Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.033.752
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ok je za to i za ništa drugo...

Po specifikacijama, čisto za mail, surf i mbanking, malo 720/1080 YT.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala

Ma jasno mi je da nije za nikaj drugo nego nikad čuo za to pa reko da pitam ak neko zna jel to okej il ne valja nis

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ekipa vidim da ovi laptopi imaju hdmi 1.4b što nije dovoljno za 4k 60fps. Vidim i da imaju usb 3.2 i usb c izlaze. Može li se nekim adapterom to dobit, tipa usb c na hdmi 2.0 ?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Prijateljica se odlučila upustiti u pustolovine učenja dizajna i potreban joj je laptop iz praktičnih razloga za početnika. Ispod je njezina molba s obzirom da novi članovi neko vrijeme ne mogu pisati postove:

 

"Pozdrav svima,

 

trebala bih vašu pomoć u odabiru laptopa jer se ne razumijem bas nikako 🙉.

Treba mi za programe kao što su Blender, Unity, Photoshop, Adobe Ilustrator itd... nova sam u tome, tj još se učim pa mi nije potreban neki bijesni laptop. Buđet mi nije prevelik, bilo bi super kad bi bio neki od oko 4000, ali max je 6000kn.

Unaprijed hvala."

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Prijateljica se odlučila upustiti u pustolovine učenja dizajna i potreban joj je laptop iz praktičnih razloga za početnika. Ispod je njezina molba s obzirom da novi članovi neko vrijeme ne mogu pisati postove:

 

"Pozdrav svima,

 

trebala bih vašu pomoć u odabiru laptopa jer se ne razumijem bas nikako 🙉.

Treba mi za programe kao što su Blender, Unity, Photoshop, Adobe Ilustrator itd... nova sam u tome, tj još se učim pa mi nije potreban neki bijesni laptop. Buđet mi nije prevelik, bilo bi super kad bi bio neki od oko 4000, ali max je 6000kn.

Unaprijed hvala."

Ovako nešto, za 4000kn teško može nešto bolje pronaći:

https://store.chuwi.com/products/chuwi-corebook-x

 

Odličan 2k 3:2 IPS (visoka pokrivenost boja) full laminated display, 16GB RAM, 512GB NVMe SSD, malo stariji CPU ali i dalje više nego dovoljno dobar za to što joj treba.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Doktor Rambaudi kaže...
Ekipa vidim da ovi laptopi imaju hdmi 1.4b što nije dovoljno za 4k 60fps. Vidim i da imaju usb 3.2 i usb c izlaze. Može li se nekim adapterom to dobit, tipa usb c na hdmi 2.0 ?

99% može, pogledam kasnije opcije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...
Doktor Rambaudi kaže...
Ekipa vidim da ovi laptopi imaju hdmi 1.4b što nije dovoljno za 4k 60fps. Vidim i da imaju usb 3.2 i usb c izlaze. Može li se nekim adapterom to dobit, tipa usb c na hdmi 2.0 ?

99% može, pogledam kasnije opcije.

 Ukoliko imaju full featured Type C nema nikakvog razloga da ne radi sa ovako nečim:

 

https://www.amazon.com/Plugable-MacBook-Thunderbolt-Supports-Resolutions/dp/B0727QQLV2

https://www.lenovo.com/gb/en/accessories-and-monitors/cables-and-adapters/adapters/CABLE-BO-USB-C-to-HDMI-2-0b-ROW/p/GX90R61025

 

Namjerno sam stavio Lenovo jer se uglavnom njihovi laptopi spominju, ali sigurno se može naći i povoljnija alternativa, delock, ugreen...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2022 15:03 (mzopg).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupujem laptop za oko 5000 kn, našao sam ovaj https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-5-pro-amd-ryzen-5-5600h-3-30ghz-16gb-512gb-ssd-freedos-16-ips-wqxga-amd-radeon-rx-vega-7-p-n-82l50080sc/28020

Jel to ok za tu cijenu, koristit će se za office, filmove,mozda koja starija igra tipa Dark souls 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Slipdrone kaže...

Kupujem laptop za oko 5000 kn, našao sam ovaj https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-5-pro-amd-ryzen-5-5600h-3-30ghz-16gb-512gb-ssd-freedos-16-ips-wqxga-amd-radeon-rx-vega-7-p-n-82l50080sc/28020

Jel to ok za tu cijenu, koristit će se za office, filmove,mozda koja starija igra tipa Dark souls 

Odličan izbor općenito za te novce, imaj samo na umu da ima jedan RAM slot koliko vidim, pa nije dual chanell i nije moguća nadogradnja, s tim ima i manje GPU perfomanse integrirana Vega.

Malo prolistaj taj model i rastavljanje na YT.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...
Slipdrone kaže...

Kupujem laptop za oko 5000 kn, našao sam ovaj https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-5-pro-amd-ryzen-5-5600h-3-30ghz-16gb-512gb-ssd-freedos-16-ips-wqxga-amd-radeon-rx-vega-7-p-n-82l50080sc/28020

Jel to ok za tu cijenu, koristit će se za office, filmove,mozda koja starija igra tipa Dark souls 

Odličan izbor općenito za te novce, imaj samo na umu da ima jedan RAM slot koliko vidim, pa nije dual chanell i nije moguća nadogradnja, s tim ima i manje GPU perfomanse integrirana Vega.

Malo prolistaj taj model i rastavljanje na YT.

 

Prema sluzbenoj Lenovo stranici (https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ACH6?M=82L50080SC) RAM memorija je dual channel pa se ne mora brinuti za performanse uredaja koji je po svemu vrhunski od same izrade, preko baterije, vrhunskog ekrana i tipkovnice pa sve do cijene koja je trenutno fantasticna.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na stranici webshopa nije pisalo tako.

Laptop je teški bb za te novce...

Trenutno najbolja ponuda, čak se može i zaigrati...

Way to go za sve koji ne gejmaju nove fpsove, posao, faks, škola i light gaming.

 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

po x-ti put za Lenovo:

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_5_Pro_16ACH6?M=82L50080SC

 

RAM je nenadogradiv ali ga ima 16 GB i dvokanalni je, brzine 32000, sasvim dosta...

 

 

PS: sad vidim kolega je već hitil link....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2022 9:00 (Stric_Jura).
15 godina
offline
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, pročito prošle 2 stranice i nisam naišao na odgovor.

 

Mama bi kupila laptop i naravno da će mene pitat da joj nađem (a ja nisam gledao laptop već 5 godina nikakve). Njoj je najbitnije dugovječnost, ona bi nešt da ima za idućih 10 godina. Laptop bi se koristio za surfanje, igranje spider solitaire, viber i Office.

 

Mora biti windows. Cijena do nekih 8000kn (+-1000kn)

 

Pa evo ako netko zna, svaki prijedlog je dobrodošao.

 

E da, dosad je bila na 17', pa je možd najbolje i da novi bude tak.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pa ne znaš na nabavi postaviti željene karakteristike ?

 

imaš za 6112 kn Lenovo Ideapad 3, 17,3" Full HD, Ryzen 5500u, 4+8 GB DDR4, 512 GB SSD, Win 10...

 

ali ja bih išao na Ideapad 5 Pro s 16" QHD ekranom i skaliranjem prikaza... kvalitetnije napravljen

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-ideapad-5-pro-82l5007xsc-cijena-16-2560x1600-amd-ryzen-5-16gb-ram-amd-radeon-155720471

 

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi molim preporuku od otprilike 8000kn, najzahtjevnija namjena bi bila neka nekomplicirana foto/video obrada, povremeno igranje. Volio bih SSD od bar 512GB, poželjno je 17 inča, a grafička pretpostavljam da ne mora biti top ponude, zasad sam gledao Acer nitro i Legion 5, modele s odgovarajućim specifikacijama. Što preporučujete?

Npr Legion 5

Tbh puno je svakakvog izbora i ne snalazim se potpuno u modelima

 

PS je li diskretna grafička jako loša za autonomiju baterije ili nije to toliko ogromna stvar?

|| EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 21:57 (tonchy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav...davno sam bio u kompenentama iodabiru laptopa pa sad meni treba savjet :)

 

trebao bih laptop slično kao kolega iznad....

budget do 8000kn ali ako kažete da je nešto stvarno dosta bolje može i 9000kn

obavezno 17" monitor

SSD + HDD po mogućnosti oboje, ali nije toliko važno, to se može lako nadogradit sa vremenom

 

laptop bi se koristio za lagano igranje, nešto tipa football manager i FIFA

te za povremeno 3D/2D crtanje..isto lagani nivo, ništa komplicirano

 

LP

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

Na stranici webshopa nije pisalo tako.

Laptop je teški bb za te novce...

Trenutno najbolja ponuda, čak se može i zaigrati...

Way to go za sve koji ne gejmaju nove fpsove, posao, faks, škola i light gaming.

 Kupili ga, lap je ok, ali se grije nevjerojatno.

Još moramo ustanoviti zašto i zbog čega, ali pri instalaciji Officea došao je na 80C.

Ekran je super.

Know your limits.
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ak mislis na onaj Lenovo IdeaPad 5 Pro AMD Ryzen 5 5600H....

 

Onda ništa čudno, ipak je to integruša i 6 core proc koji se podosta grije. Isto kao i na desktopu 3600/5600 također sa turbom i stock kulerom idu preko 80C iako niti intel na stock kulerima nije ništa bolji.

A sve u svemu ako ti smeta temperatura, ubi turbo u biosu ili winsima (Power options - PPBM - Disable) i trebala bi pasti temp i biti tiši a ne budeš ništa previše izgubio u perfomansima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja nisam primjetio da se nešto previše zagrijava,ovo je nakon sat vremena igranja Metroa

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Takoder dvojica kolega s posla su uzeli taj ideapad 5 pro prije dva tjedna i obojici sam instalirao razne programe i nisam primjetio da se jedan od ta dva laptopa nesto zagrijao a pogotovo na 80C.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Slipdrone kaže...

Ja nisam primjetio da se nešto previše zagrijava,ovo je nakon sat vremena igranja Metroa

 

U kolko fps-a vrti metro ta integruša i na kojim postavkama?

Znaci moze se i igrat casual na njoj, odlično. 

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, i mi smo se čudili tu u redu, svi su dolazili pipati laptop i ispekli smo si prste na površini.

Ali već navečer i sad ujutro više nema tih problema...

 

Tko zna, možda je proc upao u neku petlju i zagrijao se ko pakao.

Inače super laptop, zbilja čim više radim s njim to mi je draži.

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
guls kaže...

Da, i mi smo se čudili tu u redu, svi su dolazili pipati laptop i ispekli smo si prste na površini.

Ali već navečer i sad ujutro više nema tih problema...

 

Tko zna, možda je proc upao u neku petlju i zagrijao se ko pakao.

Inače super laptop, zbilja čim više radim s njim to mi je draži.

 ako je to bilo prilikom prve "aktivacije" windowsa onda je to normalno, vidio sam to na puno laptopa i kasnije se ne bi ponavljalo.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dalja46 kaže...
Slipdrone kaže...

Ja nisam primjetio da se nešto previše zagrijava,ovo je nakon sat vremena igranja Metroa

 

U kolko fps-a vrti metro ta integruša i na kojim postavkama?

Znaci moze se i igrat casual na njoj, odlično. 

 Metro LL,medium postavke,40-50fps

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz ekipa.

Sto mislite da je najbolje do nekih 9000 kn, preferiram manje dimenzije (14'' cca), ali jos bitnije da je lagan i prijenosan? Na prvo mjesto bih stavio kvalitetu izrade, UX i barem solidan ekran. Igram samo FM tako da graficka nije uopce bitna, radije bih da je baterija izdrzljiva. 16GB RAM mi je must. Razmazio me MacBook kojeg koristim za posao, sto se tice gore navedenih kvaliteta  ali ne bih njega, mislim da je ipak malo overpriced. Sto kazete na Zenbook?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupujem laptop za do 7000kn (koja kn +/-) da je, onako, all around. Programiranje, multi taskanje, light gaming i sl. Našao sam ovaj HP Pavilion Gaming 15-ec2020nm s 3050 4gb, 16gb rama, ssd dovoljnog kapaciteta i ekran 144Hz (igre koje bih igrao mogu dostici toliko fps-a), pa što mislite? Takoder, zanima me što uzeti od ponuđenih stvari: +2god jamstva, ekupi spajalicu, nijedno ili mozda oboje? Nisam baš shvatio pripada li +2god jamstva pod spajalicu ili su to nezavisne stavke. Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tomislav95 kaže...

Poz ekipa.

Sto mislite da je najbolje do nekih 9000 kn, preferiram manje dimenzije (14'' cca), ali jos bitnije da je lagan i prijenosan? Na prvo mjesto bih stavio kvalitetu izrade, UX i barem solidan ekran. Igram samo FM tako da graficka nije uopce bitna, radije bih da je baterija izdrzljiva. 16GB RAM mi je must. Razmazio me MacBook kojeg koristim za posao, sto se tice gore navedenih kvaliteta  ali ne bih njega, mislim da je ipak malo overpriced. Sto kazete na Zenbook?

Napises da je MacBook overpriced i onda linkas Asus Zenbook za 9000kn, ako je nesto overpriced onda su to definitivno Asus proizvodi 

 

 

U tome cjenovnom razredu ultralakih prijenosnih racunala, apsolutni kralj je MacBook Air M1

 

pogotovo ovo boldano sto si naveo, Air ima sve superiornije od bilo kojeg takvog Windows prijenosnika, kvaliteta izrade, UX je subjektivna stvar, ekran, baterija, graficke performanse, 0dB buke, sve je miljama ispred windows prijenosnika toga razreda sa iGPU

 

kako si vec koristio Macbook, najbolje bi ti bilo da ga poneses sa sobom u ducan, i usporedi ga sa tim Asusom, pa ces vidjeti odmah koje je to nebo i zemlja, cak i u usporedbi sa tim tvojim starim macbookom

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 15:26 (Timo).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice