Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.059.965
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ovaj je bolji od onoga čiji sam link dao jer ima 16GB RAM-a. 

 

S Ryzenom nemam iskustva.

 Prije nego poslušaš savjete, mislim da nisu dobri savjeti, tipa taj zadnji ima preslabo osvjetljenje ekrana (220 nitsa je stvarno malo, žalit ćeš, a skup je laptop).

Što bi ti preoporučio za 5000 kuna, a da ima 400-500 nita? I mene zanima.

 

 Od 220 do 500 postoji gradacija tipa i 250 koji bi trebao biti minimum i 300 a takvih ima za 6000kn vjeruj mi.

Koliki je minimum, neka svatko odluči za sebe odlaskom u trgovinu i gledanjem u ekran koji misli kupiti. A ni tada to neće biti pravi test jer je jedno gledati u ekran pod vrstom rasvjete koja će biti različita od one kod kuće ili u uredu. Za dobar laptop treba izdvojiti puno novca, a to nije svakome moguće.

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zelenapaprika kaže...
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ovaj je bolji od onoga čiji sam link dao jer ima 16GB RAM-a. 

 

S Ryzenom nemam iskustva.

 Prije nego poslušaš savjete, mislim da nisu dobri savjeti, tipa taj zadnji ima preslabo osvjetljenje ekrana (220 nitsa je stvarno malo, žalit ćeš, a skup je laptop).

Što bi ti preoporučio za 5000 kuna, a da ima 400-500 nita? I mene zanima.

 

 Od 220 do 500 postoji gradacija tipa i 250 koji bi trebao biti minimum i 300 a takvih ima za 6000kn vjeruj mi.

Koliki je minimum, neka svatko odluči za sebe odlaskom u trgovinu i gledanjem u ekran koji misli kupiti. A ni tada to neće biti pravi test jer je jedno gledati u ekran pod vrstom rasvjete koja će biti različita od one kod kuće ili u uredu. Za dobar laptop treba izdvojiti puno novca, a to nije svakome moguće.

 

 

 Okej, ima dovoljno boljih drugih mogućnosti od ove koji si naveo da mogu reći da nije dobar savjet. Može bolje za jeftinije, točka.

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ovaj je bolji od onoga čiji sam link dao jer ima 16GB RAM-a. 

 

S Ryzenom nemam iskustva.

 Prije nego poslušaš savjete, mislim da nisu dobri savjeti, tipa taj zadnji ima preslabo osvjetljenje ekrana (220 nitsa je stvarno malo, žalit ćeš, a skup je laptop).

Što bi ti preoporučio za 5000 kuna, a da ima 400-500 nita? I mene zanima.

 

 Od 220 do 500 postoji gradacija tipa i 250 koji bi trebao biti minimum i 300 a takvih ima za 6000kn vjeruj mi.

Koliki je minimum, neka svatko odluči za sebe odlaskom u trgovinu i gledanjem u ekran koji misli kupiti. A ni tada to neće biti pravi test jer je jedno gledati u ekran pod vrstom rasvjete koja će biti različita od one kod kuće ili u uredu. Za dobar laptop treba izdvojiti puno novca, a to nije svakome moguće.

 

 

 Okej, ima dovoljno boljih drugih mogućnosti od ove koji si naveo da mogu reći da nije dobar savjet. Može bolje za jeftinije, točka.

 Čovjek je sam spomenuo Dell Vostro. I uopće nije loš laptop. I mrzim davati savjete, jer se uvijek nađe pametnjaković koji to popljuje, a sam ne da primjer boljega. Ili čeka da ga se moli da to napravi.

 

Ako može bolje za jeftinije - napiši točno ŠTO. Jer iz poruke "Od 220 do 500 postoji gradacija tipa i 250 koji bi trebao biti minimum i 300 a takvih ima za 6000kn vjeruj mi.". A 6000 kuna nije 5000 kuna koje je čovjek spomenuo.

 

Točka.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bitnije od nits je mogućnost prikazivanja full srgb ili 72% ntsc color gamuta. 300 ili 400 nitsa nebitno. I jedno i drugo nije za korištenje vani. Unutra će 300 biti sasvim dovoljno
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Konstruktivna rasprava je uvijek pozeljna :)

 

Ali, da, ja i dalje trebam konkretne prijedloge modela pa sam pogledam na nabavu ili ako netko vidi neku dobru akciju %%%%

 

5500 bi se isto mozda dalo navuc ako je opravdano bolji model

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...
Matej221 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Ovaj je bolji od onoga čiji sam link dao jer ima 16GB RAM-a. 

 

S Ryzenom nemam iskustva.

 Prije nego poslušaš savjete, mislim da nisu dobri savjeti, tipa taj zadnji ima preslabo osvjetljenje ekrana (220 nitsa je stvarno malo, žalit ćeš, a skup je laptop).

Što bi ti preoporučio za 5000 kuna, a da ima 400-500 nita? I mene zanima.

 

 Od 220 do 500 postoji gradacija tipa i 250 koji bi trebao biti minimum i 300 a takvih ima za 6000kn vjeruj mi.

 Ili za gotovo upola manje novaca uzme Chuwija sa vrhunskim 2k 3:2 IPS displayom, nije 400nits, ali ima 355. 

Cijena 3200kn.

 

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-CoreBook-X-new.html

 

Chuwi izgleda primamljivo, ali bilo bi bolje da je 15", ipak je to nekakav standard. Ne sviđa mi se što nema po defaultu mogućnost HR tipkovnice, nema numerički dio tipkovnice. Inače zvjer.

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Darko1983 kaže...

Konstruktivna rasprava je uvijek pozeljna :)

 

Ali, da, ja i dalje trebam konkretne prijedloge modela pa sam pogledam na nabavu ili ako netko vidi neku dobru akciju %%%%

 

5500 bi se isto mozda dalo navuc ako je opravdano bolji model

 Rado bih ti pomogao. Ali se pomaganje uvijek pretvori u nečije pametovanje. Pogledaj veće trgovine poput Linksa, Mikronisa, Ekupi, Protisa, osobito danas i sutra (11.11.), ako bude kakav popust. Pa češljaj ponude dok ne nađeš nešto što će u ovom trenutku zadovoljiti tvoje potrebe. Vjerujem da će u nekoliko tema na ovom forumu ljudi javljati o popustima u sljedeća 2-3 dana.

 

Sretno!

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam preporuku za studenta i maturanta u Zagrebu, cijena do/oko 6.000 kn (kartica na 12 rata).

Office, Catia/AutoCad, surfanje, Youtube, povremeno igranje, …

Po mogućnosti 16GB RAM-a (min. 8GB + mogućnost nadogradnje i da nije zalemljen na MBO), ekran >= 15,6“, 512GB SSD, bez Windowsa.

Ako ima NVMe trebao bi imati dodatan utor ili prostor za 2,5“ HDD/SSD.

Osvijetljena HR tipkovnica je poželjna sa ISO (veći Enter), nije nužno može i ANSI rasporedom, ali da ima desno odvojeni numerički dio.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zuper kaže...
Bitnije od nits je mogućnost prikazivanja full srgb ili 72% ntsc color gamuta. 300 ili 400 nitsa nebitno. I jedno i drugo nije za korištenje vani. Unutra će 300 biti sasvim dovoljno

Ovisi o načinu korištenja, može biti bitno i jedno i drugo, ali da slažem se color gamut je bitan, većina low budget laptopa ima jako lošu pokrivenost boja oko 40-50% sRGB.

400 nitsa se može koristiti vani, ali to opet ovisi gdje i kako, direktno na suncu ne može, ali ako se sjedne negdje u hladovinu bora ili hrasta može se normalno raditi na laptopu, čak i modeli sa 350 nitsa su ok u tim uvjetima.

 

Zaboravio sam ranije spomenuti da jeftini Chuwi sa prethodnog linka pokriva 98% sRGB, 69% Adobe RGB i 67% Display P3. Izvrsno za laptop od cca 3000kn.

 

Darko1983 kaže...

Chuwi izgleda primamljivo, ali bilo bi bolje da je 15", ipak je to nekakav standard. Ne sviđa mi se što nema po defaultu mogućnost HR tipkovnice, nema numerički dio tipkovnice. Inače zvjer.

 Računaj da ovaj Chuwi ima omjer ekrana 3:2, a ne 16:9 pa je taj 14" u biti "viši" od 15" modela, ali je malo "uži", a za office rad, surfanje i slično je daleko korisnija visina od širine.

 

Ovako to nekako izgleda:

15 inch 16x9 display vs 14 inch 3x2 display

 

HR tipkovnicu dobiješ ako ga kupiš kod nas, ako ne ima opcija laserskog graviranja za 150kn kod nas, rezultat je kao tvornički.

 

Ako baš želiš 15" ima i takav model, ima i numerički dio, display IPS matrica 144Hz, ali je u pitanju fHD rezolucija, 16:9 omjer i ipak osjetno slabiji display nego kod 14" modela, ovaj ima lošiju pokrivenost boja, nije fully laminated... Po meni je 14" verzija daleko bolja.

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-CoreBook-XPro.html

3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Htio bi zeni uzeti ovaj Chuwi gemibook pro, jel to zaista valja za 2999kn? vidim svi hvale 3:2 omjer, vecu rezoluciju, solidnu tipkovnicu, touchpad, veci minus je krace trajanje baterije i nebi bilo na odmet jos koji port! jel ima sta pametnije za te novce? E i na njemu su koliko vidim instalirani win 10?

Ili je bolje uzeti noviju ver.2 za 800kn vise?

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-pro-prijenosno-racunalo?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Hvala!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 20:37 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Boris grozni kaže...

Htio bi zeni uzeti ovaj Chuwi gemibook pro, jel to zaista valja za 2999kn? vidim svi hvale 3:2 omjer, vecu rezoluciju, solidnu tipkovnicu, touchpad, veci minus je krace trajanje baterije i nebi bilo na odmet jos koji port! jel ima sta pametnije za te novce? E i na njemu su koliko vidim instalirani win 10?

Ili je bolje uzeti noviju ver.2 za 800kn vise?

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-pro-prijenosno-racunalo?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Hvala!

 

Ako kupuješ kod nas online onda imaš 14 dana za vidjeti odgovara li ti ili ne. Po meni je čudo što se dobije za tu cijenu. Može se naći laptop sa jačim procesorom, ali zato je sve ostalo bitno puno lošije, ekran, tipkovnica, dizajn, metalno kućište, touchpad...

 

Gledam sad taj kod mall.hr i mislim da su oni tamo nešto pobrkali, nisam još vidio Gemibook Pro sa N5100, koliko znam dolazi sa J4125. I njima u naslovu piše 14 fHD, a u opisu 2k?? Trebalo bi biti 2k. Moguće da su kod unosa pobrkali dva modela pa bi trebalo provjeriti koji je to stvarno model. Možda je Chuwi i izbacio model sa N5100. 

 

Ovo bi bila zadnja verzija i u Chuwi trgovini je trenutno 2500kn sa dostavom:

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

 

Ver.2 koliko vidim ima samo 4GB memorije više, a skuplja je kod nas 700kn. Mislim da se to ne isplati, ako je razlika stvarno samo u tih 4GB.

 

Moja draga koristi Lapbook Pro koji je lošiji od Gemibook Pro gotovo u svim pogledima i ona je super zadovoljna sa svojim, tako da bi sa GemiBook Pro bila još zadovoljnija.

 

EDIT: kod mall.hr danas uz kupon još dodatnih 111kn popusta, pa laptop dođe 2888kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 23:44 (mzopg).
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...

Htio bi zeni uzeti ovaj Chuwi gemibook pro, jel to zaista valja za 2999kn? vidim svi hvale 3:2 omjer, vecu rezoluciju, solidnu tipkovnicu, touchpad, veci minus je krace trajanje baterije i nebi bilo na odmet jos koji port! jel ima sta pametnije za te novce? E i na njemu su koliko vidim instalirani win 10?

Ili je bolje uzeti noviju ver.2 za 800kn vise?

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-pro-prijenosno-racunalo?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Hvala!

 

Ako kupuješ kod nas online onda imaš 14 dana za vidjeti odgovara li ti ili ne. Po meni je čudo što se dobije za tu cijenu. Može se naći laptop sa jačim procesorom, ali zato je sve ostalo bitno puno lošije, ekran, tipkovnica, dizajn, metalno kućište, touchpad...

 

Gledam sad taj kod mall.hr i mislim da su oni tamo nešto pobrkali, nisam još vidio Gemibook Pro sa N5100, koliko znam dolazi sa J4125. I njima u naslovu piše 14 fHD, a u opisu 2k?? Trebalo bi biti 2k. Moguće da su kod unosa pobrkali dva modela pa bi trebalo provjeriti koji je to stvarno model. Možda je Chuwi i izbacio model sa N5100. 

 

Ovo bi bila zadnja verzija i u Chuwi trgovini je trenutno 2500kn sa dostavom:

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

 

Ver.2 koliko vidim ima samo 4GB memorije više, a skuplja je kod nas 700kn. Mislim da se to ne isplati, ako je razlika stvarno samo u tih 4GB.

 

Moja draga koristi Lapbook Pro koji je lošiji od Gemibook Pro gotovo u svim pogledima i ona je super zadovoljna sa svojim, tako da bi sa GemiBook Pro bila još zadovoljnija.

 

EDIT: kod mall.hr danas uz kupon još dodatnih 111kn popusta, pa laptop dođe 2888kn.

 https://www.chuwi.com/news/items/2083.html

Evo dolje pod tehničke znacajke:

Intel® Celeron® N5100 (1,1 GHz, Burst do 2,8 GHz), 4-jezgreni Zaslon 35,5 cm (14"), 2160 × 1440
IPS Radna memorija (RAM) 8 GB (LPDDR4X, 2,13 GHz) Pohrana SSD 256 GB (M.2) Grafička kartica integrirana Intel® UHD Graphics 600 Operativni sustav Windows 10 Home Priključci 1× DC priključak (tehnologija PD2.0 omogućuje punjenje baterije do 60% u jednom satu), 1× USB 3.0, 1× USB 3.0 (tip C – s potpunom podrškom za prijenos slike, zvuka i podataka), 1× izlaz za slušalice mm ) Povezivanje Bežično: Wi-Fi 6 (Intel AX200) 2.4G/5G 802.11 a/b/g/n/ac/AX (do 2400 Mb/s – WIFI6), Bluetooth 5.1 Tipkovnica i pokazivački uređaj osvijetljena tipkovnica, lokalizirana, bez brojčanika
veliki touchpad, podrška za do 4 dodira odjednom Čitač kartica MicroSD Kamera web kamera 1.0 MP Zvučnici i mikrofon 2× zvučnik i 2× mikrofon Baterija i napajanje Li-po baterija, 38 Wh, autonomija do 8 sati Kućište izrađen u potpunosti od metalik legure magnezija u sivoj boji Dimenzije 310 mm x 229 mm x 20,6 mm Masa 1,50 kg

 

edit.

evo njihov odgovor:

Poštovani.

Chuwi GemiBook Pro prijenosno računalo ima procesor Intel® Celeron® N5100 (1,1 GHz, Burst do 2,8 GHz), 4-jezgreni i IPS zaslon 35,5 cm (14"), 2160 × 1440 kako je i navedeno u opisu artikla.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 10:02 (Boris grozni).
13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

 

HR tipkovnicu dobiješ ako ga kupiš kod nas, ako ne ima opcija laserskog graviranja za 150kn kod nas, rezultat je kao tvornički.

 

 Gdje to ima?

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel netko zna valja li ovo;
https://www.hgspot.hr/laptop-asus-vi...0nb0uw2-m02350
Laptop ASUS VivoBook Pro 15 OLED K3500PC-OLED-L7220R, i7-11370H/16GB/512GB SSD/RTX3050 4GB/15.6"FHD/Win 10 (90NB0UW2-M02350)


ili

 


https://www.hgspot.hr/laptop-hp-prob...10-pro-2y2k4eaLaptop HP Probook 650 G8, i7-1165G7/16GB/512GB SSD/IntelIrisXe/15.6"FHD/Win 10 Pro (2Y2K4EA)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Boris grozni kaže...
mzopg kaže...
Boris grozni kaže...

Htio bi zeni uzeti ovaj Chuwi gemibook pro, jel to zaista valja za 2999kn? vidim svi hvale 3:2 omjer, vecu rezoluciju, solidnu tipkovnicu, touchpad, veci minus je krace trajanje baterije i nebi bilo na odmet jos koji port! jel ima sta pametnije za te novce? E i na njemu su koliko vidim instalirani win 10?

Ili je bolje uzeti noviju ver.2 za 800kn vise?

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-pro-prijenosno-racunalo?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

Hvala!

 

Ako kupuješ kod nas online onda imaš 14 dana za vidjeti odgovara li ti ili ne. Po meni je čudo što se dobije za tu cijenu. Može se naći laptop sa jačim procesorom, ali zato je sve ostalo bitno puno lošije, ekran, tipkovnica, dizajn, metalno kućište, touchpad...

 

Gledam sad taj kod mall.hr i mislim da su oni tamo nešto pobrkali, nisam još vidio Gemibook Pro sa N5100, koliko znam dolazi sa J4125. I njima u naslovu piše 14 fHD, a u opisu 2k?? Trebalo bi biti 2k. Moguće da su kod unosa pobrkali dva modela pa bi trebalo provjeriti koji je to stvarno model. Možda je Chuwi i izbacio model sa N5100. 

 

Ovo bi bila zadnja verzija i u Chuwi trgovini je trenutno 2500kn sa dostavom:

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

 

Ver.2 koliko vidim ima samo 4GB memorije više, a skuplja je kod nas 700kn. Mislim da se to ne isplati, ako je razlika stvarno samo u tih 4GB.

 

Moja draga koristi Lapbook Pro koji je lošiji od Gemibook Pro gotovo u svim pogledima i ona je super zadovoljna sa svojim, tako da bi sa GemiBook Pro bila još zadovoljnija.

 

EDIT: kod mall.hr danas uz kupon još dodatnih 111kn popusta, pa laptop dođe 2888kn.

 https://www.chuwi.com/news/items/2083.html

Evo dolje pod tehničke znacajke:

Intel® Celeron® N5100 (1,1 GHz, Burst do 2,8 GHz), 4-jezgreni Zaslon 35,5 cm (14"), 2160 × 1440
IPS Radna memorija (RAM) 8 GB (LPDDR4X, 2,13 GHz) Pohrana SSD 256 GB (M.2) Grafička kartica integrirana Intel® UHD Graphics 600 Operativni sustav Windows 10 Home Priključci 1× DC priključak (tehnologija PD2.0 omogućuje punjenje baterije do 60% u jednom satu), 1× USB 3.0, 1× USB 3.0 (tip C – s potpunom podrškom za prijenos slike, zvuka i podataka), 1× izlaz za slušalice mm ) Povezivanje Bežično: Wi-Fi 6 (Intel AX200) 2.4G/5G 802.11 a/b/g/n/ac/AX (do 2400 Mb/s – WIFI6), Bluetooth 5.1 Tipkovnica i pokazivački uređaj osvijetljena tipkovnica, lokalizirana, bez brojčanika
veliki touchpad, podrška za do 4 dodira odjednom Čitač kartica MicroSD Kamera web kamera 1.0 MP Zvučnici i mikrofon 2× zvučnik i 2× mikrofon Baterija i napajanje Li-po baterija, 38 Wh, autonomija do 8 sati Kućište izrađen u potpunosti od metalik legure magnezija u sivoj boji Dimenzije 310 mm x 229 mm x 20,6 mm Masa 1,50 kg

 

edit.

evo njihov odgovor:

Poštovani.

Chuwi GemiBook Pro prijenosno računalo ima procesor Intel® Celeron® N5100 (1,1 GHz, Burst do 2,8 GHz), 4-jezgreni i IPS zaslon 35,5 cm (14"), 2160 × 1440 kako je i navedeno u opisu artikla.

 

 Onda je to neka novija serija, ovisno o potrebama korisnika ovo bi mogla biti još bolja kombinacija jer će manje trošiti pa će baterija duže trajati.

 

sosta kaže...
mzopg kaže...

 

HR tipkovnicu dobiješ ako ga kupiš kod nas, ako ne ima opcija laserskog graviranja za 150kn kod nas, rezultat je kao tvornički.

 

 Gdje to ima?

 Tu https://mojservis.hr

 

Saulgood kaže...

Jel netko zna valja li ovo;
https://www.hgspot.hr/laptop-asus-vi...0nb0uw2-m02350
Laptop ASUS VivoBook Pro 15 OLED K3500PC-OLED-L7220R, i7-11370H/16GB/512GB SSD/RTX3050 4GB/15.6"FHD/Win 10 (90NB0UW2-M02350)


ili

 


https://www.hgspot.hr/laptop-hp-prob...10-pro-2y2k4eaLaptop HP Probook 650 G8, i7-1165G7/16GB/512GB SSD/IntelIrisXe/15.6"FHD/Win 10 Pro (2Y2K4EA)

 

 Valja, što ne bi valjalo. 

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bih preporuku laptopa za audio obradu do 10k. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

tražim laptop za prijateljicu oko 6,5k. Primarno bi ga koristila za surfanje, gledanje videa i najvjerojatnije skoro photo editing.

Pretpostavljam bi joj za to trebalo 16gb rama, minimalno 512Gb SSDa, jak procesor i dobar ekran (što viši sRGB %). Jasno mi je da se za ozbiljniji photoediting laptop treba dati barem duplo love.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hrčak kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku laptopa za audio obradu do 10k. Hvala.

Koristiš nekakav poseban program?
Koliko mi je poznato za osnovnu audio obradu ne treba nešto posebno jaka mašina, ali je korisno imati veći ekran.

Raditi će se na laptop ekranu ili na eksternom? Stacionirano ili na terenu?

 

Ovako na prvu Macbook Air M1 za oko 7400kn bi bila dobra kupovina.

 

Dash kaže...

Pozdrav svima,

 

tražim laptop za prijateljicu oko 6,5k. Primarno bi ga koristila za surfanje, gledanje videa i najvjerojatnije skoro photo editing.

Pretpostavljam bi joj za to trebalo 16gb rama, minimalno 512Gb SSDa, jak procesor i dobar ekran (što viši sRGB %). Jasno mi je da se za ozbiljniji photoediting laptop treba dati barem duplo love.

Ako se može još malo rastegnuti neka pogleda Macbook Air M1, može se naći za oko 7400kn, a možda sad na black friday bude i povoljniji, nadam se oko 7000kn. 8GB na Macu joj je sasvim dovoljno, ako će ići na Windowse onda 12GB+.

 

Vjerovao ili ne ovo bi isto bio jako dobar laptop za surfanje, gledanje videa i photo editing:

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-CoreBook-X-new.html

 

Izvrstan 14" 3:2 2k fully laminated IPS display sa odličnom pokrivenošću bojama, 512GB NVMe SSD, 8GB RAM-a (moguće nadograditi još 8GB ili više), stariji CPU ali i dalje više nego dobar i dovoljan za to što joj treba.

Cijena prava sitnica, može kupiti dva komada za budžet koji ima. 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne znam baš koliko je taj chuwi dobar, za ovaj pro model kojeg ima nabavit kod nas je dosta loša recenzija. Izrada je loša usprkos metalnom kućištu, tipkovnica i touchpad isto loši, wifi katastrofa, zastarjeli hardwer, čak i ekran nije bogzna što. Uglavnom, nije baš za preporuku po ovoj recenziji
https://www.notebookcheck.net/Chuwi-CoreBook-X-Pro-laptop-review-120-Hz-display-for-cheap.561058.0.html

 

EDIT 

sad vidim da je ovo 'pro' verzija na mall.hr i da je ta pro verzija dosta lošija od obične non pro verzije

Svašta, obično su pro verzije bolje

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 8:53 (picajzla0707).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...

Ne znam baš koliko je taj chuwi dobar, za ovaj pro model kojeg ima nabavit kod nas je dosta loša recenzija. Izrada je loša usprkos metalnom kućištu, tipkovnica i touchpad isto loši, wifi katastrofa, zastarjeli hardwer, čak i ekran nije bogzna što. Uglavnom, nije baš za preporuku po ovoj recenziji
https://www.notebookcheck.net/Chuwi-CoreBook-X-Pro-laptop-review-120-Hz-display-for-cheap.561058.0.html

 

EDIT 

sad vidim da je ovo 'pro' verzija na mall.hr i da je ta pro verzija dosta lošija od obične non pro verzije

Svašta, obično su pro verzije bolje 

Misliš da bi preporučio kolegi nešto što ne valja? 

 

Taj koji si pogledao, kao što si i sam vidio nije model koji sam preporučio. To je nekakva čudna kombinacija 15.6" fHD 120Hz (u novoj verziji 144Hz) displaya, IPS matrica, ali niže rezolucije i kvalitete. Ne znam tko je ciljana "publika" za taj model, ali meni nije zanimljiv. On više konkurira ovim low-budget HP/Lenovo/Asus/Acer modelima sa nešto jačim procesorima. Meni osobno je u tom segmentu bolji GemiBook Pro (preferiram display, a ne CPU za osobne potrebe), ali ako netko želi jači CPU onda ima i ovu kombinaciju.

 

 

Model koji sam ja preporučio bi bio ovaj:

https://www.notebookcheck.net/Chuwi-CoreBook-X-Laptop-Review-Like-a-Huawei-MateBook-But-Cheaper.548269.0.html

 

Što se tiče recenzija, one su ok kao nekakav okvir, ali su često subjektivne i potencirane razno raznim "donacijama". Mnogi uzimaju notebookcheck.net kao nekakvu referencu, ali meni osobno nisu mjerilo. Problem je što nisu dosljedni i unatoč pustim lab mjerenjima završni dojam ostavlja njihova subjektivnost i ocjenjivanje koje više puta nema nikakvog smisla. Allen Ngo inače nije ljubitelj Chuwija i to se vidi iz njegovih recenzija, ako pogledaš druge recenzente Chuwija na toj stranici vidjeti ćeš potpuno drugačije dojmove.

 

Slobodno prođi Aliexpress, Chuwi store i ostale stranice gdje kupci ostavljaju recenzije pa ćeš vidjeti koliko ih se oduševi sa njihovim uređajima.

 

Ono što mogu garantirati je da im je na svakom modelu koji sam do sada testirao i koristio izrada bila jako dobra, ne u rangu Dell/HP/Apple uređaja od 15kkn i više, ali definitivno daleko bolja od 2-3x skupljih uređaja. Uspoređujem Chuwi od 2-3kkn sa uređajima od 15kkn+, već i to dovoljno govori. Na svakom modelu je display bio ugodno iznenađenje, bez problema se ovaj na Lapbook Pro nosi sa mojim MacbookPro displayom, trebam li spomenuti da sam taj MBP platio 5x više. Tipkovnica i touchpad su isto na svakom modelu bili jako jako dobri. Tako da već po tome mogu znati da Allen opet piše gluposti.

 

Zastarjeli hardware? Što očekuješ na laptopu od 2-3kkn? Najnoviji Ryzen? Po meni je bolja opcija 2-3 god. star odličan CPU nego današnji entry level, uostalom ovaj i5 je jači od mnogih 11th gen. Intela.

 

Ono gdje oni "režu" je obično nešto slabiji WiFi i Bluetooth domet (mislim da je glavni uzrok metalno kućište), mada vidim da na novijim modelima WiFi radi vrlo dobro. Brzina čitača SD kartica je obično sporija u usporedbi sa skupljim modelima. Webcam je obično dosta loše kvalitete. Podrška naravno nije na nivou Apple/Lenovo/Dell/HP koji su ipak daleko zastupljeniji u mnogim državama i imaju razgranatu svoju mrežu. Chuwi i dalje pati od sindroma "Kinez" i uz to ima čudno ime koje ne ulijeva povjerenje. S druge strane dobiješ display sa 5x skupljeg uređaja, lijep dizajn, odličnu tpkovnicu sa osvjetljenjem, jako dobar trackpad i solidne ostale komponente (CPU, SSD, baterija...).

 

Kroz ruke mi je prošao stvarno veliki broj laptopa, od low budget do premium modela tipa Apple MBP, Dell XPS, HP Envy... i mislim da sam dovoljno relevantan za ostaviti nekakvu preporuku. Kad se ja bez problema prebacim sa Della ili MBP na jeftini Chuwi i rad mi ne pati onda znači da to čudo ipak nešto vrijedi. Garantiram da je jako teško pronaći nešto bolje za te novce. HP/Lenovo/Acer u tom cjenovnom rangu su kante prema ovom Chuwiju, tek modeli 2-3 puta skuplji se mogu uspoređivati.

 

I za kraj da se vratimo na notebookcheck i njihove recenzije, pa sami prosudite tko priča gluposti.

 

Chuwi CoreBook X

Display: high quality 3:2 display w/ full sRGB coverage

Ocjena: 79%

 

Chuwi Gemibook

Display: excellent display with full sRGB coverage (jako dobar display, ali lošiji od ovog na CoreBook X, samo osvjetljenje mu je 100 nitsa niže)

Ocjena: 80%

 

Chuwi CoreBook X Pro

Display: Colors and brightness are limited (osim 120/144Hz ovo je osjetno lošiji display nego na prethodno spomenuta dva modela, ima lošu pokrivenost boja oko sRGB 63% vs 98-99%, 100 nitsa lošije osvjetljenje, nije fully laminated...)

Ocjena: 82%

 

Isti recenzent, ocjene totalno obrnuto postavljene. Ako najlošiji ima najbolju ocjenu onda tu nešto ne štima.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 12:52 (mzopg).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gle, corebook x na nabava.hr ima samo pro model, običnog nema. Dakle prosječna marica pomisli - kolega je nahvalio corebook i naruči ovog jer misli
a) da je pro bolji od običnog
b) uopće ne skuži da je ovo drugi model

A to tko voli chuwi ili ne, o tom potom, može se reć i da je tvoje mišljenje o toj web stranici subjektivno jer si najveći fan chuwija na forumu, pa onda možda svaku kritiku vidiš kao razlog za odbaciti njihove recenzije.

EDIT
da se razumijemo, meni je najveći minus kod chuwia slab gpu potencijal, zato bi radije uzeo najjeftiniji ideapad sa 5300u 4/8 procesorom i koliko toliko dobrom igpu, a manje bitan mi je ekran koji je kod chuwija najveći adut
Zasad čekam alder lake i nove amd rajzene s navi grafama, baš zbog toga
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 14:11 (picajzla0707).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kriteriji:

 

Student, treba mu za fax, visual studio i takve programčiće.

 

Budžet od 4000 kn.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Neven77 kaže...

Kriteriji:

 

Student, treba mu za fax, visual studio i takve programčiće.

 

Budžet od 4000 kn.

 

Hvala.

Mozda nesto ovako

Malo je preko 4000kn, al je sa 512GB SSD-om i najnovijim ryzenom 5, 5500U, vjerujem da je bolja solucija u odnosu na intel 5. generacije, nek me netko demantira ako grijesim + nemas 512GB SSD sa intelom i5 u toj cijeni.

Razlike između intela i amd-a u prilogu na slikama.

 

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 16:04 (acmilan2).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...
Gle, corebook x na nabava.hr ima samo pro model, običnog nema. Dakle prosječna marica pomisli - kolega je nahvalio corebook i naruči ovog jer misli
a) da je pro bolji od običnog
b) uopće ne skuži da je ovo drugi model

A to tko voli chuwi ili ne, o tom potom, može se reć i da je tvoje mišljenje o toj web stranici subjektivno jer si najveći fan chuwija na forumu, pa onda možda svaku kritiku vidiš kao razlog za odbaciti njihove recenzije.

EDIT
da se razumijemo, meni je najveći minus kod chuwia slab gpu potencijal, zato bi radije uzeo najjeftiniji ideapad sa 5300u 4/8 procesorom i koliko toliko dobrom igpu, a manje bitan mi je ekran koji je kod chuwija najveći adut
Zasad čekam alder lake i nove amd rajzene s navi grafama, baš zbog toga

1. stavio sam link na shop, da ga ima u RH stavio bi link na domaću trgovinu

2. na bug forumu smo pa nekako računam da su kolege informatički pismene i znaju što kupuju. Što bi onda rekao za razne HP/Lenovo modele, gdje je naziv modela isti, a imaju 50 podmodela, svi su vizualno isti, ali je hardware drugačiji, razlikuju se samo po šiframa, kako bi Marica taj laptop kupila kad joj netko tu napiše uzmi HP 15s. 

3. slažem se da Kinezi imaju čudnu logiku oko davanja imena svojim proizvodima, ali nije to ništa novo pa treba paziti da se kupi ono što piše, isto tako Marica može kupiti umjesto iPhone 13 Pro Max običnu verziju iPhone 13 Pro jer eto nije pazila.

 

Bio ja Chuwi fan ili ne je manje bitno, ono što je bitno je da je moj jedini motiv kolegama ukazati da postoji proizvođač koji radi pristojne laptope za super cijenu. Niti sam na platnoj listi Chuwija, niti ubirem nekakvu proviziju. Isto tako sam mogao šutiti i ne spominjati Chuwija i držati to za sebe i obitelj, ali eto želja mi je bila podijeliti to sa drugima, što i inače radim kad naletim na nešto što smatram dobrim i korisnim.

 

Njihove recenzije ne odbacujem već pišem da ih se ne treba striktno držati, a naveo sam ti lijepo primjer u ocjenjivanju određenog recenzenta gdje se jasno vidi da nije uopće dosljedan i da te finalne ocjene dijeli ovisno kakve je volje, na to nemaš komentar? Ali ideš mene diskreditirati. Svaku kritiku koju smatram opravdanom ću provjeriti i ako je točna potvrditi, primjer je WiFi o kojem se diskutiralo i nemam razloga sad lagati da Chuwi ima najbolji WiFi na svijetu kad to nije točno.

 

Nisam tebi pisao preporuku niti te nagovarao da uzmeš Chuwija, već sam preporučio kolegi za njegove potrebe, a prema njegovom upitu ovaj laptopu mu je po mom mišljenju daleko bolji odabir od najjeftinijeg ideapada koji ima nešto jači iGPU. Tebi je očito nešto drugo bitno pa je normalno da ćeš preskočiti Chuwija i tražiti ono što ti odgovara.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

1. stavio sam link na shop, da ga ima u RH stavio bi link na domaću trgovinu

2. na bug forumu smo pa nekako računam da su kolege informatički pismene i znaju što kupuju

 a gdje ćeš doći po savjet nego na informatički forum, kao da ne znaš da tu ima desetke i stotine forumaša koji nemaju pojma, pa zato i pitaju

kao da augiju preporučiš određeni rtx3080, a on uzme 3080ti jer računa da je to isti drek, samo vjerojatno bolja jer je jača, a lako može naletit na minu na način da je isti model samo s tim dotatkom ti ustvari katastrofa

pa je augi dugogodišnji član i rekao bi po broju komada hw koji je uzeo da je najveći stručnjak ovdje

 

al dobro, bezvezna je rasprava, nastala iz toga da sam išao bacit oko koliko taj corebook košta kod nas i izbacilo mi pro model, kojeg sam zatim ubacio u tražilicu recenzija i skužio da lap nije baš tako dobar, a tek sam skužio da nije isti model kad sam došao do dijela recenzije koja se tiče ekrana

dakle isto ono što bi napravio bilo tko nakon tvojeg savjeta - potražio ga gdje ima za kupiti, minus vjerojatno gledanje recenzija, što bi lako rezultiralo kupnjom pro modela računajući na tvoju preporuku

zato je uvijek dobro naglasiti da laptop koji preporučaš nije dobavljiv u hrvatskoj, kao i za bilo koju drugu preporuku hardvera, čak i bez ovakve situacije sa pro modelom iz jednostavnog razloga jer ljudi na bug forumu najčešće pitaju za savjet u hrvatskim trgovinama

uostalom, sa laptopom je još veća pizdarija kad ga kupuješ vani jer moraš koristit tikovnicu bez naših slova ili je dodatno gravirati, što se masi ljudi ne da i radije gledaju kupiti laptop u hrvatskoj

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

1. stavio sam link na shop, da ga ima u RH stavio bi link na domaću trgovinu

2. na bug forumu smo pa nekako računam da su kolege informatički pismene i znaju što kupuju

 a gdje ćeš doći po savjet nego na informatički forum, kao da ne znaš da tu ima desetke i stotine forumaša koji nemaju pojma, pa zato i pitaju

kao da augiju preporučiš određeni rtx3080, a on uzme 3080ti jer računa da je to isti drek, samo vjerojatno bolja jer je jača, a lako može naletit na minu na način da je isti model samo s tim dotatkom ti ustvari katastrofa

pa je augi dugogodišnji član i rekao bi po broju komada hw koji je uzeo da je najveći stručnjak ovdje

 

al dobro, bezvezna je rasprava, nastala iz toga da sam išao bacit oko koliko taj corebook košta kod nas i izbacilo mi pro model, kojeg sam zatim ubacio u tražilicu recenzija i skužio da lap nije baš tako dobar, a tek sam skužio da nije isti model kad sam došao do dijela recenzije koja se tiče ekrana

dakle isto ono što bi napravio bilo tko nakon tvojeg savjeta - potražio ga gdje ima za kupiti, minus vjerojatno gledanje recenzija, što bi lako rezultiralo kupnjom pro modela računajući na tvoju preporuku

zato je uvijek dobro naglasiti da laptop koji preporučaš nije dobavljiv u hrvatskoj, kao i za bilo koju drugu preporuku hardvera, čak i bez ovakve situacije sa pro modelom iz jednostavnog razloga jer ljudi na bug forumu najčešće pitaju za savjet u hrvatskim trgovinama

uostalom, sa laptopom je još veća pizdarija kad ga kupuješ vani jer moraš koristit tikovnicu bez naših slova ili je dodatno gravirati, što se masi ljudi ne da i radije gledaju kupiti laptop u hrvatskoj

Valjda znaju kupuju li 15.6" laptop ili 14". 

Ponavljam još jednom da sam stavio link na stranicu proizvoda na kojoj je link na službeni shop sa dostavom iz Španjolske, jer trenutno nije dostupan kod nas.

Ljudi na ovom forumu kupuju mobitele od 1000$ preko kineskih trgovina pa ne vidim zašto bi bio problem laptop od 500$.

Slova smo isto prošli barem 5 puta u zadnja dva mjeseca, stavio sam i linkove na firmu koja to radi i cijenu graviranja.

Ne znam što se nekome da ili ne da, niti me previše to zanima, ako netko u upitu napiše da mu igra samo RH onda mu normalno neću preporučiti kupovinu iz druge države.

 

Za 3200kn će bilo tko teško pronaći nešto bolje, a ako pronađe bio bi mu zahvalan da stavi link.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 19:40 (mzopg).
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Chuwi GemiBook Pro, 14" Intel Celeron n5100@2.8ghz 4c/ct, 8 GB rama , 256 gb ssd,
Doslovno kopija Applea, super tipkovnica, touchbar, laptopić je nečujan i negrije se uopce, ekran je doslovno za polizati. Zvucnici slabi, kamera takoder(no tako i vele recenzije, nista neocekivano), kuciste je isto solidno zgleda cvrsto i fino obradeno(plastika). Baterija nisam gledao min 2 sata. Za 2990kn kod nas nemres uzeti ništa bolje. Bilo je još par modela no dobis ekran za ispovracat se s 4gb rama i sličnim šemama 64gb ssd. E i svijetlina ekrana ubija definitivno preko 300cd/m bi rekao. Hvala na preporuci mzopg 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 20:13 (Boris grozni).
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Boris grozni kaže...

Chuwi GemiBook Pro, 14" Intel Celeron n5100@2.8ghz 4c/ct, 8 GB rama , 256 gb ssd,
Doslovno kopija Applea, super tipkovnica, touchbar, laptopić je nečujan i negrije se uopce, ekran je doslovno za polizati. Zvucnici slabi, kamera takoder(no tako i vele recenzije, nista neocekivano), kuciste je isto solidno zgleda cvrsto i fino obradeno(plastika). Baterija nisam gledao min 2 sata. Za 2990kn kod nas nemres uzeti ništa bolje. Bilo je još par modela no dobis ekran za ispovracat se s 4gb rama i sličnim šemama 64gb ssd. E i svijetlina ekrana ubija definitivno preko 300cd/m bi rekao. Hvala na preporuci mzopg 

 kak nemaš ništa bolje???

evo ti lenovo s neusporedivo boljim procesorom od tog celeron pizdeka, duplo većim ssd-om itd

je, razlika je 500 kuna, no taj chuwi je ipak na akciji i prvi sljedeći je još skuplji od lenova

je, i ekran je lošiji, tu je jedina prednost chuwija, no i na to se da naviknuti i sve ovisi o potrebama - ako ti je iole jači proc nužan lako se navikneš na malo lošiji ekran nego na trzanje i nedostatak snage

a nemojmo se zavaravat, zna se što je celeron, nit cpu nit gpu za ništa drugo osim penzionerskog korištenja

3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A čuj, 500kn je skuplji, plati jos 100€ windows 10, O ekranu da ne pricam znaci to je kao da ides usporedivati babe i žabe, i o kakvom stekanju pricas?

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Boris grozni kaže...

A čuj, 500kn je skuplji, plati jos 100€ windows 10, O ekranu da ne pricam znaci to je kao da ides usporedivati babe i žabe, i o kakvom stekanju pricas?

 a čuj, kad dođe akcija na lenovo, onda će biti ista cijena

windoze bar možeš uzet za par dolara, nema smisla to uzimat pod 100 eura

a štekanje, pa bilo što zahtjevnije, bilo po pitanju gpu ili cpu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice