Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.063.938
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
moukie kaže...

Ma htio bi samo neki bolji display od ovog na ideapad 5 pro, cini mi blijedunjav kao da je neki TN u pitanju a ne IPS

 

Inace bi uzeo i neki Asus s OLEDom ali imam burn in anxiety.

Treba mi laptop za development, kakva su iskustva ostalih po potinju koristenja OLED laptopa za programiranje?

 Kakav development? Žali bože novca, kad već pitaš. Ako je u pitanju samo programski kod, to je poput pisanja teksta. Što će piscu OLED s vjernim bojama kada 99,99% vremena gleda u editor teksta?

 

Bolje kupi jači laptop, pa ga priključi na vanjski monitor. Čak i s OLED-om na laptopu više nema straha od problema s ekranom (ugasiš ga dok gledaš u vanjski monitor).

 

Napominjem, napisao si - programiranje. Ne gledanje videa, filmova, obradu fotki, videa i neizbježni CAD.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zelim koristit i display od laptopa (uz vanjski monitor). Necu kupit laptop ciji display moram pazit kako koristim.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
rapajic_st kaže...

mala promjena plana.. na poslu promjena pa se traži:

 

lap 15" sa win ( moze i 10, nebitno.. ) radi firme --  koji ima usb-C (display port out + power delivery) 

 

da se koristi sa ext.monitorom, tako dobio preporuku..

 

buđet je 5500kn , max 6000kn (sa pdv)

 

molim preporuke..

 

 

 još jednom.. najbitnije je taj usb-C port  (display port out + power delivery) 

 

mala promjena plana.. na poslu promjena pa se traži:

 

lap 15" sa win ( moze i 10, nebitno.. ) radi firme --  koji ima usb-C (display port out + power delivery) 

 

da se koristi sa ext.monitorom, tako dobio preporuku..

 

buđet je 5500kn , max 6000kn (sa pdv)

 

molim preporuke..

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2022 8:43 (rapajic_st).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka do 7000 kn, do 14 inca, bar 512 GB. Kucna upotreba, office, vjerojatno spojen na vanjski ekran kad treba vise prostora?

 

Gledao sam 

 

https://laptopi.hr/proizvod/notebook-asus-vivobook-pro-14-m3401qa-oled-km511w-r5-8gb-512gb-ssd-14-2-8k-oled-windows-11-home-cool-silver/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

al mozda bi htio da ima 16GB rama jer mi se cini da je ovo malo premalo jer koliko kuzim, ne moze se prosiriti.

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Misljenje i iskustva o trgovini Laptopi.hr?

 

Konkretno zanima me jedan laptop s oznakom G kao "Gold" na kraju, to znaci da je "nov u ekoloskoj kutiji"?

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2022 18:54 (moukie).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

to je rabljeni u najboljem stanju, a kako nemaju original kutiju dobiješ novu ekološku kartonsku i Greta je happy...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja sam zadovoljan...kupio od njih jedan Lenovo Ideapad 5 pro ..gold ..laptop je bio nesostecen i star par mjeseci..baterija je imala 2 cikusa punjenja ...
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz, može preporuka laptopa do 3000 - 3500kn.. bitne stvari su mi jak procesor i memorija 256GB ili više, Windowsi..

većinom za osnovne stvari u vezi posla i fakulteta. Hvala!

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
F10EXX kaže...

Moze preporuka do 7000 kn, do 14 inca, bar 512 GB. Kucna upotreba, office, vjerojatno spojen na vanjski ekran kad treba vise prostora?

 

Gledao sam 

 

https://laptopi.hr/proizvod/notebook-asus-vivobook-pro-14-m3401qa-oled-km511w-r5-8gb-512gb-ssd-14-2-8k-oled-windows-11-home-cool-silver/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

al mozda bi htio da ima 16GB rama jer mi se cini da je ovo malo premalo jer koliko kuzim, ne moze se prosiriti.

 

 

Ako je moguće, nađi model s 16GB RAM-a. Meni je to minimum za današnje vrijeme i neku buduću upotrebu. Jer se bojim da ovaj model ima zalemljeni RAM koji nije moguće nadograditi.

 

8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi lapotp za studenta energetike, trebat ce mu za autoCad i ostale programe

Šta preporučate do 8k ako ima...

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nikola_Cro kaže...

Treba mi lapotp za studenta energetike, trebat ce mu za autoCad i ostale programe

Šta preporučate do 8k ako ima...

 https://www.sancta-domenica.hr/laptop-lenovo-legion-5-82nl001rsc-15-i5-16-512-rtx3050ti.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Molim Vas savjet/preporuku za laptop. Trebam laptop za klasičnu uporabu, gledanje multimedije, pisanje dokumenata. Prioritet mi je dobar ekran.

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-acer-aspire-5-nx-k8wex-001-15-i5-32gb-512gb.html

Vidim da ovaj ima QHD rezoluciju pa mi je zapao za oko, ne mogu naci podatke o bojama. Vidio sam da se spominje ideapad 5 pro, koliko je pametno uzeti istog zbog 16gb rama koji se ne moze nadograditi. Ako grafička dijeli ram onda je to mozda za buducnost malo naknap, eto ako imate volje bacite koji prijedlog. Budzet do 6k
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
eskim kaže...
Molim Vas savjet/preporuku za laptop. Trebam laptop za klasičnu uporabu, gledanje multimedije, pisanje dokumenata. Prioritet mi je dobar ekran.

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-acer-aspire-5-nx-k8wex-001-15-i5-32gb-512gb.html

Vidim da ovaj ima QHD rezoluciju pa mi je zapao za oko, ne mogu naci podatke o bojama. Vidio sam da se spominje ideapad 5 pro, koliko je pametno uzeti istog zbog 16gb rama koji se ne moze nadograditi. Ako grafička dijeli ram onda je to mozda za buducnost malo naknap, eto ako imate volje bacite koji prijedlog. Budzet do 6k

 

Ja nemam nikakvih problema sa odabirom 16" 16:10 modela umjesto 15.6" 16:9, jer mi itekako treba onih 160 okomitih pixela. Usporedi i bezel na oba. Acer na službenoj stranici nema informacije o Wh baterije (na recenzijama piše da 53Wh). Ideapad ima 75Wh. Ja tu ne vidim nikakve dileme, ali to je samo moje mišljenje.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ekipa trebam preporuku za laptop 17.3”, 16GB, bar 512GB SSD i Intel proc. U najmanju ruku koji brend okvirno odabrati jer sam se Hp -om opekao i nikad više.
Od 6-8k
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A namjena?

Što je točno bilo da ne želiš HP? Meni npr su oni uvijek prvi izbor za laptop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maximus007 kaže...
Ekipa trebam preporuku za laptop 17.3”, 16GB, bar 512GB SSD i Intel proc. U najmanju ruku koji brend okvirno odabrati jer sam se Hp -om opekao i nikad više.
Od 6-8k

Lenovo Legion 5 82JN0027GE, 17.3" 1920x1080, 60Hz, Intel Core i5 11400H, 512GB SSD, 16GB RAM, nVidia GeForce RTX 3050, Windows 11, 2.98 kg

 

https://egarner.hr/shop/cijena/lenovo-legion-5-82jn0027ge-17.3-full-hd-intel-core-i5-11400h-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx-3050-windows-11?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Best buy laptop do 4000 kn? Upotreba je za surfanje, neki film i office. Plus je da je sto manji i laksi.

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

 

U potrazi sam za laptopom koji bi služio primarno za web development (dakle VSCode i browseri 90% vremena), a možda uz to nešto sitno Photoshop/Illustrator/video-editing. Imam želju isprobati neki 2u1 uređaj, pa mi je ovaj zapao za oko kao neki best-buy do 6.500kn, što mi je budžet.

 

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-flex-5-82hu00g3sc-ryzen-5-5500u-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-14-ips-fhd-touch-windows-11-sivi-010101171

 

Ima li netko boljih prijedloga? Znam da bi mogao dobiti još bolje specifikacije da ne želim 2u1, ali eto, mislim da bi mi ovo bio gušt.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Da ne duljim može preporuka za Best Buy Gaming laptop do 9000kn. Samo što više FPS-a 
Može i u nekim stranim web shopovima koji dostavljaju u HR.

I još jedna preporuka za kolegu s posla kojem treba samo za mailove i malo yt do 5000kn, jedini zahtjev mu je dobra baterija.

Hvala svima unaprijed. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
17 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala na komentarima! Ima recenzija koje su dosta nekonzistentne i kada vidim neku ovog tipa, nisam siguran da li trebam brinuti o buci ventilatora ili ne: https://forum.chuwi.com/t/fan-problem-gemibook-pro/19328

S druge strane, ispada da najnoviji model niti nema ventilator i to bi mi bilo idealno; no doista bih u tom slučaju prvo morao otići do nekog prodavača laptopa da se osobno uvjerim u cijelu situaciju.
17 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Na linku koji sam stavio piše sljedeće: "I always have the fan running at maximum speed and the constant noise is very annoying."

Zato sam se brinuo da li uopće taj laptop ima ventilator i koliko je tih/glasan.
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima. U potrazi sam za nekim laptpom za srednjoškolku.Korištenje za Office,surfanje,Youtube i gledanje filmova...nikakav gaming ili nešto zahtjevno.

Zanima me neki best-buy oko 3500Kn. Znima me što bi bilo najbolje uzeti sa ove liste:

 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?cod=3200&cdo=3600&se=3239%2C9963%2C66058%2C408851%2C1307061

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 0:30 (BoL).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na preporuci ali nažalost nemaju na stanju.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja uzeo taj model, za tu cijenu je toppp, laptop leti, pogotovo na linuxu, a win 11 na virtualnoj masini radi bezprijekorno
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipa,

 

Treba mi preporuka za prenosiv lightweight laptop s dobrim zaslonom, prvenstveno zato što često znam raditi u ekstremnijim uvjetima osvjetljenja ( balkon, terasa kafića, park itd.) 

Laptop bi se primarno koristio za webdev, ništa zahtjevno se na njemu ne bi vrtilo, isto tako igranje igrica nije u priči.

 

Nisam previše u toku sa pc opcijama, pa bi tu volio dobiti neku preporuku(neke anti-glare opcije ili slično), dok s druge strane gledam macbook air m1, međutim tu nisam siguran da li mi je njegovih 400nitsa dovoljno, a pro verzija mi je izvan buđeta pošto bi išao do 10k kn ako je moguće.

 

Tnx 

 

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav svima, jel ima tko laptop za prodati 12.5, 13 incha, za surfanje i igranje warcraft 2 💪
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
minazg kaže...

Bok ekipa,

 

Treba mi preporuka za prenosiv lightweight laptop s dobrim zaslonom, prvenstveno zato što često znam raditi u ekstremnijim uvjetima osvjetljenja ( balkon, terasa kafića, park itd.) 

Laptop bi se primarno koristio za webdev, ništa zahtjevno se na njemu ne bi vrtilo, isto tako igranje igrica nije u priči.

 

Nisam previše u toku sa pc opcijama, pa bi tu volio dobiti neku preporuku(neke anti-glare opcije ili slično), dok s druge strane gledam macbook air m1, međutim tu nisam siguran da li mi je njegovih 400nitsa dovoljno, a pro verzija mi je izvan buđeta pošto bi išao do 10k kn ako je moguće.

 

Tnx 

 

 

Apropos MBA općenito kolega. 

Mojeg prijatelja sin ima MBA 13' model negdje 2016 ili koja godina kasnije, i bavi se profesionalno recenziranjima i objavama istih recenzija. Koliko on sa svojim Airom može imati nitsa iskreno nemam blage veze, ali sam ga imao u nekoliko situacija, čitaj prilika uočiti kako radi na terenu, odnosno na nekoj terasi nekog kafića, i stvar fercera 200 na sat, i bolje. Što se tiče vidljivosti na nekom normalnom danjem svjetlu, uopće nisam imao problema sa gledanjem bilo kakvog sadržaja, a posebice čitanjem teksta na bijeloj površini. 
Osobno imam MBP 16' i iPad 12.9 5th generation, i osobno sam dosta radnji činio (govorim o iPad gadgetu) na terenu i danjem svjetlu. Ove sam godine dosta planinario izvan Hrvatske, i za pregled nekih fotografija koje sam slikao fotićem, poslužio sam se iPadom, ma funkcionirao je i na sunčevom svjetlu ali i sobnoj rasvjeti u raznim planinarskim domovima. 

U okolnostima webdev poslovanja, uopće ne sumnjam da bi vam MBA bio uvelike savršen suputnik, koji čak po komentarima istog mladića koji koristi onaj 13' Air kaže da je u takvim zadatcima bakterija super perfektna i da uopće nema problema sa duljinom ciklusa trajanja. 

Ono što sam pomislio prvo kada sam pročitao vaš post, palo mi je na pamet, možda bi vam odgovarao i iPad Pro?! 
U ove dane izašla je nova generacija sa M2 chipom, interna memorija ide do 2TB, osobno preferiram ”Logitech” onu ”Logi” tipkovnicu, je malo i skuplja ali vrijedi svake lipe, pa da razmislite moguće o iPad Pro gadgetu, sa M1 chipom, a memorije koliko vama bude bitno odredite sami, vjerujem da niti tu nebiste promašili nikako?! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
minazg kaže...

Bok ekipa,

 

Treba mi preporuka za prenosiv lightweight laptop s dobrim zaslonom, prvenstveno zato što često znam raditi u ekstremnijim uvjetima osvjetljenja ( balkon, terasa kafića, park itd.) 

Laptop bi se primarno koristio za webdev, ništa zahtjevno se na njemu ne bi vrtilo, isto tako igranje igrica nije u priči.

 

Nisam previše u toku sa pc opcijama, pa bi tu volio dobiti neku preporuku(neke anti-glare opcije ili slično), dok s druge strane gledam macbook air m1, međutim tu nisam siguran da li mi je njegovih 400nitsa dovoljno, a pro verzija mi je izvan buđeta pošto bi išao do 10k kn ako je moguće.

 

Tnx 

 

 

 Uzmi Macbook Air M1 model dok jos mozes, M2 model ce ici s dosta vecom cijenom iako entry model dolazi sa duplo sporijim diskom u odnosu na M1 model. Obicno Pro 13" je rubno je bolji od Aira.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice