Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 468
|
čitano: 121.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Uz ovo što je kolega već napisao, Ryzen je noviji i potrošnja mu je gotovo duplo manja od tog Intela.

Ne znam što ti je bitno kod laptopa, meni ni jedan ni drugi nisu sjeli radi relativno lošeg displaya, Chuwi ima 120Hz, ali i lošu pokrivenost boja (63% sRGB) i max. svjetlinu od 270 nitsa. S druge strane HP je još gori sa još lošijom svjetlinom od svega 235 nitsa i 56% sRGB, to je jako loš display za gledanje videa, fotografija...

Osobno mislim da je Chuwi CoreBook X bolja opcija od ova dva modela jer ima daleko bolji fully laminated display 2k 3:2 98% sRGB i osvjetljenje od 355 nitsa.

Mana u usporedbi sa preostala dva mu je trajanje baterije koje će biti osjetno kraće nego na Corebook XPro ili HPu sa linka.

Evo i koja recenzija:

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 13:55 (mzopg).
10 godina

Hvala,

ali mi je bitan hdmi koji CoreBook X nema :(

12 godina
franciskod kaže...

Hvala,

ima.. osim greške u opisu, tj gledaj na kraju-dnu linka, slika i micro hd.. hdmi :) + da je micro/mini to je samo stvar dimenzije konektora ili adapter/kabel..

The "Micro HD2.0" port is not accurate as it is a full-size HDMI port instead

-tipične greške..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 14:25 (ihush).
10 godina
Pro verzija ima ali obična ne..
10 godina
franciskod kaže...

Hvala,

Imaš full type-c port.

Tako da ti je dosta ovako nešto, ovo je prvi koji sam izguglao, ali ima ih sigurno i jeftinijih:

https://www.links.hr/hr/adapter-delock-usb-c-m-na-hdmi-z-alt-nacin-rada-4k-60hz-crni-200300376

ili još bolje nekakav hub, ima ih i kod nas, ali su uglavnom 2-3x skuplji:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20210928050805&SearchText=type+c+hub

Za adapter i hub treba paziti da su kvalitetni jer ima tu svega.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2021 15:13 (mzopg).
6 godina
Evo na preporuku kolege, saznao ja i za Chuwi laptope.

Naime, potreba mi je za drugim laptopom kojeg mi ne bi bilo žao nositi sa sobom po ruksaku i vaditi po stolovima kafića. Koristio bi se 3/4 puta tjedno za Office Word i web preglednik.

Chuwi se čini kao pravi odabir, no vidim da kod nas cijene malo divljaju, a izvana zbog mogućih problema sa servisom, ne bih naručivao, pa me zanima vrijedi li čekati neki popust na mall.hru?

0 0 hvala 0
10 godina
MedO1337 kaže...
Evo na preporuku kolege, saznao ja i za Chuwi laptope.

Naime, potreba mi je za drugim laptopom kojeg mi ne bi bilo žao nositi sa sobom po ruksaku i vaditi po stolovima kafića. Koristio bi se 3/4 puta tjedno za Office Word i web preglednik.

Chuwi se čini kao pravi odabir, no vidim da kod nas cijene malo divljaju, a izvana zbog mogućih problema sa servisom, ne bih naručivao, pa me zanima vrijedi li čekati neki popust na mall.hru?

Upravo sa takvom namjerom sam i ja uzeo svoj prvi Chuwi, ima sad već od toga i 5-6 godina. Platio ga smiješnih 200$ ili tako nešto više se ne sjećam i očekivao nešto što će završiti u smeću za mjesec-dva, čisti rizik. Bila mi je namjera da imam nešto što mogu ponijeti na plažu, festival i slično i da se ne moram brinuti ako se razbije ili ga netko mazne. Na kraju sam ga više koristio od Macbooka. 

Imaš sad u mall.hr Gemibook Pro za dobru cijenu:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-gemibook-pro-prijenosno-racunalo

To je verzija sa 8GB, iz Španjolske se može dobiti verzija sa 12GB za 2500kn, ali ako ne želiš iz druge države onda je mall.hr ok po meni.

Eventualno se strpiti još malo do black fridaya pa možda bude još malo povoljniji, ali to je vrlo upitno jer taj black friday obično bude tresla se brda, rodio se miš.

6 godina
Jel ti taj prvi Chuwi još funkcionalan? :D

Mislim da ću pričekat onda do black fridaya, jer mi nije hića, a i ako ne bude ništa od popusta, budem ga ovak "standardno" uzeo :)

10 godina
MedO1337 kaže...
Jel ti taj prvi Chuwi još funkcionalan? :D

Mislim da ću pričekat onda do black fridaya, jer mi nije hića, a i ako ne bude ništa od popusta, budem ga ovak "standardno" uzeo :)

Poklonio sam ga frendici prije godinu i po dana kad sam kupio Chuwi Lapbook Pro, tada je imao preko 4 godine i radio je kao i prvi dan, za divno čudo i baterija je bila odlična, izgubila je nešto malo kapaciteta mislim oko 20%, očekivao sam da će to biti i 50% s obzirom na starost. Koliko mi je poznato ona ga i dalje koristi i nije mi se niti jednom požalila na njega, što znači da je sve ok. 

4 godine

Bi li ovaj od 8gb sa mall.hr bia dobar za korištenje office programa, internet, tu i tamo uređivanje slika u lightroomu. Znači ništa prezahtjevno, al da fluidno radi. Pretpostavljam da je ovo best buy opcija. Znam da se može iz Španjolske uzeti bolji za manje pare, ali to je za curu pa bi rađe u HR uzimala. I radi garancije i eventualnih povrata u Španjolsku i radi layouta tipkovnice.

0 0 hvala 0
10 godina
Cri.Lu99 kaže...

Bi li ovaj od 8gb sa mall.hr bia dobar za korištenje office programa, internet, tu i tamo uređivanje slika u lightroomu. Znači ništa prezahtjevno, al da fluidno radi. Pretpostavljam da je ovo best buy opcija. Znam da se može iz Španjolske uzeti bolji za manje pare, ali to je za curu pa bi rađe u HR uzimala. I radi garancije i eventualnih povrata u Španjolsku i radi layouta tipkovnice.

Bez problema, provjereno u svakodnevnom radu sa office programima, surfanje, netflix, gimp, photoshop, lightroom.

9 godina

Je li bolje čekati 11.11. ili Black friday za kupnju Chuwija preko Aliexpressa iz španjolske ?

Postoje li neke bolje stranice s garancijom uz kupnju ?

Je li ima ijedan 15.6 Chuwi s omjerom 3:2 ?

Joca Mastercard
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Joca Amsterdam kaže...

Je li bolje čekati 11.11. ili Black friday za kupnju Chuwija preko Aliexpressa iz španjolske ?

Postoje li neke bolje stranice s garancijom uz kupnju ?

Je li ima ijedan 15.6 Chuwi s omjerom 3:2 ?

Vjerojatno će biti nešto popusta za Black Friday, ali će kao i svake godine biti hrpa narudžbi i u kombinaciji sa nestašicom koja vlada moglo bi se čekati na isporuku dosta dugo.

Najbolje stranice su domaće trgovine poput Linksa, mall.hr, Instar i slično. Kod Linksa se uz laptop odmah može kupiti i produljeno jamstvo sa 12 na 36 mjeseci za par sto kuna.

Koliko znam nema niti jedan 15.6" sa omjerom 3:2, samo 14".

3 godine

https://store.chuwi.com/products/gemibook-pro

shipping from Spain, tu ne bi trebalo bit carine, zar ne? Ima tko iskustva s ovim shopom?
I usput ako ima tko savjet da li uložit još kojih 500kn za nešto bolje od ovog modela ili je ovo best buy?

0 0 hvala 0
10 godina
Kregol kaže...

shipping from Spain, tu ne bi trebalo bit carine, zar ne? Ima tko iskustva s ovim shopom?
I usput ako ima tko savjet da li uložit još kojih 500kn za nešto bolje od ovog modela ili je ovo best buy?

Nema carine šalju iz Španjolske. To je njihov ovlašteni shop, ako kupuješ tu moja preporuka je platiti paypalom. Sad možeš još dobiti i 10$ popusta preko chata, samo odeš na taj link.

Za što ćeš koristiti laptop? Prema tome ti mogu reći je li bolje platiti malo više za jači model.

3 godine
mzopg kaže...
Kregol kaže...

Nema carine šalju iz Španjolske. To je njihov ovlašteni shop, ako kupuješ tu moja preporuka je platiti paypalom. Sad možeš još dobiti i 10$ popusta preko chata, samo odeš na taj link.

Za što ćeš koristiti laptop? Prema tome ti mogu reći je li bolje platiti malo više za jači model.

Za kripto trejdanje. Znači večinom surfanje. Otvoreno 10 tabova konstantno sa chartovima. Trenutno sam na 10g starom kompu koji to odrađuje ok, ali bi se htio odvojiti jer klinci prčkaju po kompu pa da ne pokupe nešto što će mi isprazniti račun. Hvala na odgovoru!

10 godina
Kregol kaže...
mzopg kaže...
Kregol kaže...

Za kripto trejdanje. Znači večinom surfanje. Otvoreno 10 tabova konstantno sa chartovima. Trenutno sam na 10g starom kompu koji to odrađuje ok, ali bi se htio odvojiti jer klinci prčkaju po kompu pa da ne pokupe nešto što će mi isprazniti račun. Hvala na odgovoru!

Ne znam koliko su te stranice zahtjevne, ja isto koristim par stock exchange stranica i neke od njih dobrano zagriju i MacbookPro. Ovaj Chuwi može bez problema držati 10-20-30 tabova sa klasičnim web stranicama, tipa bug.hr.

Možda da pogledaš i ovaj model, za cca 700kn više se dobije ipak dosta jači procesor, NVMe SSD i mogućnost nadogradnje RAMa na 16 ili 24GB.

https://store.chuwi.com/products/chuwi-corebook-x

3 godine

Naručio sam ovaj skuplji na kraju, i5 je bio game changer! HVALA na savjetu. Javim dojmove

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice