Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.041.245
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pitao sam neki dan za savjet za laptop, jbg u međuvremenu je prosla akcija...hvala na odgovoru

Zanima me razlika između ova 2? Koji je bolji i zasto? Da li da uzmem samo Ideapad 3 kad nisam stigao Ideapad 5 ili da pricekam opet neku akciju za Ideapad 5? Ne zuri mi se nigdje tako da mogu pricekat Ideapad 5, ali opet, ako nema razlike onda mogu uzeti i Ideapad 3. Unaprijed zahvaljuem na odgovorima :D

https://www.mikronis.hr/Proizvod/7766 https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007TSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-4300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000325917
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mark1124 kaže...
Pitao sam neki dan za savjet za laptop, jbg u međuvremenu je prosla akcija...hvala na odgovoru

Zanima me razlika između ova 2? Koji je bolji i zasto? Da li da uzmem samo Ideapad 3 kad nisam stigao Ideapad 5 ili da pricekam opet neku akciju za Ideapad 5? Ne zuri mi se nigdje tako da mogu pricekat Ideapad 5, ali opet, ako nema razlike onda mogu uzeti i Ideapad 3. Unaprijed zahvaljuem na odgovorima :D

https://www.mikronis.hr/Proizvod/7766https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007TSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-4300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000325917

 

4500u je znacajno jaci procesor, zatim Ideapad 5 ima bolji ekran, bolje kuciste, osvjetljenu tipkovnicu i citac otiska prsta. To mi se cini to od bitnijih razlika. Ja osobno cekam ponovnu akciju ako se ne odlucim ici na manji 14" laptop (Swift 3).

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hm, ali po ovim specifikacijama na linkovima koje sam stavio i Ideapad 3 i Ideapad 5 imaju 4300U,a ne 4500U 🤔

Znaci, svakako je bolje cekati da Ideapad 5 bude na akciji? Inace, jel se moze sto bolje uzet za 3 soma kuna ili je to to?
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mark1124 kaže...
Hm, ali po ovim specifikacijama na linkovima koje sam stavio i Ideapad 3 i Ideapad 5 imaju 4300U,a ne 4500U 🤔

Znaci, svakako je bolje cekati da Ideapad 5 bude na akciji? Inace, jel se moze sto bolje uzet za 3 soma kuna ili je to to?

 

Ma meni je cijelo vrijeme u glavi onaj za 3600kn s akcije koji ima 4500U 

Bas mi zao ko cucku sto ga nisam piknuo...

A sigurno je bolje cekat ako ti se ne zuri pa ubost dok je bolja prilika, taj s ekupi linka je bio 3000 na akciji, mada ni za 3400kn nije losa kupnja. A 3 vs 5 sam ti naveo razlike, meni je osvjetljena tipkovnica presudna pa zato gledam 5 seriju.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ak su već došli novi laptopi, šteta uzet nešto slabije ispod 4500U, proc je zvjer za te pare kad je na akciji bio laptop iako ni za 4k kn malo više nije loš izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da a za 100-200e vise imas Klik ,naravno ako ti je potrebna jaca odvojena grafa, 2x M.2 slot , 120hz ips display.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 22:51 (MGloc).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Još jedno pitanje, uzeti Ryzen 5 ili nešto od intela. Što gledati od Intela?

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...
mark1124 kaže...
Pitao sam neki dan za savjet za laptop, jbg u međuvremenu je prosla akcija...hvala na odgovoru

Zanima me razlika između ova 2? Koji je bolji i zasto? Da li da uzmem samo Ideapad 3 kad nisam stigao Ideapad 5 ili da pricekam opet neku akciju za Ideapad 5? Ne zuri mi se nigdje tako da mogu pricekat Ideapad 5, ali opet, ako nema razlike onda mogu uzeti i Ideapad 3. Unaprijed zahvaljuem na odgovorima :D

https://www.mikronis.hr/Proizvod/7766https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-5-15ARE05%2C-81YQ007TSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-3-4300U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000325917

 

4500u je znacajno jaci procesor, zatim Ideapad 5 ima bolji ekran, bolje kuciste, osvjetljenu tipkovnicu i citac otiska prsta. To mi se cini to od bitnijih razlika. Ja osobno cekam ponovnu akciju ako se ne odlucim ici na manji 14" laptop (Swift 3).

 Pazi - Swift 3 ima samo jedan slot - dakle nema dual channel memorije...

 

Ideapadi - sva memorija je zalemljena, ali uvijek ju upare u dual channel, pa ako misliš da će ti trebati više RAMa (standard je 8 GB) moraš takvog naći..

 

od nadogradnje - EVENTUALNO ako imaš manju bateriju ima SATA utor za dodatni disk/SSD 

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma da, ja sam planirao u nedjelju navečer uzeti taj IdeaPad 5 za 3 soma, ali sam se vratio doma nakon ponoći

I onda vidim da je 3600, a sad trenutno je 3400. Glupo mi je sad davati 400 kn više, a sigurno će opet staviti....

Ali generalno  ( naravno kad se poklope malo bolje akcije), jel mogu naći nešto bolje od IdeaPad 5- 4300U, 8 gb Rama, 512 SSD, a da se cijena mota oko 3000 kn?

5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mark1124 kaže...

Ma da, ja sam planirao u nedjelju navečer uzeti taj IdeaPad 5 za 3 soma, ali sam se vratio doma nakon ponoći

I onda vidim da je 3600, a sad trenutno je 3400. Glupo mi je sad davati 400 kn više, a sigurno će opet staviti....

Ali generalno  ( naravno kad se poklope malo bolje akcije), jel mogu naći nešto bolje od IdeaPad 5- 4300U, 8 gb Rama, 512 SSD, a da se cijena mota oko 3000 kn?

 

Imas u Instaru za 3200: https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-3-81w40068sc-156-fhd-amd-ryzen-3-4300u-up-to-37ghz-8gb-ddr4-512gb-/0657106/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

to je ideaPad 3, a ne 5!

Ju je je? Je ju je!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dakle, mene zanima može li jedan prosječni korisnik srednje životne dobi koji laptop koristi za facebook, čitanje knjiga, gledanje filmova na HBO I NETFLIX-u, plaćanje računa i slične stvari uopće primjetiti razliku između npr ryzen 3 i ryzen 5 procesora, ili ekrana IPS ili TN (možda sam nešto krivo napisala ali razumijete o čemu pričam) i slično?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razliku između ekrana će primjetiti, razliku između procesora, za navedene aktivnosti, neće!

 

Ali, ako se može, ili ako razlika u novcu nije prevelika, bolje je ici na jači procesor ako se laptop misli koristiti neko duže vrijeme.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi!

 

Nakon gotovo 20 godina se (nažalost iz zdravstvenih razloga) vraćam na neko vrijeme podužem sjedenju pred kompjuterom :-)

 

E sad, budući da više ne igram kao prije 7-10 godina, planiram uzeti laptop koji će mi služiti u svakodnevici, ali bi tu i tamo htio odigrati koju igru (ne nužno AAA). Od igri koje pikiram najviše, to bi bile Rocket League, FM 2020, FIFA 2020, možda koji RPG ala Fallout, možda me opere i da odigram opet partiju CS-a, neke starije igre isto, a ne znam, svašta pomalo.

 

Uglavnom, njuškao sam malo ove dane i došao do zaključka da bi većinu tih stvari mogao vrtiti Ryzen 5 (3500U) sa Vegom 8 (na low-med). Zanima me da li se za takve stvari isplati rađe uzeti neki Ryzen sa integriranom graf. ili možda neki drugi sa bilo kakvom zasebnom grafičkom? Budžet mi je max. 4000 kn, ali bilo bi poželjjno i niže   Razmišljao sam nešto kao otprilike ovo  ili ovaj sa posebnom grafom?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam preporuku za laptop do 4000 (ako može i jeftinije).

Potreban je za faks, online nastavu, autocad, nisam dobio neki pretjerani input jer cura traži, uglavnom onaj tipičan zahtjev: da je dobar i jeftin :D

Hvala!

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako vam se cini ovaj asus?

 

ASUS X509JA-wb511 4500kn

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

momci, evo za 3400 kn:

 

IdeaPad5_R4300u

 

inače ak se da  malo rastegnuti, malo iznad 4000 je s Ryzenom 4500u

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 13:24 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim hitan savjet Lenovo Y520 ili ASUS ASUS FX502V?

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jedna mama kaže...
Dakle, mene zanima može li jedan prosječni korisnik srednje životne dobi koji laptop koristi za facebook, čitanje knjiga, gledanje filmova na HBO I NETFLIX-u, plaćanje računa i slične stvari uopće primjetiti razliku između npr ryzen 3 i ryzen 5 procesora, ili ekrana IPS ili TN (možda sam nešto krivo napisala ali razumijete o čemu pričam) i slično?

Kako je kolega napisao, razlika u procesoru se vjerojatno neće primijetiti, ali u displayu hoće.

 

Za to što ste naveli idealan je Chuwi Lapbook Pro za 3000kn, bolje nećete pronaći, izvrstan ekran, kućište od magnezija, osvjetljenje tipkovnice, lagan i kompaktan, SSD disk, dobra baterija.

Imamo i posebnu temu za više informacija:

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/chuwi-prijenosna-racunala-laptopi/276977.aspx

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Koliko je uopće bitno to što piše 200 nit ili 250 nit? Ove lenovo što se preporučaju većinom 200,220,250 nit. Je su li to dobri ekrani ili? Ako sam dobro shvatio to uopće. Rijetki su ips ako se ne varam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariclius kaže...
Koliko je uopće bitno to što piše 200 nit ili 250 nit? Ove lenovo što se preporučaju većinom 200,220,250 nit. Je su li to dobri ekrani ili? Ako sam dobro shvatio to uopće. Rijetki su ips ako se ne varam.

Nit je jedinica za označavanje svjetline, znači što više nita ima to ima jaču/veću svjetlinu što je poželjno za gledanje npr. na jakom suncu. Međutim to ne znači automatski da je u pitanju dobar i kvalitetan ekran jer je to samo jedna od bitnih komponenata.

 

Druga bitna je preciznost boja, obično se navodi koliko pokriva Adobe RGB spektra, što više pokriva to je u stanju prikazati preciznije i točnije boje.

 

Zatim imamo matricu TN, IPS, VA i slično.. IPS je idealan za precizan prikaz boja i ima odličan kut gledanja, ali recimo za gejmanje je obično TN bolji izbor jer ima bolji odziv i uz to je dosta povoljniji od IPS matrice. Zato bi monitor trebalo birati prema namjeni jer svaki tip matrice ima svoje mane i prednosti.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ovaj chuwi šta smo kupili po meni extra ekran, baš užitak. Kakva je usporedba sa ovim lenovom što se većinom preporuča? Baš ekran me zanima zbog jedne osobe. Ja da si uzimam drugi gledao bi takav ekran da ima kao chuwi, ali vidim da negdje mora biti kompromisa pa je nešto slabije.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

Razliku između ekrana će primjetiti, razliku između procesora, za navedene aktivnosti, neće!

 

Ali, ako se može, ili ako razlika u novcu nije prevelika, bolje je ici na jači procesor ako se laptop misli koristiti neko duže vrijeme.

 

Ali realno gledano, prosjecni korisnik ce razliku primjetiti samo side-by-side, a TN ce mu sam po sebi vrlo vjerojatno biti sasvim zadovoljavajuc. 

 

Stric_Jura kaže...

 Pazi - Swift 3 ima samo jedan slot - dakle nema dual channel memorije...

 

Ideapadi - sva memorija je zalemljena, ali uvijek ju upare u dual channel, pa ako misliš da će ti trebati više RAMa (standard je 8 GB) moraš takvog naći..

 

od nadogradnje - EVENTUALNO ako imaš manju bateriju ima SATA utor za dodatni disk/SSD 

 

Dobra informacija, mada dosad jos nikad nisam radio upgrade bilo cega na bilo kojem laptopu. 8GB mi se cini dosta za narednih par godina, bar kad je laptop za internet/office/multimediju u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 15:49 (gamer34).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...
Jedna mama kaže...
Dakle, mene zanima može li jedan prosječni korisnik srednje životne dobi koji laptop koristi za facebook, čitanje knjiga, gledanje filmova na HBO I NETFLIX-u, plaćanje računa i slične stvari uopće primjetiti razliku između npr ryzen 3 i ryzen 5 procesora, ili ekrana IPS ili TN (možda sam nešto krivo napisala ali razumijete o čemu pričam) i slično?

Kako je kolega napisao, razlika u procesoru se vjerojatno neće primijetiti, ali u displayu hoće.

 

Za to što ste naveli idealan je Chuwi Lapbook Pro za 3000kn, bolje nećete pronaći, izvrstan ekran, kućište od magnezija, osvjetljenje tipkovnice, lagan i kompaktan, SSD disk, dobra baterija.

Imamo i posebnu temu za više informacija:

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/chuwi-prijenosna-racunala-laptopi/276977.aspx

 ali za iste novce dobije se Ryzen 4300u CPU koji je tri koplja iznad N4100 Celerona, a i duplo veći SSD, a opet taj njegov slabiji ekran je sasvim OK....

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

zanima me Vaše mišljenje koji laptop je kvalitetniji

Lenovo legion Y 540

Dell inspirion 3590

oboje imaju iste komponente

zanima me prije svega kvaliteta izrade

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mariclius kaže...
Ovaj chuwi šta smo kupili po meni extra ekran, baš užitak. Kakva je usporedba sa ovim lenovom što se većinom preporuča? Baš ekran me zanima zbog jedne osobe. Ja da si uzimam drugi gledao bi takav ekran da ima kao chuwi, ali vidim da negdje mora biti kompromisa pa je nešto slabije.

Velika, za klasu bolji display. Takav display obično imaš tek na 7-8kkn i više. Možda ima još koji izuzetak, ali ja ga nisam vidio.

 

gamer34 kaže...
BoTiA kaže...

Razliku između ekrana će primjetiti, razliku između procesora, za navedene aktivnosti, neće!

 

Ali, ako se može, ili ako razlika u novcu nije prevelika, bolje je ici na jači procesor ako se laptop misli koristiti neko duže vrijeme.

 

Ali realno gledano, prosjecni korisnik ce razliku primjetiti samo side-by-side, a TN ce mu sam po sebi vrlo vjerojatno biti sasvim zadovoljavajuc. 

Ovo ti je kao da kažeš da ti je doma HD ready zadovoljavajuće i razliku između HD ready i 4k vidiš tek kod usporednog gledanja. Je biti će mu sasvim zadovoljavajuće, ali u ovom slučaju ništa ne dobiva jačim procesorom, a za malo manje novaca ima daleko bolji display. Jednom kad probaš takav display svi ovi ostali iz low-budget segmenta izgledaju loše.

 

Da možeš doma imati 4k za iste novce kao i HD ready uz razliku da taj HD ready ima 10 funkcija više koje ti ne trebaju što bi odabrao?

 

Stric_Jura kaže...

 ali za iste novce dobije se Ryzen 4300u CPU koji je tri koplja iznad N4100 Celerona, a i duplo veći SSD, a opet taj njegov slabiji ekran je sasvim OK....

Ovisi što je korisniku bitno. Ideapad 5 sa Ryzenom je za svoju cijenu odličan uređaj, teško je nači nešto bolje. Dobije se Ryzen 4300U koji je duplo bolji od N4100.

 

U upitu je navedeno "koji laptop koristi za facebook, čitanje knjiga, gledanje filmova na HBO I NETFLIX-u...". Znači display je na vrhu liste. Po meni je tu display bitniji od jačine procesora koja se neće iskoristiti. 256GB SSD je za prosječnog korisnika više nego dovoljno, a ako baš nije za 350kn se ubaci 512GB.

 

Osim u displayu razlika je u dizajnu (izgledu), dimenzijama i težini. Kao da staviš Macbook Pro pored tog Lenova. Nekome to nije bitno, nekome je.

 

Nedavno sam podešavao novi Acer Aspire all-in-one Z24. Navodno ima IPS matricu i solidan i3-8100T koji je u rangu tog Ryzena 3 4300U. Računalo plaćeno 5000kn, to je nekakav low-budget stroj. Stavio ga uz Chuwia i MBP da napravim usporedbu, prvenstveno ekrana. Ne znam kakva je to IPS matrica koju Acer koristi, ali je daleko lošija nego na Chuwiju ili MBP. Razlika je baš velika. Već kad se gleda direktno postoji velika razlika, a sa strane je neusporedivo, kut gledanja kod Acera je nikakav, odmah se boje mijenjaju, svjetlina pada...

 

Uz to računalo stiže sa klasičnim HDD-om i unatoč tome očekivao sam da će pojesti Chuwija po pitanju brzine, ali ne da je sporije nego je to užas. Dizanje Windowsa traje bez pretjerivanja 2-3 minute. Nadogradnje, instalacije traju užasno dugo. Čudo koliko SSD doprinosi brzini, jer ovdje imamo duplo jači CPU, a računalo radi užasno sporo. Nekome će to biti ok, kao što će mu display biti ok, ali meni je nakon MBP i Chuwija to daleko lošije. Tako da SSD + lošiji CPU je u većini situacija bolja kombinacija od HDD + jači CPU.

Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vrijede li ovi entery level Zebook-ci te novce?

Uzeo sam si ova dva na pik. Komponente nisu bas nesto, ali je zato ultra portabilan i dobro napravljen.

 

Ovo mi je prvi izbor:

Asus ZenBook 14 UM431DA-AM010T

 

Ovaj mi se jako sviđa no jako mi je tesko opravdat tolko para za te komponente:

ASUS Zenbook UX425JA-WB301T

 

Molim vas da mi netko pomogne nac laptop do cca 6000kn. Poludit cu, vec danima gledam po ducanima, uspoređujem cijene, gledam benchmarkove kompomenti. Laptop mi uglavnom treba za faks, lagano programiranje, autocad i matlab. Ne treba biti nesto posebno jak. Bitno mi je da ima dobar ekran i da je prenosiv.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
SHELBY_09 kaže...

 Evo stigla 5ica (IdeaPad 5 15ARE05) s Ekupi. Moj kratki i siromašni osvrt za vrijeme instalacije windowsa i popratnih programa (ne ostaje meni). Prvo kad sam ga uzeo u ruke, razočaranje, nije aluminijsko kućište. Na ekupi i official stranici piše da je anodizirani aluminij, al meni nije takav dojam, niti po zvuku, niti po "hladnoći" aluminija. Da serazumijemo, jako je kvalitetno napravljeno, al materijal je upitan. S druge strane pozitivna stvar je ta što se cijeli donji poklopac lako skida (slika). U zadnje vrijeme kod svih proizvođača to nije praksa. Svaka čast lenovo. Nije laptop za mene pa ne želim otvarati da provjerim da isto vrijedi i za skidanje hladnjaka/ventilatora. Imam stari Lenovo G780 i to je savršen laptop za održavanje. Jako kvalitetni materijali i mijenjanje termalne u 10 min max.

Zaslon je tipičan TN. Svjetlina je ajmo reći prihvatljiva. Kut gledanja...TN, to je sve što trebam reći. Imam na zenbooku IPS sa 100% rgb, navikao sam na njega pa ne mogu baš biti objektivan. S obzirom na ostatak laptopa, ogotovo hardware, ovo je veliki minus.

SSD je isto kao u 3ci,M.2 512 GB - SKHynix. Tu nemam ništa posebno za nadodati, leti.

WiFi sam uspređivao s svojim zenbookom. Zenbook 67/10, Mbit, IdeaPad 5  66/7. Poprilično dobro s tim da je router daleko, a max brzina 70.

 

Pozadinsko osvjetljenje tipki je skroz ugodno i kvalitetno napravljeno. Rekao bi čak bolje nego na zenbooku. Ima dvije razine osvjetljenja.

Poprilično je tih i čini mi se da je hlađenje jako dobro odrađeno. Temperatura se kretala oko 40ak za vrijeme instalacija. Nisam pratio opterećenje procesora niti palio testove tako da tu ne mogu puno reći.

 

Ako izuzmemo ekran i upitan materijal kućišta ovo je kvalitetan i dobar laptopić.

 Stigao i meni danas, dojam je nešto drukčiji od tvog, kućište mi je dosta dobro, pogotvo kad uzmem u obzir koliko je plaćen. Tipkovnica je malo plitka i blizu su tipke, ali u principu ok. Ekran je ok kad je pojačana svjetlina na 60+%, na manje je katastrofa. Procesor u testovima brži od mog i5 9300H u duplo skupljem laptopu, isto tako i RAM i SSD.

Za 3650 koliko je plaćen je deal godine, s obzirom na cijenu ne mogu mu ništa zamjeriti. I da, za 15,6" ekran je nevjerojatno kompaktan i lagan (Nitro mi ima kilu više pa je brutalna razlika).

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hacker002 kaže...

 Stigao i meni danas, dojam je nešto drukčiji od tvog, kućište mi je dosta dobro, pogotvo kad uzmem u obzir koliko je plaćen. Tipkovnica je malo plitka i blizu su tipke, ali u principu ok. Ekran je ok kad je pojačana svjetlina na 60+%, na manje je katastrofa. Procesor u testovima brži od mog i5 9300H u duplo skupljem laptopu, isto tako i RAM i SSD.

Za 3650 koliko je plaćen je deal godine, s obzirom na cijenu ne mogu mu ništa zamjeriti. I da, za 15,6" ekran je nevjerojatno kompaktan i lagan (Nitro mi ima kilu više pa je brutalna razlika).

 Ja sam i napisao da je kučište kvalitetno napravljeno ali da sumnjam da je taj jedan dio od aluminija. Čak mi se i sviđa taj "gumirani" finish koji ima. Koji je tvoj dojam što se tiče aluminija, s obzirom da se reklamira da je gornji dio napravljen od njega?

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma za tu lovu i komponente uopće me ne zanima je li aluminij ili ne, apsolutno mi ništa to ne znači u životu. Pogotov kad uzmem u obzir da je laptop za osobu koja sada kreće na faks i da će biti korišten samo za surfanje i Excel. Finiš je ugodan na dodir i lijepo izgleda, ostalo je nevažno.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice