cim bolju bateriju. Koliko sam shvatio, u tu kategoriju spadaju ultrabook laptopi? Molio bih vas neku preporuku.

Na ova dva sam ja naisao sta imaju veci battery life (Wh) pa neznam da li je to glavna stavka po kojoj da se ravnam ili ima nesto drugo?

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-16-25k-ips-amd-ryzen-5-6/120344/product/

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-asus-vivobook-pro-14-oled-k3400pa-oled-km521-14-wqxga-oled-90hz-i/109548/product/

Cijena bi bila do 6k recimo, znam da je jedan od navedenih skuplji to je vise primjera radi jer pise da ima 73Wh.

Lijep pozdrav

0 0 hvala 0
4 godine

Je li na laptop s intel Iris Xe integriranom grafikom moguće spojiti 2 4K monitora??

Konkretno zanima me za Ideapad 5 pro s 12700h procesorom

0 0 hvala 0
9 godina

Što uzeti.

Laptop HP ProBook 450 G9, i5-1235U/16GB/512GB SSD/IntelIrisXe

Dell Vostro 5620, N1107VNB5620EMEA01, 16 FHD+, Intel Core i5 1240P, 16GB RAM, 512GB PCIe NVMe SSD, Intel Iris Xe Graphics

Upotreba CAD 2D.

Molim preporuku ili nešto slično

0 0 hvala 0
2 mjeseca

Pozdrav svima,

imam kratko pitanje i ne bi htio otvarati novu temu pa ću postati tu. Ne radi se o kupovini novog laptopa već rabljenog, radi se od modelu Lenovo IdeaPad S145-15IWL 64bit starom oko 4 god:

Intel Pentium 5405U 2,30 GHz

4 GB RAM

110 GB SSD

Pošto ne mogu pronaći info o matičnoj poloči, zanima me ima li ovaj laptop mogućnost proširenja ili zamjene RAM-a na bar 8 GB (ako ima može neka preporuka za radnu memoriju). Također ako netko ima preporuku za dodatnu nadogradnju otvoren sam za sve prijedloge.

Cijena laptopa po mom mišljenu je simbolična, 850kn, potencijalni novi korisnik je dosta nezahtijevan, koristio bi ga za lagano surfanje i reprodukciju filmova i glazbe. I na kraju za takvog korisnika ima li uopće smisla proširivati memoriju i dodatne komponente.

Unaprijed se zahvaljujem.

0 0 hvala 0
11 godina
nick_nick_vol_2 kaže...

Pozdrav svima,

imam kratko pitanje i ne bi htio otvarati novu temu pa ću postati tu. Ne radi se o kupovini novog laptopa već rabljenog, radi se od modelu Lenovo IdeaPad S145-15IWL 64bit starom oko 4 god:

4 GB RAM

110 GB SSD

Pošto ne mogu pronaći info o matičnoj poloči, zanima me ima li ovaj laptop mogućnost proširenja ili zamjene RAM-a na bar 8 GB (ako ima može neka preporuka za radnu memoriju). Također ako netko ima preporuku za dodatnu nadogradnju otvoren sam za sve prijedloge.

Cijena laptopa po mom mišljenu je simbolična, 850kn, potencijalni novi korisnik je dosta nezahtijevan, koristio bi ga za lagano surfanje i reprodukciju filmova i glazbe. I na kraju za takvog korisnika ima li uopće smisla proširivati memoriju i dodatne komponente.

Ovo bi trebala biti matična koju koristi taj laptop, ako je točno to piše ima jedan DDR4 slot za max. 8GB. Vidi opis.

https://www.amazon.com/Motherboard-5B20S41743-8S5B20S41743-Lenovo-S145-15IWL/dp/B084GN7ZWJ

Prema ovoj specifikaciji ispada da može i do 12GB, s tim da je 4GB zalemljeno, a još 8GB se može dodati u slot, ako sam dobro shvatio što piše:

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/IdeaPad/ideapad_S145_15IWL/ideapad_S145_15IWL_Spec.PDF

850kn je možda simbolično, ali po meni nije isplativa kupovina. Baterija mu je vjerojatno već na kraju, što znači +300-400kn, treba ti još 4GB RAMa to je još +100-150kn, pa si na 1250 do 1400kn. Dodaš još parsto kuna i možeš kupiti novi laptop koji je po svemu dosta bolji sa jamstvom.

Ovaj Lenovo ima i loš display niske rezolucije 1366x768, što nije dobro ni za surfanje ni za gledanje filmova.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2022 15:04 (mzopg).
11 godina
B1gm4u5 kaže...

Pozdrav,

Kupio bi laptop nećaku koji je krenuo na faks pa gledam neke koji imaju cim bolju bateriju. Koliko sam shvatio, u tu kategoriju spadaju ultrabook laptopi? Molio bih vas neku preporuku.

Na ova dva sam ja naisao sta imaju veci battery life (Wh) pa neznam da li je to glavna stavka po kojoj da se ravnam ili ima nesto drugo?

To je kapacitet baterije, a samo trajanje ovisi i o potrošnji, tako da nije dovoljno gledati samo Wh. Jači procesor, zasebna grafička... = veća potrošnja. Najbolje je provjeriti koliko baterija traje kroz pouzdane recenzije jer proizvođači često navedu trajanje koje je daleko od realnog, imao sam laptope za koje je bilo navedeno trajanje od po 12h, a u svakodnevnoj upotrebi bi dobio oko 7h.

3 godine
nick_nick_vol_2 kaže...

Pozdrav svima,

4 GB RAM

110 GB SSD

Memorija mu se može proširiti do ukupno 20 GB (4 + 16).

Proširenje sa 8 GB (ukupno 12 što je i više nego dovoljno) je oko 200 kn.

BTW, danas se u više trgovina može kupiti za 2200kn LENOVO IdeaPad 3 82KU011PSC sa FHD IPS 300 nits ekranom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2022 16:07 (josip12).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice