Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.925
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

trebam laptop iskljucivo za studiranje do 5000kn

unaprijed hvala

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
naldo kaže...

 Starija generacija procesora, mali SSD...i k tome još HP (ok, ovo je možda subjektivno). Ne vidim ništa posebno kod ovog laptopa.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 13:35 (Crni07).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Po toj cijeni boljega nema (što ja znam), ali nema ni toga pa ti vidi.

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav , koji bi laptop bio najbolji za gaming od 6500 do 7000kn? 

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
morbida kaže...

Pozdrav , koji bi laptop bio najbolji za gaming od 6500 do 7000kn? 

 Lenovo Legion apsolutna preporuka, ja ga upiknuo za 6600 kad je bio na dodatnom popustu na ZABA kartice, ako ti nije problem sacekati vjerojatno ce opet biti dodatnih popusta, prije par dana je bio na Diners, ali mislim da i za ovu cijenu je najbolje sto se moze uzeti za tu cifru...

3 godine
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jebote što je ovo, nema ništa laptopa s Ryzenima 4?? Nije valjda da su sve akcije prošle, trebam za studenta u obitelji, ali nije kupovao do sad jer nije bio siguran hoće li upasti u dom.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
user2206 kaže...

Jebote što je ovo, nema ništa laptopa s Ryzenima 4?? Nije valjda da su sve akcije prošle, trebam za studenta u obitelji, ali nije kupovao do sad jer nije bio siguran hoće li upasti u dom.

 Nema nista prijatelju, ovo sto je ostalo na lageru cijena je 1000kn veca nego sto je bila prije par tjedana.

 

Cekati 01.11.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Swift ili Matebook? Ima tko kakvo misljenje o navedena dva?

 

Nazalost Ideapadova vise nema pa sam morao podici budzet i dosao do ova dva koji su u uzem izboru. Znaci za faks, surfanje, office alate itd., tj. nista zahtjevno, ali zelim da je rad brz i fluidan, po mogucnosti barem 2-3 godine. Prema tome minimalno gledam Ryzen 3500/4500u, 8Gb rama i SSD minimalno 256Gb. Ekran 14" ili 15,6" ako se radi o nekom slim prijenosniku (npr. Ideapad 5). Takoder bih volio da je osvjetljena tipkovnica prema tome da cesto radim u mraku, a i navikao sam do sad. Iz tog razloga mi Matebook D15 nekako otpada. Budzet je maksimum maksimuma 5000kn i mora postojat mogucnost placanja na rate. Hvala unaprijed na svakom savjetu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...

Swift ili Matebook? Ima tko kakvo misljenje o navedena dva?

 

Nazalost Ideapadova vise nema pa sam morao podici budzet i dosao do ova dva koji su u uzem izboru. Znaci za faks, surfanje, office alate itd., tj. nista zahtjevno, ali zelim da je rad brz i fluidan, po mogucnosti barem 2-3 godine. Prema tome minimalno gledam Ryzen 3500/4500u, 8Gb rama i SSD minimalno 256Gb. Ekran 14" ili 15,6" ako se radi o nekom slim prijenosniku (npr. Ideapad 5). Takoder bih volio da je osvjetljena tipkovnica prema tome da cesto radim u mraku, a i navikao sam do sad. Iz tog razloga mi Matebook D15 nekako otpada. Budzet je maksimum maksimuma 5000kn i mora postojat mogucnost placanja na rate. Hvala unaprijed na svakom savjetu.

 Ideapad Evo Ideapad na ekupi, ide 300 kuna preko, ali zato Ryzen petica nove generacije i 500gb SSD, mislim da je moguce i na rate kupiti ako imas odgovarajucu karticu..
Uz to Lenovo-links ili ovaj Asus bi meni bili izbori, osobno bih izbjegavao Acer, koristio sam Acer 7 godina i kvaliteta izrade im je stvarno losija i koliko sam cuo i danas su na glasu za ipak losiju kvalitetu izrade, Huawei nisam siguran..
Nisam siguran za osvjetljenje tipkovnice kod ovog u Linksa i Asusa, ali ovaj na ekupi ima i osvjetljenu tipkovnicu
Jedino ako bas želiš 14'' laptop, ali po meni bolje uzeti 15,6'' a zadnja generacija Ryzena 5

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pezer kaže...
gamer34 kaže...

Swift ili Matebook? Ima tko kakvo misljenje o navedena dva?

 

Nazalost Ideapadova vise nema pa sam morao podici budzet i dosao do ova dva koji su u uzem izboru. Znaci za faks, surfanje, office alate itd., tj. nista zahtjevno, ali zelim da je rad brz i fluidan, po mogucnosti barem 2-3 godine. Prema tome minimalno gledam Ryzen 3500/4500u, 8Gb rama i SSD minimalno 256Gb. Ekran 14" ili 15,6" ako se radi o nekom slim prijenosniku (npr. Ideapad 5). Takoder bih volio da je osvjetljena tipkovnica prema tome da cesto radim u mraku, a i navikao sam do sad. Iz tog razloga mi Matebook D15 nekako otpada. Budzet je maksimum maksimuma 5000kn i mora postojat mogucnost placanja na rate. Hvala unaprijed na svakom savjetu.

 Ideapad Evo Ideapad na ekupi, ide 300 kuna preko, ali zato Ryzen petica nove generacije i 500gb SSD, mislim da je moguce i na rate kupiti ako imas odgovarajucu karticu..
Uz to Lenovo-links ili ovaj Asus bi meni bili izbori, osobno bih izbjegavao Acer, koristio sam Acer 7 godina i kvaliteta izrade im je stvarno losija i koliko sam cuo i danas su na glasu za ipak losiju kvalitetu izrade, Huawei nisam siguran..
Nisam siguran za osvjetljenje tipkovnice kod ovog u Linksa i Asusa, ali ovaj na ekupi ima i osvjetljenu tipkovnicu
Jedino ako bas želiš 14'' laptop, ali po meni bolje uzeti 15,6'' a zadnja generacija Ryzena 5

 Ne isplati se dat tolike pare kad ima ovo u alternativi budući da više nema nigdje budget lenova sa 4500u procesorom

 

KLIK

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mr. Fugitive kaže...
naldo kaže...

 Starija generacija procesora, mali SSD...i k tome još HP (ok, ovo je možda subjektivno). Ne vidim ništa posebno kod ovog laptopa.

 tražim nešto do 4000. jako teško je naći nešto dobro za te pare..?!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

acer 5  500e ako želiš naručiti iz eu

 

  • AMD Ryzen 5 4500U Prozessor (bis zu 4 GHz), Hexa-Core
  • 39,6 cm (15,6") Full HD 16:9 Display (matt), Webcam
  • 8 GB RAM , 512 GB SSD, Fingerprint
  • AMD Radeon Grafik, HDMI, USB 3.0, WLAN-ac, BT

 

https://www.cyberport.de/notebook-und-tablet/notebooks/acer/pdp/1c26-c4n/acer-aspire-5-a515-44-r5z0-r5-4500u-8gb-512gb-ssd-15-fhd-nos.html

 

 

Intel verzija 550e

 

 

 

  • Intel Core i5-10 1035G1 Prozessor (bis zu 3,6 GHz), Quad-Core
  • 43,9 cm (17,3") Full HD 16:9 Display (matt), Webcam
  • 8 GB RAM , 512 GB SSD
  • Intel UHD Grafik, HDMI, USB 3.0, WLAN-ac, BT

 

https://www.cyberport.de/notebook-und-tablet/notebooks/acer/pdp/1c26-c4g/acer-aspire-3-a317-52-589s-i5-1035g1-8gb-512gb-ssd-17-fhd-nos.html

 

rriiii
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Taj legion je nedostupan

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

znaš onu:

 

tko rano rani....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pezer kaže...

 Ideapad Evo Ideapad na ekupi, ide 300 kuna preko, ali zato Ryzen petica nove generacije i 500gb SSD, mislim da je moguce i na rate kupiti ako imas odgovarajucu karticu..
Uz to Lenovo-links ili ovaj Asus bi meni bili izbori, osobno bih izbjegavao Acer, koristio sam Acer 7 godina i kvaliteta izrade im je stvarno losija i koliko sam cuo i danas su na glasu za ipak losiju kvalitetu izrade, Huawei nisam siguran..
Nisam siguran za osvjetljenje tipkovnice kod ovog u Linksa i Asusa, ali ovaj na ekupi ima i osvjetljenu tipkovnicu
Jedino ako bas želiš 14'' laptop, ali po meni bolje uzeti 15,6'' a zadnja generacija Ryzena 5

 

Iskreno, taj Ideapad koji se trenutno nudi mi je preskup prema tome da je s maltene istim speckama pred koji tjedan isao za 3650kn. Zao mi je ko cucku sto sam tad bio neodlucan...

Sto se Asusa tice, prica je slicna, koncepcijski isti kao taj Lenovo kojeg vise nema, a 1400kn skuplji.

Ako vec dajem 5000kn za "bazicni" 15,6" laptop, ocekujem ipak nesto vise, ako nista drugo, vise RAM-a. S 14" je druga prica, oni su uvijek bili skuplji zbog manje trazenog formata te ultrabook forme. Inace trenutno imam 14" i to mi je cisto dosta, cak bi se usudio rec i idealno, ali s navalom tih 15,6" u manjim kucistima, poceo sam gledat i njih. Inace ih ne bih ni gledao.

 

qwertYxoZ kaže...

 Ne isplati se dat tolike pare kad ima ovo u alternativi budući da više nema nigdje budget lenova sa 4500u procesorom

 

KLIK

 

Preglomazan za mene, trazim nesto prenosnije, a od ekstra performansi ionako nemam nista prema tome da ne gejmam na laptopu. Al da je dobra kupnja, je.

3 godine
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Došlo je vrijeme da napokon kupim nekakav lagani laptop 14-15,6". Jako mi je važan ekran a ne želim debele gamerske laptope. Molim preporuku za laptop od 7500 do 8000kn. Mogu se protegnuti i malo više ako baš ima smisla.
Kakvi su ekrani na Thinkpadima, znam da su to izdržljivi laptopi pa me strah da su ekrani "isprani".

https://www.adm.hr/lenovo-thinkpad-e15-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-4500u-230ghz-16gb-512gb-ssd-nvme-amd-radeon-windows-10-p/66998/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-thinkpad-e15-amd-ryzen-7-4700u-2-00ghz-16gb-1tb-ssd-w10p-15-6-ips-full-hd-amd-radeon-rx-vega-7-p-n-20t8000ssc/13763?

utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 8:26 (user2206).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovani,

 

Kupujem laptop, pa me zanima da li ima smisla ovaj model kupiti pošto je procesro starije generacije.

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/hp-probook-450-g6-intel-core-i5-8265u-1-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-intel-uhd-graphics-620-p-n-6bn80ea/13640

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
igi2 kaže...

Poštovani,

 

Kupujem laptop, pa me zanima da li ima smisla ovaj model kupiti pošto je procesro starije generacije.

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/hp-probook-450-g6-intel-core-i5-8265u-1-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-intel-uhd-graphics-620-p-n-6bn80ea/13640

 

 

 

mislim da nema smisla .... bolje je ici na noviji model, ovo je sada aktualno (jači procesor, veći disk):

https://team-media.hr/proizvod/hp-probook-455-g7-1b7v6es-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-4500u-8gb-ram-512gb-ssd-freedos/

 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

"preskrolao" sam temu pa ne nalzim baš taj info što mi treba, a i ako idem još više u povijest teme, linkovi ne valjaju...

 

 

Zanima me laptop do 3800 kn best buy (plaćanje gotovinom), kolegica će korisiti uglavnom laptop za web surfanje, office, prebacivanje slika s mobitela i sl.

 

Ništa komplicirano, ali opet da barem izdrži dobro narednih 4-5 godina.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
user2206 kaže...

Došlo je vrijeme da napokon kupim nekakav lagani laptop 14-15,6". Jako mi je važan ekran a ne želim debele gamerske laptope. Molim preporuku za laptop od 7500 do 8000kn. Mogu se protegnuti i malo više ako baš ima smisla.
Kakvi su ekrani na Thinkpadima, znam da su to izdržljivi laptopi pa me strah da su ekrani "isprani".

https://www.adm.hr/lenovo-thinkpad-e15-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-4500u-230ghz-16gb-512gb-ssd-nvme-amd-radeon-windows-10-p/66998/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-thinkpad-e15-amd-ryzen-7-4700u-2-00ghz-16gb-1tb-ssd-w10p-15-6-ips-full-hd-amd-radeon-rx-vega-7-p-n-20t8000ssc/13763?

utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Ako ima koja dobra duša da se uključi u raspravu 

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel OK ovaj laptop sa I5-6300u

https://www.hgshop.hr/laptop-acer-extensa-15-i5-6300u-8gb-256gb-ssd-intelhd-15-6-fhd-win-10-nx-efpex-00d/proizvod/269125

 

ili je bolje uzeti neki sa Ryzen3 3200U i Vega3?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Malo iskustva sa lenovo idepad 3 laptopom, ryzen 5 4500u, 512gb, 8 ram.

Kupljen za 3800kn u linksa, okej cijena.

Sam laptop je ajmo reći okej, tanak, lagan. Plastika tako tako ali je okej. Brz je stvarno tu nema zamjerke nikakve. Oni koji su govorili za ekran i misle se zbog tog, iskreno ako imate 1000kn više bolje uzeti onaj sa ips ekranom,kut gledanja je standardni za tn isto kao i svijetlina, ništa posebno. Sve u svemu za te novce dobar.

Gamer
 
6 0 hvala 2
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo jedna solidna ponuda.......Lenovo IdeaPad UltraSlim 3

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bodija kaže...

Evo jedna solidna ponuda.......Lenovo IdeaPad UltraSlim 3

 

Pa i nije Bog zna kakva ponuda, u Linksu je za 3800kn isao s 4500u.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice