Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 35.436
|
čitano: 11.871.103
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

D. jutro. :-)

Imam ovu stolnu PC konfiguraciju --

- CPU Ryzen 5 2400G
- MBO Asrock A320M Pro4
- RAM 8GB (1x8) DDR4 Crucial
- SSD 250GB Samsung SATA

- SSD 150GB no-name
- PSU Ko-link 600W

I sad, imam potrebu da umjesto te kante na stolu koristim laptop. Laptop ću 80 % vremena koristit na stolu , ali nekad ću i morati da ga nosim sa sobom na posao.

Zanima me koji laptop i u kom cijenovnom rangu mi preporučate da bude bar 10 - 20% bolji od ovog PCa kojeg sad koristim što se tiče performansi. Koristim za surfanje u više tabova u Chromu, 1080p ili 4K video na YouTube, OCR-ane dokumente u Sumatripdf, Adobe acrobat, više instanci Worda i Excella istovremeno. . . Znači onako ozbiljan multi tasking, ali ne igrice. Da li mi možete nešto preporučiti?

HVALA!!!

0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan

Buđet je 10000 kn. Trazim tanji, laksi, (aluminijski / ne plastika) laptop… sto boljih performansi. Moze i 14 inch
Mac airbook ispada zbog ios sustava osim ako postoji opcija da se u njega instalira Corel draw al na crno.
Ako tko ima ideju molim vas napisite.

0 0 hvala 0
10 godina

Ljudi hvala na preporuci laptopa, macbook je odlican uopce se ne grije vec je cak i hladan? Na operativni sustav se malo treba priviknut ali mi se i to svida vise od windowsa vec sada. Touchpad isto odlican, baterija odlicna i prenosivnost super. Edit videa odlican, nema mane laptop..

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Taj nije dobar jer ima loš ekran sa samo 220 nitsa svjetline, uzmi ili macbook air ili lenovo ovaj lenovo ako se zelis i gejmati: https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-legion-5-82b500bdsc-156-fhd-ips-144hz-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650ti-4gb-no-odd-dos-2-god-best-buy/0001185289/product/

Po cijeni su tu negdje, a ekran po kvaliteti je tu negdje, ako ti je bitna baterija i prenosivost uzmi macbook, a ako ti je bitna sirova snaga i ako ne nosis laptop tako cesto uzmi legion

Zašto odabrat taj legion s 8gb rama od skoro 8000 kn kad ima OVAJ za 6000 kn s istim specifikacijama? Čak mi je tipkovnica puno bolja nego kod večine prijenosnika

EDIT, YT edition: Legion ima bolje termalne performance i veću batteriju. Neznam kakav je build quality legiona u odnosu na IdeaPad Gaming 3. 

Crypto nova poljoprivreda
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 2:04 (NeroX).
3 godine
neaktivan
glikoprotein kaže...

Ljudi hvala na preporuci laptopa, macbook je odlican uopce se ne grije vec je cak i hladan? Na operativni sustav se malo treba priviknut ali mi se i to svida vise od windowsa vec sada. Touchpad isto odlican, baterija odlicna i prenosivnost super. Edit videa odlican, nema mane laptop..

Ti je macbook pro ? Koliko incha? 

11 godina
Rayban1 kaže...

Buđet je 10000 kn. Trazim tanji, laksi, (aluminijski / ne plastika) laptop… sto boljih performansi. Moze i 14 inch
Mac airbook ispada zbog ios sustava osim ako postoji opcija da se u njega instalira Corel draw al na crno.
Ako tko ima ideju molim vas napisite.

Macbook Air ima MacOS ne iOS, a na njega možeš instalirati što želiš kao i na PC, pa i na crno.

glikoprotein kaže...

Odlično, mislim da si dobro odlučio. Touchpad na Macu je izvrstan. Kakvi su zvučnici? Kod mene na Macbook Pro su odlični, ali baš me zanima kakvi su na Air verziji.

Rayban1 kaže...
glikoprotein kaže...

Ti je macbook pro ? Koliko incha? 

Ako se ne varam kolega je kupio 13" Macbook Air sa M1 čipom.

10 godina
Ma zvucnici su vrh, bolji od tv-a novog 😆, mali ali snazni. Ako kupujete laptop do 7.5k kn ovaj macbook je laptop za vas. A i na yt su recenzije odlicne. Velicina ekrana mi je potpuno nebitna kad je ovako dobar i jasan ekran
7 godina

Pozdrav ekipa,

Treba mi mala pomoć oko odabira laptopa.
Ekran 15", namjena je faks, seminari, office gluposti i tu i tamo neki game, ništa prezahtjevno tipa League of Legends.

Original windows mi nije potreban.

Buđet mi je 4 500kn ali kartica na rate.

Što mislite o ovome:
https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-km513ia-wb511-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-4500u-up-to-40ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-amd-radeon-graphics-no-odd-no-os-2-god-promo/4121281/product/

ili ovome:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-15-k513ea-wb511-156-fhd-ips-intel-core-i5-1135g7-up-to-42ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-iris-xe-graphics-no-odd-dos-2-god-promo/4226046/product/

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 23:56 (jurkanri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
neaktivan

Pozdrav!

Trebala bi mi preporuka oko kupnje laptopa za školarca. Laptop će se koristiti za svakodnevni rad i povremeno rad na AutoCAD-u.

Slabo se razumijem u konfiguracije tako da mi je svaki savjet dobrodošao. Gledam laptope od 16GB rama i našla sam neko od dole navedenih pa ako može kratka recenzija istih.

Svakako bih voljela da ima već ugrađene windowse.

Cijene do cca 6500kn, a i manje bi bilo poželjno.

Unaprijed hvala 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-r...orba-015400353

https://www.hgshop.hr/huawei-mateboo...roizvod/298644

https://www.hgshop.hr/laptop-asus-vi...roizvod/298724

Ovaj su mi preporučili:

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunal.../p/EK000399886

0 0 hvala 0
4 godine
Dina25 kaže...

Pozdrav!

Trebala bi mi preporuka oko kupnje laptopa za školarca. Laptop će se koristiti za svakodnevni rad i povremeno rad na AutoCAD-u.

Slabo se razumijem u konfiguracije tako da mi je svaki savjet dobrodošao. Gledam laptope od 16GB rama i našla sam neko od dole navedenih pa ako može kratka recenzija istih.

Svakako bih voljela da ima već ugrađene windowse.

Cijene do cca 6500kn, a i manje bi bilo poželjno.

Unaprijed hvala 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-r...orba-015400353

https://www.hgshop.hr/huawei-mateboo...roizvod/298644

https://www.hgshop.hr/laptop-asus-vi...roizvod/298724

Ovaj su mi preporučili:

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunal.../p/EK000399886

Iz nekoga razloga gornja 3 linka mi ne rade...

Ekupi laptop je super za te novce, dobijes jos 10% tako da ispada 3870 kn, za te novce ne postoji bolje na trzistu trenutno

E sad, koliko je to dobro za autoCAD, ne znam jer ga ne koristim. Ako za njega treba diskretna grafika, onda bih ciljao na iste performanse, samo s grafickom recimo 1650, sto se da naci za cca 6 000kn

9 godina
encoding kaže...

Ekupi laptop je super za te novce, dobijes jos 10% tako da ispada 3870 kn, za te novce ne postoji bolje na trzistu trenutno

mda, ako si u zagrebačkoj banci, ako ne, onda ništa od popusta

eventualno poslat svim kontaktima poruku s upitom tko ima zaba karticu 

10 godina

Autocad nema pretjeranih benefita od gtx grafičkih. Za renderanje u cad programima je tu quadro. Na svim postavkama kojegod izvrtim mi Laptop sa gtx 1060 radi isto ili lošije od laptopa sa i3 11gen (radim na objektu vrijednosti 70mil kn te su nacrti dosta kompleksni, mnogo layera itd)

Hoćeš li vrhunske performanse, gledaj ove sa quadro grafikom. Pošto vidim da je za školu, uzmi sa integriranom grafičkom. Za profesionalne projekte tu je laptop od firme.

Taj sa ekupi-ja je skroz u redu. Ovaj gorespomenuti laptop što koristim je isto Ideapad 3, samo ima i3 i 12gb rama. Lagan je, tanak, dobar ekran, mali bezeli. Za budžetni laptop je solidan

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 15:04 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
neaktivan

Laptop s AutoCAD-om mi treba isključivo za školarca (za sada samo 2D) koji je sada 3 srednje i namjerava dalje na tehnički fakultet, tako da bi uzela nešto da mi potraje bar 4-5 godina.

Kako sam potpuni laik tako bi voljela da su windows-i već instalirani.

0 0 hvala 0
10 godina
Dina25 kaže...

Laptop s AutoCAD-om mi treba isključivo za školarca (za sada samo 2D) koji je sada 3 srednje i namjerava dalje na tehnički fakultet, tako da bi uzela nešto da mi potraje bar 4-5 godina.

Kako sam potpuni laik tako bi voljela da su windows-i već instalirani.

Ma nijedan tehnički fakultet ne koristi cad u 3D-u

I građevina i FSB koriste kompjutere sa integriranim grafičkim karticama iz 2012-e i radi skroz ok pa čak i u kompleksnijim 3d aplikacijama. Za potrebe faksa je stvarno dobar taj sa ekupija. Sad, ako želi odigrati koju igru to je drugi par rukava

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 15:07 (maks0806).
11 godina
neaktivan

Pozdrav,

Koja je razlika izmedu procesora:

AMD Ryzen 5 4600H, 3,00 GHz, Core 6

i

Intel Core i5 10300H, 2,50 GHz, Core 4

Laicki, laptop sa kojim od ova 2 procesora bi rade kupili?

9 AMD Ryzen 5 4600H
0 Intel Core i5 10300H

0 0 hvala 0
4 godine

Ovaj ti ima noviji proc i duplo vise RAM-a, za 200kn vise. Ako imas (ili netko u familiji ima) Maestro/Master od Zabe, dobijes jos 10% na tu cijenu. Ako uz to stavis jos kupon od 100kn... ufff 

domagoj05 kaže...

Pozdrav,

Koja je razlika izmedu procesora:

AMD Ryzen 5 4600H, 3,00 GHz, Core 6

i

Intel Core i5 10300H, 2,50 GHz, Core 4

Laicki, laptop sa kojim od ova 2 procesora bi rade kupili?

Ryzen 6 core/12 thread

Intel 4 core/8 thread

Ovdje imas usporedbu po raznim bechmarcima, u vecini je bolji Ryzen i to po 30-50%, a tamo gdje je i5 bolji, razlika je puno manja

Mislim da ti je AMD boljan opcija

13 mjeseci
Hvala na odgovoru.
Mislim si taj malo skuplji kupiti s 16GB rama, samo me zanimalo je li velika razlika, prvenstveno u build kvaliteti, zaslonu i zvucnicima i koliko su dobri ti laptopi, ne znam ima li netko bas iskustva da je kupio i isprobao laptop. Nisam neki strucnjak, ali mi na prvu izgledaju jako dobro za tu cijenu. Na svu srecu imam maestro iz zabe i jos onaj popust od 100kn, ne znam mogu li uopce bolje proci od toga, takav laptop za oko 3800kn.

0 0 hvala 0
4 godine
Niram00 kaže...
Hvala na odgovoru.
Mislim si taj malo skuplji kupiti s 16GB rama, samo me zanimalo je li velika razlika, prvenstveno u build kvaliteti, zaslonu i zvucnicima i koliko su dobri ti laptopi, ne znam ima li netko bas iskustva da je kupio i isprobao laptop. Nisam neki strucnjak, ali mi na prvu izgledaju jako dobro za tu cijenu. Na svu srecu imam maestro iz zabe i jos onaj popust od 100kn, ne znam mogu li uopce bolje proci od toga, takav laptop za oko 3800kn.

Vrlo slicni laptopi: oba imaju ono sto oni zovu "aluminijski finiš", ali je kućište zapravo plastično, matte ekran (bez odbljeska) od 300 nita, osvijetljenu tipkovnicu, USB 3.x prikljucke, USB-C. Mislim da se jos razlikuju po tome imaju li zalemljen RAM ili je jedna plocica nadogradiva (to ces morat istrazit, malo je teze naci tu info)

Ideapad 5 ima fingerprint skener, ako ti je to bitno. Takoder, ako je linkani clanak isparavan, petica ima USB-C punjac od 95W dok trojka nudi punjenje "obicnim" Lenovo punjacem (ali i dalje ima USB-C prikljucak).

Generalno skoro su isti i nemres fulati s trojkom samo zato jer je kao "slabija". Ako te bas zanimaju tako neke musice, guglaj tocno po imenu modela npr 15ALC6 za Ideapad 3 odnosno 15ARE05 za peticu

Za 3800 tesko da ces naci bolje, a vjerojatno ni za soma kn skuplje

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 0:38 (encoding).
12 godina
neaktivan

Pozdrav, pokusavam si naci neki laptop za igranje, ne patim na ultra detalje, 1080p high mi je dosta, imam neki do 12000kn budzet.

Vecini sto vidim je RTX 3060 80w verzija i i7 10750h ili ryzen 5 5600h. Gdje pronaci rtx 3060 sa 115w i hoce li uskoro izlaziti neka nova serija grafa ili procesora da mi se isplati cekati?

0 0 hvala 0
10 godina

Treba mi laptop za nekih 6000 kuna ,da je prijatelju koristan za faks narednih 4 ili 5 godina.Pa ako morete pomoći?Igrice mu nisu važne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
skfrik kaže...

Pozdrav, pokusavam si naci neki laptop za igranje, ne patim na ultra detalje, 1080p high mi je dosta, imam neki do 12000kn budzet.

Vecini sto vidim je RTX 3060 80w verzija i i7 10750h ili ryzen 5 5600h. Gdje pronaci rtx 3060 sa 115w i hoce li uskoro izlaziti neka nova serija grafa ili procesora da mi se isplati cekati?

RTX 30xx serija je tek dosla na laptope tako da je to najnovije sto ce snaci, isto tako Ryzeni xxxxH (4600H/5600H/5800H) su aktualni i gejmerski. 

U tom cjenovnom rangu rtx 3060, 1TB SSD (mozes i manje, ali kad jedna igra zauzme po 100GB), recimo ovako nesto (5600H, RTX 3060, 15 inca, nema Windowse)

ovako nesto, 17in, 5800H (jaci proc), ali slabija grafika (3050 TI)

ili jos jaci proc 5900HX, isto 3050 TI

Intel procesor, RTX 3060, ali treba provjeriti je li to cijena i za placanje na rate ili samo kesovina odmah

Intel nesto slabiji od Ryzena, ali zbog razlike u grafici se isplati

Moja preporuka ide jacoj grafici jer ces nju vise primijetiti u igrama nego jaci proc

Za 15 000kn se da naci i RTX 3080, ali to je dosta izvan budzeta, cisto napominjem da si svjestan

Wayto XD kaže...

Treba mi laptop za nekih 6000 kuna ,da je prijatelju koristan za faks narednih 4 ili 5 godina.Pa ako morete pomoći?Igrice mu nisu važne.

Pogledaj ovu i prethodnu stranicu (par postova iznad), nekoliko takvih je preporuceno

12 godina
neaktivan

Hvala na odgovoru, molim mišljenje o ovom?

Ne vidim nigdje TGP, pretpostavljam 80w?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 15:44 (skfrik).
12 godina

Ima li netko iskustva sa kineskim low end laptopima?

Cura mi treba neki jeftini laptop za faks, office i slicno pa je naisla na neke kineske:

https://www.geekbuying.com/item/KUU-A10-Intel-J4125-15-6-inch-IPS-Notebook-8G-256G-Black-463653.html

Ima li kakve srece u njima ili ih se treba kloniti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine

Rađe nek pogleda Chuwi laptope, mislim da su veća sreća od ovih..

9 godina

Ne znam jesam li dobro vidio, no i dalje mislim da do 4000kn trenutno nema nesto bolje od ovog:

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea-156-fhd-ryzen-5-5500u-do-40ghz-8gb-512gb-ssd-dos/104505?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Stavljam link na svijet medija jer drugdje trenutno nema ovog laptopa, znači specifikacije: 15,6", IPS FHD, AMD Ryzen 5 5500U up to 4.0 GHz, RAM 8 GB, SSD 512 GB, Free DOS, Anti-glare panel, Težina 1690 g

Nigdje nisam vidio drugdje ovaj procesor u tom cijenovnom rangu.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Coder256 kaže...

Ima li netko iskustva sa kineskim low end laptopima?

Cura mi treba neki jeftini laptop za faks, office i slicno pa je naisla na neke kineske:

https://www.geekbuying.com/item/KUU-A10-Intel-J4125-15-6-inch-IPS-Notebook-8G-256G-Black-463653.html

Ima li kakve srece u njima ili ih se treba kloniti?

Kako ti je kolega savjetovao neka radije pogleda Chuwi laptope koji su ipak predvodnici te low-budget kineske serije laptopa.

U rangu navedenog bi bio Chuwi Gemibook Pro kojeg imaš kod nas (nabava.net), naravno skuplji jer je tu 25% PDV-a ili ga možeš naručiti iz Španjolske (LINK), ima i 16/512GB verzija.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice