Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.061.692
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Nebitna je rezolucija, slažem se ne bih ni ja toliku, ionako će ga uglavnom spajati na monitor, ali tu nije bilo za birati...

Stvar je u izgledu i prenosivosti, metalnom kućištu, kvalitetnijoj izradi, te 16GB RAM-a koji je na tim Zenboocima nenadogradiv.

Njemu i meni ne treba dodatna grafulja.

Frendu je to primarni laptop za rad i želi ga koristiti godinama, pa zašto onda ne bi bio premium?

 Da, izgleda da nekima nije jasno da određeni korisnici ne trebaju jaku grafu, a žele neke druge karakteristike koje nude takvi prijenosnici.

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Je li gdje jos dostupan Lenovo IdeaPad 5 Pro u RH?

Gledao sam nabavu, pise da ga ima samo u Mikronisu, ali tamo je nedostupan

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ZaliazniMacan kaže...

Nebitno ali 10k kn laptop sa iris xe znači možeš koristit isto ko onaj od 3500 za produktivnost (office i internet)  bilo što drugo iole grafički zahtjevnije je overkill za taj laptop... Ne znam kome se radi i koja raja kupi ovaj laptop.  Iako je to taj famozni i5 koje već generacije rađe bi za te pare uzeo prijenosnik sa grafom kako treba 3070 ili 3060 i generacijom starijih procesora...

 Kod nas možeš bez problema pronaći starije procesore, jer ih trgovci nude. Pa onda i 3050 i 3060 uz njih u laptopu. Teže je kupiti neki novi model, jer dolaze sporo i papreno su skupi.

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam imao taj famozni buisness model laptopa sa integriranom grafičkom i mogu reći da zaj@@@i to sve doslovno možeš ic na internet i otvoriti višak studio a gejmerski laptop u svemu šije taj laptop osim u 500g težine sto mi nije neki problem jer ne penjem se na mt everest...  A o kvaliteti izrade e to je već diskutabilno ali svaki gamerski mora biti kako tako kvalitetno sklepan inače se brzo raspadne dok ovi biznis modeli to je rang laptopa od 500 eura ali imaju fičere pa se mogu prodavat za 2000 naivcima....

O slučaju Kapulica je kazao. - Onaj tko razmišlja između Hajduka i Gorice i treba otići u Goricu.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, ako ugradiš sam SSD disk onda gubiš pravo na garanciju. kakva je stara konfiguracija? Za što bi ujak koristio laptop? Ako je to svakodnevna upotreba (surfanje youtube filmovi) SSS sa 8GB rama je sasvim dovoljno.

5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Marko_95 kaže...

Pozdrav, neki dan sam tu pisao da se premišljam da li ujaku u stari laptop ugraditi SSD ili mu kupiti novi laptop i sad nabasam na ovo. 8GB rama (single channel), 512GB SSD, Win 10 Home, FHD 15.6" ekran s mogućnošću produljenja jamstva 3+2 god za 250kn, što ispadne sve skupa 3750kn laptop sa 5 godina jamstva! 

Mislio sam mu još kupiti 8GB rama i ugraditi u laptop, vidim da ima 2 SODIMM slota, no gubim li garanciju ugrađivanjem dodatnih RAM-a u novi laptop, ima li tko iskustva s tim?

 Da, ako sam ugradiš dodatanu memoriju gubiš pravo na garanciju. Kakva je stara konfiguracija? Za što će se koristiti laptop? Ako je za svakodnevnu upotrebu (surfanje, youtube, gledanje filmova) onda će SSD disk sa 8GB rama biti sasvim dovoljan.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Je li gdje jos dostupan Lenovo IdeaPad 5 Pro u RH?

Gledao sam nabavu, pise da ga ima samo u Mikronisu, ali tamo je nedostupan

 

Edit: 

Koj bi bio best buy laptop do 6000kn? Dakle trazim nesto na tragu Lenovo IdeaPad 5 Pro, bez potrebe za igranjem igrica.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2022 17:09 (moukie).
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
vax kaže...

 Da, ako sam ugradiš dodatanu memoriju gubiš pravo na garanciju. Kakva je stara konfiguracija? Za što će se koristiti laptop? Ako je za svakodnevnu upotrebu (surfanje, youtube, gledanje filmova) onda će SSD disk sa 8GB rama biti sasvim dovoljan.

 zašto bi gubio pravo na garanciju?

ja sam u sličan takav hp ubacio dodatnih 8gb rama, pa pitam čisto za info jer imam 3 godine gare po defoltu

ako treba lako izvadim taj dodatni ram, a na šarafima ionako nema nikakve zaštitne naljepnice

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
moukie kaže...

Je li gdje jos dostupan Lenovo IdeaPad 5 Pro u RH?

Gledao sam nabavu, pise da ga ima samo u Mikronisu, ali tamo je nedostupan

 

Edit: 

Koj bi bio best buy laptop do 6000kn? Dakle trazim nesto na tragu Lenovo IdeaPad 5 Pro, bez potrebe za igranjem igrica.

 

pa imaš ga u Sancti, Instaru, čak je zapravo najjeftiniji u Hg Spotu. 

 

Od kud ti info da ga nema? Pa googlajte malo ljudi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2022 18:26 (Matthew26).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima ga ali je bez razloga osjetno skuplji, dakle kosta 6600 odnosno 7000 kn isti model koji se prije mogao nac za oko 5500, a cini mi se da sam ga vidio i za manje od 5000

 

U HgSpotu je 5200, ali na upit...cini mi se da ga nemaju

 

Dakle zanima me ima je li gdje dostupan za ispod 6000, na nabavi pise da ga ima samo u mikronisu, ali pitao sam i zapravo ga nemaju

 

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a dobro to je onda druga stvar. Nisi tako postavio pitanje.... Ne, nema ga više za 5000. Možda bude opet kakva akcija u budućnosti.

6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mene isto zanima kao i dotičnog kolegu, koji bi onda trenutno bio best buy do 6000kn s obzirom da je navedeni Lenovo trenutno ili nedostupan ili preskup?
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...
vax kaže...

 Da, ako sam ugradiš dodatanu memoriju gubiš pravo na garanciju. Kakva je stara konfiguracija? Za što će se koristiti laptop? Ako je za svakodnevnu upotrebu (surfanje, youtube, gledanje filmova) onda će SSD disk sa 8GB rama biti sasvim dovoljan.

 zašto bi gubio pravo na garanciju?

ja sam u sličan takav hp ubacio dodatnih 8gb rama, pa pitam čisto za info jer imam 3 godine gare po defoltu

ako treba lako izvadim taj dodatni ram, a na šarafima ionako nema nikakve zaštitne naljepnice

Jesi siguran da si dobro pogledao? Otvorio sam ih par komada u zadnje vrijeme i na ili u svakom se nalazila. Čitam sad za HP da imaju praksu da je navodno okej ako ga otvoriš i ugradiš komponentu na svoju ruku ali ako se stvori neki problem nakon toga da automatski gubiš pravo na garanciju. To mi je čudno jer je to praksa svih današnjih prodavača i distributera a nikom od njih nije u interesu da im netko sam "prčka" po novom laptopu i sebi BESPLATNO ugrađuje diskove i memoriju.

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pa kažem ti da sam nedavno ugradio dodatni ram u isti taj hp (jedino je procesor 5300u) i da niti jedan šaraf nije imao zaštitnu naljepnicu
Zato te pitam, jer negdje to mora biti istaknuto da bi ti ukinuli pravo na garanciju. Kao da izgubiš garanciju na motor u autu zato jer si stavio druge felge
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...
Pa kažem ti da sam nedavno ugradio dodatni ram u isti taj hp (jedino je procesor 5300u) i da niti jedan šaraf nije imao zaštitnu naljepnicu
Zato te pitam, jer negdje to mora biti istaknuto da bi ti ukinuli pravo na garanciju. Kao da izgubiš garanciju na motor u autu zato jer si stavio druge felge

 Čudno...da je tako bar sa svim laptopima. Gdje si kupio laptop?

13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To ovisi o modelu i proizvođaču, ako je u korisničkim uputama (dakle ne service manualu) napisano da možeš dodati memoriju, onda nema govora o gubitku jamstva. Obično su jeftiniji modeli ti u kojim je to onemogućeno, pa npr. trebaš skidati cijeli stražni poklopac da bi došao do memorije.

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Na ekupi, izašao me oko 3200 kuna + 400 za dodatnih 8gb koje sam tražio po ebayu po hw id podacima, tako da bude potpuno ista pločica rama
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobra cijena za takav lap. Šta se tiče garancije, onda očito ovisi o proizvođača i šta piše u manualu.

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ma bila je akcija na hp laptope + još uhvatio onu vikend akciju as250 i ispala max ušteda, a lap je super, odličan proc, 512gb ssd i 3g garancije, najbliži je tome bio lenovo ideapad sa sličnim hw i skoro soma kuna skuplji, a 2g gare
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2022 11:42 (picajzla0707).
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ZaliazniMacan kaže...

Ja sam imao taj famozni buisness model laptopa sa integriranom grafičkom i mogu reći da zaj@@@i to sve doslovno možeš ic na internet i otvoriti višak studio a gejmerski laptop u svemu šije taj laptop osim u 500g težine sto mi nije neki problem jer ne penjem se na mt everest...  A o kvaliteti izrade e to je već diskutabilno ali svaki gamerski mora biti kako tako kvalitetno sklepan inače se brzo raspadne dok ovi biznis modeli to je rang laptopa od 500 eura ali imaju fičere pa se mogu prodavat za 2000 naivcima....

 Ja sam u postupku nabavke takvog biznis laptopa. Ponajviše zbog težine, a onda i zbog kvalitete ekrana (bit će OLED). Gamerski laptop kojeg imam + njegova cigletina od napajanja (a neki novi modeli dolaze s cigletinama od 300W i više) ipak predstavlja respektabilnu težinu za svakodnevno nošenje i korištenje. Tu su još u dokumenti, boca vode i još ponešto u tom mom ruksaku.

 

Tko kupi laptop, a ne prenosi ga, njemu je tako svejedno koliko je težak. Tko kupuje biznis laptop, zna zašto ga kupuje. A ne kupuje ga zbog igranja igrica. Kvalitetnije kategorije biznis laptopa sigurno nemaju lošu izradu. Klimanje ekrana i pretjerano stiskanje tipaka u recenzijama na YT-u baš i nije normalno ponašanje korisnika. Ovo prvo sigurno nije.

 

Sve se raspadne, prije ili kasnije. I ne kužim zašto bi netko bio naivac ako može dati novac za kvalitetniju izradu i komponente. U laptop od 3500 kuna ne idu iste komponente kao u onaj od 10 000 kuna.

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
vax kaže...

Da, ako ugradiš sam SSD disk onda gubiš pravo na garanciju.

 Ako mu je frka za to, neka kupi SSD i odnese na na ugradnju u servis firme u kojoj je kupio laptop. Ako imaju povoljne SSD-ove, možda ga može kupiti baš kod njih. Onda se nema tko buniti zbog otvaranja laptopa.

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
vax kaže...
picajzla0707 kaže...
a nikom od njih nije u interesu da im netko sam "prčka" po novom laptopu i sebi BESPLATNO ugrađuje diskove i memoriju.

 Pa platiš ugradnju. To ne može koštati ne znam koliko. I onda si miran. Jer su komponentu ugradili oni sami.

 

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što bi bio best buy do oko 6000 kn?

Bio sam zagrijan za lenovo ideapad 5 pro, ali je sad poskupio ili je rasprodan

 

Bitan mi je display i da je relativno brz, igranje igrica nebitno

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što bi bio best buy do oko 6000 kn?

Bio sam zagrijan za lenovo ideapad 5 pro, ali je sad poskupio ili je rasprodan pa nisam siguran više

 

Bitan mi je display da je dobar i da je relativno brz, igranje igrica nije mi bitno uopće

 

Po mogućnosti da ima pasivno hlađenje, ako takvo što postoji u toj klasi laptopa

 

P.S htio sam uredit objavu, sad vidim da sam postao novu XD, mb

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2022 20:30 (moukie).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
moukie kaže...

Što bi bio best buy do oko 6000 kn?

Bio sam zagrijan za lenovo ideapad 5 pro, ali je sad poskupio ili je rasprodan pa nisam siguran više

 

Bitan mi je display da je dobar i da je relativno brz, igranje igrica nije mi bitno uopće

 

Po mogućnosti da ima pasivno hlađenje, ako takvo što postoji u toj klasi laptopa

 

P.S htio sam uredit objavu, sad vidim da sam postao novu XD, mb

Evo ga...

IP Pro.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...
moukie kaže...

Što bi bio best buy do oko 6000 kn?

Bio sam zagrijan za lenovo ideapad 5 pro, ali je sad poskupio ili je rasprodan pa nisam siguran više

 

Bitan mi je display da je dobar i da je relativno brz, igranje igrica nije mi bitno uopće

 

Po mogućnosti da ima pasivno hlađenje, ako takvo što postoji u toj klasi laptopa

 

P.S htio sam uredit objavu, sad vidim da sam postao novu XD, mb

Evo ga...

IP Pro.

 Piše dostupnost na upit.... 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako mogu dostaviti tjedan nakon uplate, opet super.

Laptop je za te novce čudo, ideala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Stara konfiguracija je

WIN 10 Home

1TB HDD sa jednom particijom, gdje su windowsi, slike, igre itd

12GB RAM DDR3 (4GB+8GB) 

integrirana grafička

procesor intel i5 7. generacije

 

Svakodnevna upotreba, kao što si napisao, surfanje, youtube, fotografije, gledanje videa (lovac je pa treba stavljati snimke sa lovačke kućice na laptop). Eto ja sam gledao po internetu, ako sam dobro shvatio kad kupiš laptop sa jamstvom i da taj laptop ima samo popunjen jedan slot sa ramima i ti želiš dodati još rama, ako ne želiš izgubiti jamstvo na laptop, bitno je samo da ne oštetiš vijke, da ne oštetiš komponente (iako ne znam kakav specijalist moraš biti da to uspiješ :D) i da naljepnice ostanu čitave. A između ostalog ako se bilo što desi a nisi siguran ili saznaš da se jamstvo iz bilo kojeg razloga gubi dodavanjem rama, možeš uvijek iznova otvoriti laptop i izvaditi tih 8GB rama i onda poslati laptop na servis, ionako ne mogu znati da si imao 16GB umjesto 8GB jer je to izbrisiva memorija. Ok hvala ti na odgovoru :)

 

edit: riječ

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 15:03 (Marko_95).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bio sam u mikronisu, rekli su da ga nemaju iako to pise...

12 godina
offline
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice