Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.040.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maxy0 kaže...

trebala bi mi preporuka laptopa za oko 2500 kn, samo za potrebe faksa i surfanja 

 Itko?? S tim da bi mozda, ali mouda igrao football manager

http://trakt.tv/user/MjezZza
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maxy0 kaže...
maxy0 kaže...

trebala bi mi preporuka laptopa za oko 2500 kn, samo za potrebe faksa i surfanja 

 Itko?? S tim da bi mozda, ali mouda igrao football manager

 2500kn i gaming (pogotovo na laptopu) nemoj ni ocekivati... Potreban ti je i svakako preporucujem minimalno najslabiji ryzen, a to je onda 3000kn.

Mislim, tjerat ce ti i laptop od 2500kn office programe i neke browser kartice i sl., no ako budzet nikako ne dozvoljava barem ryzen, onda imas nesto samo 4GB RAM i neki celeron/pentium.

Kovačić
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...
maxy0 kaže...
maxy0 kaže...

trebala bi mi preporuka laptopa za oko 2500 kn, samo za potrebe faksa i surfanja 

 Itko?? S tim da bi mozda, ali mouda igrao football manager

 2500kn i gaming (pogotovo na laptopu) nemoj ni ocekivati... Potreban ti je i svakako preporucujem minimalno najslabiji ryzen, a to je onda 3000kn.

Mislim, tjerat ce ti i laptop od 2500kn office programe i neke browser kartice i sl., no ako budzet nikako ne dozvoljava barem ryzen, onda imas nesto samo 4GB RAM i neki celeron/pentium.

 Može preporuka bez gaminga onda, jer primarno treba za faks

http://trakt.tv/user/MjezZza
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mozes li se bar protegnut do 3k?
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pezer kaže...
Mozes li se bar protegnut do 3k?

 moze, budem navukao

http://trakt.tv/user/MjezZza
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim i dalje je to klimavo..
Ali evo ja bih isao onda na ovaj Acer: KLIK ako imas ZABA kartice ili imas nekog da ti posudi, dobijes 15% popusta na ovu sadasnju cijenu ili ovaj Asus KLIK ,treba provjeriti dostupnost, on je vec na 3k kuna, mislim da ima losiji ekran od ovog Acera..

Nek ispravi netko drugi, ako sam u krivu, ali mislim da bolje od ovog nema do 3k..

Tek na 3500 kuna i vise mogao bi se gledat neki Ryzen nove generacije...

Mozda cak vrebati sad jos koji dan ako na ekupi opet ulete neki fini popusti do BF, ali sumnjam da ce uletit ista bolje za ovu cijenu

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:21 (Pezer).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pezer kaže...

Mislim i dalje je to klimavo..
Ali evo ja bih isao onda na ovaj Acer: KLIK ako imas ZABA kartice ili imas nekog da ti posudi, dobijes 15% popusta na ovu sadasnju cijenu ili ovaj Asus KLIK ,treba provjeriti dostupnost, on je vec na 3k kuna, mislim da ima losiji ekran od ovog Acera..

Nek ispravi netko drugi, ako sam u krivu, ali mislim da bolje od ovog nema do 3k..

Tek na 3500 kuna i vise mogao bi se gledat neki Ryzen nove generacije...

Mozda cak vrebati sad jos koji dan ako na ekupi opet ulete neki fini popusti do BF, ali sumnjam da ce uletit ista bolje za ovu cijenu

 

 evo jos i ovaj Lenovo:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-82c7001ksc-cijena-156-1920x1080-amd-ryzen-3-3250u-256gb-ssd-122216501

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maxy0 kaže...
Pezer kaže...
Mozes li se bar protegnut do 3k?

 moze, budem navukao

 Prvi lenovo

Drugi asus

Treci opet lenovo

Cetvrti HP

 

Acer u ovom niskom cijenovnom rangu osobno izbjegavam zbog veoma lose izrade, slabe plastike koja se vije pod pritiskom, nekad i veoma lako puca, skripi cijelo vrijeme vec od prvog otvaranja, jednostavno nisu posvetili kucistu dovoljno paznje, no ako to nekome nije problem, moze i ovaj acer iznad.

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Zanima me ako netko može preporučiti laptop koji bi se koristio za multimediju (filmovi, serije,...) te surfanje. Bilo bi poželjno da već ima na sebi win i da potraje barem 3,4 godine.

 Budzet: do 5000kn

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 17:24 (shynron).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ima tko za preporučit kakav 2u1 laptop, služio bi isključivo za surfanje i filmove... budžet 3000-4000 kn

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Upravo sam podigao Swift 3 u Instaru koji je sad bio na akciji. Prvi dojmovi odlicni, mislim da je best buy u toj kategoriji (ultrabook do 4500kn), pogotovo uzevsi u obzir komponente (4500U, 8Gb, 512Gb). Ako je netko zainteresiran, mogu nabaciti detaljniji review kroz par dana kad pobacam sve aplikacije i datoteke gore te kad se malo slegnu dojmovi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

gamer34, sto je rec Swift 3, a ne Aspire 5?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 19:33 (zvoncic).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bok, a jel ima kao Asus na touchpadu numeričku tipkovnicu?

 

i jel ima modela s 16 GB Rama, u nekoj boji (za klinku gledam)

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvoncic kaže...

gamer34, sto je rec Swift 3, a ne Aspire 5?

 

Navikao sam se na 14" do sad pa sam odlucio s tim i nastavit. Mada kad vidim koliko su vanjske dimenzije novih laptopa manje od onog na sto sa ja navikao, mogao sam ic i na 15,6", ali otom potom. I opcenito mi se ponuda za Swiftove cinila bolja nego za Aspire, uzevsi u obzir kvalitetu izrade i ekran te osvjetljenje tipkovnice i citac otiska koje ja osobno cijenim. 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...

Upravo sam podigao Swift 3 u Instaru koji je sad bio na akciji. Prvi dojmovi odlicni, mislim da je best buy u toj kategoriji (ultrabook do 4500kn), pogotovo uzevsi u obzir komponente (4500U, 8Gb, 512Gb). Ako je netko zainteresiran, mogu nabaciti detaljniji review kroz par dana kad pobacam sve aplikacije i datoteke gore te kad se malo slegnu dojmovi.

 aj sam nabaci neki review 

3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...

Upravo sam podigao Swift 3 u Instaru koji je sad bio na akciji. Prvi dojmovi odlicni, mislim da je best buy u toj kategoriji (ultrabook do 4500kn), pogotovo uzevsi u obzir komponente (4500U, 8Gb, 512Gb). Ako je netko zainteresiran, mogu nabaciti detaljniji review kroz par dana kad pobacam sve aplikacije i datoteke gore te kad se malo slegnu dojmovi.

 Kakav je zaslon? Obično Acer ugradi najlošije IPSove koji su tek malo bolji od TN panela.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cijene "low budget" laptopa su trenutno KRIMINALNE

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 10:09 (qwertYxoZ).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...
zvoncic kaže...

gamer34, sto je rec Swift 3, a ne Aspire 5?

 

Navikao sam se na 14" do sad pa sam odlucio s tim i nastavit. Mada kad vidim koliko su vanjske dimenzije novih laptopa manje od onog na sto sa ja navikao, mogao sam ic i na 15,6", ali otom potom. I opcenito mi se ponuda za Swiftove cinila bolja nego za Aspire, uzevsi u obzir kvalitetu izrade i ekran te osvjetljenje tipkovnice i citac otiska koje ja osobno cijenim. 

 Ako ti je 8GB RAM-a ok, onda si sigurno uzeo best buy za tu lovu. Meni je osobno samo bitna surova snaga , :-), znaci cores i RAM sto je kako sam vec napisao nudio Aspire 5 sa istim cpu kao i kod tebe , ali sa 20GB RAM-a sta je meni bitno.

 No, ponavljam se, upitno je koliko bi to bilo iskoristivo buduci ni Aspire kao ni Swift nema neko termalno rjesenje. Zato bi morao ici na Nitro 5, ni oni prije ako se ne varam nisu imali bajno termalno rjesenje, ali ovi novi modeli imaju ok.

 Ja se vec par dana mislim, to je vec 7000kn sada na popust, tvornicki podrzava do 32GB. Ili ipak uzet Legion 5 pa na svoju ruku stavit dodatnih 16GB.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

11.11. Chuwi ima akcijsku prodaju preko Aliexpressa, dostava iz Španjolske, pa ako nekoga zanima može se dobiti lijepi mali laptop sa vrhunskim 2k displayom s početnom cijenom od 2250kn.

 

Dva su posebno zanimljiva modela.

 

Chuwi Gemibook - 2250kn

Celeron J4115, 12GB LPDDR4, 256GB SSD, 1.28kg težina, osvjetljenje tipkovnice, 13" 2k vrhunski IPS (panel koji se ugrađuje u 1000$ Matebook) potpuno laminirani display omjera 3:2, 180 stupnjeva, original Windows 10...

 

Chuwi Gemibook Pro - 2500kn

Celeron J4125, 14" 2k IPS display, 16GB Ram, 512GB SSD, Windows 10, 

 

Više o Chuwiju u posebnoj temi, ako nekoga više zanima:

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/chuwi-prijenosna-racunala-laptopi/276977.aspx?page=5

 

Ovo nisu "workhorse" laptopi već prvenstveno lijepo dizajnirani laptopi (u stilu macbooka) koji su kompaktni (male dimenzije i težine) sa vrhunskim IPS displayom i solidnom baterijom 6-7h. CPU je više nego dovoljan za svakodnevne manje zahtjevne poslove tipa rad u office programima, surfanje, gledanje filmova, youtube, netflix, mail, osnovna obrada fotografija i slično.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 19:10 (mzopg).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvoncic kaže...

 Ako ti je 8GB RAM-a ok, onda si sigurno uzeo best buy za tu lovu. Meni je osobno samo bitna surova snaga , :-), znaci cores i RAM sto je kako sam vec napisao nudio Aspire 5 sa istim cpu kao i kod tebe , ali sa 20GB RAM-a sta je meni bitno.

 No, ponavljam se, upitno je koliko bi to bilo iskoristivo buduci ni Aspire kao ni Swift nema neko termalno rjesenje. Zato bi morao ici na Nitro 5, ni oni prije ako se ne varam nisu imali bajno termalno rjesenje, ali ovi novi modeli imaju ok.

 Ja se vec par dana mislim, to je vec 7000kn sada na popust, tvornicki podrzava do 32GB. Ili ipak uzet Legion 5 pa na svoju ruku stavit dodatnih 16GB.

 

Za moje potrebe, 8Gb ce biti cisto dosta mada bi i sam volio da je vise. Aspire 5 s tih 20Gb rama je preko 500kn skuplji i meni nije vrijedio tu lovu, pogotovo uzevsi klasu laptopa kojem Aspire pripada pa sam ga zato preskocio.

 

Rhodin kaže...

 aj sam nabaci neki review 

 

Bit ce kroz koji dan, jos ga nisam ni postavio do kraja, ali ovako zasad mu nisam nasao ozbiljniju manu i za tu cijenu, tko trazi ultrabook, mislim da nema neku konkurenciju uzevsi u obzir cjelokupni paket (specifikacije, kuciste, ekran...).

 

user2206 kaže...

 Kakav je zaslon? Obično Acer ugradi najlošije IPSove koji su tek malo bolji od TN panela.

 

Zaslon je pristojan, ali naravno nista spektakularno.

Boje mi se cine ispranije nego na Yogi 500 s kojom usporedujem, ali zato mi se svjetlina cini bolja, to jest moze ici vise. Kutevi gledanja naravno dobri prema tome da je IPS. Takoder, sto se boja tice, tesko mi je usporedivat jer sam navikao na glossy, a na Swiftu je mat ekran. Sve u svemu, ja kao relativno nezahtjevni korisnik po pitanju kvalitete ekrana sam zadovoljan. 

 

qwertYxoZ kaže...

Cijene "low budget" laptopa su trenutno KRIMINALNE

 

Apsolutno potpisujem, ali jbga, potraznja cini svoje.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ekipa, problem!
Htio sam za kojih tjedan dana kupiti ovaj laptop - mikronis.hr/Proizvod/lenovo-legion-5-amd-ryzen-7-4800h-2-90ghz-16gb-512gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-120hz-nvidia-geforce-gtx1650-4gb-p-n-82b500bcsc/10030
Sad idem pogledat da vidim kakvo je stanje - kad ono više ga nema
Ni u Mikronisu, ni u Instaru.

Za zamjenu sam našao ove:

instar-informatika.hr/notebook-asus-gaming-tuf-a15-fa506ii-hn163-156-fhd-ips-144hz-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650ti-4gb-no-odd-dos-2-god/asu-fa506ii-hn163/product/

links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-tuf-fa506ii-al016-ryzen-7-4800h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-ti-4gb-15-6-144hz-fhd-dos-sivo-015000471
Ako možete usporediti ta dva i reći koji je bolji i bliži mome nedosanjanome laptopu.
Koristio bi ga za gaming (Apex, ETS2/ATS, Fortshit itd..), uređivanje videa, programiranje, 3D modeliranje(Fusion 360), grafički dizajn(Ps, Lightroom, Illustrator itd..).
Mislim da mi RAM igra veću ulogu.
Zahvaljujem
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

treba mi laptop za gejmanje do 6000 kn (moze i 6500 max).

Koristio bi se vecinom za Warzone ali i ostale igrice. Pa mozete li mi nesto preporuciti u tom rangu?

Lijep pozdrav! 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dex.pwn kaže...
Ekipa, problem!
Htio sam za kojih tjedan dana kupiti ovaj laptop - mikronis.hr/Proizvod/lenovo-legion-5-amd-ryzen-7-4800h-2-90ghz-16gb-512gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-120hz-nvidia-geforce-gtx1650-4gb-p-n-82b500bcsc/10030
Sad idem pogledat da vidim kakvo je stanje - kad ono više ga nema
Ni u Mikronisu, ni u Instaru.

Za zamjenu sam našao ove:

instar-informatika.hr/notebook-asus-gaming-tuf-a15-fa506ii-hn163-156-fhd-ips-144hz-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650ti-4gb-no-odd-dos-2-god/asu-fa506ii-hn163/product/

links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-tuf-fa506ii-al016-ryzen-7-4800h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-ti-4gb-15-6-144hz-fhd-dos-sivo-015000471
Ako možete usporediti ta dva i reći koji je bolji i bliži mome nedosanjanome laptopu.
Koristio bi ga za gaming (Apex, ETS2/ATS, Fortshit itd..), uređivanje videa, programiranje, 3D modeliranje(Fusion 360), grafički dizajn(Ps, Lightroom, Illustrator itd..).
Mislim da mi RAM igra veću ulogu.
Zahvaljujem

 Znam da se TUF serije dosta zagrijavaju i da su glasne pod opterećenjem tako da nikako ne bih išao na TUF.

 

Pričekaj da se Legion vrati u prodaju ako ti nije žurba. Izuzev TUF serije nema nijedan drugi sa ryzen 7 i 1660ti u tom cjenovnom rangu trenutno

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
McMaster kaže...

Pozdrav, 

treba mi laptop za gejmanje do 6000 kn (moze i 6500 max).

Koristio bi se vecinom za Warzone ali i ostale igrice. Pa mozete li mi nesto preporuciti u tom rangu?

Lijep pozdrav! 

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-lenovo-legion-5-82b500atsc-156-fhd-ryzen-5-4600h-do-3ghz-8gb-1tb-hdd-256gb-ssd-gtx1650-4gb/99509?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Uzeo bi odmah još jedan keks rama 1x 8GB SO-DIMM DDR4-3200 - KLIK

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 10:32 (qwertYxoZ).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
A kažu mi iz Mikronisa da su vjerojatno svi pokupovali Ryzen modele. Ne zna se kad će bit opet dostupno. Htio bi najkasnije do 12.mj. uzet
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Tražim laptop do 5500 kn (može koja stotina gore), uglavnom za gaming. Iskreno bilo bi mi draže da imaju sa Windowsima, ali nije nužno. Za sada su mi ovo favoriti, ali ako imate nešto bolje za preporučit samo javite :)

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-m570dd-wb701-ryzen-7-3700u-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1050-4gb-15-6-led-fhd-freedos-crno-015000375

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-pavilion-gaming-15-ec1049nm-1u6f1ea-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-16gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1050-3gb-no-odd-dos-3-god/0391399/product/

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dex.pwn kaže...
A kažu mi iz Mikronisa da su vjerojatno svi pokupovali Ryzen modele. Ne zna se kad će bit opet dostupno. Htio bi najkasnije do 12.mj. uzet

 Moj savjet ti je da pričekaš bar do black friday-a (27.11.) pa ćemo onda vidit koje će cijene biti...

 

Možda bude i7 10-ta generacija za neke slične pare sa 1660ti ako već nema ryzena, a da nije asus tuf model

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 12:14 (qwertYxoZ).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
NeznalicaLS kaže...

Pozdrav!

 

Tražim laptop do 5500 kn (može koja stotina gore), uglavnom za gaming. Iskreno bilo bi mi draže da imaju sa Windowsima, ali nije nužno. Za sada su mi ovo favoriti, ali ako imate nešto bolje za preporučit samo javite :)

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-m570dd-wb701-ryzen-7-3700u-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1050-4gb-15-6-led-fhd-freedos-crno-015000375

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-pavilion-gaming-15-ec1049nm-1u6f1ea-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-16gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1050-3gb-no-odd-dos-3-god/0391399/product/

 

 

 1050 je dosta slabija grafička od 1650, dobiti ćeš otprilike duplo veći fps s ovom

 

Ja bi išao na ovako nešto - KLIK + uzeo bi 8GB dodatno RAM-a odma - KLIK (~5400kn total)

 

Windows 10 pro ključ imaš na ebayu za ~4-5$ ako želiš originalne aktivirane windoze

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 12:29 (qwertYxoZ).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala!

 

Samo za neznalicu..dodatni ram stavljam u servisu ili tamo u trgovini?

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
NeznalicaLS kaže...

Hvala!

 

Samo za neznalicu..dodatni ram stavljam u servisu ili tamo u trgovini?

 Možeš nazvati u istu trgovinu gdje kupuješ laptop pitati imaju li 8GB još za ubaciti pa će ti oni tamo to odraditi prije nego pošalju laptop, nisam našao online preko njihovog weba na žalost da imaju odgovarajući RAM pa ako budeš naručivao RAM iz druge trgovine doma ćeš ga morati ubaciti sam..

 

Evo i kako (jednostavno je) - 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 13:02 (qwertYxoZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice