Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 322.240
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
gocc01 kaže...

Ja sam ga zbog toga i kupio, skidanje filmova tu i tamo, surfanje i ništa više. Niti za to ga ne koristim. Zbrisao bih mu windowse pa napravio frišku instalaciju al pošto dolazi sa predinstaliranim ne znam kak da to odradim. Na Lapbook Pro koji sam vratio sam išao na reset Windowsa pa je lap završio u nekom loopu i tak sam ga i vratio.

 Nema veze što dolazi sa predinstaliranim windowsima. Ja sam na svakom kojeg sam do sada kupio prvo reinstalirao windowse i svaki mi je radio bez greške.

 

Treba ti USB stick, mislim da je 8GB minimum i mora biti prazan (ne mora, ali će ti ga prebrisati kad bude spremao windows instalaciju)

Zatim odeš na:

https://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10ISO

 

I imaš gumb PREUZMITE ALAT ODMAH, klikneš i kad downloada alat pokreneš ga.

Dalje će te sam voditi, odabereš USB disk i na njega će ti staviti Windows 10 instalaciju.

Kad to završi, napravi backup ako imaš nešto bitno na tom laptopu i zatim ubodi USB stick u njega i restartaj ga.

Ukoliko ti se ne pokrene Windows 10 instalacija znači da trebaš odabrati boot disk u BIOS-u.

Ako ne znaš to podesiti u BIOSu, a ako bude trebalo, javi pa objasnim.

 

Nema smisla da se mučiš sa laptopom u takvom stanju kad provjereno može raditi najnormalnije, to za što si ga kupio že ti raditi isto na njemu ili laptopu od 10.000kn.

 

Evo baš sam pitao dragu kako njoj radi Lapbook Pro i ima li kakvih problema, ona ga koristi svakodnevno, i kaže da joj sve super radi. Na poslu ima nekakav bijesni Dell AiO, i7 proc. i opet pored njega uglavnom koristi ovaj laptop jer kaže da ne vidi nekakvu posebnu razliku u brzini za ono za što ga ona koristi, a to su uglavnom office programi, mail, surfanje, dig. marketing, printanje i slično. Njoj je taj Dell u firmi teški overkill. 

 

Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ako taj USB-C podržava DisplayPort output, onda da.

Generalno, ako USB-C podržava video out, piše da ima USB-DP ili USB-alt ili D pored USB-a ili piše da ima thunderbolt.

Na Chuwi stranici piše da je "full featured", štogod njima to značilo.

 

Dakle, nemoj gledati taj adapter, već neki koji na sebi ima DisplayPort. Nisam siguran hoće li biti 60fps ako se spojiš preko HDMI-a jer taj adapter vrlo vjerojatno nema aktivni pretvarač koji je potreban da se konvertira DP u HDMI.

The planet broke before the Guard did!
10 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Zašto ljudi bježe od ubuntua?
Ja si nikad ne bih instalirao windowse da nekad ne odigram neku igricu. Ubuntu je idealan za ove chuwi laptope koji muku muče sa optimizacijom na winsima.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Ako taj USB-C podržava DisplayPort output, onda da.

Generalno, ako USB-C podržava video out, piše da ima USB-DP ili USB-alt ili D pored USB-a ili piše da ima thunderbolt.

Na Chuwi stranici piše da je "full featured", štogod njima to značilo.

 

Dakle, nemoj gledati taj adapter, već neki koji na sebi ima DisplayPort. Nisam siguran hoće li biti 60fps ako se spojiš preko HDMI-a jer taj adapter vrlo vjerojatno nema aktivni pretvarač koji je potreban da se konvertira DP u HDMI.

 Izgleda da podržava.

 

Thankfully, the faster USB-C port on the other side supports both Power Delivery and DisplayPort for charging and docking purposes, respectively.

 

Sve stoji što si napisao. Treba mu ili hub sa DPom ili kabel type-c na dp.

Ovako nešto samo da nije na HDMI. Ovaj radi na Corebooku i daje 4k@30:

https://www.aliexpress.com/item/1005001573536058.html

 

Trebalo bi raditi preko DP 4k@60, ali to može 100% potvrditi samo netko tko je to isprobao.

 

Chico12 kaže...
Zašto ljudi bježe od ubuntua?
Ja si nikad ne bih instalirao windowse da nekad ne odigram neku igricu. Ubuntu je idealan za ove chuwi laptope koji muku muče sa optimizacijom na winsima.

 Navika. Vjerujem da sa Ubuntuu radi još bolje, ali i Win10 radi bez problema. Kod ove situacije koju ima kolega je u pitanju ili problem s windowsima (od virusa pa na dalje) ili neispravan laptop, ali mislim da će biti ono prvo. Nadam se da će napraviti reinstall pa ćemo vidjeti je li pomoglo.

6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
gocc01 kaže...

Ja sam ga zbog toga i kupio, skidanje filmova tu i tamo, surfanje i ništa više. Niti za to ga ne koristim. Zbrisao bih mu windowse pa napravio frišku instalaciju al pošto dolazi sa predinstaliranim ne znam kak da to odradim. Na Lapbook Pro koji sam vratio sam išao na reset Windowsa pa je lap završio u nekom loopu i tak sam ga i vratio.

Slobodno izbriši i napravi frišku instalaciju, Windowsi će povući licencu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže... 

 

Pozz,

jel možeš pliz samo staviti listu tih Chuwi modela od najboljeg do najlošijeg ??

Da li si mozda vidio ako je top model dostupan negdje u HR ili u EU ??

Thanks 

Keep calm because Valar Morghulis !!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Noxer kaže...
mzopg kaže... 

 

Pozz,

jel možeš pliz samo staviti listu tih Chuwi modela od najboljeg do najlošijeg ??

Da li si mozda vidio ako je top model dostupan negdje u HR ili u EU ??

Thanks 

Teško ih je poredati od najlošijeg prema najboljem bez određenog kriterija jer npr. imaš model koji ima najbolji CPU, ali ne i najbolji display.

 

Gledajući njihove modele, ovako ih se može rangirati:

- HeroBook (entry modeli, najpovoljniji i sa najviše kompromisa)

- GemiBook (srednja linija)

- CoreBook (viša srednja linija)

 

Sada imamo i LarkBook koji bi bio negdje u rangu GemiBook modela, ali za razliku od svih drugih modela ovaj ima touchscreen.

 

Svi su koliko znam dostupni iz EU, Chuwi službena trgovina ih šalje iz Španjolske, a dosta modela se može pronaći i kod https://www.powerplanetonline.com/en/.

Nešto modela ima i kod nas, vidi Instar, mall.hr, abrakadabra, makromikro...

6 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Imam problem sa baterijom (pretpostavljam) na svom LapBook Pro uređaju.

Zadnjih mjesec dana laptop se gasio kad je baterija bila na 50%. Ovaj tjedan se ugasio dok je baterija na 82%! I napunio se za 40 minuta. 

Znači, bez ikakvog upozorenja, samo se ugasi! Kad je baterija na 100% radi (internet) najviše 40-tak minuta.

Sad, da li je u pitanju kalibracija baterije ili ...

Pustio sam ga da se sam ugasi pa ga punio dok se ne napuni i tako zadnjih par puta, ali nije pomoglo.

 

Svaki prijedlog, savjet je dobrodošao!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...

Imam problem sa baterijom (pretpostavljam) na svom LapBook Pro uređaju.

Zadnjih mjesec dana laptop se gasio kad je baterija bila na 50%. Ovaj tjedan se ugasio dok je baterija na 82%! I napunio se za 40 minuta. 

Znači, bez ikakvog upozorenja, samo se ugasi! Kad je baterija na 100% radi (internet) najviše 40-tak minuta.

Sad, da li je u pitanju kalibracija baterije ili ...

Pustio sam ga da se sam ugasi pa ga punio dok se ne napuni i tako zadnjih par puta, ali nije pomoglo.

 

Svaki prijedlog, savjet je dobrodošao!

 

Djeluje kao problem s baterijom, ali ne mora značiti da je već za otpis.

 

Zanimljivo meni se slično počelo dešavati na Macbook Pro prošli tjedan. Bio sam na putu, lokacija gdje je dosta hladno i kao da mu je to smetalo i poremetilo bateriju, baterija ne voli hladnoću. Uglavnom ista stvar, pokaže mi da ima pola baterije i onda se odjednom ugasi kao da je skroz prazna, ili pokazuje da je na 80% pa padne na 30% pa skoči na 50%... što je najbolje nekad radi par sati bez ikakvih problema...

 

No da se vratimo na tvoj problem. Probaj ovo. Napuni skroz bateriju, pusti je na punjaču i sat vremena nakon što se napuni na 100%. Zatim ugasi laptop i kod paljenja uđi u BIOS. Isključi punjač i pusti da stoji u BIOSu dok se baterija skroz ne isprazni. Zatim ga stavi da se napuni na 100% pa još jednom ponovi cijelu proceduru. Javi rezultat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2022 14:59 (mzopg).
3 godine
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ekipa, imam ovaj Chuwi HeroBook Pro. https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-herobook-pro-prijenosno-racunalo

 

U principu sam ga dobio na poklon, i po mojem bi morala vrijedit garancija iako nemam račun (imam onaj papir potvrđeni za garanciju, al nemam račun iz razloga što ga nisam ni platio - dobio na nekoj nagradnoj igri u desetom ili 11.om mjesecu).

 

Chuwi sam doslovce upali 3 puta (makar me ne bi zacudilo ni da sam ga 2 put, jer se ni sam ne sjecam kad ovo ono).

 

E sad, mene zanima, koliko to cudo uopce vrijedi? Garancija je "strana" (EU, al nije HR).

 

Nekako sam poceo razmisljat da ga prodam jer ga uopce ne koristim.

Budem ga danas ili sutra (vjerojatnije :D ) upalio pa da vidim kako funkcionira :)

 

Svaki savjet glede prodaje / cijene je dobro dosao.. Hvala!

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Hej, kakvu tastaturu imaju ti iz Chuwi shopa u Španjolskoj? US ASCII bi htio, ali vele da za Eu imaju Es Fr I De a nigdje se ne bira u narudžbi koji od tih?

thx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Dobiješ sve
10 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav,

 

Gledam si za sebe uzeti neki laptop koji ću povremeno koristiti za napisat koji mail, pogledat koji film(preko HDMI-a), nekakvo lagano surfanje i slicno. Naišao sam na Chuwi HeroBook Air ( https://store.chuwi.com/products/chuwi-herobook-air ), ima li ga netko? Kakva su vam iskustva? Vidim cijenu od niti 1600kn, pa sam pomalo skeptičan. A opet pase mi i velicinom i portovima koje nudi, skoro da sam na pragu da ga kupim. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.1.2022 16:28 (MasterNerdx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...

Imam problem sa baterijom (pretpostavljam) na svom LapBook Pro uređaju.

Zadnjih mjesec dana laptop se gasio kad je baterija bila na 50%. Ovaj tjedan se ugasio dok je baterija na 82%! I napunio se za 40 minuta. 

Znači, bez ikakvog upozorenja, samo se ugasi! Kad je baterija na 100% radi (internet) najviše 40-tak minuta.

Sad, da li je u pitanju kalibracija baterije ili ...

Pustio sam ga da se sam ugasi pa ga punio dok se ne napuni i tako zadnjih par puta, ali nije pomoglo.

 

Svaki prijedlog, savjet je dobrodošao!

 

Djeluje kao problem s baterijom, ali ne mora značiti da je već za otpis.

 

Zanimljivo meni se slično počelo dešavati na Macbook Pro prošli tjedan. Bio sam na putu, lokacija gdje je dosta hladno i kao da mu je to smetalo i poremetilo bateriju, baterija ne voli hladnoću. Uglavnom ista stvar, pokaže mi da ima pola baterije i onda se odjednom ugasi kao da je skroz prazna, ili pokazuje da je na 80% pa padne na 30% pa skoči na 50%... što je najbolje nekad radi par sati bez ikakvih problema...

 

No da se vratimo na tvoj problem. Probaj ovo. Napuni skroz bateriju, pusti je na punjaču i sat vremena nakon što se napuni na 100%. Zatim ugasi laptop i kod paljenja uđi u BIOS. Isključi punjač i pusti da stoji u BIOSu dok se baterija skroz ne isprazni. Zatim ga stavi da se napuni na 100% pa još jednom ponovi cijelu proceduru. Javi rezultat.

 Da SAMO uđem u BIOS (UEFI) i ostavim ga tako dok se ne ugasi ili treba nešto podešavati/uključiti u BIOS-u (UEFI)?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Overflow1984 kaže...

Ekipa, imam ovaj Chuwi HeroBook Pro. https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-herobook-pro-prijenosno-racunalo

 

U principu sam ga dobio na poklon, i po mojem bi morala vrijedit garancija iako nemam račun (imam onaj papir potvrđeni za garanciju, al nemam račun iz razloga što ga nisam ni platio - dobio na nekoj nagradnoj igri u desetom ili 11.om mjesecu).

 

Chuwi sam doslovce upali 3 puta (makar me ne bi zacudilo ni da sam ga 2 put, jer se ni sam ne sjecam kad ovo ono).

 

E sad, mene zanima, koliko to cudo uopce vrijedi? Garancija je "strana" (EU, al nije HR).

 

Nekako sam poceo razmisljat da ga prodam jer ga uopce ne koristim.

Budem ga danas ili sutra (vjerojatnije :D ) upalio pa da vidim kako funkcionira :)

 

Svaki savjet glede prodaje / cijene je dobro dosao.. Hvala!

Kao što vidiš kod nas vrijedi 2800kn. 

Chuwi store iz Španjolske 2250kn.

 

Imaš garanciju i po meni vrijedi minimalno 30% ispod cijene Chuwi storea, znači oko 1600kn, a realno se vjerojatno može prodati i za 300-400kn više.

 

slimjohn kaže...

Hej, kakvu tastaturu imaju ti iz Chuwi shopa u Španjolskoj? US ASCII bi htio, ali vele da za Eu imaju Es Fr I De a nigdje se ne bira u narudžbi koji od tih?

thx

Koliko znam imaju US tipkovnicu, a ovo  ES, FR i DE su naljepnice koje oni prilože uz laptop, tako sam barem pročitao na više mjesta. Najbolje ti je pitati njih direktno, imaju chat na službenoj stranici.

 

MasterNerdx kaže...

Pozdrav,

 

Gledam si za sebe uzeti neki laptop koji ću povremeno koristiti za napisat koji mail, pogledat koji film(preko HDMI-a), nekakvo lagano surfanje i slicno. Naišao sam na Chuwi HeroBook Air ( https://store.chuwi.com/products/chuwi-herobook-air ), ima li ga netko? Kakva su vam iskustva? Vidim cijenu od niti 1600kn, pa sam pomalo skeptičan. A opet pase mi i velicinom i portovima koje nudi, skoro da sam na pragu da ga kupim. 

 Raditi će, ali ne očekuj čuda, 4GB rama i 2/2 cpu, ovo je baš trenutni minimum što nude. Osobno bi radije dodao i uzeo Gemibook.

 

Nemo nemo kaže...
 Da SAMO uđem u BIOS (UEFI) i ostavim ga tako dok se ne ugasi ili treba nešto podešavati/uključiti u BIOS-u (UEFI)

 Dovoljno je učitati BIOS, poanta je da se ne učitavaju Windowsi i njihov ACPI. Isto tako kad se bude punio neka bude ugašen, nikako ne učitavati windowse.

12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
MasterNerdx kaže...

Pozdrav,

 

Gledam si za sebe uzeti neki laptop koji ću povremeno koristiti za napisat koji mail, pogledat koji film(preko HDMI-a), nekakvo lagano surfanje i slicno. Naišao sam na Chuwi HeroBook Air ( https://store.chuwi.com/products/chuwi-herobook-air ), ima li ga netko? Kakva su vam iskustva? Vidim cijenu od niti 1600kn, pa sam pomalo skeptičan. A opet pase mi i velicinom i portovima koje nudi, skoro da sam na pragu da ga kupim. 

 Nevezano za Chuwi, i 2022 ne bi uzimao ništa ispod 4 jezgre i 8gb ram, pa makar služio samo za surfanje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Tony1999 kaže...
MasterNerdx kaže...

Pozdrav,

 

Gledam si za sebe uzeti neki laptop koji ću povremeno koristiti za napisat koji mail, pogledat koji film(preko HDMI-a), nekakvo lagano surfanje i slicno. Naišao sam na Chuwi HeroBook Air ( https://store.chuwi.com/products/chuwi-herobook-air ), ima li ga netko? Kakva su vam iskustva? Vidim cijenu od niti 1600kn, pa sam pomalo skeptičan. A opet pase mi i velicinom i portovima koje nudi, skoro da sam na pragu da ga kupim. 

 Nevezano za Chuwi, i 2022 ne bi uzimao ništa ispod 4 jezgre i 8gb ram, pa makar služio samo za surfanje.

 Slažem se, osim ako nekome nije baš limit 1500kn i nema izbora, ali onda neka bude spreman na kompromise.

 

Trenutno se N5100 4/4 ili sličan CPU sa 12GB RAMa, kvalitetnim 2k displayom i SSDom može nabaviti već od 2300kn.

12 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Za vlasnike Lapbook Pro koje smeta prejaki magnet, u svega 5 min. se riješi ovaj problem.

 

Otvori se donji poklopac, ima desetak križastih vidica. Nakon što se poklopac ukloni magneti se nalaze u donjem dijelu gdje je trackpad, odnosno zvučnici. Dva su magneta, jedan kod lijevog zvučnika, drugi kod desnog. Magneti su iznimno jaki i po meni ih je dovoljno skratiti na 1/3 i tada se dobije jačina koja drži laptop zatvoren, ali se vrlo lako otvara. Probao sam sa 2/3 magneta i to je isto ok, ali je po meni 1/3 taman.

 

Magnet je zalijepljen sa donje strane, ali ljepilo nije prejako tako da se lako odvoji od kućišta sa malim odvijačem. Zvučnik možete i ne morate micati, lakže je pristupiti magnetu ako se zvučnik ukloni (drži ga samo jedna mala vida), ali može se sve obaviti i bez da se zvučnici diraju.

Kada izvadite magnet lako ga skratite na željenu dužinu, ja sam to odradio kliještima (kombinirkama), tko želi da prijelom bude savršen može to odraditi pilom za željezo.

 

Nakon toga stavite malo super attack ili slično ljepilo na donju stranu magneta i vratite ga na mjesto gdje je ranije bio.

 

Slike prikazuju magnete.

 

Po pitanju dizajna uređaja ovo je tako bezvezan propust koji se riješi za tren, ali i još uvijek tipično za Kineze koji kao da moraju nešto zabrljati. 

 

 
9 0 hvala 3
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

 

Nemo nemo kaže...
 Da SAMO uđem u BIOS (UEFI) i ostavim ga tako dok se ne ugasi ili treba nešto podešavati/uključiti u BIOS-u (UEFI)

 Dovoljno je učitati BIOS, poanta je da se ne učitavaju Windowsi i njihov ACPI. Isto tako kad se bude punio neka bude ugašen, nikako ne učitavati windowse.

Ako nekome zatreba, u BIOS se ulazi pritiskom na tipku ESC!

Stanje sa mojim LapBook Pro je slijedeće:

Prvi put sam ušao u BIOS i u njemu je radio cca sat vremena i ugasio se. Napunio se (ugašen) za sat vremena. Drugi put je radio u BIOS-u isto cca sat vremena. E, sad, stavio sam ga puniti (ugašenog) sinoć oko 23 sata i još uvijek se puni!? Još uvijek svijetli crvena ledica!? A prošlo je 14 sati!?

6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...

 

Nemo nemo kaže...
 Da SAMO uđem u BIOS (UEFI) i ostavim ga tako dok se ne ugasi ili treba nešto podešavati/uključiti u BIOS-u (UEFI)

 Dovoljno je učitati BIOS, poanta je da se ne učitavaju Windowsi i njihov ACPI. Isto tako kad se bude punio neka bude ugašen, nikako ne učitavati windowse.

Ako nekome zatreba, u BIOS se ulazi pritiskom na tipku ESC!

Stanje sa mojim LapBook Pro je slijedeće:

Prvi put sam ušao u BIOS i u njemu je radio cca sat vremena i ugasio se. Napunio se (ugašen) za sat vremena. Drugi put je radio u BIOS-u isto cca sat vremena. E, sad, stavio sam ga puniti (ugašenog) sinoć oko 23 sata i još uvijek se puni!? Još uvijek svijetli crvena ledica!? A prošlo je 14 sati!?

 18 sati. LapBook Pro je bio na punjaču cca 19 sati. Punio se ugašen. Cijelo vrijeme je svijetlila crvena ledica. Upalio sam ga i nakon cca 20 minuta se samo, bez upozorenja o "kraju baterije" ugasio! Riknula baterija ili?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...
Nemo nemo kaže...

 

Nemo nemo kaže...
 Da SAMO uđem u BIOS (UEFI) i ostavim ga tako dok se ne ugasi ili treba nešto podešavati/uključiti u BIOS-u (UEFI)

 Dovoljno je učitati BIOS, poanta je da se ne učitavaju Windowsi i njihov ACPI. Isto tako kad se bude punio neka bude ugašen, nikako ne učitavati windowse.

Ako nekome zatreba, u BIOS se ulazi pritiskom na tipku ESC!

Stanje sa mojim LapBook Pro je slijedeće:

Prvi put sam ušao u BIOS i u njemu je radio cca sat vremena i ugasio se. Napunio se (ugašen) za sat vremena. Drugi put je radio u BIOS-u isto cca sat vremena. E, sad, stavio sam ga puniti (ugašenog) sinoć oko 23 sata i još uvijek se puni!? Još uvijek svijetli crvena ledica!? A prošlo je 14 sati!?

 18 sati. LapBook Pro je bio na punjaču cca 19 sati. Punio se ugašen. Cijelo vrijeme je svijetlila crvena ledica. Upalio sam ga i nakon cca 20 minuta se samo, bez upozorenja o "kraju baterije" ugasio! Riknula baterija ili?

Djeluje kao da je baterija odradila svoje. Koliko je star? Je li još pod garancijom?

Moglo bi se odnijeti laptop ili samo bateriju u servis da je ispitaju, ali ne znam koliko se to isplati jer nova dođe oko 350kn, a da netko odradi dijagnostiku će naplatiti oko 200kn.

 

Nova baterija dođe oko 350kn.

Ovo sam na brzinu pronašao, koliko vidim šalju iz EU, plaćanje može karticom ili paypalom.

Sama baterija se promijeni u par minuta, mislim da ima youtube video. Bateriju drže 4 vide i konektor.

 

Ovo bi trebala biti ta baterija, ali poželjno je otvoriti laptop i provjeriti model.

https://www.battery-store.eu/batteries.php/chuwi-cltd-31152196/100/1005580/529069-1

https://www.laptop-battery-shop.com/chuwi-cltd31152196-34160201p-76v-5000mah-replacement-batteries-p-8078.html

 

Našao i na Aliexpressu, od 270 do 370kn (sa dostavom i svim troškovima):

https://www.aliexpress.com/item/1005003709464375.html

https://www.aliexpress.com/item/1005002932218216.html

 

Kod mene na bateriji piše 2019. i još uvijek radi bez problema. Laptop ima dvije godine, ako se ne varam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 14:21 (mzopg).
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...
Nemo nemo kaže...

 

Nemo nemo kaže...
 Da SAMO uđem u BIOS (UEFI) i ostavim ga tako dok se ne ugasi ili treba nešto podešavati/uključiti u BIOS-u (UEFI)

 Dovoljno je učitati BIOS, poanta je da se ne učitavaju Windowsi i njihov ACPI. Isto tako kad se bude punio neka bude ugašen, nikako ne učitavati windowse.

Ako nekome zatreba, u BIOS se ulazi pritiskom na tipku ESC!

Stanje sa mojim LapBook Pro je slijedeće:

Prvi put sam ušao u BIOS i u njemu je radio cca sat vremena i ugasio se. Napunio se (ugašen) za sat vremena. Drugi put je radio u BIOS-u isto cca sat vremena. E, sad, stavio sam ga puniti (ugašenog) sinoć oko 23 sata i još uvijek se puni!? Još uvijek svijetli crvena ledica!? A prošlo je 14 sati!?

 18 sati. LapBook Pro je bio na punjaču cca 19 sati. Punio se ugašen. Cijelo vrijeme je svijetlila crvena ledica. Upalio sam ga i nakon cca 20 minuta se samo, bez upozorenja o "kraju baterije" ugasio! Riknula baterija ili?

Djeluje kao da je baterija odradila svoje. Koliko je star? Je li još pod garancijom?

Moglo bi se odnijeti laptop ili samo bateriju u servis da je ispitaju, ali ne znam koliko se to isplati jer nova dođe oko 350kn, a da netko odradi dijagnostiku će naplatiti oko 200kn.

 

Nova baterija dođe oko 350kn.

Ovo sam na brzinu pronašao, koliko vidim šalju iz EU, plaćanje može karticom ili paypalom.

Sama baterija se promijeni u par minuta, mislim da ima youtube video. Bateriju drže 4 vide i konektor.

 

Ovo bi trebala biti ta baterija, ali poželjno je otvoriti laptop i provjeriti model.

https://www.battery-store.eu/batteries.php/chuwi-cltd-31152196/100/1005580/529069-1

https://www.laptop-battery-shop.com/chuwi-cltd31152196-34160201p-76v-5000mah-replacement-batteries-p-8078.html

 

Našao i na Aliexpressu, od 270 do 370kn (sa dostavom i svim troškovima):

https://www.aliexpress.com/item/1005003709464375.html

https://www.aliexpress.com/item/1005002932218216.html

 

Kod mene na bateriji piše 2019. i još uvijek radi bez problema. Laptop ima dvije godine, ako se ne varam.

Laptop će sad u 8 mjesecu imati 2 godine.

Iako Mall.hr navodi garanciju od 1 godine, razmišljam da im se svejedno javim jer po zakonu o zaštiti potrošača garancija bi trebala biti barem 2 godine.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...

Laptop će sad u 8 mjesecu imati 2 godine.

Iako Mall.hr navodi garanciju od 1 godine, razmišljam da im se svejedno javim jer po zakonu o zaštiti potrošača garancija bi trebala biti barem 2 godine.

Možeš probati, ali bojim se da nećeš puno postići. Većina laptopa ima garanciju na bateriju 12 mjeseci i tako je to kod gotovo svih proizvođača. Znaju oni što se najčešće kvari i ima najkraći vijek trajanja. 

 

Kod linksa kod svih laptopa koje sam pogledao stoji:

Jamstveni uvjeti: Jamstvo 24 (36) mjeseci / Jamstvo na bateriju 12 mjeseci

 

Ta garancija koja po EU zakonu mora biti najmanje dvije godine je dosta diskutabilna stavka, prvenstveno jer treba dokazati materijalni nedostatak, a za to je potrebno vještačenje i to je poprilična procedura. Na kraju je i rizično jer ako se ne uspije dokazati nedostatak koji je postojao od samog početka onda svi troškovi padaju na kupca.

 

Žao mi je, ali nemoj misliti da se i kod drugih proizvođača tako nešto ne dešava, pitanje je samo u kojem omjeru. Imam doma Xiaomi mob star mislim već 6 godina i baterija mu je i dalje jako dobra, s druge strane sam imao iPhone kojem je baterija otišla nakon 12 mjeseci. Prvi uređaj plaćen 1500kn, drugi 7000kn. Ali to opet ništa previše ne znači, možda jednostavno nisam imao sreće sa Appleom.

 

Pozitivno je što se može nova baterija, istina upitne kvalitete, dobiti za malu cijenu. Mene će sad za Macbook Pro baterija koštati oko 1000kn, a za zamijeniti je koliko sam vidio treba razmontirati pola laptopa. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 18:46 (mzopg).
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...

Laptop će sad u 8 mjesecu imati 2 godine.

Iako Mall.hr navodi garanciju od 1 godine, razmišljam da im se svejedno javim jer po zakonu o zaštiti potrošača garancija bi trebala biti barem 2 godine.

Možeš probati, ali bojim se da nećeš puno postići. Većina laptopa ima garanciju na bateriju 12 mjeseci i tako je to kod gotovo svih proizvođača. Znaju oni što se najčešće kvari i ima najkraći vijek trajanja. 

 

Kod linksa kod svih laptopa koje sam pogledao stoji:

Jamstveni uvjeti: Jamstvo 24 (36) mjeseci / Jamstvo na bateriju 12 mjeseci

 

Ta garancija koja po EU zakonu mora biti najmanje dvije godine je dosta diskutabilna stavka, prvenstveno jer treba dokazati materijalni nedostatak, a za to je potrebno vještačenje i to je poprilična procedura. Na kraju je i rizično jer ako se ne uspije dokazati nedostatak koji je postojao od samog početka onda svi troškovi padaju na kupca.

 

Žao mi je, ali nemoj misliti da se i kod drugih proizvođača tako nešto ne dešava, pitanje je samo u kojem omjeru. Imam doma Xiaomi mob star mislim već 6 godina i baterija mu je i dalje jako dobra, s druge strane sam imao iPhone kojem je baterija otišla nakon 12 mjeseci. Prvi uređaj plaćen 1500kn, drugi 7000kn. Ali to opet ništa previše ne znači, možda jednostavno nisam imao sreće sa Appleom.

 

Pozitivno je što se može nova baterija, istina upitne kvalitete, dobiti za malu cijenu. Mene će sad za Macbook Pro baterija koštati oko 1000kn, a za zamijeniti je koliko sam vidio treba razmontirati pola laptopa. 

Jasno mi je to ali pojeo bi sam sebe da ne probam!

Problem je što sam naredno ohoho vremena u gužvi tako da će to pričekati ...

U svakom slučaju javim se nakon što poduzmem nešto, sa primljenom reakcijom!

U vezi zamjene baterije, uložiti još cca 400 kn, ne. Radije ga prodam pa koliko dobijem, dobijem. Mislim da ovakav, sa crknutom baterijom, vrijedi barem 1.500,00 - 2.000,00 kn.

Do tada, što god bilo, neka papa struju iz punjača (maloprije se ugasio na 97% baterije)...

Ako i kada se odlučim da ga zamjenim, možda bude nešto ovako:

https://mi.hr/xiaomi-pad-5

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...

Laptop će sad u 8 mjesecu imati 2 godine.

Iako Mall.hr navodi garanciju od 1 godine, razmišljam da im se svejedno javim jer po zakonu o zaštiti potrošača garancija bi trebala biti barem 2 godine.

Možeš probati, ali bojim se da nećeš puno postići. Većina laptopa ima garanciju na bateriju 12 mjeseci i tako je to kod gotovo svih proizvođača. Znaju oni što se najčešće kvari i ima najkraći vijek trajanja. 

 

Kod linksa kod svih laptopa koje sam pogledao stoji:

Jamstveni uvjeti: Jamstvo 24 (36) mjeseci / Jamstvo na bateriju 12 mjeseci

 

Ta garancija koja po EU zakonu mora biti najmanje dvije godine je dosta diskutabilna stavka, prvenstveno jer treba dokazati materijalni nedostatak, a za to je potrebno vještačenje i to je poprilična procedura. Na kraju je i rizično jer ako se ne uspije dokazati nedostatak koji je postojao od samog početka onda svi troškovi padaju na kupca.

 

Žao mi je, ali nemoj misliti da se i kod drugih proizvođača tako nešto ne dešava, pitanje je samo u kojem omjeru. Imam doma Xiaomi mob star mislim već 6 godina i baterija mu je i dalje jako dobra, s druge strane sam imao iPhone kojem je baterija otišla nakon 12 mjeseci. Prvi uređaj plaćen 1500kn, drugi 7000kn. Ali to opet ništa previše ne znači, možda jednostavno nisam imao sreće sa Appleom.

 

Pozitivno je što se može nova baterija, istina upitne kvalitete, dobiti za malu cijenu. Mene će sad za Macbook Pro baterija koštati oko 1000kn, a za zamijeniti je koliko sam vidio treba razmontirati pola laptopa. 

Jasno mi je to ali pojeo bi sam sebe da ne probam!

Problem je što sam naredno ohoho vremena u gužvi tako da će to pričekati ...

U svakom slučaju javim se nakon što poduzmem nešto, sa primljenom reakcijom!

U vezi zamjene baterije, uložiti još cca 400 kn, ne. Radije ga prodam pa koliko dobijem, dobijem. Mislim da ovakav, sa crknutom baterijom, vrijedi barem 1.500,00 - 2.000,00 kn.

Do tada, što god bilo, neka papa struju iz punjača (maloprije se ugasio na 97% baterije)...

Ako i kada se odlučim da ga zamjenim, možda bude nešto ovako:

https://mi.hr/xiaomi-pad-5

Uvijek postoji mogućnost i da je baterija ok, ali je nešto drugo u pitanju (punjač?), nažalost to je teško znati bez dijagnostike. 

Napišem ako mi padne na pamet još nešto korisno što može pomoći.

6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...
mzopg kaže...
Nemo nemo kaže...

Laptop će sad u 8 mjesecu imati 2 godine.

Iako Mall.hr navodi garanciju od 1 godine, razmišljam da im se svejedno javim jer po zakonu o zaštiti potrošača garancija bi trebala biti barem 2 godine.

Možeš probati, ali bojim se da nećeš puno postići. Većina laptopa ima garanciju na bateriju 12 mjeseci i tako je to kod gotovo svih proizvođača. Znaju oni što se najčešće kvari i ima najkraći vijek trajanja. 

 

Kod linksa kod svih laptopa koje sam pogledao stoji:

Jamstveni uvjeti: Jamstvo 24 (36) mjeseci / Jamstvo na bateriju 12 mjeseci

 

Ta garancija koja po EU zakonu mora biti najmanje dvije godine je dosta diskutabilna stavka, prvenstveno jer treba dokazati materijalni nedostatak, a za to je potrebno vještačenje i to je poprilična procedura. Na kraju je i rizično jer ako se ne uspije dokazati nedostatak koji je postojao od samog početka onda svi troškovi padaju na kupca.

 

Žao mi je, ali nemoj misliti da se i kod drugih proizvođača tako nešto ne dešava, pitanje je samo u kojem omjeru. Imam doma Xiaomi mob star mislim već 6 godina i baterija mu je i dalje jako dobra, s druge strane sam imao iPhone kojem je baterija otišla nakon 12 mjeseci. Prvi uređaj plaćen 1500kn, drugi 7000kn. Ali to opet ništa previše ne znači, možda jednostavno nisam imao sreće sa Appleom.

 

Pozitivno je što se može nova baterija, istina upitne kvalitete, dobiti za malu cijenu. Mene će sad za Macbook Pro baterija koštati oko 1000kn, a za zamijeniti je koliko sam vidio treba razmontirati pola laptopa. 

Jasno mi je to ali pojeo bi sam sebe da ne probam!

Problem je što sam naredno ohoho vremena u gužvi tako da će to pričekati ...

U svakom slučaju javim se nakon što poduzmem nešto, sa primljenom reakcijom!

U vezi zamjene baterije, uložiti još cca 400 kn, ne. Radije ga prodam pa koliko dobijem, dobijem. Mislim da ovakav, sa crknutom baterijom, vrijedi barem 1.500,00 - 2.000,00 kn.

Do tada, što god bilo, neka papa struju iz punjača (maloprije se ugasio na 97% baterije)...

Ako i kada se odlučim da ga zamjenim, možda bude nešto ovako:

https://mi.hr/xiaomi-pad-5

Uvijek postoji mogućnost i da je baterija ok, ali je nešto drugo u pitanju (punjač?), nažalost to je teško znati bez dijagnostike. 

Napišem ako mi padne na pamet još nešto korisno što može pomoći.

Probao sam i drugi punjač (kupio sam "putni" prije cca godinu dana) i ista je situacija, na žalost.

Najviše me je zbunilo ono punjenje neki dan, kad se punio 19 sati i nije napunio? Da nije neki otpornik, kontrolor ... Da, bez dijagnostike mogu mlatiti do sutra ...

Hvala ti puno na svom tvom trudu i savjetima!

Svaki savjet je dobrodošao!

Laptopom sam oduševljen, tipkovnicom, izgledom, fluidnošću, dosplejem, zvukom ...

Izgleda da sam ga previše hvalio! 

11 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav, zanima me koja bi bila alternativa na HR tržištu CoreBook X modelu u najjačoj varijanti i5-8259U, 16GB + 512SSD ili sa slabijim i5-7267U još se mislim ali možda više naginjem 7267U za moje potrebe.

Imao sam do sada Lapbook pro, danas sam prodao Gemibook pro pa evo gledam nešto bolje/novije uzeti

Znači neki budžet koji imam koliko je chuwi najjači vani cca 4000kn, u HR mogu potrošiti do max 5.000kn jer mogu uzet nešto bez pdv-a pa me ispadne na isto, ali poželjno što povoljnije.

Bitno mi je ekran iste dimenzije ne veći od 14", što bolja baterija, osvjetljena tipkovnica, Windowsi poželjni, 8gb za prvu ruku dovoljno ako postoji mogućnost nadogradnje, ssd 256gb ili više, eventualno da ako mi padne napamet mogu zaigrati lol i cs bez štekanja ništa drugo, također HR tipkovnica je plus ali nije presudno.

Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Da sada idem kupiti chuwi prijenosnik, gdje bi bilo najeftinije za uzeti?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice