Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 35.472
|
čitano: 11.882.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Crucifixion kaže...

Mislim da će mi 16GB biti sasvim dovoljno u rasponu 3-5 godina, ovo mi je svakako više za privatne svrhe

Nemoj se zeznut, docker, virtualke ovo ono, ja ne bih išao ispod 32 GB ili u najmanju ruku neki sa 16 GB ali nadogradiv.

9 godina
z1k4 kaže...
Crucifixion kaže...

Mislim da će mi 16GB biti sasvim dovoljno u rasponu 3-5 godina, ovo mi je svakako više za privatne svrhe

Nemoj se zeznut, docker, virtualke ovo ono, ja ne bih išao ispod 32 GB ili u najmanju ruku neki sa 16 GB ali nadogradiv.

jedino što sam naišao da je nadogradivo su laptopi koji su "gamerski" koji imaju dosta kraću bateriju i/ili su po 2.5kg+

a ne daje mi se 2k ojera baš

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
9 godina
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ThinkBook E14 Gen 3

ovo mi je cjenovno prihvatljivo, 1.6kg je, i upgradeable je do 24GB RAMa, baterija dobra. ima li išta bolje, a da ja ne uspijevam pronaći? 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Što nije malo slab CPU ,1.6 GHz za tolike rame ?
9 godina

Pozz, treba mi procjena za laptop specifikacija Intel i7 8550u, 8gb ram, intel integrirana graficka, nvidia mx130 2gb vram.

Znam da vjv nije najbolja tema...ali ne treba mi tocna cifra samo otprilike koliko bi kostao...

Hvala

0 0 hvala 0
13 godina
Imas temu za procjene pa tamo pitaj....
VenAtoR#2231
12 godina

0 0 hvala 0
12 godina
Dosta je teško naći laptop do 15 incha,koji ima jaki procesor , dosta Rama ili barem mogućnost nadogradnje, a ujedno da je i ekran odličan :)

Ili sam ja preizbirljiv, haha

0 0 hvala 0
9 godina

Ne znam pratite li svi teme za prodaju, ja prodajem jedan laptop, radi se o ASUS ROG G771JM-T41020,

i7/17.3"/12GB RAM/2*240GB SSD/GTX 860M 4GB,

pa ako netko trazi rabljeni laptop, a nije previse zahtjevan korisnik, moze vidjeti cijeli oglas i slike klikom ovdje.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Jel itko kupovao sa Laptopi.hr ? kakva su iskustva ? Vidim da ima super laptopa po cak ok cijenama, samo druge tipkovnice sto mi je malo cudno

0 0 hvala 0
11 godina
marko94 kaže...
Dosta je teško naći laptop do 15 incha,koji ima jaki procesor , dosta Rama ili barem mogućnost nadogradnje, a ujedno da je i ekran odličan :)

Ili sam ja preizbirljiv, haha

Kolega veći je problem što to pokušavaš pronaći za nekakav srednji budžet. Svi bi mi voljeli da se može kupiti laptop koji izgleda kao mac, ima zasebnu grafu, top oled display, super bateriju, barem 8 jezgreni cpu, 16 do 32 gb rama, super tipkovnicu i touchpad, kvalitetnu izradu... ali to i košta. Podigni budžet za 50 do 100% pa će ti biti lakše to pronaći.

Ako to nije moguće moj savjet ti je da ne gledaš snagu jer za ono što si napisao da ćeš raditi ti po meni ne treba super jaki cpu niti 32GB rama.

marko94 kaže...

Jel itko kupovao sa Laptopi.hr ? kakva su iskustva ? Vidim da ima super laptopa po cak ok cijenama, samo druge tipkovnice sto mi je malo cudno

Mislim da oni pretežno prodaju refurbished laptope, ali koliko se sjećam imaju i nove modele, treba obratiti pažnju kod opisa. Refurbished modeli su gradirani prema nekakvim ocjenama koje opisuju stanje uređaja (očuvanost).

Osobno sam dosta puta kupovao manufacturer refurbished uređaje Grade A i nikada nikakvih problema, a uređaj se dobije i duplo povoljnije. Bitno je samo tko je odradio "obnovu", kad je to manufacturer onda se nemaš što brinuti.

9 godina

Ma na kraju vam pola ove Asus OLED linije ima nadogradiv jedan modul rama, jedna je pločica zalemljena na ploča, a druga je nadogradiva s max 16GB RAM-a, tako da se može na kraju imati 24GB, pa sam se odlučio na tu soluciju na kraju. 24GB će mi biti dosta barem za 3 godine, laptop ima sve ostalo što mi treba.

Tako da detaljno pogledajte specifikacije, makar trebalo potrošiti i pola sata guglajući specifične fraze i termine, isplati se. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
Koji si uzeo na kraju i gdje ?
9 godina
marko94 kaže...
Koji si uzeo na kraju i gdje ?

Vivobook S15 u Chipoteci, tu mi je bilo najjeftinije. Šibnit ću u njega jednu 16GB pločicu, veći ssd kad mi zatreba i meni će biti dovoljno koju godinu.

Ostalo mi je sve jednostavno neisplativo, trebao bi ići na 12k minimalno ili čekati neku akciju, a trenutno imam neke druge troškove i hitno mi treba novi laptop, tako da sam uzeo ovo

12 godina
Kakav je, kvaliteta zaslona, tipkovnice, touchpad ? Asus još nisam nikad koristio pa nisam upoznat, za Lenovo znam da je ok npr :)
9 godina

Ne znam, sinoć naručio, jutros uplatio. Ne vjerujem da će doći prije srijede ili četvrtka. 

Dolazim s Acera, tako da je u svakom slučaju bolje hahah.

Ali žao mi je što onaj Lenovo IdeaPad Pro 5 s R7 6800HS nema nadogradiv slot RAMa, nekako me je više privukao vizualno, no dobro, što je, tu je.

Prevrtio sam 10 web shopova, baš je situacija očajna po pitanju toga, kužim da je jeftinije stavljati zalemljeni RAM, ali onda si baš nigdje ako tražiš nešto slično kao i ja.

12 godina
Da znam..u istoj sam situaciji kao i ti :) tražim zadnjih 2 tjedna
12 godina
Da znam..u istoj sam situaciji kao i ti :) tražim zadnjih 2 tjedna
7 mjeseci
Netherwind kaže...

HP laptop star 2 godine, korišten za gledanje filmova i surfanje u krevetu, plaćen skoro 8000kn i danas skuzim ovo? Na desnoj strani laptopa se razdvojio ovaj zglob od ekrena, laptop nije pao, iako ima friževa pošto je ova plastika na njemu očajne kvalitete. Imam garanciju još godinu dana, hoće li mi priznati ovo?

Update situacije: Servis mi je priznao ovo pod jamstvo, i popraviti će, radi se o servisu ZEL-COS, tako da 

10 godina

Valjda mogu i ovdje pitati...

Gledam hlađenje za svoj Legion pa ako može nekakva preporuka...

Bitno mi je da može u visinu i da je tiše.

Nikad nisam imao hlađenje a ni svoj laptop do sada na kraju krajeva 😀

Pa ne znam ni jel smeta rukama zrak koji bacaju ovi hladnjaci?

Da ne bude, laptopu hladnjak a meni grijalica 😅

Možda je nešto pasivno poput ovog COOLERMASTER ErgoStand Air dovoljno?

0 0 hvala 0
13 godina
Ako se dosta seli laptop imas i ove Coolermasterove... Ventove stavljas gdje hoces, ako hoces, a u putu ih skidas i cooler postaje zastita za laptop... Ja zltako stitim ekran vec godinama... Kulip sam onaj neopren sleeve, navucem na laptop i stavim hladnjak i to je to...
https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/notebook-cooler/notepal-u3-plus/
VenAtoR#2231
12 godina

Frendica trazi za faks nesto za cca 3000 kn, novo ili polovno svejedno. Ima kaj za preporucit? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
jocommb kaže...
Ako se dosta seli laptop imas i ove Coolermasterove... Ventove stavljas gdje hoces, ako hoces, a u putu ih skidas i cooler postaje zastita za laptop... Ja zltako stitim ekran vec godinama... Kulip sam onaj neopren sleeve, navucem na laptop i stavim hladnjak i to je to...
https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/notebook-cooler/notepal-u3-plus/

Neće se puno seliti...

Dok sam gledao što bi mogao, naišao sam na taj, zanimljivo rješenje al volio bi da se može povisiti...

Koji si to točno sleeve uzeo?

12 godina

ovako nešto:

https://www.ekupi.hr/Računala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ALC6%2C-82KU00QESC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-5300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000460547

Ju je je? Je ju je!
13 godina
Ma nasao na Aliexpresu nesta za par dolara za 15,6"... Ima vec 7-8 godina da ga imam... Prije 3 laptopa 🤣🤣
VenAtoR#2231
10 godina
jocommb kaže...
Ma nasao na Aliexpresu nesta za par dolara za 15,6"... Ima vec 7-8 godina da ga imam... Prije 3 laptopa 🤣🤣

Haha

Moguće da trgovina više ne postoji a kamoli taj artikl 😜

10 godina

Jel netko uzimao neki od ovih laptopa preko A1?

Ima li smisla dati cca 1400kn za Onda-u ili HP?

https://www.a1.hr/privatni/uredaji-uz-pakete

0 0 hvala 0
12 godina

Meni se cini oke.. Veliki ssd, procesor valjda bude dovoljan ako je meni za te osnovne gluposti dobar i prastari i5 3230 u kombinaciji sa ssd

13 godina
domac5 kaže...

Meni se cini oke.. Veliki ssd, procesor valjda bude dovoljan ako je meni za te osnovne gluposti dobar i prastari i5 3230 u kombinaciji sa ssd

Još ide 30% dole s kodom, evo sva ponuda:

30% na Lenovo

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 21:14 (T-bone's).
10 godina

Neloša ponuda.

Npr. ovaj Ideapad 3 ima IPS, i5 11.generacije, 16gb ram-a, Intel Iris Xe,... za 3674kn. 👌

1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice