Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.637
|
čitano: 1.268.179
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Francesco007 kaže...

6GB vrama nije dovoljno za 1600p gaming budućih AAA naslova na ultra detaljima, a za ostalih 90% igara je dovoljno na maksimalnim podešavanjima

ne čitaš što pišem

problem je prije svega čip, već sad na zahtjevnijim igrama 3060 mobile jedva postiže 60fps na max postavkama i to na 1080p, kamo li na 1600p

Nvidia GeForce RTX 3060 Laptop GPU Review | TechSpot

 

ultra detalje možeš zaboraviti s tim čipom već sad na 1600p, buduće igre bit će još zahtjevnije

samim time kad skineš postavke s ultra, past će i potražnja za vramom ispod 6gb

14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
picajzla0707 kaže...
Francesco007 kaže...

6GB vrama nije dovoljno za 1600p gaming budućih AAA naslova na ultra detaljima, a za ostalih 90% igara je dovoljno na maksimalnim podešavanjima

ne čitaš što pišem

problem je prije svega čip, već sad na zahtjevnijim igrama 3060 mobile jedva postiže 60fps na max postavkama i to na 1080p, kamo li na 1600p

Nvidia GeForce RTX 3060 Laptop GPU Review | TechSpot

 

ultra detalje možeš zaboraviti s tim čipom već sad na 1600p, buduće igre bit će još zahtjevnije

samim time kad skineš postavke s ultra, past će i potražnja za vramom ispod 6gb

Teksture gutaju najvise vram-a a nisu zahtjevne po "čip", u svakom slucaju bi bilo bolje da ima 8GB rama-a...

11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
ansha kaže...

Teksture gutaju najvise vram-a a nisu zahtjevne po "čip", u svakom slucaju bi bilo bolje da ima 8GB rama-a...

 svakako bi bilo bolje, ali jebat ga kad nema i još je čip ionako preslab 

da, teksture rijetko kad iole ovise od čipa i uglavnom ovise o vramu, ali kad ionako sve drugo moraš spuštat jer je grafa slaba, nije toliko bed niti spustit teksture sa ultra

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

 U Americi se takav model može nabaviti za 1500-1600 dolara odnosno za oko 10 tisuća kuna i to bi bila fer i realna cijena, ovo je i dalje prenapuhana cijena, istina ima 1600p rezoluciju ali mana mu je to što je "samo" IPS, kad bi bio AMOLED s visokom rezolucijom i refresh rateom bio bi vrijedan tih para, ovako po meni ne

2 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

I pokriva samo sRGB spektar boja, a otprilike 75% dcip3 što je loše jer nije pokriven cijeli kolorit koji se može naći u HDR sadržaju i u nekim filmovima koji su napravljeni u dcip3 spektru boja, npr macbook pro ima 100% dcip3 što je super i zbog filmova, a i zbog profesionalaca koji se bave ozbiljnijom obradom videa pa tako da moraju imati 100% dcip3, ne kažem da je ekran na legionu 5 pro loš, već samo ukazujem na neke sitnice koje većini ljudi neće smetati, ali onima koji žele sve savršeno za svoj novac možda hoće

 

 

 
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Gaming Laptopi

Mislim da usporedba cijena u US i Hrvatistanu je bespredmetna. Apropo ekrana, daj mi navedi jedan laptop koji ima iste ili slične specifikacije i HDR ekran ili bar 90% pokrivenost DCIP3 spektra a da nije bar 2 tisuće kuna skuplji kod nas.. Kad smo kod video editinga-ne znam ni jednog profesionalca koji pilji u 13 inčni ekran tako da za sad Macbook otpada dok ne stigne 16" verzija..

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Francesco007 kaže...

 U Americi se takav model može nabaviti za 1500-1600 dolara odnosno za oko 10 tisuća kuna i to bi bila fer i realna cijena, ovo je i dalje prenapuhana cijena, istina ima 1600p rezoluciju ali mana mu je to što je "samo" IPS, kad bi bio AMOLED s visokom rezolucijom i refresh rateom bio bi vrijedan tih para, ovako po meni ne

Koje ti pizdalije drobis decko... Kad bi imao stvari koje ne postoje - bio bi bolji... 

A pojam "fer i realna cijena" je razina vrtica.. I to malisani...

6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Francesco007 kaže...

 U Americi se takav model može nabaviti za 1500-1600 dolara odnosno za oko 10 tisuća kuna i to bi bila fer i realna cijena, ovo je i dalje prenapuhana cijena, istina ima 1600p rezoluciju ali mana mu je to što je "samo" IPS, kad bi bio AMOLED s visokom rezolucijom i refresh rateom bio bi vrijedan tih para, ovako po meni ne

 Majstore, cijene u SAD su prikazane bez pdv, tako da ne možeš samo pomnožiti dolar s kunom i bam, eto tamo je povoljnije

2 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

U SAD-u nema pdva na elektroniku, tako da je to stvarna cijena kod njih, a što se tiče color gamuta, da ekran koji ima podršku za HDR bi trebao imati barem preko 90% dcip3 da bi bio vidljiv skok u bojama i kvaliteti prikaza

 
0 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Hdr 400 koji ima legion pro je marketinški trik, pravi hdr se postiže na preko 1000 nitsa i dubokim crnim bojama kakve ima amoled

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Gaming Laptopi

Nisi naveo niti jednu alternativu koja bi bila zadovoljavajuća u tom cjenovnom rangu al ok.. 

ON TOPIC: Na eKupi ima još dodatnih 10% popusta na plaćanje karticom narednih par dana 😎 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Francesco007 kaže...

U SAD-u nema pdva na elektroniku, tako da je to stvarna cijena kod njih, a što se tiče color gamuta, da ekran koji ima podršku za HDR bi trebao imati barem preko 90% dcip3 da bi bio vidljiv skok u bojama i kvaliteti prikaza

 e djeqko, zajebunio si se...

 

na onu cifru koja ti je na webu/polici u trgovin ide ti LOKALNI porezi koji se obračunavaju na blagajni...

 

https://files.taxfoundation.org/20200115132211/2020-State-and-Local-Sales-Tax-Rates1.png

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 12:00 (Stric_Jura).
14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Francesco007 kaže...

Hdr 400 koji ima legion pro je marketinški trik, pravi hdr se postiže na preko 1000 nitsa i dubokim crnim bojama kakve ima amoled

Drugim rijecima pravi HDR ne postoji jer OLED-i ne idu ni blizu 1000 nits-a.... 

Da ne pricamo da su laptop OLED-i 60hz i PWM na istoj frekvenciji kako ne bi bilo burn-in-a, tako da im nikako nije mjesto u gaming laptopu...

 

Cijena spomenutog laptopa je vrlo dobra, jedina relevantn usporedba je sa drugim modelima dostupnim nama u EU, USA ne treba spominjat, ko da i ne postoji...

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.8.2021 13:17 (ansha).
2 godine
neaktivan
offline
 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi

Lol, radje mi daj 400 nitsa nego 300 i kao 100% dcip3... To sta je "normalan" 16:9 samo znaci da je uz istu sirinu dosta nizi...

Da ne pricamo da je laptop ko laptop dosta losiji od Lenova, to sigurno nije 130W RTX-ica jer vidim da ide 200W napajanje... 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

16.9 je bolji za gledanje filmova

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Općenito mislim da je qhd rezolucija overkill za 15 incha, 1080p je sasvim dovoljno

14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Francesco007 kaže...

16.9 je bolji za gledanje filmova

Ista ce ti povrsina filma biti jer je sirina jednaka, a 16:10 je bolji za puno drugih stvari...

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Da širina je jednaka ali ako staviš film u fullscreen na 16:10 sve će biti predimenzionirano i razvučeno, nije ni 16:9 savršen aspect ratio, ali jedino di je 16:10 bolji je za ljude kojima treba taj dodatan prostor

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Francesco007 QHD na 15incha je potreban samo nekom ko se bavi na primjer forntend programiranjem ili UI dizajnom gdje gleda na svaki pixel kod izrade.
Za igrice FHD je savrsen za gaming plus daje vise FPSa
2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Chaba kaže...
Francesco007 QHD na 15incha je potreban samo nekom ko se bavi na primjer forntend programiranjem ili UI dizajnom gdje gleda na svaki pixel kod izrade.
Za igrice FHD je savrsen za gaming plus daje vise FPSa

 Da to je istina, ali za 99% ostalih korisnika to je čisto bacanje para jer razlike ima ali  tek kada gledaš u laptop s ispod 15 cm udaljenosti, većina ljudi gleda s barem 30 cm udaljenosti, a tu razlike nema, QHD je zaista dobra stvar ali za monitore barem iznad 20 incha i tu je vidljiva razlika, kad bi stavili rtx 3070 na 1080p ekran to bi vuklo nove AAA igre nma ultra podešavanjima barem 5 godina na preko 60 fpsa

2 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

 Ovaj Asus strix ima užasan ekran od samo 62% sRGBa, uzmi legion 5 pro bolji je u svemu, samo probaj naći s RTX 3070

3 godine
offline
Gaming Laptopi

Imaš 10% na VISU, na eKupi, uzmi sa RTX 3070 da si futureproof malo duže i nemoj zaboravit uzet onu njihovu spajalicu, na cijenu ti doda neku siću a štiti ako ga zaliješ slučajno ili ga razbiješ  u prvih godinu dana

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Evo da prenesem dojmove novog laptopa, kupio sam Legion 5 Pro,

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-Legion-5-Pro-16ACH6H%2C-82JQ00B6SC%2C-16%22-WQXGA-IPS-165Hz%2C-AMD-Ryzen-7-5800H%2C-16GB-RAM%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-3070%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000400557

 

 

da sumiram ko u školi sjedni 5 😀. Ekran je izrazito svjetao te boje i kontrast su odlični, primjeti se velika razlika u odnosu na 300nitsa ekrane. Hdr sam isprobao također te se vide življe boje no to se može ugasiti, što se tiče performansi u igrama perfekcija na 2k rezoluciji nema igre koju nemože pokrenuti na ultri uz pokoju modifikaciju dlss-a kod tipa cyberpunka. Tipkovnica je standardno odlična kao kod svakog Lenova, što se tiče zvuka jak je tipa u YouTube i filmovima no kod igranja tipa pubg slabije se čuju koraci ko da fali boost zvuka. Jer treba uzet da sa ovim modelom nema barem koliko znam dolby atmos. Sve u svemu preporuke za ovaj model pogotovo ekran i rtx 3070 sa 145w tdp.😁

 
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

evo full specki za taj podmodel:

 

https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_Pro_16ACH6H?M=82JQ00B6SC

 

i za cijelu seriju:

 

https://psref.lenovo.com/Product/Lenovo_Legion_5_Pro_16ACH6H?ViewSpec=true

 

 

zbilja uravnotežen komplet, i ako jednom otkantam PC kantu, tako nešto uzimam...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
offline
Gaming Laptopi

Nakon malo više od mjesec dana gotov je "honeymoon phase" pa mogu sad objektivno ocijeniti Legion 5 Pro sa RTX 3060. Sve pozitivno i dalje stoji kao i kod drugih recenzija al ima par mušica koje me smetaju a vezani su vjv za sve Legion 5 Pro modele. Baterija je užas.. 4 sata maks Youtubea i surfanja s par tabova paralelno otvorenih, Photoshop ili video rendering smanjuje to na pola. Nije problem samo u bateriji nego u procesoru, naime izgleda da Ryzenovi procesori ne funkcioniraju najbolje kad nisu direktno na struji pa se performanse skoro pa prepolavljaju (igranje na bateriji u mojem slučaju nemoguće). Također vezano uz Ryzen, smeta me konstantno boostanje i paljenje ventilatora kod naizgled jednostavnih zadataka, samim time i rastu temperature jer ventilatori ne stignu ispratiti te kratkoročne boostove pa temperatura zna doći do 90 stupnjeva bzvz. Ovaj zadnji problem sam riješio omogućavanjem Power Plana koji nije dostupan osim ako ne izvedete neke vragolije sa

. Ekran je super jedino mi se čini da ima blagi žuti "tint", kao da bijela nije potpuno bijela ali to ću valjda riješiti nekakvom kalibracijom.

Eto, toliko od mene, "mini rant" over, sve u svemu 8/10 što se mene tiče ^^

 
5 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Kupujem !

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 16:40 (Noobie).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
marushin kaže...

Nakon malo više od mjesec dana gotov je "honeymoon phase" pa mogu sad objektivno ocijeniti Legion 5 Pro sa RTX 3060. Sve pozitivno i dalje stoji kao i kod drugih recenzija al ima par mušica koje me smetaju a vezani su vjv za sve Legion 5 Pro modele. Baterija je užas.. 4 sata maks Youtubea i surfanja s par tabova paralelno otvorenih, Photoshop ili video rendering smanjuje to na pola. Nije problem samo u bateriji nego u procesoru, naime izgleda da Ryzenovi procesori ne funkcioniraju najbolje kad nisu direktno na struji pa se performanse skoro pa prepolavljaju (igranje na bateriji u mojem slučaju nemoguće). Također vezano uz Ryzen, smeta me konstantno boostanje i paljenje ventilatora kod naizgled jednostavnih zadataka, samim time i rastu temperature jer ventilatori ne stignu ispratiti te kratkoročne boostove pa temperatura zna doći do 90 stupnjeva bzvz. Ovaj zadnji problem sam riješio omogućavanjem Power Plana koji nije dostupan osim ako ne izvedete neke vragolije sa

. Ekran je super jedino mi se čini da ima blagi žuti "tint", kao da bijela nije potpuno bijela ali to ću valjda riješiti nekakvom kalibracijom.

Eto, toliko od mene, "mini rant" over, sve u svemu 8/10 što se mene tiče ^^

Nesto je Lenovo tu zasrao gadno, ja iz Scar 15-ice sa 5900hx izvucem 8-10h baterije surfajuci/netflix/office. Vent se ne pali u silent modu kad je na bateriji...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice