Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.259.917
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ovaj ti je najbolji ta 1650ti je 10%-15% slabija od te 1660ti ali je zato procesor puno bolji. https://www.tia-mobiteli.hr/kosarica.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2020 16:27 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 A gle, ovaj HP Omen ti je kvalitetniji laptop od Legiona y540 - Legion je cijeli plastičan, Omen je kombinacija plastike i aluminija i ima bolje riješeno hlađenje, (ako ti je to bitno) ima kameru tam di bi i trebala bit (na vrhu ekrana, ne na dnu kao Legion y540), ima i još neke priključke/utore koje Legion nema (thunderbolt 3, sd card reader...). Jedino moraš računat na to da je zbog veličine i robusnosti i teži za prenošenje (ne znam koliko ga misliš nanašat sa sobom okolo).

Ovdje https://laptopmedia.com/review/hp-omen-17-2019-review-proper-look-at-the-9th-gen-intel-cpus-inside-a-very-strong-laptop/ imaš recenziju tog modela samo sa jačim procesorom i grafičkom.

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
mislioc kaže...

Ovaj ti je najbolji ta 1650ti je 10%-15% slabija od te 1660ti ali je zato procesor puno bolji. https://www.tia-mobiteli.hr/kosarica.aspx

 gtx 1650ti je u prosjeku 40-ak% slabija od 1660ti

6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
EpicFailGuy kaže...

Isuse, kupit laptop za gejm neki bacit u našoj maloj državici je takva glavobolja da je to teško za opisat...

Bestbuy desktop složim i kupim za sekundu, al laptop, to je nauka, normalno, ak imaš 24.000kn za bacit za odigrat 4-5 igri, onda nije nikakav problem..

 

Evo malo iskustva unazad godinu dana da malo možda nekom skratim muke koje sam ja prolazio(za iskusne ljude ovaj post nema neku vrijednost, al možda se  nađe biser koji vam je promako,
a ja bi dakako htio cuti i misljenje/iskustva drugih).

Znaci, ovo vrijedi za "normalne" ljude kojima čača i mater ne kupuju igračku vec si moraju sami zaradit(znaci, cijenite svoj novac), isto tako, ovo važi samo za nas ljenčine koji se nečemo bavit nikojakom produktivnostću pa da ce se laptop otplatit kroz poso,vec bi se samo igrali na miru božjem   .

 

S tim na umu, eto i moje zrno soli:

-1050,1650,1060 3gb (6gb još može proč, više manje)GPU je smece(ak misliš igrat nešt drugo sem e-sports itd..znaci, ak ti se igra RDR2,Cyberpunk2077,Horizon:Zero Dawn,AssCree:Viking i tak, nekaj novijeg).

Grafe koje prolaze za ljude koji cijene svoj novac i ne žele doživit grozan buyers remorse 2 sata nakon što dopeljaju lap doma i uštekaju ga:
-od GTX1060 6gb pa na više(eventualno 1050ti,1650ti, ak se fakat nema..),znaci 1660ti,rtx2060 itd su ono, trenutno best price/performance ratio(makar jadan, best je..),

bolje se iskreno ne isplate uzimat, futureproofat laptop je bacanje dobrog novca za lošim (pogotovo sad kad je disruptivna generacija, nove generacije konzola, samo konzole portovi te ko zna šta ce gamad iz M$ Box,PS5,nVidie i AyyMDa smislit da te natjeraju da kupiš novo(il konzolu) prije vremena.)

-Ljepo je imat RTX2070S,2080 u laptopu, al bogami, platit ces premiju(do 100% vrijednosti laptopa za 30-40% performansi koje ces skužit da ti ne trebaju, preslabe su za neki ozbiljan RayTrace kad developeri to napokon prokuze i pocnu koristit za jedno 1-2 godine,a do onda ce i grafa bit prestara te si radje uzmes neki buduči RTX4050Ti/3060 kad vec bude dostupan za lovu koja ti je ostala).

-4K na 15 il 17 inchnom monitoru je bezveze i bacanje love, 1080p amin..
-tanki laptop je il skup il spor il pokvaren za 3 mjeseca, neka malo guze..
-sve ove tvorničke garancije su ~ prijevara, kratko i jasno, 12 il 24 mj, nit lipe ne dat za te extra 5 godina gare, 10% vas ce ih ostvarit, il ce bar bit tolko komplicirano da ces radje bacit sve u 4 papirnate maramice.

-Black Friday je navlakuša, realno, možda ušparaš 200-300kn max, one prekrižene cijene su sam udica(treba se ta kineska plastika i u 2,3 mjesecu prodavat...)

-Kolko se meni vidi, najbolje radi Lenovo ove nove Legione 5i(definitivno najljepši laptop s jako dobrim hladjenjem) i možda Nitro 5(ne volim Acer, al jedino di sam vidio nov 9300h+ rtx2060 za ~8000kn, te navodno ima dobro hladenje), samo okreni laptop i ak je fino prošaran s rupama da ova 2 jadna 2 venta mogu vuč zrak i tjerat ga van, znaci da nije dizajn radio neki mesar-kobasicar vec gosn.Inženjer koji razumije termalnu disipaciju pri sobnoj temperaturi u skučenom prostoru.
-ak imate tetku vani, pogotovo u Amerikama,Njemačkama i normalnim državama, obavezno iskoristit tu mogučnost, em bolji izbor, em cijene nije radio random number generator+7500kn.
-i na kraju, laptopa ce bit, uvijek, a lovu ces samo jednom potrošit, jest da je teško čekat, al daj si par mjeseci vremena i naletit ces vec na nest isplativo, sam zapamti, lova ce uvijek imat manju inflaciju od harvera, tak da ak nisi ziher, pričekaj, nek te svrbi lova, njihovi laptopi stare puno brže..

P.S.
-rabljeno:ljudi su se zaletili prije 2-3 godine i pokupovali hrpu Omena(najružniji laptop, gadniji je i od TUFa) iz Sante Domenice, platili su i po 14.000kn za lapove s gtx1050ti i nije im jasno kak nejdu za 9000kn(..a baš prošla garancija), ne pokušavat urazumit ljude s njuške, tehnološki napredak je stao onaj moment kad su oni kupili lap tam negde 2017 i to kaj dobijete masne WASD tipke ne diže nekim čudom vrijednost laptopu koji samo čeka da se pokvari. Kupovat rabljeno je svoja vrst glavobolje, pogotovo kad ljudi prodaju skuplje nego što je novo, al hej, slobodan narod..

 

E ovo je biblija za kupnju laptopa, što je je.

 

Ja ciljam na ryzen 7 4800h + rtx 2060, po mogućnosti Lenovo Legion 5, al pitaj boga kad će se to ukazat kod nas, jedino što tu i tamo vidim je ASUS TUF, a koliko vidim popljuvali su ga zbog pregrijavanja i općenito loše kvalitete

4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Da dobro napisan post. Ja sam u 5. mjesecu ove godine uzeo Omena s Intel I7-9750H, 16gb rama 512 SSD, rtx 2070. Cijena je bila 11000kn. Bio je popust dodatnih 20% ako se kupi s Visa karticom. Jedino sam još u njega stavio dodatno 2TB SSHD firecuda-a za storage. Ne ulazim kome se što sviđa tipa dizajna, ali ja sam birao između Omena i Predator-a. U principu je na kraju presudila cijena jer te karakteristike laptopa za to novce nisam mogao naći, Predator je bio skuplji. Kod Omena isto ovisi dosta u kojem cijenovnom rangu se kupuje, moj je cijeli od aluminija što mi je bilo dosta bitno kod kupovine. Otvor za ventilaciju je pola donjeg poklopca, ali te stvari se griju poprilično . Ja sam išao na laptop gaming jer mi je mobilnost pod must. Npr. RDR 2 vrti bez problema na ultra. I moram priznat da sam zadovoljan s laptopom. Baterija mu traje cca 2 sata kad se surfa i koristi kao office laptop ali na kraju krajeva to mu i nije namjena a meni osobno nije ni bitno. Jedino imam problem po aerodromima jer je punjac ogroman pa mi uredno kofer skrenu na dodatnu provjeru . Malo pratim cijene i ovih modela Omen s 10-tom generacijom intela jer moj je 9-ta i stvarno što više gledam, moram priznat da sam napravio "dobar deal"ako ništa barem sam sebe uvjeravam .

 

Moje osobne preporuke za Omen-a, prijašnji laptop mi je bio Y 700 isto cijeli alu ali od novog Legiona me odbila plastika. Ono što je isto problem ali na to sam navikao s prijašnjim laptopom što se vidi na njemu svaki otisak prsta tako da ga čistim stalno . A drugi problem je što ga stalno uzimaju na aerodromu okreću gledaju a ja se tresem da ga ne ogrebu . Btw. za Hp laptope ili barem u slučaju mog laptopa, tvornička garancija je 3 godine. 

I da nije savršen...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 9:14 (robi7007).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Jbt, znaci na kraju ne da laptopi nisu bili jeftiniji za BF vec su se vecinom i rasprodali u medjuvremenu, pogotovo oni sa Ryzen procom.
Novi ne stizu, barem jos dva mjeseca i na kraju uzeo mozda treci izbor po istoj cijeni od prije koji mjesec, a nizgubljeno vrijeme na kraju cu platiti daleko skuplje od eventualne ustee.
Uzeao sam Nitro 5 na ekupi, JEDINI laptop koji sam nasao sa Ryzen procom, 16Gb a da se moze prosiriti na barem 32gb.
Meni nije za igre, tako da losija 1650 graficka nije problem.
Zapravo bio jos jedan kod Linka Legion 5, ali cca 9k kn.
Bio sam voljan uzeti Omena sa jako slicnom konfom u SD za 8ipo, ali sve je to islo zadnjih dana.
zakljucak, cekanje ove godine na BF je bilo pusenje.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Gaming Laptopi

Ne isplati se uopce vise nista kupovati do sljedeceg ljeta. Doslovno trenutne grafičke se vrte već 4 godine jedne te iste, malo ih OC-aju i nazovu jednim brojem vise.I to naplacuju po 7500kn.I tako vec 4 godine jedan te isti hardware. Intel digne takt procesora za 0.1 Ghz i to je kao nova generacija LOL.

Treba cekati novi ryzen 5 za laptope koji ce se poceti stavljati u vise laptopa kako se prica i neku RTX 3050 ubost. To bi moglo bit ok. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
markec997 kaže...

Ne isplati se uopce vise nista kupovati do sljedeceg ljeta. Doslovno trenutne grafičke se vrte već 4 godine jedne te iste, malo ih OC-aju i nazovu jednim brojem vise.I to naplacuju po 7500kn.I tako vec 4 godine jedan te isti hardware. Intel digne takt procesora za 0.1 Ghz i to je kao nova generacija LOL.

Treba cekati novi ryzen 5 za laptope koji ce se poceti stavljati u vise laptopa kako se prica i neku RTX 3050 ubost. To bi moglo bit ok. 

 

i ti si stvarno uvjeren da će ponuda laptopa kod nas na ljeto biti krcata primjercima sa još novijim ryzenom i novim grafičkim, yea right

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
duke3d kaže...
markec997 kaže...

Ne isplati se uopce vise nista kupovati do sljedeceg ljeta. Doslovno trenutne grafičke se vrte već 4 godine jedne te iste, malo ih OC-aju i nazovu jednim brojem vise.I to naplacuju po 7500kn.I tako vec 4 godine jedan te isti hardware. Intel digne takt procesora za 0.1 Ghz i to je kao nova generacija LOL.

Treba cekati novi ryzen 5 za laptope koji ce se poceti stavljati u vise laptopa kako se prica i neku RTX 3050 ubost. To bi moglo bit ok. 

 

i ti si stvarno uvjeren da će ponuda laptopa kod nas na ljeto biti krcata primjercima sa još novijim ryzenom i novim grafičkim, yea right

 Bit će dobro ak bu do sljedećeg ljeta veća ponuda laptopa sa ryzenom 4600h/4800h u kombinaciji sa gtx1660ti/rtx2060 a ne sa ryzen-ima serije 5000 i rtx-icama serije 3000 (tak nešto kod nas ne očekujem prije proljeća/ljeta 2022).

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Biti ce nagodinu laptopa sa rtx 3xxx, koliko vidim trebali bi ugradivat display od 1440p sto je i logicno jer tehnologija ide dalje i napreduje iako se corona odrazila na cijene i dobavljivost hardvera.

Bit ce vjerovatno ryzen 5600h sa rtx 3060. 

edit:Mozda na ljeto ne ali u 9-10 mjesecu bude bilo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 11:14 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MGloc kaže...

Biti ce nagodinu laptopa sa rtx 3xxx, koliko vidim trebali bi ugradivat display od 1440p sto je i logicno jer tehnologija ide dalje i napreduje iako se corona odrazila na cijene i dobavljivost hardvera.

Bit ce vjerovatno ryzen 5600h sa rtx 3060. 

edit:Mozda na ljeto ne ali u 9-10 mjesecu bude bilo.

 Sve je to na klimavim nogama, na kraju će se prvo pojaviti nekakav nekvalitetni ASUS TUF, a ostali laptopi će kasniti.

6 godina
offline
Gaming Laptopi

EDIT: Premješteno 

Mozak.nema.nista.s.tim
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 23:27 (Igrec).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozz ljudi, ja sam odlucio da narucim Legion 5 4800 i 1660Ti sa Amazona, posto kod nas nece biti u ovoj konfiguraciji bog zna kad .. Laptop je 940Eura + 300eura shipping i carina.

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2020 20:54 (Biscan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Odlično si prošao, vidim da je upravo u Mikrosnis stigao 4600h sa 1660ti i traže 10500kn, možda bi vrijedio da je 4800h, ali ovako realno 8-9k
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Biscan odi na njemački amazon, za iste novce imas sa RTX 2060
4 godine
offline
Gaming Laptopi

Doslovno ove iste konfiguracije, ali identicne su prosle godine bile jeftinije do 2k kuna..uzas..da se vise isplati naruciti i platiti 300 eura carine, katastrofa.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Hvala Bsq, ali nisam mogao naći legion na amazon.de ?!

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 17:20 (Biscan).
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozz, ima li neko iskustva sa naručivanjem sa Amazona, jel tačna ova njihova procjena i da oni plaćaju uvoz i carinu ?!

 

 

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

HP mi nudi laptop, pa sam složio ovo:

 

Base: HP ENVY 17 Laptop PC

Color: Natural silver

Operating system: Windows 10 Pro 64

Processor and graphics: Intel® Core™ i7-1065G7 (1.3 GHz, up to 3.9 GHz, 8 MB L3 cache, 4 cores) + NVIDIA® GeForce® MX330 (4 GB)

Memory: 16 GB DDR4-3200 SDRAM (1 x 16 GB)

Display: 17.3" diagonal FHD, IPS, WLED-backlit, edge-to-edge glass (1920 x 1080)

Storage: 1 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

PLus miš plus Office 365 na godinu dana

 

CIjena mi ispadne 7500 kn kad preračunam iz dolara.

 

Instar informatika ima cijenu 11.400 kn.

Razlika skoro 4k kn....

 

Edit: vjerojatno ne kuže da sam Croatia

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2020 20:11 (Badjo_5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Da li je i7 10750H dovoljno dobar za GeForce RTX 2060 da nema bottlenecka?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Je dovoljan je.

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
EpicFailGuy kaže...

Isuse, kupit laptop za gejm neki bacit u našoj maloj državici je takva glavobolja da je to teško za opisat...

Bestbuy desktop složim i kupim za sekundu, al laptop, to je nauka, normalno, ak imaš 24.000kn za bacit za odigrat 4-5 igri, onda nije nikakav problem..

 

Evo malo iskustva unazad godinu dana da malo možda nekom skratim muke koje sam ja prolazio(za iskusne ljude ovaj post nema neku vrijednost, al možda se  nađe biser koji vam je promako,
a ja bi dakako htio cuti i misljenje/iskustva drugih).

Znaci, ovo vrijedi za "normalne" ljude kojima čača i mater ne kupuju igračku vec si moraju sami zaradit(znaci, cijenite svoj novac), isto tako, ovo važi samo za nas ljenčine koji se nečemo bavit nikojakom produktivnostću pa da ce se laptop otplatit kroz poso,vec bi se samo igrali na miru božjem   .

 

S tim na umu, eto i moje zrno soli:

-1050,1650,1060 3gb (6gb još može proč, više manje)GPU je smece(ak misliš igrat nešt drugo sem e-sports itd..znaci, ak ti se igra RDR2,Cyberpunk2077,Horizon:Zero Dawn,AssCree:Viking i tak, nekaj novijeg).

Grafe koje prolaze za ljude koji cijene svoj novac i ne žele doživit grozan buyers remorse 2 sata nakon što dopeljaju lap doma i uštekaju ga:
-od GTX1060 6gb pa na više(eventualno 1050ti,1650ti, ak se fakat nema..),znaci 1660ti,rtx2060 itd su ono, trenutno best price/performance ratio(makar jadan, best je..),

bolje se iskreno ne isplate uzimat, futureproofat laptop je bacanje dobrog novca za lošim (pogotovo sad kad je disruptivna generacija, nove generacije konzola, samo konzole portovi te ko zna šta ce gamad iz M$ Box,PS5,nVidie i AyyMDa smislit da te natjeraju da kupiš novo(il konzolu) prije vremena.)

-Ljepo je imat RTX2070S,2080 u laptopu, al bogami, platit ces premiju(do 100% vrijednosti laptopa za 30-40% performansi koje ces skužit da ti ne trebaju, preslabe su za neki ozbiljan RayTrace kad developeri to napokon prokuze i pocnu koristit za jedno 1-2 godine,a do onda ce i grafa bit prestara te si radje uzmes neki buduči RTX4050Ti/3060 kad vec bude dostupan za lovu koja ti je ostala).

-4K na 15 il 17 inchnom monitoru je bezveze i bacanje love, 1080p amin..
-tanki laptop je il skup il spor il pokvaren za 3 mjeseca, neka malo guze..
-sve ove tvorničke garancije su ~ prijevara, kratko i jasno, 12 il 24 mj, nit lipe ne dat za te extra 5 godina gare, 10% vas ce ih ostvarit, il ce bar bit tolko komplicirano da ces radje bacit sve u 4 papirnate maramice.

-Black Friday je navlakuša, realno, možda ušparaš 200-300kn max, one prekrižene cijene su sam udica(treba se ta kineska plastika i u 2,3 mjesecu prodavat...)

-Kolko se meni vidi, najbolje radi Lenovo ove nove Legione 5i(definitivno najljepši laptop s jako dobrim hladjenjem) i možda Nitro 5(ne volim Acer, al jedino di sam vidio nov 9300h+ rtx2060 za ~8000kn, te navodno ima dobro hladenje), samo okreni laptop i ak je fino prošaran s rupama da ova 2 jadna 2 venta mogu vuč zrak i tjerat ga van, znaci da nije dizajn radio neki mesar-kobasicar vec gosn.Inženjer koji razumije termalnu disipaciju pri sobnoj temperaturi u skučenom prostoru.
-ak imate tetku vani, pogotovo u Amerikama,Njemačkama i normalnim državama, obavezno iskoristit tu mogučnost, em bolji izbor, em cijene nije radio random number generator+7500kn.
-i na kraju, laptopa ce bit, uvijek, a lovu ces samo jednom potrošit, jest da je teško čekat, al daj si par mjeseci vremena i naletit ces vec na nest isplativo, sam zapamti, lova ce uvijek imat manju inflaciju od harvera, tak da ak nisi ziher, pričekaj, nek te svrbi lova, njihovi laptopi stare puno brže..

P.S.
-rabljeno:ljudi su se zaletili prije 2-3 godine i pokupovali hrpu Omena(najružniji laptop, gadniji je i od TUFa) iz Sante Domenice, platili su i po 14.000kn za lapove s gtx1050ti i nije im jasno kak nejdu za 9000kn(..a baš prošla garancija), ne pokušavat urazumit ljude s njuške, tehnološki napredak je stao onaj moment kad su oni kupili lap tam negde 2017 i to kaj dobijete masne WASD tipke ne diže nekim čudom vrijednost laptopu koji samo čeka da se pokvari. Kupovat rabljeno je svoja vrst glavobolje, pogotovo kad ljudi prodaju skuplje nego što je novo, al hej, slobodan narod..

 

sve točno kaj si napisao.

 

ja sam prije 2 god uzeo lenovo legion y530 sa i5 8300h, gtx1050 i 1tb harda za 5700kn. Nadogradio za 500 kn jos 8gb rama i 256gb ssd i imam solidan laptop za bar 5 godina (tu i tamo zaigram neku ne previse zahtjevnu igru, nista vise ni ne moze 1050 pokrenut). Situacija danas je jos gora nego prije 2 god, laptopi u tom rangu za danasnje standarde dodu 7k kn. Kao sto je kolega napisao, recikliraju se stare graficke na OCu i stavljaju 2% jaci procesori i oglasavaju kao novi mocni gaming laptopi.

 

Ja vise gaming laptope necu uzimat jer se stvarno ne isplate, samo PC za gaming, a solidan poslovni laptop koji ce trajat par godina se da nabavit vec za 4k kn.

14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Badjo_5 kaže...

HP mi nudi laptop, pa sam složio ovo:

Base: HP ENVY 17 Laptop PC

Processor and graphics: Intel® Core™ i7-1065G7 (1.3 GHz, up to 3.9 GHz, 8 MB L3 cache, 4 cores) + NVIDIA® GeForce® MX330 (4 GB)

CIjena mi ispadne 7500 kn kad preračunam iz dolara.

Instar informatika ima cijenu 11.400 kn.

Razlika skoro 4k kn....

Edit: vjerojatno ne kuže da sam Croatia

 kuze kuze, zato te i navlace, nemoj to uzimat nema smisla tolko para za tu kramu , proc je stedljivi od 15W  i star prek godinu dana a grafa je prastara renamed, sa 64 bit-nim bus-om

ne vrijedi tolko da dobijes  neznam kaj

evo uvjeri se sam, al za soma eura treba bit jaki i7 i grafa da je bar donekle, djabe sve ostalo, a takve performanse se lako nadju u puuuno jeftinijem lapu

https://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-1065G7-Laptop-Processor-Ice-Lake.423851.0.html

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-MX330-Laptop-Graphics-Card.448872.0.html

Mindim kaže...

sve točno kaj si napisao.

 

ja sam prije 2 god uzeo lenovo legion y530 sa i5 8300h, gtx1050 i 1tb harda za 5700kn. Nadogradio za 500 kn jos 8gb rama i 256gb ssd i imam solidan laptop za bar 5 godina (tu i tamo zaigram neku ne previse zahtjevnu igru, nista vise ni ne moze 1050 pokrenut). Situacija danas je jos gora nego prije 2 god, laptopi u tom rangu za danasnje standarde dodu 7k kn. Kao sto je kolega napisao, recikliraju se stare graficke na OCu i stavljaju 2% jaci procesori i oglasavaju kao novi mocni gaming laptopi.

 tak je nekak i moj bil, mislim da je 6300kn bil, al sa i7, a brijem da je gtx960m samo posle preimenovan u 1050, 4 gige gddr5, vise manje isto (vidi moj pc)

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
9 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Tržište laptopa je sad rasulo i nije mi jasno zašto nema više gaming modela oko ispod 6000kn.

Prije 2 godine je bio Acer Nitro Ryzen 5 3350H + RX560x 4gb za 5200kn.

Sada je ulazni model gtx 1050 3gb i intel i5 9300h ali za dosta višu cijenu.

Ne znam tko je tu lud ali nema tu neke razlike u performansama između ta dva laptopa.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Rx560 se vise ne proizvodi imas RX5500m sa 3750h msi alpha kosta oko 800-900e (ne bih preporucio).Ac:Odissey odurne performanse.

Imas isto neki dell za 1200e sa rx5600m mislim da je unutra 4600h.Danas sam vidio da i alienware nudi laptop sa rx5500m.To je to sto ce tice amd.

 

Openito koliko sam vidio najbolji je acer nitro 5 sa 4600h i gtx 1650 4gb 512gb ssd i 16gb rama za oko 6300kn a ima i tih hp paviliona sa i5 9300h i gtx 1050 3gb samo to je nuzno zlo za 5300kn.

13 godina
offline
Gaming Laptopi

kupit lap sa kojim mozes neš zaigrat je koma, gtx 1650 guraju u sve od 4000 do 10 000 kn laptope...

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Spike1983 kaže...

kupit lap sa kojim mozes neš zaigrat je koma, gtx 1650 guraju u sve od 4000 do 10 000 kn laptope...

 I još ih stave pod "Gaming "🤣

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Pronašao sam slijedeći, makar mi su mi jako osvjetljene ASDW kao metak u koljenu..

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-gaming-tuf-a17-fa706ii-h7097-173-fhd-ips-120hz-amd-ryzen-7-4800h-up-to-42ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-1tb-hdd-nvidia-geforce-gtx1650ti-4gb-no-odd-dos-2-god/ASU-0522/product/

 

Trenutno imam Acer Aspire V 17 Nitro, i5-6300, 8GB DDR4, 128 SSD + 1TB HDD, platio sam ga prije 4 godine cca 6500 kn, bio je zadnji primjerak u ELipsu i ispao je na kraju 5500. Ostavim ga ženi, ona ima prastarog Acera (jedino je njen liješi jer je lila-drap-rozni)

Igrice ni ne igram (Solitaire se ne računa:-)), programiranje, cad.

 

Edit: imao sam u ruci novi Acer Nitro 5, 16 GB RAM, 1 TB SSD, grafička isto nešto bolja, ali toliko je plastičam da mi izgleda kao oni laptopi u Lesnini koji stoje kao dekoracija namještaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2020 22:10 (Badjo_5).
13 godina
offline
Gaming Laptopi

Uhuhuhu... 
al je Cyberpunk 2077 pokazo koja je nVidia smrad od korporacije.
Ampere i Turing je totalno smece, pogotovo Turing, koji nije niš drugo nego Pascal s par tensor jezgri.

U jednom danu i serija 2 i 3 su se pokazale ko potpuno bezvrjedne, ma nemože mi nitko rec da GTX1080Ti samo s rasterizacijom i fotogrametrijom nije mogao pokrenut CP2077 u svoj svojoj milini, a tak i tak ljudi na desktopu s "pristojnim" HWom(~rtx2070) igraju s RT -off,( ili  DLSS2.0 auto )  nije tolko dobar kolko ga tuberi hvale(oni valjda jedini i imaju RTX3090).

Ne znam kolko dugo pratite, no nije RT prvi put da nVidija oce ljigavu,ljigavu igru odigrat, prije par godina su to napravili s teselacijom, pa sa SSAO, pa s antialiasingom prije toga, a prije sveg tog počeli su s Texture & Lightning(T&L), to je još bilo u doba Riva TNT 2(il prvog GeForce-a..ko ce se sjetit više..).

Koji igraci, prisile developere da koriste GameNotWorksTM da bi se implementirao RT(koji, BTW. nije od nVidije koja je ukrala valorike vec sastavni dio DX12U)  ,no RT ne radi nikako bez DSSL 2.0 koji je njihova inhouse tehnologija, dok AyyMD sve drzi OpenSource (više,manje, oni su cak prvi uveli da Radeoni izvode teselaciju na HW razini, no naivne budale lijepo to u Open Source,a nVdivija fino kupla..) ..

I umjesto da se fino pomalo i smisleno razvija RT tamo gdje stvarno ima smisla, ovak izgleda ko da je neko stavio filter koji cucla FPS-e
E, sad.. kakve to veze ima s laptopljem.. velke, jer cak 2070 Max-q(a,bogumi i Max-P) 8gb zapravo ne moze pokrenut to kako spada.
U glavnom, poanta price je da 12.01.21 nVidija izbacuje RTX30#0 Max-q & Max-P(ovaj put je Max-P formalni naziv za te GPUe..) + AyyMD-ov Ryzen 5##0h* koji ce imat SmartShift tehnologiju

te skoro doslovno nije još bilo goreg vremena za kupovinu laptopa, al ono, ikad, da uzmeš neki lap s blabla Intel top end cpu i cak RTX2080 8Gb, laptop ce starit ko toplo mleko na suncu.
Prvi se dokopo normalno Asus, jer je zahebo TUF seriju u 2020-oj, pa su uložili dolar,dva da se malo iskupe pa ce vec prvi modeli laptopa s r5 il r7 5000+rtx3060 bit dostupni u veljači il najkasnije u trečem mjesecu(najvjerojatnije za Uskrsnji šoping) za ~1400$, tak da čuvat pare i strpit se par tjedana jer ce gains bit preko +50% fps /$.
A laptopi s RTX2060  ce bit i manje od 5000kn(rabljeni), ak ih itko u opce bude htio kupit.
I evo malo laptop-porn-a..ono za blagdane :)
https://www.youtube.com/watch?v=ysvZIcb3XAQ&ab_channel=der8auer
I, najbolji lap 2020,ziher, ko ima tetku u Oktoberlandu,nema boljeg za manje para..
https://bestware.com/en/xmg-core-17-intel.html   (il model s Ryzenom je jos bolji i jeftiniji)

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice