Powerbank punjenje laptopa

poruka: 11
|
čitano: 5.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Powerbank punjenje laptopa

Imam Acer laptop (Moj PC) i ima USB Type-C, pa reko idem si probat nabavit powerbank da si pripunim bateriju ako mi bude nekad potrebno, a da nemam u blizini 220V

Kupio sam ovaj https://www.aliexpress.com/item/1005004949921776.html ali ipak ne može puniti nažalost

 

Ima možda imalo šanse da bi mogao puniti preko toga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Powerbank punjenje laptopa

Naime manje vise svi powerbankovi su ti za koristenje sa smarphone-ima. Znaci da im je izlaz 5V ili u slucaju komunikacije sa sklopom punjenja i vise (quick charge 1,2,3... standardi). Pogledaj napon cigle od laptopa. Vjerojatno je 19.5V, zar ne? Baciti cu pogled po internetu ima li ti nekog lijeka tj. odgovarajuceg proizvoda za tvoje potrebe. Koliko watti ti ciglica od punjaca moze isporuciti? To je po meni jos veci kamen spoticanja u svemu tome, danasnji laptopi trose ko desktopi prije 10+ godina.

 

P.S. trebao bi i model doticnog laptopa, neki laptopi stvarno podrzavaju quick charge standarde i  samim time power bank moze puniti doticnoga ako ima dovoljno snage da ga ovaj ne trosi vise nego sto bank moze isporuciti.

Gamers Don't Die, They Respawn.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2023 19:51 (GimmieCorsair).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Powerbank punjenje laptopa
David87 kaže...

Imam Acer laptop (Moj PC) i ima USB Type-C

Daj pofotkaj njegov USB-C strujni adapter, tako da vidimo njegove specifikacije.

15 godina
offline
Re: Powerbank punjenje laptopa
Pogledaj punjac od laptopa, vidi koliko W pise na njemu i onda trazi powerbank sa takvim outputom.

Kao i punjaci za laptope, powerbanlovi takodjer kostaju malo vise jer se radi o malo vecem outputu.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Powerbank punjenje laptopa

neće od toga na žalost biti ništa.

ako se temeljito poprati povratna informacija kupaca koji žele puniti laptope, jako je sužen izbor powerbankova koji to odrade.

 

prvo, bez uvrede svim fanovima kineskih buvljaka.. tamo ne vjerujem niti jednoj specifikaciji.

imamo taj powerbank od 50€ i ovaj od 150€.

anker se debelo pomučio da ovaj uspješno napuni macbook ili dell xps.. tko ima volje može pronaći o kakvom kompleksnom komadu hw se radi.

to bi čak trebalo koštat više od 150€.

 

.

 

čak mali 65w ankeri istaknu ograđivanje od garancije punjenja macbooka, a sigurno isporučuju toliko.. pitanje je jel ovaj kinez isporuči i 35w.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Powerbank punjenje laptopa
torrente kaže...

neće od toga na žalost biti ništa.

ako se temeljito poprati povratna informacija kupaca koji žele puniti laptope, jako je sužen izbor powerbankova koji to odrade.

 

prvo, bez uvrede svim fanovima kineskih buvljaka.. tamo ne vjerujem niti jednoj specifikaciji.

imamo taj powerbank od 50€ i ovaj od 150€.

anker se debelo pomučio da ovaj uspješno napuni macbook ili dell xps.. tko ima volje može pronaći o kakvom kompleksnom komadu hw se radi.

to bi čak trebalo koštat više od 150€.

 

čak mali 65w ankeri istaknu ograđivanje od garancije punjenja macbooka, a sigurno isporučuju toliko.. pitanje je jel ovaj kinez isporuči i 35w.

 To je to kolega! To i ja sam zelim naglasiti. Cak i da postize napon punjenja laptopi danas stvarno "vuku" i trebaju ozbiljno napajanje.

Gamers Don't Die, They Respawn.
13 godina
offline
Powerbank punjenje laptopa

Ma ti i je jest i poanta..

 

Ovaj nije neki Bezveze, ikaš košta i puni, ali OK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Powerbank punjenje laptopa
David87 kaže...

Ma ti i je jest i poanta..

 

Ovaj nije neki Bezveze, ikaš košta i puni, ali OK.

 Isprike kolega tek sam sad uocio model laptopa. Bacio pogled na acerovoj stranici i taj usb port nije naznacen kao da podrzava punjenje, tako da imam cvrstu pretpostavku da se samo radi o vrlo brzom usb 3.2 portu za prijenos podataka.
Nazalost uz sve moguce powerbankove taj port jednostavno nije ozicen za punjenje. Pritom moram i nadodati da sad vidim da se radi o gamerskom laptopu koji na punjacu zeli nekih 135-185w izlazne snage, znaci i da podrzava trebao bi vam neki vrlo napredan high end model da bi se nesto moglo postici, i uz to bez koristenja laptopa prilikom punjenja (osim ako netko nije proizveo powerbank sa izlazom od bar 185W, mozda i grijesim).

Gamers Don't Die, They Respawn.
16 godina
offline
Powerbank punjenje laptopa

Imam neki Xiaomi-ev model powerbanka i Dell-ov laptop te ga punim prek USB-C.

Konkretno laptop prijavi da nema punokrvni punjac, ali se puni bez brige. Komotno mogu radit na laptopu a da powerbank odradi svoj posao.

 

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Powerbank punjenje laptopa
Batista kaže...

Imam neki Xiaomi-ev model powerbanka i Dell-ov laptop te ga punim prek USB-C.

Konkretno laptop prijavi da nema punokrvni punjac, ali se puni bez brige. Komotno mogu radit na laptopu a da powerbank odradi svoj posao.

 

 Pa to sam i ja mislio da bar malo pripunjava mašinu, al ako nejde nema veze.

16 godina
offline
Powerbank punjenje laptopa

Ovo je model powerbanka

 

Kaj se laptopa tice, dela se o Dell-ovom Vostro modelu s ekranom od 14" te laptop podrzava punjenje preko zasebnog konektora te USB-C.

Uglavnom sljaka bez beda.

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice