Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

poruka: 17
|
čitano: 11.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

Naime imam ovaj laptop već nekih 4 mjeseca. Nisam baš previše zadovoljan jer mi igrice poput crysis 3 i AC3 ne pokreće onak kak bi ja htio, grafiku in game uvijek moram stavit sve na nisko i još uvijek mi  onako pomalo "šteka". Evo vam specifikacije laptopa :

 Procesor: Intel Core i7 3612QM 2.10GHz / 3.10GHz (6MB cache) Ivy Bridge
 Zaslon: 15.6" LED HD 1366 x 768 VibrantView

  Grafički sustav: AMD Radeon HD8570 2GB
Radna memorija: 4GB + 2GB DDR3 1600MHz (proširivo do 16GB)

 

Kao što vidite grafička je AMD Radeon, ali svaki put kad ja odem npr u run, dxdiag on meni ju prepoznaje kao Intel  HD graphics 4000, cak i kad skinem one programe tipa PC setup sto ocitaju kakve specifikacije imas to mi prepozna isto kao intel. Instaliro sam sve lenovo drivere koje sam dobio uz laptop. Imam windows 8 64 bitne.

Još jedno pitanje je , procesor piše 2.10GHz/3.10 GHZ, znači ne kuzim se uopće u laptope/računala tak da ne kuzim cemu ovaj drugi broj 3.10 kad mi ga stalno očitava da ima 2.10 GHz.   I zadnje pitanje, šta bi trebo nadogradit na laptop (ak je moguće) da mi igrice poput AC3 i Crysis 3 ne štekaju toliko. 

Isprike za ovakva "noob" pitanja i hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičk
crazyelephant kaže...

Naime imam ovaj laptop već nekih 4 mjeseca. Nisam baš previše zadovoljan jer mi igrice poput crysis 3 i AC3 ne pokreće onak kak bi ja htio, grafiku in game uvijek moram stavit sve na nisko i još uvijek mi  onako pomalo "šteka". Evo vam specifikacije laptopa :

 Procesor: Intel Core i7 3612QM 2.10GHz / 3.10GHz (6MB cache) Ivy Bridge
 Zaslon: 15.6" LED HD 1366 x 768 VibrantView

  Grafički sustav: AMD Radeon HD8570 2GB
Radna memorija: 4GB + 2GB DDR3 1600MHz (proširivo do 16GB)

 

Kao što vidite grafička je AMD Radeon, ali svaki put kad ja odem npr u run, dxdiag on meni ju prepoznaje kao Intel  HD graphics 4000, cak i kad skinem one programe tipa PC setup sto ocitaju kakve specifikacije imas to mi prepozna isto kao intel. Instaliro sam sve lenovo drivere koje sam dobio uz laptop. Imam windows 8 64 bitne.

Još jedno pitanje je , procesor piše 2.10GHz/3.10 GHZ, znači ne kuzim se uopće u laptope/računala tak da ne kuzim cemu ovaj drugi broj 3.10 kad mi ga stalno očitava da ima 2.10 GHz.   I zadnje pitanje, šta bi trebo nadogradit na laptop (ak je moguće) da mi igrice poput AC3 i Crysis 3 ne štekaju toliko. 

Isprike za ovakva "noob" pitanja i hvala unaprijed.

Grafički sustav na laptopima je uvijek znatno slabiji od onog u standardnom PC-u. Možda je to razlog štekanja. Jesi li pokušao staviti drivere za GPU s AMD-ove stranice? Jesi li pokušao staviti HD 8570 kao Primary Video Card? (Control Panel - Hardware and Sound - Device Manager - Display Adapters - desni klik na HD8570 i Enable, a na Intel HD stavi Disable. Restartaj, vidi ima li poboljšanja.

15 godina
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

Instaliraj ili reinstaliraj drivere za graficku i provjeri jel ti mozda postoji switch u biosu za gasenje diskretne amdove graficke.

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

Pozdrav,

 

Gotovo identičan problem.

 

Radi se o Lenovo G500 i3 sa AMD Radeon HD 8570M grafičkom karticom.

 

Driveri su uredno instalirani sa Lenovo stranice.

U control panel-> sustav ne vidim nikakvih problema sa driverima.

U Switchable graphics sam podesio koje programe/igre želim na high performance.

Kada napravim disable Intel HD 4000 grafičke kartice kroz control panel-system prebaci me na Microsoft display adapter????!!!

U FurMark-u mi prepoznaje samo Intel HD 4000 grafičku.

Ako skinem drivere direkt sa Intel ili AMD stranice nemam više Switchable graphics...

 

Što više napraviti?

 

Molim vas za pomoć i hvala vam unaprijed!!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

Niste jedini svi koji imaju Intel proc i AMD grafiku imaju taj problem

 

Ja imam DELL N5520 i ista stvar 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

I što onda napraviti?

Kupiš laptop sa grafičkom,a grafička ne radi.

Ma katastrofa...

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

Dakle disableo sam Intelov kako ste rekli, i dalje sam na AMD-ov stiso desni klik i updato ga onako da mi windowsi ocitaju updateove, to mi se skidalo nekih poštenih 5 minuta. Restarto sam laptop, i ne prepoznaje mi više ni kao intel ali sad mi ga prepoznaje kao "Microsoft basic display driver". Također pojavljuje mi se poruka od AMD-a cijelo vrijeme "No AMD graphics driver installed, or the AMD graphics driver is not functioning properly....". Kad odem na stranicu od AMD-a za driver  (http://support.amd.com/en-us/download) i  auto detectam preko njihovog onog programa il stagod, on mi kaze da imam latest driver  i da ne treba nist updateat, i ovo mi očita kao karticu  (http://imgur.com/Q5gpcHT ). Dok odem u device manager i kod intelovog i kod amda stoji taj neki error. Kod amd piše (Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43), a kod Intelovog (This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device. (Code 31) {Operation Failed}

The requested operation was unsuccessful).  Molim vas ak netko zna neko riješenje nek pomogne :/, i nek ga objasni što bolje moguće. Hvala ! 

Edit: također imam monitor spojen na laptop jer je veće rezolucije i tak mi je lakše. Nakon ovog sveg, više mi ni monitor ne prepoznaje te se neće "prespojit" na njega" 

Edit 2: trenutno mi je sve u normali kak je napočetku bilo moje teme, kad god probam disableat intelov on mi pocne prepoznavati taj "Microsoft basic display driver", nit ne radi kak spada. S cda koji sam dobio uz laptopt također dok instaliram drivere za AMD (koji se btw ne mogu instalirat bez da sam prethodno instaliro drivere za tu Intelovu, tak bar piše u redoslijedu instalacije drivera,)  lap mi prestane prepoznavat monitor i bilo kakvu grafičku. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2014 12:02 (crazyelephant).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

Potpuno isti problem s Lenovo G500.  Provah sve, ali apsolutno sve na netu sto nadjoh po forumima, medjutim bez srece.

Ako itko ima nekakvo rijesenje pretvorio sam se u uho... tj oko....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičk
crazyelephant kaže...

Dakle disableo sam Intelov kako ste rekli, i ... 

 

Ivegotabeard kaže...

Potpuno isti problem s Lenovo G500.  ..

 - pogrešni savijeti. Nove serije imaju dual-swichable graphics. To nije integruša ili diskretna, nego par. Driver nije kao za 'običnu' mobilnu ati karticu nego za taj par intel+ati.

 

- podesiti BIOS (defaulte).

- instalirati odgovarajući driver. Nadati se da radi... ako ne radi, reklamacija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku


1.- Znaci Programs and Features/uninstall sve amd i Intel.

2.-  Pomocu DDU-a (Display Driver Uninstaller) : http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=379505

      maknut sve sta je ostalo na kompu od starih drivera, jer switchable graphics                  

      je potrebni odredjeni dll i regovi da prebace sa intela na amd-nvidiu kad se ukljuci high preformance

      a ako je ostao neki reg ili dll od starih drivera onda su u sukobu i nece radi. DDU ce vas pitati da

      komp rebootate u safemodu i sam ce sve napravit.   Ja san osobnu maknuo i AMD i Intel. Za svaki slucaj.

3.-  Skinuti najnovije Intel HD Drivere, u mom slucaju je bio HD 4000, za njega je bio verzija 15.28 i instalirati.

4.-  Skinuo sam s Lenove stranice bas support driver za AMD i instalirao ga.

5.-  Restart kompa.  Sad sve radi extra.  Prije mi je blokava Half Life 2, sad radi bf 4 na high.



 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2014 17:07 (Ivegotabeard).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

pobrisati sve drivere od grafika koje ste imali...sa intelove stranice skinit za intel hd4000(ovisno o kojem procu) drivere...prvo instalirat intel drivere pa onda amd...ako vam ne rade ili ne možete skinit s amdovih stranica drivere, otiđite na stranice proizvođača i tamo za odgovarajući laptop skinite drivere svoje amd grafike...onda bi tribalo radit...ja sam se isto zajebava s tim...i sve radi...točnije model i3 sa 8570

 

probajte isto sa nekih stranica skinit standalone instalaciju od amd 8570 drivera....al uglavnom prvo morate intel instalirat...

 

šta se tiče igranja u Catalyst centru morate aplikaciji tipa Crysis ili NFS dodijelit High preformance ako to nije automatizmom napravljeno...

 

Ja sam i na AMD A10 i 8750 ati ima problema sa driverima i pravilnom instalacijom....tako da je više to problem amd-a nego intela...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

pozdrav, ja imam isti problem. imam lenovo g500 intel pentium 2020m i amd radeon 8570m. uz laptop sam dobio cd sa driverima i to sam instalirao, no u igricama je koristio intelovu grafičku a ne amd-ovu. sada sam izbrisao sve drivere i instalirao prvo intelove pa zatim amd-ove drivere, ali sada mi igrice jos vise stekaju nego prije. postupao sam tocno tako kako ste napisali, znaci prvo sam sve izbrisao zatim skinuo najnovije drivere od intela a to su bili 15.33, i zatim sa lenovo stranice amd drivere za moj laptop i moju graficku, međutim sada je sve jos gore nego prije. sto da napravim?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičk
varggavro kaže...

pozdrav, ja imam isti problem. imam lenovo g500 intel pentium 2020m i amd radeon 8570m. uz laptop sam dobio cd sa driverima i to sam instalirao, no u igricama je koristio intelovu grafičku a ne amd-ovu. sada sam izbrisao sve drivere i instalirao prvo intelove pa zatim amd-ove drivere, ali sada mi igrice jos vise stekaju nego prije. postupao sam tocno tako kako ste napisali, znaci prvo sam sve izbrisao zatim skinuo najnovije drivere od intela a to su bili 15.33, i zatim sa lenovo stranice amd drivere za moj laptop i moju graficku, međutim sada je sve jos gore nego prije. sto da napravim?

pa pročitaj moj post gore iznad...prvo intel pa catalyst pa onda u catalystu odabrat igru i dodijelit joj high performance

13 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

da. sve sam to napravio, tako sam i napiso, prvo intel pa amd. probao sam razne verzije. skidao sam i sa lenovo stranice i sa stranica amd-a i intel-a, probao sam i kombinirati drivere sa lenovo stranice i sa amd i intel stranica. ali sad mi je jos gore. a nemam bas brz internet pa mi se i neda cjeli dan provodit cekajuci da skidam drivere i na kraju se sve upropasti, sada mi cak nfs most wanted toliko šteka da je neigrivo. dali mi mozda neko moze dati linkove od kuda točno da skinem drivere i koji da instaliram prvi a koji drugi? mozda je problem u tome sto ja imam win8, mozda je za win8 neka druga procedura il nesto? hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičku

evo ja sam uspio, instalirao sam drivere sa lenovo stranice,

treba samo paziti koji model laptopa izabirete jer modela g500 ima bar 6 vrsta,

i treba paziti za koju verziju windowsa skidate.

ja sam npr. skidao za win8 umjesto za win8.1  pa sam se zahebo.

ugl skinuo sam oba drivera i za intel i za amd instalirao i ugasio štednju baterije.

instalirao sam gpu-z techPowerUp i prikazuje karakteristike obadvije grafičke kartice,

zatim sam instalirao grid 2 da provjerim dali radi dobro i pokrece ju bez problema, grafika je vjerojatno na nizim postavkama ali igrica je u potpunosti igriva, nista ne steka, što je za pentium dual core i ovu amd grafiku dosta dobro po mom misljenu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičk

ja imam identican prijenosnik , sve je super radilo dok je gore bio  intel hd driver, no kad sam stavio ati drivere te nakon sto se prijenosnik opet pokrenuo zaslon  je poceo treperit kao light show sve dok nestavim windows 7 basic themu. 

14 godina
offline
Re: Lenovo essential g500 I7 ne prepoznaje grafičk
Ekipa, dali je uspio tko riješiti problem s driverima na Win10? Ne zeli mi instalirati AMD driver
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice