Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.261.893
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Hm zbog cega tocno? Recimo strix i helios s istom grafickom rtx 2060? Zasto strix?
I ne znam dal ovaj strix s rtx 2070 ima full rtx 2070 ili je max q? Hm

Recimo strix nema kameru, to me malo odbija od njega, student sam pa bi mi trebala zbog ovih online predavanja haha, al ako se i unatoc tome strix vise isplati lako kupim kameru
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2020 19:38 (Šime3).
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Isprobaj oba dva pa prosudi ali meni Strix djeluje kvalitetnije što se same izrade tiče.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,

 

Student sam i trazim neki best value laptop, sto se tice gaminga bitno da mogu igrat komforno league of legends, da je 17 inch ekran i da ima backlit keyboard, cjenovni rang je max do nekih 6000kn 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav

 

Kakav je po Vama Legion 5 sa  i5-10300H, RTX 2060, 16gb rama i display 60HZ 300nits ???

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Biscan kaže...

Pozdrav

 

Kakav je po Vama Legion 5 sa  i5-10300H, RTX 2060, 16gb rama i display 60HZ 300nits ???

 Odličan. Samo display mora 144HZ takav sam ja gledao.Gdje si ga gledao. Samo kod nas po riječima uvoznika tek u proljeće. Gledao sam po web shopovima vani nađe se mada mnogi ne dostavljaju za Hrvatsku. To je puno novaca pa je mene strah izvana naručiti a i dostava je problematična. Znam kako se kod nas rukuje s paketima kod dostave, hitaju kao prascu jabuke. LP

3 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav !

 

Prvi put pišem na ovom forumu jer vidim da ima hrpa ljudi koja se razumije u prijenosnike pa bi trebao neko iskusnije mišljenje od svih vas.

Naime htio bi uzeti neki laptop koji će me služiti duži niz godina, služio bi za surfanje, tu i tamo koji posao u officu, odigrati koji noviji naslov igre te razonoda uz football managera.

Za oko mi je zapelo ovo te će na black friday (čitaj sutra) biti na akciji.

 

https://vacom.hr/proizvod/laptop-acer-nitro-5-an515-43-r0mt-nh-q6zex-00j/

 

Trenutna cijena je 6500kn, ako nabace minimalnih 10 posto popusta cijena iznosi 5800, a možda će biti i koji postotak više pa uzmite i to u obzir.

Kakva su Vaša iskustva s acer nitro 5 i da li je to dobar omjer uloženog-dobivenog?

 

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima i živjeli :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Ma mislio sam kakva je konfiguracija nesto mi se ne sviđa ovaj i5-10300H ali me privlaci RTX2060 i trenutno mi je u ponudi samo sa 60Hz i 300nits display !!!

Bišć@n
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
markichbj kaže...

Pozdrav !

 

Prvi put pišem na ovom forumu jer vidim da ima hrpa ljudi koja se razumije u prijenosnike pa bi trebao neko iskusnije mišljenje od svih vas.

Naime htio bi uzeti neki laptop koji će me služiti duži niz godina, služio bi za surfanje, tu i tamo koji posao u officu, odigrati koji noviji naslov igre te razonoda uz football managera.

Za oko mi je zapelo ovo te će na black friday (čitaj sutra) biti na akciji.

 

https://vacom.hr/proizvod/laptop-acer-nitro-5-an515-43-r0mt-nh-q6zex-00j/

 

Trenutna cijena je 6500kn, ako nabace minimalnih 10 posto popusta cijena iznosi 5800, a možda će biti i koji postotak više pa uzmite i to u obzir.

Kakva su Vaša iskustva s acer nitro 5 i da li je to dobar omjer uloženog-dobivenog?

 

Zahvaljujem unaprijed na odgovorima i živjeli :)

Ovo ti je bolje 10 puta

https://vacom.hr/proizvod/laptop-lenovo-legion-5-15arh05/

Bišć@n
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ovaj sto sam ja poslao ce biti na nekom popustu, a i svakako gledam ispod 6 tisuca kuna laptop. Ali razmotrit cu i tu opciju. Ima li jos kakvih prijedloga ispod 6 tisuca kuna da bi pruzili vise od ovog sto sam poslao? 

4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ekipa, 

 

Sto mislite o ovom laptopu, isplati li se? Je li vrijede te performanse toliko?

 

 

Lenovo Legion Y540-15IRH 81SX0055SC, procesor Intel Core i5-9300H, 2,40 GHz, Core 4, radna memorija 16GB, ekran 15,6" IPS 144hz 300nits, 1920x1080, Anti-glare, tvrdi disk 256GB SSD PCIe NVMe + 1TB HDD 5400rpm, operativni sustav Free DOS, grafička kartica NVIDIA GeForce GTX1660 Ti (6GB), 1x 10/100/1000, 802.11ac, BT 4.2, HDMI 1, 3x USB 3.1, 1x USB Type-C, težina 2,3 kg, Boja Crna, jamstvo 2 godine

 

 

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Legion-Y540-15IRH-81SX0055SC%2C-15%2C6-FHD-IPS-144Hz%2C-Intel-Core-i5-9300H%2C-16GB-DDR4%2C-256GB-SSD-PCIe-NVMe-%2B-1TB-HDD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX1660-Ti-6GB%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000252726?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 maxq verzija grafe znaci da je energetski efikasnija tj. manje trosi od uobicajne (ne-maxq) verzije,sto ujedno znaci i slabije preformanse..od ova 2 laptopa, isao bi definitivno na lenovo, vise rama (16>8gb) i 144hz ekran,mada na dell-u ni ne pise koliko je osvjezenje, pa pretpostavljam da je standardnih 60hz, i imas na lenovu 256gb ssd i 1tb hdd dok na ovom 512gb ssd sto je po meni losije...to je sto se tice specifikacija,ali bilo bi i dobro pogledati koju recenziju od oba,da se vide i ostale kvalitete kao npr. hladenje...pricekaj jos koje misljenje 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 3:05 (dec54).
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Luka5408 kaže...

Pozdrav,

 

Student sam i trazim neki best value laptop, sto se tice gaminga bitno da mogu igrat komforno league of legends, da je 17 inch ekran i da ima backlit keyboard, cjenovni rang je max do nekih 6000kn 

 

 

S obzirom na uvjete koje si naveo, ovo (ako možeš uzeti na diners) https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-pavilion-gaming-17-cd1022nm-1u2s8ea.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili ovo (ako imaš Zabine kartice) https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/HP-Pavilion-Gaming-16-a0024nm-1V0A7EA%2C-laptop/p/EK000326110

5 godina
offline
3 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav, ekipa

Trebao bih pomoć u vezi izbora laptopa. Budžet mi je do oko 10.000kn, a trenutno ono što sam našao da mi se sviđa je:

 

Lenovo Legion Y540

i5 9300H

GTX 1660Ti 6GB

16GB RAM

protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-y540-81sx0055sc/143507

 

Izabrao sam ovaj laptop jednim dijelom i zbog izgleda jer bih ga koristio jednako i za poslovne/privatne stvari kao i za gaming.

Također nisam toliko osjetljiv na male razlike u FPS-u i nemam ništa protiv smanjivanja grafike na medium ako je neka nova igrica baš toliko zahtjevna (a i primarno igram wow).

Desktop računalo me ne primamljuje baš jer mi je upravo mobilnost ogromna prednost kod laptopa pošto ga ne koristim samo za gaming.

Iako me izgledom jako primamio, volio bih čuti vaša mišljenja, idealno ako ga netko ima pa može preporučiti iz prve ruke (kako radi, da li se pregrijava itd...), te također me zanima da li je velika razlika ako bi se nabavila verzija s RTX2060 grafičkom karticom (raytracing me ne zanima), te je li i5 9300H dovoljno jak procesor za današnji gaming ili bih pak trebao razmisliti o verziji s i7 9750H? Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ne vrijedi nadoplacivat za 2060 sto se performansi tice.i7 radi razliku u par igara , za vecinu je taj i5 dovoljan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Grobnik300 kaže...
Biscan kaže...

Pozdrav

 

Kakav je po Vama Legion 5 sa  i5-10300H, RTX 2060, 16gb rama i display 60HZ 300nits ???

 Odličan. Samo display mora 144HZ takav sam ja gledao.Gdje si ga gledao. Samo kod nas po riječima uvoznika tek u proljeće. Gledao sam po web shopovima vani nađe se mada mnogi ne dostavljaju za Hrvatsku. To je puno novaca pa je mene strah izvana naručiti a i dostava je problematična. Znam kako se kod nas rukuje s paketima kod dostave, hitaju kao prascu jabuke. LP

 

koga si to pitao kad stiže Legion 5 sa rtx 2060? 

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Prvi je po meni najbolji izbor.

Evo ti recenzija tog laptopa https://www.notebookcheck.com/Lenovo-Legion-Y540-im-Test-Gutes-Gaming-Notebook-mit-GTX-1660-Ti.428776.0.html

 

A kada pogledas witcher 3 max settings daje oko 53fpsa a ima i isti y540 sa i7 9750h i rtx 2060 daje 56fpsa u witcheru 3.U doti 2 oba daju 118fpsa.Mislim da u 3d marku 2060 daje 1000 bodova vise nego 1660ti ali nije isplativo dat 2000kn vise za to...

Sve ti je u recenziji pogledaj si, sa pregrijavanjem ne bi trebalo biti previse problema da se donekle postelat sa Throttlestopom.Ono najvaznije ne grije se u WASD zoni vec vise u sredini.

Po meni je to jedan od boljih laptopa iz 2019 uz Heliosa 300.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 12:21 (MGloc).
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Jwayne kaže...

Pozdrav, ekipa

Trebao bih pomoć u vezi izbora laptopa. Budžet mi je do oko 10.000kn, a trenutno ono što sam našao da mi se sviđa je:

 

Lenovo Legion Y540

i5 9300H

GTX 1660Ti 6GB

16GB RAM

protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-y540-81sx0055sc/143507

 

Izabrao sam ovaj laptop jednim dijelom i zbog izgleda jer bih ga koristio jednako i za poslovne/privatne stvari kao i za gaming.

Također nisam toliko osjetljiv na male razlike u FPS-u i nemam ništa protiv smanjivanja grafike na medium ako je neka nova igrica baš toliko zahtjevna (a i primarno igram wow).

Desktop računalo me ne primamljuje baš jer mi je upravo mobilnost ogromna prednost kod laptopa pošto ga ne koristim samo za gaming.

Iako me izgledom jako primamio, volio bih čuti vaša mišljenja, idealno ako ga netko ima pa može preporučiti iz prve ruke (kako radi, da li se pregrijava itd...), te također me zanima da li je velika razlika ako bi se nabavila verzija s RTX2060 grafičkom karticom (raytracing me ne zanima), te je li i5 9300H dovoljno jak procesor za današnji gaming ili bih pak trebao razmisliti o verziji s i7 9750H? Hvala unaprijed!

Imaš isti takav model (samo sa 1TB SSD-om bez HDD-a) za 7267kn na Ekupi (Ak imaš master ili maestro Zagr.Banke).

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Legion-Y540-15IRH-81SX005ASC%2C-15%2C6-FHD-IPS-144Hz%2C-Intel-Core-i5-9300H%2C-16GB-DDR4%2C-1TB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX1660-Ti-6GB%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000252481

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 14:36 (PESfanCRO).
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,

planiran uzeti nekakav "mid" gaming laptop, do nekih 7000kn otprilike. S 1650 ili 1650 Ti. To mi je sasvim dovoljno. U zadnje vrime jedino što san igra je Baldurs Gate 3, a 1650 je dovoljno za njega.

Svi oni su tu negdje po komponentama, samo me zanima, koja je razlika u "kvaliteti" ili je i to sve isto između:


Acer Aspire 7
Acer Nitro 5

ASUS TUF
HP Pavilion Gaming

Lenovo IdeaPad Gaming

Lenovo Legion

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Odlično, to me i zanimalo samo je li ogromna razlika između tih verzija u performansama pošto nije mala razlika u cijeni baš. Ovaj na ekupi je stvarno prilika sad za uzeti, što zbog cijene što zbog SSD-a od 1TB! Hvala svima na pomoći

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Koja je tocno razlika izmedu intel core i5 9300h i i5 9300hf procesora? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Luka5408 kaže...

Koja je tocno razlika izmedu intel core i5 9300h i i5 9300hf procesora? 

 Intelovi procesori sa dodanim slovom f nemaju i vlastitu (integriranu) grafiku pa ti ekran/laptop konstantno radi preko diskretne grafike (npr gtx 1660ti) neovisno šta radio na laptopu (igral neku zahtjevnu igru, gledo youtube, surfo po webu), znači vijek rada na laptopu preko baterije će ti bit barem upola smanjen (npr. 2 umjesto 4 sata). Prednost toga što ti laptop cijelo vrijeme radi preko diskretne grafike su malo veće performanse (npr par fps-ova više u igrama).

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Razaniash kaže...

Pozdrav,

planiran uzeti nekakav "mid" gaming laptop, do nekih 7000kn otprilike. S 1650 ili 1650 Ti. To mi je sasvim dovoljno. U zadnje vrime jedino što san igra je Baldurs Gate 3, a 1650 je dovoljno za njega.

Svi oni su tu negdje po komponentama, samo me zanima, koja je razlika u "kvaliteti" ili je i to sve isto između:


Acer Aspire 7
Acer Nitro 5

ASUS TUF
HP Pavilion Gaming

Lenovo IdeaPad Gaming

Lenovo Legion

 

Hvala.

 Legion na prvom mjestu po kvaliteti, a onda iza su manje više svi tu negdje (možda novi Ideapad Gaming i HP Pavilion Gaming malo u prednosti).

4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Po tome je onda posto vecinom mi je uvijek laptop spojen na punjac bolja varijanta HF?

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Luka5408 kaže...

Po tome je onda posto vecinom mi je uvijek laptop spojen na punjac bolja varijanta HF?

 U principu da, ali kod Legiona (prošlogodišnji model y540 i ovogodišnji nasljednik Legion 5) postoji hibridni mod u kojem putem Lenovo Vantage softvera možeš prebacivat kad hoćeš da ti laptop radi samo preko integrirane grafičke ili samo preko diskretne grafičke (u principu i ovci i novci moglo bi se reć). Ovdje

imaš cijelu recenziju y540 gdje ti je između ostalog i to objašnjeno.

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Samo, al striktno samo ako ti lova nije problem, za 2-4 godine ce se i taj vuč ko gtx1050(super zgleda na papiru), isto, zaboravi da ces to upogonit ak nije ukopčano u struju i ak nema kakav coolerpad ispod.

Futureproof je meme..

Možda bi ti bilo bolje ubost Nitro s rtx2060 za 8000kn, pa opet za 2-3 godine uzmeš kaj onda bude neki best bang4buck, bar ces imat novo i sve ce ti aktualno bit zmaksano...

13 godina
offline
Gaming Laptopi

Isuse, kupit laptop za gejm neki bacit u našoj maloj državici je takva glavobolja da je to teško za opisat...

Bestbuy desktop složim i kupim za sekundu, al laptop, to je nauka, normalno, ak imaš 24.000kn za bacit za odigrat 4-5 igri, onda nije nikakav problem..

 

Evo malo iskustva unazad godinu dana da malo možda nekom skratim muke koje sam ja prolazio(za iskusne ljude ovaj post nema neku vrijednost, al možda se  nađe biser koji vam je promako,
a ja bi dakako htio cuti i misljenje/iskustva drugih).

Znaci, ovo vrijedi za "normalne" ljude kojima čača i mater ne kupuju igračku vec si moraju sami zaradit(znaci, cijenite svoj novac), isto tako, ovo važi samo za nas ljenčine koji se nečemo bavit nikojakom produktivnostću pa da ce se laptop otplatit kroz poso,vec bi se samo igrali na miru božjem   .

 

S tim na umu, eto i moje zrno soli:

-1050,1650,1060 3gb (6gb još može proč, više manje)GPU je smece(ak misliš igrat nešt drugo sem e-sports itd..znaci, ak ti se igra RDR2,Cyberpunk2077,Horizon:Zero Dawn,AssCree:Viking i tak, nekaj novijeg).

Grafe koje prolaze za ljude koji cijene svoj novac i ne žele doživit grozan buyers remorse 2 sata nakon što dopeljaju lap doma i uštekaju ga:
-od GTX1060 6gb pa na više(eventualno 1050ti,1650ti, ak se fakat nema..),znaci 1660ti,rtx2060 itd su ono, trenutno best price/performance ratio(makar jadan, best je..),

bolje se iskreno ne isplate uzimat, futureproofat laptop je bacanje dobrog novca za lošim (pogotovo sad kad je disruptivna generacija, nove generacije konzola, samo konzole portovi te ko zna šta ce gamad iz M$ Box,PS5,nVidie i AyyMDa smislit da te natjeraju da kupiš novo(il konzolu) prije vremena.)

-Ljepo je imat RTX2070S,2080 u laptopu, al bogami, platit ces premiju(do 100% vrijednosti laptopa za 30-40% performansi koje ces skužit da ti ne trebaju, preslabe su za neki ozbiljan RayTrace kad developeri to napokon prokuze i pocnu koristit za jedno 1-2 godine,a do onda ce i grafa bit prestara te si radje uzmes neki buduči RTX4050Ti/3060 kad vec bude dostupan za lovu koja ti je ostala).

-4K na 15 il 17 inchnom monitoru je bezveze i bacanje love, 1080p amin..
-tanki laptop je il skup il spor il pokvaren za 3 mjeseca, neka malo guze..
-sve ove tvorničke garancije su ~ prijevara, kratko i jasno, 12 il 24 mj, nit lipe ne dat za te extra 5 godina gare, 10% vas ce ih ostvarit, il ce bar bit tolko komplicirano da ces radje bacit sve u 4 papirnate maramice.

-Black Friday je navlakuša, realno, možda ušparaš 200-300kn max, one prekrižene cijene su sam udica(treba se ta kineska plastika i u 2,3 mjesecu prodavat...)

-Kolko se meni vidi, najbolje radi Lenovo ove nove Legione 5i(definitivno najljepši laptop s jako dobrim hladjenjem) i možda Nitro 5(ne volim Acer, al jedino di sam vidio nov 9300h+ rtx2060 za ~8000kn, te navodno ima dobro hladenje), samo okreni laptop i ak je fino prošaran s rupama da ova 2 jadna 2 venta mogu vuč zrak i tjerat ga van, znaci da nije dizajn radio neki mesar-kobasicar vec gosn.Inženjer koji razumije termalnu disipaciju pri sobnoj temperaturi u skučenom prostoru.
-ak imate tetku vani, pogotovo u Amerikama,Njemačkama i normalnim državama, obavezno iskoristit tu mogučnost, em bolji izbor, em cijene nije radio random number generator+7500kn.
-i na kraju, laptopa ce bit, uvijek, a lovu ces samo jednom potrošit, jest da je teško čekat, al daj si par mjeseci vremena i naletit ces vec na nest isplativo, sam zapamti, lova ce uvijek imat manju inflaciju od harvera, tak da ak nisi ziher, pričekaj, nek te svrbi lova, njihovi laptopi stare puno brže..

P.S.
-rabljeno:ljudi su se zaletili prije 2-3 godine i pokupovali hrpu Omena(najružniji laptop, gadniji je i od TUFa) iz Sante Domenice, platili su i po 14.000kn za lapove s gtx1050ti i nije im jasno kak nejdu za 9000kn(..a baš prošla garancija), ne pokušavat urazumit ljude s njuške, tehnološki napredak je stao onaj moment kad su oni kupili lap tam negde 2017 i to kaj dobijete masne WASD tipke ne diže nekim čudom vrijednost laptopu koji samo čeka da se pokvari. Kupovat rabljeno je svoja vrst glavobolje, pogotovo kad ljudi prodaju skuplje nego što je novo, al hej, slobodan narod..

Moj PC  
5 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice