Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.572
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi, trebam pomoć kod kupnje laptopa. Studiram računarstvo tako da ću ga koristiti za programiranje/gledanje netflixa/surfanje i slične stvari, u gejmanje i takve sfere ću rijetko i nikako zalaziti. Budžet mi je oko 5000kn +/- 1000. Što se tiče veličine ekrana do sad sam koristio 15,6" i ostao bih na tome, windowse ne trebam dobit ću ih na faksu. Što se tiče brendova već 6 godina koristim hp i jedina intervencija je bila čišćenje - tako da imam super iskustvo s hp-om, ali spreman sam prijeći i na drugu marku ako mi laptop bude dobar. Također, vidio sam da je u istyleu macbook air 2017 na akciji s 9300kn na 6000, pa me zanima koliko se isplati platiti laptop star 3 godine 6000kn i koliko bi mi koristio za navedeno u naredne 3/4 godine? Hvala :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MGloc kaže...

Da sam na tvome mjestu stavio bi ga za 4500kn svakako na njuskalo mozda netko uzme , e sada jos nadodat 5000-6000kn i uzet za 10k kn laptop sa ryzen 4xxx ili i7 9-10gen sa RTX 2060 rekao bi da vrijedi da svakako.

 

Nikako ne vrijedi ovog prodat i onda uzet laptop sa GTX 1650 jer je to manje vise isti racku.

 Uspio sam prodati dosadašnjeg Omena za 5000 kn (kad sam ga kupovao uzeo sam i produženo jamstvo od +2 godine) i uzeo sam Omena 15-dh0013nm. Ponuda gaming laptopa u Splitu je katastrofa, cijene su još veća katastrofa. Igrao sam u zadnje vrijeme samo AC Odyssey i na novom Omenu su performanse ravno 100% bolje ( Ultra postavke na starome su bile min 35 FPS, avg 50, na novome su 70 / 100. ) Lapotop je cijeli metalni i hlađenje mu je bolje nego na starome tako da ne puše previše ni nakon višesatnog igranja (stari je mogao zamijeniti omanju klimu). I 144 Hz IPS panel je malo ugodniji u odnosu na 120 Hz ali ništa spektakularno bolje.

Odmah nakon instalacije win 10 ažurirao sam ih na verziju 20H2 i iz nekog nepoznatog razloga driveri za bluetooth i wifi se nisu htjeli nikako instalirati. Probao sam sve verzije sa HP-ove stranice ali bez uspjeha. Probao sam i sa driver boosterom te sam iznerviran na kraju kupio čak i pro verziju da mi pokuša riješiti problem sa driverima. Negdje iza ponoći poslao sam i mail HP podršci tražeći pomoć. Nakon toga sam aktivirao driver booster pro, pokrenio dodatni update drivera i nakon restarta sve je napokon proradilo! Ako koga zanima još koji detalj slobodno pitajte.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
genessisxy kaže...

Pozdrav ekipa,

treba mi novi ozbiljni laptop pošto sam student završne godine elektronike.

Radio bi programiranje i 3d CAD razvijanje.

buđet je 6,5k max.

 

Gleda sam malo po internetu i jedino acer nitro 5 i lenovo legion 5 oboje oko 6 tisuca i 300 kuna.

Imali sta bolje za te novce?

 

Koristim ga za sve. Znači stroj već mjesec dana radi ko singerica.

Gaming, 3D CAD/CAM, proganje, office, grafički dizajn

Za 6400 uzeo 8GB model i za 300kn dodao 8GB RAMa.

Jede laptop.

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan. Tražim laptop za fakultet.

 

Koristit će se za surfanje, netflix, društvene mreže (znači Chrome), MIcrosoft office te slušanje predavanja.

Znači nikakvi AutoCAD, PS, itd.

Jedan najobičniji notebook il šta je već.

 

Bitno je da laptop potraje neko malo duže vrijeme, znači 4-6 godina, što više to bolje, i da je cjena pristupačna, u rangu 3000-4000kn bi bilo idealno. Ne bih preko 4000 išao.

 

Unaprijed hvala na prijedlozima!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih misljenje strucnjaka:

 

lenovo-ideapad-5 ili

acer-aspire-3.

 

Dvoumim se izmedu lenova i acera, s tim da mi je acer odmah dostupan.

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jel kupio neko novi M1 macbook air?
I jel mi se to cini ili u ovim nasim jacim trgovinama nije moguce kupiti srebrnu verziju?
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2020 18:55 (Tincha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dejo kaže...

Molio bih misljenje strucnjaka:

 

lenovo-ideapad-5 ili

acer-aspire-3.

 

Dvoumim se izmedu lenova i acera, s tim da mi je acer odmah dostupan.

 

Hvala

 

 ideapad 5 je jača serija od aspire 3 .. .tako da se nemaš puno misliti

14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dejo kaže...

Molio bih misljenje strucnjaka:

 

lenovo-ideapad-5 ili

acer-aspire-3.

 

Dvoumim se izmedu lenova i acera, s tim da mi je acer odmah dostupan.

 

Hvala

 

 Lenovo ima zalemljenu memoriju, ali je DDR4-3200 i u dual channel konfiguraciji (i Acer je ali ne znam brzinu)...

 

da je Acer serije 5, dvoumio bih se, ali ovako - uzmi Lenovo (ima Samsung SSD) - nažalost  skrivaju podmodel (ona šifra 81Yxxxxxxxx) tada bi mogao sve doznati

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, kupujem novi laptop pa me zanima isplati li se ovog kupiti za 5 800 kn?

https://ibyte.hr/LENOVO-IDEAPAD-3-INTEL-I5-1035G4-1000GB-NVMe-8GB-DDR4-WIN-10-OFFICE-AV-p240401533

Ili je ovaj možda bolja opcija za 6 100 kn?

https://www.chipoteka.hr/artikl/152360/notebook-acer-aspire-5-i58gb512gbmx350-2gbw10hsivi-nxhzeex005-6129274756

Hvala vam unaprijed na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 15:52 (Hrgecijo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...
dejo kaže...

Molio bih misljenje strucnjaka:

 

lenovo-ideapad-5 ili

acer-aspire-3.

 

Dvoumim se izmedu lenova i acera, s tim da mi je acer odmah dostupan.

 

Hvala

 

 Lenovo ima zalemljenu memoriju, ali je DDR4-3200 i u dual channel konfiguraciji (i Acer je ali ne znam brzinu)...

 

da je Acer serije 5, dvoumio bih se, ali ovako - uzmi Lenovo (ima Samsung SSD) - nažalost  skrivaju podmodel (ona šifra 81Yxxxxxxxx) tada bi mogao sve doznati

 Hersteller Artikelnummer 81YQ004MGE

14 godina
online
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jednostavno AMD Laptopa nema za kupit, a Intela koliko hoces. Moram potrazit jos ,a ako ne narucit onda IdeaPad 5.

14 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

meni danas dolazi onaj Aspire 5 s 4700u za klinku...

 

kad ga posložim, pišem kratki osvrt na zasebnoj temi, pa ću linkati ovdje

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi molio bih bas pomoc. Trazim laptop za cca 5000kn za office upotrebu, znaci samo browser i hrpa otvorenih tabova.

 

Velicina moze 14 i 15.6 te mi je bitno da je dobar IPS ekran. 

 

Sto bi preporucili?

 

Hvala unaprijed svima

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neki laptop do 4000 za uredske poslove.??

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
n0l1f3 kaže...

Ljudi molio bih bas pomoc. Trazim laptop za cca 5000kn za office upotrebu, znaci samo browser i hrpa otvorenih tabova.

 

Velicina moze 14 i 15.6 te mi je bitno da je dobar IPS ekran. 

 

Sto bi preporucili?

 

Hvala unaprijed svima

LINK

Macbook Pro dizajn, lagan, kompaktan, dobra baterija, bešuman (pasivno hlađenje), odličan IPS display (ne poput "IPS" displaya u početnim Acer, Lenovo i sličnim modelima)

Na akciji se može uloviti i za 3000kn, toliko je mene koštao.

 

LINK

Ako ćeš nešto jače.

 

Ukoliko ti nije problem naručiti iz druge EU države, onda vidi OVAJ model, 16GB RAM, 512GB SSD, 2k vrhunski IPS display omjera 3:2. Za 400$ bolje nema ili barem ja nisam vidio. Smiješna cijena za takav laptop.

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan. Uzimam laptop za faks (znači većinom internet tipa netflix, yt, surfanje općenito, microsoft office, slušanje predavanja, itd.).

 

Cjenovni rang je 3000-4000kn uz još par stotina kuna "lufta". Za sad sam pronašao ove laptope, pa me zanima vaše mišljenje:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Acer-Aspire-3-NX-HVUEX-007%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-3500U%2C-12GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Vega-8%2C-laptop/p/EK000336719

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Acer-Aspire-3-NX-HF9EX-01B%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-3500U%2C-12GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Vega-8%2C-laptop/p/EK000307892?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-3-81w100nesc-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-sivo-014600678?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Koji od ova tri je najbolji? (cijene su prihvatljive na sva tri, no jasno da niže=bolje)

Postoji li nešto drugo na tržištu što bi preporučili prije ova tri?

 

Hvala!

 

EDIT: Još bi mi bilo važno i da laptop potraje što je više moguće, po mogućnosti 5-6 godina.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 10:31 (kerSh).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

5000-6000kn budzet, 15.6" IPS, za autocad i opcenitu upotrebu, da bude dugotrajan procesorskom snagom (zato pogotovo gledam 4500U/4700U modele), 16GB RAM ili opcija nadogradnje, i da nema znacajnih mana, ima cega?

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

Ukoliko ti nije problem naručiti iz druge EU države, onda vidi OVAJ model, 16GB RAM, 512GB SSD, 2k vrhunski IPS display omjera 3:2. Za 400$ bolje nema ili barem ja nisam vidio. Smiješna cijena za takav laptop.

 

Ovo se cini kao stvarno dobra ponuda, unatoc slabasnom procesoru, ali nigdje ga nema trenutno... Ja ni vani ne nalazim da je dostupan.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...
mzopg kaže...

Ukoliko ti nije problem naručiti iz druge EU države, onda vidi OVAJ model, 16GB RAM, 512GB SSD, 2k vrhunski IPS display omjera 3:2. Za 400$ bolje nema ili barem ja nisam vidio. Smiješna cijena za takav laptop.

 

Ovo se cini kao stvarno dobra ponuda, unatoc slabasnom procesoru, ali nigdje ga nema trenutno... Ja ni vani ne nalazim da je dostupan.

Kod nas još nije stigao, a u EU se koliko vidim rasprodao za tren, nije ni čudo s obzirom na cijenu. Treba pričekati novu pošiljku.

Za sada je dostupan samo iz Kine ili SAD-a, ali onda ne gine carina. :(

 

https://www.aliexpress.com/item/1005001889830076.html?spm=2114.12010612.8148356.3.786971f3pJ7PQ9

 

Napišem kad vidim da je stigla nova tura.

 

Procesor je slabiji od Ryzena koji se često spominju u ovoj temi, ali za veliki broj korisnika će biti više nego dovoljan, moji na N4100 bez problema odrađuju uredski posao (office, mail, web, čak i photoshop ili lightroom za osnovnu obradu), a kod kuće je izvrstan za youtube, netflix i slično. To pokriva veliki broj korisnika koji se obično overkilaju sa nepotrebnom snagom CPUa na račun drugih bitnih stvari tipa display.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

Kod nas još nije stigao, a u EU se koliko vidim rasprodao za tren, nije ni čudo s obzirom na cijenu. Treba pričekati novu pošiljku.

Za sada je dostupan samo iz Kine ili SAD-a, ali onda ne gine carina. :(

 

https://www.aliexpress.com/item/1005001889830076.html?spm=2114.12010612.8148356.3.786971f3pJ7PQ9

 

Napišem kad vidim da je stigla nova tura.

 

Procesor je slabiji od Ryzena koji se često spominju u ovoj temi, ali za veliki broj korisnika će biti više nego dovoljan, moji na N4100 bez problema odrađuju uredski posao (office, mail, web, čak i photoshop ili lightroom za osnovnu obradu), a kod kuće je izvrstan za youtube, netflix i slično. To pokriva veliki broj korisnika koji se obično overkilaju sa nepotrebnom snagom CPUa na račun drugih bitnih stvari tipa display.

 

Ja sam jedan od tih zbog traume koja je ostala nakon 3 godine s Pentiumom. 

Ali takoder nisam "display snob" pa sam spreman zrtvovat ekran za performanse jer po tom pitanju nisam zahtjevan pa eto. 

 

I da, ovo s alija je vec dosta skupo, em sto je cijena 460$, a ne 400$ pa jos carina i cijena vrlo brze ode gore...

14 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav, kao što rekoh, kupio onaj Aspire 5 s Ryzenom 4700 u u Linksu...

 

evop za sada kraćeg osvrta:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/kratki-osvrt-acer-aspire-5-nxhvzex004/279582.aspx

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 2
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, isplati li se ovo uzeti? Hersteller Artikelnummer NH.Q9GEG.009

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2020 15:51 (dejo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ja bih, pikneš još 8 GB RAMa i pila..

 

nije uber-maschina, ali je vrlo dobra cijena...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za istu cijeni ima i VivoBook

Mada mislim da je Nitro bolji...

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

ja bih, pikneš još 8 GB RAMa i pila..

 

nije uber-maschina, ali je vrlo dobra cijena...

Na kraju uzeo ACER Nitro 5 (AN515-44-R5N0) jos samo odgovarajucih 8 GB uzet i to je to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
8ax kaže...

5000-6000kn budzet, 15.6" IPS, za autocad i opcenitu upotrebu, da bude dugotrajan procesorskom snagom (zato pogotovo gledam 4500U/4700U modele), 16GB RAM ili opcija nadogradnje, i da nema znacajnih mana, ima cega?

 Uzet Lenovo Legion 5 za 7,386kn u Linksa, 4600H/8GB/512GB/1650Ti/IPS Dolby Vision HDR 144Hz SKU, i naravno jos stik 8GB 3200MHz za dual-channel.

Javim moje i caletove dojmove kad stigne kroz par dana s obzirom da nije bio dostupan u ZG.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice