Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni

poruka: 15
|
čitano: 3.726
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni

Pozdrav!
Imam laptop iz MojPC sa 2.5" HDD-om i mislim staviti SSD. Uzet ću 120GB i rado bih sadašnji HDD pretvorio u eksterni da imam prostora ako zatreba.

Jel ima tko iskustva s kućištima e eBaya? Našao sam ovo.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni

Imam ja, skoro pa isto, nije loše, aluminijsko kućište,montaža lagana i radi super. Malo mu je prejaka ledica, pa u mraku sve osvjetlava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni

Preporučio bih ipak ovo.

Puno bolje kučište, cijelo od aluminija i bolje lakirano.

 

Imao ovo s tvojeg linka i ubrzo se svo izglebalo, dok ovo drugo još uvijek izgleda kao novo.

 

Elektronika je unutra ista, tu nema razlike.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
15 godina
offline
Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni

imaš i tu nešto: 

http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=051619&naziv=usb-3-0

ili 

http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=051603&naziv=usb-2-0 

šparaj valutu 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 17:09 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni
XXX-Man kaže...

Preporučio bih ipak ovo.

Puno bolje kučište, cijelo od aluminija i bolje lakirano.

 

Imao ovo s tvojeg linka i ubrzo se svo izglebalo, dok ovo drugo još uvijek izgleda kao novo.

 

Elektronika je unutra ista, tu nema razlike.

 jep. imam i ja takvog. radi i dan danas nakon skoro 3 godine. al mi je nazalost krepal hdd 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni
Lord_Marko kaže...
XXX-Man kaže...

Preporučio bih ipak ovo.

Puno bolje kučište, cijelo od aluminija i bolje lakirano.

 

Imao ovo s tvojeg linka i ubrzo se svo izglebalo, dok ovo drugo još uvijek izgleda kao novo.

 

Elektronika je unutra ista, tu nema razlike.

 jep. imam i ja takvog. radi i dan danas nakon skoro 3 godine. al mi je nazalost krepal hdd 

 Ako nije bio dobro imobiliziran(a ovo kućište mi tako i izgleda) moguće da je shebo sam sebe zbog vlastitih vibracija koje se prenose na ležajeve.

Ja ne bih radi 50kn razlike između kućišta riskirao HDD.

12 godina
protjeran
offline
Re: Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni
XXX-Man kaže...

Preporučio bih ipak ovo.

Puno bolje kučište, cijelo od aluminija i bolje lakirano.

 

Imao ovo s tvojeg linka i ubrzo se svo izglebalo, dok ovo drugo još uvijek izgleda kao novo.

 

Elektronika je unutra ista, tu nema razlike.

Ne kupujte ovaj drlog, ja sam ga bacio u smeće prvog dana kad je došao.

To je aluminiji debljine valjda 0.2 mm i dovoljno ga je jače stisnuti da se cijelo kućište deformira.

Kvaliteta izrade je ravna nuli, konektor i ova led lampica su komedija... ma ono, smeće koje može biti dobro samo nekome tko nije vidio bilo koje drugo kućište.

 

Znači, zaobilaziti ova noname kućišta s ebaya i otići u neku trgovinu te kupiti IcyBox, Chieftec, Patriot itd... za 100 kn se nađe sasvim solidno.

15 godina
offline
Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni

ja sam izbacio cd/dvd drive i umjesto njega kupio kuciste za staviti hdd..

tak da imam ssd i hdd u laptopu

 

 

 

kupil sam externo kuciste za cd/dvd, nekak mi je bolje to imat externo nego hdd...

 

 

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 17:33 (Srednji).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni
CyberPlague kaže...

 Ako nije bio dobro imobiliziran(a ovo kućište mi tako i izgleda) moguće da je shebo sam sebe zbog vlastitih vibracija koje se prenose na ležajeve.

Ja ne bih radi 50kn razlike između kućišta riskirao HDD.

 ma hard je bil star vec xyz godina. te mi je s kucistom opal x puta. koristeno za prenos muzike na zagorskim feštama onda se nemas kaj cudit da je vrisnul 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
moderator
online
Re: Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni
bill_jobs kaže...

Ne kupujte ovaj drlog, ja sam ga bacio u smeće prvog dana kad je došao.

To je aluminiji debljine valjda 0.2 mm i dovoljno ga je jače stisnuti da se cijelo kućište deformira.

Kvaliteta izrade je ravna nuli, konektor i ova led lampica su komedija... ma ono, smeće koje može biti dobro samo nekome tko nije vidio bilo koje drugo kućište.

 

Znači, zaobilaziti ova noname kućišta s ebaya i otići u neku trgovinu te kupiti IcyBox, Chieftec, Patriot itd... za 100 kn se nađe sasvim solidno.

 Neznam ja što si ti kupio/dobio, ali ovo kučište koje imam definitivno nije takvo.

Ne deformira se pod nikakvim pritiskom.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
protjeran
offline
Re: Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni

Očito je da nisi probao/vidio druga kućišta jer ovo je definitivno najgore koje postoji.

Zaboravio sam spomenuti posebno loš sistem zatvaranja tog kućišta, nije na vijke niti bilo kakve kopče nego se jednostavno poklopac "nabije" i to je toliko loše izvedeno da je meni to sve imalo lufta i "disalo", ma komedija...

Kako rekoh, kad sam vidio u živo na šta to liči, odma u smeće, barem nisu neki novci.

 

Pošto imam i ovo: http://www.ebay.com/itm/USB-3-0-SATA-2-5-inch-HD-HDD-Hard-Disk-Drive-Enclosure-External-Case-Box-LX-/261934470596?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cfc82d5c4

Mogu reći da je to 2 klase bolje i kvalitetnije kućište, iako ga ne koristim jer sam kupio neka još bolja.

15 godina
offline
Re: Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni
chutac kaže...

..

Jel ima tko iskustva s kućištima e eBaya? ..

 -izbor u domaćim trgovinama je OK, cijena također pa nema potrebe ebayati.. (svejedno).

samo par sitnica, kvaliteta kontrolera i pogotovo onboard 3.0 chipset (napon) može biti problem za 3.0, dok s 2.0 imaš manje problema dok je brzina zadovoljavajuća cca 30MBs (20-40), na 3.0 previše ovisi o kvaliteti svega. Tako da za 50kn možeš i tu.. to sve je manje-više ista roba, tazlika je samo odštampan naslov. + 3.0 u trogovinama može biti +100kn skuplji nego na ebayu.

-druga opcija, može biti praktično.. je frontpanel za kućište ili docking.. ali su ugl skuplji cca 200kn.. ili sami adapter-konverter kablovi (ne kućište).. to sve ovisi o načinu korištenja, jedan ili više diskova, prijenosno itd.. neke stvari su +100kn samo zbog ispravljača-struja ali to može biti bitno zbog struje (ne isporučuju svi portovi na svako PCju kvalitetan napon) itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 18:27 (ihush).
11 godina
offline
Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni

jel netko imao lian li kucista http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Lian+Li+EX

 

kazu za njih da imaju najbolju kvalitetu izrade aluminija...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pretvaranje HDD-a iz laptopa u eksterni
Lord_Marko kaže...
CyberPlague kaže...

 Ako nije bio dobro imobiliziran(a ovo kućište mi tako i izgleda) moguće da je shebo sam sebe zbog vlastitih vibracija koje se prenose na ležajeve.

Ja ne bih radi 50kn razlike između kućišta riskirao HDD.

 ma hard je bil star vec xyz godina. te mi je s kucistom opal x puta. koristeno za prenos muzike na zagorskim feštama onda se nemas kaj cudit da je vrisnul 

 Ma ovo sranj... izgleda ko limena kutija za bombone,a na kraju krajeva materijal i ne igra neku ulogu,imao sam plastična kućišta koja su imala bolju konstrukciju od nekih aluminijskih,jedino im je mana težina.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice