Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 34.251
|
čitano: 11.278.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa što kažete na ovo.Serije , posao , možda kakva igrica s vremena na vrijeme(npr witcher3)

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-3-nx-hfdex-001-ryzen-3-3200u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-14-ips-fhd-freedos-srebrno-014600707

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Pozdrav,

evo informativno, mislim otvoriti preko ovih mjera za zapošljavanje online trgovinu, pa sam mislio uzeti 2 laptopa, jedan za dućan i izdavanje računa (software za kreiranje račune) i slično i drugi kao osobni za održavanje stranice (Wordpress), odg. na upite, FB, IG, Adwords oglase, Excel, mail i još bi snimao video (za Youtube, Facebook...), pa vjerojatno malo nešto obrađivao video i slično...

Pa koliko bi trebao otprilike dati za laptop?

I zanimaju me licence, je li to posebno kupujem ili najbolje s laptopom? Znači Windows i Office i mislim da mi ne treba više.

http://jeftini-top-proizvodi.com

0 1 hvala 0
11 godina
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

slažem se.... ali to je ipak 800kn više, ako to nije problem onda se sigurno isplati!

500 više s popustom

Ju je je? Je ju je!
7 godina
KAVAhr kaže...

Pozdrav,

evo informativno, mislim otvoriti preko ovih mjera za zapošljavanje online trgovinu, pa sam mislio uzeti 2 laptopa, jedan za dućan i izdavanje računa (software za kreiranje račune)...

Jesi siguran da želiš laptop za prodajno mjesto? Dođe ti kupac a baš se pokrene update.. Ako ne očekuješ navalu, barem tablet+ sw za fiskalizaciju. Bolje se raspitaj negdje gdje znaju više o maloprodaji.

Za obradu videa barem 16gigi rama 1TB diska. Licencu moraš imati za obrt pa uzmi s tim..

5 godina

Pozdrav svima, kupujem novi laptop, bavim se audio inzenjeringom.. Miks master i produkcija.. Ponekad koji lagani video render... Odlucio sam se za amd-ov procesor... Jos me samo zanima.. Ako uzmem ryzen 7 4800h sa gtx1650 ili gtx1650ti grafickom, kolika ce bit razlika u odnosu na ryzen 7 5800h sa rtx3050 grafickom. A sto se tice branda laptopa... Acer nitro 5, asus rog strix, hp pavilion(iako ima premalo portova) i lenovo ideapad gaming 3.

Hvala 

0 0 hvala 0
14 mjeseci
ledero01 kaže...

Pozdrav svima, kupujem novi laptop, bavim se audio inzenjeringom.. Miks master i produkcija.. Ponekad koji lagani video render... Odlucio sam se za amd-ov procesor... Jos me samo zanima.. Ako uzmem ryzen 7 4800h sa gtx1650 ili gtx1650ti grafickom, kolika ce bit razlika u odnosu na ryzen 7 5800h sa rtx3050 grafickom. A sto se tice branda laptopa... Acer nitro 5, asus rog strix, hp pavilion(iako ima premalo portova) i lenovo ideapad gaming 3.

Hvala 

Koji software pretežito koristiš? Jel si razmišljao o Macbook Air M1? Uskoro će nova iteracija, možda padne još cijena^^

13 godina

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/hp-250-g8-prijenosno-racunalo-27k26ea?tab=description

Jel ovo dobra ponuda?

Znaci jos -10% na ovu cijenu..

Ili ima nesto bolje u tom cijelovnom rangu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina

Necu na apple, gledao sam to neko vrijeme al ne vuce me ...Cubase i Ableton 

12 godina

Pa dobro, može se deaktivirati update?!

16 GB? Uh... A kako ostali kada kreiraju na yputube video? Pa nije valjda da svi imaju 16?

A zeo bih eksterni na 6TB i to po 2

EDIT:

Koliko koštaju licence za Windows i Office?

http://jeftini-top-proizvodi.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 23:51 (KAVAhr).
7 godina

Molim preporuku za laptop za kćer, 13 god.

Bitan mi je display da je 17", da ima bolji prikaz boja, uglavnom kvalitetniji za crtanje.

Od igara je još uvjek samo Minecraft ili roblox pa grafička nije prioritet, možda malo bolja interna.

Buđet je nekih 5000-6000 kn.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 23:18 (Grancigula).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Pozdrav ekipa,

Šogor bi trebao laptop za kćerku (1.razred osnovne), zahtjevi su:

- 15.6 ili 17'' zaslon

- većinom za multimediju i školu

- 8+ gigi rama

- što više diska itd itd.

- ukoliko windowsi mogu bit unaprijed instalirani, no nije presudno

- 4k kunića budget

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.9.2021 14:05 (sinkee).

0 0 hvala 0
8 godina
sinkee kaže...

Pozdrav ekipa,

Šogor bi trebao laptop za kćerku (1.razred osnovne), zahtjevi su:

- 15.6 ili 17'' zaslon

- većinom za multimediju i školu

- 8+ gigi rama

- što više diska itd itd.

- ukoliko windowsi mogu bit unaprijed instalirani, no nije presudno

- 4k kunića budget

Do 4000kn su ovo moji prijedlozi: link

Ekran FHD 15.6" 1920x1080, procesor AMD Ryzen 5 5500U, SSD disk od 512GB i 8GB RAM-a.

Kovačić
23 mjeseca
Grancigula kaže...

Molim preporuku za laptop za kćer, 13 god.

Bitan mi je display da je 17", da ima bolji prikaz boja, uglavnom kvalitetniji za crtanje.

Od igara je još uvjek samo Minecraft ili roblox pa grafička nije prioritet, možda malo bolja interna.

Buđet je nekih 5000-6000 kn.

Hvala

Ako misliš na 16:9, a laptopu glavna uloga neće biti gledanje filmova, onda ja ne bih išao na 17".  Ako ti je ekran najbitnija stvar, najbolje ti je pričekati akcije krajem godine i uzeti 16" Ideapad sa 16:10 2560x1600 IPS 100% sRGB 120 Hz ekranom.

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-5-pro-82l50080sc-ryzen-5-5600h-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-16-wqxga-ips-freedos-sivo-014600841

https://psrefstuff.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ACH6?M=82L50080SC

5 godina

Pozdrav svima!

Tražim preporuku laptopa za sestru.

Laptop bi bio korišten za srednju/faks i zabavu (znači primarno Chrome - Netflix, Youtube; Microsoft Office paket, itd., nikakav gaming ni rendering)

Mislim da je 15 incha dobra veličina.

Budžet mi je do 5500kn. U cijenu nek ne ulazi Windows, nabavit ću ga na svoju ruku.

Prije koji mjesec sam našao ovaj laptop. Je li to dosta da obavlja navedene aktivnosti? Je li cijena isplativa? 

Ako netko ima neku bolju opciju svakako bih bio zahvalan!

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 10:09 (kerSh).

0 0 hvala 0
11 godina

Bok, jest za sve, ali...

ovaj kod podmodela  ( 81YQ007USC ) upiši na https://psref.lenovo.com/ i imaš sve specke - koliko RAM ima, jeli lemljen, koliko utora slobodnih, koliko diskova (SSDa) može imati i najvažnije - kakva je ekran, svjetlina i prikaz boja...

kako baš taj ima 8 GB RAMa  zalemljenog i nenadogradivog (jest da je dual channel  brzine 3200) i ekran TN 250nits Anti-glare, 45% NTSC - nije neka sreća...

..

ali će raditi sve što si napisao...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 10:35 (Stric_Jura).
5 godina

Što se tiče neke nadogradivosti, nije mi bitno. Neće se nadograđivati.

Bitno mi je da laptop izdrži uz dobre performanse nekih 5-7 godina.

Naravno ekran mi je isto važan. Ovo je samo bio neki brzi primjer onoga što sam do sada gledao i nije uopće nešto za što sam "zapeo".

Ako imaš kakvih prijedloga bio bih zahvalan.

3 godine

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-zenbook-flip-13-ux363ea-oled-wb503t.html

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-zenbook-flip-13-ux363ja-wb502t.html

Isplati se dat 1000kn vise za ux363ea ? Ima oled (doduse 1080) tako da mi to ne predstavlja neku drasticnu razliku ali zanimaju me procesori i graficka , posto je u jeftinijem i5 10gen a u skupljem 11gen, isto tako graficka-da li je intel xe drasticno bolja od intel iris plus ili je to i dalje low end graficka koja se stavlja u male laptope?

0 0 hvala 0
4 godine

Nadam se da ti je touchscreen krucijalan pa zato nesto takvoga trazis.

Jer davati 8000+ kuna za i5, 1080 i 8gb rama mi je suludo

3 godine
Je touchscreen mi je bitan , a uvjet je i da je uredjaj malen i kompaktan. A i nisam neki zahtjevan korisnik , igrice ne igram. Autocad kotistim na drugom laptopu.Gledao sam i hp-ov envy ,spectre, lenovo yoga 7 slim, dell xps itd ali ili ih nema u ponudi ili ako ih ima onda su preko 10tk. Ako ima nesto bolje za te novce da je max 14 incha , kompaktno,touchscreen itd svakako bi uzeo u obzir. Jos da je i7 ili neki mocniji ryzen bolja graficka, 16gb.......??Zato i pitam koliko je bolji izbor ovaj skuplji model ili su to nijanse koje ne vrijede dodatnih 1000kn.
14 mjeseci
marinho25 kaže...
Je touchscreen mi je bitan , a uvjet je i da je uredjaj malen i kompaktan. A i nisam neki zahtjevan korisnik , igrice ne igram. Autocad kotistim na drugom laptopu.Gledao sam i hp-ov envy ,spectre, lenovo yoga 7 slim, dell xps itd ali ili ih nema u ponudi ili ako ih ima onda su preko 10tk. Ako ima nesto bolje za te novce da je max 14 incha , kompaktno,touchscreen itd svakako bi uzeo u obzir. Jos da je i7 ili neki mocniji ryzen bolja graficka, 16gb.......??Zato i pitam koliko je bolji izbor ovaj skuplji model ili su to nijanse koje ne vrijede dodatnih 1000kn.

Mislim da od ovog bolje nećeš naći..naravno pod uvjetom da možeš kupiti iz dojčlanda al ko danas nema nekog poznatog gore

https://www.notebooksbilliger.de/hp+envy+x360+13+ay0176ng+b+ware+726347/eqsqid/5530aa1e-d6ac-4e9a-97d1-083d216fa143

5 godina

Mišljenje o ovom laptopu?

Laptop je za sestru za faks. Koristit će se za faks stvari i zabavu (Chrome - Netflix, Youtube, Microsoft Office, itd., ništa AutoCAD pa čak ni Photoshop).

Koliko sam istražio ovaj laptop je među boljima i mislim da sam našao dobar deal što se tiče cijene. Bitno mi je da joj izdrži barem 4-5 godina, po mogućnosti do 7 (a da performansama bude solidan).

0 0 hvala 0
5 godina

Može molim vas ekspert mišljenje o ovom Chuwi laptopu?

Gemibook

Manje imućan frend ga želi uzeti na rate u Linksu.

Zanima me može li vrtiti 4K HEVC video (uzet će i monitor, ne 4k)

kako bi stajao sa igrama, koliko stare bi mogao vrtiti

te ima li možda koja bolja opcija? (ne preko 3500kn te koju bi mogao uzeti kod nas na rate)

U principu, bitno mu je da je što jeftiniji, da može gledat video i surfati dugo godina bez problema, a ovo ostalo je sekundarno, i igre.

Chuwi laptop mu lijepo i izgleda, ima osvijetljenu tipkovnicu, te dosta nude za novce, pa vjerojatno nije problem što ima ekonomični procesor, a i ti Celeroni nisu više tako slabi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 20:14 (EricCartman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
EricCartman kaže...

Može molim vas ekspert mišljenje o ovom Chuwi laptopu?

Gemibook

Osim ove teme imaš i Chuwi temu ...

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/chuwi-prijenosna-racunala-laptopi/276977.aspx

Recenzija ...

https://www.notebookcheck.net/Chuwi-GemiBook-CWI528-Laptop-Review-Full-sRGB-Coverage-For-300-USD.490985.0.html

Ako bih ikada kupovao sićušni laptop, onda bi jedino uzeo u obzir 3:2 ekran, a navedeni ga ima i to savršeni samo da nije glossy.

8 godina
Zar nije neki rajzen daleko bolja opcija za bar nekakvo gejmanje, bilo je nekih 4/8 apu laptopa na prijašnjim stranicama s relativno pristojnim gaming perfomansama. Mislim da su ovi celeroni jedva dovoljni za malo zahtjevnije surfanje, a gejmanje zaboravi osim ako pod gejmanje ne podrazumijevaš snake i tetris
10 godina

Imam ja, samo verziju sa 5300U. Kvaliteta izrade je skroz dobra, nemam baš nikakve pritužbe...A ekran, pa ne znam, OK je. Nisam baš probao puno laptopa i ekrana na njima. Dolazim sa monitora koji je koštao skoro kao cijeli moj laptop pa mi je sud još više u qurcu. Uglavnom služi svrsi, za YT/Netflix kao max korištenje ekrana je skroz uredu. Doduše ima nekakav žućkast filter, sve vuće na žuto, tu se treba poigrati. 

7 godina

hvala. ja sam već godinama na dell ultrasharp, pa malo pušem na hladno, jer nemam gdje isprobati navedeni laptop

2 godine

Hvala na odgovoru :)

Mozete li mi samo reci razliku izmedu Free Dos i No-Os jer vidim da na drugom linku pise no os. Je li postupak instaliranja windowsa isti kao na free dos-u ili?

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice