Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

poruka: 48
|
čitano: 15.472
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Ne zaboravi da tu ide m.2 ssd 2242 sata. Ja sam se jednom mogao zeznuti da uzmem msata, vrlo lako se zbuni kod ovih sitnica.

A za panel to ti je kocka, gledaj recenzije jbg.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 10:04 (Chico12).
8 godina
offline
Re: Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Jeli odgovara  display sa lenovo x1 carbon?, imam display sa njega.

14 godina
offline
Re: Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje
Chico12 kaže...

Ne zaboravi da tu ide m.2 ssd 2242 sata. Ja sam se jednom mogao zeznuti da uzmem msata, vrlo lako se zbuni kod ovih sitnica.

A za panel to ti je kocka, gledaj recenzije jbg.

 Znam drug hvala ti za info.o ssd-u baš sam to dobro pregledao,i nema ih puno uopšte niti nekog izbora baš. A za display sto kazes kocka jbg, kakve sam sreće doće mi prazna kutija hehe.

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 0:10 (Biscan).
14 godina
offline
Re: Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje
Fly598 kaže...

Jeli odgovara  display sa lenovo x1 carbon?, imam display sa njega.

 Ne znam drug stvarno,mislim da ne odgovara ne znam nisam siguran, a jel display 14" inča FULL HD IPS panel (30 pinski utor )  ???

Bišć@n
8 godina
offline
Re: Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

nije, nazalost provjerio sam, hd+ 40 pinski :(

14 godina
offline
Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Drugovi, vezano za display,našao sam radnju u HR koja prodaje panele da neko slučajno nema kakvog iskustva sa njima itd.. ?? Ili da mozda ne znate neku drugu radnju koja se bavi istom djelatnošću ??

 

http://www.analogbit.hr/subcategory.asp?subcate=lcd-ekrani-za-lenovo-laptope-718&cate=lcd-ekrani-za-laptope

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 21:13 (Biscan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Pozdrav drugovi,napokon sam zamjenio tj stavio novi FULL HD IPS panel,ali su mi boje zaista blijede, ( ZAGASITE ) crvena nije crvena nego vuče malo na narandzastu,žuta blijeda,moze li se nekako to rijesiti,probao sam iz windowsa color calibration i nista nisam postigao,ili je do displaya loša kvaliteta,ma da je isti kao i prosli tj proizvođač i serial number itd... Ljudi evo sta je problem,ne prikazuje crvenu nikako,crvena mu je narandzasta,pa ne mogu vjerovati.. Vratim svoj stari panel boje sve ok, stavim novi panel isto nema crvene kao sto vidite,pa jel moguće da je do panela,jel moguce da sam toliki baksuz :(  I da napomenem panel sam kupio u gore navedenoj radnji..

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 15:21 (Biscan).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Pozz drugovi,nema VAs na ovoj mojoj temi,gdje ste :D, šalu na stranu djelim sa vama sve u vezi laptopa pa mozda nekad nekome šta pomogne, nego display sam vratio uredno u gore navedenu trgovinu ispalo je da je display feleričan,to se meni samo može desiti hehe nego pored toga isprobao sam jos par display-a i želim da podjelim sa vama moje iskustvo, INNOLUX paneli su jako loši i imaju jako loš prikaz boja to je moje iskustvo i stojim iza toga jer sam probao 4 panela innolux i svi imaju izapran prikaz boja tj boje su jako blijede itd.. Nego da vas pitam šta mislite o T540p seriji ThinkPad-a? Da nema neko ovdje navedeni laptop pa da podjeli iskustva sa nama :D. Hvala drugovi na svemu i puno pozz.

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 21:11 (Biscan).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje
Chico12 kaže...

Ne zaboravi da tu ide m.2 ssd 2242 sata. Ja sam se jednom mogao zeznuti da uzmem msata, vrlo lako se zbuni kod ovih sitnica.

A za panel to ti je kocka, gledaj recenzije jbg.

 Drug hoce moći ovaj SSD u Lenovo T440p ??? Ili zna li neko drugi moze li ovaj ssd u navedeni laptop ?

 

https://www.conrad.de/de/p/toshiba-thn-rc10z2400g8-interne-sata-m-2-ssd-2242-240-gb-retail-pcie-3-0-x4-1715675.html

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2020 21:52 (Biscan).
10 godina
offline
Re: Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje
Taj ide.
14 godina
offline
Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Mislim da sam pogrijesio al gotovo je sad ja narucio i platio meni treba sata a ovo je pci-e 

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 16:54 (Biscan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Treba li kome ,ne odgovara mi na T440p

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 16:02 (Biscan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje
Kakve si srece, pretpostavljam da radis u Ericssonu i da si došao iz Italije :)
8 godina
offline
Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Ima li netko donju stranicu za T450s, btw. imam Lenovo X1 Carbon 1st. gen za dijelove ( Neispravna matična), pa ako nekom treba što od dijelova može zamjena za razno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Pozdrav drugovi,evo jedan pozitivan update vezano za display panel, mozda pomogne onima koji budu tražili da kupe display, pošto znate da sam imao dosta neuspjeha sa panelima,poslije dugog istrazivanja i traganja za najboljim panelom i prikazom boja moja preporuka ide za ovaj original lenovo FULL HD IPS panel, naručen preko ebay-a koga bude interesovalo poslaću mu link prodavača, boje i prikaz su nevjerovatani da nemam riječi.

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 0:36 (Biscan).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje
Biscan kaže...

Pozdrav drugovi,evo jedan pozitivan update vezano za display panel, mozda pomogne onima koji budu tražili da kupe display, pošto znate da sam imao dosta neuspjeha sa panelima,poslije dugog istrazivanja i traganja za najboljim panelom i prikazom boja moja preporuka ide za ovaj panel,narucen preko ebay-a koga bude interesovalo poslacu mu link prodavača,boje i prikaz je nevjerovatan da nemam riječi.

 

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.2.2020 16:33 (Biscan).
14 godina
offline
Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Jedan update samo da dodam, mozda nekom bude korisno, mjenjao sam pastu na cpu laptopa i temp.mi je do 10c manja sa ovom pastom ( vrhunska je ) !!

 

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 16:03 (Biscan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo-Thinkpad, potrebno stručno mišljenje

Pozdrav drugovi,nismo se odavno čuli :)

Imam jedno pitanje,nadam se da nije tesko :D

U pitanju je thinkpad T440p, da nije neko imao slican slucaj, u toku rada laptop ispusta neke cudne zvukove tačnije rečeno u djelu CPU-a kao neko pucketanje,tiho zujanje (nije ventilator ). Da nije neko imao slican problem sta bi to moglo biti,ne cuje se puno, tek kad glavu prislonite tj uho na tastaturu !!

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 21:08 (Biscan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice