Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.713
|
čitano: 13.029.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovanje, ekipa,

 

 Molim za malu pomoć, ne pratim više toliko kretanja po tržištu, a došlo vrijeme za novi lap, MAX 8k kuna, stoga, neki BEST BUY do te cifre, da bude do 15.6", a koristio bi se za sljedeće:

 

posao (mnogo Chrome TAB-ova i multitaskinga)

nešto malo gaminga (tipa COD, auto/moto i te šeme, nije da provodim vrijeme, ali volim se zabaviti)

multimedija (netflix)

 

Hvala, lp.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 12:11 (mfire).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, treba mi laptop za programiranje. Gledam ThinkPad 4th gen (Procesor Intel Core i7 6600U; 16GB memorije; 256 GB SSD: display 14.0″ 1920×1080 Full HD) za 4.200,00 kn s garancijom ili da uzmem nešto novije a bolje?
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

treba mi laptop do 7k kuna, min uvjeti 15inch, ssd 512, 8 RAM
.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 16:00 (Skeios).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

10 poruka i 0 preporuka. Ljudi citajte u temi, vec su odgovorene vecine vasih pitanja u vezi izbora laptopa.

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
3 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ivanoile kaže...

10 poruka i 0 preporuka. Ljudi citajte u temi, vec su odgovorene vecine vasih pitanja u vezi izbora laptopa.

 Poanta je da netko tko aktivno prati temu i/ili tržište odgovori ljudima koji to ne čine baš zato da ovi ne moraju puno čitati.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Padobranac82 kaže...
ivanoile kaže...

10 poruka i 0 preporuka. Ljudi citajte u temi, vec su odgovorene vecine vasih pitanja u vezi izbora laptopa.

 Poanta je da netko tko aktivno prati temu i/ili tržište odgovori ljudima koji to ne čine baš zato da ovi ne moraju puno čitati.

Samo na ovoj stranici, 4 ljudi pita laptop do 4k kuna, mislim cemu to kada su ta pitanja odgovorena xy puta sigurno unutar 5-10 stranica, znaci 5min citanja. 

 

Vecina upita je ovdje varijacija laptopa od/do xxxx kuna. Dakle ako netko trazi laptop od 4 do 5 tisuca kuna, neka procita zadnjih xy stranica, nije se puno promjenilo, a preporuka ce opet biti ista.

 

Pa ne da se ljudima ovdje svaki dan citat tude upite, nisu placeni za to. I ja sam pitao koji laptop, ali sam citao prije i poslije upita temu i dosao do zakljucka koji model je okej.

 

Ako ljudi sami ne zele potrosit vrijeme, nece nitko drugi za njih, ovo je forum, ne support centar. Koristite starije poruke, ima dobrih diskusija i savjeta, a i nabava.net ima dobre filtere.

 

 

 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 19:54 (ivanoile).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Deset stranica je bliže 40 minuta čitanja nego 5 minuta čitanja.

 

No veći je problem što čak i kad bi relativno brzo pronašli odgovor, vjerojatno mnogi nisu toga svjesni i čini im se da bi mogli čitati unedogled.

 

Nabava.net je odlična ako imaš neko predznanje, ali zamisli samo kako se neinformatičar osjeća kad vidi više od stotinu modela procesora različitih mana i prednosti, a ni guglanjem ne možeš saznati koji je bolji osim u slučaju da su bitno različitog cjenovnog ranga ili generacije.

 

Ja sam utrošio tko zna koliko sati guglajući nešto što je vjerojatno općepoznato nekome tko se iole razumije u laptope.

 

Čitanje je uvijek korisno, ali glavna prednost foruma je što si u kontaktu s drugima, a ljudi su takvi da se bolje osjećaju u pogledu svog odabira ako ga netko osobno preporuči, pa sve i da nema bitne razlike među proizvodima koji ga zanimaju.

U suprotnome je bolji izbor od čitanja ove teme jednostavno guglati "najbolji laptop za... / do..." i slično.

 

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Padobranac82 kaže...

Deset stranica je bliže 40 minuta čitanja nego 5 minuta čitanja.

 

 

 Kolega, citaj prvu stranu ovog podforuma:

 

Imas objavu od moderatora da se ne otvaraju teme sa "laptop do xxxxx kuna" nego da se citaju starije teme, taj savjet takoder vrijedi i za poruke unutar ove teme.

 

Nece nitko citat umjesto ljudi, posebni zahtjevi jos ajde(CAD, gaming i sl.), ali generecki zahtjevi za laptop do 4-5k kn gdje je izbor relativno malen nemaju smisla. Tim vise sto kroz poruke ce biti bolje objasnjeno nego da sad netko pukne link i kaze: "Kupi ovaj".

 

Pa ti sad na 100 cuda, zasto taj, zasto ne ovaj?, pa ovaj ima ovo, meni treba ovo, a jel ovaj valja isto?, mogu li s ovim ovo?

Ima xy slucaja gdje ljudima preporucis jedno, oni kupe drugo, pa ne da se ljudima onda vise ni pisat, uzalud pisanje ako ce ovaj opet po svom.

 

Nema nista lose u DYOR, nauci se nesto vise, a s obzirom da je sve to do 5k kn jako slicno, nece nitko bit ultra zakinut sto god da uzme. (logikom, nezahtjevni korisnik, da je zahtjevniji bi znao nesto vise) 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 13:59 (ivanoile).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Uzeo sam HP.
Hvala
Gale
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Danas me nakon 9 godina, puno rada i puno nadogradnji, napustila moja Dellova ljubav. Trebao bih je zamijeniti što prije jer mi je prijeko potrebno.

 

Uvjeti: mora vrtiti Photoshop (opcionalno light video edit u Premieru, ono, oglasi za Instagram, nikakve 4k 8k sheme i slično i Illustrator) bez da osjetim potrebu da ga odvalim od zid. Također, web dev radim u VS codeu, ali ako vrti PS, vrti i to. 13 ili 14 inča je must, budući da ide na eksterni monitor, a jako mi je bitno da je lagan i prenosiv jer ću ga koristiti i za faks. Preferiram Intel, ali nisam nesklon i preći na Ryzen ako ću osjetiti značajan napredak u performansama. I mora biti nov, njuškalo i slično me ne zanima.

 

Budžet: do 7000 kuna (mogu se rastegnuti do 7500). Plaćam kešom.

 

Ps. Ima li netko M1 Macbook Air i isplati li se dati 9000 kn za base model kad ga uspoređujemo s Windows laptopima traženih karakteristika u tom istom cjenovnom rangu?

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

krivi post. obrisano.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 10:57 (smola3005).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim neki laptop do 5000 kuna za multimediju, za korištenje photoshopa i lightrooma. Bilo bi super da ima SSD.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzmi ovog sa gornjeg linka dok još nije rasprodan. 

Po mogućnosti dodaj još 8gb rama i vozi. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Worgen000 kaže...

Tražim neki laptop do 5000 kuna za multimediju, za korištenje photoshopa i lightrooma. Bilo bi super da ima SSD.

 Kako misliš "bilo bi super da ima SSD"? Najveća greška bi ti bila kupiti laptop ili komp bez SSD-a.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

uzeo bih laptop te bi trebao vašu pomoć slaganja konfiguracije. Znam da ima dosta postova sa već odabranim laptopima ali isto tako znam da se cijene mijenjaju, a i izlaze novi modeli pa bi molio da mi pomognete uzeti najbolje u ovom trenutku.

Na laptopu bi se vrtio Revit, AutoCad te Photoshop sa video editiranjem. Ovi softveri će se vrtit intezivno pa to uzmite u obzir. 

Budžet je 8500.000 kn, no ukoliko je velika razlika mogu se protegnuti još par sto kn za nešto dosta bolje. 

 

Gledo sam Asus Tuf A15 sa Ryzen 7 4800H i 16gb rama i gtx1650ti 4gb te sam vidio da za istu cijenu se prodaje laptop sa ryzen 5 i 8gb rama. Zanima me u čemu je fora?! 

Primjer: 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-tuf-a15-fa506ii-al010-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650ti-4gb-15-6-ips-144hz-fhd-freedos-sivo-015000510 

vs

https://www.hgshop.hr/laptop-acer-nitro-5-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-ti-4gb-15-6-fhd-freedos-nh-q9hex-00j/proizvod/284927 

 

 

Zahvaljujem unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MacBook Pro 2014.godiste, dc i5 (2.6), 8gb ram..ima li ko kakva iskustva? Jel se isplati za nekakvih 400€?
Primarno za surfanje, microsoft office i sl..
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozzz ekipa treba mi savjet. Kupujem laptop treba mi najvise za office i surfanje. Tu i tamo mozda kakva igrica ali nesto jednostavnije. Znaci nista prezahtjevno. Najvise sam gledao hp. Mozete li mi reci vrijedi li ovo tih para ili se moze naci slicna konfiguracija za manje love. 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=18688

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tincha kaže...
MacBook Pro 2014.godiste, dc i5 (2.6), 8gb ram..ima li ko kakva iskustva? Jel se isplati za nekakvih 400€?
Primarno za surfanje, microsoft office i sl..

Ovisi o stanju u kojem je, ako je baš kao nov i baterija nije odradila svoje onda se može razmisliti o toj cijeni, ali prije će biti da je baterija na kraju ili već odradila svoje, upitno je u koje je stanju tipkovnica, a znao im se i oguliti zaštitni sloj sa ekrana.

 

Macbook Pro drži cijenu, ali računaj da je to ipak 7 godina star uređaj. Osobno ne bi dao više od 2500kn za njega i to uz uvjet da je u odličnom stanju.

 

Raditi će ok za to za što si nabrojao, to nije problem.

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim laptop do 4000kn koji će se koristiti za školu, surfanje i gledanje serija.

Mislila sam uzeti ovaj, no ako za tu cijenu mogu dobiti više voljela bih vaše prijedloge :)

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
garb1 kaže...

Tražim laptop do 4000kn koji će se koristiti za školu, surfanje i gledanje serija.

Mislila sam uzeti ovaj, no ako za tu cijenu mogu dobiti više voljela bih vaše prijedloge :)

Hvala unaprijed!

 mislim da ti je to odlicno za tu cijenu... ako ga nađeš

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ranko_du kaže...

Pozzz ekipa treba mi savjet. Kupujem laptop treba mi najvise za office i surfanje. Tu i tamo mozda kakva igrica ali nesto jednostavnije. Znaci nista prezahtjevno. Najvise sam gledao hp. Mozete li mi reci vrijedi li ovo tih para ili se moze naci slicna konfiguracija za manje love. 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=18688

 ne vrijedi,

 

ako možeš bez windowsa onda ovako nesto:

 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Asus-VivoBook-15-M513IA-WB514%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000371085?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

bolji procesor, bolja integrirana grafika, bolji ekran ...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

eh, nema ga vise. isti takav je u ostalim ducanima minimalno 4000kn, a na mall.hr sam pronasla ovo za 4077kn. koji da izaberem?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
garb1 kaže...

Tražim laptop do 4000kn koji će se koristiti za školu, surfanje i gledanje serija.

Mislila sam uzeti ovaj, no ako za tu cijenu mogu dobiti više voljela bih vaše prijedloge :)

Hvala unaprijed!

 

Za nabrojano ovo ti je odličan izbor:

https://www.abrakadabra.com/Katalog-Racunala-i-periferija-Prijenosna-i-tablet-racunala/GemiBook-Pro/p/W00FYSE

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zaboravio napisati da mi treba laptop za rad( word,excel) , surfanje, youtube, a igre ne igram . Bitno da ima windowse . Ako imate neki prijedlog do 5500 kuna 😁.
Hvala
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice