Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.038.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Chriss kaže...

 

 

S obzirom da je u pitanju nezahtjevno koristenje, dali je bolje ici na neki Intel proc radi manjeg grijanja ili tu vise nema razlike?

 

Drugi prijatelj je imao problema s AMD procom koji se jako grijao i imao je problema i rekao je nikad vise, sad kaze da i Ryzeni griju vise...

 

Mislim, ovo je laptop za na duze staze pa zato.

 

Imam taj proc u malom i tankom laptopu i pri normalnom nezahtjevnom koristenju ventilatori ni ne rade, a unatoc tome se zagrijavanje ni ne osjeti. Pri zahtjevnijem koristenju, ventilatori se naravno pale, ali zagrijavanje i dalje nije ni blizu prekomjernog. Tako da u vecem laptopu, s kapacitetnijim sustavom hladenja problema ne smije biti. Mislim da je zagrijavanje AMD-a stvar proslosti, a s obzirom da je laptop za duze staze ja ne bih dvojio i isao bi na mrcinu od procesora kakav je 4500u, bas zbog tog future-proofinga.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav tražim laptop za poslovne potrebe(excell i osnovni programi) i surfanje poneke stream i slicno. Moze preporuka do 4000kn samo da je ekran veci od onih 14". I ako imate preporuku za neku stranicu sa koje se moze narucit laptop da malo Ispratim cijene pa ako se nade nesto u black friday tjednu bilo bi super.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 15:59 (intelpro).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Chriss kaže...
DiRT kaže...

Nek gleda sa Ryzen 4500U procem, 8gb ram i 256gb ili 512gb ssd, mozda budu neke akcije pa bude oko 4k il ispod cak.

 

bodija kaže...
Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Prijatelj nakon 10god. treba laptop :)

 

Pa ako moze pomoc...

 

15inca

Do 4000kn

Ne igra igrice odnosno toliko rijetko i toliko nezahtjevne da je nebitna stavka :)

Znaci najosnovnije koristenje, youtube, google...

 

 

I ima li smisla cekati BlackFriday?

laptop

 

gamer34 kaže...
Chriss kaže...

Pozdrav!

 

Prijatelj nakon 10god. treba laptop :)

 

Pa ako moze pomoc...

 

15inca

Do 4000kn

Ne igra igrice odnosno toliko rijetko i toliko nezahtjevne da je nebitna stavka :)

Znaci najosnovnije koristenje, youtube, google...

 

 

I ima li smisla cekati BlackFriday?

 

Ako ima Visu od PBZ-a, ovo mi se cini kao vrlo solidna kupnja za 4200kn. 4500U, 16GB ram-a i ssd 512GB. 

 

 

S obzirom da je u pitanju nezahtjevno koristenje, dali je bolje ici na neki Intel proc radi manjeg grijanja ili tu vise nema razlike?

 

Drugi prijatelj je imao problema s AMD procom koji se jako grijao i imao je problema i rekao je nikad vise, sad kaze da i Ryzeni griju vise...

 

Mislim, ovo je laptop za na duze staze pa zato.

 .....to su mobilni ryzen 3 generacije,ovo je novija serija 4 i hladniji je od intela a bolji

4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, moze molim vas komentar na ovaj laptop?

Ne treba biti dobar za igrice, ali bi trebao moci bez prpblema odraditi zahtjevnije office poslove. Hvala 🙂

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-asus-m712da-au147-r5-3500u-12g-512g-vega8-17-3-fhd.html

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hej pozdrav!

 

Može neka preporuka za laptop od 5000-6500? HDD + SSD, ako je ikako moguće ugurati 17.3" ekran.. čak i pod cijenu par stotina kn gore. Upotreba: sve osim gaminga

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, tražim laptop odnosno laptop manjih dimenzija za kolegu, nezahtjevnog korisnika; surfanje (netflix, youtube), google docs i office paket..eventualno autocad.

Nisam našao nikaj jeftinije od OVOG, ima neko komentar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odlučio sam si malo povećati budžet, trenutno gledam ovo: https://www.lenovostore.hr/Proizvod/lenovo-yoga-slim-7-intel-core-i5-1035g1-1-00ghz-16gb-512gb-ssd-w10h-14-ips-full-hd-nvidia-geforce-mx350-2gb-gddr5-p-n-82a100dusc/14451. Čini se da odgovara svim mojim prohtjevima + display je odličan, zvučnici bi trebali biti solidni, a i baterija bi trebala trajat dost dugo. Al bitnija mi je ipak konfa koju tražim+thunderbolt te kakvo je hlađenje(-throttling i vrući laptopi u krilu) pa me zanima ima li šta bolje za tu cijenu/manje ili da ovoga uzmem?

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 22:18 (Grizzlywolf).
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav BUG forumaši:
Tražim neki solidan gaming laptop za brata, cca 10k kuna, no do 12k je prihvatljivo.

Laptop će se koristiti za posao i gaming. Poželjno 17in ekran, no i 15in je ok, dokle god da je kvalitetan display.

2060 ili bolje, 16GB RAM, 512 SSD, ako je moguće AMD CPU.

 

Ovo sam mu pronašao, te još nisam vidio bolju opciju od toga:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-nh-q96ex-001-core-i7-9750h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-2060-6gb-15-6-ips-fhd-120hz-dos-crno-015000482

Nije hitno, jer će čekati sniženja za Cyber Monday.

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo i Ryzen i 2060.. Klik

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

U potrazi sam za laptopom za kolegicu, cijenom do 4000 kn, plaćalo bi se karticom na rate.
Namjena bi bila svakodnevna upotreba, da se mogu igrati Sims 4 i u tom rangu.

 

Nešto ovako: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-hvzex-007-ryzen-3-4300u-8gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-srebrno-014600627

Ima li smisla protezati se ovih par sto kuna do ovoga: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-vivobook-m712da-au147-ryzen-5-3500u-12gb-512gb-ssd-radeon-graphics-17-3-led-fhd-freedos-srebrno-014600657
ili ima nešto bolje u ponudi?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 13:18 (XYomegaYX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
XYomegaYX kaže...

Pozdrav ekipa,

U potrazi sam za laptopom za kolegicu, cijenom do 4000 kn, plaćalo bi se karticom na rate.
Namjena bi bila svakodnevna upotreba, da se mogu igrati Sims 4 i u tom rangu.

 

Nešto ovako: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-hvzex-007-ryzen-3-4300u-8gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-srebrno-014600627

Ima li smisla protezati se ovih par sto kuna do ovoga: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-vivobook-m712da-au147-ryzen-5-3500u-12gb-512gb-ssd-radeon-graphics-17-3-led-fhd-freedos-srebrno-014600657
ili ima nešto bolje u ponudi?

 ima smisla, ali ne za taj nego Notebook HP 15s-eq1029nm, 1N8A5EA

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ekipice, hitno molim pomoc...U potrazi sam za novim laptopom. Koristio bi se za videosastanke i prezentacije na Microsoft Teamsu, uobicajeno pretrazivanje po netu, Youtube, Netflix i Office programe. Ne gejmam, tako da mi je ta stavka nebitna.

 

Dodatan plus ide laksim laptopima, a najidealnija velicina ekrana bi bila oko 15 inca, ali bez problema mogu ici i na 14 ili 16 u nedostatku opcija.

Bitno mi je da se ne pregrijava tijekom duze uporabe, da ima sto tisi ventilator i da mi nije spor prilikom obavljanja gore navedenih aktivnosti. I voljela bih da mi potraje malo duze, ne sad dvije-tri god.

 

U ostale detalje se ne kuzim. Ryzen ili Intel i sl. Sama sam nesto pokusavala naci, navodno je Lenovo Ideapad 15" ryzen 4500U vrh, ali je svugdje rasprodan. Acer swift 3 mi je izgledom lijep ali nisam sigurna koliko je dobar. I jos hrpa izbora u kojem sam se pogubila.
Odmah cu navesti da HP nije opcija, a sad dalje...pucajte.

 

Do nekih 6, max 7. tis. kn

 

Hvalaaa unaprijed! 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Lilo05 kaže...

Bok ekipice, hitno molim pomoc...U potrazi sam za novim laptopom. Koristio bi se za videosastanke i prezentacije na Microsoft Teamsu, uobicajeno pretrazivanje po netu, Youtube, Netflix i Office programe. Ne gejmam, tako da mi je ta stavka nebitna.

 

Dodatan plus ide laksim laptopima, a najidealnija velicina ekrana bi bila oko 15 inca, ali bez problema mogu ici i na 14 ili 16 u nedostatku opcija.

Bitno mi je da se ne pregrijava tijekom duze uporabe, da ima sto tisi ventilator i da mi nije spor prilikom obavljanja gore navedenih aktivnosti. I voljela bih da mi potraje malo duze, ne sad dvije-tri god.

 

U ostale detalje se ne kuzim. Ryzen ili Intel i sl. Sama sam nesto pokusavala naci, navodno je Lenovo Ideapad 15" ryzen 4500U vrh, ali je svugdje rasprodan. Acer swift 3 mi je izgledom lijep ali nisam sigurna koliko je dobar. I jos hrpa izbora u kojem sam se pogubila.
Odmah cu navesti da HP nije opcija, a sad dalje...pucajte.

 

Do nekih 6, max 7. tis. kn

 

Hvalaaa unaprijed! 

 

 Možda ovako nešto, ja sebi gledam otprilike ovakvog Asus Zenbooka, radi prenosivosti i kvalitete izrade: na nabava.net. košta otprilike 6500 kn i 14" je veličine. Jako mi se sviđa što ima metalno kućište i vojni standard čvrstoće, dakle trebao bi potrajati.

Ja bih ga htio za development, virtualke i puno tabova u browseru, pa mi je njegovih 8GB nenadogradivog RAM-a premalo, ali to je samo meni.

Još jedna mana, nema utor za slušalice. Mislim da dođe sa USB-C adapterom na isti...

 

Ako je preskup, općenito, dobro je uzeti koji laptop sa AMD Ryzenom 4000 serije. Štedljiv je (duže traje baterija), brz, hladan a nije ni skup. Postoji i još jeftiniji Ryzen 3 4300U model koji je dovoljno dobar za uredski posao, a podere starije verzije (3000).

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav ekipa, treba mi prenosna youtube/mail mašina, budzet je <6k kuna. 14" IPS ekran, 8gb rama 512gb SSDa, koliko vidim po prošlim postovima 4500u/4700u su best in slot procesori za takav laptop - za sad sam pronašao acer swift 3 u instara i pari mi se ka najbolji izbor, ima li neko s foruma neki drugi prijedlog možda?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok , relativno sam svjež/novi korisnik ovdje koji je i sam u potrazi za laptopom iako sa malo drugačijim karakteristikama..no osvrnuo bih se na tvoj post s obzirom da sam pročitao u njemu da tražiš nekakav laptop prema svemu sudeći za osnovnu upotrebu i smatram da ti je nepotrebno za to što ti treba izdvajati toliko novca..za tu namjenu što ti tražiš je i laptop do cirka 3000 kn sasvim dovoljan..kao recimo nešto tipa Chuwi Herobook-a ili Lapbook Pro-a!

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledala sam taj Zenbook, sviđa mi se izgledom.  Problem je sto ja poprilicno koristim slusalice, a nemam jos namjeru prijeci na bezicne, pa mi je taj adapter za slusalice nepotrebna gnjavaza. Ipak, jos cu pogledati malo recenzija za njega prije nego sto ga otpisem do kraja.

I hvala na savjetu oko serija Ryzena, olaksat ce mi potragu 

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,.

 

a ima li igdje u Hrvatskoj VivoBook Asusa s 16 GB RAMa i Ryzenom 4xxx ? ZenBook je lijep, ali iskreno preskup za ono što nudi..

 

ili ičega takvoga (14-15.6", dual channel 16 GB, Ryzen 4, 512 GB NVMe, čim bolji ekran do nekih 6000-6500 kn )?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,.

 

a ima li igdje u Hrvatskoj VivoBook Asusa s 16 GB RAMa i Ryzenom 4xxx ? ZenBook je lijep, ali iskreno preskup za ono što nudi..

 

ili ičega takvoga (14-15.6", dual channel 16 GB, Ryzen 4, 512 GB NVMe, čim bolji ekran do nekih 6000-6500 kn )?

 Koliko sam ja pretrazivao do sada, svi su sa 8gb, 16 jedino u Europi ili nekakvi gamerski laptopi.

Di2 &amp; EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,.

 

a ima li igdje u Hrvatskoj VivoBook Asusa s 16 GB RAMa i Ryzenom 4xxx ? ZenBook je lijep, ali iskreno preskup za ono što nudi..

 

ili ičega takvoga (14-15.6", dual channel 16 GB, Ryzen 4, 512 GB NVMe, čim bolji ekran do nekih 6000-6500 kn )?

 Evo malo povrh cifre, možda čekati crni petak akciju.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 15:55 (bodija).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

svaka ćas...

 

ali to je Acer, ne Asus (ili Lenovo)...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok škvadro.

Trebal bi laptop do 7500 kn. Trebao bi bit solidan za video editing i multitasking.

Ima ko kakvu ideju?

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mkokoshka kaže...

Pozdrav, moze molim vas komentar na ovaj laptop?

Ne treba biti dobar za igrice, ali bi trebao moci bez prpblema odraditi zahtjevnije office poslove. Hvala 🙂

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-asus-m712da-au147-r5-3500u-12g-512g-vega8-17-3-fhd.html

 Moze meni pls komentar na ovaj laptop 🙂 hvala 🙂

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako se ne varam, kolega je na prosloj stranici rekao da se izbjegavaju Ryzeni 3. serije (3xxx) jer je 4. generacija hladnija, stedljivija i generalno bolja.

 

 

Sve ostalo ne znam, traje odrzavanje na stranici SD-e.

Di2 &amp; EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

... da je umjesto ryzen5 3500....ryzen5 4500u ,bio bi vrhunski. Ovako ja ga nebi uzeo. Puno se grije, cucla bateriju....

4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Joj a tako mi je tesko naci nesto sa 17" a da valja 😔 ovdje sam pregrmila to sto nema windowse, sad jos ni procesor ne valja😔 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kokoshka kaže...

Joj a tako mi je tesko naci nesto sa 17" a da valja 😔 ovdje sam pregrmila to sto nema windowse, sad jos ni procesor ne valja😔 

 Reci do koliko kuna, sto trazis, pa ce netko pronaci nesto.

 

Ono sto bi bilo super je noviji Ryzen svakako.

Di2 &amp; EPS FTW!
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav Ekipa,

 

Šogor treba za klinku (koja je krenula u školu) laptop do nekih 3k kunića (+- parsto kuna) prvenstveno za učenje rada na računalu.

Pa ako imate kakvu preporuku, gaming nije bitan (curica ima PS pa s te strane i nije bitno), tako da neka multimedija,office,internet i slično bi bio daily use.

Monitor barem 15''.

Ovako mi nekaj pada na pamet: https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-lenovo-ideapad-3-81w100bhsc.html

 

Unaprijed Hvala na sugestijama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 22:00 (sinkee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Htjela bih 17"",ne treba biti dobar za igrice, ali bi trebao moci bez problema odraditi zahtjevnije office poslove. Nemam budzet, al da nije bas 10k kn 😁Hvala 🙂

4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ivanoile kaže...
kokoshka kaže...

Joj a tako mi je tesko naci nesto sa 17" a da valja 😔 ovdje sam pregrmila to sto nema windowse, sad jos ni procesor ne valja😔 

 Reci do koliko kuna, sto trazis, pa ce netko pronaci nesto.

 

Ono sto bi bilo super je noviji Ryzen svakako.

 Htjela bih 17"",ne treba biti dobar za igrice, ali bi trebao moci bez problema odraditi zahtjevnije office poslove. Nemam budzet, al da nije bas 10k kn 😁Hvala 🙂

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice