Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.508
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...

 i opet je ta igpu jedva dovoljna za gejmanje, ona 1650 je daleko bolja

a za light upotrebu i gejmanje gpu je bitnija, dok mu je sasvim svejedno jel proc 4/8 ili 8/16

najzahtjevniji dio u spomenutom korištenju mu je baš gejmanje, a tu će puno više fps dobiti s 1650 opcijom bez obzira na proc

 

 U potpunosti se slažem s tobom za grafiku.Ali pogledaj i ovaj video

,pa reci što misliš o tome.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 14:51 (ghibli7).
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Iskreno, mislim da je malo prenapuhan video jer tolika razlika u svjetlini baš i nije kao što su to složili jer su u nekim scenama prikazali sliku na slabijem ekranu jedva vidljivom koliko je mračna.
Da je ugodnije raditi na boljem ekranu svakako jest, ali se da naviknuti i na lošiji.
Kad ideš na kompromis, a gejmanje je dio zahtjeva, mislim da je potencijal grafe ipak važniji, jer se ne radi o maloj razlici i sa igpu novije zahtjevnije igre nemereš nit pokrenut na 1080p bar na minimalnih 30fps. A to će vrlo brzo biti sve gore, jer igre postaju sve zahtjevnije.
S druge strane, ako gejmanje nije primarno, nekom će možda bitniji biti ekran. Meni osobno, sa sličnim prioritetima kakve ima kolega, puno bi važnija bila gpu nego ekran, jer igru mogu igrat i da malo lošijom slikom, ali ispod 30fps baš nikako
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2021 22:03 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ekupi - 11% popusta na sve laptope uz kod KUPKO11

Naručen Legion 5 sa 3060 grafom za 10400 kuna.
actore non probante reus absolvitur.
Moj PC  
6 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TCO 006 kaže...
Ekupi - 11% popusta na sve laptope uz kod KUPKO11

Naručen Legion 5 sa 3060 grafom za 10400 kuna.

 To je ovaj?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-Legion-5-17ACH6H-82JY007GSC%2C-17%2C3-FHD-IPS-144Hz%2C-AMD-Ryzen-7-5800H%2C-16GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-nVidia-GeForce-RTX-3060%2C-FreeDOS%2C-laptop/p/EK000410222#tabDetails

 

Da li je najbolji u toj klasi?

Vidim da postoji Asus TUF 15 i Acer Nitro za istu cijenu sa RTX 3060.

 

Ovaj Legion ima 17" ekran.

 

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Da, po YT recenzijama Legion 5 je najbolji. Dell G15 također nije loš, i ima godinu dana dulju garanciju.
actore non probante reus absolvitur.
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Strelok kaže...
TCO 006 kaže...
Ekupi - 11% popusta na sve laptope uz kod KUPKO11

Naručen Legion 5 sa 3060 grafom za 10400 kuna.

 To je ovaj?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-Legion-5-17ACH6H-82JY007GSC%2C-17%2C3-FHD-IPS-144Hz%2C-AMD-Ryzen-7-5800H%2C-16GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-nVidia-GeForce-RTX-3060%2C-FreeDOS%2C-laptop/p/EK000410222#tabDetails

 

Da li je najbolji u toj klasi?

Vidim da postoji Asus TUF 15 i Acer Nitro za istu cijenu sa RTX 3060.

 

Ovaj Legion ima 17" ekran.

 

Da, taj ima 17,3" ekran dok većina drugih ima 15,6".

ASUS TUF i Acer Nitro su po kvaliteti dosta lošiji (plastika, lošiji ekrani (ispranost boja), lošije hlađenje, GPU s manjom W).

Na ovoj slici su poredani laptopi prema klasi počevši od najboljih na vrhu:

njab
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2021 13:53 (Gofonja).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trebao bi preporuku laptopa za stariju osobu, koristio bi se za surfanje,mailove, ništa zahtjevno.

Budžet je cca 3000kn , pretpostavljam da će se morati povećati za parsto kuna jer koliko vidim ponuda je slaba u tom cjenovnom rangu.

Vidio sam preporuku za chuwi gemibook pro ali nazalost na Mall.hr više nije dostupan za tu cijenu.

 

Hvala unaprijed.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jura249 kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bi preporuku laptopa za stariju osobu, koristio bi se za surfanje,mailove, ništa zahtjevno.

Budžet je cca 3000kn , pretpostavljam da će se morati povećati za parsto kuna jer koliko vidim ponuda je slaba u tom cjenovnom rangu.

Vidio sam preporuku za chuwi gemibook pro ali nazalost na Mall.hr više nije dostupan za tu cijenu.

 

Hvala unaprijed.

 

 

 Lenovo IdeaPad 3 15ALC6, 82KU011PSC, 15,6 FHD IPS, AMD Ryzen 3 5300U, 8GB RAM, 256GB PCIe NVMe SSD, AMD Radeon Graphics, Free DOS, laptop 

 

Probaj ako još ide onaj popust od 11% na cijenu koja je sada. Ima ga i u HGspotu za 3500kn.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo tko traži Macbook Air sa HR tipkovnicom, na ekupi je Space Grey 7600kn sa kodom KUPKO11.

Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zuper kaže...

Evo tko traži Macbook Air sa HR tipkovnicom, na ekupi je Space Grey 7600kn sa kodom KUPKO11.

 Dobro je što se kod njih može za 300kn kupiti i +2 god jamstva.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji bi prije uzeli za web developement, lagano 3d modeliranje u Fusionu360 od zahtjevnijih stvari. Igranje me ne zanima.

Mislim se iskoristiti akciju u ekupi za Macbook Air M1 ili Lenovo Yoga Slim 7 Pro. Uspio bi lenovo preko firme uzeti pa racunajmo da je cijena ista.

 

Na Macu me vuče ekran, baterija, (ne)grijanje, tišina i garancija od 3 godine u ekupi. Do sad sam imao Zenbook Flip S i to je bila čista suprotnost Air-u u svakom pogledu (osim interne memorije i "popravljivosti"). Lenovo me privlači zbog SSD-a, i eventualno zamjene baterije u nekoj budućnosti. Na žalost u Hrvatskoj nema AMD varijante.
Uzeo bi odmah Macbook međutim strah me najviše 256Gb interne. Ne znam koliko je zgodno spajat eksterni ssd stalno... Imate iskustva ili slične dvojbe?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 19:19 (SHELBY_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SHELBY_09 kaže...

Koji bi prije uzeli za web developement, lagano 3d modeliranje u Fusionu360 od zahtjevnijih stvari. Igranje me ne zanima.

Mislim se iskoristiti akciju u ekupi za Macbook Air M1 ili Lenovo Yoga Slim 7 Pro. Uspio bi lenovo preko firme uzeti pa racunajmo da je cijena ista.

 

Na Macu me vuče ekran, baterija, (ne)grijanje, tišina i garancija od 3 godine u ekupi. Do sad sam imao Zenbook Flip S i to je bila čista suprotnost Air-u u svakom pogledu (osim interne memorije i "popravljivosti"). Lenovo me privlači zbog SSD-a, i eventualno zamjene baterije u nekoj budućnosti. Na žalost u Hrvatskoj nema AMD varijante.
Uzeo bi odmah Macbook međutim strah me najviše 256Gb interne. Ne znam koliko je zgodno spajat eksterni ssd stalno... Imate iskustva ili slične dvojbe?

 Uzmi Macbook preko firme pa ce te onda ispast 6000kn lol

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
assassin.st kaže...

 Uzmi Macbook preko firme pa ce te onda ispast 6000kn lol

 Komplicirano mi je to bilo izvesti večeras( nije moja firma) al svakako kod više ne vrijedi tako da je svejedno... Izgleda da je prvih 1000 kupaca iskoristilo.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SHELBY_09 kaže...
assassin.st kaže...

 Uzmi Macbook preko firme pa ce te onda ispast 6000kn lol

 Komplicirano mi je to bilo izvesti večeras( nije moja firma) al svakako kod više ne vrijedi tako da je svejedno... Izgleda da je prvih 1000 kupaca iskoristilo.

 Jebiga, moga si skupit podatke od firme i napravit narudzbu s njihovim oibom uz virmansko placanje i onda imas 7dana za uplatu (ne obvezuje te nista)..  ako dogovoris s njima rjesis si fin popust, ako ne nikom nista..

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
assassin.st kaže...

 Jebiga, moga si skupit podatke od firme i napravit narudzbu s njihovim oibom uz virmansko placanje i onda imas 7dana za uplatu (ne obvezuje te nista)..  ako dogovoris s njima rjesis si fin popust, ako ne nikom nista..

 Baš jebiga... Kasno palim! Nadam se da će za Božić biti slična ponuda.

3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Možda nekom interesantno pošto su većinom rasprodani  https://www.sancta-domenica.hr/laptop-apple-macbook-pro-16-mk1e3cr-a.html 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, 

 

Trazim laptop za kolegu.

Svi laptopi na trzistu bi zadovoljili njegove potrebe (nezahtjevni korisnik) medjutim potrebna je kvalitetna tipkovnica. 

 

Zahvaljujem na prijedlozima za best buy laptop sa sto kvalitetnijom tipokvnicom po mogucnosti sa numpadom

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

tražim laptop za 6-7000 kn s min 16 GB RAM, SSD (po mogućnosti M2, kapacitet manje bitan) i što boljim procesorom.

Trenutno imam HP s i5 procesorom, 8GB RAM star skoro 5g i jedan profesionalni alat koji koristim mi natjera CPU, memoriju i disk na 100%, pa trebam nešto bolje da mi olakša rad.

 

Dodatno, volio bih manji ekran da mi bude kompaktniji, a kad radim i onako koristim dodatni monitor.

 

Ovako nešto mi se sviđa jer je 14":

https://www.mikronis.hr/Proizvod/acer-swift-3-sf314-59-intel-core-i5-1135g7-2-40ghz-16gb-512gb-ssd-w10h-14-full-hd-iris-xe-graphics-p-n-nx-a0mex-00b/23651

 

ali bih volio nešto u ovom rangu zbog procesora, ali manje dijagonale (ovaj kad bi bio npr. 14", uzeo bih ga):

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-5-pro-amd-ryzen-7-5800h-3-20ghz-16gb-512gb-ssd-freedos-16-ips-wqxga-amd-radeon-rx-vega-8-p-n-82l5007ysc/27990

 

Razmišljam li u dobrom smijeru ili imate neke druge preporuke?

 

EDIT:

Pronašao sam sad isti Acer Swift 3, ali s Ryzen 7 5700U procesorom, pa mi je to onda bolja opcija nego ovaj gore s i5 procesorom, samo mi nije jasno zašto je jeftiniji, zar je intel toliko skuplji iako je lošiji:

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-acer-swift-3-nxab1ex00w-14-fhd-ips-amd-ryzen-7-5700u-up-to-43ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-amd-radeon-graphics-uefi-shell-jamstvo2-fizicka1-pravna-promo/acr-nx.ab1ex.00w/product/

 

Što mislite o njemu? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 11:13 (bikloner).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj isti Swift ti je na ekupi 5700kn

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Našao u Linksu za 5400 kn i kupio. Nadam se da sam odabrao dobar procesor.

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bikloner kaže...

Našao u Linksu za 5400 kn i kupio. Nadam se da sam odabrao dobar procesor.

 ma procesor je super, jest da je starija zen2 arhitektura koju podvaljuju u novu 5xxx seriju, ali je svejedno odličan ako ti treba procesorska snaga na laptopu

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav !

 

Šta mislite o ovom laptopu , da li se to isplati za ovaj novac ili ima nekakva bolja alternativa ? 

 

HUAWEI MateBook D 15 (2021) Notebook kaufen | MediaMarkt

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav svima. Molim vas preporuku laptopa 14" ekran, koristio bi se za online falkultet (studiranjr) i surfanje Internetom, cinena do cca 3500 kn

Što mislite o ovome:
https://www.mikronis.hr/Proizvod/acer-swift-1-sf114-33-intel-pentium-silver-n5030-1-10ghz-8gb-256gb-ssd-uefi-shell-14-fhd-intel-uhd-graphics-605-p-n-nx-hysex-00g/23205
Follow the white rabbit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ljudi,

Prije par godina sam tu na forumu dobio odličnu preporuku za PC, koji i dan danas savršeno radi za svoje godine. 

Sad je došlo vrijeme za jedan laptop za posao, uglavnom autocad, chrome i hrpa excella. Zbog firme mi je bitno da ima operativni sustav, gledao sam ova dva pa ako može neko mišljenje ili eventualno neka preporuka do 7000kn

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-250-g8-32m38ea-156-fhd-ips-intel-core-i5-1135g7-up-to-42ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-iris-xe-graphics-win-10-pro-3-god/0001214907/product/

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-travelmate-p2-nxvpvex003-156-fhd-ips-intel-core-i5-1135g7-up-to-42ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-iris-xe-graphics-win-10-pro-jamstvo2-fizicka1-pravna/4104886/product/

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Trebam laptop do 7000kn. Za lagani gaming,graficki dizajn,auto cad.  Ciljam na sto bolji procesor i graficku. Ekran nebi isao ispod 15.6.

 

Do sad sam imao dell inspirion sa i5 procesorom.  Hvala unaprijed.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Buđet mi je 11.000kn i odradio sam istraživanje, te došao do ova 3 modela. Bitno mi je da ima minimalno 2 godine garancije, Asus i Dell imaju, a za MSI nisam nigdje pronašao koliko traje garancija? Također, primjetio sam da ovaj Asus ima duplo manju bateriju od Dell-a. Bitna mi je kvaliteta izrade i ekran također jer sam više multimedija nego gamer. Ako može komentar:

 

1. Dell: shorturl.at/awxO0

2. Asus: shorturl.at/dqADH

3. MSI: shorturl.at/jFQST

4. Ako imate bolji prijedlog od ova 3 za cijenu od 11000 bio bih zahvalan.

Hvala!!

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
omomomomoomm kaže...

Pozdrav. Trebam laptop do 7000kn. Za lagani gaming,graficki dizajn,auto cad.  Ciljam na sto bolji procesor i graficku. Ekran nebi isao ispod 15.6.

 

Do sad sam imao dell inspirion sa i5 procesorom.  Hvala unaprijed.

Pa sada, ciljas ti i na 16 giga memorije i barem 512 ssd... Do 7000 kuna mozes gledati one sa 1650 grafom i 6/12 procesorom. To je ok za laganiji gaming (doduse pokretati ce sve igre na medium detaljima na 1080p rezi). Ako dignes na 7500 kuna budget imas u linksu acera sa 16 giga i 3050 grafom. Doduse sa 4/8 procesorom. Nazalost i prijenosnicima su cijene porasle u zadnje vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 0:02 (SamoPitam3).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav,

 

može li kakva preporuka laptopa s cijenom oko 4.000 kn?

namjena multimedia, jubito, FM22, eventualno da može pokrenuti fifu/pro na slabijim postavkama. 

kućna upotreba za člana obitelji, zbog ograničenog prostora je odabir laptop umjesto pc-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

Molim Vas za savjet za kupnju laptopa za 5-6 soma kn.

Uvjet je 17" monitor i ssd. poželjno i što više memorije. Laptop bi se koristio za uredsko poslovanje, dakle, nije za gaming.

 

Hvala!!!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice