Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 321.794
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Može li savjet oko trileme među CHUWI laptopima?!
Naime, dvojim između 3 ili točnije 2 laptopa (jer GemiBook Pro verzija na Abrakadabri više nije dostupna):
- prvi je GemiBook, a
- drugi je LapBook Pro

Koliko vidim, GemiBook ima nešto manji displej (13" vs 14.1") i, meni praktičniji, omjer stranica (3:2 vs 16:9) te višu rezoluciju (2560x1440 vs 1920x1080). Ima i više RAM-a (12 vs 8), a ima i noviji, pa time pretpostavljam, i bolji tj. brži Celeron procesor (J4125 vs N4100). Oba procesora su četvero-jezgrena. GemiBook ima i čitač kartica, kao i odvojeni ulaz za punjač (USB-C lijepo ostane non-stop dostupan).
Dakle, ono što ja vidim je da je GemiBook po svim parametrima bolji i brži laptop. Ono što meni nije jasno i što me zbunjuje je cijena jednog i drugog. Naime, GemiBook je kod Abrakadabre JEFTINIJI od LapBooka (u Linksu je LapBook još danas na akciji ... pa je mrvicu jeftiniji)!?
Zna li netko (itko!) u čemu je štos?!?
Što bi bio savjet? Ne dvojiti i uzeti bolji (GemiBook) - da je u ponudi njegova Pro inačica ne bih imao previše dvojbi, ali ovako... - ili ipak postoji neka začkoljica koju sam propustio vidjeti?!
Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Antiseptik kaže...
Može li savjet oko trileme među CHUWI laptopima?!
Naime, dvojim između 3 ili točnije 2 laptopa (jer GemiBook Pro verzija na Abrakadabri više nije dostupna):
- prvi je GemiBook, a
- drugi je LapBook Pro

Gemibook, nemaš se tu što previše misliti, noviji i bolji model. Imam Lapbook Pro, ali da sad kupujem uzeo bi Gemibook Pro bez razmišljanja, a ako moram birati između Lapbook Pro i Gemibook uzeo bi Gemibook. Ne znači to da je Lapbook Pro loš uređaj, dapače odličan je, ali Gemibook ima više RAM-a, još bolji ekran sa omjerom koji bi mi super odgovarao za office work, ako se ne varam ima i brže punjenje i manji punjač, uz to ima više portova.

 

Dakle ili pričekaj da stigne Gemibook Pro ili uzmi odmah Gemibook ako ti je hića.

 

Na cijene ne obraćaj previše pažnju, Lapbook Pro se može nabaviti za oko 2900-3000kn i to mu je prava cijena, a Gemibook je 200-300kn skuplji.

Inače vani je razlika između Gemibook i Gemibook Pro verzije 40$. Lapbook Pro mislim da više ni nema i ovo se sada prodaju zalihe.

9 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozz trebam laptop za svakodnevicu. Citanje tj. surfanje gledanje filmova/serija...... Ugl nista ozbiljno vodenje turistickog posla(booking, airbnb, tripadvisor)

Pretpostavljam da mi ne treba neki stroj al bih volio st bolje da moze izdrzat bar 3-4 god :) 

 

Dakle moj budget je max 3700...... Eh sad mislio sam dal je za moje poslove dosta uzet nekog chuwia.Vidim da na nasem trzistu ima samo lapbook pro (links akcija 3000kn) al mi nekako procesor ne uljeva povjerenje za na duze ataze. Dal ima koji bolji huwi za te novce neki best buy sa dobrom konfiguracijom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
zee_15 kaže...

Pozz trebam laptop za svakodnevicu. Citanje tj. surfanje gledanje filmova/serija...... Ugl nista ozbiljno vodenje turistickog posla(booking, airbnb, tripadvisor)

Pretpostavljam da mi ne treba neki stroj al bih volio st bolje da moze izdrzat bar 3-4 god :) 

 

Dakle moj budget je max 3700...... Eh sad mislio sam dal je za moje poslove dosta uzet nekog chuwia.Vidim da na nasem trzistu ima samo lapbook pro (links akcija 3000kn) al mi nekako procesor ne uljeva povjerenje za na duze ataze. Dal ima koji bolji huwi za te novce neki best buy sa dobrom konfiguracijom?

Trenutno na Chuwi Lapbook Pro radim bez problema sve što si nabrojao, e sad kakva će situacija biti za 3-4 godine ne znam, ali imao sam još slabiji Chuwi prije ovog Lapbook Pro pune 4 godine i cijelo vrijeme je radio bez problema i to je bio model sa 4GB RAM-a.

 

Ako želiš biti sigurniji na duže staze onda gledaj Gemibook Pro on je trenutno bestbuy, 12GB RAM (ima i 16GB verzija), 512GB SSD, odličan display i procesor sasvim dovoljno dobar za tvoje potrebe. Iz Španjolske je oko 2650kn kod nas oko 3800kn samo ga treba uloviti. Ako ti se ne riskira radije kupi kod nas.

 

Ukoliko ipak želiš nešto jače gledaj modele Corebook X i Corebook Pro, kod nas ih trenutno nema, a iz Španjolske su 2800kn jeftiniji model i 3150kn skuplji.

 

Corebook x (i5-7267U) - Španjolska oko 3150kn
Corebook Pro (i3-6157U) - Španjolska oko 2800kn

Gemibook Pro - Španjolska oko 2650kn - RH oko 3800kn

 

Lapbook Pro bi ti isto bio dovoljno dobar, ali zašto kupovati stari model kad se za malo više kuna dobije bolji i jači noviji model.

Ja sam Lapbook Pro prije skoro godinu dana platio 2900kn, nema smisla da je nakon godinu dana cijena još veća. Mada je cijelo tržište poremećeno zbog korone, pa je možda to razlog.

 

Tu imaš isto dobar izbor, garancija koliko vidim na sve modele 2 godine. Corebook X 3400kn ili novi Gemibook Pro sa 16GB RAM-a za sličnu cijenu. S dostavom to upadne u tvoj budžet.

LINK

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 19:38 (mzopg).
9 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Samo jedno pitanje. Kazes:Ako ti se ne riskira radije kupi kod nas!

 

Tipa koji macin to mislis. Nije sigurna online kupnja s ove strani sta si mi stavio ili....?

Vidim da imaju svoju sluzbenu atranicu dal se mozebod nje narucit? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
zee_15 kaže...

Samo jedno pitanje. Kazes:Ako ti se ne riskira radije kupi kod nas!

 

Tipa koji macin to mislis. Nije sigurna online kupnja s ove strani sta si mi stavio ili....?

Vidim da imaju svoju sluzbenu atranicu dal se mozebod nje narucit? 

Prvenstveno sam mislio na kupovinu iz kineskih trgovina ili ebay chuwi shop koji opet šalje iz Kine u Španjolsku. Ne mislim da će te prevariti već da u slučaju kvara ili reklamacije moraš laptop poslati nazad u Kinu, a to s obzirom na trenutno stanje pošte zbog korone može trajati jako dugo. Računaj da se kod nas servis zna čekati oko 30-40 dana, a sad računaj da dok dođe do Kine i nazad do tebe ode barem dva puta toliko + čekanje popravka. Znači kupac treba uzeti to u obzir, pa ako nema previše strpljenja u slučaju servisa onda mu je bolje kupiti kod nas. Naravno moguće je da nikada neće biti potrebe za servisom i da će sve raditi ok, evo kod mene je 5-6 Chuwi laptopa, raspodijelio sam ih po obitelji i svi rade bez problema i svi osim zadnjeg su naručeni direktno iz Kine, u to vrijeme nije bilo drugog izbora.

 

Ovaj link što sam stavio na Španjolsku online trgovinu mi se čini kao ok opcija, nisam kod njih kupovao, ali koliko vidim dobro stoje po recenzijama kupaca, nude 2 godine garancije i Španjolska je u EU kao i mi i tu je iza kuta.

 

Poželjno je i plaćanje paypalom.

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...

 

 

Ako želiš biti sigurniji na duže staze onda gledaj Gemibook Pro on je trenutno bestbuy, 12GB RAM (ima i 16GB verzija), 512GB SSD, odličan display i procesor sasvim dovoljno dobar za tvoje potrebe. Iz Španjolske je oko 2650kn kod nas oko 3800kn samo ga treba uloviti. Ako ti se ne riskira radije kupi kod nas.

 

 To kao znaju bit popusti kod njih pa snize cijenu ili ? Vidim da je sad 450eura (3400kn) pa zato pitam.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Daj mi rexi koji bi bio njihov  "premium" model, sta da uzmem? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
zee_15 kaže...

Daj mi rexi koji bi bio njihov  "premium" model, sta da uzmem? 

 Premium model je Corebook X, 14" 2k display, i5 7267U, 16GB DDR4, 256GB SSD s dodatnom free slotom za upgrade.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
AmonZero kaže...
mzopg kaže...

 

 

Ako želiš biti sigurniji na duže staze onda gledaj Gemibook Pro on je trenutno bestbuy, 12GB RAM (ima i 16GB verzija), 512GB SSD, odličan display i procesor sasvim dovoljno dobar za tvoje potrebe. Iz Španjolske je oko 2650kn kod nas oko 3800kn samo ga treba uloviti. Ako ti se ne riskira radije kupi kod nas.

 

 To kao znaju bit popusti kod njih pa snize cijenu ili ? Vidim da je sad 450eura (3400kn) pa zato pitam.

 Powerplanetonline je nešto skuplji jer je to cijena iz trgovine sa njihovim PDV-om, to se isplati ako netko ima firmu pa oni skinu svoj PDV (21%) i onda je laptpop oko 2780kn + dostava.

Cijena koju sam stavio je trenutno najniža cijena iz službene ebay Chuwi trgovine ili direktno sa Chuwi store-a koji isto šalje iz Španjolske.

 

LINK ebay (420$ + 20$ poštarina)

LINK Chuwi store (439$ - besplatna poštarina)

Jedni i drugi primaju paypal, jamstvo je ako se ne varam 12 mjeseci.

 

zee_15 kaže...

Daj mi rexi koji bi bio njihov  "premium" model, sta da uzmem? 

Ovisi što gledaš kao "premium", današnji modeli više nisu kao nekada već je svaki orijentiran na određeni segment korisnika i tu je "najbolji".

Meni je recimo premium trenutno Gemibook Pro jer je kompaktan, ima odličan display i bešuman je (ima nekakav mini ventilator, ali kaže ekipa da se može slobodno ugasiti). To je ono što je meni bitno.

 

Ako gledaš model koji ima najjači procesor onda je to trenutno Corebook X, ali on dolazi sa aktivnim hlađenjem pa je automatski malo topliji, bučniji i baterija nešto kraće traje.

Corebook X ima Intel Core i5-7267U, a ima i i7 verzija, ali je trenutno jako teško pronaći.

 

Po pitanju izrade svi djeluju jako premium, meni osobno Lapbook Pro izgleda atraktivnije i ljepše od Macbook Pro. Debljina je tu negdje, možda je display na MBP mrvicu tanji, ali jako su blizu. Kvaliteta prikaza isto jako blizu, MBP je nešto bolji na jačem suncu.

3 godine
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Gledam taj Gemibook Pro ili Coreboox X, ne izgledaju loše...

Ali mene sad muči jedna stvar, uvijek sam imao laptope s našim slovima koji mi trebaju, ako bi uzeo preko Chuwi stranice neki njihov model, kako ide to s našim slovima?

Pretpostavljam da bi naša slova bila na tipkama sa simbolima?

Sad jedino kako ih istaknuti, lijepit neke naljepnice na tipke? Gravirat ako se može?

To mi je jedino sad problematično.

 

Također, zanima me još jedna stvar, meni bi taj laptop bio stalno spojen u struju jer ga ne nosim nigdje.

Koliko je to loše za bateriju?

Da ju mogu skinuti s laptopa skinuo bi ju, ali pošto ne mogu, onda ne znam hoće li se ona stalno puniti i tako gubiti kapacitet?

 

Hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 20:37 (Bluesky1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Bluesky1 kaže...

Gledam taj Gemibook Pro ili Coreboox X, ne izgledaju loše...

Ali mene sad muči jedna stvar, uvijek sam imao laptope s našim slovima koji mi trebaju, ako bi uzeo preko Chuwi stranice neki njihov model, kako ide to s našim slovima?

Pretpostavljam da bi naša slova bila na tipkama sa simbolima?

Sad jedino kako ih istaknuti, lijepit neke naljepnice na tipke? Gravirat ako se može?

To mi je jedino sad problematično.

 

Također, zanima me još jedna stvar, meni bi taj laptop bio stalno spojen u struju jer ga ne nosim nigdje.

Koliko je to loše za bateriju?

Da ju mogu skinuti s laptopa skinuo bi ju, ali pošto ne mogu, onda ne znam hoće li se ona stalno puniti i tako gubiti kapacitet?

 

Hvala

 

Kad kupiš Chuwi kod nas imaš "šđčćž" na tipkovnici, preko Chuwi stranice ćeš dobiti američki layout tipokovnice, znači bez kvaćica, naravno moći ćeš tipkati naša slova, ali ih nemaš označene na tipkovnici. Naša slova se mogu laserski gravirati, mislim da je 60-70kn cijena po tipkovnici. To ti je najbolja opcija s obzirom da tipkovnica ima osvjetljenje, pa naljepnice neće propuštati svjetlo kako treba, a i trajnost im je upitna.

 

Mislim da sam čak u ovoj temi stavio linkove na firme koje obavljaju graviranje.

 

Ako će ti laptop biti stalno spojen u struju to nikako nije dobro za bateriju iz dva razloga, prvi je što gotovo stalno držiš čelije na maksimalnom naponu, što skraćuje trajanje baterije, a drugi je što punjenje u kombinaciji sa korištenjem laptopa stvara dodatnu toplinu, a ona je najveći neprijatelj baterije. Čak je preporučivo ne koristiti laptop dok se puni.

Što ti nije lakše napuniti bateriju, isključiti punjač, normalno raditi na laptopu i kad dođe na 15-20% ponovno samo spojiti punjač.

 

Kad već nećeš nigdje nositi laptop što ti nije bolja opcija kupiti klasični PC? Evo imaš solidan AOC 27" monitor za 1500-1600kn i uzmeš Intel NUC za bubam 2000kn (nisam provjeravao cijene, ali tu je negdje celeron verzija u rangu ovog laptopa). Ili naručiš mini PC za 200-300$.

3 godine
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...

Kad kupiš Chuwi kod nas imaš "šđčćž" na tipkovnici, preko Chuwi stranice ćeš dobiti američki layout tipokovnice, znači bez kvaćica, naravno moći ćeš tipkati naša slova, ali ih nemaš označene na tipkovnici. Naša slova se mogu laserski gravirati, mislim da je 60-70kn cijena po tipkovnici. To ti je najbolja opcija s obzirom da tipkovnica ima osvjetljenje, pa naljepnice neće propuštati svjetlo kako treba, a i trajnost im je upitna.

 aha, ok, sve jasno.

Samo i kod nas nisu uvijek HR tipkovnice, recimo Gemibook na abrakadabri ima slovenski layout, tako piše u opisu, sad jedino ne znam kakav je slovenski i da li je isti kao naš:

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Racunala-i-periferija-Prijenosna-i-tablet-racunala/GemiBook/p/Y00FYSA

 

mzopg kaže...
Što ti nije lakše napuniti bateriju, isključiti punjač, normalno raditi na laptopu i kad dođe na 15-20% ponovno samo spojiti punjač.

 

Ma može i ta opcija, ali mislio sam da laptopi s ugrađenom baterijom imaju neki pametan sustav kontrole baterije/punjenja pa mu ne smeta da je stalno uštekan.

Ja sam do sada koristio samo klasične 15.6 laptope kojima se odvoji baterija pa ju skinem i držim ga na punjaču.

 

mzopg kaže...
Kad već nećeš nigdje nositi laptop što ti nije bolja opcija kupiti klasični PC? Evo imaš solidan AOC 27" monitor za 1500-1600kn i uzmeš Intel NUC za bubam 2000kn (nisam provjeravao cijene, ali tu je negdje celeron verzija u rangu ovog laptopa). Ili naručiš mini PC za 200-300$.

 Više mi paše radi prostora na stolu, kabela i svega da imam laptop, i to baš tražim laptop s dobrim ekranom, pa mi je upalo u oko ovih 2K i IPS kod tih Chuwi modela i još 3:2 omjer ekrana...

Ali razmislit ću još, nisam baš za tu opciju naručivanja iz inozemstva, radije bi ga kupio kod nas ali je preslaba ponuda, imaju samo slabe modele...

16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Bluesky1 kaže...

Gledam taj Gemibook Pro ili Coreboox X, ne izgledaju loše...

Ali mene sad muči jedna stvar, uvijek sam imao laptope s našim slovima koji mi trebaju, ako bi uzeo preko Chuwi stranice neki njihov model, kako ide to s našim slovima?

Pretpostavljam da bi naša slova bila na tipkama sa simbolima?

Sad jedino kako ih istaknuti, lijepit neke naljepnice na tipke? Gravirat ako se može?

To mi je jedino sad problematično.

 

Kad kupiš Chuwi kod nas imaš "šđčćž" na tipkovnici, preko Chuwi stranice ćeš dobiti američki layout tipokovnice, znači bez kvaćica, naravno moći ćeš tipkati naša slova, ali ih nemaš označene na tipkovnici. Naša slova se mogu laserski gravirati, mislim da je 60-70kn cijena po tipkovnici. To ti je najbolja opcija s obzirom da tipkovnica ima osvjetljenje, pa naljepnice neće propuštati svjetlo kako treba, a i trajnost im je upitna.

 

Mislim da sam čak u ovoj temi stavio linkove na firme koje obavljaju graviranje.

 

 

 Ja odradio graviranje na Chuwiju u Moj servis. 150 kn bilo gotovo za cca tjedan dana. Ko iz dučana.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
14 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Dakle zna li se hoće li u doglednoj budućnosti biti u njihovoj ponudi nešto bazirnao na AMD Ryzen procesorima?!

 

Gledam ih i izgledaju mi više manje svi modeli jako lijepo i kvalitetno napravljeni, jednio bih volio kada bi bio baziran na AMD-u.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Bluesky1 kaže...
mzopg kaže...

Kad kupiš Chuwi kod nas imaš "šđčćž" na tipkovnici, preko Chuwi stranice ćeš dobiti američki layout tipokovnice, znači bez kvaćica, naravno moći ćeš tipkati naša slova, ali ih nemaš označene na tipkovnici. Naša slova se mogu laserski gravirati, mislim da je 60-70kn cijena po tipkovnici. To ti je najbolja opcija s obzirom da tipkovnica ima osvjetljenje, pa naljepnice neće propuštati svjetlo kako treba, a i trajnost im je upitna.

 aha, ok, sve jasno.

Samo i kod nas nisu uvijek HR tipkovnice, recimo Gemibook na abrakadabri ima slovenski layout, tako piše u opisu, sad jedino ne znam kakav je slovenski i da li je isti kao naš:

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Racunala-i-periferija-Prijenosna-i-tablet-racunala/GemiBook/p/Y00FYSA

 

mzopg kaže...
Što ti nije lakše napuniti bateriju, isključiti punjač, normalno raditi na laptopu i kad dođe na 15-20% ponovno samo spojiti punjač.

 

Ma može i ta opcija, ali mislio sam da laptopi s ugrađenom baterijom imaju neki pametan sustav kontrole baterije/punjenja pa mu ne smeta da je stalno uštekan.

Ja sam do sada koristio samo klasične 15.6 laptope kojima se odvoji baterija pa ju skinem i držim ga na punjaču.

 

mzopg kaže...
Kad već nećeš nigdje nositi laptop što ti nije bolja opcija kupiti klasični PC? Evo imaš solidan AOC 27" monitor za 1500-1600kn i uzmeš Intel NUC za bubam 2000kn (nisam provjeravao cijene, ali tu je negdje celeron verzija u rangu ovog laptopa). Ili naručiš mini PC za 200-300$.

 Više mi paše radi prostora na stolu, kabela i svega da imam laptop, i to baš tražim laptop s dobrim ekranom, pa mi je upalo u oko ovih 2K i IPS kod tih Chuwi modela i još 3:2 omjer ekrana...

Ali razmislit ću još, nisam baš za tu opciju naručivanja iz inozemstva, radije bi ga kupio kod nas ali je preslaba ponuda, imaju samo slabe modele...

 Slovenska abeceda nema ć, dž, đ, lj, nj, ali mislim da je taj layout na tom laptopu isti kao i hr layout. Ja sam ga kupio u mall.hr, slovenska firma i ima normalni HR layout i sva naša slova. Naravno dobro bi bilo provjeriti s abrakadabrom prije kupovine.

 

Današnji laptopi imaju "sigurnosnu" kontrolu punjenja i pražnjenja i kod većine 0% u biti nije 0% već prije 10%, a isto je i sa 100% koji je opet 5-10% ispod maksimuma. Isto tako mnogi laptopi se isključe na 100% i pale se tek na 80-90%. Unatoč tome stalno držanje na punjaču drži bateriju na višem naponu čelija što skraćuje trajanje baterije, uz to je veći problem grijanje, baterija se grije pri punjenju + istovremeni rad na laptopu dodatno grije = kraći vijek baterije.

 

Ponekad se i kalibracija baterije poremeti, pa se laptop ugasi na navodnih 5%, a u biti ima još puno više baterije, u tom slučaju ja to riješim tako da ga maltretiram sa paljenjem dok se stvarno baterija ne istroši i onda punjenje do kraja pa ponavljanje postupka, da shvati gdje mu je 0%, a gdje 100%. Zna se desiti da se ugasi na 5%, nakon toga ga ponovno upalim pustim nekakav video i radi još 40min. bez problema.

 

Što se tiče ekrana tu sa Chuwijem sigurno nećeš pogriješiti, ja sam imao njihove najjeftinije i najskuplje modele i sve do jednog su imali iznenađujuće dobre ekrane, čak ovaj najjeftiniji kad bi kalibrirao mogao sam ga staviti uz bok sa daleko skupljim ekranima. Ovi 3:2 2k modeli mi djeluju super, a i vidim da su kupci redovito oduševljeni sa kvalitetom ekrana, jednostavno ne očekuješ to na laptopu od 3-4kkn.

 

 

mali.ivica87 kaže... 

 Ja odradio graviranje na Chuwiju u Moj servis. 150 kn bilo gotovo za cca tjedan dana. Ko iz dučana.

 Odlično! Baš gledam ovih dana poslati im par tipkovnica, imaju US layout, a dosta su skupe tipkovnice. Kupio sam sad nekakve Logitech srednja klasa, ali nisu ni do koljena ovima pa će ipak na graviranje.

 

Je li lasersko graviranje ili tisak? Proziru li se tipke kad uključiš osvjetljenje tipkovnice?

 

Jehonan kaže...

Dakle zna li se hoće li u doglednoj budućnosti biti u njihovoj ponudi nešto bazirnao na AMD Ryzen procesorima?!

 

Gledam ih i izgledaju mi više manje svi modeli jako lijepo i kvalitetno napravljeni, jednio bih volio kada bi bio baziran na AMD-u.

 

Hvala!

Ne vjerujem da ćemo ih vidjeti sa Ryzenom,  prvenstveno jer imaju partnerstvo sa Intelom koje ih vezuje na korištenje njihovih procesora. Naravno nikad se ne zna, bilo bi lijepo imati izbor između Intel i AMD procesora.

16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...

 Odlično! Baš gledam ovih dana poslati im par tipkovnica, imaju US layout, a dosta su skupe tipkovnice. Kupio sam sad nekakve Logitech srednja klasa, ali nisu ni do koljena ovima pa će ipak na graviranje.

 

Je li lasersko graviranje ili tisak? Proziru li se tipke kad uključiš osvjetljenje tipkovnice?

 

 Lasersko graviranje. Prolazi pozadinsko svjetlo kroz tipke i vide se HR znakovi. Izgleda sve kao i ostala slova, kao iz tvornice.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
4 godine
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Evo ima links neku akciju za CHUWI LapBook Pro, 3100kn. Nemam pojma koliko je to povoljno, ali eto sigurno dolazi sa HR tipkovnicom i može se po njega u poslovnicu.

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-chuwi-lapbook-pro-celeron-n4100-8gb-256gb-hd-graphics-14-1-ips-fhd-windows-10-sivo-torba-015800368

 

Jel postoji koji od th modela da nema glossy ekran? I da je 16:10?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 11:44 (josip12).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
josip12 kaže...

Evo ima links neku akciju za CHUWI LapBook Pro, 3100kn. Nemam pojma koliko je to povoljno, ali eto sigurno dolazi sa HR tipkovnicom i može se po njega u poslovnicu.

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-chuwi-lapbook-pro-celeron-n4100-8gb-256gb-hd-graphics-14-1-ips-fhd-windows-10-sivo-torba-015800368

 

Jel postoji koji od th modela da nema glossy ekran? I da je 16:10?

Ok cijena, mada je zanimljivo kako tehnika u ovoj krizi drži cijenu, taj Chuwi sam kupio prije godinu dana za 2950kn kod nas, sada je 250kn skuplji i to na akciji.

Isto tako mobitele koje sam kupio prije 7-8 mjeseci sada bi mogao prodati za više nego što sam ih platio nove u trgovini. 

 

Za glossy ne znam, ja isključivo kupujem uređaje koji imaju glossy display jer toliko dugo već radim na njima da mi klasični display nakon njega izgleda isprano. Istina glossy ima nešto više refleksije, ali navikne se oko jako brzo.

 

16:10 mislim da nemaju, nisam 100% siguran, ali imaju 3:2 po meni je to još bolje, dobije se dosta na visini što je super kod surfanja, rada u office programima i slično.

14 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ima li netko, baš ono fizički da ima, osobno, ili kod poznanika, da može provjeriti neke stvari, Chuwi CoreBook Pro i Chuwi CoreBook X.

Znači zanima me imaju li, tj podržavaju li NVME m.2 ssd-ove ili samo SATA?

 

Jer specifikacije im nisu baš jasne/usklađene s nekim reviewom koji sam našao pa bi mi pomoć jako dobro došla.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
miki1981 kaže...

Ima li netko, baš ono fizički da ima, osobno, ili kod poznanika, da može provjeriti neke stvari, Chuwi CoreBook Pro i Chuwi CoreBook X.

Znači zanima me imaju li, tj podržavaju li NVME m.2 ssd-ove ili samo SATA?

 

Jer specifikacije im nisu baš jasne/usklađene s nekim reviewom koji sam našao pa bi mi pomoć jako dobro došla.

 

 Imam Corebook X i podržava NVME, ali PCIE X2 brzinu (bandwidth 1.97GB/s), umjesto PCIE X4 (bandwidth 3.94GB/s). Brzine će biti nešto manje, ali ništa previše uočljivo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 17:28 (Stolnik).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...

Ima li netko, baš ono fizički da ima, osobno, ili kod poznanika, da može provjeriti neke stvari, Chuwi CoreBook Pro i Chuwi CoreBook X.

Znači zanima me imaju li, tj podržavaju li NVME m.2 ssd-ove ili samo SATA?

 

Jer specifikacije im nisu baš jasne/usklađene s nekim reviewom koji sam našao pa bi mi pomoć jako dobro došla.

 

 Imam Corebook X i podržava NVME, ali PCIE X2 brzinu (bandwidth 1.97GB/s), umjesto PCIE X4 (bandwidth 3.94GB/s). Brzine će biti nešto manje, ali ništa previše uočljivo.

Hvala ti, i ako može još malo info...naš sao sam na netu problematična iskustva u korištenju oba m.2 porta istovremeno. Da li si možda koristio to tako, ili si imao samo jedan m.2 u njemu?

12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
miki1981 kaže...
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...

Ima li netko, baš ono fizički da ima, osobno, ili kod poznanika, da može provjeriti neke stvari, Chuwi CoreBook Pro i Chuwi CoreBook X.

Znači zanima me imaju li, tj podržavaju li NVME m.2 ssd-ove ili samo SATA?

 

Jer specifikacije im nisu baš jasne/usklađene s nekim reviewom koji sam našao pa bi mi pomoć jako dobro došla.

 

 Imam Corebook X i podržava NVME, ali PCIE X2 brzinu (bandwidth 1.97GB/s), umjesto PCIE X4 (bandwidth 3.94GB/s). Brzine će biti nešto manje, ali ništa previše uočljivo.

Hvala ti, i ako može još malo info...naš sao sam na netu problematična iskustva u korištenju oba m.2 porta istovremeno. Da li si možda koristio to tako, ili si imao samo jedan m.2 u njemu?

 Stavio sam u drugi slot 512GB i kod mene nema nikakvih problema, barem ih ja ne vidim. Na kakve probleme se žalila ekipa koja koristi oba slota?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...

Ima li netko, baš ono fizički da ima, osobno, ili kod poznanika, da može provjeriti neke stvari, Chuwi CoreBook Pro i Chuwi CoreBook X.

Znači zanima me imaju li, tj podržavaju li NVME m.2 ssd-ove ili samo SATA?

 

Jer specifikacije im nisu baš jasne/usklađene s nekim reviewom koji sam našao pa bi mi pomoć jako dobro došla.

 

 Imam Corebook X i podržava NVME, ali PCIE X2 brzinu (bandwidth 1.97GB/s), umjesto PCIE X4 (bandwidth 3.94GB/s). Brzine će biti nešto manje, ali ništa previše uočljivo.

Hvala ti, i ako može još malo info...naš sao sam na netu problematična iskustva u korištenju oba m.2 porta istovremeno. Da li si možda koristio to tako, ili si imao samo jedan m.2 u njemu?

 Stavio sam u drugi slot 512GB i kod mene nema nikakvih problema, barem ih ja ne vidim. Na kakve probleme se žalila ekipa koja koristi oba slota?

 Hvala na info.

Iako je to bilo pred mislim više od pol godine post ili kad su se ti modeli tek pojavili, pa su možda riješili update biosa ili nešto, ali bilo je problem da je kao onaj ssd koji dolazi je sata i kad staviš u drugi slot nvme da ne rade zajedno nikako ili su nestabilni, kako kome.

Ali samo jedan ili samo drugi rade bez problema.

Ustvari ubi me ali sad više ne znam jel to bilo za Corebook X ili Pro model... ali nije ni bitno kad kažeš da je kod tebe aktualna situacija da je sve ok, to mi je super info jer mi stižu jedan i drugi model kroz malo vemena pa da znam što uzeti za u dodatni slot.

12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
miki1981 kaže...
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...

Ima li netko, baš ono fizički da ima, osobno, ili kod poznanika, da može provjeriti neke stvari, Chuwi CoreBook Pro i Chuwi CoreBook X.

Znači zanima me imaju li, tj podržavaju li NVME m.2 ssd-ove ili samo SATA?

 

Jer specifikacije im nisu baš jasne/usklađene s nekim reviewom koji sam našao pa bi mi pomoć jako dobro došla.

 

 Imam Corebook X i podržava NVME, ali PCIE X2 brzinu (bandwidth 1.97GB/s), umjesto PCIE X4 (bandwidth 3.94GB/s). Brzine će biti nešto manje, ali ništa previše uočljivo.

Hvala ti, i ako može još malo info...naš sao sam na netu problematična iskustva u korištenju oba m.2 porta istovremeno. Da li si možda koristio to tako, ili si imao samo jedan m.2 u njemu?

 Stavio sam u drugi slot 512GB i kod mene nema nikakvih problema, barem ih ja ne vidim. Na kakve probleme se žalila ekipa koja koristi oba slota?

 Hvala na info.

Iako je to bilo pred mislim više od pol godine post ili kad su se ti modeli tek pojavili, pa su možda riješili update biosa ili nešto, ali bilo je problem da je kao onaj ssd koji dolazi je sata i kad staviš u drugi slot nvme da ne rade zajedno nikako ili su nestabilni, kako kome.

Ali samo jedan ili samo drugi rade bez problema.

Ustvari ubi me ali sad više ne znam jel to bilo za Corebook X ili Pro model... ali nije ni bitno kad kažeš da je kod tebe aktualna situacija da je sve ok, to mi je super info jer mi stižu jedan i drugi model kroz malo vemena pa da znam što uzeti za u dodatni slot.

 Kod mene nema takvih problema, primjetio bi takav problem. Od kud si naručio, španjolska?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 13:46 (Stolnik).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...

Ima li netko, baš ono fizički da ima, osobno, ili kod poznanika, da može provjeriti neke stvari, Chuwi CoreBook Pro i Chuwi CoreBook X.

Znači zanima me imaju li, tj podržavaju li NVME m.2 ssd-ove ili samo SATA?

 

Jer specifikacije im nisu baš jasne/usklađene s nekim reviewom koji sam našao pa bi mi pomoć jako dobro došla.

 

 Imam Corebook X i podržava NVME, ali PCIE X2 brzinu (bandwidth 1.97GB/s), umjesto PCIE X4 (bandwidth 3.94GB/s). Brzine će biti nešto manje, ali ništa previše uočljivo.

Hvala ti, i ako može još malo info...naš sao sam na netu problematična iskustva u korištenju oba m.2 porta istovremeno. Da li si možda koristio to tako, ili si imao samo jedan m.2 u njemu?

 Stavio sam u drugi slot 512GB i kod mene nema nikakvih problema, barem ih ja ne vidim. Na kakve probleme se žalila ekipa koja koristi oba slota?

 Hvala na info.

Iako je to bilo pred mislim više od pol godine post ili kad su se ti modeli tek pojavili, pa su možda riješili update biosa ili nešto, ali bilo je problem da je kao onaj ssd koji dolazi je sata i kad staviš u drugi slot nvme da ne rade zajedno nikako ili su nestabilni, kako kome.

Ali samo jedan ili samo drugi rade bez problema.

Ustvari ubi me ali sad više ne znam jel to bilo za Corebook X ili Pro model... ali nije ni bitno kad kažeš da je kod tebe aktualna situacija da je sve ok, to mi je super info jer mi stižu jedan i drugi model kroz malo vemena pa da znam što uzeti za u dodatni slot.

 Kod mene nema takvih problema, primjetio bi takav problem. Od kud si naručio, španjolska?

 Da, od njih, s onog linka koji je bio u temi.

EDIT - OVAJ LINK

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 14:42 (miki1981).
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...

Ima li netko, baš ono fizički da ima, osobno, ili kod poznanika, da može provjeriti neke stvari, Chuwi CoreBook Pro i Chuwi CoreBook X.

Znači zanima me imaju li, tj podržavaju li NVME m.2 ssd-ove ili samo SATA?

 

Jer specifikacije im nisu baš jasne/usklađene s nekim reviewom koji sam našao pa bi mi pomoć jako dobro došla.

 

 Imam Corebook X i podržava NVME, ali PCIE X2 brzinu (bandwidth 1.97GB/s), umjesto PCIE X4 (bandwidth 3.94GB/s). Brzine će biti nešto manje, ali ništa previše uočljivo.

 Ispravak navedenog, slot u kojem je 256GB SSD s kojim dolazi laptop, podržava samo SATA diskove i brzina je x2 (bandwidth 1.97GB/s), a prazan slot je x4 NVME (bandwidth 3.94GB/s), ubačeni SSD će raditi na max brzinama bez ikakvih limitacija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 16:22 (Stolnik).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
miki1981 kaže...
jer mi stižu jedan i drugi model kroz malo vemena pa da znam što uzeti za u dodatni slot.

Svakako javi dojmove za laptope, a i za trgovinu me zanima je li sve ok jer baš gledam kupiti ovaj Gemibook Pro kod njih, nemam volje više čekati da se pojavi kod nas. 

14 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Cura je uzela GemiBook Pro iz Spanjolske prije  2 3 tjedna i ona je zadovoljna, al kad ga da je donijela da podesim sve itd, vidio sam da imas par glupih bugova koji njoj npr ne smetaju. Tipkovnica ima osvjetljenje koje se random pali i gasi, nekad radi, nekad ne, onda vidim da FN opcija radi obrnuto, tako da FN funkcije rade uvijek umjesto F1, F2 itd.

Sto se tice kvalitete izrade izgleda super, ekran je super, s obzirom na cijenu.

I jos vidim da su digli cijenu Corebooka X na stranici za 80 eura iz nekog razloga iako cijelo vrijeme je out of stock jer sam namjeravao to kupiti sebi kad putujem na godisnji, putovanja.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
JuXo kaže...

Cura je uzela GemiBook Pro iz Spanjolske prije  2 3 tjedna i ona je zadovoljna, al kad ga da je donijela da podesim sve itd, vidio sam da imas par glupih bugova koji njoj npr ne smetaju. Tipkovnica ima osvjetljenje koje se random pali i gasi, nekad radi, nekad ne, onda vidim da FN opcija radi obrnuto, tako da FN funkcije rade uvijek umjesto F1, F2 itd.

Sto se tice kvalitete izrade izgleda super, ekran je super, s obzirom na cijenu.

I jos vidim da su digli cijenu Corebooka X na stranici za 80 eura iz nekog razloga iako cijelo vrijeme je out of stock jer sam namjeravao to kupiti sebi kad putujem na godisnji, putovanja.

 I ja naručio i X isto...X će mi biti ispručen negdje krajem 4og mj.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice