Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.262.033
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima, imam jedan problem sa laptopom nedavno kupljenim, ne znam jel se radi o kvaru nadam se da se netko ovdje vise razumije...
Laptop je Acer Nitro 5 AN517-41, dok sam u igrici i laptop je spojen na struju cuje se zujanje iz graficke kartice, ako ga izstekam iz struje ne cuje se vise... Ako nisam u igrici, ne cuje se nista bez obzira jel na napajanju ili ne...
Temperatura je normalna, sve normalno radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ako je to zvuk pištanja, tj. visokofrekventni zvuk, onda nema brige. To se čuje zavojnica.

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Nixx7 kaže...

Pozdrav svima, imam jedan problem sa laptopom nedavno kupljenim, ne znam jel se radi o kvaru nadam se da se netko ovdje vise razumije...
Laptop je Acer Nitro 5 AN517-41, dok sam u igrici i laptop je spojen na struju cuje se zujanje iz graficke kartice, ako ga izstekam iz struje ne cuje se vise... Ako nisam u igrici, ne cuje se nista bez obzira jel na napajanju ili ne...
Temperatura je normalna, sve normalno radi.

Coil Whine vjerojatno.

Nista za brinuti sa, ali zna iritirati. Hrpa graficki (i desktop i laptop) ima neki coil whine, cesto se "sakrije" izmedju drugih zvukova (ventilatori) ili ga u desktopu npr. prigusi kuciste.

I cuje se najvise upravo u igrama kada je graficka pod loadom.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
6 godina
offline
Gaming Laptopi

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-legion-5-pro-82rf00j5sc-16-wqxga-ips-165hz-h/145503/product/

Jel vrijedi 15 keka? Ili je pametnije pricekati novu generaciju procesora i grafickih da mu padne cijena...

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Gaming Laptopi

Ima li tko iskustva sa Gigabyte A7 K1? Gotovo da nema konkretne recenzije na googleu pa zato pitam ovdje. U nekoliko navrata pise da je s RTX 3060P 140w, a to nigdje dosad nisam vidio.

https://www.cyberport.de/notebook-und-tablet/notebooks/gigabyte/pdp/1c37-060/gigabyte-a7-17-3-fhd-144hz-ryzen-7-5800h-16gb-512gb-ssd-rtx3060-nos.html

 

Inače, odlučio sam se kupnju mid-range 17 incha laptopa.

Legion 5 17ach6h s 3060 mi je bio prvi izbor, ali mi je sada i ovaj zanimljiv.

 

Naravno, ako imate i druge preporuke, volio bih da napišete jer sigurno više znate.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 22:21 (Gago4).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Nixx7 kaže...

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-legion-5-pro-82rf00j5sc-16-wqxga-ips-165hz-h/145503/product/

Jel vrijedi 15 keka? Ili je pametnije pricekati novu generaciju procesora i grafickih da mu padne cijena...

 Prilično sam siguran da će mu cijena past (najvjerojatnije ne previše) puno prije toga s obzirom da su se Legion modeli sa trenutnom generacijom procesora (intel 12500h/12700h, amd 6600h/6800h) i grafičkih tek sad počeli "sramežljivo" pojavljivat na našem tržištu.

6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...
Nixx7 kaže...

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-legion-5-pro-82rf00j5sc-16-wqxga-ips-165hz-h/145503/product/

Jel vrijedi 15 keka? Ili je pametnije pricekati novu generaciju procesora i grafickih da mu padne cijena...

 Prilično sam siguran da će mu cijena past (najvjerojatnije ne previše) puno prije toga s obzirom da su se Legion modeli sa trenutnom generacijom procesora (intel 12500h/12700h, amd 6600h/6800h) i grafičkih tek sad počeli "sramežljivo" pojavljivat na našem tržištu.

 Dobro, ali kad bi se jos uzelo u obzir da je rudarenje kriptovaluta ne isplativo, odnosno proslost. cijene su ostale skoro jednake a prodaja ide jako slabo mislim da ce na kraju morati popustiti i spustati cijene ukoliko misle ostvarivati zaradu na koju su se navikli...

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
zelenapaprika kaže...
MGloc kaže...

A ne znam sta bi trebali jos dati uz Laptop?Nije to napajanje da u kutiji ima raznih kabela ili maticna.

 Razni Tjuberi pokazuju što su sve dobili. Recimo, uz ROG Strix, neki dobiju i zamjenske pločice na kojima piše ROG (može ih se samostalno napraviti u 3D printeru), ruksak za laptop, slušalice, miša, privjesak za ključeve... Uz poslovne notebookove dolazi futrola, adtapter za ethernet i općenito razne sitnice, ovisno o proizvođaču...

 

U većini slučajeva ne dobije se ništa ekstra. Laptop + napajanje i to je to.

 

Evo ti primjer što je tip sve dobio, pa pogledaj sam:

 

 Ne kazem da nije lijepo, al objektivno i taj mis i te sluse ce ti stajat dok ces si ubost neki G604 i nekakve normalne sluse s BT...

4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
EpicFailGuy kaže...
zelenapaprika kaže...
MGloc kaže...

A ne znam sta bi trebali jos dati uz Laptop?Nije to napajanje da u kutiji ima raznih kabela ili maticna.

 Razni Tjuberi pokazuju što su sve dobili. Recimo, uz ROG Strix, neki dobiju i zamjenske pločice na kojima piše ROG (može ih se samostalno napraviti u 3D printeru), ruksak za laptop, slušalice, miša, privjesak za ključeve... Uz poslovne notebookove dolazi futrola, adtapter za ethernet i općenito razne sitnice, ovisno o proizvođaču...

 

U većini slučajeva ne dobije se ništa ekstra. Laptop + napajanje i to je to.

 

Evo ti primjer što je tip sve dobio, pa pogledaj sam:

 

 Ne kazem da nije lijepo, al objektivno i taj mis i te sluse ce ti stajat dok ces si ubost neki G604 i nekakve normalne sluse s BT...

Ima nas raznih. Netko će biti itekako zadovoljan time što je dobio uz laptop, a netko će tražiti nešto drugo. Mene zanima je li netko u Hrvatskoj dobio nešto od tih dodataka uz bilo koji laptop? I koji je laptop bio u pitanju?

4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
Nixx7 kaže...

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-legion-5-pro-82rf00j5sc-16-wqxga-ips-165hz-h/145503/product/

Jel vrijedi 15 keka? Ili je pametnije pricekati novu generaciju procesora i grafickih da mu padne cijena...

 Cijene nemilosrdno rastu i ne znam kamo to vodi. Tko će si moći priuštiti takav laptop od 18499 kuna (u trenutku pisanja ovog komentara)? Ljudi u srodnoj temi o odabiru laptopa na ovom forumu traže najbolje što se može kupiti za 4000-5000 kuna i sl., za sebe, za djecu... 

 

Cijena mu može pasti, samo je pitanje - kada? Na nekoj akciji, za godinu dana...

 

15 godina
offline
Gaming Laptopi

Ima li tko iskustvo s ASUS TUF Gaming 17.3" FHD R7-6800H 16GB/1TB SSD RTX3070 W11 FA707RR-HX018W? Koliko vidim GPU je 140W.

Sad je oko 12,5k a za BF će biti popust još.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Vjerojatno je zakinut po pitanju ekrana. I kvalitete hlađenja.

3 godine
offline
Re: Gaming Laptopi
jurkanri kaže...

Pozdrav,

 

Imam priliku kupiti laptop do 33 000kn. Koristit će se za obradu videa, slika, možda neki gaming ... GTA6 :P (svjestan sam da mi je overkill, lovu moram potrošiti namjenski).


 Čestitke na otvaranju obrta :D

On topic: Ne znam do kad moraš "potrošiti" sredstva ali ako postoji mogućnost čekanja do proljeća, tad bi trebao izaći novi Macbook Pro M2 koji će vrlo vjerojatno biti dosta bolji po pitanju gaminga. Ako to nije opcija da li možeš uzeti npr 2 uređaja? Tipa Macbook Pro 14" za "on the go" posao i gaming laptop za potencijalno igranje?

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Izzy kaže...

Vjerojatno je zakinut po pitanju ekrana. I kvalitete hlađenja.

Kvaliteta ekrana mu je mana. Hlađenje (a kak zgleda i sve ostalo) je i više nego dobro odrađeno.
ASUS TUF Gaming A17 FA707 review - 140W GPUs help it take over the gaming world | LaptopMedia.com

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 7:32 (PESfanCRO).
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...
Izzy kaže...

Vjerojatno je zakinut po pitanju ekrana. I kvalitete hlađenja.

Kvaliteta ekrana mu je mana. Hlađenje (a kak zgleda i sve ostalo) je i više nego dobro odrađeno.
ASUS TUF Gaming A17 FA707 review - 140W GPUs help it take over the gaming world | LaptopMedia.com

 Ok, e sad da li se isplati uzeti ili ne. Koliko ta kvaliteta ekrana utječe na gaming. Meni treba lap za igranje kad sam na terenu.

Da li postoji laptop u tom cjenovnom rangu sa tim speckama a da ima bolji ekran.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 7:52 (Dermentor).
14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Dermentor kaže...
PESfanCRO kaže...
Izzy kaže...

Vjerojatno je zakinut po pitanju ekrana. I kvalitete hlađenja.

Kvaliteta ekrana mu je mana. Hlađenje (a kak zgleda i sve ostalo) je i više nego dobro odrađeno.
ASUS TUF Gaming A17 FA707 review - 140W GPUs help it take over the gaming world | LaptopMedia.com

 Ok, e sad da li se isplati uzeti ili ne. Koliko ta kvaliteta ekrana utječe na gaming. Meni treba lap za igranje kad sam na terenu.

Da li postoji laptop u tom cjenovnom rangu sa tim speckama a da ima bolji ekran.

Nikako nije za obradu fotografija al za gaming ce biti ok..

13 godina
offline
Gaming Laptopi

pozdrav, trazim 17 inch laptop za gaming , nasao sam laptop Asus TUF Gaming F17 FX706HC-HX007, 17/i5/16/512/RTX3050 za 7400 kuna, ako je netko zna jel to povoljna cijena za navedene komponente i ako ima sta bolje. hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Djozaa kaže...

pozdrav, trazim 17 inch laptop za gaming , nasao sam laptop Asus TUF Gaming F17 FX706HC-HX007, 17/i5/16/512/RTX3050 za 7400 kuna, ako je netko zna jel to povoljna cijena za navedene komponente i ako ima sta bolje. hvala

 Ako se možeš pomirit sa malo manjim ekranom (16.1") za 400kn više (pod uvjetom da imaš neku od zabinih kartica) ovo ti je puno bolji izbor  


Laptop HP Victus 16 4L9Y9EA, 16/R5/16/512/RTX3060 (sancta-domenica.hr)

 

Victus by HP Laptop 16-e0016nm Product Specifications | HP® Customer Support

13 godina
offline
Gaming Laptopi

thx, vidicemo za black friday mozda bude malo popusta, laptop je za studenta sa malim budjetom i ovih 7400 mu je debelo iznad

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav mestrima,

doslo je vrijeme za novi gaming laptop pa bih, kao i zadnji put, ovdje zatrazio preporuke cijenjenih forumasa.

 

Dakle, prije 4 godine su me na ovom forumu kvalitetno savjetovali o kupnji novog gaming laptopa i ispalo je odlicno pa bih vam ponovno poklonio svoje povjerenje.

Imam HP Omen (17/i7/1060) star 4 godine koji je samnom prosao dosta svijeta i nije me nikada iznevjerio i jako mi je bitno da je laptop (brand) pouzdan jer ako sam neko duze vrijeme na drugom kraju svijeta, zadnje sto mi treba je da mi laptop (jedini izvor zanimacije u slobodno vrijeme) otkaze poslusnost.

 

Prvo malo o ovom Omenu kojeg koristim, baterija je nazalost teski trash ali meni to nije bitno jer je ionako cijelo vrijeme na punjacu, prerobustan je ( i pretezak) da bih ga vadio iz torbe po aerodromima i slicno.

Jedna od bitnijih stavki mi je materijal kucista (ovaj Omen ima metal-carbon kuciste) jer imam neugodno iskustvo sa plasticnim kucistem.

Sto se samih performansi tice, ne mogu se pozaliti, laptop je outdated za najnovije AAA naslove ali uz malo igranja po postavkama, da se odigrati sve sto je trenutno u ponudi (na low ili mid postavkama naravno).

 

Za novi laptop sam postavio budget od 15-17000kn (+ 1000kn ako je razlika bas drasticna).

 

Dakle, da krenem sa svojim ocekivanjima od svog buduceg suputnika po svijetu:

-ekran obavezno 17 i 144hz, ispod toga niti pod razno jer se i s ovim ponekad mucim (monitor nemam i nije mi prakticno nositi ga sa sobom jer cesto putujem)

-cpu: svejedno, intel/ryzen novije generacije 

-ssd velicina takodjer manje bitna jer ja to lako nadogradim

-ram (vidi pod ssd)

-i ono najbitnije GPU minimalno rtx3070 i da TGP ne bude ispod 125W ( vidim da vecina laptopa u ponudi sa ovim mojim kriterijima ima 3070 sa 125+15W (sa dynamic boostom), sto mogu ocekivati od toga, jel to dovoljno za high gaming?

 

Dakle, da ne linkam sad sve sto sam gledao (a dosta tih laptopa je vec ionako postano ovdje), razmisljam o Asus rog strix ili predator helios.

Moje pitanje je kakvi su gorenavedeni laptopi sa hladenjem? Kucista su plasticna pretpostavljam? Postoji li uopce na trzistu laptop koji bi zadovoljio ove moje uvjete (cjenovni rang itd) a da nema plasticno kuciste? 

 

Sto bi mi vi preporucili a da je pouzdano i da je (relativno) future proof?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.   

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 23:41 (scypyy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
scypyy kaže...

Pozdrav mestrima,

doslo je vrijeme za novi gaming laptop pa bih, kao i zadnji put, ovdje zatrazio preporuke cijenjenih forumasa.

 

Dakle, prije 4 godine su me na ovom forumu kvalitetno savjetovali o kupnji novog gaming laptopa i ispalo je odlicno pa bih vam ponovno poklonio svoje povjerenje.

Imam HP Omen (17/i7/1060) star 4 godine koji je samnom prosao dosta svijeta i nije me nikada iznevjerio i jako mi je bitno da je laptop (brand) pouzdan jer ako sam neko duze vrijeme na drugom kraju svijeta, zadnje sto mi treba je da mi laptop (jedini izvor zanimacije u slobodno vrijeme) otkaze poslusnost.

 

Prvo malo o ovom Omenu kojeg koristim, baterija je nazalost teski trash ali meni to nije bitno jer je ionako cijelo vrijeme na punjacu, prerobustan je ( i pretezak) da bih ga vadio iz torbe po aerodromima i slicno.

Jedna od bitnijih stavki mi je materijal kucista (ovaj Omen ima metal-carbon kuciste) jer imam neugodno iskustvo sa plasticnim kucistem.

Sto se samih performansi tice, ne mogu se pozaliti, laptop je outdated za najnovije AAA naslove ali uz malo igranja po postavkama, da se odigrati sve sto je trenutno u ponudi (na low ili mid postavkama naravno).

 

Za novi laptop sam postavio budget od 15-17000kn (+ 1000kn ako je razlika bas drasticna).

 

Dakle, da krenem sa svojim ocekivanjima od svog buduceg suputnika po svijetu:

-ekran obavezno 17 i 144hz, ispod toga niti pod razno jer se i s ovim ponekad mucim (monitor nemam i nije mi prakticno nositi ga sa sobom jer cesto putujem)

-cpu: svejedno, intel/ryzen novije generacije 

-ssd velicina takodjer manje bitna jer ja to lako nadogradim

-ram (vidi pod ssd)

-i ono najbitnije GPU minimalno rtx3070 i da TGP ne bude ispod 125W ( vidim da vecina laptopa u ponudi sa ovim mojim kriterijima ima 3070 sa 125+15W (sa dynamic boostom), sto mogu ocekivati od toga, jel to dovoljno za high gaming?

 

Dakle, da ne linkam sad sve sto sam gledao (a dosta tih laptopa je vec ionako postano ovdje), razmisljam o Asus rog strix ili predator helios.

Moje pitanje je kakvi su gorenavedeni laptopi sa hladenjem? Kucista su plasticna pretpostavljam? Postoji li uopce na trzistu laptop koji bi zadovoljio ove moje uvjete (cjenovni rang itd) a da nema plasticno kuciste? 

 

Sto bi mi vi preporucili a da je pouzdano i da je (relativno) future proof?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.   

 

 Legion 5/5i Pro ti je cijeli metalni, jedino što nije 17" nego 16", ali omjer ekrana mu je 16:10 (više vertikalnog prostora od standardnih 16:9) i odličnih karakteristika, a i ima sve ostalo kaj tražiš.

 

Ovaj novi (2022) model sam siguran da će ti bit sad za ili oko crnog petka u tom cjenovnom rangu koji si naveo Lenovo Legion 5i Pro 16IAH7H, 82RF00J5SC, 16 WQXGA, Intel Core i7 12700H, 16 GB RAM, SSD 1 TB M.2 PCIe NVMe, NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB Ti GDDR6, Free DOS, laptop | Gaming laptopi | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina


Potpuna lista specifikacija Legion,Legion 5 Pro 16IAH7H,Model:82RF00J5SC (lenovo.com)

Video recenzija 

3 godine
offline
Gaming Laptopi

Ma čovjek kaže da dobro ne vidi na 15 inčnom ekranu a ti mu nudiš QHD ekran.....

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
BinaryJesus kaže...

Ma čovjek kaže da dobro ne vidi na 15 inčnom ekranu a ti mu nudiš QHD ekran.....

kakve veze ima qhd na 16'', bar se to može povećati kako god hoćeš

ja isto slabo vidim, na 22'' monitoru 1080p sam morao biti naslonjen na stol kad bi čitao ili gejmao, sad na 27'' 1440p igram i čitam zavaljen u stolici 

windoze su skalirane na 150% i to mi je taman za čitanje, igre igram na 1440p i skroz je ok, a razlika u odnosu na 1080p izgledom je velika, sve igre izgledaju daleko bolje

ne znam kako će biti s nekim igrama koje imaju sitna slova, a i to se u krajnjem slučaju riješi smanjenjem rezolucije na 1080p

 

najgori razlog za odustati od dobrog laptopa, pogotovo s uvjetima koje postavlja, gdje je izbor ionako dosta ograničen

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 12:43 (picajzla0707).
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
BinaryJesus kaže...

Ma čovjek kaže da dobro ne vidi na 15 inčnom ekranu a ti mu nudiš QHD ekran.....

 Ah, ispričavam se onda čovjeku, nisam uopće skužio, onda mu je u tom cjenovnom rangu kod nas (barem kolko vidim), a da je 17" i metalno kućište (+ sve ostalo kaj je naveo čovjek) jedino Acer Predator Helios 300 (2022). Ima 17" u verziji sa 1080p i 1440p ekranom.

 

Ovdje je potpuna recenzija 17" modela sa 1440p ekranom: Acer Predator Helios 300 (PH317-56) review | LaptopMedia.com

Izdvojeno iz recenzije:

 

Pros
  • Thunderbolt 4 + HDMI + Mini DisplayPort
  • Liquid metal
  • 2x SODIMM, 2x M.2 PCIe x4 Gen 4 slots
  • 100% sRGB coverage and accurate color representation with our Gaming and Web design profile (BOE NV156FHM-NY0 (BOE0ABF))
  • Quick pixel response times (BOE NV156FHM-NY0 (BOE0ABF))
  • No PWM (BOE NV156FHM-NY0 (BOE0ABF))

 

Cons

Lacks an SD card reader

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Adoon kaže...

Evo, kako sam i obećao, kratka recenzija laptopa koji sam prekjučer kupio u Svijet medija. Dakle radi se o Asusovom modelu G15 Strix sa Ryzen 7 5800H procesorom, RTX 3070 8 GB (TDP 125W) i Full HD ekranom (300 Hz). Prvi izbor mi je bio Lenovo Legion 5 pro ali ga nigdje u Splitu nisam mogao pogledati niti kupiti, postojala je jedino opcija naručivanja preko interneta i to sa stranice laptopi.hr sa kojom nemam iskustva pa sam od toga odustao.

Na temelju vaših prijedloga tu u temi i mog istraživanja po internetu, odlučio sam se za ovaj Strix sa 3070 grafičkom, našao sam model u Svijet Medija (dostupan u Splitu) i sad kreću zavrzlame i bitka za točne informacije. Dakle, na web stranici prodavatelja stoji fotografija (informativna) laptopa sa oznakom 144 Hz na monitoru, stoji da je ekran FHD i da je grafička RTX 3070 8 GB, ali nema podatka o TDP-u. Dolazim u njihovu trgovinu i dečku na blagajni kažem koji me laptop zanima ali vidim da nema pojma o laptopima i da je problijedio kad sam mu rekao koliko laptop košta (po nazivu ga nije znao naći) pa ga molim da zovne nekoga tko se razumije u laptope jer imam par tehničkih pitanja koji su mi presudni u odluci hoću li kupiti laptop.

Zove drugog kolegu koje ''zna sve o laptopima'' i tražim 2 bitne informacije: da li je ekran zaista FHD ili 2k i koliki je TDP grafičke kartice.

Čovjek je klikao po blagajni 10-ak minuta i kaže da na stranici proizvođača stoji da je TDP grafičke 125W ,a da za ekran ne može provjeriti ali da na njihovoj stranici stoji FHD i da bi to trebalo biti točno. Ja pitam može li donijeti zapakirani laptop pa da ga otvorimo i provjerimo i ako je sve ok da ću ga sigurno uzeti. Otvaramo kutiju koja izvana izgleda super ali iznutra je teška pustoš. 3 kartonska odjeljka, u jednome je punjač zavezan sa 2 plastične vezice, u srednjemu je laptop u pvc foliji ispod kojega je međunarodna garancija i nekav prospektić, treći odjeljak je prazan. U papirićima, na kutiji i na samom laptopu nigdje podataka o ekranu, o grafičkoj o TDP-u i sl. Laptop dolazi bez OS-a, tako da ni tu nema mogućnosti neke provjere. Mislio sam ga još pitati ima li ovaj model MUX-switch ali odustao sam jer je iza mene već bio popriličan red. Pitam ga za karticu dodatnog jamstva od godine dana uz laptop – nemaju. Laptop dolazi uz 2 godine garancije naspram HP-a koji daje 3.

Iskeširam 16k kn i nosim laptop doma moleći Boga da je sve ok i da ga neću morati vraćati. Tu je prva razlika u odnosu na Omen koji sam kupio prije godinu i pol i kod kojega je unboxing iskustvo bilo stvarno ''premium'', sve je bilo upakirano sa pažnjom, laptop u platnenoj vreći, punjač u zasebnoj kutiji, naljepnice sa omen znakom, upute, garancija, stvarno imaš osjećaj da si kupio nešto kvalitetno. Ne znam u kojem smjeru idu ova sve siromašnija pakiranja ali očekujem za godinu-dvije da nećemo više dobivati ni punjač za laptop u kutiji kao što rade sa mobitelima u zadnje vrijeme. Ukratko, unboxing iskustvo-nula bodova.

Što se tiče samog laptopa (side to side sa Omenom), oba su sa 15.6 ekranom ali Asus je manji za cca centimetar u svim smjerovima (ekran je iste dijagonale al mu je je okvir upola tanji) i nešto je lakši od Omena. Ekran je izvrsne kvalitete, boje i svjetlina odlični, kut gledanja super, nema probijanja pozadinskog osvjetljenja, nema web kamere što je meni osobno + jer je nikada ne koristim i samo mi smeta. Ekran je zaista FHD i 300 Hz a ne 144 kako je na fotografiji.

E sad jedno upozorenje vezano za ekran –Šarke su dosta čvrste a okvir ekrana jako uzak i od aluminija i ako ga se ide otvarati hvatanjem za gornji lijevi ili desni ugao ekran će se iskriviti kao što se dogodilo mom malome kad ga je tako išao zatvoriti. Dakle, treba ga otvarati na sredini ekrana ili sa obje ruke! Na Omenu je primjerice šarka bila dosta labava, za moj ukus i previše i čak sam tražio na servisu da je malo pritegnu ali nisu ništa napravili.

Čvrstoća laptopa je odlična, puno bolja nego na Omenu, nema savijanja kućišta i ekrana pod pritiskom i djeluje jako čvrsto i robusno. Osjetljiviji je na otiske prstiju od Omena ali ništa pretjerano vidljivo. Tipkovnica ima dublji hod nego na Omenu i osjećaj tipkanja je odličan, touchpad je ogroman i precizan. Tikovnica i obrub laptopa može svijetliti u svim mogućim bojama i kombinacijama pa koga to veseli doći će na svoje.

Raspored tipki na tipkovnici je odličan + iznad F tipki je dodatni red sa 5 tipki za zvuk, reguliranje brzine ventilatora i poziv Asus Armory aplikacije za upravljanje postavkama laptopa, energetskog moda, osvjetljenja i svega ostalog – jako dobro i korisno. Ono što mi malo smeta i nedostaje jest izostanak numeričkih tipki sa desne strane. Koristio sam je za unos PIN-a za windows i unos brojeva u excelu pa mi ruka stalno bježi desno, ali naviknut ću se kroz neko vrijeme.

Svi driveri i ažuriranja Asusovog firmwarea odradili su se kroz sat vremena nakon instalacije win 11 bez problema i sve zasad radi besprijekorno. Wifi kartica je puno kvalitetnija nego na Omenu i hvata max brzinu po cijelom stanu bez obzira na zidove i smetnje.

Što se performansi u igrama tiče, zasad sam ga tesitrao samo na AC Valhalli, igra se sama prebacila na very high postavke ( u odnosu na high na Omenu sa RTX 2060 6 GB) i FPS je 70-120 cijelo vrijeme što je popriličan skok u performansama u odnosu na Omen. Laptop se manje grije i manje je bučan pod opterećenjem nego Omen što mi je super.

Zvuk je odličan za laptop, čak ima i natruhe nekakvog basa, bolji nego na Omenu.

Trajanje baterije – Razlika u odnosu na Omen nebo i zemlja. Omen je u najoptimističnijoj varijanti mogao izdržati 2 sata na bateriji. Asus sam ponio sa sobom u kafić i 2 sata na njemu instalirao aplikacije spojen na wifi od mobitela, pisao mailove, surfao, gledao videa na youtubeu, svjetlina je bila na 70%, baterija je pala sa 100 na 84%. Koliko će se brzo degradirati obzirom da će većinom biti na punjaču to ćemo vidjeti ali u startu je jako dobro.

 

To je ukratko to što sam uspio vidjeti u ova dva dana, ako koga nešto posebno zanima pišite pa ću pogledati/testirati. Sve u svemu, zasad sam jako zadovoljan samim laptopom, mislim da je odličan izbor. Hvala još jednom svima na preporukama i komentarima.

 Samo da se kratko nadovežem na ovaj post, svako slovo je na mjestu, prešao sam sa Omena na Scar Strix 17.3 i doslovno je sve kako je kolega napisao ...

7 godina
offline
Gaming Laptopi

Hvala vam svim na preporukama. 

 

Dakle, ovaj Lenovo Legion zbilja ima vrhunske specs i tih 500ak kuna iznad mog budgeta je najmanji problem, vidim da je gpu 3070Ti na 150W sto je vrhunski a i sve ostalo je zbilja odlicno...ali taj 16" ekran mi je jednostavno problem (ma problem mi je i 17.3 ali sto mogu kad je to max velicina pa se moram pomiriti s tim). Da nije tog ekrana, kupio bih ga jos jucer jer po svemu ostalom, to je ono sto trazim...ali ta velicina ekrana mi zbilja predstavlja problem jer mi je cesto i ovaj od 17 jednostavno premali (recimo dok igram warzone mi je to ogromna mana).

 

I naposlijetku ste i vi sami suzili izbor na onaj moj prvobitni: asus rog strix ili predator helios (makar nitko nije spomenuo taj asus rog strix).

 

Dakle, u izboru izmedju te dvije serije, koja je bolja, pretpostavljam da asus nema metal case ali sto je s ostalim, kvaliteta izvedbe samog laptopa itd, koji vi preferirate izmedju ova dva?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 18:01 (scypyy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
scypyy kaže...

Hvala vam svim na preporukama. 

 

Dakle, ovaj Lenovo Legion zbilja ima vrhunske specs i tih 500ak kuna iznad mog budgeta je najmanji problem, vidim da je gpu 3070Ti na 150W sto je vrhunski a i sve ostalo je zbilja odlicno...ali taj 16" ekran mi je jednostavno problem (ma problem mi je i 17.3 ali sto mogu kad je to max velicina pa se moram pomiriti s tim). Da nije tog ekrana, kupio bih ga jos jucer jer po svemu ostalom, to je ono sto trazim...ali ta velicina ekrana mi zbilja predstavlja problem jer mi je cesto i ovaj od 17 jednostavno premali (recimo dok igram warzone mi je to ogromna mana).

 

I naposlijetku ste i vi sami suzili izbor na onaj moj prvobitni: asus rog strix ili predator helios (makar nitko nije spomenuo taj asus rog strix).

 

Dakle, u izboru izmedju te dvije serije, koja je bolja, pretpostavljam da asus nema metal case ali sto je s ostalim, kvaliteta izvedbe samog laptopa itd, koji vi preferirate izmedju ova dva?

 Vidi mozda ga vani ima za manje: https://www.hagglezon.com/

Ode mozes vidit amazon cijene.

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
scypyy kaže...

Hvala vam svim na preporukama. 

 

Dakle, ovaj Lenovo Legion zbilja ima vrhunske specs i tih 500ak kuna iznad mog budgeta je najmanji problem, vidim da je gpu 3070Ti na 150W sto je vrhunski a i sve ostalo je zbilja odlicno...ali taj 16" ekran mi je jednostavno problem (ma problem mi je i 17.3 ali sto mogu kad je to max velicina pa se moram pomiriti s tim). Da nije tog ekrana, kupio bih ga jos jucer jer po svemu ostalom, to je ono sto trazim...ali ta velicina ekrana mi zbilja predstavlja problem jer mi je cesto i ovaj od 17 jednostavno premali (recimo dok igram warzone mi je to ogromna mana).

 

I naposlijetku ste i vi sami suzili izbor na onaj moj prvobitni: asus rog strix ili predator helios (makar nitko nije spomenuo taj asus rog strix).

 

Dakle, u izboru izmedju te dvije serije, koja je bolja, pretpostavljam da asus nema metal case ali sto je s ostalim, kvaliteta izvedbe samog laptopa itd, koji vi preferirate izmedju ova dva?

 U postu iznad tvojeg jgllllll (koji citira Adoona) ima komentar iz prve ruke kaj se tiče Asus Strixa. Acer Helios (2022) sumnjam da netko već ima ovdje od komentatora s foruma pa da ti može reć nešto više.
Ovdje ASUS ROG Strix SCAR 17 G733 review - a brand new keyboard and an RTX 3080 are waiting around the corner | LaptopMedia.com ti je i recenzija Strixa (2021), 17" verzije sa full hd ekranom pa vidi.

 

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
tigerija kaže...
scypyy kaže...

Hvala vam svim na preporukama. 

 

Dakle, ovaj Lenovo Legion zbilja ima vrhunske specs i tih 500ak kuna iznad mog budgeta je najmanji problem, vidim da je gpu 3070Ti na 150W sto je vrhunski a i sve ostalo je zbilja odlicno...ali taj 16" ekran mi je jednostavno problem (ma problem mi je i 17.3 ali sto mogu kad je to max velicina pa se moram pomiriti s tim). Da nije tog ekrana, kupio bih ga jos jucer jer po svemu ostalom, to je ono sto trazim...ali ta velicina ekrana mi zbilja predstavlja problem jer mi je cesto i ovaj od 17 jednostavno premali (recimo dok igram warzone mi je to ogromna mana).

 

I naposlijetku ste i vi sami suzili izbor na onaj moj prvobitni: asus rog strix ili predator helios (makar nitko nije spomenuo taj asus rog strix).

 

Dakle, u izboru izmedju te dvije serije, koja je bolja, pretpostavljam da asus nema metal case ali sto je s ostalim, kvaliteta izvedbe samog laptopa itd, koji vi preferirate izmedju ova dva?

 Vidi mozda ga vani ima za manje: https://www.hagglezon.com/

Ode mozes vidit amazon cijene.

 Evo na Mall.hr zvijeri za 15.677 kn Lenovo Legion 5 Pro prijenosno računalo, AMD Ryzen 7 6800H, 16, WQXGA, 32GB, 1TB, RTX3070, DOS, siva (82RG00CUSC) | MALL.HR
Točne specifikacije i izgled: Legion,Legion 5 Pro 16ARH7H,Model:82RG00CUSC (lenovo.com)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice