Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.048
|
čitano: 13.461.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma ja si gledam nekakav laptop za po doma do 1500€, privlače me Asusi radi odnosa specifikacija/cijena, ali na dosta mjesta čitam da treba bježati od njih jer su se srozali sa kvalitetom (ne samo škripanje, nego imaju dosta povrata radi ozbiljnijih kvarova, loše odrađeno hlađenje itd itd...)

 

Inače imam nekakav Asus star skoro 10 godina, taj se pošteno naradio, još uvijek veselo radi, zbog toga sam i gledao ponovo uzeti Asusa. Međutim, skeptičan sam s obzirom na broj postova gdje se ekipa žali. HP također nije nešto omiljen. Ostaju Dell i Lenovo?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 12:49 (tnakir).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ghibli7 kaže...
EricCartman kaže...

 Svjedočio tome, tj. nosio ga na servis za nekog kome sam ga preporučio, Asus Zenbook, prije 2 godine.

Military grade quality baš i nije. I ti modeli škripe kad se otvara poklopac.

 Kolega EricCartman,zar svi Zenbook modeli škripe kod dizanja zaslona?

 Ne naravno, ali eto ta 2 primjerka (iste serije) koje sam preporučio poznatima, baš škripe.

 

IPS ekran je meni dosta bolji od TN-a. OLED jest najbolji, ali kad se navikneš, nije ti to nešto bez čega ne možeš.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da imaš dosta drugih brendova za izabrati uključujući Dell i Lenovo.Dell XPS je odličan izbor ali po cijeni se približio Macbooku Pro.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tnakir kaže...

Ma ja si gledam nekakav laptop za po doma do 1500€, privlače me Asusi radi odnosa specifikacija/cijena, ali na dosta mjesta čitam da treba bježati od njih jer su se srozali sa kvalitetom (ne samo škripanje, nego imaju dosta povrata radi ozbiljnijih kvarova, loše odrađeno hlađenje itd itd...)

 

Inače imam nekakav Asus star skoro 10 godina, taj se pošteno naradio, još uvijek veselo radi, zbog toga sam i gledao ponovo uzeti Asusa. Međutim, skeptičan sam s obzirom na broj postova gdje se ekipa žali. HP također nije nešto omiljen. Ostaju Dell i Lenovo?

 Općenito, tanki laptopi nisu neka sreća za zahtjevnije taskove, koliko god im bilo kvalitetno hlađenje. Najbolje je imati najnovije komponente jer se njihovom efikasnošću dobije više nego hlađenjem.

Kvalitetom najjači su Dell XPS, Lenovo Thinkpad, on je fakat dobro izrađen. Asus se jeste srozao, ali i cijenom je puno pristupačniji od Della. Također i Yoga bi trebala biti kvalitetna, iako nema neko hlađenje jer je tanka.

 

Thinkbooka imam nekog kojeg sam na akciji pobrao za samo 360€. I meni je dobar omjer nadogradivosti, kvalitete kućišta i cijene.

Iako Asus Zenbook ima metalno a lagano kućište, da se ono savija i škripi, nije baš fora. Nezz sad za nove modele, možda više nije slučaj.

 

Možda da odeš u neki bolji dućan, pogledaš ih uživo, pod prstima doslovno, pa sam doneseš zaključak?

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

 Ne naravno, ali eto ta 2 primjerka (iste serije) koje sam preporučio poznatima, baš škripe.

 

IPS ekran je meni dosta bolji od TN-a. OLED jest najbolji, ali kad se navikneš, nije ti to nešto bez čega ne možeš.

Skoro se zabrinuo radi kolega hackyuza i Asusmana pa da im na vrijeme preporučim WD sprej da uzmu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 13:38 (ghibli7).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
EricCartman kaže...

 Općenito, tanki laptopi nisu neka sreća za zahtjevnije taskove, koliko god im bilo kvalitetno hlađenje. Najbolje je imati najnovije komponente jer se njihovom efikasnošću dobije više nego hlađenjem.

Kvalitetom najjači su Dell XPS, Lenovo Thinkpad, on je fakat dobro izrađen. Asus se jeste srozao, ali i cijenom je puno pristupačniji od Della. Također i Yoga bi trebala biti kvalitetna, iako nema neko hlađenje jer je tanka.

 

Thinkbooka imam nekog kojeg sam na akciji pobrao za samo 360€. I meni je dobar omjer nadogradivosti, kvalitete kućišta i cijene.

Iako Asus Zenbook ima metalno a lagano kućište, da se ono savija i škripi, nije baš fora. Nezz sad za nove modele, možda više nije slučaj.

 

Možda da odeš u neki bolji dućan, pogledaš ih uživo, pod prstima doslovno, pa sam doneseš zaključak?

XPS mi je na žalost van buđeta. S obzirom da doma upalim komp 1x tjedno, ne daje mi se više od 1500€ laptop.

 

Treba mi laptop koji će mi služit kao radna stanica za po doma, VisualStudio/SQL, Lightroom, PS i eventualno very casual gaming. U dilemi sam između nekakvog LOQ/Legiona i Yoge Pro.

 

U Splitu nemaš nekakav dućan di imaš izloženo hrpu hardvera. Links većinom izbaci entry modele i Apple strojeve.

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zule1193 kaže...

Pozdrav ekipa, trenutno razmišljam o kupnji svog prvog laptopa. Da odmah naglasim nemam pojma o laptopima pa bih bio zahvalan na pomoći. Budget mi je oko 700€ ( sad su svugdje popusti pa se mozda nade i neki skuplji za te pare) Htio bih da ima 16 GB RAM-a, 512 GB SSD, Ryzen 5 ili 7 ( idealno H jer koliko sam skuzio ti su bolji). Dobra grafička,baterija,hlađenje i ekran. Ovako kad napišem zvuči da vjerojatno tražim puno za te novce ali zato sam tu da me uputite,date savjet. Savjeti i kritike dobro došle, hvala vam:D

 za što ti treba laptop, misliš li se igrati na njemu kad tražiš grafičku?

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tnakir kaže...
EricCartman kaže...

 Općenito, tanki laptopi nisu neka sreća za zahtjevnije taskove, koliko god im bilo kvalitetno hlađenje. Najbolje je imati najnovije komponente jer se njihovom efikasnošću dobije više nego hlađenjem.

Kvalitetom najjači su Dell XPS, Lenovo Thinkpad, on je fakat dobro izrađen. Asus se jeste srozao, ali i cijenom je puno pristupačniji od Della. Također i Yoga bi trebala biti kvalitetna, iako nema neko hlađenje jer je tanka.

 

Thinkbooka imam nekog kojeg sam na akciji pobrao za samo 360€. I meni je dobar omjer nadogradivosti, kvalitete kućišta i cijene.

Iako Asus Zenbook ima metalno a lagano kućište, da se ono savija i škripi, nije baš fora. Nezz sad za nove modele, možda više nije slučaj.

 

Možda da odeš u neki bolji dućan, pogledaš ih uživo, pod prstima doslovno, pa sam doneseš zaključak?

XPS mi je na žalost van buđeta. S obzirom da doma upalim komp 1x tjedno, ne daje mi se više od 1500€ laptop.

 

Treba mi laptop koji će mi služit kao radna stanica za po doma, VisualStudio/SQL, Lightroom, PS i eventualno very casual gaming. U dilemi sam između nekakvog LOQ/Legiona i Yoge Pro.

 

U Splitu nemaš nekakav dućan di imaš izloženo hrpu hardvera. Links većinom izbaci entry modele i Apple strojeve.

 A ipak je gamerski u pitanju, makar ne baš jaki?

U tom slučaju bolji je Legion, navodno je dobar Asus ROG, ali također sa novim komponentama ga nema ispod 2000€.

 

Potraži malo i možda kako ti preferirane igre šljakaju na novim CPU-ima sa integriranom grafikom. Napredovali su. Samo u tom slučaju ne valja ispod 32/24 GB RAM-a. Govorim o slabijem Intel Core Ultra H serije, i o AMD-ovima, Ryzen 365, Ryzen 8845HS, 7840H.

Kakav je npr u onom Asus Vivobooku:

 

Graphics

The Radeon 880M is the direct successor to the 780M. It features 12 RDNA 3+ architecture CUs (768 unified shaders) running at up to 2,900 MHz. We expect the graphics adapter to deliver gaming performance good enough for playing most 2023 and 2024 games in 1080p (Low or Very Low detail settings).

 

EDIT: mada ga i jeftini Geforce 4050 šije.

Ovaj je na lijepoj akciji 1.359,20 €, ako netko ima Diners karticu https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-lenovo-legion-5-pro-16arx8-82wm0041sc-16-wqxga-ips-240hz-ryzen-7-7745hx-do-51ghz-16gb-1tb-ssd/117896

RAM mu se naravno, može proširiti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 15:32 (EricCartman).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! "Nudi" mi se Lenovo Ideapad Slim 3, ryzen 3 7320,bez windowsa, slabo korišten, za 100€. Da li se isplati uzeti!?? Hitno!!

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
medoplavi kaže...

Pozdrav! "Nudi" mi se Lenovo Ideapad Slim 3, ryzen 3 7320,bez windowsa, slabo korišten, za 100€. Da li se isplati uzeti!?? Hitno!!

 Ako ima bar 8GB RAM-a, a vjv ima, itekako. Vidim novi su po 250€ na više.

Windowse 11 staviš za 15-tak €, ili Linux.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 15:35 (EricCartman).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam sigurna za RAM ali SSD kaze frendica da je 512.

4 tjedna
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da ti budem iskren sumnjam, ali mislim da mi možda zbog nekog laganog photoshopa,editanja treba neka dobra graficka

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
medoplavi kaže...

Pozdrav! "Nudi" mi se Lenovo Ideapad Slim 3, ryzen 3 7320,bez windowsa, slabo korišten, za 100€. Da li se isplati uzeti!?? Hitno!!

 lenovo-ideapad-slim-3-15abr8-82xq009jsc-156-fhd-ryzen-3-7320u-do-41ghz-8gb-512gb-ssd

 Svakako se isplati ako je ispravan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 16:17 (ghibli7).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala! Vjerujem da je, ovih dana odem do frendice da provjerim i udomljavam ga.

8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zule1193 kaže...

Da ti budem iskren sumnjam, ali mislim da mi možda zbog nekog laganog photoshopa,editanja treba neka dobra graficka

 Onda je vjv najbolji ovaj Legion gore na akciji u Svijet Media.

Za video editiranje znam da je bitna jaka grafa, sa dosta RAM-a.

 

Ovaj ima grafu 4060 sa 8 GB svoje vlastite video memorije.

 

I uz to ima 2x 8GB SO-DIMM DDR5-5200 (Up to 32GB DDR5-5200 offering)

- vjerojatno može imati i 64 GB RAM-a, ili barem 32 GB.

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-lenovo-legion-5-pro-16arx8-82wm0041sc-16-wqxga-ips-240hz-ryzen-7-7745hx-do-51ghz-16gb-1tb-ssd/117896

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

up!?

Nemam potpis
4 tjedna
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Super je laptop i hvala na preporuci ali više nego duplo od budzeta, možda nisi vidio prijašnji post, budžet je 700 eura zato sam i napisao možda tražim previše ali zato sam tu za savjete i preporuke:D

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zule1193 kaže...

Super je laptop i hvala na preporuci ali više nego duplo od budzeta, možda nisi vidio prijašnji post, budžet je 700 eura zato sam i napisao možda tražim previše ali zato sam tu za savjete i preporuke:D

 Laptop sa zasebnom dobrom grafičkom karticom za 700 eura.Hm ,htio sam napisati može ali polovan.Evo imaš ipak novi HP sa RTX 3050 koja je malo slabija i starija grafička ali zasebna i samim time bolja od ijedne integrirke.

 hp-victus-15-fb0217nf-156-1920x1080-cijena-amd-ryzen-7-5800h-512gb-ssd-4gb-ram

 Edit:Nažalost tipkovnica je francuska sa priloženim SLO naljepnicama ako ti to ne smeta.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 21:25 (ghibli7).
4 tjedna
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Taj ima nešto sporiju i još stariju grafičku RTX 2050,ekran je isti kao na ovom HP Victusu ali bržeg odaziva 144Hz,loš raspon boja na jednom i drugom.Baterija je slabija 45Wh naspram 75Wh u HP-u.Teško je izvući ovo što ti tražiš i još kvalitetno za te novce.

 Izaberi sam, pogledaj još ali mislim da imaš jako uzak izbor kandidata za ono što tražiš.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
askip kaže...

Pozdrav,

 

u potrazi sam za laptopom kao backup opcijom s obavezom da ima mogucnst putem USB C spojit se na DELL-ov Dockingstation . 

 

Programi/Igrice koje bi laptop vrtio su : Photoshop, Illustrator,Blender,Freecad,League of Legends,CS 2,Pubg..etc

 

Velicina ekrana max 15inch


posto zivim i radim u Njemackoj zgodno bi mi bilo kad bi se navedni laptop nasao u https://www.notebooksbilliger.de/ ,a ako ne onda su i ostali online store prihvatljivi ;) .

 

Ono sta je meni zapelo za oko je:

 

 

HP Pro x360 435 G10 854K5ES (Touch mi je zgodna opcija za rad )

 

ASUS Zenbook 14 OLED UM3406HA-QD080W

 

Lenovo IdeaPad Slim 5 83DB0034GE

 

Lenovo Yoga 7 2-in-1 83DK0016GE

 Prijedlog?

 

Nemam potpis
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
askip kaže...
askip kaže...

Pozdrav,

 

u potrazi sam za laptopom kao backup opcijom s obavezom da ima mogucnst putem USB C spojit se na DELL-ov Dockingstation . 

 

Programi/Igrice koje bi laptop vrtio su : Photoshop, Illustrator,Blender,Freecad,League of Legends,CS 2,Pubg..etc

 

Velicina ekrana max 15inch


posto zivim i radim u Njemackoj zgodno bi mi bilo kad bi se navedni laptop nasao u https://www.notebooksbilliger.de/ ,a ako ne onda su i ostali online store prihvatljivi ;) .

 

Ono sta je meni zapelo za oko je:

 

 

HP Pro x360 435 G10 854K5ES (Touch mi je zgodna opcija za rad )

 

ASUS Zenbook 14 OLED UM3406HA-QD080W

 

Lenovo IdeaPad Slim 5 83DB0034GE

 

Lenovo Yoga 7 2-in-1 83DK0016GE

 Prijedlog?

 

 A izaberi između Asus Zenbooka i Lenovo Yoge 7 2-in-1.Budući da na forumu ima pritužbi na Asusove laptope što se tiče kvalitete izrade preporuka bi bila Yoga7 2-in-1.Na oba su odlični OLED ekrani sa 100% DCI-P3 color gamuta.

 Prednost Zenbooka je što ima bolji procesor i jaču integriranu grafiku Radeon 780M vs 760M na Yogi.Memorija je čini se ista na oba 2x8 GB DDR5 dual chanell soldered,zalemljena na matičnu pa je nemožeš nadograđivati ali je dosta brza.Storage nadogradnja može ići do 1x 1TB M.2 PCIe NVMe SSD na oba laptopa.

 Na Yogi je prednost što imaš touch display sa digitalnom olovkom.Kućišta oba laptopa su kvalitetno izrađena od aluminija,baterija je malo i zanemarivo jača na Zenbooku 75Wh naspram 71Wh na Yogi ali sa vrlo dobrom autonomijom.USB type C je prisutan na oba pošto si to naglasio kao obavezno.

 Po meni ipak Yoga mada nećeš pogriješiti ni sa Zenbookom bez obzira što se priča o Asusu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2024 23:40 (ghibli7).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ghibli7 kaže...
askip kaže...
askip kaže...

Pozdrav,

 

u potrazi sam za laptopom kao backup opcijom s obavezom da ima mogucnst putem USB C spojit se na DELL-ov Dockingstation . 

 

Programi/Igrice koje bi laptop vrtio su : Photoshop, Illustrator,Blender,Freecad,League of Legends,CS 2,Pubg..etc

 

Velicina ekrana max 15inch


posto zivim i radim u Njemackoj zgodno bi mi bilo kad bi se navedni laptop nasao u https://www.notebooksbilliger.de/ ,a ako ne onda su i ostali online store prihvatljivi ;) .

 

Ono sta je meni zapelo za oko je:

 

 

HP Pro x360 435 G10 854K5ES (Touch mi je zgodna opcija za rad )

 

ASUS Zenbook 14 OLED UM3406HA-QD080W

 

Lenovo IdeaPad Slim 5 83DB0034GE

 

Lenovo Yoga 7 2-in-1 83DK0016GE

 Prijedlog?

 

 A izaberi između Asus Zenbooka i Lenovo Yoge 7 2-in-1.Budući da na forumu ima pritužbi na Asusove laptope što se tiče kvalitete izrade preporuka bi bila Yoga7 2-in-1.

 Ovaj HP nije neka sreca a?

Nemam potpis
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
askip kaže...

 Ovaj HP nije neka sreca a?

 Iskreno zašto ne HP?Radi nešto manjeg IPS ekrana moja preporuka su Lenovo i Asus a touchscreen opciju imaš i na Yogi ako ti je tako zgodnije raditi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 7:55 (ghibli7).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz ljudi, trebam savjet oko odabira laptopa za igranje igrica kao što su Football Manager 2024 i Sims 3. Gledao sam neke gaming laptope, preporučilo mi je Lenovo IdeaPad3 Gaming. Slobodno preporučite nešto do 800, 900 eura. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Sori što nisam odgovorio, bio sam te pobrkao sa nekim drugim koji je imao budžet od 1500€.

Od ovih koje si naveo definitivno Thinkbook iz Instara, jer:

- ima Ryzen 7535HS, to je Zen3+ koji ima poboljšanu, RDNA integriranu grafiku, doduše Ryzen 7 ima jaču grafiku od Ryzena 5.

- ima 1x16GB RAM-a, dakle dodaš kasnije još jedan keks od 16GB RAM-a i imaš 32GB i dual channel što je bitno za bržu grafiku.

- da ponovim samo, Thinkbook kućišta su kvalitetna 

 

ovog si naveo: https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-lenovo-thinkbook-16-g7-21mw0018sc-16-fhd-ips-amd-ryzen-/260432/product/?utm_source=nabava.net

 

Alternativa, ovaj je skuplji oko 130€, ima nenadogradivi RAM- 16GB, ali i bolji noviji procesor:
team-media.hr/proizvod/lenovo-ideapad-slim-5-83db0034ge-14-wuxga-amd-ryzen-5-8645hs-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home/

 

 

Predlažem da progooglaš te procesore Ryzen 5 7535HS i 8645HS, pogledaj kakvi su u tvojim taskovima.

Procesor ovdje nosi 90% performansi, i najbitniji je. Ukoliko ima dovoljno RAM-a i odgovarajuće kućište.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 21:07 (EricCartman).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Prijatelj trazi laptop do 1000 eura koji ce sluzit za rad u autocadu. Molim preporuke.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Možda ovako nešto?

Lenovo ThinkBook 16 G7 ARP, 21MW000SSC, AMD Ryzen 7 7735HS, RAM 32GB DDR5, 1TB SSD, AMD Radeon GPU, 16" WUXGA, WiFi, Backlit key, Win 11 Pro - cca 1100e

Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice