Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.261.956
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav, prodajem laptop lenovo legion y520 evo linka: https://www.njuskalo.hr/lenovo-prijenosnici/lenovo-legion-y520-oglas-32550363

Moze neka realna procjena vrijednosti

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Po meni 3000kn.

12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Trebam savjet/preporuku:
treba mi laptop koji bih ja svrstao pod "gaming" mada će mi igranje na njemu biti najmanje važna stvar.

Nekako mislim da bih kroz gaming laptop lakše dobio ono što mi je bitno nego kroz npr. biznis laptop.

Ovako bi to otprilike izgledalo (po prioritetima):

- bitna mi je kvaliteta ekrana (15") i tastature

- brzina, dojam brzine i ugoda rada koja slijedi iz te brzine (za to sam se voljan polomit)

- disk će biti nvme, ali ako je nečiji brži od ostalih, volio bih znati

- CPU može i5 ili slični Ryzen; može i jači mada (po dosadašnjem iskustvu) ne vidim svrhe

- izgled, vizualni dojam, elegancija

- memorije je dosta 8 GB, ali bih volio da je 1 modul (a jedan utor prazan, jer to redovito nadogradim)

- USB-ovi će vjerojatno biti zadovoljeni jednako kod svih, volio bih preko USB-C imati mogućnost upstreama

- video karta mi je najmanje bitna,

- budžet je 7000 i u određenoj mjeri je proširiv ako ima dobrog razloga

 

Vidim da se spominju/postoje Legion 5, Pavillion Gaming, Dell G3, Ideapad L340, možda neki ASUS.

Ima li neki od njih da se ističe/odskače u odnosu na ostale po kvaliteti izrade, robusnosti i sl ?

Bio bih jako zahvalan za neku korisnu informaciju van prostih tehničkih specifikacija, nešto subjektivno/iskustveno

(primarno pohvale ali svakako i kritike tipa grijanje ili pregrijavanje, neka mana sa čvrstoćom, ekranom, ili bilo kojom drugom funkcionalnošću ....).

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Gaming Laptopi
Clark kaže...

Trebam savjet/preporuku:
treba mi laptop koji bih ja svrstao pod "gaming" mada će mi igranje na njemu biti najmanje važna stvar.

Nekako mislim da bih kroz gaming laptop lakše dobio ono što mi je bitno nego kroz npr. biznis laptop.

Ovako bi to otprilike izgledalo (po prioritetima):

- bitna mi je kvaliteta ekrana (15") i tastature

- brzina, dojam brzine i ugoda rada koja slijedi iz te brzine (za to sam se voljan polomit)

- disk će biti nvme, ali ako je nečiji brži od ostalih, volio bih znati

- CPU može i5 ili slični Ryzen; može i jači mada (po dosadašnjem iskustvu) ne vidim svrhe

- izgled, vizualni dojam, elegancija

- memorije je dosta 8 GB, ali bih volio da je 1 modul (a jedan utor prazan, jer to redovito nadogradim)

- USB-ovi će vjerojatno biti zadovoljeni jednako kod svih, volio bih preko USB-C imati mogućnost upstreama

- video karta mi je najmanje bitna,

- budžet je 7000 i u određenoj mjeri je proširiv ako ima dobrog razloga

 

Vidim da se spominju/postoje Legion 5, Pavillion Gaming, Dell G3, Ideapad L340, možda neki ASUS.

Ima li neki od njih da se ističe/odskače u odnosu na ostale po kvaliteti izrade, robusnosti i sl ?

Bio bih jako zahvalan za neku korisnu informaciju van prostih tehničkih specifikacija, nešto subjektivno/iskustveno

(primarno pohvale ali svakako i kritike tipa grijanje ili pregrijavanje, neka mana sa čvrstoćom, ekranom, ili bilo kojom drugom funkcionalnošću ....).

 

 

 

 

 

 

Pa po meni su ti non-gaming laptopi elegantniji, ali isto tako imas laptope slicni gaming laptopima po ergonomiji,

ali bez gaming prefiksa.

 

Recimo ako hoces Intela, onda ovaj MSI moze biti dobar izbor:

MSI Modern 15 A10RAS-400

https://geizhals.eu/msi-modern-15-a10ras-400-onyx-black-001551-400-a2381321.html

 

Makar se meni osobno po vanjskim dimenzijama vise svidjaju HP 450 G7 i 455 G7 (Intel i AMD):

https://geizhals.eu/?cmp=2291820&cmp=2287286

 

MSI je vise po obliku na GS i GV seriju gamerskih laptopa - imam GS, super je, jedino je finalna obrada rubova

aluminija ostra pod prstima, pa ga ne volim nositi u ruci, dok moj HP G6 slubeni je savrseno obradjen,

te baterija traje i traje, dok MSI popije jako brzo (120Hz ekran + veoma nestedljivi procesor i grafika).

 

Tipkovnica je na oba veoma dobra - najgora tipkovnica meni osobno uvjek djeluje na Aceru, nekako je "spuzvasta",

ali nisam bas isprobao puno "gaming" Acera, nego klasicne.

 

Sto se tice Type-C sa display-portom, to mozes samo kod Intela (za sada), dok se ne standardizira USB4.0, a to ce tek biti

kad Intel predje na Thunderbolt 4.0.

 

PS - Usput, zaboravio sam napomenuti, moj osobni MSI je prosao vec kroz tri seta ventilatora, jer su zujali (dvaput originalni MSI u jamstvu,

a jednom sam ih sam narucio iz kine, zamjenski, ti trenutno rade super), dok kod HP sluzbenih sto ih gulimo u firmi - nikad nista (za sada).

Eto, mozda je do mog primjerka, al samo da znas, da se to moze desiti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 14:20 (Čitatelj).
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Clark kaže...

Trebam savjet/preporuku:
treba mi laptop koji bih ja svrstao pod "gaming" mada će mi igranje na njemu biti najmanje važna stvar.

Nekako mislim da bih kroz gaming laptop lakše dobio ono što mi je bitno nego kroz npr. biznis laptop.

Ovako bi to otprilike izgledalo (po prioritetima):

- bitna mi je kvaliteta ekrana (15") i tastature

- brzina, dojam brzine i ugoda rada koja slijedi iz te brzine (za to sam se voljan polomit)

- disk će biti nvme, ali ako je nečiji brži od ostalih, volio bih znati

- CPU može i5 ili slični Ryzen; može i jači mada (po dosadašnjem iskustvu) ne vidim svrhe

- izgled, vizualni dojam, elegancija

- memorije je dosta 8 GB, ali bih volio da je 1 modul (a jedan utor prazan, jer to redovito nadogradim)

- USB-ovi će vjerojatno biti zadovoljeni jednako kod svih, volio bih preko USB-C imati mogućnost upstreama

- video karta mi je najmanje bitna,

- budžet je 7000 i u određenoj mjeri je proširiv ako ima dobrog razloga

 

Vidim da se spominju/postoje Legion 5, Pavillion Gaming, Dell G3, Ideapad L340, možda neki ASUS.

Ima li neki od njih da se ističe/odskače u odnosu na ostale po kvaliteti izrade, robusnosti i sl ?

Bio bih jako zahvalan za neku korisnu informaciju van prostih tehničkih specifikacija, nešto subjektivno/iskustveno

(primarno pohvale ali svakako i kritike tipa grijanje ili pregrijavanje, neka mana sa čvrstoćom, ekranom, ili bilo kojom drugom funkcionalnošću ....).

 

 

 

 

 Po meni ovo https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05?M=82B500BDSC ti je odličan izbor u tvom cjenovnom rangu. Na nekoj akciji se kod nas nađe i ispod tvog budžeta. Imao sam priliku nedavno kratko (dva-tri sata) isprobat baš taj model i ostal sam ugodno iznenađen - kvalitetom izrade, odličnim 144Hz ekranom, ja koji cijeli život lupam samo po "desktop" tipkovnicama sam se u roku odmah naviknuo na ovu tipkovnicu, ima 8 GB rama + jedan utor prazan tako da se može nadogradit kad bude prilike, praktički nečujan u idle-u i u default-nom balanced modu, kolko vidim ovaj model ima i "veliku" bateriju (80Wh), frend (koji je vlasnik dotičnog laptopa) veli da se i pod većim opterećenjem (čitaj gaming) ne čuje tako strašno, i isto tako da procesor ni u jednom trenutku nije prebacio 80 °C prilikom gaminga što je stvarno rijetkost (za Intel verziju ne znam, ali mislim da se jače grije)...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 17:21 (PESfanCRO).
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Dakle pregorio mi je punjac  od predatora,novi je 100 eura i ceka se 15 dana,ima i zamjenski ali koliko je pametno koristiti zamjenski umjesto originala??

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Koji monitor preporučate do 2000 kn uzeti da najbolje ide uz ovaj laptop: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=18804

Namjena raznolik rad za računalom (standard, posao) + povremeni gaming (koji treba biti ugodan tada) - mislim da je  ok između 24" i 27"

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 17:38 (badger).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MazikeeN kaže...

Dakle pregorio mi je punjac  od predatora,novi je 100 eura i ceka se 15 dana,ima i zamjenski ali koliko je pametno koristiti zamjenski umjesto originala??

 A da kazes koji predator? monitor. laptop?? koja serija? Po meni ne treba uzimati original punjac, uzmes zamjenski i to je to. Gledaj da napon i amperaza odgovara i to je to. I odkud ti ta cijena 100Eur??

Primjer cijene 34Eur

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Naručen lenovo Legion 5p ryzen 7 4800h,rtx 2060 6gb, 8gb ddr4,256gb ssd i naravno dodatnih 8gb rama . 

Ova verzija legiona 5p ima rtx 2060 sa 115w tdp koja bi trebala biti u rangu rtx 2070 max-q ili čak bolja .

 

Im BATMAN !!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 9:21 (cika batmen).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

@cika batman koliko te onda dođe konačna cijena sa carinom i poštarinom

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 11:08 (duke3d).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
duke3d kaže...

@cika batman koliko te onda dođe konačna cijena sa carinom i poštarinom

 Ja sam u Irskoj 😄

Im BATMAN !!!
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Laptop Acer Predator g5 793 77ef

Sn- NHQ1HEX0116460116F7200

 

Otišao punjac,počele goriti zice,zovem sve zive,ili nemaju uopce iii je narudzba originala 740kn plus postarina, zvala hg spot oni kazu 900kn ,za zamjenski nisam jer necu da se laptop dodatno sjebe,original je original....kazu naruci sa aliexpressa pa otamo vise nebi narucila ni list  papira,cekam 4 5 mjeseci da mi dode kriva boja artikla ili sasvim 90ti artikl, dobila jednom cannabis ulje (????)

Sad hg spot kaze nema zamjenski kod nas,eno na njuskalu zamjenski  ali nema acer samo hp Lenovo I Asus...

U pm kad das idiotima da ti popravljaju laptop pa sjebu zice,fascinantno da se sjebalo sve bas kad je sa dizanja windowsa dosao..

Ima li u hrvatskoj  normalan sposoban i posten majstor za racunala?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Preporuka gaming laptopa do 8500 kn?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozdrav,

moze li netko podijeliti iskustva koji je okvir snizenja na BF?
Ima neki dućan koji nudi vece popuste u odnosu na druge?
Hvala
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
zvoncic kaže...
Pozdrav,

moze li netko podijeliti iskustva koji je okvir snizenja na BF?
Ima neki dućan koji nudi vece popuste u odnosu na druge?
Hvala

 Na laptope - 20% max. Obično Links pukne neki stariji model laptopa koji ne mogu inače prodat u pola cijene.
U pravilu (po onome kaj sam ja primijetio) ti najveće popuste (općenito, na BF ne znam) ima Ekupi, pa nakon njih Sancta Domenica.

3 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Za kojeg bi prevagnuo od ta dva?

Dal da idem na nitro 5 zbog procesora?

Iskreno, vise naginjem prema legionu zbog izgleda, ali nacuo sam da ima problema sa hladenjem iako je kao kvaliteta izrade bolja pa sad nez sta je tu uopce istina...

Takoder dal se isplati dat 400 kuna vise za ovaj

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-nh-q96ex-001-core-i7-9750h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-2060-6gb-15-6-ips-fhd-120hz-dos-crno-015000482?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Ovaj sa i7 ti je stari model, i sam imam takvog doduše sa i5 procom serije 8. i nedostupan ti je.

Ja bi svakako išao na ovog sa i5 sa serijom 10 proca jer je novi model.

Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Skura kaže...

Za kojeg bi prevagnuo od ta dva?

Dal da idem na nitro 5 zbog procesora?

Iskreno, vise naginjem prema legionu zbog izgleda, ali nacuo sam da ima problema sa hladenjem iako je kao kvaliteta izrade bolja pa sad nez sta je tu uopce istina...

Takoder dal se isplati dat 400 kuna vise za ovaj

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-nitro-5-nh-q96ex-001-core-i7-9750h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-2060-6gb-15-6-ips-fhd-120hz-dos-crno-015000482?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Što se tiče hlađenja, kod prošlogodišnjih modela da, mislim da acer ima malo bolje riješeno hlađenje. Razlika između i5 9300h i i5 10300h je neznatna tako da se time ne moraš zamarat.
Isplati se, za 400 kn više dobivaš 2 jezgre/4 threda više, što će definitivno pomoć kod novijih igara (i onih u budućnosti).

Kolko vidim imaš taj model i na Ekupi za 500 kn više ali sa 5 godina jamstva trenutno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 12:33 (PESfanCRO).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Hmm teska mi odluka 😅
Sto vise istrazujem sve vise sam neodlucniji, al zasad nekako cak naginjem ovom novom nitru 5. Cak mogu rec da jedino sto me odvlaci od njega je display iako je 144 hz, al na dosta recenzija sam naisao na los postotak sRGB-a, NTSC-a i AdobeRGB-a te negdje oko 265 nitsa, jedino na recenziji od Jarrod's Techa je bilo dosta dobro sa 300 nitsa pa nez sta mogu ocekivat od ovoga i dal bi se trebao toliko zamarat s tim? Doduse, nema bas recenzija kakav je, al naisao sam na neke komentare da mu je hladenje jos bolje nego na starijem, a i na ovu jednu recenziju sam naisao koja se cini obecavajuca..
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Skura kaže...
Hmm teska mi odluka 😅
Sto vise istrazujem sve vise sam neodlucniji, al zasad nekako cak naginjem ovom novom nitru 5. Cak mogu rec da jedino sto me odvlaci od njega je display iako je 144 hz, al na dosta recenzija sam naisao na los postotak sRGB-a, NTSC-a i AdobeRGB-a te negdje oko 265 nitsa, jedino na recenziji od Jarrod's Techa je bilo dosta dobro sa 300 nitsa pa nez sta mogu ocekivat od ovoga i dal bi se trebao toliko zamarat s tim? Doduse, nema bas recenzija kakav je, al naisao sam na neke komentare da mu je hladenje jos bolje nego na starijem, a i na ovu jednu recenziju sam naisao koja se cini obecavajuca..

 Ako ti je gaming primaran i ne radiš ili nemaš namjeru radit ništa što je "color sensitive" na laptopu ne trebaš se previše zamarat s tim (bitnije ti je da ekran nema grozan response time). Isto tako (ako ti to budžet ikako dozvoljava) definitivno bi uzeo i7 u kombinaciji sa rtx 2060.

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozz ljudi,

 

Trazim gaming laptop do cca 8000kn. Isplati li se cekati bf i bozic po vasem misljenju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Bok, koju opciju bu radije odabrali i zašto? 

 

i5 9300HF sa GTX1660 Ti - link 

ili

i5 10300H sa GTX 1650 Ti - link

 

Cijena je ista pa pitam za mišljenje. Malo istražujem, pripremam se za eventualni BF popust. Inače tšo se dizajna tiče ljepše mi izgleda prvi (Y540)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Bok,
kakva su iskustva sa HP Pavilionima?
Meni igranje nije primarno, trazim sto vise cores i RAM-a u nekom rangu do 8ipo tisuca kuna.
Ovaj mi se cini nekako povoljan:
https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-Pavilion-Gaming-15-ec1061nm-1U6G4EA%2C-laptop/p/EK000326111
ili verzija sa 256GB SSD i losijom grfickom za 700kn manje:
https://www.harveynorman.hr/laptop-hp-pavilion-gaming-1u6f1ea

Ipak trenutno je do sutra akcija kod ekupi, 2+ g garancije gratis, inace je skoro 300kn.

Hvala
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
GeraltTheWhite kaže...

Bok, koju opciju bu radije odabrali i zašto? 

 

i5 9300HF sa GTX1660 Ti - link 

ili

i5 10300H sa GTX 1650 Ti - link

 

Cijena je ista pa pitam za mišljenje. Malo istražujem, pripremam se za eventualni BF popust. Inače tšo se dizajna tiče ljepše mi izgleda prvi (Y540)

 

 

 Prvu (gtx 1660ti), jača grafička (u prosjeku  40-ak %).

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
1950Killer kaže...

Pozz ljudi,

 

Trazim gaming laptop do cca 8000kn. Isplati li se cekati bf i bozic po vasem misljenju?

 Ak ti nije hića, čekaj (barem do BF-a), nemaš kaj izgubit.

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Čekaj BF... 1050 više nije "in" :D

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima,

kupujem bratu "gaming" laptop iako nije to baš neki gaming, povremenom (cca sat-dva dnevno) baci partiju LoLa, Overwatcha, nekad je igrao WoW, ne znam jel ga još to drži.

Uz to, laptop koristi za faks, ali ništa za što bi mu bila bitna kvaliteta slike tipa dizajn.

Mislim da se opredijelio za Legion, ali sad.. ja ne znam apsolutno ništa dalje o tome, nit čiji je proces bolji, nit kolika je razlika između 1650 i 1650 ti etc, stvarno sam noob za to.

 

Nekako sam došla do ovog: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-82b5008msc-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-fhd-120hz-windows-10-crno-015000417

 

Spremna sam potegnuti i do nekih 7000-7200 ako postoji nešto osjetno bolje.

 

Hvala na pomoći :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Ja bi na tvom mjestu uzeo:
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-5-82b500apsc-ryzen-5-4600h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650ti-4gb-15-6-fhd-144hz-freedos-crno-015000447
Ono što on igra će moći iskoristiti 144hz monitor (ispod 5ms response time), laptop imam vrhunsko hlađenje, ova grafa ce mu biti sasvim dovoljna, a procesor je odličan... Ako malo pričekaš mozda ga nađeš i za 6.500kn...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice