Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.035.216
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Keano16 kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Molim hitno preporuku za nesto izmedju ~ 14000 - 15000 kn (naravno moze i manje)

14"
bez toucha/olovke
da nije Lenovo (bljuje mi se od pomisli)
min 16 GB RAM / 512GB ili 1 TB SSD
Windows 10

Nisam siguran UHD ili FHD... Sada imam UHD i nisam bas siguran da je opravdano ako guta bateriju.

Namjena je uredski rad, Chrome s 20 tabova, uz to ponekad Photoshop, Illustrator i sl. Obrada slika, video nikada.

 

Kako kotira Huawei? https://www.hgshop.hr/laptop-huawei-matebook-x-pro-i7-10510u-16gb-1tb-ssd-mx250-2gb-13-9-uhd-touch-win-10-machc-wae9b/proizvod/280679

 

Ili Asus, npr: https://egarner.hr/shop/cijena/asus-zenbook-14-ux425ja-hm057t-14.0-full-hd-intel-i7-1065g7-32-gb-ram-2-tb-ssd-windows-10-sivi?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Za manje para (8.780 kn) možda bolje ovo:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-zenbook-um425ia-hm101t-cijena-14-1920x1080-amd-ryzen-7-4700u-512gb-ssd-120493871

Ovaj AMD-ov procesor ima 8 jezgri brži je i štedljiviji od Intela kojeg si naveo.

A sam Zenbook je kvalitetne izrade i tanak, samo što mu RAM nije nadogradiv (16 GB) i nema dodatnu grafičku.

Da sebi kupujem, takvo bih nešto uzeo.

Postoje i zanimljivi modeli sa dva ekrana i dosta pomažu u produktivnosti, ako nije spojen na vanjski monitor, ali sa >16 GB RAM-a su preskupi. Ako te interesira googlaj "Asus Zenbook Duo".

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 11:07 (EricCartman).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ali Team Media i eGarner trže laptope za Njemačko tržište i mislim da ih nemaju na stanju, nego po narudžbi dobavljaju...

 

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...
Keano16 kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Molim hitno preporuku za nesto izmedju ~ 14000 - 15000 kn (naravno moze i manje)

14"
bez toucha/olovke
da nije Lenovo (bljuje mi se od pomisli)
min 16 GB RAM / 512GB ili 1 TB SSD
Windows 10

Nisam siguran UHD ili FHD... Sada imam UHD i nisam bas siguran da je opravdano ako guta bateriju.

Namjena je uredski rad, Chrome s 20 tabova, uz to ponekad Photoshop, Illustrator i sl. Obrada slika, video nikada.

 

Kako kotira Huawei? https://www.hgshop.hr/laptop-huawei-matebook-x-pro-i7-10510u-16gb-1tb-ssd-mx250-2gb-13-9-uhd-touch-win-10-machc-wae9b/proizvod/280679

 

Ili Asus, npr: https://egarner.hr/shop/cijena/asus-zenbook-14-ux425ja-hm057t-14.0-full-hd-intel-i7-1065g7-32-gb-ram-2-tb-ssd-windows-10-sivi?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Za manje para (8.780 kn) možda bolje ovo:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-zenbook-um425ia-hm101t-cijena-14-1920x1080-amd-ryzen-7-4700u-512gb-ssd-120493871

Ovaj AMD-ov procesor ima 8 jezgri brži je i štedljiviji od Intela kojeg si naveo.

A sam Zenbook je kvalitetne izrade i tanak, samo što mu RAM nije nadogradiv (16 GB) i nema dodatnu grafičku.

Da sebi kupujem, takvo bih nešto uzeo.

Postoje i zanimljivi modeli sa dva ekrana i dosta pomažu u produktivnosti, ako nije spojen na vanjski monitor, ali sa >16 GB RAM-a su preskupi. Ako te interesira googlaj "Asus Zenbook Duo".

 

Hvala puno na savjetu. Jucer sam detaljno proucavao ZenBook i ExpertBook seriju... I dosao do zakljucka kako je ExpertBook ipak bolja za mene. Ovaj model ima i graficku i vise RAM-a, kako si i napisao. Razlika u cijeni je velika, ali to u ovom slucaju nije upitno.

 

P.S. Pogledao sam i Duo seriju, nije za mene.

 

Javim kakav je ExpertBook za koji tjedan :)

 

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dosao ExpertBook..... s US layout tipkovnicom. Wtf? Zar uvoznik to nije morao prebaciti na HR?

 

U zadnjih 4-5 godina kroz moje ruke je proslo cca 200 laptopa, pa i ASUS-a, svi s HR  layoutom

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2021 8:49 (Keano16).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

koji je to model, imaš link na specke za taj EyxpertBook ?

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

Trebam savjet jer nisam najbolji u informatici. 
Trazim laptop koji bi koristio doslovno za filmove, sufranje i office.

S cijenom ne bi prelazio 3500kn. 
Prijatelj mi je rekao da gledam uzet Ryzen, 128-256SSD, Acer, Asus ili Lenovo,

a ostalo po zelji, ali zanima me i vase misljenje.

Ekran ne bi manji od 14" a ni veci od 15".

Ja sam s tim uputama dosao do ovog laptopa pa zelim vidit sto vi mislite o tom?

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-m509da-br771-cijena-156-1366x768-amd-ryzen-3-3250u-256gb-ssd-127355591

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Truba.74 kaže...

Pozdrav svima,

 

Trebam savjet jer nisam najbolji u informatici. 
Trazim laptop koji bi koristio doslovno za filmove, sufranje i office.

S cijenom ne bi prelazio 3500kn. 
Prijatelj mi je rekao da gledam uzet Ryzen, 128-256SSD, Acer, Asus ili Lenovo,

a ostalo po zelji, ali zanima me i vase misljenje.

Ekran ne bi manji od 14" a ni veci od 15".

Ja sam s tim uputama dosao do ovog laptopa pa zelim vidit sto vi mislite o tom?

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/asus-m509da-br771-cijena-156-1366x768-amd-ryzen-3-3250u-256gb-ssd-127355591

 

Hvala

 

Idealno za to što si nabrojao, filmovi, surfanje i office.

LINK

 

Taj ASUS ni pod razno, ima Ryzen koji je jači od Intela koji ima model koji sam stavio, ali ti to u korištenju nećeš previše primijetiti. S druge strane taj laptop ima loš display sa užasnom rezolucijom 1366 x 768 na 15.6" je po meni u 2021. godini baš loše. Usporedbe radi ovaj laptop sa mog linka ima 14" fullHD display 1920 x 1080 sa odličnom IPS matricom i dobrim osvjetljenjem, daleko boljim od tog ASUSA. To je nešto što ćeš sigurno primijetiti kod gledanja filmova i općenito u radu. Da ne govorim da taj ASUS sa 200 nitsa vani na suncu teško možeš koristiti.

 

Još je i 40% teži, glomazniji, deblji... nema windows 10, pa ih trebaš kupiti i instalirati, što ti može isto biti problem s obzirom da ti informatika nije jača strana.

 

Ako te nije strah naručiti iz vani, možeš iz Španjolske dobiti još bolji model, za oko 2700kn.

LINK

LINK

Samo tada računaj da u slučaju problema ili kvara šalješ laptop u Španjolsku na servis.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Keano16 kaže...

Dosao ExpertBook..... s US layout tipkovnicom. Wtf? Zar uvoznik to nije morao prebaciti na HR?

 

U zadnjih 4-5 godina kroz moje ruke je proslo cca 200 laptopa, pa i ASUS-a, svi s HR  layoutom

Svašta. Za te novce bi trebao pjevati hrvatski, a ne da nema HR layout.

Uzmeš jeftinog Kineza od 3000kn i dobiješ HR layout.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala ti na komentaru.
Svakako odustajem od ovog Asusa nakon objasnjenja.

Iskreno Chuwi sam zaobilazio, ali vidim da ima dobre recenzije i mogao bi bit moj izbor.

pozz

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kako se zove laptop koji ispod zaslona ima onaj touchpad?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dakle kupnja laptopa nikad nije bila gora za cca 4000 4500kn imas integriranu graficku... 

A kad se sjetim 2015 neki acer uzeo bratu sa i3 840m 2gb 4gb rama i 1tb hdd e i ekran bio u full hd...  

A danas o takvim speckama mogu samo imat mokre snove ili izdvojit 9000kn... Sto se dogada sa laptop trzistem? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Horatio_Hornblower kaže...

Dakle kupnja laptopa nikad nije bila gora za cca 4000 4500kn imas integriranu graficku... 

A kad se sjetim 2015 neki acer uzeo bratu sa i3 840m 2gb 4gb rama i 1tb hdd e i ekran bio u full hd...  

A danas o takvim speckama mogu samo imat mokre snove ili izdvojit 9000kn... Sto se dogada sa laptop trzistem? 

 

Trziste je trenutno dosta lose ali imas za 4500kn isto acer aspire sa i5 4/8 na 4.2ghz i geforce MX230.Solidan upgrade za starog i3 4030u 2/4 1.9ghz.

Sjecam se da je moj bratic imao Asus-a sa i5 i 840m vrtio je Smite, company of heroes 2, bf3/4 koji je tad bio aktualan vrtio bi isto bez problema.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Keano16 kaže...

Dosao ExpertBook..... s US layout tipkovnicom. Wtf? Zar uvoznik to nije morao prebaciti na HR?

 

U zadnjih 4-5 godina kroz moje ruke je proslo cca 200 laptopa, pa i ASUS-a, svi s HR  layoutom

Svašta. Za te novce bi trebao pjevati hrvatski, a ne da nema HR layout.

Uzmeš jeftinog Kineza od 3000kn i dobiješ HR layout.

 

Tocno to... Ali sto je tu je. Odlucio sam ga ipak zadrzati.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Također pratim malo tržište laptopa i stvarno je čudno s cijenama. Ja sam ovog Acer uzeo početkom 2017. godine. Ubacio još jednu pločicu od 4 gb i NVME SSD za moje potrebe super radi surfanje, office i u zadnje vrijeme Solidworks također gura. Jedina stvar je ekran koji je TN ali i to se riješi IPS panel bude oko 80€ s gammut 72% što je sigurno bolje od TN matrice.

Napravio također undervolt i SST upalio pomoću Throttlestop programa.

 

Uglavnom sad kad gledam za 3700 kn teško je potrefiti da ima grafičku odvojenu laptop i još da je procesor donekle dobar - i3 ne mislim da je nešto specijalno ali opet bolje posluži svrsi.

 

Sad i ako bi i mijenjao ne znam što bi uzeo čak bi išao na rizik možda i uzeo Redmibook 16.

 

Ovo se isto čini dobar laptop: https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-CoreBook-X.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 22:58 (robert993).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzas po nekoj onda logici moj Samsung  sa pentium b980 radeonom hd7670m ssd 256 8gb rama i hd ready zaslonom koji je 2013 placen 3300 kn sad vrijedi bar 2000 jer kad gledam sto se prodaje za 3 4 tisuce kune shvatim da je moj laptop jos i dalje izvrstan... 

Ovo je bas sramota cijene su nebu pod oblake isle i5 laptop sa integriranom grafom 256gb ssd i 8gb rama i full hd neznam matricu dode cirka 5000 kn...  Susjed kupio taj neki Lenovo  gledam specifikacije i ne vjerujem... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Novi Asus TUF je stigao u Srbiju na tržište. Specifikacija je Ryzen 5800h i RTX 3070 za 190 000rsd. Kad preračunam u kune bude ispod 13 000hrk.

Sad ono što je bitno za uočiti oko cijene je pad cijena koji dolazi s novim laptopima, za ovakav laptop bih očekivao da je 15k + na hr tržištu.
Koliko sam razumio kolege na forumu koji uspoređuju cijene u Srbiji i Hrvatskoj, u Hr su cijene IT opreme niže. Tako da na novu generaciju očekujem nekakav blagi pad cijena kad dođu u Hrvatsku.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bur33k kaže...
Novi Asus TUF je stigao u Srbiju na tržište. Specifikacija je Ryzen 5800h i RTX 3070 za 190 000rsd. Kad preračunam u kune bude ispod 13 000hrk.

Sad ono što je bitno za uočiti oko cijene je pad cijena koji dolazi s novim laptopima, za ovakav laptop bih očekivao da je 15k + na hr tržištu.
Koliko sam razumio kolege na forumu koji uspoređuju cijene u Srbiji i Hrvatskoj, u Hr su cijene IT opreme niže. Tako da na novu generaciju očekujem nekakav blagi pad cijena kad dođu u Hrvatsku.

 Stigao je i u HR evo u Instaru.Cijena 13.156KN https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-gaming-tuf-a17-fa706qr-hx004t-173-fhd-ips-144hz-amd-ryzen-7-5800h-up-to-43ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-rtx3070-8gb-no-odd-win-10-2-god/asu%2Dfa706qr%2Dhx004t/product/

 

Ne znam kakve je kvalitete taj laptop inace su ASUS TUF zadnjih generacija dosta prosjecni.Unutra je 95w 3070 ,kazu da se laptop dosta brzo zagrije i sav je od plastike.Display panel je upitne kvalitete, zvucnici takoder , ne znam kakva je WLAN kartica unutra.Daje u prosjeku 20fpsa vise od proslogodisnjeg modela sa 4800H i GTX 1660ti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2021 10:02 (MGloc).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Svi laptopi sto se malo griju iznad prosjeka ce odradit garanciju a nakon toga je ruski rulet...  Sto mi je neshvatljivo jer pricamo od laptopu vrijednom skoro pa 2k eura... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Truba.74 kaže...

Hvala ti na komentaru.
Svakako odustajem od ovog Asusa nakon objasnjenja.

Iskreno Chuwi sam zaobilazio, ali vidim da ima dobre recenzije i mogao bi bit moj izbor.

pozz

 Kako ga nećeš zaobilaziti kad se zove Chuwi. 

Ja sam se isto mislio da je u pitanju nekakva igračka, ali kad ga uzmeš u ruke stvarno se iznenadiš i oduševiš što se dobije za tu cijenu.

Prvi sam platio oko 1500kn, više se ne sjećam točno, i računao da sam bacio novce, koristio sam ga 4 godine i sada ga frendica koristi dalje, radi kao i prvi dan. Baterija izgubila manje od 25% kapaciteta u 4 godine.

 

Ako uzmeš kod nas preko webshopa imaš 14 dana vremena za testiranje, pa ako ti se ne svidi lako ga vratiš nazad.

 

gamer88 kaže...

kako se zove laptop koji ispod zaslona ima onaj touchpad?

 Macbook Pro ako misliš na onaj Touch Bar na vrhu tipkovnice.

 

robert993 kaže...

Također pratim malo tržište laptopa i stvarno je čudno s cijenama. Ja sam ovog Acer uzeo početkom 2017. godine. Ubacio još jednu pločicu od 4 gb i NVME SSD za moje potrebe super radi surfanje, office i u zadnje vrijeme Solidworks također gura. Jedina stvar je ekran koji je TN ali i to se riješi IPS panel bude oko 80€ s gammut 72% što je sigurno bolje od TN matrice.

Napravio također undervolt i SST upalio pomoću Throttlestop programa.

 

Uglavnom sad kad gledam za 3700 kn teško je potrefiti da ima grafičku odvojenu laptop i još da je procesor donekle dobar - i3 ne mislim da je nešto specijalno ali opet bolje posluži svrsi.

 

Sad i ako bi i mijenjao ne znam što bi uzeo čak bi išao na rizik možda i uzeo Redmibook 16.

 

Ovo se isto čini dobar laptop: https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-CoreBook-X.html

 Redmibook je odličan stroj, šteta što ih nema kod nas.

Chuwi Corebook X je isto za svoju cijenu odličan, a i zanimljiv je kao hackintosh, vidim da je ekipa izbacila tutorial.

Meni osobno su super ovi modeli sa pasivnim hlađenjem za manje zahtjevne poslove, takav laptop bez problema nosiš bilo gdje sa sobom jer je malen, lagan, odličan display, nečujan i ima dobru bateriju.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Za ove nove modele Asus TUF sa RTX 3000 i Ryzen 5000 je Asus rekao da moraju ispraviti greške i razočaranje korisnika na prošloj generaciji.

Ali evo da pričekamo neke recenzije da li su što smanjili zagrijavanje i je li to sada bolji ekran.

A uostalom opet treba čekati neki R5600 sa RTX 3060 ili RX6600 model i vidjeti koja će biti cijena, a pitanje je kad će i takvi modeli doći,možda na kraju godine.

Jedva čekam da izbace iz ponude laptope sa gtx 1050, 1650 i 1650ti modelom jer to ne zaslužuje naziv gamerski.
SSD koliko si mi života uštedio...
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bur33k kaže...
Za ove nove modele Asus TUF sa RTX 3000 i Ryzen 5000 je Asus rekao da moraju ispraviti greške i razočaranje korisnika na prošloj generaciji.

Ali evo da pričekamo neke recenzije da li su što smanjili zagrijavanje i je li to sada bolji ekran.

A uostalom opet treba čekati neki R5600 sa RTX 3060 ili RX6600 model i vidjeti koja će biti cijena, a pitanje je kad će i takvi modeli doći,možda na kraju godine.

Jedva čekam da izbace iz ponude laptope sa gtx 1050, 1650 i 1650ti modelom jer to ne zaslužuje naziv gamerski.

Da kupujem danas laptop sa AMD radeon grafom za igranje uzeo bi ovo.Alternativa bi bio Legion sa GTX 1660ti.

Da nazalost sa GTX 1050 3gb (50w) malo sto se moze igrat a da bude ugodno za oci.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bi preporuku laptopa do 3500 kn +- 200 kn.

 

Koristio bi se vecinom za surfanje i gledanje netflix, youtube. Znam da ima Chuwi za manje love, ali nije laptop za mene tako da u ovom slucaju mora biti neki "BRAND".

 

Sad bas malo gledam ponudu: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=19268&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Mislio sam na ovoga preporuciti ima IPS ekran, SSD, Ryzen 3 3200U - tako da mislim da ce biti dovoljan za surfanje i netflix

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 0:28 (robert993).
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trebam laptop za ženu, MAX 4.200,00 KN (uzet ćemo vjerojatno na RATE)

15,6''

 

Koristit će se za: MS Office paket, Zoom, eeeeeventualno gledanje Netflixa ili filmova tu i tamo. U svakom slučaju, glavna zadaća laptopa će biti uredsko poslovanje, bez ikakve namjere za instaliranjem bilo kakvih igrica. Powerpoint prezentacije, webinari i sl je ono za što treba.

BEZ predinstaliranih Windowsa ili Office-a. Njih mogu sam instalirati.

 

Znam da su cijene trenutno otišle u nebo, pa bih molio pomoć. Neki best buy za tu cijenu, da znam da ce raditi bez problema barem koju godinu.

 

Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 15:13 (Mikael1).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
3 asus x515ja
1 huawei matebook d15 r5
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.2.2021 20:05 (šćir).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neki laptop da je trajan i čvrst, da nije od meke plastike koja škripi savija se i sl. sa solidnim procesorom za oko cca 6000 kn?

 

Ostalo nije pretjerano važno (ekran, težina) ili nije uopće važno (baterija, zasebna grafička, OS).

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa! Uziman laptop preksutra, potrebe su rad u programima AutoCAD, Sketchup, Lumion najvise, Photoshop, Lightroom. Naiša san na jedan laptop koji odgovara uvjetima da ima 17.3", 16GB RAM, SSD, grafička kartica odvojena, Ryzen procesor. Zanima me je li za tu lovu (do 7k) to dobar odabir i ako iko zna koji mu je materijal kucista i takve detalje? 

 

https://www.hgshop.hr/laptop-asus-fx705dt-au029-ryzen-7-3750h-16gb-512gb-ssd-gtx1650-4gb-17-3-fhd-noos-90nr02b2-m00480/proizvod/291518

Hvala unaprid!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 21:32 (eloc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

IdeaPad 5 15ARE05 piše na stranici proizvođača da je IPS.

ASUS X515JA ne piše, ali piše na nekim oglasima prodavača da je IPS.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi,

neki laptop do 4000 kuna. Potreban za starije ljude znači isključivo surfanje po internetu i slične stvari, pokušano sa tabletom ali nije baš išlo...

Možda ovo Acer Apire 3  Ryzen 7 3700U, 8GB, 512GB SSD, Radeon Vega 10

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice