Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.039.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Imam jedno zanimljivo pitanje, uspoređujem dva laptopa Asus i Lenovo, evo linkovi:

 

Notebook Asus VivoBook Pro 15 OLED - https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-pro-15-oled-km3500qa-oled-l722r-156-fhd-oled-hdr600-amd-ryzen-7-5800h-up-to-44ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-amd-radeon-graphics-win-10-pro-2-god/asu-km3500qa-l722r/product/

 

Notebook Lenovo ThinkPad E15 Gen 2 - https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-thinkpad-e15-gen-2-20td0005sc-156-fhd-ips-intel-core-i7-1165g7-up-to-47ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-intel-iris-xe-graphics-win-10-pro-3-god/0001203433/product/

 

U svakom dijelu Asus je bolji od Lenova, a cijena mu je manja za cca 3.000,00 kn. Nije mi jasno zbog čega, Lenovo ima godinu dana dužu garanciju i mogućnost nadogradnje radne memorije i SSD diska koje Asus nema. Dali te razlike zaista vrijede cca 3.000,00 kn ili postoji neka caka da je Asus lošije napravljen ili da se kvari. Ako netko ima iskustva bilo bi mi drago da kaže svoje mišljenje.

 

Lp.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Lenovo ima single channel RAM, 1 utor !!!! samim time nema Iris XE grafiku

 

možeš doduše izvaditi 16 GB i staviti 32 GB...

 

ali Asus nema nadogradivu memeoriju, jedino je zalemljena ali dvo kanalna !!!

 

i naracvno nema mjesta za dodatni SSD, dakle jedino se isplati uzeti 165 GB s 512 GB ili 1 TB SSDom...

 

 

Ju je je? Je ju je!
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

je li Macbook Air M1 sa 16 GB RAM i 256 GB SSD 10770 kn isplativa ponuda za moje potrebe. Laptop bih koristio za programiranje (VSC, Android Studio slično). 

Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Mozete mi dati preporuku za laptop koji bi služio samo za faks? Može preporuka do 4500 kn, te posebno do 5000kn.

Preferiram samo sa ryzen procesorom, 15.6 incha, 512gb ssd.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Špriko - pogledaj inbox..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

kupujem novi laptop koji ću koristiti isključivo za rad i multimediju. Bitno mi je da je lagan i tanak te da ima touchscreen. Minimalna veličina ekrana mi je 14", ispod tog ne bi išao. GPU može biti diskretna ili integrirana, svejedno mi je. Što se tiče radne memorije i baterije, što više to bolje. Ne bi uzimao laptop bez SSD-a. Gornja granica mi je 8000 kn. Pronašao sam dva laptopa koja mi se jako sviđaju, ali oba imaju po jedan nedostatak. Lenovo ima jako taman ekran, ali 16 gb RAM-a, dok asus ima puno bolji ekran, ali samo 8gb RAM-a (od toga je 2 rezevirano za GPU). Obzirom da neću vrtiti neke zahtjevne prgrame pretpostavljam da će mi 8 gb biti dovoljno, ali na tih 8 sam osuđen do kraja jer se memorija ne može nadograditi. Mene zanima vaše mišljenje, koji je od ovih laptopa bolji te ako imate neke druge preporuke. Unaprijed hvala!

 

LP

 

Lenovo:Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 81X2009ASC, 14 FHD IPS touchscreen, AMD Ryzen 5 4500U, 8GB RAM, 512GB SSD PCIe NVMe, AMD Radeon Graphics, Windows 10 Home, laptop | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

Asus:Prijenosno računalo ASUS Zenbook UX4 - 015.400.478 - Links

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 10:53 (CNO).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 možda ti pomognu recenzije

 

HP 255 G8 quick review – fast and portable device with great battery (laptopmedia.com)

 

Ryzen 3 outperforming Core i3: Lenovo IdeaPad 3 15ALC6 laptop review - NotebookCheck.net Reviews

 

na prvi pogled, možda sam u krivu, lenovo ima bolji ssd, osvjetljenu tipkovnicu, duall channel (što je dosta bitno za igpu perfomanse)

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 20:27 (picajzla0707).
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...

 možda ti pomognu recenzije

 

HP 255 G8 quick review – fast and portable device with great battery (laptopmedia.com)

 

Ryzen 3 outperforming Core i3: Lenovo IdeaPad 3 15ALC6 laptop review - NotebookCheck.net Reviews

 

na prvi pogled, možda sam u krivu, lenovo ima bolji ssd, osvjetljenu tipkovnicu, duall channel (što je dosta bitno za igpu perfomanse)

To za RAM se slažem i to je veliki minus za HP. Ali, Lenovo ima usb C koji nije "skroz" funkcionalan, lošije zvučnike, plastiku ...

HP je "kao" u tome bolji. Plus 3 godine garancije za HP.

Nigdje ne nalazim podatke o kvaliteti zaslona?

Da li je, zbog toga što si naveo, lenovo bolji izbor?

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2021 8:17 (Nemo nemo).
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nemo nemo kaže...
To za RAM se slažem i to je veliki minus za HP. Ali, Lenovo ima usb C koji nije "skroz" funkcionalan, lošije zvučnike, plastiku ...

HP je "kao" u tome bolji. Plus 3 godine garancije za HP.

Nigdje ne nalazim podatke o kvaliteti zaslona?

Da li je, zbog toga što si naveo, lenovo bolji izbor?

 

Lenovo je jedan od rijetkih, koji za svaki uređaj iz trgovine nudi precizan opis na svojim stranicama. Za model koji si naveo...

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_3_15ALC6?M=82KU011PSC

 

Taj model lenova nažalost nema osvjetljenu tipkovnicu, ali ima IPS ekran za razliku od HP-a, i to bi bio glavni razlog zašto bih ga ja odabrao. Što se vanjštine tiče odeš u bilo koju trgovinu tipa Links, HGSpot i opipaš svojim rukama.

 

EDIT:

Evo ti i primjer gdje je na ekupi bilo navedeno (vidio svojim očima) da HP laptop ima IPS ekran, a nema...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=88602069&postcount=2899

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2021 11:00 (josip12).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zanimljivo, a na recenziji isti model i kažu da je tipkovnica osvjetljena
Isto tako u recenziji hp-a navode da je full hd ips, dok su ovi ostali tn

Ali ne čudi me to, tako sam gledao za acer nitro model, nema šanse odgonetnut s kojim je ekranom, a u trgovini nemaju pojma i što je najgore, ne žele ga niti upaliti da vidiš
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2021 11:49 (picajzla0707).
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...
Zanimljivo, a na recenziji isti model i kažu da je tipkovnica osvjetljena
Isto tako u recenziji hp-a navode da je full hd ips, dok su ovi ostali tn

Ali ne čudi me to, tako sam gledao za acer nitro model, nema šanse odgonetnut s kojim je ekranom, a u trgovini nemaju pojma i što je najgore, ne žele ga niti upaliti da vidiš

 Kupio sam ga za frenda, brutalna vrijednost za novac.

RAM se može proširiti na 20GB.

Proc rastura, pogotovo za 3330kn na akciji.

IPS ekran.

Još sam mu samo dodao garanciju 5g za 170kn.

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledam specke za ovaj lenovo, sve odlicno i onda vidim da mu je stavljen HDMI 1.4 port. 

 

Fakat ne kontam guranje 1.4 standarda, a evo usli smo u 2022. godinu. Pa nemam uredjaja danas kojega ne spajam na TV jer mi je sve lakse raditi pogotovo danas uz BT tipkovnice i miseve.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
picajzla0707 kaže...
Zanimljivo, a na recenziji isti model i kažu da je tipkovnica osvjetljena
Isto tako u recenziji hp-a navode da je full hd ips, dok su ovi ostali tn

Ali ne čudi me to, tako sam gledao za acer nitro model, nema šanse odgonetnut s kojim je ekranom, a u trgovini nemaju pojma i što je najgore, ne žele ga niti upaliti da vidiš

 Kupio sam ga za frenda, brutalna vrijednost za novac.

RAM se može proširiti na 20GB.

Proc rastura, pogotovo za 3330kn na akciji.

IPS ekran.

Još sam mu samo dodao garanciju 5g za 170kn.

 Ako može link gdje si ga uzeo.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nemo nemo kaže...
EricCartman kaže...
picajzla0707 kaže...
Zanimljivo, a na recenziji isti model i kažu da je tipkovnica osvjetljena
Isto tako u recenziji hp-a navode da je full hd ips, dok su ovi ostali tn

Ali ne čudi me to, tako sam gledao za acer nitro model, nema šanse odgonetnut s kojim je ekranom, a u trgovini nemaju pojma i što je najgore, ne žele ga niti upaliti da vidiš

 Kupio sam ga za frenda, brutalna vrijednost za novac.

RAM se može proširiti na 20GB.

Proc rastura, pogotovo za 3330kn na akciji.

IPS ekran.

Još sam mu samo dodao garanciju 5g za 170kn.

 Ako može link gdje si ga uzeo.

 link .. jbg više nije na akciji, sad je opet 3700.

5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, nekidan sam tražio preporuku tu za laptop pa na kraju nisam dobio odgovor. 

U međuvremenu sam kupio ovaj laptop. Jeftiniji je nego u drugim trgovinama te ima garanciju jednu godinu više.

 

Pošto mi je ovo prvi laptop ne mogu dati neku najbolju recenziju, ali za ove novce mi se čini super. Temperature za cpu su cca 40 c, gpu isto. U normalnom radu se ne grije i gotovo je nečujan.

 

Baterija mi se čini da traje nekih 4h normalnog rada, zvučnici nemaju baš neki bass i kvalitetu, ali okej.

Ekran mi se čini da ima malo manje osvijetljenje nego tipa acer aspire što sam bio probao tako da ispod 65% mi je malo pretaman. 

Izgled mi se sviđa, ima bas super teksture. 

 

Ne šteka u normalnom radu i za neki light usage ga mogu preporučiti :)

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovanje,

 

Tražim laptop prijatelju, do 5000 kn koji će bit za građevinski fakultet.

Što mu preporučiti, siguran sam da među nama ima bivših studenata i sadašnjih,pa me može te usmjeriti.Treba mu  zbog tih programa njihovih da to vrti kako triba dok je na fakultetu.

 

Hvala.

Odi na google i upiši SEARCH...:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim laptop, cijena nije bitna.

Obavezno bi trebao imati gtx3080, a od procesora bi volio da je Ryzen 9 (ako je moguće).

Također, bilo bi poželjno da ima Thunderbolt port.

Pokušavam tražiti al što god nađem u našim dućanima nema dostupno, a na Amazonu ne dostavljaju u Hrvatsku. 

Ne znam koliko mi je pametno tražiti po njemačkim dućanima kad imaju onda njemačke tipkovnice, nije mi simpatično dati 30k za laptop pa da mi to bode oči, UK/US layout mi je OK.

Veličina ekrana mi odgovara i 15 i 17 inča.

Naglašavam cijena nije bitna.

 

Ako ne uspijem naći ništa čini mi se da ću preći na novi Macbook pro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Volos kaže...

Tražim laptop, cijena nije bitna.

Obavezno bi trebao imati gtx3080, a od procesora bi volio da je Ryzen 9 (ako je moguće).

Također, bilo bi poželjno da ima Thunderbolt port.

Pokušavam tražiti al što god nađem u našim dućanima nema dostupno, a na Amazonu ne dostavljaju u Hrvatsku. 

Ne znam koliko mi je pametno tražiti po njemačkim dućanima kad imaju onda njemačke tipkovnice, nije mi simpatično dati 30k za laptop pa da mi to bode oči, UK/US layout mi je OK.

Veličina ekrana mi odgovara i 15 i 17 inča.

Naglašavam cijena nije bitna.

 

Ako ne uspijem naći ništa čini mi se da ću preći na novi Macbook pro.

 Samo da imaš na umu da kombinacija Ryzena i Thunderbolt porta ne postoji..

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marushin kaže...
Volos kaže...

Tražim laptop, cijena nije bitna.

Obavezno bi trebao imati gtx3080, a od procesora bi volio da je Ryzen 9 (ako je moguće).

Također, bilo bi poželjno da ima Thunderbolt port.

Pokušavam tražiti al što god nađem u našim dućanima nema dostupno, a na Amazonu ne dostavljaju u Hrvatsku. 

Ne znam koliko mi je pametno tražiti po njemačkim dućanima kad imaju onda njemačke tipkovnice, nije mi simpatično dati 30k za laptop pa da mi to bode oči, UK/US layout mi je OK.

Veličina ekrana mi odgovara i 15 i 17 inča.

Naglašavam cijena nije bitna.

 

Ako ne uspijem naći ništa čini mi se da ću preći na novi Macbook pro.

 Samo da imaš na umu da kombinacija Ryzena i Thunderbolt porta ne postoji..

 Hvala na info. Baš sam jutros u moru reviewa došao i do te informacije. Očito ću morati sačekati mobilne verzije novih intelovih procesora, ili na kraju popizdim i zbilja uzmem macbook pro.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Dell - nikako - tko je još vidio imati rezoluciju 1366x768 ?????

 

možda ovo (4100 kn):

 

https://www.pcshop.hr/laptop-hp-15s-eq1022nm-1n8a1ea-ryzen-5-4500u-156-fhd-8gb-256gb-ssd-amd-radeon-graphics-bez-os-a/0391335-/product/

 

 

noviji Ryzen CPU, 2-kanalna memorija

 

e ovaj - najnoviji Ryzen, 300 nita IPS ekran:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Računala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ALC6%2C-82KU011PSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-3-5300U%2C-8GB-RAM%2C-256GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000417880

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 14:21 (Stric_Jura).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Volos kaže...
marushin kaže...
Volos kaže...

Tražim laptop, cijena nije bitna.

Obavezno bi trebao imati gtx3080, a od procesora bi volio da je Ryzen 9 (ako je moguće).

Također, bilo bi poželjno da ima Thunderbolt port.

Pokušavam tražiti al što god nađem u našim dućanima nema dostupno, a na Amazonu ne dostavljaju u Hrvatsku. 

Ne znam koliko mi je pametno tražiti po njemačkim dućanima kad imaju onda njemačke tipkovnice, nije mi simpatično dati 30k za laptop pa da mi to bode oči, UK/US layout mi je OK.

Veličina ekrana mi odgovara i 15 i 17 inča.

Naglašavam cijena nije bitna.

 

Ako ne uspijem naći ništa čini mi se da ću preći na novi Macbook pro.

 Samo da imaš na umu da kombinacija Ryzena i Thunderbolt porta ne postoji..

 Hvala na info. Baš sam jutros u moru reviewa došao i do te informacije. Očito ću morati sačekati mobilne verzije novih intelovih procesora, ili na kraju popizdim i zbilja uzmem macbook pro.

A za šta ti treba laptop? Jer onaj sa 3080 je prvenstveno za gaming, dok Macbook nije uopće.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U potrazi sam za slicnim ali nema nogdje

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-gaming-rog-strix-scar-17-g733qs-hg015t-173-fhd-ips-300hz-amd-ryzen-9-5900hx-up-to-45ghz-32gb-ddr4-1tb-nvme-ssd-nvidia-geforce-rtx3080-16gb-no-odd-win-10-2-god/4116652/product/

 

Instar mi ke reko twk 2 ili 3mj 2022 da ocekuju asuse

Lenovo vjv prije

 

Pisao sam asusu 6.1 je predstavljanje novih modela znaci za 3 dana pa bi situacija trebal biti bolja

 

Lp. 

 

Ako naletis na sto pametno slobodno pisi ili me citiraj

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@zuper
Za posao i za gaming. Igre koje ja igram nisu uopće prezahtijevne (EU4, HOI4, Stelaris, Civilization, povremeno keatko neka pucacina), tako da mi 3080 vise sluzi kao neki futureproof, a ujedno i da popuni fluidan framerate na high refresh rate monitoru, stiže mi idući tjedan 4k monitor Gigabyte M32U, kojeg namjeravam često uparivati s laptopom.
Koliko vidim novi Macbook pro se prema recenzijama dosta dobro drži na većini igara, a sviđa mi se kvaliteta izrade, monitora i brzina procesora...
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 20:38 (Volos).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@DeepDiver
Jel moguće da taj laptop košta samo 22k? Ja bi ga rado uzeo...
13 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što je trenutno best buy za development? Treba barem 16GB RAM-a i/ili mogućnost nadogradnje do 32GB. Ne znam koji proc gledati.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da samo ih nece biti jos neko vrijeme 

Ja se strpim jos mjesec dva

Cijena je sasvim pristojna za danasnje ludilo

5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A kada ga budu opet imali u ponudi vjerojatno vise nece biti ista cijena . Za tu cijenu je avion u danasnje vrijeme... Inace, ima dostupan prijenosnik sa 3080 grafom u linksu. Odnosno, jucer dok sam tamo nesto trazio bio je dostupan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja imam lenovo t490s mislim, 16gb, neki i7 8.generacije i okej je. Samo mislim da mi rama nekad fali, sve ostalo mi je okej.
Nije best buy, ali sam zadovoljan kvalitetom izrade.
Gledaj mogucnost nadogradnje rama i proc sto novije generacije sa kvalitetnim monitorom.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice