Opterećenje laptopa

poruka: 3
|
čitano: 3.367
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Opterećenje laptopa

Ovako, spletom okolnosti vlasnik sam 24-inčnog Samsungovog monitora, a imam i bežični Logitechov miš. Uz to, nedavno sam nabavio novo prijenosno računalo (treba mi za fax, stari je riknuo totalno). E sad, planirao sam si kupiti još nekakvu tipkovnicu, zaklopiti laptop te ga HDMI kabelom spojiti na monitor, pa na taj način dobiti emulaciju PC-a. Je li to preopterećenje za laptop? Dosta je hardverski jak (Core i5, grafička ATI 5650, 4 GB DDR3), pa me zanima hoće li mu FullHD rezolucija stvarati probleme?

 

I još jedna stvar me zanima; u Full HD (1920x1080) rezoluciji bih radio 2D stvari (programiranje za fax, Word, surfanje, etc.), dok bih, kada bih se igrao, rezoluciju postavio na nativnu od laptopa, 1366x768, kako bih dobio opterećenje za koje je i predviđen. Je li to OK? Nisam nikad tako nešto probao, pa me zanima hoće li biti problema sa pretjeranim zagrijavanjem i slično. Jer, zaista bih želio iskoristiti pogodnosti 24-inčnog monitora i Full HD rezolucije (i to uglavnom kod rada), dok bih, kada bih se htio poigrati, stavio nativnu rezoluciju zaslona laptopa.

 

Hvala unaprijed na odgovorima.

 

P.S. Molim samo da mi ne napišete kako sam si mogao radije kupiti stolno računalo, jer sam u studentskom domu i dosta sam udaljen od mjesta stanovanja, a trebam često prenositi laptop, itd, itd., pa mi se stolno računalo nije isplatilo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Opterećenje laptopa

Nemoj LCD drzati zatvoren (inace se previse grije). Taj hardver moze da solidno radi na 1920*1080 samo sto ces mozda neke eye candy morati smanjiti malo (za igre). Ne trebas se brinuti za 'opterecenje'.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 3:53 (bluecheese).
16 godina
offline
RE: Opterećenje laptopa

Hvala. Ma, bojim se "opterećenja" jer mi je prošli laptop riknuo od pregrijavanja vjerojatno, itd... Znači, samo ga držim otvorenim.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice