Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.027.687
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobra večer.

 

Ako kupim laptop iz Njemačke. Može li se njihova tipkovnica nekako podesiti na naša slova da mi ispisuje čćžš? 

 

Planiram uzeti yoga slim 7 kada izađe s novim ryzen 7 5xxx. 

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dux111 kaže...

Dobra večer.

 

Ako kupim laptop iz Njemačke. Može li se njihova tipkovnica nekako podesiti na naša slova da mi ispisuje čćžš? 

 

Planiram uzeti yoga slim 7 kada izađe s novim ryzen 7 5xxx. 

 

Hvala.

 Kako je kolega Samarzija rekao, može se bez problema podesiti u postavkama Windowsa. K tome, možeš nabaviti i ovakve naljepnice pa će i na tipkama biti prave oznake.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja sam riješio na kraju iMac.
Skoro pa prijenosnik. :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da je ZenBook bolji. Ja bi barem njega uzeo, iako je Yoga također dobra.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji Zenbook konkretno?

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sve 5 ali izgleda da je nemoguće nadograditi RAM memoriju, a meni tih 8 GB nije dovoljno.

"Again, the memory on this device is soldered, meaning no upgrades possible" 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lovranac kaže...

Sve 5 ali izgleda da je nemoguće nadograditi RAM memoriju, a meni tih 8 GB nije dovoljno.

"Again, the memory on this device is soldered, meaning no upgrades possible" 

 jedan utor za memorije je slobodan a jedna pločica je zalemljena za matičnu

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ah kažu da je to uz MacBook air najbolji odabir u tom rangu za 2020. godinu. 

 

Ja čekam novu generaciju s ryzen 7 5xxx. Najvjerojatnije ću to uzeti iako će mi možda biti malo overkill. Uz to si moram i monitor uzeti jer ne mogu gledati 6+ sati u 14 inchni ekran.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ljudi,

 

Nisam dugo kupovao laptop novi pa sam ispao malo iz štosa.

 

Uglavnom, treba mi novi laptop za posao. Radim na portalu, pišem tekstove, pogledam na moru eventualno neki film, Netflix i to. Bitno mi je da se ne grije previše, ekran mi je 15,6" dosta i volio bih da mi je dugoročno rješenje. Budžet je do 8000 kn, laptop će radit svaki dan 8-10 sati pa bi valjalo pretpostavljam da je neki kvalitetniji, kaj god to značilo. Milijun tabova otvoreno u chromeu, zoomovi, teamsi itd.

 

U svakom slučaju, ako možete nešto preporučiti, bio bih zahvalan. Baterija nije toliko važna jer ću ga uglavnom koristiti doma.

 

Puno hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 16:39 (stef_zg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja sam klinki uzeo rabljeni HP ZBook sa i7 6700HQ, Nvidia Q M2000M sa 4 Gb RAM, 512 Gb M2 SSD i 8 Gb memorije. Završava prvi razred srednje grafičkog dizajna i mislim da će joj ovo biti skroz dobra konfa za do kraja srednje. Bidao na njemačkom eBayu od firme iz koje sam zadnjih godina uzeo 3 laptopa, tak da nebi trebalo biti problema. Izašao me 401 euro i još 25 poštarine, kaj je po meni odlična cijena.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 16:48 (BigD_Cro).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dar01 kaže...
lovranac kaže...

Sve 5 ali izgleda da je nemoguće nadograditi RAM memoriju, a meni tih 8 GB nije dovoljno.

"Again, the memory on this device is soldered, meaning no upgrades possible" 

 jedan utor za memorije je slobodan a jedna pločica je zalemljena za matičnu

 Imam 14'' Zenbook s Ryzen 7 i memorija je zalemljena i nema niti jednog slobodnog slota. Laptop inače super radi, čak i bez zasebne grafičke bez problema zavrti Mudrunner. Problem je da se brzo zagrije jer je ful tanki. Ali to mi je ionako laptop za drugačiju namjenu i na kojem mi je primarno to da je lagan i da mi konstantno može bit u ruksaku. Završna obrada je fenomenalna. Baterija bez beda izdrži 9 sati. Jedino ima dvije mušice koje me znaju iživcirat: ako ga poklopim, wifi se zblesira i svaki put ga moram troubleshootat da se ponovno spoji. I zvuk na slušalicama (preko adaptera) ponekad zna iz čistog mira počet šumit. Pa treba pauzirat pjesmu ili video i opet pokrenut pa je dobro. Uglavnom, ovo mi je pravi preporod nakon što sam par godina u ruksaku teglio Acer V3 teškaša.

 

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nešto što može editirat 4k i 5k video u Wondershare Filmora do 7 000 kn ili moram više potrošit? Veličina nebitna, nemam neke preferencije osim cijene i performansa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 18:27 (glikoprotein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze pomoc. Neki laptop za tatu, dakle njemu je bitno da moze normalno surfat, gledat video i film i da nije skup:D

Ja sam nagledao ovaj: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-3-81w10191sc-athlon-3050u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-sivo-014200118

Moze cijena jos + - bitno da ce ga drzat jedno vrijeme:D

Budy
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TheDarkDefender kaže...

Moze pomoc. Neki laptop za tatu, dakle njemu je bitno da moze normalno surfat, gledat video i film i da nije skup:D

Ja sam nagledao ovaj: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-3-81w10191sc-athlon-3050u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-sivo-014200118

Moze cijena jos + - bitno da ce ga drzat jedno vrijeme:D

trebalo bi biti u redu ...

ali bi preporučio ipak da uzmeš malo jači procesor, ako je moguće:

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/hp-255-g8-amd-ryzen-3-3250u-2-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-graphics-p-n-27k52ea/21690?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?se=7912%2C9963%2C66058%2C1160581%2C1160583%2C1307061

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

tražim laptop za učenicu za napredniju robotiku. Na natjecanju su joj rekli da bi laptop trebao imati minimalno 16gb rama i zasebnu grafičku karticu. Pretpostavljam da bi onda trebalo gledati gaming laptope. Poželjno bi bilo da veličina ekrana nije veća od 15 inča. Razmišljao sam o novom Mac M1 Airu, ali ne znam koji se programi koriste za robotiku i jesu li kompatibilni s MacOS-om. Tako da može preporuka za Windows laptope. Cjenovni rang je do 11 000kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 10:33 (budale12).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Može prijedlog laptopa za školarku.

17", da može minecraft i simse vrtit.

Budjet oko 5000kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Postavljam pitanje i ovdje...

 

Imao sam u planu svoj Lenovo Legion y530 zamjeniti novim latopom.
Jednostavno vise nije za novije igre,a i treba mi nesto jace.

Pikirao sam nove modele Legion 5 serije,ali otkad su najavljeni, uopce ih nema u prodaji kod nas. Znaci mislim na modele s AMD Ryzen procesorom 5000 serije i RTX 3060 grafickom.
Korona je sve zeznula i koliko mjesecima trazim web shopove da im vidim cijene kod nas, jednostavno ih nema..

I sad sam vidio da su kod nas u prodaju dosli novi Acer Nitro 5 modeli sa slicnim specifikacijama.

Na ekupi je recimo model Acer Nitro 5 NH.QAREX.002 snižen ovaj vikend na sa 9719kn,a imam kupon za dodatnih 10% popusta,
pa bi me na kraju izašao 8747kn!
Ovo je model sa 17.3 inca ekranom, dok ima i model sa Intel procesorom ali 15.6 inca ekranom, a taj bi me izasao 200-300kn jeftinije,ali mi on nije zanimljiv.

Što mislite dali bi to bila dobra kupnja, dali da ga uzmem?
Ili da cekam i dalje nove Legion modele, nadajuci se da ce oni doci sa jos boljim specifikacijama? pretpostavljam da ce i Legion modeli doci sa 16Gb rama standard i 512GB SSDom?

Najvise me brine sto je 512GB trenutno najvise sto se nudu u vecini latopa, a obican Hard disk vise ne zelim ni pod razno u novom laptopu.

Vidim da Acer ima dva slota za SSD, pa mi je to tako super stvar jer mogu SSD iz starog laptopa ubaciti u ovaj tako da imam 1TB memorije odmah!

 

Laptop mi treba za duze vrijeme, s obzirom da trenutni imam preko 2ipo godine, ovaj bi koristio barem 4 nadam se.

eto cekam vase misljenje

Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 12:03 (mp3david).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nova Legion 5 serija je po izradi ista kao i 2020. serija, a u Hrvatsku vjerojatno neće doći prije jeseni... Tako da evo ti moj savjet, Acer Nitro 5 nova serija sa RTX 3060 je po mom skromnom mišljenju jedna "podvala" kupcu koji misli da kupuje punokrvnu RTX 3060, a sad ću ti reći i zašto. RTX 3060 kartice postoje u više verzija od 60W pa sve do 130W, 60W verziju imaju laptopi koji su tanki,manji i koji nemaju dobro riješeno hlađenje.Acer Nitro 5 ima nešto bolju verziju od 85W, ali ta verzija neće donijeti ni približne performanse kao 130W verzija jer je ona donosi oko 20-30% više fpsa od 85W verzije, tako da nije baš mala razlika, iako vjerujem da bi i ta verzija 3060 zadovoljila tvoje potrebe za gaming. Izrada i hlađenje na Aceru nisu na nekom zavidnom nivou, i iskreno teško će ti trajati duže od 3god. Moja preporuka ti je da uzmeš Legion 5 s ryzenom 7 i RTX 2060, zato jer Legion 5 ima najjaču verziju RTX 2060 sa čak 115W, umjesto 80-90W u drugim RTX 2060 laptopima, šiša ih za oko 15% po pitanju performansi. Zanimljivo je to što ta verzija s 2060 od 115W ima praktički iste, u ponekim igrama i bolje performanse od ove 3060 od 85W, s time da Legion 5 ima jedno od najboljih riješenih hlađenja, izrada je na nivou, ekran perfektan 144Hz, vrhunske boje i svjetlina, zaista na ovom modelu Legiona 5 je sve tip top napravljeno, a ova RTX 2060 od 115W će bez problema vrtjeti igre na high-ultra podešavanjima bar 4-5 god. na Legionu na 1080p rezoluciji. Za usporedbu RTX 2060 115W je 5-10 fps slabiji od RTX 2070 što je odlično jer verzije RTX 2060 sa 80W su čak 20fpsa u prosjeku u igrama slabije od 2070. Ja sam se dvoumio između Acera sa  RTX 3060 i Legiona, no na kraju sam ipak upiknuo Legiona jer je u svemu osim u procesoru bolji od Acera.

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imaš na e kupi i u Instaru tu verziju Legiona

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@JoMo
S obzirom da navodite da ćete ga koristiti za SQL i PowerBI pokušajte naći neki sa što jačim procesorom, pa makar i starije generacije. Količina RAM-a vam je također bitna, ali ovisi o modelu podataka nad kojim ćete raditi.
Tako da ukoliko nije riječ o velikim bazama, preporuka bi bila (za tu cijenu) 8GB ali brze memorije.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 11:24 (JozoOkidach).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nevjerojatno koliko je kod nas laptop skuplji nego u EU.
Gledam si neki ultrabook i bazni Dell XPS 13 kod najjeftiniji 10 soma. U DE taj isti 1000€.
Macbook Air M1 ajd nešto bolja situacija najjeftiniji 8700 kn, u DE malo manje od 1000€.
Btw nevjerojatno da je Apple postao value u odnosu na Windows laptope...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zuper kaže...
Nevjerojatno koliko je kod nas laptop skuplji nego u EU.
Gledam si neki ultrabook i bazni Dell XPS 13 kod najjeftiniji 10 soma. U DE taj isti 1000€.
Macbook Air M1 ajd nešto bolja situacija najjeftiniji 8700 kn, u DE malo manje od 1000€.
Btw nevjerojatno da je Apple postao value u odnosu na Windows laptope...

 Jel moguce te laptope iz DE uzeti na firmu?

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pa i nije taj acer nitro baš toliko loš, svugdje hvale izvedbu, a pogotovo kako je riješeno hlađenje.
Evo test verzije sa jačim rajzenom i jačom 3080 grafom, nema problema s thermal throtlingom, a kažu i da je najtiši od takvih laptopa. Gubitak na 85w geafi je 10-20% petfomansi
https://www.ultrabookreview.com/45156-acer-nitro-5-amd-review/

Slične sam recenzije čitao i za prošlu generaciju, ova bi trebala bit još bolja. Za tu lovu čini se kao best buy
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mislim naravno da nije loš uređaj, ali samo kažem da nije potpun i da u tom cijenovnom rangu ima i boljih laptopa, da košta između 8 i 8.5 tisuća bio bi zasigurno best buy i od sveg srca bih ga svakome preporučio, ali pošto je cijena malo iznad 9.5 tisuća teško da ga mogu preporučiti jer koliko god on bio kvalitetan i imao dobre komponente, Legion je po kvaliteti samog laptopa klasa iznad Nitra, i čak nadmašuje Predator, možda ne po materijalu iako je to osobna preferenca, Predator ima aluminijsko kučište, dok Legion koristi gumiranu plastiku koja je jako kvalitetna i ugodna na dodir i ne ostaju otisci prstiju, po pitanju tipkovnice i hlađenja Legion čak i nadmašuje Predator... Legion spada u istu klasu kao i Acer Predator, dok je Acer Nitro klasa ispod, jer laptop ne čine samo unutrašnje komponente kao kod kompjutera, već podjednako je važna izrada, jer upravo izrada određuje dugotrajnost proizvoda
12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
assassin.st kaže...
zuper kaže...
Nevjerojatno koliko je kod nas laptop skuplji nego u EU.
Gledam si neki ultrabook i bazni Dell XPS 13 kod najjeftiniji 10 soma. U DE taj isti 1000€.
Macbook Air M1 ajd nešto bolja situacija najjeftiniji 8700 kn, u DE malo manje od 1000€.
Btw nevjerojatno da je Apple postao value u odnosu na Windows laptope...

 Jel moguce te laptope iz DE uzeti na firmu?

 Kakve veze ima to je što je u DE s kupnjom na firmu, bitno je da ja na računu iskazan PDV (VAT, ako ga uopće i plaćaš kod kupnje na firmu) i VAT ID.

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...
Mislim naravno da nije loš uređaj, ali samo kažem da nije potpun i da u tom cijenovnom rangu ima i boljih laptopa, da košta između 8 i 8.5 tisuća bio bi zasigurno best buy i od sveg srca bih ga svakome preporučio, ali pošto je cijena malo iznad 9.5 tisuća teško da ga mogu preporučiti jer koliko god on bio kvalitetan i imao dobre komponente, Legion je po kvaliteti samog laptopa klasa iznad Nitra, i čak nadmašuje Predator, možda ne po materijalu iako je to osobna preferenca, Predator ima aluminijsko kučište, dok Legion koristi gumiranu plastiku koja je jako kvalitetna i ugodna na dodir i ne ostaju otisci prstiju, po pitanju tipkovnice i hlađenja Legion čak i nadmašuje Predator... Legion spada u istu klasu kao i Acer Predator, dok je Acer Nitro klasa ispod, jer laptop ne čine samo unutrašnje komponente kao kod kompjutera, već podjednako je važna izrada, jer upravo izrada određuje dugotrajnost proizvoda

 pa ide od 8,5k 

NITRO 5 3060 - najniža cijena (nabava.net)

 

uostalom, po recenzijama ne vidim da je legion baš toliko kvalitetniji, koliko je skuplji

nitro sve i jedna recenzija ističe po iznenađujućoj kvaliteti izrade za tu klasu i po tihom radu, uz perfomanse mnogima i najbitnije stavke, naravno uz dobar ekran

a sad, jel laptop ima na dodir kvalitetniju plastiku, jel izgleda više fensi, to su više stvari osobnih sklonosti

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gdje je najpovoljnije kupit chuwi laptope ?

Trebao bi jedan isključivo za surfanje netom i multimediju.

Znači, što bolji ekran a ostalo više manje nebitno.

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice