Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

poruka: 25
|
čitano: 9.353
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

Pozdrav!

 

Savjeti za kupnju laptopa potrebnog da kao od šale vrti Edius, Adobe Premiere cs4, Photoshop...?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

Prva stvar koju moraš razumjeti je da svi (meni poznati) laptopi imaju ugrađen ekran s TN matricom. Razlog tome je isključivo niska potrošnja. Ako ne znaš što to znači, vjeruj mi da ne želiš raditi obradu na ekranu s TN matricom. Bilo što drugo može.

 

Od tih 8000 kn kupi si pošten monitor za cca. 2500-3000 i za ostalo nađi laptop s najjačom konfiguracijom. Želiš što jače... i proc i RAM i grafičku. Jednostavno.

 

Alternativa tome je naći polovan CRT, što bolji, što manje korišten.

http://kv43994.mybrute.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
Ok, ali ipak mi je nužan laptop za video obradu, tako da bi rado pritrpio lošiju kvalitetu slike samo da on sve ostalo odradi kako triba!
Hvala
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
Kuv kaže...

Prva stvar koju moraš razumjeti je da svi (meni poznati) laptopi imaju ugrađen ekran s TN matricom. Razlog tome je isključivo niska potrošnja. Ako ne znaš što to znači, vjeruj mi da ne želiš raditi obradu na ekranu s TN matricom. Bilo što drugo može.

 

Od tih 8000 kn kupi si pošten monitor za cca. 2500-3000 i za ostalo nađi laptop s najjačom konfiguracijom. Želiš što jače... i proc i RAM i grafičku. Jednostavno.

 

Alternativa tome je naći polovan CRT, što bolji, što manje korišten.

Vjerovatno si mislio reci " svi (meni poznati) laptopi do 8000 kn imaju ugrađen ekran s TN matricom".

Ja imam HP NC8430 RH471EA vec pune 3 godine i ima IPS matricu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
Klasnic kaže...
Ok, ali ipak mi je nužan laptop za video obradu, tako da bi rado pritrpio lošiju kvalitetu slike samo da on sve ostalo odradi kako triba!
Hvala

 

Moras misliti na vise stvari:

-Sto veca rezolucija. Ispod 1680x1050 nemoj ici jer kad otvoris premiere neces vidjeti nista.

- firewire obavezno. To nemaju svi.

- sto vise memorije ili mogucnost prosirenja. Da ne dobijes 2+1 GB pa da onaj 1 moras prodavati da bi stavio 2 GB umjesto njega.

- ako vec uzmes tn gledaj da bude mat jer su ove glossy ocaj zivi.

 

 Sve ostalo je manje vise stvar ukusa.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
logic kaže...

 

Moras misliti na vise stvari:

-Sto veca rezolucija. Ispod 1680x1050 nemoj ici jer kad otvoris premiere neces vidjeti nista.

- firewire obavezno. To nemaju svi.

- sto vise memorije ili mogucnost prosirenja. Da ne dobijes 2+1 GB pa da onaj 1 moras prodavati da bi stavio 2 GB umjesto njega.

- ako vec uzmes tn gledaj da bude mat jer su ove glossy ocaj zivi.

 

  Sve ostalo je manje vise stvar ukusa.

apsolutno se slažem, i još bih se nadovezao da bi također bio poželjan što jači proc, po mogućnosti neki c2d ili još bolje neki iz "i" serije. a rama nikada dosta, minimum 4 giga.

 

kada sve rezimiraš, opet je isplativije kupti desktop..ali eto..

15 godina
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

Hvala na savjetima...dobro je sve to znat...
Znan da je isplativije kupit desktop,ali vec iman desktop,a laptop mi triba jer na poslu triban radit drugi posa...
Ako ima neki model za preporuku samo napišite... :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2010 11:26 (Klasnic).
15 godina
offline
Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

Da neko neki konkretan model preporuči?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
Klasnic kaže...

Da neko neki konkretan model preporuči?

 

Hvala

 najbolje ti je da pitašu ovoj temi.

14 godina
neaktivan
offline
Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

Ispričavam se što nadodajem pitanje, ali ne želim nepotrebno otvarati novu temu. 

Što mislite o macbook pro i7 2.66 ghz, 4 gb rama ddr3 1066mhz te 500gb 5400rpm za obradu videa?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
matoliki kaže...

Ispričavam se što nadodajem pitanje, ali ne želim nepotrebno otvarati novu temu.

Što mislite o macbook pro i7 2.66 ghz, 4 gb rama ddr3 1066mhz te 500gb 5400rpm za obradu videa?

ja mislim sve najbolje, jer poznajem čovjeka koji ima sličan stroj, proc nije i7 nego i5, a radi s final cut pro..macovi su jako dobro optimizirani i većina preofesionalaca preporučuje mac za video obradu, posebice imac. a adobeovi programi se jako jako dobro slažu s macom. čini mi se samo da se taj macbook dosta grije, to može malo smetati. problem je i cijena koja je poprilično visoka..osobno imam u planu u skoroj budućnosti nabaviti jednog imaca '27 baš zabog razloga koje sam naveo. problem je taj što postoji puno onih koji ne vole mac pa će po njemu sasuti i drvlje i kamenje, meni osobno se sviđa i nemam ništa protiv.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
matoliki kaže...

Ispričavam se što nadodajem pitanje, ali ne želim nepotrebno otvarati novu temu. 

Što mislite o macbook pro i7 2.66 ghz, 4 gb rama ddr3 1066mhz te 500gb 5400rpm za obradu videa?

ako imaš mogučnost uzet odmah uzimaj

XBOX Live: badcxx
14 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
robisierra92 kaže...
matoliki kaže...

Ispričavam se što nadodajem pitanje, ali ne želim nepotrebno otvarati novu temu.

Što mislite o macbook pro i7 2.66 ghz, 4 gb rama ddr3 1066mhz te 500gb 5400rpm za obradu videa?

ja mislim sve najbolje, jer poznajem čovjeka koji ima sličan stroj, proc nije i7 nego i5, a radi s final cut pro..macovi su jako dobro optimizirani i većina preofesionalaca preporučuje mac za video obradu, posebice imac. a adobeovi programi se jako jako dobro slažu s macom. čini mi se samo da se taj macbook dosta grije, to može malo smetati. problem je i cijena koja je poprilično visoka..osobno imam u planu u skoroj budućnosti nabaviti jednog imaca '27 baš zabog razloga koje sam naveo. problem je taj što postoji puno onih koji ne vole mac pa će po njemu sasuti i drvlje i kamenje, meni osobno se sviđa i nemam ništa protiv.

Imam macbook pro (intel core2duo 2.5, 2gb 667mhz) i radim na final cutu. HD mi ne vrti baš najbolje i sad sam radio na jednom projektu zadnjih 4 mjeseca i pokidao sam si živce :D. Dobro već nekako to ide sa hd-om sa canon550d koji ima 5mb/sec ali bilo što iznad toga nisam ni htio pokušavati... Govorim to jer macbook pro sa i7 dođe 18.000 kn a neki drugi sa i7 12.000 kn pa sam čak razmišljao se prebaciti na adobe premier na pc-u. 

Što još kaže tvoj kolega koji ima i5?

Jedino me zanima kako da riješim malo jači hardisk ako ga budem uzimao... neka eksterna verzija?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
matoliki kaže...

Imam macbook pro (intel core2duo 2.5, 2gb 667mhz) i radim na final cutu. HD mi ne vrti baš najbolje i sad sam radio na jednom projektu zadnjih 4 mjeseca i pokidao sam si živce :D. Dobro već nekako to ide sa hd-om sa canon550d koji ima 5mb/sec ali bilo što iznad toga nisam ni htio pokušavati... Govorim to jer macbook pro sa i7 dođe 18.000 kn a neki drugi sa i7 12.000 kn pa sam čak razmišljao se prebaciti na adobe premier na pc-u.

Što još kaže tvoj kolega koji ima i5?

Jedino me zanima kako da riješim malo jači hardisk ako ga budem uzimao... neka eksterna verzija?

pa nisam ga baš čuo da se žali na mac..možda se ne usudi žaliti he he..pa ja nisam nikada radio na njemu, ali mi se čini da je zadovoljan, također radi s hd videom s fotoaparata, iako ne isključivo s njim..ne znam, očigledno iskustva nisu svima jednaka. ima ext od 1t za storage, a ostalo vrti na ovom koji je ugrađen, čini mi se da je neki od 500 gb..znam i lika koji radi s final cutom na imacu, neka bijesna konfiguracija od 16 gba rama i čini mi se i7 procesorom (možda je i i5, nisam siguran)..on svako jutro, i svako veče prije spavanja ljubi tog imaca pa pretpostavljam da je zadovoljan..taj i7 bi trebao vrtjeti sve živo, ali opet je pitanje i koliko imaš rama (doduše siguran sam da imaš barem 6 giga), jer znaš da ram ima svoju ulogu u cijelom procesu.

 

ja npr radim s premiere cs4, na win7, 64 bitni, imam hp dc5800 konfiguraciju, sa c2d e6550 i 4gb ddr2, doduše ne radim hd, jer mi kamera snima u pal-u, ali meni je za sada dovoljno. kao što rekoh, htio bih si uzeti imac-a, jer mi prijenosnici baš ne leže i niti me ne zanimaju, da li macbook-ovi ili bilo koji drugi.

 

mora da je neki strašan projekt i da će biti puno love od njega ako toliko dugo traje Osmijeh

 

a od ext hdd-ova ti možda ne bi bilo loš npr neki samsung od 1t iz serije f3 spinpoint..

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 22:50 (robisierra92).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
robisierra92 kaže...

pa nisam ga baš čuo da se žali na mac..možda se ne usudi žaliti he he..pa ja nisam nikada radio na njemu, ali mi se čini da je zadovoljan, također radi s hd videom s fotoaparata, iako ne isključivo s njim..ne znam, očigledno iskustva nisu svima jednaka. ima ext od 1t za storage, a ostalo vrti na ovom koji je ugrađen, čini mi se da je neki od 500 gb..znam i lika koji radi s final cutom na imacu, neka bijesna konfiguracija od 16 gba rama i čini mi se i7 procesorom (možda je i i5, nisam siguran)..on svako jutro, i svako veče prije spavanja ljubi tog imaca pa pretpostavljam da je zadovoljan..taj i7 bi trebao vrtjeti sve živo, ali opet je pitanje i koliko imaš rama (doduše siguran sam da imaš barem 6 giga), jer znaš da ram ima svoju ulogu u cijelom procesu.

 

 

HD video sa fotoaparata???????

Nadam se ne profesionalno ;)

 

A ovo drugo ....

Sta reci osim appleovac ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

je, hd video s fotoaparata, misliš da to ne šljaka u praksi? vidio sam jako jako lijepih uradaka snimljenih sa 5d mk2..

 

npr: http://vimeo.com/12341854, a ovaj mi je jedan od dražih http://vimeo.com/5994222

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 22:56 (robisierra92).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

Ma znam da sljaka ali zamisljam tebe kako objasnjavas na svadbi da ces snimati fotoaparatom ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

to još uvijek ne šljaka nažalost..gledali bi me kao da sam pao s marsa. kod nas ti je još uvijek takvo razmišljanje da "što veća kamera to je bolja"..eh da..sreća da ova sonyeva koju koristim nije baš malena, pa onda izgledamo ozbiljnije kada dođemo negdje snimati he he

16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

Ovdje se prdaju i price kako "mi donosimo rasvjetu od xxx wati" ili cega vec. ;)

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

čuj, kamere se smanjuju, to je činjenica..i osobno ne bih imao ništa protiv aktivnoog snimanja s dslr fotoapratom, jer kakvu sliku daje taj 5d mk2..takvu kameru još nisam vidio (uživo)..samo što je to jako skupa investicija, sam 5d košta oko 16 000 kuna (tijelo), a da ne govorimo o npr objektivima L serije..iste cijene vrijede i za nikona, ništa ni on nije jeftiniji glede toga..i još jedan imac 27 koji će to sve zavrtiti i posložiti..tako da treba puno puno raditi kako bi se to sve otplatilo, a nemožeš i nesmiješ puno naplatiti..tak da su mi za sada sonyjeve iz dsr serije sasvim dobre.

 

i s tobom uvijek odem u neki oftopic Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

A jbg ;)

Ponese nas pjesma ;)

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
logic kaže...

Ma znam da sljaka ali zamisljam tebe kako objasnjavas na svadbi da ces snimati fotoaparatom ;)

hehe "svadbari" su postali glavni kupci 5d mkII i mogu reći da rade čuda. Evo jedne, koliko sam saznao, hrvatske ekipe koja je snimala svadbu u New Yorku - http://www.vimeo.com/11255401

 

Još jedna caka je u tome što na macbookpro i7 nije isto što i na imacu. Na imacu je četverojezgreni procesor sa četiri virtualne jezgre (sveukupno 8 jel? ali se ta opcija mora upaliti), a na macbook pro je dvojezgerni (kao i na mom) ali ima i dvije virtualne jezgre (pa je kao četverojezgreni). Tako da se sada pitam koliki je omjer uloženo dobievno. Što se tiče memorije tu macbook pro u odnosu na moj daje velii skok.

 

Najbolje je da uzmem neki avchd sa recimo 25mb/sec i probam u živo, stavim malo odradim i vidim da li se pale živci :D

14 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?
robisierra92 kaže...

to još uvijek ne šljaka nažalost..gledali bi me kao da sam pao s marsa. kod nas ti je još uvijek takvo razmišljanje da "što veća kamera to je bolja"..eh da..sreća da ova sonyeva koju koristim nije baš malena, pa onda izgledamo ozbiljnije kada dođemo negdje snimati he he

Zato se za nas blakance razvijaju dva nova proizvoda: 

i malo skuplji 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

ta ekipa koju vodi robert balaško je strašna..a balaško je sam po sebi strašan genijalac i kreativac. produkcija je famozna i extra skupa. za njih imam samo riječi hvale. http://art-studio.tv/ ovo im je službena stranica, samo pogledaj intro video i sve će ti biti jasno.

 

inače, oni rade svadbe raznim zvijezdama koje mogu naplatiti i 100 000 kuna, a ljudi im i plačaju tolike cifre jer su stvarno dobri.

 

znaš da nisam znao ovo za jezgre na macovima..a mac je mac ili ga voliš ili ga mrziš, neki ga hvale na sva usta, neki ga pljuju..windows mašina sa konfiguracijom i7 i recimo 8 giga rama po meni ne smije zaostajati za macom

 

"Najbolje je da uzmem neki avchd sa recimo 25mb/sec i probam u živo, stavim malo odradim i vidim da li se pale živci :D" ovo je istina Osmijeh

 

"Zato se za nas blakance razvijaju dva nova proizvoda" eh da..valjda zato jer smo balkanci i ne znamo što valja Namigiva

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 23:37 (robisierra92).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop do 8000 kn za video i foto obradu?

HD video ce pokoriti maltene svaku masinu. TU se stvarno ne smije stedjeti ni na cemu.

:)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice