Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.637
|
čitano: 1.268.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 Upravo sam taj model i ja odabrao prošli tjedan i trenutno sa njega i odgovaram.

 

Za sada mu nisam pronašao neku značajnu zamjerku... ekran mu je odličan, on mi je bio i najbitniji. Prelazio sam sa Macbook Pro retine iz 2015. tako da mi je uvjet bio WQXGA i nisam požalio (nisam više za klasične FHD zaslone). Sam laptop djeluje čvrsto, tipkovnica je odlična pod rukom... touchpad solidan (ali njega ne koristim, uvijek uštekam mišonju).

U normalnom radu je gotovo pa nečujan, jedino kad ga se čuje jest kad se upali RTXica tj kad ga se "upregne", no to je za očekivati, tako je kod svih iole jačih laptopa.

Nice feature je i što je proširiv, pa je moguće dodati još jedan SSD i zamijeniti 2x8 gb RAMa sa 2x16 (ili 2x32) što i planiram u nekoj skorijoj budućnosti tj kad dođe potreba.

 

Ukoliko moram izdvojit neku manu, kamera bi mu mogla bit i bolja za taj novac no nju ionako ne koristim toliko puno pa me baš briga (čak i bolje da me drugi ne gledaju u visokoj kvaliteti :) ).

 

Sve u svemu, preporučujem ga 

 

 

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
Tanelorn kaže...

 Upravo sam taj model i ja odabrao prošli tjedan i trenutno sa njega i odgovaram.

 

Za sada mu nisam pronašao neku značajnu zamjerku... ekran mu je odličan, on mi je bio i najbitniji. Prelazio sam sa Macbook Pro retine iz 2015. tako da mi je uvjet bio WQXGA i nisam požalio (nisam više za klasične FHD zaslone). Sam laptop djeluje čvrsto, tipkovnica je odlična pod rukom... touchpad solidan (ali njega ne koristim, uvijek uštekam mišonju).

U normalnom radu je gotovo pa nečujan, jedino kad ga se čuje jest kad se upali RTXica tj kad ga se "upregne", no to je za očekivati, tako je kod svih iole jačih laptopa.

Nice feature je i što je proširiv, pa je moguće dodati još jedan SSD i zamijeniti 2x8 gb RAMa sa 2x16 (ili 2x32) što i planiram u nekoj skorijoj budućnosti tj kad dođe potreba.

 

Ukoliko moram izdvojit neku manu, kamera bi mu mogla bit i bolja za taj novac no nju ionako ne koristim toliko puno pa me baš briga (čak i bolje da me drugi ne gledaju u visokoj kvaliteti :) ).

 

Sve u svemu, preporučujem ga 

 

 

 Nisu mi jasni ti proizvođači laptopa koji ne mogu ugraditi 1080 kameru, a u modele druge polovice 2022. i 32GB RAM-a (mada to još većini nije nužno - to tvrdi i polubog YT-a Jarrod). Očito im prodaja ide i ovako. U tvoj model su ugradili barem 1TB SSD.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2022 13:00 (zelenapaprika).
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Uplatio, čekam dostavljača:-)
6 godina
offline
Gaming Laptopi

Osobno ne bi davao priko 15 tisuća kuna za laptop u ovom trenu jer se u 1. misecu uvijek najavi sljedeća generacija RTX za laptope.

RTX 3070Ti nije drastično jača od RTX 3070

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
duke3d kaže...

Osobno ne bi davao priko 15 tisuća kuna za laptop u ovom trenu jer se u 1. misecu uvijek najavi sljedeća generacija RTX za laptope.

RTX 3070Ti nije drastično jača od RTX 3070

Često ulete (rabljeni) laptopi sa 3070 po cijenama 9~11k. Ja sam svog platio 12k u veljači s dosta dodatne opreme (miš, ruksak, dodatno ugrađen 2TB nvme). U veljači ću opet loviti G15/G17 za buraza sa minimalno 3070.

LOL: Crobrother
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi

 Odeš na Youtube, upišeš nazive modela i pogledaš par prikaza. Ovako je nemoguće reći - nemoj uzeti ovaj, uzmi onaj! Acera će neki popljuvati, ali ovogodišnji modeli su sasvim ok, što se tiče ekrana koji je bio problem. Ali kako znati je li ovo takav model? Nemam pojma. Zato odeš na Youtube, proguglaš modele (točne nazive sa šiframa poput "ZUOFDDS-223423-DJJ") zbog recenzija i specifikacija i onda vidiš što je što. Pogledaš i tko daje dulje jamstvo i sl.

6 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav, ako moze misljenje za laptop s linka. 

 

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-tuf-gaming-f17-fx706hc-hx075-17-i7-16-1tb-rtx3050.html

 

Te preporuke za neke druge slicnih specifikacija. 

 

Unaprijed se zahvaljujem. 

 

Lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Line2004 kaže...

Pozdrav, ako moze misljenje za laptop s linka. 

 

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-tuf-gaming-f17-fx706hc-hx075-17-i7-16-1tb-rtx3050.html

 

Te preporuke za neke druge slicnih specifikacija. 

 

Unaprijed se zahvaljujem. 

 

Lp

 Sve je super osim grafe

LP
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Line2004 kaže...

Pozdrav, ako moze misljenje za laptop s linka. 

 

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-tuf-gaming-f17-fx706hc-hx075-17-i7-16-1tb-rtx3050.html

 

Te preporuke za neke druge slicnih specifikacija. 

 

Unaprijed se zahvaljujem. 

 

Lp

 Ako ne mora bit 17" onda ti je ovo Laptop LENOVO IdeaPad Gaming 3 82K20 - 010.101.187 - Links puno bolja solucija za praktički iste pare, inače kod nas (kolko vidim) nemaš baš neki izbor za tu lovu, a da je 17".

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
ZSosa kaže...

 Evo istraziva sam sinoc, rijec je tocnije o Lenovo Legion 5i Gen 7 (15, Intel). Ovaj sa linka ima najjaci procesor Intel Core i7 12700H iz serije. Cijena mu je 12.600kn uz primjenjenih 10% popusta te takoder ako ubacite eKupi spajalicu dobijete dodatnih 10% popusta, dakle laptop uz eKupi spajalicu (koja dode 1400kn za laptop u vrijednosti od 11250-15000) izade ukupno 12.738kn ili za 138kn dodatnih dobijete i eKupi spajalicu uz koju imate dodatno jamstvo u slucaju fizickog ostecenja laptopa. Jedina mana mi se cini njegova masa od 2.4 kg al s obzirom da sve ostalo izgleda savrseno zanemarivo je. Cak i fan noise uz procesor i7 12700H ne proizvodi veliku buku te je sve to savrseno ukomponirano.

 Pozdrav,

 

da li je ovo možda best buy do 13k (s popustima) ? Što mislite?

15 mjeseci
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav.

Planirao sam kupiti laptop do nekih 560€ ili oko 4300kn. Paše mi i rabljeni laptop ako nema oštećenja i ako je još pod garancijom. Htio bih barem 512GB ssd ili 256GB ssd + 1TB hdd i neku jaču grafičku npr. Gtx 1650. Zna li netko za takav laptop ili barem još neku stranicu osim Njuškala koja nudi sigurnu kupnju rabljenih laptopa?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Gdje se mogu naci laptopi sa US tipkovnicom?

 

Htio bi npr ovaj legion gore, ali sa US...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 12:04 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ovisi, ukoliko usporedujes sa RTX 3070 od 100W tdp, a RTX 3070 TI ima 150W tdp onda je drasticno jaca

6 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Evo samo da javim da sam na kraju ipak kupio Lenovo Legion 5.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-Legion-5-15IAH7H%2C-82RB00GASC%2C-15-6-FHD-IPS-165-Hz%2C-Intel-Core-i7-12700H%2C-16GB-RAM%2C-1-TB-M-2-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-3060%2C-Free-Dos-%2C-laptop/p/EK000482027

 

Činila mi se predobra prilika na Ekupi za propustiti(20% popust), a i do sad sam imao Y520 i nisam imao problema, pa sam odlučio ostati na Lenovu.

 

 

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ljudi!

 

Htio bih bratu kupiti gaming laptop koji bi mogao pokrenuti Warzone 2 na nekim medium, mozda medium-high postavkama. Koliko bi takav laptop koštao i znate li neki best buy u toj kategoriji?
Takoder znam da bi htio igrati i Miles Moralesa i mozda ovog spidermana koji ce izaci ove godine, ali ok je da to bude i na low-mid postavkama, cisto da moze pokrenuti i da je igrivo.

 

Nije neka prevelika zurba da mu to odmah uzmem tako da ako mislite da ce biti neki popusti uskoro, pricekat cu jos malo.

Dao bih oko 6000kn, ali ako se s malo vise dobije osjetno bolja stvar, i to je u redu. Ako ni to nije dovoljno za masinu koja to moze pokrenuti, pricekat ce brat jos neko vrijeme

 

Hvala unaprijed!

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Kakvi su dojmovi? Planiram vec 3 mjeseca isti potez napravit, mislim da sam stavio prvi link na taj oglas i od tad ga pratim. Ovo mi je sad super prilika da napokon uzmem, dosadasnjih 10% je bilo neisplativo. Jel ti stigao ili cekas jos?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Zamboss kaže...

Evo samo da javim da sam na kraju ipak kupio Lenovo Legion 5.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-Legion-5-15IAH7H%2C-82RB00GASC%2C-15-6-FHD-IPS-165-Hz%2C-Intel-Core-i7-12700H%2C-16GB-RAM%2C-1-TB-M-2-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-3060%2C-Free-Dos-%2C-laptop/p/EK000482027

 

Činila mi se predobra prilika na Ekupi za propustiti(20% popust), a i do sad sam imao Y520 i nisam imao problema, pa sam odlučio ostati na Lenovu.

 

 

 Sorry, nisam citirao

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Vec su makli... jedan dan je samo bilo..

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
ZSosa kaže...

Vec su makli... jedan dan je samo bilo..

 Bit će opet, samo treba pratit i bit strpljiv.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...
ZSosa kaže...

Vec su makli... jedan dan je samo bilo..

 Bit će opet, samo treba pratit i bit strpljiv.

 A znam, pratim ga jos od 11og mjeseca i ovo je jucer bila savrsena prilika. Nisam ocekiva da ce samo dan trajat.

4 godine
offline
Gaming Laptopi

ma sada ce biti i još više tih akcija.. to su proslogodisnji modeli, dolaze modeli iz 2023. sa rtx 4000 serijom kroz mjesec dana(u HRV malo duze vjerojatno) rjesavat ce se stocka uskoro..

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
markec997 kaže...

ma sada ce biti i još više tih akcija.. to su proslogodisnji modeli, dolaze modeli iz 2023. sa rtx 4000 serijom kroz mjesec dana(u HRV malo duze vjerojatno) rjesavat ce se stocka uskoro..

 Naši trgovci nisu tako ažurni i aktivni da bi se rješavali zaliha s velikim popustima (još uvijek se prodaju modeli s RTX 1650). Mogli smo svi vidjeti laptope starijih generacija kako se dugo, dugo prodaju kod nas. Iskreno, meni to nije probem jer nemam namjeru kupiti top model jer si ga ne mogu privatno priuštiti (npr. neki ASUS iz 2023. s RTX 4090 i sl.) jer su cijene otišle u nebo, a ja, srećom, nisam baš tako zahtjevan. Pa ću gledati akcije, kojih će sigurno biti i priuštiti si nešto što mogu platiti i s čime ću biti zadovoljan duže vrijeme. Neki proizvođači laptopa pojedine modele s CES-a neće tako skoro pustiti u prodaju, tako će se netko trebati načekati da se takvi modeli pojave, a pogotovo kod nas.

 

Primjer starog modela za 7600-8000 kuna:

Acer Nitro 5 AN515-57, NH.QEKEX.003, 15,6 FHD IPS 144Hz, Intel Core i7 11800H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1650, Free Dos, laptop Intel Core i7 11800H, 16GB RAM, SSD 512GB, NVIDIA GeForce RTX1650

 

 

Nekomu će itekako biti dovoljan.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
ZSosa kaže...
Kakvi su dojmovi? Planiram vec 3 mjeseca isti potez napravit, mislim da sam stavio prvi link na taj oglas i od tad ga pratim. Ovo mi je sad super prilika da napokon uzmem, dosadasnjih 10% je bilo neisplativo. Jel ti stigao ili cekas jos?

 

Jučer sam ga ujutro kupio i odmah su mi kroz sat dva javili da je narudžba spremna i isti dan sam ga pokupio. Tako da sam se ostatak dana bavio samo instalacijom Windowsa, updateanjem i skidanjem drivera. 

 

Ovako što sam na prvu primijetio je da je prilično težak, makar nije da ga nosam okolo pa da mi je to problem, samo kažem da se baš osjeti težina. 

Tipkovnica, osvjetljenje, touchpad - sve mi se čini odlično.

Sviđa mi se, za promjenu, i to kaj su portovi iza.

A kroz tjedan dva ćemo vidit za kaj je mali sve sposoban :) 

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
markec997 kaže...

ma sada ce biti i još više tih akcija.. to su proslogodisnji modeli, dolaze modeli iz 2023. sa rtx 4000 serijom kroz mjesec dana(u HRV malo duze vjerojatno) rjesavat ce se stocka uskoro..

 Mislim da su šanse jako male da se modeli najavljeni na ovogodišnjem CES-u sa rtx 4000 serijom pojave na našem tržištu prije ljeta/jeseni.

15 godina
offline
Gaming Laptopi

Na Nvidia siteu pise "Coming February", tako da ce se RTX4000 laptopi poceti pojavljivati kod nas vcjerovatno negdje na ljeto.

No s obzirom da su desktop verzije serije RTX4000 strahovito poskupile u odnosu na seriju RTX3000 (npr. RTX4080 vs RTX3080) bojim se da bi laptopi sa RTX4000 grafickim mogli isto tako biti zestoko skupi.

 

Eventualno mozda sa RTX4050/4060, no ovisi kakve ce njihove performanse biti.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 9:58 (Mauro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Gaming Laptopi

Mislim da je Jarrod rekao da najjeftiniji 4050 laptop starta od $1100 u USA.

E sad sjećam se da tako i bilo prošle godine u proljeće. 3050 laptopi su sve tamo negdje do ljeta bili oko 9k kn najjeftiniji i onda u ljetu pali na nakih 7k. Tako nekako će i vjerojatno biti ove godine.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ako su jako dobri popusti isplati se i sada uzeti. Ne cekati seriju 4xxx. Je da je serija 4xxx jako dobra i mogla bi biti cudo za laptope, ja sam uspio uhvatiti asus strix g17 za 1250€ a vidim bez popust svih je 2500€. Pa kada se tako nesto zalomi zasto ne uzeti :)

 

Edit zaboravio sam citirati :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 11:59 (Beo).
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
BinaryJesus kaže...

Mislim da je Jarrod rekao da najjeftiniji 4050 laptop starta od $1100 u USA.

E sad sjećam se da tako i bilo prošle godine u proljeće. 3050 laptopi su sve tamo negdje do ljeta bili oko 9k kn najjeftiniji i onda u ljetu pali na nakih 7k. Tako nekako će i vjerojatno biti ove godine.

A ne mora biti bas.

Jer RTX3000 laptopima je pocela padati cijena i vjerovatno u iscekivanju RTX4000 serije. A i dosta njih je bilo na Ryzenima 5xxx ili Intelima 11. generacije, pa je tu bilo mozda snizavanja zbog iscekivanja modela sa najnovijim AMD/Intel procesorima.

RTX4000 ce gotovo sigurno doci sa zadnjim AMD/Intel procesorima, a nece biti iscekivanja RTX5000 serije, pa onda i nema nekog poticaja za spustanje cijena.

Osim ako prodaja ne bude losa, pa ih to natjera na znacajnije snizavanje cijena

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice