Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.122
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sinkee kaže...

Pozdrav Ekipa,

 

Šogor treba za klinku (koja je krenula u školu) laptop do nekih 3k kunića (+- parsto kuna) prvenstveno za učenje rada na računalu.

Pa ako imate kakvu preporuku, gaming nije bitan (curica ima PS pa s te strane i nije bitno), tako da neka multimedija,office,internet i slično bi bio daily use.

Monitor barem 15''.

Ovako mi nekaj pada na pamet: https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-lenovo-ideapad-3-81w100bhsc.html

 

Unaprijed Hvala na sugestijama.

 Ako se moze protegnut do 3500, koliko je trenutno najjeftiniji laptop sa ryzen 5 procesorom, onda njega, ili bilokoji drugi sa linka - klik

 

Ukoliko je izvan budzeta, onda bilokoji od ovih - klik

 

Svi su sa 15.6" FHD ekranom, 8GB RAM-a, barem 256GB SSD-om (pojedini i vise) i ryzen procesorima, u ovom slucaju ryzen 3 3200U/3250U.

kokoshka kaže...

Htjela bih 17"",ne treba biti dobar za igrice, ali bi trebao moci bez problema odraditi zahtjevnije office poslove. Nemam budzet, al da nije bas 10k kn 😁Hvala 🙂

 Trenutno vidim ASUS za cca 4000kn kao najjeftinije i najbolje rješenje za tebe jer sljedeći najjeftiniji je 1500kn skuplji. Znaci postavio sam filtere za 17.3" FHD ekran, minimum 8GB RAM, ryzen 5/intel core i5 procesor i tu su ti rezultati - klik.

 

Koji god od ovih uzmes, neces pogrijesiti, no ipak dajem brandovima Lenovo, Dell, Asus i HP prednost ispred ostalih (tocno tim redoslijedom, pa sad kako tko voli.)

 

Lp

Kovačić
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kokoshka kaže...

Htjela bih 17"",ne treba biti dobar za igrice, ali bi trebao moci bez problema odraditi zahtjevnije office poslove. Nemam budzet, al da nije bas 10k kn 😁Hvala 🙂

 Trenutno vidim ASUS za cca 4000kn kao najjeftinije i najbolje rješenje za tebe jer sljedeći najjeftiniji je 1500kn skuplji. Znaci postavio sam filtere za 17.3" FHD ekran, minimum 8GB RAM, ryzen 5/intel core i5 procesor i tu su ti rezultati - klik.

 

Koji god od ovih uzmes, neces pogrijesiti, no ipak dajem brandovima Lenovo, Dell, Asus i HP prednost ispred ostalih (tocno tim redoslijedom, pa sad kako tko voli.)

 

Lp

 Hvala puno!  Uzet cu vjerojatno onda neki koji vec ima windowse, da se ne moram s tim baktat .

 

I imam jos jedno pitanje za drugu osobu, isto mu ne treba za igrice vec za uredske poslove i gledanje filmova:

https://egarner.hr/shop/cijena/hp-envy-x360-15-ee0154ng-15.6-fhd-ips-touch-ryzen-5-4500u-8gb-ram-a-ssd-od-512-gb-windows-10?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kokoshka kaže...
kokoshka kaže...

Htjela bih 17"",ne treba biti dobar za igrice, ali bi trebao moci bez problema odraditi zahtjevnije office poslove. Nemam budzet, al da nije bas 10k kn 😁Hvala 🙂

 Trenutno vidim ASUS za cca 4000kn kao najjeftinije i najbolje rješenje za tebe jer sljedeći najjeftiniji je 1500kn skuplji. Znaci postavio sam filtere za 17.3" FHD ekran, minimum 8GB RAM, ryzen 5/intel core i5 procesor i tu su ti rezultati - klik.

 

Koji god od ovih uzmes, neces pogrijesiti, no ipak dajem brandovima Lenovo, Dell, Asus i HP prednost ispred ostalih (tocno tim redoslijedom, pa sad kako tko voli.)

 

Lp

 Hvala puno!  Uzet cu vjerojatno onda neki koji vec ima windowse, da se ne moram s tim baktat .

 

I imam jos jedno pitanje za drugu osobu, isto mu ne treba za igrice vec za uredske poslove i gledanje filmova:

https://egarner.hr/shop/cijena/hp-envy-x360-15-ee0154ng-15.6-fhd-ips-touch-ryzen-5-4500u-8gb-ram-a-ssd-od-512-gb-windows-10?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 Ima li ta osoba neki budzet? Trazi li i on izricito 17.3" ili moze i 15.6"?

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Lijep pozdrav još jednom dragi forumaši , ja sam se nedavno priključio ovdje na forum i kao novopečeni korisnik iskoristio bih ovu priliku da vas još jednom pozdravim a i uputim vas na dilemu u kojoj se nalazim oko kupovine novog laptopa..tako da se iskreno nadam da ćete mi kao iskusniji poznavatelji te materije moći pomoći da donesem dobru odluku odnosno najbolji mogući izbor!

Kao što sam i ranije spomenuo u potrazi sam za novim malo kvalitetnijim laptopom koga bih trebao kupiti sada na ovim predstojećim akcijskim ponudama...pored osnovnih radnji na njemu , uređaj namjeravam koristit za : multitasking , photo - video editiranje/uređivanje kao i igranje nesto novijih naslova u svijetu igara!!!

U zadnje vrijeme sam dosta pretraživao internet recenzije kao i mnoge vodiće kroz kupovinu računala i nekako sam došao do zaključka da za ove potrebe koje sam naveo bi mi sasvim dovoljno bilo nekakvo malo kvalitetnije multimedijsko računalo ili nekakav solidan ulazni model igraćeg laptopa(slobodno ispravite moje navode ako su netočni).

Što se tiče budžeta plafon mi je nekih 700-tinjak € odnosno oko 5000kn...nadam se da ce biti solidni popusti i akcije tako da bi sa tom sumom novca sa kojom raspolažem trebalo se dat pronać neki solidan uređaj!Tako da ono što mene sada zanima jest što mi vi dragi korisnici imate u toj kategoriji za preporučit...koji bi po vašem mišljenju tu bili najbolji uređaji , te da imaju svakako mogućnost nadogradnje ram-a i mjesta za pohranu je takođe poželjno..unaprijed vam zahvaljujem na odgovorima :)))!!

 

P.S. Uređaj ne treba imati Windowse , zato što mi je susjed obećao da će mi ih instalirati preko usb-a...valjda je to već radio pa zna :D!!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 12:17 (Ilija Gromovnik).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima netko preporuku za laptop/tablet "convertible" (može i obični laptop) da je što je moguće manji i lakši, tipa do 11-12" i oko 1kg? Treba mi za natipkavanje mailova, remote pristup do razne krame i klijenata. Stavio bi neki linux na njega, storage je nebitan jer na njemu ne bi držao ništa veće od word dokumenta ili pdfova sa uputama. x86/x64 je veliki plus a ako baš nema, može i ARM mada to komplicira situaciju...

 

Dakle, što manji, što lakši jer bi ga posvuda vukao, tipkovnica je obavezna a cjenovni rang je jako širok, 100-200 eur za polovno/refurbished ili do 3-4k novo. Performanse nisu bitne, support ide po satu 

 

Može HR dućani, ebay EU, aliexpress ako je dobra ponuda...

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...
kokoshka kaže...
kokoshka kaže...

Htjela bih 17"",ne treba biti dobar za igrice, ali bi trebao moci bez problema odraditi zahtjevnije office poslove. Nemam budzet, al da nije bas 10k kn 😁Hvala 🙂

 Trenutno vidim ASUS za cca 4000kn kao najjeftinije i najbolje rješenje za tebe jer sljedeći najjeftiniji je 1500kn skuplji. Znaci postavio sam filtere za 17.3" FHD ekran, minimum 8GB RAM, ryzen 5/intel core i5 procesor i tu su ti rezultati - klik.

 

Koji god od ovih uzmes, neces pogrijesiti, no ipak dajem brandovima Lenovo, Dell, Asus i HP prednost ispred ostalih (tocno tim redoslijedom, pa sad kako tko voli.)

 

Lp

 Hvala puno!  Uzet cu vjerojatno onda neki koji vec ima windowse, da se ne moram s tim baktat .

 

I imam jos jedno pitanje za drugu osobu, isto mu ne treba za igrice vec za uredske poslove i gledanje filmova:

https://egarner.hr/shop/cijena/hp-envy-x360-15-ee0154ng-15.6-fhd-ips-touch-ryzen-5-4500u-8gb-ram-a-ssd-od-512-gb-windows-10?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 Ima li ta osoba neki budzet? Trazi li i on izricito 17.3" ili moze i 15.6"?

 Njemu moze i 15.6, nema neki budzet. Svida mu se ovdje sto se laptop moze preklopiti i ima touch screen.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Onda ga nek uzme, ok je to laptop.

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijepi pozdrav svima! 

Znam da je bilo govora o ovome, ali iskreno pogubila sam se u svemu pa molim pomoc. Kupila bih novi laptop. Nisam zahtjevan korisnik, prvenstveno mi treba za webinare, zoom, izradu seminara, prezentacija, koristenje netflixa i slicno. Igrice ne igram. Planiram izdvojiti do 5000 kn. Puno hvala! 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ekipa,

Treba bi laptop do 10.000,00 kn koji

a. vrti sve igre,
b. ima top ekran 15 koji realno prikazuje boje
c. jede teže exelice za doručak

Tnx.


 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
J11111 kaže...

Lijepi pozdrav svima! 

Znam da je bilo govora o ovome, ali iskreno pogubila sam se u svemu pa molim pomoc. Kupila bih novi laptop. Nisam zahtjevan korisnik, prvenstveno mi treba za webinare, zoom, izradu seminara, prezentacija, koristenje netflixa i slicno. Igrice ne igram. Planiram izdvojiti do 5000 kn. Puno hvala! 

 

 

A sta ti je kod laptopa najvise bitno?

Velicina ekrana?

Numericka tipkovnica?

Velika baterija?

Malena masa uredjaja?

 

Ne mozes imati sve, moras si odrediti prioritete - kao i kod automobila,

ne moze biti sportski, a da ima 6 sjedala, da trosi malo, a da ubrzava 0-100 za 3s,

da je povisen sa pogonom 4x4, a da je aerodinamican.

 

Tako da, 5000kn je ok, ali imas hrpu klasi za odabrati.

 

BIPS kaže...
Ekipa,

Treba bi laptop do 10.000,00 kn koji

a. vrti sve igre,
b. ima top ekran 15 koji realno prikazuje boje
c. jede teže exelice za doručak

Tnx.

ASUS TUF Gaming A15 FA506IV

https://geizhals.eu/asus-tuf-gaming-a15-fa506iv-al043t-bonfire-black-90nr03l2-m01200-a2270142.html

 

 

Lenovo Legion 5 15ARH05H Phantom Black

https://geizhals.eu/lenovo-legion-5-15arh05h-phantom-black-82b1005ege-a2401628.html

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 9:24 (Čitatelj).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sto se tice ekrana, odgovarao bi mi 14 ili 15.6. Numericka tipkovnica mi nije bitna stavka. Voljela bih da je masa sto manja, a opet da je baterija okej (da mogu bez punjaca 6-7 sati), ne znam dal jedno iskljucuje drugo. Meni se jako svidio huawei d14, osim glupe lokacije kamere, al eto citam da taj ryzen 5 3500 nije bas neki procesor, odnosno da je 4500 puno bolja opcija (kakvi su uopce u odnosu na intel i5?), mada se u to uopce ne razumijem, zato i pitam. 

Kakva je opcija ovaj? Nemam iskustva s hp laptopima. https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-15s-eq1031nm-1N8A7EA%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Windows-10-Home%2C-laptop/p/EK000341932

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ARE05%2C-81W4006MSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-4300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Windows-10-Home%2C-laptop/p/EK000336176

 

Ja bi uzeo ovaj Lenovo - malen, lagan, baterija do 15 sati gura, i nije toliko "bulky" kao HP, dakle stane i u manje torbe/ruksake.

 

Ima sve sto ti trebas, i ako placas odredjenim karticama, dodatnih 10% popusta, nije za bacit.

4300U je 4c/4t procesor, stedljiv, brzi od intelove trenutne ponude, a i zbog stedljivosti baterija traje i traje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ARE05%2C-81W4006MSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-4300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Windows-10-Home%2C-laptop/p/EK000336176

 

Ja bi uzeo ovaj Lenovo - malen, lagan, baterija do 15 sati gura, i nije toliko "bulky" kao HP, dakle stane i u manje torbe/ruksake.

 

Ima sve sto ti trebas, i ako placas odredjenim karticama, dodatnih 10% popusta, nije za bacit.

4300U je 4c/4t procesor, stedljiv, brzi od intelove trenutne ponude, a i zbog stedljivosti baterija traje i traje.

Zar ovo nebi bio bolji izbor u usporedbi sa tvojom sugestijom:

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-3-15ARE05%2C-81W4006MSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-4300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Windows-10-Home%2C-laptop/p/EK000336176

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To je isti link, ne kuzim sto zelis reci?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Puno hvala na odgovoru! Zanima me jos vrijedi li lenovo ideapad ultraslim 5 1000 kn vise, ili da se drzim vase preporuke? https://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-ip5-15-6-graphite-grey-81yq007csc.html

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne postoji Lenovo "ultraslim" serija, to je IdeaPad 5, gotovo isti kao i IdeaPad 3 - male razlike,

citac prsta itd - ali da vrijedi 1000kn razlike, tesko, eventualno ako mislis da je display toliko bolji na njemu,

u sto cisto sumnjam.

 

A druga razlika je sto se IdeaPad 5 proizvodi samo u 15", dok IdeaPad 3 se proizvodi u 15" i 14",

3ica je mrvicu deblja i teza od 5ice.

 

IdeaPad 5:

1.4kg

322x212x17.9mm

 

 

IdeaPad 3:

1.7kg

362x253x19.9mm

 

E sad, koliko ti e tih 2mm debljine, 4cm visine i 4cm sirine bitno - vrijedi li to 1000kn, to ovisi o tebi.

S obzirom da si zensko - veci je bolji, zar ne?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
J11111 kaže...

Puno hvala na odgovoru! Zanima me jos vrijedi li lenovo ideapad ultraslim 5 1000 kn vise, ili da se drzim vase preporuke? https://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-ip5-15-6-graphite-grey-81yq007csc.html

 

Po meni ni ne trebas dati 5000kn da se zadovolji ono sto trazis, to jest u tom "meduprostoru" od 4000 do 5000kn nema nista konkretno sto dobivas, barem kad su 15,6" laptopi u pitanju.

 

Ako trazis 15,6 inca, ja bi gledao ovaj HP. Za razliku od Lenova, nema Windowse sto se rijesi za sicu i ima manji SSD, ali zato dolazi s puno jacim procesorom, nesto vecom baterijom i aluminijskim kucistem te godinu dana duzom garancijom (mada bi ja u svakom slucaju preporucio kupnju dodatnog jamstva). Naravno, nije za bacit ni 500kn niza cijena nego Ideapad 3 s 4300u.

 

Ako gledas nesto stvarno prijenosno, znaci ultrabook, gledaj Acer Swift 3 ili HP 14s. Oba se nadu izmedu 4000 i 5000kn sa solidnim komponentama, dobrim ekranima i odlicnom baterijom. Tu ulaze npr. HPAcer1 i Acer2. Aceri su isti osim sto skuplji ima zasebnu Nvidia graficku koja dobro dode prema tome da Intelove integriranu graficke nisu na razini AMD-a (Ryzena), ali nije neophodno. 

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...
J11111 kaže...

Puno hvala na odgovoru! Zanima me jos vrijedi li lenovo ideapad ultraslim 5 1000 kn vise, ili da se drzim vase preporuke? https://www.sancta-domenica.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-ip5-15-6-graphite-grey-81yq007csc.html

 

Po meni ni ne trebas dati 5000kn da se zadovolji ono sto trazis, to jest u tom "meduprostoru" od 4000 do 5000kn nema nista konkretno sto dobivas, barem kad su 15,6" laptopi u pitanju.

 

Ako trazis 15,6 inca, ja bi gledao ovaj HP. Za razliku od Lenova, nema Windowse sto se rijesi za sicu i ima manji SSD, ali zato dolazi s puno jacim procesorom, nesto vecom baterijom i aluminijskim kucistem te godinu dana duzom garancijom (mada bi ja u svakom slucaju preporucio kupnju dodatnog jamstva). Naravno, nije za bacit ni 500kn niza cijena nego Ideapad 3 s 4300u.

 

Ako gledas nesto stvarno prijenosno, znaci ultrabook, gledaj Acer Swift 3 ili HP 14s. Oba se nadu izmedu 4000 i 5000kn sa solidnim komponentama, dobrim ekranima i odlicnom baterijom. Tu ulaze npr. HPAcer1 i Acer2. Aceri su isti osim sto skuplji ima zasebnu Nvidia graficku koja dobro dode prema tome da Intelove integriranu graficke nisu na razini AMD-a (Ryzena), ali nije neophodno. 

 

 

Puno hvala :) a kako se rijese windowsi ako uzmem tu free dos opciju?

 

 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Skine se s Microsoftove stranice media creation tool za instalaciju windowsa te se aktivacija izvrsi kljucem kupljenim online za par eura do par desetaka eura. Nije nista komplicirano niti tesko, vjerojatno bi to i sama mogla izvest, ali mozda bolje da ti to odradi netko informaticki "pismeniji".

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka laptopa do 4500kn za poslovne potrbe dakle excell i to i ovako netflix i pokoji film. Velicina ekrana 15 ili 17.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

To je isti link, ne kuzim sto zelis reci?

Oprosti, nisam skužio da je zalijepljen krivi link. Tribao je ići ovaj:

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-15s-eq1029nm-1N8A5EA%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000340831

Zar ta opcija nije bolja?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvoncic kaže...
Čitatelj kaže...

To je isti link, ne kuzim sto zelis reci?

Oprosti, nisam skužio da je zalijepljen krivi link. Tribao je ići ovaj:

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-15s-eq1029nm-1N8A5EA%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000340831

Zar ta opcija nije bolja?

 Zar više nema 10% na plaćanje preko ZABE na ekupi.hr?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
intelpro kaže...
zvoncic kaže...
Čitatelj kaže...

To je isti link, ne kuzim sto zelis reci?

Oprosti, nisam skužio da je zalijepljen krivi link. Tribao je ići ovaj:

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-15s-eq1029nm-1N8A5EA%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000340831

Zar ta opcija nije bolja?

 Zar više nema 10% na plaćanje preko ZABE na ekupi.hr?

Moguce da je bilo za prvih x narudžbi. Tako je bilo za PBZ Premium card.

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prijatelj želi nekakav laptop da može igrati football manager, valorant, cs go, fifa, pes itd. 

Budget do 5000kn ako je moguće na rate.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim laptop za nekih 5-6 tisuca kn. Namjena je faks opcenito, programiranje te po

vremeno eksperimentiranje sa svakavim programima(photoshop, video editing ,3d modeliranje, sve i svasta).

Vidim da se preporucuju ryzen procesori a i da je trenutno nestasica tih procesora. Htio bih laptop uzeti do kraja godine pa je li bolje uzeti nesto sad za crni petak da ustedim koju kunu ili cekati iduci mjesec? Nekakvi prijedlozi laptopa?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvoncic kaže...
intelpro kaže...
zvoncic kaže...
Čitatelj kaže...

To je isti link, ne kuzim sto zelis reci?

Oprosti, nisam skužio da je zalijepljen krivi link. Tribao je ići ovaj:

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-15s-eq1029nm-1N8A5EA%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000340831

Zar ta opcija nije bolja?

 Zar više nema 10% na plaćanje preko ZABE na ekupi.hr?

Moguce da je bilo za prvih x narudžbi. Tako je bilo za PBZ Premium card.

 Prvih 700 kupaca, očito je brzo otišlo.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

tražim laptop pa molim preporuku..

 

nešto sa 2 diska // ssd + hdd od bar 1tb // ekran 17,3 // ram 8-16gb ..

 

opcija 1:

 

max cijena 7000kn

 

gledam ovog:

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-17-ca1146ng-173-1920x1080-cijena-amd-ryzen-5-3500u-1tb-256gb-ssd-16gb-ram-120663251

 

ima koja bolja preporuka od ovog za iste ili manje para..

 

opcija 2:

 

laptop sa 256gb ssd// ekran 17,3 // ram 8-16gb ..

 

pa  da ima mogućnost ubacivanja drugog diska, kojeg posebno kupim..

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 11:39 (rapajic_st).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
rapajic_st kaže...

tražim laptop pa molim preporuku..

 

nešto sa 2 diska // ssd + hdd od bar 1tb // ekran 17,3 // ram 8-16gb ..

 

opcija 1:

 

max cijena 7000kn

 

gledam ovog:

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-17-ca1146ng-173-1920x1080-cijena-amd-ryzen-5-3500u-1tb-256gb-ssd-16gb-ram-120663251

 

ima koja bolja preporuka od ovog za iste ili manje para..

 

opcija 2:

 

laptop sa 256gb ssd// ekran 17,3 // ram 8-16gb ..

 

pa  da ima mogućnost ubacivanja drugog diska, kojeg posebno kupim..

 

hvala

 Taj ti nije baš dobar, ima rastrošan procesor. Pisali smo u prijašnjim postovima o tome. Evo ti jedan.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2020 14:31 (bodija).
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipo!

 

Može li mi netko preporučiti best buy oko 3000 i oko 3500 kn?

 

Isplati li se čekati i u kojim trgovinama popuste za black friday?

 

Lijepi pozdrav!

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trebam savjet u vezi odabira prijenosnog računala. Tražim laptop koji može podržavati Adobe paket(Photoshop, Illustrator, Indesign i After effect), grafički programski jezik Blender za 3D oblikovanje modela te generator za izradu 3D video igrica Unreal engine. 

Surfajući po internetu sam našao par stavki na koje moram obratiti pozornost tijekom odabira laptopa.(https://freedom251.com/best-laptops-for-3d-modeling/)
Recommended System Requirements:Intel Core i7 or better, RAM:16GB or better, NVIDIA Quadro with 2GB+ VRAM, Storage: min(512GB SSD and/or HDD) or recommended (1TB SSD or Dual Storage).
Max cijena do 8000 kn.

Našao sam par linkova koji odgovaraju mojim stavkama i novčanog stanja :

1. https://www.eurotoner.hr/hp-laptop-zbook-173-mobile-workstation-intel-coretm-i7-4810mq-do-380-ghz16-gb-ddrssd-256-gb-hdd-320gb-nvidia-quadro-k2200mwin10-izlozbeni-primjerak-ref/2072/product/ 

2. https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-gaming-3-82ey006tge-156-fhd-ips-120hz-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650ti-4gb-no-odd-dos-promo/82EY006TGE/product/

3. https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-gaming-nitro-5-nhq9gex00e-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-4600h-up-to-40ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-4gb-no-odd-uefi-shell-2-god/ACR-2451/product/

 

Tražim što jeftiniji, ali i što bolji za moje navedene stavke. Naravno i tražim profesionalno mišljenje koji će opisati, jel su navedeni laptopi super zbog novčanog stanje i performansa laptopa ili će mi možda dati novi link koji odgovara za moje navedene stavke i novčanog stanja. 

 

Zahvaljujem unaprijed i lijep pozdrav.

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice