Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.259.894
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Evo ovaj prvi što si poslao je na amzonu 999$, a isti HP omen je 1179$, a ima 8gb rama (lenovo 16) i samo 512ssd (lenovo 512ssd + 1tr HDD)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
cak i Njemckoj su cijene solidno povoljnije.
Nesto slicno tome, ali sa losijom grafom i bez OS je trenutno na snizenju u HGspota:
https://www.hgshop.hr/laptop-lenovo-legion-5-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-gtx1650-4gb-15-6-fhd-freedos-82b500aqsc/proizvod/272446
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Ja bi rađe uzeo ovaj za iste novce sa 4600h, 1650ti i 144hz monitorom i 300nitsa i nadograditi još 8gb rama
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-82b500apsc-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650ti-4gb-15-6-fhd-144hz-freedos-crno-015000447
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Inace, kakva su posljednja iskustva kupovanja u HG Spotu?
Znam da su jedno vrijeme nosili naziv HG Šrot.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Bok ekipa, kakva su iskustva s acer nitro 5 laptopima?

Gledam si ovog uzet pa sta mislite?

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-gaming-nitro-5-nhq96ex001-156-fhd-ips-120hz-intel-core-i7-9750h-up-to-450ghz-16gb-ddr4/acr-nh.q96ex.001/product/

8330 izade krajnja cijena sa zabinim karticama

Tako trazim do nekih 8500 kn, dal imate koju preporuku?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Cini se da na moju zalost model Lenovo Legion 5 poput:
https://www.hgshop.hr/laptop-lenovo-legion-5-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-gtx1650-4gb-15-6-fhd-freedos-82b500aqsc/proizvod/272446
vise nije prisutan na nasem trzistu.
Nude se po vecoj cijeni Ryzen 5, sa boljom grafom i W10H, a ni grafa ni OS mi nisu bitni.
Kad sam takorec uboja sta mi odg, skuzim da je nedohvativo. :-(
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Imali ga HG Spot koji ga nece vise dobivati, i ekupi od kojeg jos cekam odg hoce li bit opet dobavljiv, ali bojim se ne.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Bsq, za prvi sam mislio da je Ryzen 5, drugi uz W10H preskup.
Sad kad bih znao da ce u Instara za BF biti kakv popust tipa 15-20% za ovaj model pricekao bih, inace uzeo bih ga sada.

Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 16:40 (zvoncic).
3 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

evo da vam kazem svoje iskustvo sa....

 

HP Pavilion gaming 15! 

i5 Intel 10300h 10TH GEN jako dobar procesor!

Nvidia GTX 1650 ti solidna grafika idu igre jako fluidno iako nisam neke jake naslove uzimao za test ali sam na ultra high igrao GTA V

SSD 256

HDD 1TB

RAM 16GB DDR4 

 

Za cirka 1000e 

 

Topla preporuka! 

GAMING IS LIFE
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Gta v je star kao biblija , vuce se solidno i na i3 sa gtx 750ti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 9:52 (MGloc).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

pa ima i toga . ali sta mislis na ova specifikacije da li je dobro sta sam odabrao? pozz

GAMING IS LIFE
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ok je da.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Danas htio uzeti laptop u Instara i skuzim da oni nemaju produzeno jamstvo.
Rijec je o Acer Nitro 5 i ima tvornicki 2g.
Kakva su inace vasa iskustva sa tim produzenim jamstvom, ima li smisla to, odnosno koliko?
Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gaming Laptopi

Sve ovisi.

Produžena jamstva u RH nisu tvornička, već od osiguranja, tipa uniqa.

 

To je kocka jer moraš dokazati da je kvar nešto što se tvornički popravlja i da nije uzrokovan nestručnim rukovanjem.

Ja sam ih molio mailom više puta da mi objasne pod kojim uvjetima mogu, odnosno ne mogu ostvariti popravak, nikad mi nisu odgovorili.

 

E, sad, to možeš protumačiti na način da sve već piše u uvjetima osiguranja (koja su vrlo generička i opisuju više proizvoda, ne samo laptop) ili da namjerno ne odgovaraju da si ostavljaju sivu zonu.

 

Ugl svuda se piše o pravilnom držanju, korištenju, održavanju... vjerujem da može bit zmazana tastatura i da ti mogu reć da nije ispravno održavan. Ili da nije bio na godišnjem servisu kod ovlaštenog servisera da se ispuše pračina i slično.

 

Trebalo bi vidjeti sa nekim ko je prošao jamstveni zahtjev a ima takvo osiguranje, ali ja osobno nisam previše optimističan.

 

Sa druge strane ASUS recimo vani za neke proizvode nudi tvorničko jamstvo tj. produljenje sa 2 odnosno 3 na 5 godina (ovisno o proizvodu), gdje sam ih tražio da u RH kupim tako nešto na njihov gaming laptop (2 godine tvornički) koji košta 12k kuna (iako pitao sam i za drugi model koji je bio 15k) i odbili su to ponuditi, kako ASUS RH, tako i centralni.

 

To ti je tako... daš 15k kuna za laptop, krepa za 2 i pol godine i nikome ništa. EUnija nas na žalost ne štiti jer se u drugim zemljama može kupiti produljeno jamstvo, a kao svi bi trebali u svim zemljama članicama nuditi iste uvjete, samo ne nude.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Rhodin hvala na iscrpnom odgovoru.
Pa ako netko ima iskustva sa produzenim jamstvom, molim podijelite, hvala unaprijed.
I iskustva kupovine u Instaru?
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Također razmisljam o kupnji nitra 5 u instaru. Imas kakva iskustva s nitrom ili saznanja da podijelis mozda?
I dal bi se za "pravi" crni petak mogli ocekivat jaci popusti od recimo tih 15 posto na acere u instaru?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Šime3, meni je Acer Nitro 5 bija treci izbor, ali nakon šta sam od Aspire 5 odusta zbog skepse oko performansi, a od Legiona 5 jer je garancijom/tvornicki pokriveno max 16GB RAM-a doša je on na red.
Uzimam ga jer je jedan od rijetkih do 10k kuna koji podrzava 32GB, i to onaj sa Ryzenom 5 jer nazalost onaj sa ryzenom 7 ima 2x8GB, a kako mislim nadoupunit na 32GB radije bi doda jos 16GB nego stavlja svih 32GB.
Nisam siguran da bi proda njegove 2x8gb module po nekoj cijeni.
Naravno, ovdje pricamo o mogucnostima u Instaru buduci on trenutno nudi nekakav popust.
Inace, meni nije za gaming, platit cu ponesto i za graficku koja mi realno ne treba, ali sve skupa nudi otprilike sta mi treba.
Radije bi mozda jednog ThinkPada, ali do 10k ima jedino sa Ryzenom 6c/6t. Meni je za vrtit GNS3 pa mislim da ce mi multithreading bit bolje rjesenje.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:48 (zvoncic).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
I da, i ja nekako mislim da popust neće biti puno veci od ovih 15%, zbog možebitnih dodatnih 5%(sumnjam da ce bit vise od 20%) ne bi cekao BF.
Jedino mi krivo da Instar nema tu produzenu garanciju, kakva god ona bila, za par stotina kuna dobijes opet nekakvu garanciju za do 5 godina.
Ono, mozda te ne pokrije kako su neki pisali, ali za par stotina kuna valja riskirati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 21:53 (zvoncic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Kako to da Lenovo ne da garanciju na više od 16gb?

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 15:26 (matt750).
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Rhodin kaže...

Sve ovisi.

Produžena jamstva u RH nisu tvornička, već od osiguranja, tipa uniqa.

 

To je kocka jer moraš dokazati da je kvar nešto što se tvornički popravlja i da nije uzrokovan nestručnim rukovanjem.

Ja sam ih molio mailom više puta da mi objasne pod kojim uvjetima mogu, odnosno ne mogu ostvariti popravak, nikad mi nisu odgovorili.

 

E, sad, to možeš protumačiti na način da sve već piše u uvjetima osiguranja (koja su vrlo generička i opisuju više proizvoda, ne samo laptop) ili da namjerno ne odgovaraju da si ostavljaju sivu zonu.

 

Ugl svuda se piše o pravilnom držanju, korištenju, održavanju... vjerujem da može bit zmazana tastatura i da ti mogu reć da nije ispravno održavan. Ili da nije bio na godišnjem servisu kod ovlaštenog servisera da se ispuše pračina i slično.

 

Trebalo bi vidjeti sa nekim ko je prošao jamstveni zahtjev a ima takvo osiguranje, ali ja osobno nisam previše optimističan.

 

Sa druge strane ASUS recimo vani za neke proizvode nudi tvorničko jamstvo tj. produljenje sa 2 odnosno 3 na 5 godina (ovisno o proizvodu), gdje sam ih tražio da u RH kupim tako nešto na njihov gaming laptop (2 godine tvornički) koji košta 12k kuna (iako pitao sam i za drugi model koji je bio 15k) i odbili su to ponuditi, kako ASUS RH, tako i centralni.

 

To ti je tako... daš 15k kuna za laptop, krepa za 2 i pol godine i nikome ništa. EUnija nas na žalost ne štiti jer se u drugim zemljama može kupiti produljeno jamstvo, a kao svi bi trebali u svim zemljama članicama nuditi iste uvjete, samo ne nude.

 Pošalji mail Biljani Borzan. :)

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
matt750, a po speckama Legion 5 podrzava max 16GB, iako po forumima masu njih kazu a uredno vrte 32, a neki kazu da su sigurni da bi islo i 64GB koliko npr ThinkPadovi (barem dobar dio njih) podrzava.
12 godina
odjavljen
offline
Gaming Laptopi

Imam Lenovo Legion 5 A15 s Ryzen 5 4600H i GTX1650 4GB. U BIOSu sam odabrao da sustav sam šalta između integrirane i eksterne grafulje.

Sad me zanima kako to točno funkcionira? Da li su potrebni drivera za oba GPU-a? Neće smetati jedan drugome?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima

Evo već dugo vremena namjeravam kupiti neki custom gaming laptop pa me zanima isplati li se uzeti ovo sa slike 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Dex- Ostavi da windows skinen driver i ostalo sve automatika radi.

 

Bak-Osobno ne ni nikad dao toliku lovu za gaming laptop ima solidnih laptopa kao Helios 300 za 1500e sa i7 i rtx 2060 vrti sve na postenom fpsu.

Hyperbook nije toliko poznat i provjeren brand , koliko vidim proizvodi se u Poljskoj.Desktop i7 od 120w u laptopu nimalo dobro.Za igre je mozda i ok posto cpu ne bude zakucan na 100% ali nekakav rad kao  encoding i decoding i taj i7 bude gorio kao na lomaci.Mala je sansa da cpu ode ali velika da ode nesto na MBO.Ne znam koliko daju garancije to nisam uspio naci.

Ja bi prije za istu lovu uzeo Msi GE66 Raider oko 2500e , a imas i jos bolji Helios 700 no on kosta 4000eura.

Imas punu recenziju ovdje  po komponentama bi rekao da vrijedi ali sada kako ti hoces.

Moj PC  
2 0 hvala 2
7 godina
offline
Gaming Laptopi

Ima li kakvih bitnih razlika između y540, legion 5 i 2020 hp omena?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pitam za prijatelja:
Gaming laptop do 11500, 12000 kuna za crni petak. Oko je zapelo za acer predator helios 300 i7 9750h, rtx 2060 i to sa 17 incnim ekranom(mislim da bi mogao doc na takvu cijenu za bf, bio nedavno u instaru po toj cijeni). Sta mislite o njemu? Dal mozda asus rog strix g ili scar umjesto heliosa 300? Sto je najbolje sta bi se moglo dobit za tu cijenu?
Hvalaaa
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2020 11:31 (Skura).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Skura kaže...
Pitam za prijatelja:
Gaming laptop do 11500, 12000 kuna za crni petak. Oko je zapelo za acer predator helios 300 i7 9750h, rtx 2060 i to sa 17 incnim ekranom(mislim da bi mogao doc na takvu cijenu za bf, bio nedavno u instaru po toj cijeni). Sta mislite o njemu? Dal mozda asus rog strix g ili scar umjesto heliosa 300? Sto je najbolje sta bi se moglo dobit za tu cijenu?
Hvalaaa

 Ili Helios 300 ili Omen. Ima na ekupi trenutno i jedan i drugi ispod 11 000 (uz PBZ premium). Omen čak ima i više diskovnog prostora i 10750h https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-OMEN-17-cb1000nm%2C-1U2Q5EA%2C-17%2C3-FHD-IPS-144Hz%2C-Intel-Core-i7-10750H%2C-16GB-RAM%2C-256GB-PCIe-NVMe-SSD-%2B-1TB-HDD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-2060-6GB%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000326727

Gaming Laptopi

Pozdrav BUG forumaši:
Tražim neki solidan gaming laptop za brata, cca 10k kuna, no do 12k je prihvatljivo.

Laptop će se koristiti za posao i gaming. Poželjno 17in ekran, no i 15in je ok, dokle god da je kvalitetan display.

2060 ili bolje, 16GB RAM, 512 SSD, ako je moguće AMD CPU.

 

Ovo sam mu pronašao, te još nisam vidio bolju opciju od toga:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-nh-q96ex-001-core-i7-9750h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-2060-6gb-15-6-ips-fhd-120hz-dos-crno-015000482

Nije hitno, jer će čekati sniženja za Cyber Monday.

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Pozdrav BUG forumaši:
Tražim neki solidan gaming laptop za brata, cca 10k kuna, no do 12k je prihvatljivo.

Laptop će se koristiti za posao i gaming. Poželjno 17in ekran, no i 15in je ok, dokle god da je kvalitetan display.

2060 ili bolje, 16GB RAM, 512 SSD, ako je moguće AMD CPU.

 

Ovo sam mu pronašao, te još nisam vidio bolju opciju od toga:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-nh-q96ex-001-core-i7-9750h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-2060-6gb-15-6-ips-fhd-120hz-dos-crno-015000482

Nije hitno, jer će čekati sniženja za Cyber Monday.

Unaprijed hvala!

 Kao što sam napisal i Skuri, na tvom mjestu (odnosno bratovom) u tom cjenonovnom rangu (10 - 12k) ja bi išao na Helios 300 ili Omen. I jedan i drugi se u kombinaciji (17", i7, rtx2060, 16GB ram) mogu nać ispod 11k na boljoj akciji. Na žalost kod nas je ponuda (za sada) AMD CPU/RTX 2060 nikakva tako ti jedino intel i7 dolazi u obzir.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice