Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.745
|
čitano: 1.379.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ma nije problem FPS, uvijem mogu u igri stavit fullHD rezoluciju, a zasad mi je OK i na 1440p, pogotovo uz DLSS koji će podržavati sve više novih naslova. 

 

Ne sviđa mi se backlight bleed ekrana i što imam dosta podešavanja rezolucije sa advanced optimus opcijama i onda mi nekad kod ponovog pokretanja laptopa vrati na 1080p, a kad stavim 1440p preporuča mi 150% scaling.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Misljenja o ovome

https://www.hgspot.hr/laptop-acer-nitro-16-ryzen-5-7535hs-16gb-512gb-ssd-rtx4050-6gb-16-wuxga-noos-nh-qkbex-00g

 

Malo mi glupo kaj samo bijeli backlight tipkovnice ima (bar tak hg spot veli, makar hrpa ducana ima slike sa rgb tipkovnicom)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Za tu cijenu koja je trenutno, sasvim dobar laptop.

 

Na službenoj stranici za taj model laptopa su slike sa bijelim backlightom tipkovnice.

 

Nitro 16 AMD - AN16-41-R289 Tehničke specifikacije | Prijenosno računalo za igrice | Acer Hrvatska

Nemoj se baš previše pouzdat u slike koju dućani stavljaju uz pojedine laptope, jako često su krive (od starijeg ili krivog modela).

 

Uvijek provjeri na službenoj stranici ili zovi dućan.

 

14 godina
offline
Gaming Laptopi

Tražim za frenda gaming laptop za 1000-1200€. Za PC dijelove se relativno razumijem, ali za laptope sam slab pa ne znam kolika je razlika 4050 vs 4060 i sl.

 

Našli smo par kandidata, no problem je što laptop s RTX4060 ima stariji DDR4 RAM i dolazi samo s 512gb SSD, što definitivno nije dosta (GIGABYTE G5 KF-E3EE313SD); a drugi laptop koji ima 1tb SSD, DDR5 RAM, dolazi s RTX4050 (LENOVO LOQ 3 R7 7840HS).

 

Otvoreni smo za sve savjete, idealni "sweet-point" bi bio laptop s IPS ekranom, 16gb RAM-a, 1tb SSD, i 4060 (ako je to moguće uopće u ovom rangu) + dobra baterija. Bez OS-a, to ću mu ja srediti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
ficosime kaže...

Tražim za frenda gaming laptop za 1000-1200€. Za PC dijelove se relativno razumijem, ali za laptope sam slab pa ne znam kolika je razlika 4050 vs 4060 i sl.

 

Našli smo par kandidata, no problem je što laptop s RTX4060 ima stariji DDR4 RAM i dolazi samo s 512gb SSD, što definitivno nije dosta (GIGABYTE G5 KF-E3EE313SD); a drugi laptop koji ima 1tb SSD, DDR5 RAM, dolazi s RTX4050 (LENOVO LOQ 3 R7 7840HS).

 

Otvoreni smo za sve savjete, idealni "sweet-point" bi bio laptop s IPS ekranom, 16gb RAM-a, 1tb SSD, i 4060 (ako je to moguće uopće u ovom rangu) + dobra baterija. Bez OS-a, to ću mu ja srediti.

 Može se naći.

https://megabajt.hr/proizvod/lenovo-loq-15irx9-notebook-83dv00awge-15-6-i5-16gb-rtx4060-1tb-dos/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

9 mjeseci
offline
Asus ili Acer?

Bok svima!

Ovdje jedna mama kaj zeli kupiti sinu novi gaming laptop kao nagradu kak je prosao u skoli. Da, da..topim se od ponosa al bude me i kostalo. Sve znate. Sad trenutno igra na necemu sa 20fps-a i da, grozno je.

 

Zanima me kaj mislite o ova dva, ja bas i nemam nekog iskustva a buduci da mi budet nije extra i ne mogu bas slj.godine ponovno kupovati novo racunalo...ovaj laptop bi trebao pratiti trendove bar 2 do 3god. Igra se repertoar s Steam-a tipa Lethal company,  Fallout, TF2...i naravno Minecraft (nema ovdje dosta mjesta za toliko nabrajanja lol. Buđet je maaaax 1200e, pozeljno 1000 ili nize.

Dakle, radi se o:

 

Asus TUF Gaming A15, FA507NU-LP101, 15,6, AMD Ryzen 5 7535HS, 16GB RAM, 512GB SSD koji je moj favorit i o:

 

Acer Nitro 16 NH.QKBEX.00G, 16, AMD Ryzen 5 7535HS, 16GB RAM, 512GB SSD, nVidia GeForce RTX 4050.

 

Hvala svima unaprijed na pomoci i sugestijama :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 17:58 (Taichy).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Asus ili Acer?
Taichy kaže...

Bok svima!

Ovdje jedna mama kaj zeli kupiti sinu novi gaming laptop kao nagradu kak je prosao u skoli. Da, da..topim se od ponosa al bude me i kostalo. Sve znate. Sad trenutno igra na necemu sa 20fps-a i da, grozno je.

 

Zanima me kaj mislite o ova dva, ja bas i nemam nekog iskustva a buduci da mi budet nije extra i ne mogu bas slj.godine ponovno kupovati novo racunalo...ovaj laptop bi trebao pratiti trendove bar 2 do 3god. Igra se repertoar s Steam-a tipa Lethal company,  Fallout, TF2...i naravno Minecraft (nema ovdje dosta mjesta za toliko nabrajanja lol. Buđet je maaaax 1200e, pozeljno 1000 ili nize.

Dakle, radi se o:

 

Asus TUF Gaming A15, FA507NU-LP101, 15,6, AMD Ryzen 5 7535HS, 16GB RAM, 512GB SSD koji je moj favorit i o:

 

Acer Nitro 16 NH.QKBEX.00G, 16, AMD Ryzen 5 7535HS, 16GB RAM, 512GB SSD, nVidia GeForce RTX 4050.

 

Hvala svima unaprijed na pomoci i sugestijama :D

 

 

4050 ni pod razno za te novce. 4060 ili 3070 seriju, ako se da uloviti po toj cijeni na nekoj akciji. Uostalom, imate bas iznad svoga posta link koji odgovara onome sto trazite. Ispod 1200 € sa 4060 grafickom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 18:19 (SamoPitam3).
13 godina
offline
Re: Asus ili Acer?
Taichy kaže...

Bok svima!

Ovdje jedna mama kaj zeli kupiti sinu novi gaming laptop kao nagradu kak je prosao u skoli. Da, da..topim se od ponosa al bude me i kostalo. Sve znate. Sad trenutno igra na necemu sa 20fps-a i da, grozno je.

 

Zanima me kaj mislite o ova dva, ja bas i nemam nekog iskustva a buduci da mi budet nije extra i ne mogu bas slj.godine ponovno kupovati novo racunalo...ovaj laptop bi trebao pratiti trendove bar 2 do 3god. Igra se repertoar s Steam-a tipa Lethal company,  Fallout, TF2...i naravno Minecraft (nema ovdje dosta mjesta za toliko nabrajanja lol. Buđet je maaaax 1200e, pozeljno 1000 ili nize.

Dakle, radi se o:

 

Asus TUF Gaming A15, FA507NU-LP101, 15,6, AMD Ryzen 5 7535HS, 16GB RAM, 512GB SSD koji je moj favorit i o:

 

Acer Nitro 16 NH.QKBEX.00G, 16, AMD Ryzen 5 7535HS, 16GB RAM, 512GB SSD, nVidia GeForce RTX 4050.

 

Hvala svima unaprijed na pomoci i sugestijama :D

 

 

 Laptope sa rtx 4050 imaš već od 700-800 eura

 

https://geizhals.de/?cat=nb&xf=11295_03+05+17+-+RTX+4050  

 

ili u HR

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?se=394544%2C1939030

 

Još da mama ne radi sve za sina i da sin sam pita i raspituje se di bi mu bio kraj. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 18:22 (Cryogenic).
9 mjeseci
offline
Re: Asus ili Acer?

Hi! Hvala na odgovoru!

 

Nasla sam ih oba na ekupi za 999e.  Iskreno, ne bi nekaj izvana narucivala a sa ovima iz ekupi sam imala dobra iskustva.

 

Iskreno, bas sa tom grafickom sam nasla samo ponude sa 1000e plus al dobro, vjerujem na rijec. I iskreno, ne znam bas gdje kopati pa sam i zato tu.

 

A ovo da sin pita, da naravno. Al kad ja placam, i to tak puno - hocu sve znati o tome prije nego skesiram na kraju. Kad bu sam placal...nek pita i kupuje kaj hoce 😉

 

 

11 godina
offline
9 mjeseci
offline
Re: Asus ili Acer?

Rtx 4070 za 1299e - lijepo! Morala budem razmisliti ipak o kupovini van Hr. Ili uloviti neki bargen 🤔

 

Hvala jos jednom!

16 godina
offline
Re: Asus ili Acer?
Taichy kaže...

Bok svima!

Ovdje jedna mama kaj zeli kupiti sinu novi gaming laptop kao nagradu kak je prosao u skoli. Da, da..topim se od ponosa al bude me i kostalo. Sve znate. Sad trenutno igra na necemu sa 20fps-a i da, grozno je.

 Kolega s foruma prodaje Lenovo Legion 5 PRO 16arx8 2k/240Hz/RTX4060, probajte još vidjeti oko cijene jer 2 tjedna nije ništa javio.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2024 8:45 (Najbrži).
2 mjeseca
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav dobri ljudi,

vrijeme je za kupnju novoga laptopa koji će služiti i za gaming i za posao (web developer) pa mi je zapeo za oko Omen 16 na Hardware.hr. Malo mi zvuči predobro da bi bilo istinito, a i malo sam istraživala i pročitala neka neugodna iskustva baš s tom serijom Omena zbog loše matične i gorenja senzora što na kraju rezultira black screenom. Ima li netko iskustva s tom trgovinom i laptopom generalno? Trebao bi mi služiti par godina pa mi nije baš do bacanja novaca, a ne razumijem se pretjerano u hardware. Primam i preporuke za neke dobre laptope do najnajviše 2000€ iako mi je najpoželjnije oko 1500. Svakako bih ubacila još jedan ssd ako ima tu mogućnost jer mi treba i linux pa bih imala dual boot Windows/Linux, a ako već nema nadogradila bih s jednim od 2tb. Pa eto, ako ima koja dobra duša koja poznaje materiju bolje neka se javi, hvala! 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Omen 16 na Hardware.hr Kolko vidim to je outlet roba (garancija je samo 12 mjeseci), za trgovinu prvi put čujem.


Lenovo Legion 5 16IRX9, 83DG002CSC, 16, IPS; WQXGA Intel, Core i7 14650HX, 32GB RAM, 1TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 4060, Free Dos, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 

1583€ (s uračunatim popustom), novo, provjerena trgovina.

 

Recenzija gore navedenog legiona (samo sa malo jačim procesorom i rtx 4070)

 



Razlika u igrama između mobilne rtx 4060 i 4070 je u prosjeku 20-ak % (količina vrama je jednaka što znači da će bit potrebno smanjivat detalje koji gutaju vram (najčešće teksture) u igrama koje gutaju više od 8gb neovisno o tome jel 4060 ili 4070 unutra).





11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Trebo bi laptop za faks prvenstveno rad u programu autoCAD(geodetski faks) i za odigrat ponekad neku igricu nista zahtjevno simulacija football manager i cod, ako se moze naci do budzeta nekih 450€ kupnja u Hrvatskoj
PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...

Omen 16 na Hardware.hr Kolko vidim to je outlet roba (garancija je samo 12 mjeseci), za trgovinu prvi put čujem.

 

HP i inace daje garanciju od 12 mjeseci na prijenosnike. Moje misljenje je da se njih isplati kupovati jedino preko amazona, jer se moze tako iskamciti garancija od 2 godine (odnosno tako su mi rekli na amazonu da daju na njih svoju dvogodisnju garanciju). Ovako se mora "nadokupiti" kod HPa, a bas nije jeftino.

 

 

16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Pričaš žestoke gluposti, prvo na razini EU je minimalno jamstvo za potrošačku elektroniku 2 godine, a drugo u 12 sekundi pretrage ekupi i sancta domenice svi hp laptopi kod njih imaju 3 godine osnovnog jamstva, što je samo dokaz da nemaš pojma šta govoriš.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Hacker002 kaže...

Pričaš žestoke gluposti, prvo na razini EU je minimalno jamstvo za potrošačku elektroniku 2 godine, a drugo u 12 sekundi pretrage ekupi i sancta domenice svi hp laptopi kod njih imaju 3 godine osnovnog jamstva, što je samo dokaz da nemaš pojma šta govoriš.

 

Je, kao sto vidimo iz prilozenog da je minimalno 2 godine. Jamstvo je 12 mjeseci. Ovo sve drugo nema potpunu garanciju, odnosno na bateriju u laptopu je 12 mjeseci.

6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Molim Vas za savjet, Imam Acer Nitro AMD Ryzen 9 5900HX , 32 GB i 3TB memorije. 17'

Naučila sam se igrati igrice dok ležim ili sam naslonjena u krevetu,ali mi se laptop užasno pregrije kad igram fortnite ili LoL,ostale igrice ne baš,i sad kad ga držim na kratkim hlačicama doslovno peče kožu da nemogu izdržati, molim vas savjet za neki stvarno dobar i jak cooler koji ide ispod i hladi,cijena mi nije bitna.

I znam da će sada biti ideja: kad je zadnji puta čišćen,kada se to počelo odgađato,možda treba servis,ali ne....tako radi otkad sam ga kupila i njemu to ne škodi nego samo mene prži, ne radi na overclocking i imam Nitrosense za ventilaciju ali to je tolko bučno da ništa igru ne čujem.

 

Možete mi poslati model/link i u privatne poruke,hvala 

16 godina
offline
Gaming Laptopi

imho ako se igra na krevetu radije onda neki handheld, nego laptop

 

gaming laptopi su imace jako topli i bucni kada se opterete, meni je isao na skoro 100c, i nebi ga se usudio drzati u krilu, i na njegovom dodatnom hladnjaku dok igram. pogotovo jer imas ryzen 9 koji se dosta grije

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MazikeeN kaže...

Molim Vas za savjet, Imam Acer Nitro AMD Ryzen 9 5900HX , 32 GB i 3TB memorije. 17'

Naučila sam se igrati igrice dok ležim ili sam naslonjena u krevetu,ali mi se laptop užasno pregrije kad igram fortnite ili LoL,ostale igrice ne baš,i sad kad ga držim na kratkim hlačicama doslovno peče kožu da nemogu izdržati, molim vas savjet za neki stvarno dobar i jak cooler koji ide ispod i hladi,cijena mi nije bitna.

I znam da će sada biti ideja: kad je zadnji puta čišćen,kada se to počelo odgađato,možda treba servis,ali ne....tako radi otkad sam ga kupila i njemu to ne škodi nego samo mene prži, ne radi na overclocking i imam Nitrosense za ventilaciju ali to je tolko bučno da ništa igru ne čujem.

 

Možete mi poslati model/link i u privatne poruke,hvala 

 Uzmi bilo koji. Bitno je da ti odigne prijenosnik od podloge. U tvome slučaju s tijela. I tada nećeš osjetiti vruć zrak iz prijenosnika na koži. Čak ventilator nije toliko bitan kod takvih hlađenja, iz razloga što on kada je uključen i ne spusti nešto značajno temperaturu u prijenosniku.

 

Najviše pomogne činjenica da je s tim hlađenjem prijenosnik "u zraku" i protok zraka je tada puno bolji nego kada je blizu stola tj. podloge. Jer prijenosnik ispod ima proreze koji su inače prilično blokirani držanjem uređaja na bilo čemu, a posebno ako ga se postavi na krevet ili prekrivač. To tek onda pokrije ventilacijske otvore.

6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

A sad je tako kako je,ne igram baš dugo mozda maximalno 3 sata sa pauzama ,ići će uskoro na servis čišćenje,mijenjanje termalne,a dotad bih držala na cooling padu... ako ima neki stvarno dobar moze link

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ovaj će ti biti dobar. Nije to nešto posebno, uzmeš koji ti se svidi i da ti odgovara veličini prijenosnika. Jedino što ne bi bilo loše imati na umu je to da ti takvo hlađenje nema puno ventilatora. 1-2 da ima i to je to. Oni sa 4 ili posebno 5 ventilatora su bezvezni jer samo raste buka kada su aktivni, a ne hlade ništa bolje u odnosu na 1 veći.

 

https://www.adm.hr/sbox-rashladni-stalak-cp-12/76774/product/

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2024 10:33 (Izzy).
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

E to me zanimalo,da li vise ventilatora bolje hlade ili je okej i 2?  svida mi se ovaj jer ima nekakve opcije pojacavanja,i jer je tog oblika svijetli crveno...

https://www.hgspot.hr/hladnjak-za-prijenosno-racunalo-white-shark-gcp-29-ice-wizard-led

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Kupi ako ti se sviđa. Ionako dobiješ najviše samim podizanjem prijenosnika. Ventilatore pališ pojedinačno, vjerojatno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2024 11:44 (Izzy).
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
  1. Vjerojatno hocu  šta ćeš sa ženskom budalom, a ionako su svi donekle isti,pa zašto ne uzeti koji mi je lijep, tako je bilo i sa biranjem laptopa,morao mi je estetski biti ugodan,imati dobru tipkovnicu i obavezno mijenjanje boje tipkovnice....dvoumila sam se izmedu ovoga i asus zephirosa,ovaj je prevagnuo jer sam vec imala veliki acer i super me sluzio,samo ne volim sto se sad sve vise koristi plava boja umjesto crvene za bilo kakvo osvjetljenje,plava me iritira.

    Hvala na pomoći 
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ma, ništa. Moćan je taj tvoj laptop, a koju grafičku ima? Vjerojatno nije ništa slabije od RTX 3070 u njemu, ako nije i nešto još jače?

16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MazikeeN kaže...

Možete mi poslati model/link i u privatne poruke,hvala 

 Ovo rashlađuje dva Asus RoG G17 laptopa 

https://www.amazon.de/-/en/dp/B07NNQXTQT

 

Prije i poslije bude čak razlike 15°C, ovako mi sada temperature budu do 65°C  max

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2024 15:32 (Najbrži).
7 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
listerstorm kaže...
ficosime kaže...

Tražim za frenda gaming laptop za 1000-1200€. Za PC dijelove se relativno razumijem, ali za laptope sam slab pa ne znam kolika je razlika 4050 vs 4060 i sl.

 

Našli smo par kandidata, no problem je što laptop s RTX4060 ima stariji DDR4 RAM i dolazi samo s 512gb SSD, što definitivno nije dosta (GIGABYTE G5 KF-E3EE313SD); a drugi laptop koji ima 1tb SSD, DDR5 RAM, dolazi s RTX4050 (LENOVO LOQ 3 R7 7840HS).

 

Otvoreni smo za sve savjete, idealni "sweet-point" bi bio laptop s IPS ekranom, 16gb RAM-a, 1tb SSD, i 4060 (ako je to moguće uopće u ovom rangu) + dobra baterija. Bez OS-a, to ću mu ja srediti.

 Može se naći.

https://megabajt.hr/proizvod/lenovo-loq-15irx9-notebook-83dv00awge-15-6-i5-16gb-rtx4060-1tb-dos/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

 

 
Specifikacije ovog laptopa te dotična cijena su, malo je reć, nerealne za hrvatske pojmove. 
Ako i je istinita cijena, laptop je vrlo vjerojatno used/refurbished, mada to dućan nigdje nije naglasio, a trebali bi. 

Što se dućana tiče, jedan google search o iskustvima će vam pokazati da i nisu neka sreća. Bliži su nekom scam siteu nego legitimnom dućanu. O mogućim reklamacijama kod dotičnih, ne želim ni pričati. Dućan koji posluje godinama, na svojoj facebook stranici ima 100injak followera, na instagramu 80. Zar sve spomenuto nije razlog za brigu, ako se radi o artiklu od preko 1000€? Sumnjam da itko ovdje želi tolike novce samo baciti, koliko god dobrostojeći bili.

Ti si svakako na ovaj post dobio par lajkova. A netko neoprezniji bi se mogao zaletiti i naručiti.
Da sam moderator tu, dobio bi barem upozorenje.
Al sumnjam da itko vodi brigu o ovom forumu, a pogotovo podforumima. 
Lp


EDIT: raspisao sam se i zaboravio da sam tu zapravo da pomognem prijatelju odabrati laptop. Ciljam do nekih 1500€ max, mada bih mu osobno pokušao naći nešto do 1200-1300€ sa što boljom grafičkom da se ne mora mislit sljedecih par godina.. Pa ako je netko upućeniji u trenutno stanje tržišta, neka javi. On bi iz hrv dućana, da se ne mora za*ebavati sa garancijom. Unaprijed hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2024 15:39 (birra).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice