Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.259.781
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozdrav društvance,
zna li neko otprilike kada će biti dolazak novog HP Omena kod nas?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Štef1602 kaže...
Pozdrav društvance,
zna li neko otprilike kada će biti dolazak novog HP Omena kod nas?

 U americi, točnije Best buyu se počeo prodavati prije tjedan-dva, čak je na popustu od 150 dolara trenutno, a valjda će i kod nas za 2-3 tjedna..

EDIT:

Evo sad vidim da se može kupiti u svijetu medija, ali je u dolasku...

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-omen-15-en0026nm-1u6l3ea-156-fhd-ips-ryzen-7-4800h-do-42ghz-16gb-256gb-ssd-gtx1660ti-6gb-dos/99227

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 16:37 (Bsq).
11 godina
offline
Gaming Laptopi

Baš mi je nejasan novi dizajn loga. Da, nije gamerski itd, što je plus, ali baš je bezveze. Taj plavi romb kao onaj u simsima. Ne kužim taj dio dizajna, ništa ne predstavlja. Ako su već radili potpuni vizualni redizajn, mogli su nešto što ima "dušu" staviti. I ako su već radili redizajn, gap između ekrana i tipkovnice je totalna glupost. Nez, ne sviđa mi se. Radje bi Legion uzeo osobno za 2k manje ako ne želim da laptop izgleda gamerski

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Legion također vuce na gaming. Samo starije serije su kud i kamo jace vukle sa osvjetljenjem i isticanjem Legion loga.

Kovačić
4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi

Ma shvatili su konacno da se ljudi ne pale na te djecje transformer disco klub mega kul slova sa puno svjetala i "G3JMING" kuraca po laptopu.

Vide da se Legioni i ostali koji imaju stealth i clean look prodaju bolje, te i oni idu tim putem. Iskreno prijašnji Omeni su jedni od najruznijih laptopa ikad proizvedeni.

Nema sanse da bi to ikad uzeo.

Btw. nove imate i u Instaru vec za kupiti. Nije ni losa prvotna cijena za specke , nadamo se da to u buducnosti ide jos dolje.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 4:43 (markec997).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

U instaru koliko vidim samo Intel verzije, nema još AMD.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Da u par ducana imaju Intel verzije, jedino de sam vidio Amd to je u SvijetMedia ono kaj si poslal, oni kaj su u dolasku

I te Intel verzije su iste u tih par ducana, tj one dvije najjace

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Definitivno pozdravljam redizajn laptopa, mozda nije najsretniji riješenje taj romb logo, ali opet su puno vise dobili tim clean lookom... gap između ekrana i tipkovnice je samo pola dužine i mislim da to ne bi trebao biti neki problem, a posebno da neće pucati ekran na tom mjestu. Ono sto veseli na ovom laptopu je jebene termalne performanse, dobar 96%rgb i 144hz ekran sa ispod 5ms odaziva, za razliku od a15 koji ima preko 10ms, sad samo treba gledati uzeti 16gb rama, a ne 8gb i ssd 512, a ne 256 sta nude za sad kod nas. 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Takoder, vise mi se svida novi dizajn laptopa, iskreno ne volim kad su gamerski laptopi previse "zli".

Jedino kaj mi se ne svida je gubitak numpada (na koji sam naviknut jako) te ono savijanje ekrana kaj svi na recenzijama spominju (mislim na ono savijanjes donje strane ekrana kad se zatvori)

Sve ostalo pozdravljam!

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ni meni se ne sviđa gubitak numeričkog dijela tipkovnice, a i sad razmišljam da prodam koji mjesec stari y540 iz istog razloga, jer mi svaki dan to nedostaje. Svaki dan sve više mi se čini da ću to i napraviti, pa eto ako tko ima ili bi uzimao Y540 koji mjesec star neka se javi... hhaha

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Ja sam zgrizao za novi Omen i biti ce s Ryzenom, samo se premišljam oko grafe, fali mi tipkovnica, za svakodnevnu uporabu (prčkanje po netu i to) mislim da ne treba, a kad ce mi trebat za nešta, kupim si numpad pa ga samo uštekam...
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pazite ovu glupost...
Prva slika iz hpstorea gdje se jadno vidi da novi model ima numpad, a druga slika iz svijetamedije gdje se vidi da nema???
Znam da nema numpad, al ko tu koga j**e???
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Ovi s Intelom neki imaju numpad...

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 15:47 (Bsq).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

I sad kaj? Jel na kraju ima numpad il nema?

4 godine
offline
Re: Gaming Laptopi

Pa rekao ti je covjek, neki da neki ne. Ako te interesira određeni pošalji poruku trgovini i to je to.

11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Štef1602 kaže...

I sad kaj? Jel na kraju ima numpad il nema?

 

markec997 kaže...

Pa rekao ti je covjek, neki da neki ne. Ako te interesira određeni pošalji poruku trgovini i to je to.

 Tocni tako kao sto markec kaze - ako te zanima neki model, posalji im link ili SKU modela i da ti daju neke informacije pa navedi sto te zanima. Tako sam ja i za mobitele znao pitat da mi provjere cije senzore kamere imaju - samsung, sony ili neko smece. Tako dugo smo trazili dok nismo naletjeli na ono sto mi pase, tako ti oni mogu provjeriti jel taj određeni model ima ili nema numpad.

Kovačić
3 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
acmilan2 kaže...
Štef1602 kaže...

I sad kaj? Jel na kraju ima numpad il nema?

 

markec997 kaže...

Pa rekao ti je covjek, neki da neki ne. Ako te interesira određeni pošalji poruku trgovini i to je to.

 Tocni tako kao sto markec kaze - ako te zanima neki model, posalji im link ili SKU modela i da ti daju neke informacije pa navedi sto te zanima. Tako sam ja i za mobitele znao pitat da mi provjere cije senzore kamere imaju - samsung, sony ili neko smece. Tako dugo smo trazili dok nismo naletjeli na ono sto mi pase, tako ti oni mogu provjeriti jel taj određeni model ima ili nema numpad.

 Kuzim da neki imaju, a neki ne, samo mi je ta cinjenica bas bzvz

Morat cu ispitivat sve redom...

11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Nazalost, ali samo tako ces biti siguran 100%.

Kovačić
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...

Da, rekli su da je zbog Corone... Mada, ispali su neozbiljni skroz...

Mislim da budem se protegnuo i uzeo ovaj Omen. 17" mi je ipak bitno...

Nepuna 3 mjeseca nakon kupnje Omena crkla mi je memorija... :-(

Poslao sam sad upit SD-u kako realizirati servis pošto je računalo pod garancijom, odnosno da li se računalo šalje njima ili direktno u servis...

Ima li netko možda tu sa foruma saznanja/iskustva o tome? Postoji li mogućnost da mi iz nekog neobičnog razloga (čitaj "hrvatske spike") odbiju garanciju? 

 

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 16:32 (Yovitssa).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

prvo posaljes trgovini mail da dogovorite uvjete prikupa i onda oni salju kud treba.

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...
Yovitssa kaže...

Da, rekli su da je zbog Corone... Mada, ispali su neozbiljni skroz...

Mislim da budem se protegnuo i uzeo ovaj Omen. 17" mi je ipak bitno...

Nepuna 3 mjeseca nakon kupnje Omena crkla mi je memorija... :-(

Poslao sam sad upit SD-u kako realizirati servis pošto je računalo pod garancijom, odnosno da li se računalo šalje njima ili direktno u servis...

Ima li netko možda tu sa foruma saznanja/iskustva o tome? Postoji li mogućnost da mi iz nekog neobičnog razloga (čitaj "hrvatske spike") odbiju garanciju? 

 

Hvala!

Javili su mi u petak iz SD-a da je najbrže da ga ja osobno odnesem u servis i naveli su MR Servis u Rugvici kao ovlašteni servis. Jučer sam ga odnio tamo, zaprimili su ga i rekli su da budu me kontaktirali do kraja tjedna kad vide što točno je sa laptopom. 

Čitam iskustva po forumima i ljudi baš nisu zadovoljni uslugom navedenog servisa... 

Ja se nadam najboljem, ali svejedno me malo strah nakon takvih komentara. Neki spominju da je uređaj kod njih bio mjesecima, neki da se izvlače sa priznavanjem garancije, uglavnom ne baš najbolja iskustva. Ima li netko od Vas iz teme kakva saznanja i/ili savjet ako dođe do toga? Apsurd je da ti ne priznaju garanciju za uređaj od 14000kn koji rikne za 3 mjeseca. Nadalje, laptop je kupljen za rad od kuće na firmu i malo je neozbiljno da ga netko "carini" par mjeseci, a uređaj j kupljen da se koristi... Koja su mi prava kao potrošaću i krajnjem korisniku? 

 

Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ne bi trebalo biti problema , barem je ram lako zamjenit.Mozes pratit status uredaja na servisu online preko koda ako se dobro sjecam.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...

Javili su mi u petak iz SD-a da je najbrže da ga ja osobno odnesem u servis i naveli su MR Servis u Rugvici kao ovlašteni servis. Jučer sam ga odnio tamo, zaprimili su ga i rekli su da budu me kontaktirali do kraja tjedna kad vide što točno je sa laptopom. 

Čitam iskustva po forumima i ljudi baš nisu zadovoljni uslugom navedenog servisa... 

Ja se nadam najboljem, ali svejedno me malo strah nakon takvih komentara. Neki spominju da je uređaj kod njih bio mjesecima, neki da se izvlače sa priznavanjem garancije, uglavnom ne baš najbolja iskustva. Ima li netko od Vas iz teme kakva saznanja i/ili savjet ako dođe do toga? Apsurd je da ti ne priznaju garanciju za uređaj od 14000kn koji rikne za 3 mjeseca. Nadalje, laptop je kupljen za rad od kuće na firmu i malo je neozbiljno da ga netko "carini" par mjeseci, a uređaj j kupljen da se koristi... Koja su mi prava kao potrošaću i krajnjem korisniku? 

 

Hvala!

 Imaš temu o pravima potrošača, pa možeš pročiti što ako bude problema.

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/prava-potrosaca-reklamacije-povrat-zamjena/241203.aspx

 

Mislim da je greška već u početku što ga nisi odnio u SD, pošto kupnjom kod njih imaš ugovornu obvezu s njima, a ne servisom.

9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima, sin mi ima želju za "gamimg" laptopom a ja nisam dovoljno educiran a financije su ograničene na recimo 6000. Ja mu tvrdim da za te novce i nije neki izbor, stvar je u tome šta za stolno nema mjesta a i ovo je prijenosno. Da li ovaj Acer spada u ok kupnju a da će i iduće godine (možda dvije) moći odigrati novije naslove? Unaprijed hvala! 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
sosta kaže...
Yovitssa kaže...

Javili su mi u petak iz SD-a da je najbrže da ga ja osobno odnesem u servis i naveli su MR Servis u Rugvici kao ovlašteni servis. Jučer sam ga odnio tamo, zaprimili su ga i rekli su da budu me kontaktirali do kraja tjedna kad vide što točno je sa laptopom. 

Čitam iskustva po forumima i ljudi baš nisu zadovoljni uslugom navedenog servisa... 

Ja se nadam najboljem, ali svejedno me malo strah nakon takvih komentara. Neki spominju da je uređaj kod njih bio mjesecima, neki da se izvlače sa priznavanjem garancije, uglavnom ne baš najbolja iskustva. Ima li netko od Vas iz teme kakva saznanja i/ili savjet ako dođe do toga? Apsurd je da ti ne priznaju garanciju za uređaj od 14000kn koji rikne za 3 mjeseca. Nadalje, laptop je kupljen za rad od kuće na firmu i malo je neozbiljno da ga netko "carini" par mjeseci, a uređaj j kupljen da se koristi... Koja su mi prava kao potrošaću i krajnjem korisniku? 

 

Hvala!

 Imaš temu o pravima potrošača, pa možeš pročiti što ako bude problema.

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/prava-potrosaca-reklamacije-povrat-zamjena/241203.aspx

 

Mislim da je greška već u početku što ga nisi odnio u SD, pošto kupnjom kod njih imaš ugovornu obvezu s njima, a ne servisom.

Oh well... 

Dakle iz linka koji si naveo vidim da nisam trebao nositi uređaj osobno u servis. Volio bih da sam prije vidio taj link, ali sad što je, tu je. Poslao sam prvo mail SD-u koji su me povratnim mailom uputili da osobno odnesem laptop upravo u taj servis. Valjda to ima neku pravnu težinu. Inače, neki dan me frendica uvjeravala da imam pravo na novi laptop pošto se pokvario unutar 6 mjeseci, vidim da se to i u temi spomije. Koliko je to zapravo realno...? Jel trgovine priznaju to ili se mora rješavati parnicom?

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Ne znam koliko ce biti igrivi naslovi za 2godine , posto gtx1650 je entry level znaci ne mogu se ocekivat neke extra performanse i high detalji i5 9300h je kao 8godina stari i7 4790K.

Best buy se pokazalo da je najbolje dat za i7 9750h i 1660ti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 15:23 (MGloc).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Gaming Laptopi
Yovitssa kaže...
sosta kaže...
Yovitssa kaže...

Javili su mi u petak iz SD-a da je najbrže da ga ja osobno odnesem u servis i naveli su MR Servis u Rugvici kao ovlašteni servis. Jučer sam ga odnio tamo, zaprimili su ga i rekli su da budu me kontaktirali do kraja tjedna kad vide što točno je sa laptopom. 

Čitam iskustva po forumima i ljudi baš nisu zadovoljni uslugom navedenog servisa... 

Ja se nadam najboljem, ali svejedno me malo strah nakon takvih komentara. Neki spominju da je uređaj kod njih bio mjesecima, neki da se izvlače sa priznavanjem garancije, uglavnom ne baš najbolja iskustva. Ima li netko od Vas iz teme kakva saznanja i/ili savjet ako dođe do toga? Apsurd je da ti ne priznaju garanciju za uređaj od 14000kn koji rikne za 3 mjeseca. Nadalje, laptop je kupljen za rad od kuće na firmu i malo je neozbiljno da ga netko "carini" par mjeseci, a uređaj j kupljen da se koristi... Koja su mi prava kao potrošaću i krajnjem korisniku? 

 

Hvala!

 Imaš temu o pravima potrošača, pa možeš pročiti što ako bude problema.

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/prava-potrosaca-reklamacije-povrat-zamjena/241203.aspx

 

Mislim da je greška već u početku što ga nisi odnio u SD, pošto kupnjom kod njih imaš ugovornu obvezu s njima, a ne servisom.

Oh well... 

Dakle iz linka koji si naveo vidim da nisam trebao nositi uređaj osobno u servis. Volio bih da sam prije vidio taj link, ali sad što je, tu je. Poslao sam prvo mail SD-u koji su me povratnim mailom uputili da osobno odnesem laptop upravo u taj servis. Valjda to ima neku pravnu težinu. Inače, neki dan me frendica uvjeravala da imam pravo na novi laptop pošto se pokvario unutar 6 mjeseci, vidim da se to i u temi spomije. Koliko je to zapravo realno...? Jel trgovine priznaju to ili se mora rješavati parnicom?

 Najbolje postaj u temu, pa ćeš možda dobiti bolji odgovor, trebao bi se valjda pozvati na odgovornost na materijalni nedostatak.

http://potrosac.mingo.hr/hr/potrosac/clanak.php?id=12657

15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Reef kaže...

Pozdrav svima, sin mi ima želju za "gamimg" laptopom a ja nisam dovoljno educiran a financije su ograničene na recimo 6000. Ja mu tvrdim da za te novce i nije neki izbor, stvar je u tome šta za stolno nema mjesta a i ovo je prijenosno. Da li ovaj Acer spada u ok kupnju a da će i iduće godine (možda dvije) moći odigrati novije naslove? Unaprijed hvala! 

 Možda uzeti polovan lenovo legion star par mj, sa i5 9300h gtx 1660ti 6gb te 16gb ddr4. Zna se naći na njuškalu za 6-7k

8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Stigao napokon HP Omen kod nas, naravno da su nas skratiti na 256ssd i free dos, te naplatili to 100€ vise nego u Njemačkoj s 512 ssd i W10 home...

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 12:47 (Bsq).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Pa da evo msi alpha kod nas 8100kn i to sa 3550h a vani isti takav samo sa 3750h 880e sto iznosi oko 6500kn...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice