Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.039.579
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bih još dodao da ako zaista želiš Zenbook, da se isplati pričekati koji mjesec za Intel Alder Lake procesore, 12xx serija.

Imat će sigurno puno veću autonomiju na bateriji sa njima. Možda ne kao M1, ali blizu.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo Legion 5 s r4800h+rtx 2060(2021 refresh s 115w na GPU)... 3060 i 5800 nisu nista drugo doli OCane kopije+L3..

Znam da zvuci nelogicno, no ko se kolko tolko razumije u laptope TDP je dost bitan..4800h i 2060 su naprosto puno hladniji, zato su se svi rjesavali onih LL7/5P s 5800h+ 3070...(mislim da ima u Linksu po 13k-14k), a i ekran je bio uzas(dobar na prvu, no onda kad vidis crvenu boju kako se razljeva,uff)..

 

Uzgred, zaboravi da ces se igrat na bateriji..na bilokojem laptopu..fino MUX i imas APU kad si na bateriji, a kad si na struji, opali i jako skoro ko desktop(nekih 10-15% slabije..)

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

Ja bih još dodao da ako zaista želiš Zenbook, da se isplati pričekati koji mjesec za Intel Alder Lake procesore, 12xx serija.

Imat će sigurno puno veću autonomiju na bateriji sa njima. Možda ne kao M1, ali blizu.

 Kada bi trebali prvi laptopi s tim procesorima doći? Okvirno barem?

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
guls kaže...
zoharbizo kaže...

Na stranici webshopa nije pisalo tako.

Laptop je teški bb za te novce...

Trenutno najbolja ponuda, čak se može i zaigrati...

Way to go za sve koji ne gejmaju nove fpsove, posao, faks, škola i light gaming.

 Kupili ga, lap je ok, ali se grije nevjerojatno.

Još moramo ustanoviti zašto i zbog čega, ali pri instalaciji Officea došao je na 80C.

Ekran je super.

Ažuriraj winse na apsolutno zadnju verziju, sve drivere zadnje verzije i bios ako ima novija verzija.

Te temperature bi trebale biti samo tokom full loada gdje CPU i GPU rade u cijelosti opterećeni.

Javi se nakon što odradiš ovo sve.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
perix231 kaže...

Pozdrav, kupujem laptop za do 7000kn (koja kn +/-) da je, onako, all around. Programiranje, multi taskanje, light gaming i sl. Našao sam ovaj HP Pavilion Gaming 15-ec2020nm s 3050 4gb, 16gb rama, ssd dovoljnog kapaciteta i ekran 144Hz (igre koje bih igrao mogu dostici toliko fps-a), pa što mislite? Takoder, zanima me što uzeti od ponuđenih stvari: +2god jamstva, ekupi spajalicu, nijedno ili mozda oboje? Nisam baš shvatio pripada li +2god jamstva pod spajalicu ili su to nezavisne stavke. Hvala unaprijed.

 Bump

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
perix231 kaže...
perix231 kaže...

Pozdrav, kupujem laptop za do 7000kn (koja kn +/-) da je, onako, all around. Programiranje, multi taskanje, light gaming i sl. Našao sam ovaj HP Pavilion Gaming 15-ec2020nm s 3050 4gb, 16gb rama, ssd dovoljnog kapaciteta i ekran 144Hz (igre koje bih igrao mogu dostici toliko fps-a), pa što mislite? Takoder, zanima me što uzeti od ponuđenih stvari: +2god jamstva, ekupi spajalicu, nijedno ili mozda oboje? Nisam baš shvatio pripada li +2god jamstva pod spajalicu ili su to nezavisne stavke. Hvala unaprijed.

 Bump

Gledaj si modele sa 1660Ti mobile...

 

Ovako...

 

Dodaj još 8GB ili traži 16GB verziju...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2022 19:29 (zoharbizo).
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Matthew26 kaže...
EricCartman kaže...

Ja bih još dodao da ako zaista želiš Zenbook, da se isplati pričekati koji mjesec za Intel Alder Lake procesore, 12xx serija.

Imat će sigurno puno veću autonomiju na bateriji sa njima. Možda ne kao M1, ali blizu.

 Kada bi trebali prvi laptopi s tim procesorima doći? Okvirno barem?

 Nažalost ne mogu ti dati precizniji odgovor od "koji mjesec".

Pitao sam nedavno u Linksu, rekli su mi tako, u najavi su im ti AL laptopi, ali ne znaju točno.

Samo ako sam dobro pročitao, najprije idu ovi H (gaming i performance) laptopi, koji moguće neće bit toliko štedljivi na bateriji.

Oni koji mene zanimaju, low power P i U, možda još okasne za njima.

Ali ja definitivno čekam i svim frendovima to preporučujem. Em će biti brži i u singlethreadu i u multithreadu, em štedljiviji, a bit će i dobrih jeftinih a jakih opcija. Tipa Core I3 ili čak i Pentium sa 1-2 jake jezgre i 4 štedljive. Neće više biti ono ili uzmi skupi i jaki ili jeftini štedljivi, nego mix.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
Matthew26 kaže...
EricCartman kaže...

Ja bih još dodao da ako zaista želiš Zenbook, da se isplati pričekati koji mjesec za Intel Alder Lake procesore, 12xx serija.

Imat će sigurno puno veću autonomiju na bateriji sa njima. Možda ne kao M1, ali blizu.

 Kada bi trebali prvi laptopi s tim procesorima doći? Okvirno barem?

 Nažalost ne mogu ti dati precizniji odgovor od "koji mjesec".

Pitao sam nedavno u Linksu, rekli su mi tako, u najavi su im ti AL laptopi, ali ne znaju točno.

Samo ako sam dobro pročitao, najprije idu ovi H (gaming i performance) laptopi, koji moguće neće bit toliko štedljivi na bateriji.

Oni koji mene zanimaju, low power P i U, možda još okasne za njima.

Ali ja definitivno čekam i svim frendovima to preporučujem. Em će biti brži i u singlethreadu i u multithreadu, em štedljiviji, a bit će i dobrih jeftinih a jakih opcija. Tipa Core I3 ili čak i Pentium sa 1-2 jake jezgre i 4 štedljive. Neće više biti ono ili uzmi skupi i jaki ili jeftini štedljivi, nego mix.

 

Ma nisam pametan, dvoumim se ili Macbook Air ili da pričekam i u istom cjenovnom razredu (do 10k kuna) i uzmem jedan s Adler Lakeom...

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Bolje potraži tamo kakvog sa procesorom Ryzen 5300U, taj je jako jeftin, a nov i jako dobar za svoje pare, ove gore navedene podere sve do jednog.

 

Ako tražiš baš HP, pogledaj npr ovaj model, također je na akciji kolko vidim:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-255-g8-3v5l9ea-ryzen-3-5300u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-srebrno-014600861

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 8:10 (EricCartman).
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

 

Bolje potraži tamo kakvog sa procesorom Ryzen 5300U, taj je jako jeftin, a nov i jako dobar za svoje pare, ove gore navedene podere sve do jednog.

 

Ako tražiš baš HP, pogledaj npr ovaj model, također je na akciji kolko vidim:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-255-g8-3v5l9ea-ryzen-3-5300u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-srebrno-014600861

 Dobar, uzet ću ga, samo me malo zbunjuju ovi USB-ovi, potpuno su mi nepoznati?

 

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav..
Treba mi hitno preporuka za laptop neki do 3000kn ( +/- 200kn ) ..

Treba curi za faks, zavrsni radovi i te seme znaci Excel/Word/Surfanje itd.. 

Ne vjerujem da ce se igrat ikakve igrice osim filmovi sta ce se gledat pa pretpostavljam da se na grafickoj moze ustedit malo.. pa eto ako ima ko da moze pomoc, placanje kako god ne igra mi ulogu.. hvala i LP. 😀

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ja-on kaže...
EricCartman kaže...

 

Bolje potraži tamo kakvog sa procesorom Ryzen 5300U, taj je jako jeftin, a nov i jako dobar za svoje pare, ove gore navedene podere sve do jednog.

 

Ako tražiš baš HP, pogledaj npr ovaj model, također je na akciji kolko vidim:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-255-g8-3v5l9ea-ryzen-3-5300u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-srebrno-014600861

 Dobar, uzet ću ga, samo me malo zbunjuju ovi USB-ovi, potpuno su mi nepoznati?

 

 Ima 2 USB3.2 i 1 USB-C port. Ako je port USB 3, onda u njega možeš uštekati i uređaj koji je USB 2.

A ako ti je to premalo portova, možeš kupiti i USB hub, nešto kao produžni za USB-e.

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok,puno hvala!

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
RenyDB kaže...

Pozdrav..
Treba mi hitno preporuka za laptop neki do 3000kn ( +/- 200kn ) ..

Treba curi za faks, zavrsni radovi i te seme znaci Excel/Word/Surfanje itd.. 

Ne vjerujem da ce se igrat ikakve igrice osim filmovi sta ce se gledat pa pretpostavljam da se na grafickoj moze ustedit malo.. pa eto ako ima ko da moze pomoc, placanje kako god ne igra mi ulogu.. hvala i LP. 😀

Dobra prilika, 2960kn s popustom kad se upiše kod:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-pro-prijenosno-racunalo

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A sta mislis o ovome? 

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-hp-255-g8-3v5l8ea-15-r3-8-256.html

Procesor mi se cini dobar, tj. sasvim dovoljno za sve sta se planira radit na njemu, DDR4 8GB na 3200mhZ, i SSD od 256GB ce biti sasvim dovoljan za solidan rad a ulazi u budget.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
RenyDB kaže...

A sta mislis o ovome? 

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-hp-255-g8-3v5l8ea-15-r3-8-256.html

Procesor mi se cini dobar, tj. sasvim dovoljno za sve sta se planira radit na njemu, DDR4 8GB na 3200mhZ, i SSD od 256GB ce biti sasvim dovoljan za solidan rad a ulazi u budget.

Iskreno nisam ljubitelj tih low-budget HP/Asus/Acer uređaja, većina njih je bazirana na što boljem procesoru u toj cijenovnoj kategoriji na račun svega ostalog, a prvenstveno na račun displaya.

 

Hoće li ovaj laptop zadovoljiti ono što si napisao da ti je bitno? Hoće, ali striktno gledano to bi zadovoljio manje-više bilo koji laptop na tržištu.

 

HP laptop

- klasični zastarjeli dizajn

- loš display, dolazi u dvije verzije sa TN i IPS matricom, u opisu nije navedeno koju matricu ima ovaj pa bi trebalo provjeriti, ako je TN bježi od toga, ako je IPS onda je nešto malo bolja situacija, ali i dalje je to low quality IPS matrica koja ima lošu pokrivenost boja 45% NTSC (prema internet podacima), loš kut gledanja, loše osvjetljenje 250 nitsa (opet prema onome što sam našao na internetu, jer skrivaju te podatke kao zmija noge)

- 8GB RAM-a single-channel, mislim da se može ubaciti još 8GB da dobiješ dual-channel

- dolazi sa free DOS, ukratko čeka te kupovina i instalacija windowsa, nekome to nije problem, nekome je

- prosječna tipkovnica, nema osvjetljenje, prednost je što ima numerički dio, ali na račun toga su tipke vjerjatno malo manje, meni osobno su draže veće tipke, a bez numeričkog dijela mogu. Ako netko intenzivno koristi brojke onda mu je ovo plus.

- plastično kućište, nije striktno nešto loše, ali ako je nekome bitan dizajn i izgled uređaja onda ovaj model ostavlja dojam jeftinijeg računala

- nešto glomazniji i teži od Chuwija, što je minus ako će se često nositi

 

Prednosti HP laptopa:

- poznato ime, bolja podrška i servis

- 3 godine jamstva (Chuwi 1 godina jamstva)

- jači procesor (mogu se i ozbiljnije igrice zaigrati, naravno na low settingsima, ali rekao si da ti to nije bitno)

- više portova 4 USB-a + HDMI (Chuwi 2 USB-a)

 

Prednosti Chuwi laptopa:

- odličan 14" 2k 3:2 ratio fully laminated display (100% sRGB, 72% NTSC) 300 nits, display je manji nego kod HPa koji ima 15,6", ali Chuwi ima omjer 3:2 što je idealno za surfanje i rad u office programima, uz to zbog kvalitete displaya je odličan za gledanje filmova, serija...

- 8GB RAM dual-channel

- WiFi 6

- Bluetooth 5.1

- odlična full size tipkovnica sa pozadinskim osvjetljenjem

- jako dobar touchpad solidne dimenzije (daleko bolji od onoga na HPu, uz ovaj miš gotovo i ne treba)

- original instalirani Win10, moguća besplatna nadogradnja na Win11

- moderan dizajn, vanjsko kućište od legure aluminija i magnezija

- manji i lakši

- teoretski pasivno hlađenje, znači da je laptop nečujan

 

Za usporedbu baterije bi morao testirati HP, Chuwi drži oko 6h, a reklamiraju 8h, HP reklamira 10h, a prema internet recenzijama je to oko 7h.

 

Sad ti vidi što ti je bitnije pa prema tome odluči.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 16:47 (mzopg).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jedno općenito pitanje, trebao bih kupiti novi laptop i uvijek sam bio orjentiran na INTEL. Kako sad AMD stoji što se tiče odnosa cijene i snage, i je li i dalje prate problemi kao što je dodatno pregrijavanje i slično? Također, ako ovdje ima netko tko ima AMD i je li mu laptop doživio npr. petu godinu korištenja a da ga nije morao generalno servisirati (npr. da je otišla ploča ili nešto slično). 

 

Napominjem da ne kupujem laptop za gaming nego za svakodnevni rad ali naravno volim da mi laptop bude što brži i da je rad ugodniji, zato gledam uzeti neki i5 ili Ryzen (netko je ovdje preporučivao 5300u, je li se pregrijava previše u normalnom radu?)

 

hvala

 

Vedran

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ne pregrijava se procesor zato jer je AMD (ili Intel), iako ima generalno uspjelijih serija procesora, nego radi implementacije hlađenja, tj. opće kvalitete laptopa...

 

ako možeš, uzmi laptop u ruke, pogledaj izradu, ako ima OS, malo ga optereti da čuješ rashladni sustav i kako će se zagrijati...

 

da odgovorim na pitanje - klinki sam pred 2 g. kupio Acera (malo boljeg, s AlLu okvirom) s Ryzenom 4500u - odlično radi, sve vrti što ju zanima, ne grije se, definitivno najbolja kupovina... ali to je od laptopa do laptopa....

Ju je je? Je ju je!
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nađe li se na ponudi laptopa sa dvostrukim diskom, tj. sa HDD-om većeg kapaciteta za storage i manji (512GB) SSD za sistem i programe? Bacio sam pogled na neke od ponuđača ali čini se da je ta kombinacija pomalo u odlasku u povijest. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2022 9:17 (vedri2).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Je li ovaj laptop dobar za rad u autocadu (grafika me brine)? Treba supruzi za posao (geodet), a akcija je jos danas...

 

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 9:29 (Yovitssa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma radit će dobro. Autocad je smeće što se optimizacije ali je nezahtjevan 

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

Je li ovaj Laptop dobar za 6000kn nakon popusta. Laptop bi se koristio vecinom za neke programe tipa autocad, ali bi ponekad i odigrao neku igricu ( LoL, cs go...). Jel se moze nac nešto bolje za te novce?

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 23:20 (dariopro).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dariopro kaže...

Pozdrav, 

Je li ovaj Laptop dobar za 6000kn nakon popusta. Laptop bi se koristio vecinom za neke programe tipa autocad, ali bi ponekad i odigrao neku igricu ( LoL, cs go...). Jel se moze nac nešto bolje za te novce?

Hvala 

 Pa ok je za te pare, mada ti modeli hpa nisu nesto poznati po hladjenju. No, odraditi ce svoj posao. Doduse za te navedene igrice ni ne treba 3050ti. Dovoljan je i sam igpu da lete. No, kada se radi o kompetativnom igranju na 15'6 ekranu se bas iskilavis cijeli. Isto i s radom u autocadu. Racunaj si i neki monitor koji ces spojiti na njega. 15'6 ekrani su ok za neko prijelazno/pomocno rjesenje, ali za nesto stalno i ozbiljnije nisu bas neka sreca.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi neki laptop za starijeg i nezahtjevnog korisnika. Samo chrome, youtube, gledanje filma tu i tamo. Cijenu nije naveo, ali sto manje to bolje.

VISCA BARCA
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

imaš sad na akciji:

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/32540/?smclient=3bf7c027-c842-11eb-8678-18cf24ce389f

 

za 3200 kn Ryzena 5300u, 8 GB RAMa i 512 GB SSD je jaaako dobra cijena - jedino je ekran malo lošiji

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja osobno nebi išao na slabije od ovoga za ovakav tip korisnika:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ALC6%2C-82KU011PSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-3-5300U%2C-8GB-RAM%2C-256GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000417880

 

solidan proc, igpu grafa, 8gb rama, dovoljno za osnovni rad, 256 gb ssd-a, malo je možda malo ali za osnovne stvari dovoljno, fullhd ips ekran od 300 nitsa, mislim da za tu cijenu nema nešto bolje. osim možda kakav chuwi-ev model sa slabijim procom/boljim ekranom.

i tu ako imaš maestro ili master ide ti još 10% dole cijena.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

malo sam upgrejdao laptop hp 255 g8 sa 5300u, 8gb rama i 500gb ssd-om

dodana je pločica rama, našao na ebay isti model i ubacio, sad ima 16gb i fercera u dual channel - link na validaciju

 

za probu koliko utječe dual channel isprobao sam par igara koje su mi bile pri ruci, rezultati su negdje odlični, negdje meh

 

gta5

na 8gb radi na 1080p/normal postavke na oko 30 fps s padovima ispod 20fps, dakle jedva igrivo

sa 16gb dual channel to raste na prosječnih 50fps, s vrlo rijetkim padovima ispod 30fps, dakle full igrivo

 

fallout 3

8gb ram, 1080p, high postavke - cca 35fps, nekad ispod 30

16gb i dual channel - cca 50fps, u zatvorenom lock 60, ogromna razlika

 

to su dvije igre gdje su dobici značajni, sljedeće dvije igre relativno mala razlika

 

elex

8gb ram, 1080p, low postavke - ispod 20fps, neigrivo

16gb, iste postavke - cca 25-26fps, još uvijek neigrivo

tek smanjivanjem rezolucije na 900p igra ide iznad 30fps i donekle je igriva

 

state of decay 2 j. edition

8gb, 1080p, mid postavke - oko 20fps

sa 16gb iste postavke raste na tek oko 25fps

sa low postavkama igra ide dosta iznad 30fps i postaje igriva, ali gubi na izgledu, konkretno najviše smeta što nestaje utjecaj osvjetljenja, odnosno nema više mračnih područja i to izgleda bezveze, možda da se malo poigrati sa postavkama pa ostaviti to osvjetljenje, a smanjit ostalo, pa bi igranje možda bilo ok

 

uglavnom čini se kao ok upgrade za nekih 350 kuna, čime ukupna cijena laptopa s dostavama raste na 3600 kuna i još uvijek je vrlo povoljna obzirom na hw

sve ostalo za što koristim osim light gejmanja (a to je surfanje, jubito, filmovi i ostala light upotreba), radi vrlo brzo i responzivno

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

trebao bih novi laptop na kojem bi prvenstveno koristio Fusion 360.

 

Gledao sam laptope sa i7 procesorima ali sam se malo pogubio u svim tim modelima.

 

Može li me netko usmjeriti na par modela koji bi bili dovoljno dobri za par godina mirnog rada u Fusionu.

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice