Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 321.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Ivan(4) kaže...

Sve (dosta toga) bih mogao da ti poverujem, ali tvoja percepcija da je ovo super za firme je... Na kom broju telefona mogu dobiti Chuwi support centar na našem, ili bilo kom evropskom jeziku? Kakva im je mreža ovlašćenih servisa? Koliki je zakonski period amortizacije za laptop? A kolike su garancija na ovaj uređaj i period u kome se proizvođač i distributer obavezuju da će mi obezbediti servis i rezervne delove? Odakle im ti lepi, a tako jeftini ekrani i SSD-ovi? I šta radi taj laptop kad se klijent zaigra pa pošalje excel od 30+MB ili 5 međusobno uvezanih dokumenata sa po 15+ sheetova?

 Chuwi support

https://www.chuwi.com/support.html

 

Čitam ovo vaše pisanje, vas koji kritizirate Chuwi laptope ali nikako ne nalazim razlog tome? Uspoređujete, po meni, kruške i jabuke.

Kritizirate Celeron u njemu, "nepoznati" NvMe, nedostatke konektora, Mall.hr ... 

Smatram da krivo razmišljate, da vam je logika "zarobljena" "balkanskim" razmišljanjem.

 

Prije nego što počnete zagrijavati prste za pisanje prigovora, dozvolite da vam pojasnim:

1) Celeroni N4100 i N4000 sasvim lijepo "žive" u Asus laptopima koji se prodaju u Austriji. Npr  Asus Vivo book e406ma (N4000). Koji u Austriji košta cca 2.000,00 kuna. I taj laptop je savršen za svrhu za koju je i napravljen - cijenom povoljan (jeftin) laptop za gledanje online videosadržaja, surfanje, mail i sl. U tu kategoriju spada i ovaj Chuwi Lapbook Pro. Koji, za razliku od predmetnog Asusa ima metalno kučište, bolju bateriju, NvMe.

2) Chuwi laptopi nisu osmišljeni za balkan. Ne! Osmišljeni su za "normalni" do svijeta gdje se čak i auti uzimaju za određenu namjenu, gdje je "normalno" imati nekoliko automobila u vlasništvu, a kamoli ne kompjutora, laptopa. Gdje je normalno imati npr XBOX sa big screen tv-om samo za igranje igrica + TV samo za  gledanje. Znači, po nekoliko vrsta "istih" uređaja, svaki samo za jednu-dvije namjene, a ne kao na "balkanu" 1 za sve! 

3) Svaki uređaj, pa i istog proizvođača ima, u odnosu na neki drugi, "sličan" uređaj, ima neke prednosti i mane. Zato i postoje u toliko modela, da bi svatko našao nešto za sebe. To vam se zove raznolikost ponude. Neki nude bolji, "jači" procesor, neki nude bolju bateriju, metalno kučište.

4) Kritizirate broj utora. Koliki broj utora - konektora je dovoljan? Ja 1 USB utor na mom Chuwi-ju ne nalazim kao manu jer samo 1 USB stick "uštekavam" u njega. Ne "uštekavam" externi HDD jer koristim Cloud. Ne "uštekavam" miš jer mi je touchpad na Chuwi-ju dovoljan. Ne planiram ga koristiti kao powerbank (!?) jer imam mobitel, isto "usranog" kineza, čija baterija izdrži, što god joj radio, cijeli dan. A imam i "pravi" powerbank. Njime mogu mobitel napuniti 3x. Isto "usranog" kineza.

5) Mall.hr ga je ponudio na "našem" tržištu po cijeni po kojoj je. Napisano je da se može naručiti iz Španjolske za 2.100,00 kuna?

 

Dozvolite mi da sažmem gore navedeno:

Ovaj Chuwi je savršen za ono za što je namijenjen, kao laptop za surfanje i multimediju. Ja sam na njemu gledao online filmove i serije. Kao i youtube spotove dok sam "surfao" + pisao mail + čitao "štampu"! I gle, čuda, radio je pod svim tim opterećenjem! Naravno, kada sam gledao online film, samo sam gledao film. Volim pustiti youtube spot dok nešto radim, čitam.

Cijena mu je kao i ostalim laptopima "takve namjene", cca 2.000,00 kuna. U Evropi. Kod nas još ide i PDV i "trošak" komocije (dobiješ ga za 3-5 dana) i zakonske regulative (vratiš u roku 14 dana ako hoćeš). Plus, ovaj Chuwi lijepo izgleda, ima fantastičan displey, NvMe, nevjerojatnu bateriju koja meni nije izdržala manje od 6 sati rada! Znači, raadi što tražim od njega, može to raditi dugo i još lijepo izgleda! A usput šuti!

 

A da li vrijedi te novce, osim što je to subjektivno pitanje, mislm da na njega najbolje mogu odgovoriti iz Mall.hr koji muku muče sa dobavom primjeraka za "naše" tržište!

Nepoznata marka? E j**i g*!

16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...
Ivan(4) kaže...

Sve (dosta toga) bih mogao da ti poverujem, ali tvoja percepcija da je ovo super za firme je... Na kom broju telefona mogu dobiti Chuwi support centar na našem, ili bilo kom evropskom jeziku? Kakva im je mreža ovlašćenih servisa? Koliki je zakonski period amortizacije za laptop? A kolike su garancija na ovaj uređaj i period u kome se proizvođač i distributer obavezuju da će mi obezbediti servis i rezervne delove? Odakle im ti lepi, a tako jeftini ekrani i SSD-ovi? I šta radi taj laptop kad se klijent zaigra pa pošalje excel od 30+MB ili 5 međusobno uvezanih dokumenata sa po 15+ sheetova?

 Chuwi support

https://www.chuwi.com/support.html

 

Čitam ovo vaše pisanje, vas koji kritizirate Chuwi laptope ali nikako ne nalazim razlog tome? Uspoređujete, po meni, kruške i jabuke.

Kritizirate Celeron u njemu, "nepoznati" NvMe, nedostatke konektora, Mall.hr ... 

Smatram da krivo razmišljate, da vam je logika "zarobljena" "balkanskim" razmišljanjem.

 

Prije nego što počnete zagrijavati prste za pisanje prigovora, dozvolite da vam pojasnim:

1) Celeroni N4100 i N4000 sasvim lijepo "žive" u Asus laptopima koji se prodaju u Austriji. Npr  Asus Vivo book e406ma (N4000). Koji u Austriji košta cca 2.000,00 kuna. I taj laptop je savršen za svrhu za koju je i napravljen - cijenom povoljan (jeftin) laptop za gledanje online videosadržaja, surfanje, mail i sl. U tu kategoriju spada i ovaj Chuwi Lapbook Pro. ...

...

Jedna email adresa za ceo svet je kompletna tehnička podrška? Zvuči ok. Evo šta se dešava kad se kontaktira: https://forum.chuwi.com/t/how-to-apply-for-after-sales-service-for-your-chuwi-products/1325/60 Gomila poruka kako podrška ne odgovara, a izgovori su "Bio je vikend", "Možda je poruka završila u SPAM-u", "Imamo pandemiju u Kini". E da, par ljudi se žali i da osobe iz supporta, kada odgovore, po svemu sudeći ne razumeju napisano, a kada se utvrdi da postoji hardverski problem, ljudi se upućuju da pošalju laptop u Hong Kong, kako bi se proverio i popravio.  

 

No ok, to je support, šta je sa svim ostalim pitanjima koja sam postavio?

 

BTW, da je priča bila na ovom nivou kako si ti sad predstavio u citiranom delu, da je ovo jeftin laptop za lagano konzumiranje multimedije, niko se od nas ne bi javio. Međutim, na tri strane se ovde izgradila priča da je ovo skroz ok laptop i za poslovno okruženje, i ne samo za administraciju, nego eno, mzopg-ovi se bave developmentom na njemu, i firme sa ovakvim uređajem mogu osigurati ozbiljne "benefite, a o uštedama da i ne govorimo" (dakle nije samo reč o finansijskoj uštedi, nego bi kompanije nabavkom ovih laptopa stekle i druge benefite - koje?!?!), plus tvrdnja da je Ryzen 5 3500U samo 50% brži od N4100 i slično. E kad je došlo dotle, bilo je neophodno malo spustiti priču nazad na zemlju, jer je to već prešlo ivicu entuzijazma i ušlo u obmanjivanje ljudi koji ovo čitaju.

 

Ovaj laptop nema ni osnovne preduslove da uđe u pravo poslovno okruženje (ponovo pitanja: ovlašćeni servisi za Chuwi, trajanje garancije i period u kome proizvođač i distributer garantuju dostupnost rezervnih delova i servisa na lokalnom tržištu? ili da se prosto ta priča o poslovnoj primeni lepo batali), i drugo da se ne pričaju bajke o procesoru. I treće da se konstatuje da, ako je cena u zapadnoevropskim zemljama 2000kn, a u Hrvatskoj 3000kn, da je ovde, na linkovima koje je mzopg podelio kao super kupovinu, barem 50% precenjen (BTW i u tim zemljama postoji PDV, tako da nemojmo se opet praviti naivni). Plus pitanje upitnog porekla nekih od ključnih komponenata (npr SSD).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 16:57 (Ivan(4)).
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Ivan(4) kaže...
Nemo nemo kaže...
Ivan(4) kaže...

Sve (dosta toga) bih mogao da ti poverujem, ali tvoja percepcija da je ovo super za firme je... Na kom broju telefona mogu dobiti Chuwi support centar na našem, ili bilo kom evropskom jeziku? Kakva im je mreža ovlašćenih servisa? Koliki je zakonski period amortizacije za laptop? A kolike su garancija na ovaj uređaj i period u kome se proizvođač i distributer obavezuju da će mi obezbediti servis i rezervne delove? Odakle im ti lepi, a tako jeftini ekrani i SSD-ovi? I šta radi taj laptop kad se klijent zaigra pa pošalje excel od 30+MB ili 5 međusobno uvezanih dokumenata sa po 15+ sheetova?

 Chuwi support

https://www.chuwi.com/support.html

 

Čitam ovo vaše pisanje, vas koji kritizirate Chuwi laptope ali nikako ne nalazim razlog tome? Uspoređujete, po meni, kruške i jabuke.

Kritizirate Celeron u njemu, "nepoznati" NvMe, nedostatke konektora, Mall.hr ... 

Smatram da krivo razmišljate, da vam je logika "zarobljena" "balkanskim" razmišljanjem.

 

Prije nego što počnete zagrijavati prste za pisanje prigovora, dozvolite da vam pojasnim:

1) Celeroni N4100 i N4000 sasvim lijepo "žive" u Asus laptopima koji se prodaju u Austriji. Npr  Asus Vivo book e406ma (N4000). Koji u Austriji košta cca 2.000,00 kuna. I taj laptop je savršen za svrhu za koju je i napravljen - cijenom povoljan (jeftin) laptop za gledanje online videosadržaja, surfanje, mail i sl. U tu kategoriju spada i ovaj Chuwi Lapbook Pro. ...

...

Jedna email adresa za ceo svet je kompletna tehnička podrška? Zvuči ok. Evo šta se dešava kad se kontaktira: https://forum.chuwi.com/t/how-to-apply-for-after-sales-service-for-your-chuwi-products/1325/60 Gomila poruka kako podrška ne odgovara, a izgovori su "Bio je vikend", "Možda je poruka završila u SPAM-u", "Imamo pandemiju u Kini". E da, par ljudi se žali i da osobe iz supporta, kada odgovore, po svemu sudeći ne razumeju napisano, a kada se utvrdi da postoji hardverski problem, ljudi se upućuju da pošalju laptop u Hong Kong, kako bi se proverio i popravio.  

 

No ok, to je support, šta je sa svim ostalim pitanjima koja sam postavio?

 

BTW, da je priča bila na ovom nivou kako si ti sad predstavio u citiranom delu, da je ovo jeftin laptop za lagano konzumiranje multimedije, niko se od nas ne bi javio. Međutim, na tri strane se ovde izgradila priča da je ovo skroz ok laptop i za poslovno okruženje, i ne samo za administraciju, nego eno, mzopg-ovi se bave developmentom na njemu, i firme sa ovakvim uređajem mogu osigurati ozbiljne "benefite, a o uštedama da i ne govorimo" (dakle nije samo reč o finansijskoj uštedi, nego bi kompanije nabavkom ovih laptopa stekle i druge benefite - koje?!?!), plus tvrdnja da je Ryzen 5 3500U samo 50% brži od N4100 i slično. E kad je došlo dotle, bilo je neophodno malo spustiti priču nazad na zemlju, jer je to već prešlo ivicu entuzijazma i ušlo u obmanjivanje ljudi koji ovo čitaju.

 

Ovaj laptop nema ni osnovne preduslove da uđe u pravo poslovno okruženje (ponovo pitanja: ovlašćeni servisi za Chuwi, trajanje garancije i period u kome proizvođač i distributer garantuju dostupnost rezervnih delova i servisa na lokalnom tržištu? ili da se prosto ta priča o poslovnoj primeni lepo batali), i drugo da se ne pričaju bajke o procesoru. I treće da se konstatuje da, ako je cena u zapadnoevropskim zemljama 2000kn, a u Hrvatskoj 3000kn, da je ovde, na linkovima koje je mzopg podelio kao super kupovinu, barem 50% precenjen (BTW i u tim zemljama postoji PDV, tako da nemojmo se opet praviti naivni). Plus pitanje upitnog porekla nekih od ključnih komponenata (npr SSD).

Poslovno okruženje je jako široki pojam koji obuhvaća svašta. kod nas, najčešće, da je na račun firme kupljeno nešto za privatnu upotrebu, kako bi se "prevarila" država.

Osobno, ne vidim razloga zašto se ovaj model Chuwi laptopa ne bi mogao loristiti za neko programiranje ili korištenje po sastancima ili klasična administracija npr obračun plaća, putnih naloga ...

Procesor, ako pokreće 4k video, može i sve to. Plus što lijepo izgleda pa ga vlasnik(ca) ne mora "skrivati" od pogleda ostalih. I duže može raditi na bateriji.

Što se tiče servisne potpore, koliko je ona u stvari i upotrebljiva? Dio poduzetnika (oni koje ja znam) radi na principu: nabavi laptop što jeftinije da služi svrsi i za 2-3 godine ga mijenjamo za novi. Ako "rikne" u garantnom roku, od dobavljača se dobije novi, a ako rikne izvan, kupi se novi. Na račun firme.

A "prave poslovne firme", vjerojatno se misli na državne, ne "zamaraju" se ovakvo jeftinim laptopima nego se gledaju Mac zvijeri od par 1.000 eura.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...
4) Kritizirate broj utora. Koliki broj utora - konektora je dovoljan? Ja 1 USB utor na mom Chuwi-ju ne nalazim kao manu jer samo 1 USB stick "uštekavam" u njega.

 Tebi je dovoljan jedan USB, možda čak da nemaš i taj jedan bi rekao "pa ne treba mi usb uopće".

Onom "mzopg-u" je dovoljan taj odron celeron, kaže "šta će mi jači procesor?" (provala godine)

Ima 1 god. jamstva, normalno, reći ćete šta će vam dvije.

 

I uglavnom vam postovi idu u tom smjeru kako je vama to sve dovoljno i sve je super, šta će ti ovo, šta će ti ono.

Pa tebi možda ne treba ništa, ali treba drugim potencijalnim kupcima reći objektivno kako stvari stoje, a ne pisati bajke.

 

Ne, Chuwi nije savršen za ono što je namjenjen kako ti inputiraš, Chuwi je poluproizvod sa hrpom nedostataka i ponekom dobrom karakteristikom.

Definitivno je preskup za ono što nudi i pare se mogu puno bolje potrošiti na neki proizvod koji zaista ima hardversku snagu, funkcionalnost i koji će omogućiti da radiš na njemu par godina bez trzanja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Ivan(4) kaže...

Sve (dosta toga) bih mogao da ti poverujem, ali tvoja percepcija da je ovo super za firme je... Na kom broju telefona mogu dobiti Chuwi support centar na našem, ili bilo kom evropskom jeziku? Kakva im je mreža ovlašćenih servisa? Koliki je zakonski period amortizacije za laptop? A kolike su garancija na ovaj uređaj i period u kome se proizvođač i distributer obavezuju da će mi obezbediti servis i rezervne delove? Odakle im ti lepi, a tako jeftini ekrani i SSD-ovi? I šta radi taj laptop kad se klijent zaigra pa pošalje excel od 30+MB ili 5 međusobno uvezanih dokumenata sa po 15+ sheetova?

Potpuno legitimna i logična pitanja s obzirom da je naslov teme "Chuwi prijenosna računala idealna za tvrtke i korporacije"... uz to i navode koje sam više puta spomenuo u ovoj i laptopi temi isto idu tome u prilog: "brz i fluidan rad za njegovu namjenu (surfanje, office rad, youtube, netflix...), mislim da će čak biti dobar i za lightroom/gimp i slično", "Kako smo ranije pisali, tko za light office work, surfanje, gledanje filmova i slično traži kompaktni laptop...", "Ne znam stvarno zašto je toliko teško shvatiti da je za spomenutu primjenu daleko bolje imati kompaktan mali uređaj sa odličnim ekranom, jako dobrom baterijom, kvalitetom izrade i ok procesorom, nego loš ekran, slabu bateriju, jeftinu izradu, ali super procesor.".

 

Znači iz toga se došlo do zaključka da je ovo idealan laptop za poslovno okruženje? Po mogućnosti za renderiranje, video editing i slično. 

 

Kolega jeftina vam je to demagogija i potpuno nepotrebna. Na onaj "a je to" dvojac sam već navikao i na njihov arogantni "ja sve znam" stav i to je bilo očekivano, ali od vas sam znao pročitati i pametnih stvari... šteta.

 

Molim citat gdje sam ja to izjavio da je "ovo super za firme"? Daj mi tu moju izjavu.

 

Znači u nedostatku konkretnog odgovora, loptica se sada prebacila na nešto potpuno drugo, bravo.

 

Ajmo ovako sada malo napisane gluposti i neistine, redom:

 

Laž 1.

"Koja je to fora pričat po forumu kako je Celeron N4100 sasvim ok i da ne treba jači?

Pa to je smeće od procesora koji ne može pogonit 2 programa u isto vrijeme, stavljat to u proizvod od 3k kn je neopravdano. Totalno profulan procesor u svakom pogledu, samim time i sve ostalo pada u vodu, jer džabe lijep izgled nečega ako je to neupotrebljivo."

 

Lako dokažem da laptop bez problema vrti veći broj programa i da u potpunosti ispunjava svoju namjenu koja je više puta definirana.

 

 

Laž 2.

totalno neupotrebljiv USB C

 

Ovo bi značilo da USB C uopće ne radi, što je čista laž i to piše netko tko je u jednoj recenziji na internetu to pročitao, bez osobne provjere.

 

 

Laž 3.

a ssd je neki generički crap koji ima najniže moguće brzine.

 

SSD proizvodi Kineska tvrtka NETAC, koja se s tim poslom bavi već preko 20 godina. Brzine su u rangu Samsung SSDova iz iste cijenovne kategorije. Slika stavljena, kasnije odradim mjerenje i Samsung SSDa na istom računalu pa dodam sliku.

 

 

Glupost 1.

Nećete dobiti IPS ekran, metalno kućište (koje je realno nepotrebno) i toliko dugotrajnu bateriju ali ćete dobiti funkcionalne mašine koje mogu obavit posao.

 

Žrtvovati kvalitetu displaya, trajanje baterije i kvalitetu izrade na račun jačeg procesora za posao koji on ne treba obaviti??? Suditi po sebi i svojim potrebama nemam nikakvog smisla ili veze sa namjenom i kontekstom u kojem se ovaj laptop spominje.

 

 

Glupost 2.

Ako kupujete Chuwi laptope onda zatvorite firmu, ali ozbiljno mislim.

 

Ne znam može li imalo pametna osoba ovako nešto izjaviti. jer sve firme su korporacije sa 50 tisuća zaposlenika?

 

 

Glupost + Laž 3.

Džabe ti IPS ekran ako nema snage da vrti nešto na tom ekranu.

Upravo tako, ja ga upalim i gledam u desktop, a i to se slabo vidi jer nema snage učitati ikone  Pa čovječe nema svatko jednake potrebe, je li to tako teško shvatiti?

 

 

Laž 4.

Ima IPS FHD više-manje iste kvalitete kao i taj tvoj no name kinez.

 

Nema. acer swift pokriva do 56% sRGB color gamuta, a Chuwi 96%. Znaš li ti uopće što to znači? Chuwi ima fully laminated display, acer ima višeslojni matt display. razlika je OGROMNA.

 

 

Glupost 4.

Hoćeš opet pričat o nekom vizualnom dojmu koji nema nikakve svrhe?

 

Treba li ovo uopće komentirati? Pa uzmi onda desktop računalo pod ruku i šeći okolo s njim. Vizualan dojam nema nikakve svrhe?

 

 

Anegdota 1.

U međuvremenu, u stvarnom svetu, još nisam video N**** koji se ne zagrcne kad treba prikazati običan prosečno loš news portal

 

Pa navrati do mene pa ti pokažem 2-3 koja to mogu bez problema. stvarno misliš da bi se mučio sa računalom koje nije u stanju otvoriti prosječan web? i to paralelno radim na stroju od 15-20kkn i ne bi primijetio toliku razliku?

 

 

Glupost 5.

Ovi laptopi su, po mom mišljenju, super da ih uvališ nekom drugom. Ne, nije laptop samo procesor, ali kad je procesor g****, onda je laptop sa njim teško preporučiti,

 

Kako rekoh svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali to ne znači da je ono točno. ovaj procesor je za ono za što je namijenjen daleko od g**** i iznimno je responzivan i funkcionalan.

 

 

Glupost 6.

Jedino za nekog ko apsolutno nema nikakav stres u životu, a na laptopu će, eto tako, da pročita po neki portal i otkuca poneki mejl/IM/tweet uz napitak po izboru...

 

Jest, a ti sa svojom ciglom ideš po kafićima i otvaraš 30MB+ excel datoteke, daj molim te. sve što radimo na računalima se svodi na "hard work" i nešto jako zahtjevno? imaš li ti doticaja sa "real world" okruženjem? pa bilo to privatno ili poslovno. Ovo je takva demagogija i simplificiranje realnog stanja da je to teško uopće shvatiti ozbiljno.

 

 

Glupost 7.

Što se namene tiče, naveo sam za koju mislim da je dobar, a ako imaš još neku, slobodno možeš da je nominuješ. Dakle, ako je zaista dobar za nešto drugo osim za izigravati urbanu facu u izabranom kafeu, slobodno reci šta je to. Ako baš hoću nešto mobilno za "ne raditi ništa" na njemu, biram (i imam) tablet.

Pitao sam te da navedeš nešto u kontekstu opisa u kojem je ovaj laptop spomenut, pa se praviš grbav i prebacuješ temu na nešto deseto i navodiš 30MB+ excel datoteke. Ili stvarno nisi svjestan da postoji mali milijun poslova koji se mogu odraditi na računalu, a da ne zahtijevaju 16-jezgreni CPU?

 

 

Glupost 8.

Ista stvar - vidim skupila se ekipica koja prodaje muda pod bubrege.

Kaže gazda svemira i sveznajući trgovac, hvala ti što si tako moralno ispravan i spriječiti ćeš zajeb stoljeća i spasiti mnoge novčanike. )

 

 

Laž 5.

Prvo - ekrani su scrappani sa starih modela Surfacea, i to mislim da je bila 2. generacija - znaci ekrani koji su proizvedeni prije 5-6 godina.

Mora se priznati da imaš stvarno bujnu maštu. nemaju pametnijeg posla nego skrapaju ekrane sa starih modela Surface. Samo ima tu više problema, gdje si vidio 14" Surface? Ili Kinezi nakon što skinu display sa škart Surfacea rastegnu ga par inča tako da odgovara Chuwiju? Što je to rastegnuti 10.6" na 14.1", sitnica. Uz to ima još jedan problem, MS je tada koristio Samsung display za Surface Pro (2013) i Surface 2 (2013), to su jedini fHD 16:9 uređaji, danas koriste i LG display, ali Chuwi koristi BOE panel/display. Ma ne znam uopće što bi više napisao na ovakve gluposti.

 

 

Laž 6.

SSD je no=name genericko smece, koje se moze kupiti na Aliju za saku i pol dolara.

 

SSD je Netac N535N256G, ajde molim te javi gdje se može nabaviti za šaku i pol dolara. Ako ga nađeš ispod 50$ svaka čast, a to je cijena veća od WD SSDa i nešto manja od Samsung SSDa. Koliko ti možeš toga bubnuti to je čudo. Netac je inače Kineska tvrtka koja je u ovom poslu preko 20 godina.

 

 

Laž 7.

Procesori su i tada bili smeca, kamoli sada 5 GODINA kasnije.

 

N4100 je proizveden krajem 2017, znači trenutno su stari 2 godine i 9-10 mjeseci. Kakvih 5 godina. 

 

 

Laž 8.

Jednostavno ne narucujes modele sa Celeronom, kao sto ih u Hrvatskoj rijetko tko i nudi, u vecini renomiranih ducana ima tek pokoji model. Links ima tek dva i to su neke prastare zalihe. Pitam se zasto!? Ne znam je li itko osim postojeceg stanja na lageru uopce nudi ikakav uredjaj sa Celeronom.

PC Pro, Harvey Norman, Atel, emmezeta, HGspot, Links, Instar, Ronis, Elipso, Protis, Futura IT, Megabajt, Mikronis, Supernet, Centar Tehnike, ADM... trebam li dalje. trebaš li i linkove. upitnika namjerno nema jer nema potrebe za novim izmišljotinama.

 

 

Laž 9.

No name SSD sa losim kontrolerom je drlog. Asus ugradjuje Intelove ili Samsungove.

Nije no name, a Asus uglavnom ugrađuje SanDisk i Micron SSDove, rjeđe Intel, ali uglavnom je to što im dođe pod ruku i ovisi o cijeni uređaja.

 

 

Anegdota 2.

Kad naucis osnove, i kad budes prodavao palete Chuwia Valamaru i MSCu javi se pa da usporedimo tko je obavio bolji posao - ti sa ovim drlogom, ili ja sa 13 paleta ThinkCentrea.

 

Malo znanja ljudima daje oholost, a mnogo skromnost.

12 godina
protjeran
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Jbt kolko se čovjek trudi da pokuša druge uvjerit da ovaj neozbiljan proizvod valja...

Da taj laptop valja onda bi svi ugrađivali celerone i jedan usb u svoje laptope, a pošto je to promašena filozofija onda imamo poluproizvod koji kupuju oni koji nemaju para za apple, a htjeli bi nešto slično.

Na tržištu ni nema brand laptopa s tim CRAP procesorom, ugrađuju se u neke htpc-ove i tablete, šta nam to govori??

 

Dobar ekran nije dovoljan, dovoljan je možda nekome tko će upaliti neki film i otvoriti PDF, a to možete i tabletom od 600 kn, a ne davati 3000 kn.

 

 

 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Ivan(4) kaže...

Sve (dosta toga) bih mogao da ti poverujem, ali tvoja percepcija da je ovo super za firme je... Na kom broju telefona mogu dobiti Chuwi support centar na našem, ili bilo kom evropskom jeziku? Kakva im je mreža ovlašćenih servisa? Koliki je zakonski period amortizacije za laptop? A kolike su garancija na ovaj uređaj i period u kome se proizvođač i distributer obavezuju da će mi obezbediti servis i rezervne delove? Odakle im ti lepi, a tako jeftini ekrani i SSD-ovi? I šta radi taj laptop kad se klijent zaigra pa pošalje excel od 30+MB ili 5 međusobno uvezanih dokumenata sa po 15+ sheetova?

Idemo nastavak, da ne ispadne da izbjegavam pitanja.

Ovu budalaštinu vezano za "super za firme" sam već odgovorio, prebacuj lopticu kolegi koji je povukao tu glupost.

 

Chuwi support ti treba da bi ih pitao kako upaliti laptop? Što se preseravaš bezveze.

U jednom od početnih postova u ovoj temi sam jasno napisao što se može očekivati po pitanju podrške, pa evo još jednom:

"Treba računati da njihova podrška još nije niti približno podršci na koju je netko navikao kod poznatijih brendova. Osobno koristim dosta uređaje DELL, APPLE i HP kompanija i podrška koju kod njih imam ovdje je nezamisliva. Na primjer nemaju službeni web na kojem se može odabrati uređaj i vidjeti raspoloživi software/driveri već se to sve odvija preko foruma. Isto tako u slučaju problema treba biti spreman da to neće ići brzo i jednostavno kao kod ranije spomenutih kompanija. Koliko vidim rade na uspostavljanju ozbiljnije podrške, otvorili su servise po kontinentima, ali još je to u povojima. Oni su i dalje više bazirani na prodaju nego na after sale uslugu."

 

Ovlašteni servis:

PROFIservis d.o.o. Ljubljana

uz to imaju centar u Španjolskoj, piši im i traži podatke.

 

Zakonski period amortizacije za laptop? Kakve to veze ima s ičim. Znači pitanja su trebala biti vezano za što to od navedenog ovaj laptop nije u stanju izvršiti, a ti se sad praviš pametan. Znaš i sam da se amortizira po max. stopi od 50% godišnje. Postoji i "ubrzana" amortizacija po dvostrukoj stopi. Isto tako valjda znaš kako se tretira imovina do 3500kn. Imaš valjda knjigovođu u blizini pa se informiraj.

 

Za garanciju smo već pisali, pa pročitaj starije postove, nema potreba sto puta isto ponavljati. Sve ostalo je definirano zakonima RH i EU pa čitaj ako te zanima.

 

Odakle im jeftini ekrani i SSD-ovi??? Je li ti to ozbiljno? Ček, Kineska firma u Shenzhenu gdje je centar proizvodnje svega i ti pitaš odakle im jeftini ekrani i SSD-ovi? Pa eno ti ih na Alibabi i Aliexpressu pa gledaj koje su cijene. Možeš probati i sam složiti cijeli laptop, da vidimo koliko će te ispasti. Ma u biti, imaju ekipu "skupljača sekundarnih sirovina" pa oni za njih rasklapaju stare MS Surface uređaje i vade iz njih dijelove. 

 

Što radi kad se klijent zaigra? Pa da, 30+MB excel datoteke kolaju okolo svake sekunde, kakvo glupo pitanje. To spada pod "light office rad" kako je ranije spomenuto? Ali evo i to sam testirao i otvori ga bez problema, otvaranje traje sekundu-dvije, spremanje malo duže, ali sve radi ok. Spremam video izvještaj za moje, pa kad bude stavim ga i ovdje da se možete i sami uvjeriti da to g**** od procesora to može, mada mu to nije namjena.

 

Nema pametnijih i konkretnijih pitanja? Ovakve provokacije su nepotrebne i besmislene.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...

Jbt kolko se čovjek trudi da pokuša druge uvjerit da ovaj neozbiljan proizvod valja...

Da taj laptop valja onda bi svi ugrađivali celerone i jedan usb u svoje laptope, a pošto je to promašena filozofija onda imamo poluproizvod koji kupuju oni koji nemaju para za apple, a htjeli bi nešto slično.

Na tržištu ni nema brand laptopa s tim CRAP procesorom, ugrađuju se u neke htpc-ove i tablete, šta nam to govori??

 

Dobar ekran nije dovoljan, dovoljan je možda nekome tko će upaliti neki film i otvoriti PDF, a to možete i tabletom od 600 kn, a ne davati 3000 kn.

 

 

Samo ti trolaj, tu si već doktorirao.

 

Kad je promašena filozofija što se toliko brineš? Kupio sam taj poluproizvod pored dva MBP 13" i 15" i super sam zadovoljan. Ti si već pokazao da muda nemaš pa i dalje bubaš bez veze unatoč demonstriranom neznanju i gluposti.

 

I onda opet lažeš, bravo. 

Nema više Celeron laptopa niti pod razno, samo htpc...  i ovo je onako prvo što je google izbacio...

LINK 1

LINK 2

ACER

ASUS

DELL

LENOVO

HP

 

Može link na taj 600kn tablet sa Win10 i 14" IPS displayom? I da ima barem g**** od CPU u rangu N4100?

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Kad je promašena filozofija što se toliko brineš?

 Ja se ne brinem, ti si taj koji skačeš na svaki post i privatiziraš temu, oladi malo.

Kupi ti i 25 tih Chuwia, ali dozvoli da mi neki ostali kažemo da je to smeće - što i je, jer ovo je ipak IT forum i znamo koje su komponente u njemu, ne trebamo mi slušati tvoje propovjedi kako je celeron zapravo super.

 

 

mzopg kaže...
Nema više Celeron laptopa niti pod razno, samo htpc...  i ovo je onako prvo što je google izbacio...

LINK 1

LINK 2

ACER

ASUS

DELL

LENOVO

HP

 

 Pa ovo što si linkao samo ide u prilog mojoj teoriji da se taj proces nigdje ne ugrađuje.

Linkao si prahistorijske modele koji su nekim čudom ostali na lageru i skupljaju prašinu 10 godina, linkao si neke chroombookove, laptope od 11" s chrome os-om... itd.

U našim trgovinama ne postoji laptop s tim procesorom, nitko ga ne nudi, a ti sad pokušavaj izguglati neki lager u americi... :facepalm:

 

Kako rekoh, ako je tebi Celeron i jedan usb dosta onda si kupi tablet, to je ta snaga i funkcionalnost.

3000 kn za no name kineza je ipak ludorija i svakome ću ovdje preporučiti da ga izbjegava.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 22:19 (bill_jobs).
15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...

Malo znanja ljudima daje oholost, a mnogo skromnost.

 Uvjeravas ljude u prilicno lako dokazljive gluposti.

 

mzopg kaže...

Ovo bi značilo da USB C uopće ne radi, što je čista laž i to piše netko tko je u jednoj recenziji na internetu to pročitao, bez osobne provjere.

Da Asus u USA napise da je USB-C na 3.2 standardu (sto moze ukljucivati power, data, speed), a ispadne da je unutra 2.0 kontroler - moze pupusiti tuzbu.

 

I zato se kaze da je neupotrebljiv jer se radi o namjernoj prevari.

 

Da to Asus kaze u svom laptopu i da to pise na specifikaciji prodavaca, vratio bih laptop zbog laznog oglasavanja.

 

mzopg kaže...

Ne znam može li imalo pametna osoba ovako nešto izjaviti. jer sve firme su korporacije sa 50 tisuća zaposlenika?

Ti nemas pojma sto znaci poslovno okruzenje, prosetaj se sa ovim laptopom do Combisa ili Kodeksa pa im objasni. Javi sto kazu.

 

mzopg kaže...

Pa navrati do mene pa ti pokažem 2-3 koja to mogu bez problema. stvarno misliš da bi se mučio sa računalom koje nije u stanju otvoriti prosječan web? i to paralelno radim na stroju od 15-20kkn i ne bi primijetio toliku razliku?

Celeron je primarno IoT procesor za industriju. Uredjaji koji ga koriste su ili pokusaji brendova da konkuriraju Chromebooku, ili ugovorni uredjaji kojim su prodavali licence Windowsa 10S. Osim Kineza nitko nije objavio uredjaj sa N4xxx procesorom vec 2 godine.

 

mzopg kaže...

Mora se priznati da imaš stvarno bujnu maštu. nemaju pametnijeg posla nego skrapaju ekrane sa starih modela Surface. Samo ima tu više problema, gdje si vidio 14" Surface? Ili Kinezi nakon što skinu display sa škart Surfacea rastegnu ga par inča tako da odgovara Chuwiju? Što je to rastegnuti 10.6" na 14.1", sitnica. Uz to ima još jedan problem, MS je tada koristio Samsung display za Surface Pro (2013) i Surface 2 (2013), to su jedini fHD 16:9 uređaji, danas koriste i LG display, ali Chuwi koristi BOE panel/display. Ma ne znam uopće što bi više napisao na ovakve gluposti.

Prvo - u temi se mjesa nekoliko Chuwi Modela.

 

Chuwi jest godinama ugradjivao Surface ekrane:

 

Kao i na nekoliko svojih tableta. Kako je ekran iz gornjeg laptopa oko 120$

https://www.fixez.com/store/more-brands/microsoft/microsoft-surface-pro-2017

 

A Chuwi je ovaj laptop prodavao za 280$ na akciji - sto mislis koliko su platili ekran, i da li su ga dobili od direktno od proizvodjaca kao i Microsoft? Ili se radi o nekakvom lageru koji je vjerojatno bio za otpis i nije ni prodan Microsoftu?

Vjerojatno je refurbish u najboljem slucaju.

 

mzopg kaže...

SSD je Netac N535N256G, ajde molim te javi gdje se može nabaviti za šaku i pol dolara. Ako ga nađeš ispod 50$ svaka čast, a to je cijena veća od WD SSDa i nešto manja od Samsung SSDa. Koliko ti možeš toga bubnuti to je čudo. Netac je inače Kineska tvrtka koja je u ovom poslu preko 20 godina.

Pise na Wikipediji da tuzakaju firme da su prvi izmislili flash drive...

 

Inace SSD je kontroler i memorija, pa ovisi o oba faktora. I dalje nisi adresirao cinjenicu da u Asusovom modelu iste cijene dobijes brzi i skuplji nVME disk.

Matematika bi rekla da u Asusu dobijes vise za istu cijenu.

I procesor je u Asusu skuplji, kao i DualChannel memorija, pa se pitam zasto bi itko kupovao jefitnije dijelove samo radi ekrana!? Koji je vjerojatno scrapp sa nekog drugog laptopa jer su tako kupovali scrappove sa Surfacea.

 

Shvacas? Nije problem ni sto je laptop los, nego je problem sto to nisu proizvodi koji su prosli kontrolu kvalitete i koji imaju kanal prodaje Intel-Asus-Kupac, vec je Chuwi pokupovao lagere po Kini (jer se N4xxx ugradjuje u IoT, industrijska i embedded rjesenja) pa ih prepakira i prodaje za vecu cijenu nego sto Asus prodaje moderne dijelove iza kojih stoji.

 

Zasto bi itko pri zdravoj pameti davao novac takvim rabotama? Asus da radi istu stvar mogao bi osobno tuziti EU regulatoru, barem po osnovi da dokazu da se radi o direktnom kanalu prodaje Intel - Asus.

 

mzopg kaže...

N4100 je proizveden krajem 2017, znači trenutno su stari 2 godine i 9-10 mjeseci. Kakvih 5 godina. 

Konkretno 5 godina je star i5 6287U jer je kolega kojeg sam citirao spominjao neki Chuwi model s tim procesorom.

 

Taj procesor je SoC sa MacbookaPro iz 2015. Sto je jos jedan dokaz da uzimaju scrapp neprodanih, refurbishanih ili otpisanih lagera.

Brendovi to ne smiju raditi jer imaju kontrolu kvalitete (a i ne smiju lagati jer imaju korporativne urede pa su podlozni tuzbama razlicitih jurisdikcija), a i zato jer imaju volumne ugovore sa Intelom/AMD/nvidia oko kolicine cipova.

Inace bi im bilo isplativije raditi jeftine laptope sa i7 6 generacije pa ih prodavati danas, nego se zafrkavati sa Pentiumima ili i3.

 

Da i nema toga, imaju roadmap koji se mora ispostovati, pa niti radi svojih proizvodnih kapaciteta ne mogu odstupati od zadanog. (Iako bi imali daleko bolju prodaju da prodaju starije generacije jacih komponenti kao nova racunala, jer bi svatko uzeo stariji 4core i7 za cijenu novog Pentiuma).

mzopg kaže...

PC Pro, Harvey Norman, Atel, emmezeta, HGspot, Links, Instar, Ronis, Elipso, Protis, Futura IT, Megabajt, Mikronis, Supernet, Centar Tehnike, ADM... trebam li dalje. trebaš li i linkove. upitnika namjerno nema jer nema potrebe za novim izmišljotinama.

Moze link.

 

Links ima 2 uredjaja, koji su svi proizvedeni 2018 ili ranije - znaci prastari lager koji se nije prodao. Harvey Norman nema niti jedan.  ADM ima izlistane neke prastare NUCeve (2016 launch date) i HP AiO.

Ronis ima IoT, NUC (opet onaj prastari) i laptope koji su veci i 5 godina stari eki sa N3xxx serijom. Protis pak nema niti jedan laptop vec desktop/nuc/nas

PC-Pro ima neke modele, vecinom Chrombook

 

Prije bih rekao da se radi o neazuiranim stanjima ili lageru koji stoji godinama.

Ali to i nije poanta - poanta je da se radi o neprodanim zalihama koje nikad ne bih preporucio kupcima neovisno o brendu.

 

Ponavljam, Celeron se profilirao kao IoT procesor, za specificne namjene koje nikad nece trebati kucnom korisniku.

 

Kako Chuwi (i ostali kinezi) imaju praksu kupovati scrappane dijelove renomiranih brendova, rekao bih da su se i namjerili na Celerone jer ih se moze dobiti u bulku za male novce, ali za industrijska i IoT rjesenja - pa ih onda kupuju od tih proizvodjaca za manje novce.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Da se nisam koristio sa tim laptopom pomislio bi da kolega mzopg stvarno piše svašta. Ovako samo mogu potvrditi njegove riječi. Osim za igre nikakvih problema u radu laptopa, sve fluidno bez štekanja. Baš me malo sram što sve radi odlično, moja isprika ako to nekome to smeta. Trebalo bi izbrisati temu i banirati svakoga tko je kupio ovaj laptop da se smire strasti:)
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ja mislim da je ok za tu cijenu od 3000kn , jedino to stoji da je bolje nadodat jos 500kn i uzet laptop sa ryzenom.

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Koliko kritika na račun ovog uređaja. A diskretno (manje/više) i na kupce istog. Lijepo je, na početku teme, opisano i napisano koja je "svrha" ovog laptopa. Navedene komponente. Opisana iskustva korištenja i zadovoljstvo istim. Dodan je i entuzijazam u vidu "poslovne" primjene. Kojoj čak i ja nalazim svrhu i smisao. Naravno, u okviru njegovih mogučnosti. Zašto i kako je onda došlo do ovog "hvatanja za riječ" da bi se napisala kritika? Najčešća i najveća kritika uređaja je zbog ugrađenog Celerona. Ja osobno to vidim kao prednost iz razloga male potrošnje struje i mogućnost pasivnog hlađenja! Kao opravdanje, da je Celeron loš - da ne valja - da nije za primjenu u laptopima ..., je da ga "veliki" proizvođači ne ugrađuju u svoje laptope, u zadnje vrijeme!? Po toj logici, ako "svi" (čitaj: "face") hodaju sa visokim ženama, niske žene ne valjaju? Ja sam ovog Chuwi-ja doživio kao osvježenje u uniformiranom svijetu laptopa ovog cijenovnog razreda. To što je Chuwi ponudio, nitko od drugih laptop igrača nije.

 

Molim, ispravite me linkom na proizvod koji ovo demantira;

* znači da za cijenu od 3.000,00 kuna u Hr nudi:

- pasivno hlađenje,

- displey karakteristika kao ovaj od Chuwi-ja ili boljih,

- bateriju koja omogućuje barem 6 sati rada (stvarnih a ne marketinških!),

- metalno kučište, kao što ima Chuwi,

- osvjetljenu tipkovnicu, karakteristika kao ova od Chuwi-ja ili boljih,

Naravno, one "loše" komponente iz Chuwi-ja trebaju biti zamijenjene "boljim":

- više od 8 GB DDR4 RAM-a ili ako ima isto 8 GB DDR4, mora biti brža/poznatija/boljih karakteristika,

- NvMe disc od Intela, Samsunga ili nekog drugog, "poznatijeg" proizvođača od barem 256 GB, "boljih" karakteristika od ovug ugrađenog u Chuwi-ja,

- "jači" procesor (od ugrađenog u Chuwi-ja), 

- "pravi" USB C utor,

- barem 2 USB 3 utora ili (neka vam bude) barem 1 USB 3 i 1 USB 2 utor,

- 2 godine garancije (iako je EU direktiva i Hr zakon jasan),

- displey veći nego ovaj u Chuwi-ja.

 

Najlakše je kritizirati nešto novo, drugačije na način "uhvatiti" se za neku riječ, sitnicu, dio i na tome "graditi" kritiku, naglašavati mane! 

Kritizirajte nešto na način; "Ovo je, za iste novce, bolji uređaj jer ima isto što i vaš ali ovo je bolje ... (procesor, displey, konektori, RAM ...).

Zato, molim, "pokažite" mi uređaj koji bi, za cijenu za koji se prodaje Chuwi u Hr, uz "poštivanje" uvjeta koje sam naveo, bio bolja kupnja.

Moj PC  
5 0 hvala 4
12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...
Zato, molim, "pokažite" mi uređaj koji bi, za cijenu za koji se prodaje Chuwi u Hr, uz "poštivanje" uvjeta koje sam naveo, bio bolja kupnja.

 Linkao sam takav uređaj koji je sličan Chuwiu, a opet bolji, ali očito ne čitaš temu.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=NX.GXUEX.023

 

U svemu bolji od Chuwia za samo 300 kn više.

Iako mu cijena zna pasti i ispod 3000 pa je nedavno bio u Sancti za 2799 kn:

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-swift-sf114-32-p632-nx-gxuex-023.html

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 14:54 (bill_jobs).
12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
MGloc kaže...

Ja mislim da je ok za tu cijenu od 3000kn , jedino to stoji da je bolje nadodat jos 500kn i uzet laptop sa ryzenom.

Kad bi mogao dodati 500kn, pa i 1000kn i dobiti Ryzen, a da su ostale karakteristike iste ovom laptopu ili barem približne to bi svakako bila odlična prilika, ovako je to kao što sam već puno puta spomenuo kompromis i kupac treba najbolje znati što mu je bitno i dovoljno.

 

500kn više je gotovo 20% skuplje. za tih 500kn se dobije daleko bolji CPU, ali istovremeno se dobije daleko lošiji display, lošija baterija, aktivno hlađenje umjesto bešumnog laptopa i pasivnog hlađenja, plastično kućište umjesto metalnog, freedos umjesto win10, glomazniji uređaj 2-3 puta deblji.

 

Sad je na kupcu odrediti ovaj celeron mi je ok za moje potrebe ili nije, u svakom slučaju mora napraviti kompromis.

Meni osobno je bio daleko bitniji display, pasivno hlađenje i mala potrošnja od jačeg CPUa za koji ovo računalo neću koristiti, za zahtjevnije poslove imam drugi laptop.

 

Ne znam zašto je nekim kolegama to toliko teško shvatiti. Chuwi ima fokus na jednom, Asus i Acer na drugom segmentu. Navedeni Asus i Acer modeli su jako dobri za svoju cijenu, ali meni nakon Macbook Pro i Chuwi displaya njihovi ne odgovaraju, a Chuwi mi je sasvim dovoljno brz i jak za svoju namjenu.

 

MGloc kaže...

To je stari model, ovaj iz teme je novi. Osnovna razlika je što taj stari ima 4GB single-chanel i eMMC 64GB, dok novi ima 8GB dual-chanel LPDDR4 i 256GB SSD, to su osnovne razlike, ali moguće da ih ima još. Uglavnom i taj stari je dobio pristojnu ocjenu 79/100 što je odlično za low-budget uređaj, a ovaj novi bi vjerojatno dobio i bolju ocjenu.

 

Evo recenzija za novi model, po meni dosta dobro napisana i slažem se sa većinom toga:

LINK

 

Na druge postove odgovorim tijekom dana i večeri, ovakve rasprave zahtijevaju puno vremena kojeg nažalost često nemam.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...
Nemo nemo kaže...
Zato, molim, "pokažite" mi uređaj koji bi, za cijenu za koji se prodaje Chuwi u Hr, uz "poštivanje" uvjeta koje sam naveo, bio bolja kupnja.

 Linkao sam takav uređaj koji je sličan Chuwiu, a opet bolji, ali očito ne čitaš temu.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=NX.GXUEX.023

 

U svemu bolji od Chuwia za samo 300 kn više.

Iako mu cijena zna pasti i ispod 3000 pa je nedavno bio u Sancti za 2799 kn:

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-swift-sf114-32-p632-nx-gxuex-023.html

 

Ako netko ne čita temu to si ti, uporno siluješ sa svojim "znanjem", a niti si imao taj Acer niti si imao Chuwija, ali ti to sve znaš jer si pročitao specke.

Za razliku od tebe taj Acer mi je prošli tjedan bio u rukama na kratkom testiranju, kratkom jer je pao odmah u startu po pitanju kvalitete prikaza boja i svjetline. Tebi to možda nije bitna stavka meni je, jer mi treba uređaj koji mogu koristiti i vani na otvorenom, a ovaj je na 100% svjetline jedva funkcionalan.

 

Uz to Acer pokriva 56% sRGB color gamuta, a Chuwi 96%. Tebi to opet možda nije bitno meni je, treba mi precizna reprodukcija boja.

 

Već si napisao da imaju IPS matricu iste kvalitet i onda kad te demantiram konkretnim podacima ti se praviš blesav.

 

Pa još jednom:

Znaš li kakav IPS ima taj Acer? Nikakav, loš. Provjereno. U usporedbi za Chuwi Fully laminated displayom sa IPS matricom razlika je nebo i zemlja.

Acer pokriva 56% sRGB color gamuta, a Chuwi 96%.

 

Rekao si da ovaj Chuwi mogu zamijeniti sa 600kn vrijednim tabletom, pa te još jednom lijepo molim da mi dostaviš link na tablet te cijene koji ima display u rangu chuwija 14", može i 13", SSD disk, i CPU u rangu N4100. Win10. Težina i gabariti u okviru Chuwija +5% nije problem.

 

Ponavljam još jednom, testirao sam Acer Swift i u pitanju je jako zanimljiv i za svoje novce dobar uređaj, ali ima jako loš display (razumljivo za svoju cijenu), baterija mu nije niti blizu deklariranih 20h već je bliže 8h jer display treba držati iznad 80% da bi se mogao koristiti pri bilo kakvom vanjskom osvjetljenju. Uz to je 2 do 3 puta deblji od Chuwija, tebi ne bitno, meni bitno.

 

Uzmi jedan i drugi, stavi ih jednog pored drugog pa napravi real-world test i onda probaj napisati SVOJE što objektivnije mišljenje kao što sam se ja potrudio po pitanju ovog Chuwija, nisam štedio kritike, a ono što je dobro sam istaknuo.

 

Nigdje ne tvrdim da je Chuwi bolji od Acera ili spomenutih Asusa, već da to ovisi isključivo o primjeni i potrebama kupca, u nekim segmentima je bolji jedan u nekim drugi.

 

I netko je prigovorio Chuwiju po pitanju false advertisinga, pa evo što Acer radi, može se provjeriti na linku koji si postavio, slideovi nisu jedan do drugoga kao na slici koju ja stavljam, pa ti reci je li to prodavanje "magle".

 

Druga slika je isto Acer Aspire koji sam imao prije dva tjedna i isto primjer lažnog reklamiranja jer se prema slici dobije jedan dojam, a drugi je u stvarnosti poprilično drugačiji. Taj Acer je kupljen primarno radi IPS displaya i "no black frame" izrade. Pa vidi kako to stvarno izgleda. Lijevo i ispod je sa reklamnih materijala, desno je moja montaža kako to otprilike izgleda u stvarnosti. Na ovoj donjoj slici u stvarnosti iz tog kuta se slika jedva vidi, a boje prelaze u ljubičasto-plave nijanse i ekran nije glossy kako to izgleda već "isprani" mat.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 16:30 (mzopg).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Evo recenzija za novi model, po meni dosta dobro napisana i slažem se sa većinom toga:

LINK

 lol, ova recenzija je od strane nekog fanboja na crap websajtu, tu nema ni "s" od stručnosti i objektivnosti.

 

Recenzija koju je on okačio je ipak sa renomiranog sajta, evo i engleska verzija:

https://www.notebookcheck.net/Chuwi-LapBook-Pro-Laptop-Review-An-affordable-14-inch-laptop-with-good-battery-life-and-wide-colour-gamut.428950.0.html

 

Istina je da to nije identični model kao ovaj koji se prodaje kod nas, fali mu memorije i GB ali u suštini je to to.

 

Evo i zaključak recenzije:

 

A better alternative to the Chuwi LapBook Pro for people that live outside of China would be the Acer Swift 1 SF114-32, for example. The SF114-32 has a stylish metal design and viewing angle-stable IPS screen like the LapBook Pro but also with a matte display. It is worth keeping in mind that the device also costs almost double what the LapBook Pro does though, which may turn off some people. A more price-comparable machine would be the Acer Swift 1 SF114-32-P6W9, which currently retails for around 350 Euros (~US$392). Unlike the LapBook Pro, the Swift 1 can also be configured with up to 8 GB of RAM.

 

Kažu Acer SF114-32 je bolji (ono što ja stalno pričam) ali i duplo skuplji, e to se u međuvremnu promjenilo pa je sad SF114-32 došao na istu cijenu kao Chuwi.

Tako da je stvar izbora jasna.

 

Evo i recenzije Acera, s tim da je ovo verzija s 4GB rama, a gore sam linkao s 8GB, ali to ćemo zanemariti:

https://www.notebookcheck.net/Acer-Swift-1-SF114-32-N5000-SSD-FHD-Laptop-Review.303606.0.html

 

Znači, bolji u apsolutno svemu od Chuwia, pa čak ga šije i kad je ekran u pitanju i dobio je veću ocjenu, iako je jedan "znalac" ovdje tvrdio da je na Chuwiu puno bolji.

Baterija na Aceru je također monstrum i traje za 30% više od Chuwia, 8h vs 12 h.

 

Mislim da je stvar jasna.

 

mzopg kaže...
Ponavljam još jednom, testirao sam Acer Swift i u pitanju je jako zanimljiv i za svoje novce dobar uređaj, ali ima jako loš display (razumljivo za svoju cijenu), baterija mu nije niti blizu deklariranih 20h već je bliže 8h jer display treba držati iznad 80% da bi se mogao koristiti pri bilo kakvom vanjskom osvjetljenju. Uz to je 2 do 3 puta deblji od Chuwija, tebi ne bitno, meni bitno.

 Stvarno me ne zanima što si ti "testirao" kad znam da nisi.

Plus, nisi stručan (to si dokazao), a niti objektivan i tepeš jedno te istu priču.

 

Evo ti gore recenzija Acera, njegov displej je dobio ocjenu 84%, a Chuwi 76%.

Baterija na Aceru traje puno duže i dobila je ocjenu 95%, a na Chuwiu 82%.

 

Molim te da prestaneš pisat neistine po forumu, imamo crno na bijelo testiranje i ocjene stručnjaka.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 16:40 (bill_jobs).
12 godina
protjeran
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ovu tešku glupost sam sad tek primjetio:

 

mzopg kaže...
Uz to je 2 do 3 puta deblji od Chuwija, tebi ne bitno, meni bitno.

 

 Chuwi je debel 13.4mm, a Acer 14.95mm, dakle, Acer je deblji samo 1.5mm.

I još treba napomenuti da je Acer lakši 300 grama.

 

Sad te ozbiljno pitam, dokle ćeš pisati gluposti po forumu?

Koja je svrha toga? Jel si zastupnik za Chuwia pa pokušavaš nešto zaraditi ili koje probleme imaš?

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...

 Stvarno me ne zanima što si ti "testirao" kad znam da nisi.

Plus, nisi stručan (to si dokazao), a niti objektivan i tepeš jedno te istu priču.

 

Evo ti gore recenzija Acera, njegov displej je dobio ocjenu 84%, a Chuwi 76%.

Baterija na Aceru traje puno duže i dobila je ocjenu 95%, a na Chuwiu 82%.

 

Molim te da se prestaneš prosipat, imamo crno na bijelo testiranje i ocjene stručnjaka.

S tobom se jednostavno ne isplati diskutirati jer je tvoj jedini cilj trolati i gnjaviti sa neprovjerenim informacijama koje tebi idu u prilog.

Imao sam i jedan i drugi laptop i razlika u displayu je ogromna. Kad budeš osobno provjerio javi se, ovako možemo do prekosutra iskopavati razne recenzije i mišljenja.

 

Baterija mu nije niti približno deklariranom, provjereno.

 

Jedini tko prosipa ovdje si ti, za razliku od tebe ti uređaji su prošli kroz moje ruke i odradio sam testiranje, a ti si što?

 

I kad će taj tablet koji si spomenuo za 600kn?

 

 

https://www.trustedreviews.com/reviews/acer-swift-1

 

Working outside on a sunny day is tricky on the Acer Swift 1

 

While the display is perfectly fine for writing on, it is not at all suited for photo work.

 

Not only was the colour temperature I recorded (7449K vs the 6500K ideal) on the blue side, meaning that images can look a little cold, colour space coverage was also low.

I recorded 58% coverage of the standard RGB (sRGB) colour gamut, the space which digital artists and photographers work in. 58% is very low – for serious photo editing, you need a display which covers at least 80% of the sRGB space – and coverage of the wider Adobe RGB and DCI-P3 spaces was even lower at 41.6% and 42.8%.

 

Despite the LED display featuring IPS, which usually allows for great viewing angles, on the Acer Swift 1 some discolouration is apparent when looking at the centre of the screen from 45 degrees.

 

This is not likely to be a problem, unless you’re watching something on Netflix with two other people

 

Taj display nema veze sa kvalitetnom IPS matricom. Slobodno ga ti kupi i uživaj u njemu. Stavi ga uz MBP pa ćeš dobiti dojam koliko je Chuwi display bolji, kad se već toliko bojiš nabaviti Chuwi i osobno provjeriti navode koje prosipaš po forumu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...

S tobom se jednostavno ne isplati diskutirati jer je tvoj jedini cilj trolati i gnjaviti sa neprovjerenim informacijama koje tebi idu u prilog.

 Okačio sam ti stručnu recenziju, šta ti tu točno neprovjerene informacije?

Trebamo vjerovat tvojim glupostima, a ne ljudima koji su recenzirali sve moguće laptope na svijetu???

 

mzopg kaže...
Baterija mu nije niti približno deklariranom, provjereno

 Baterija nije "deklarirana" nego je testirana, imaš iscrpan test koji kaže da izdrži 12 sati u normalnom korištenju, a u tim istim uvjetima Chuwi 8 sati.

Šta ti tu nije jasno?

 

mzopg kaže...
Jedini tko prosipa ovdje si ti, za razliku od tebe ti uređaji su prošli kroz moje ruke i odradio sam testiranje, a ti si što?

 Ti taj Acer u životu nisi vidio, a i veze nemaš o stručnosti pa je nebitno što je tebi prošlo kroz ruke.

Čitaj recenziju stručnih ljudi.

 

Lupaš da ekran na Aceru ne valja, a ovi ga hvale.... dokle više? Koliko godina imaš, 12? Rasprava ti je na razini "moj tata je jači..."

 

P.S. Tablet uzmi bilo koji kineski, imat ćeš na njemu više konektora nego na Chuwiu, lol.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 17:00 (bill_jobs).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...

Ovu tešku glupost sam sad tek primjetio:

 

mzopg kaže...
Uz to je 2 do 3 puta deblji od Chuwija, tebi ne bitno, meni bitno.

 

 Chuwi je debel 13.4mm, a Acer 14.95mm, dakle, Acer je deblji samo 1.5mm.

I još treba napomenuti da je Acer lakši 300 grama.

 

Sad te ozbiljno pitam, dokle ćeš pisati gluposti po forumu?

Koja je svrha toga? Jel si zastupnik za Chuwia pa pokušavaš nešto zaraditi ili koje probleme imaš?

Nije ovo za tebe, tvoje ne shvaćanje i ne znanje je sramotno. Imaš druge teme pa odi tamo sipati gluposti.

Debljina Chuwija ide od 5.8mm prema 13.4mm, pa je u grubo 2-3 puta tanji, ali nećeš ti to shvatiti, možda da ti nacrtam?

Odi dalje čitati specifikacije to će ti omogućiti da sve znaš.

Moji "stažisti" imaju veći kapacitet i znanje od tebe i barem su spremni poslušati, razmisliti i nešto naučiti.

 

Nemam više namjeru trošiti dragocijeno vrijeme na tvoje trolanje i gluposti, sa ostatkom kolega koji su stvarno spremni na konstruktivnu raspravu ću rado komunicirati.

 

Gdje je taj tablet koji si više puta spomenuo od 600kn koji može zamijeniti ovaj laptop? 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Debljina Chuwija ide od 5.8mm prema 13.4mm, pa je u grubo 2-3 puta tanji, ali nećeš ti to shvatiti, možda da ti nacrtam?

 

Kad sam mislio da sam sve čuo....

6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...
mzopg kaže...
 

Znači, bolji u apsolutno svemu od Chuwia, pa čak ga šije i kad je ekran u pitanju i dobio je veću ocjenu, iako je jedan "znalac" ovdje tvrdio da je na Chuwiu puno bolji.

Baterija na Aceru je također monstrum i traje za 30% više od Chuwia, 8h vs 12 h.

 

Mislim da je stvar jasna.

 Evo ti gore recenzija Acera, njegov displej je dobio ocjenu 84%, a Chuwi 76%.

Baterija na Aceru traje puno duže i dobila je ocjenu 95%, a na Chuwiu 82%.

 

 Samo info, uspoređivali su tog acera sa starijim Chuwi modelom, iz 2017, što je vidljivo i na početku članka.

6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...
Nemo nemo kaže...
Zato, molim, "pokažite" mi uređaj koji bi, za cijenu za koji se prodaje Chuwi u Hr, uz "poštivanje" uvjeta koje sam naveo, bio bolja kupnja.

 Linkao sam takav uređaj koji je sličan Chuwiu, a opet bolji, ali očito ne čitaš temu.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=NX.GXUEX.023

 

U svemu bolji od Chuwia za samo 300 kn više.

Iako mu cijena zna pasti i ispod 3000 pa je nedavno bio u Sancti za 2799 kn:

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-swift-sf114-32-p632-nx-gxuex-023.html

 

Možeš li mi pojasniti po čemu je taj Acer bolji? Osim što je poznata marka i ima više konektora? I da, čitač otiska!?

Lošiji displey, celerončić malo boljih specifikacija koji, zbog "poznatog" Acerovog problema sa loše izvedenim hlađenjem "lošiji" od N4100?

Raspisalo se o celeronima kao o procesorima kojima "nije mjesto" u laptopima, a ti sada kao konkurenciju daješ celerona? Pardon, celerona koji se sada zove Pentium!

Možda je bolji jer mu se baterija napuni sat vremena prije nego na Chuwi-ju?

Nema Windows?

Lošiji zvučnici?

 

Cijena mu je u stvari veća nego za Chuwi-ja.

Zanemarimo cijenu i kao i lošiju tipkovnicu (funkcijske tipke).

 

Znači predlažeš, umjesto Chuwi-ja Acer sa procesorom istih (neki recenzenti pišu i lošijih baš zbog lošeg hlađenja) karakteristika sa lošijim displey-em i lošijim zvučnicima, bez Widowsa kao bolju kupnju jer ima više konektora!? I čitač otiska prsta?

 

 

 

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Acer Swift 1 battery life – How long does the Acer Swift 1’s battery last?

 

Expect to get anything between six and seven hours out of the Acer Swift 1. Running the PCMark 8 Work benchmark, which simulates basic PC office work, with the screen’s brightness locked to 150 nits, gave me six hours and two minutes.

 

That’s consistent with my real-world observations. It’s also a low score for a lightweight notebook, especially one with such an undemanding processor. You should expect at least eight if not 10 hours of juice from most lifestyle laptops these days.

 

https://www.trustedreviews.com/reviews/acer-swift-1

 

Kod mene je imao bolji prosjek oko 8h, što je solidno, ali daleko od reklamnih navoda.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...

Možeš li mi pojasniti po čemu je taj Acer bolji? Osim što je poznata marka i ima više konektora? I da, čitač otiska!?

Lošiji displey, celerončić malo boljih specifikacija koji, zbog "poznatog" Acerovog problema sa loše izvedenim hlađenjem "lošiji" od N4100?

Raspisalo se o celeronima kao o procesorima kojima "nije mjesto" u laptopima, a ti sada kao konkurenciju daješ celerona? Pardon, celerona koji se sada zove Pentium!

Možda je bolji jer mu se baterija napuni sat vremena prije nego na Chuwi-ju?

Nema Windows?

Lošiji zvučnici?

 

Cijena mu je u stvari veća nego za Chuwi-ja.

Zanemarimo cijenu i kao i lošiju tipkovnicu (funkcijske tipke).

 

Znači predlažeš, umjesto Chuwi-ja Acer sa procesorom istih (neki recenzenti pišu i lošijih baš zbog lošeg hlađenja) karakteristika sa lošijim displey-em i lošijim zvučnicima, bez Widowsa kao bolju kupnju jer ima više konektora!? I čitač otiska prsta?

 

 Hoćeš i ti sad trolat ili ćeš naučiti čitati spec. i uzeti u obzir činjenice koje su više puta iskanute?

 

Acer ima:

-Bolji ekran

-Bolji i jači procesor (Pentium)

-Jača baterija koja traje 30% više

-Bolji ssd (micron koji je broj 1)

-Hrpu više konektora

-Čitač otiska

-Bolje hlađenje, dobio je ocjenu 100% ! (Chuwi 87%)

-Jamstvo 2 godine

-Brand je, a ne neki no name kinez koji ugrađuje škart dijelove

 

Šta je bolje kod Chuwia? Ništa.

Stvarno pokušavam naći razlog zbog kojeg bi netko kupio Chuwi, a ne Acer i ne nalazim ga.

 

Nemo nemo kaže...

 Samo info, uspoređivali su tog acera sa starijim Chuwi modelom, iz 2017, što je vidljivo i na početku članka.

 Ocjene koje sam ja postavio su ocjene Chuwia iz 10. mjeseca 2019., a ne 2017:

https://www.notebookcheck.net/Chuwi-LapBook-Pro-Laptop-Review-An-affordable-14-inch-laptop-with-good-battery-life-and-wide-colour-gamut.428950.0.html

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 17:29 (bill_jobs).
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...
mzopg kaže...
Evo recenzija za novi model, po meni dosta dobro napisana i slažem se sa većinom toga:

LINK

 lol, ova recenzija je od strane nekog fanboja na crap websajtu, tu nema ni "s" od stručnosti i objektivnosti.

 

 

Evo recenzija Vidilab-a;

https://www.vidilab.com/hardver/mobil/laptop/4885-chuwi-lapbook-pro-14-savrsen-laptop-za-svakodnevnog-korisnika?start=0

12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

 Čemu recenzije neki opskurnih portala koji to dobiju na test pa moraju pisat sve najbolje inače više neće ništa dobit džabe?

Dovoljna je recenzija s najstručnijeg sajta - notebookcheck.

Sve je detaljno objašnjeno i ne može nitko pobit specfikacije sa svojim subjektivnim glupostima kako je "njemu sve to dobro".

 

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Nemo nemo kaže...
Možeš li mi pojasniti po čemu je taj Acer bolji? Osim što je poznata marka i ima više konektora? I da, čitač otiska!?

 Zato sto niti jedan renomirani proizvodjac ne smije raditi ovakve stvari.

 

Svi proizvodjaci imaju volumne ugovore sa Intelom/AMD/Nvidia oko cipova i kolicine.

 

Taj Acer je jeftin jer su se odlucili uzeti rebrand Gemini Lakea za postojeci ciklus.

Inace, da tih ciklusa nema, svima bi bilo isplativije davati starije high-end dijelove pod low-budget serijom. Ali ne mogu, jer oni NIKAKO ne mogu legalno kupiti otpisani procesor - time bi krsili uvjete sa proizvodjacima dijelova.

 

Kako Chuwi takvih ugovora sa Intelom nema - onda je on sakupljac dijelova koje su brandovi otpisali kao visak, jer pod P/N i SKU brojevima mozes naci kojem su uredjaju bili provotno namjenjeni.

Svaki proizvodjac zbog korporacijskih ugovora i jamstva mora imati i zalihu dijelova, no kad se proizvod otpise, ti dijelovi ili idu u reciklazu ili se prodaju ovakvim firmama. Doduse, to ne mora ni Brend napraviti jer ima masa proizvodjaca elektronike i racunala koji koriste slicne dijelove.

 

No cak ni ta kupnja nije toliko jeftina da bi Chuwi mogao dati ovako nisku cijenu.

Microsoft/Lenovo moze imati povoljnije uvijete jer garantira proizvodajcu volumen, kao i nastavak suradnje, ali Chuwi ne moze ponuditi isti ekran po 5x nizoj cijeni. Zato to moze biti jedino otpis ili refurbish ili nekakva druga rabota.

 

U ovom konkretnom modelu ekran po dijelu BOE nomenklature odgovara ekranu kojeg je Lenovo ugradjivao u T490 i Vaio u SX14.

 

Ako tebe ne zabrinjava da su dijelovi ugradjeni pokupovani po online burzama a ne direktno od prozivodjaca konkretne komponente, ok, no nitko pri zdravoj pameti ne bi smio hvaliti takvu praksu ili je nuditi pod poslovno okruzenje.

Poslovno okruzenje nije prezentacija u PPTu, vec podrska, jer sto ces ti kad ti rikne ovaj Chuwi? U ovih godinu dana dobiti ces novac nazad jer je taj laptop nepopravljiv, ali i vjerojatnost da ces dobiti novi nikakva - zato je i podrska tih minimlnih godinu dana. A sto ces nakon godinu dana?

 

Ja sam koristio Vernee Mix 2 mobitel 2 godine, pa je brat koristio jos godinu dana. To je kopija Xiaomi Mix 2 mobitela.

No unutra sam dobio tadasnji aktualni Mediatekov procesor, a ne procesor koji je otpisan godinu do dvije ranije pa kupljen preko burze.

Istina lagali su da je unutra Sony senzor za kameru, ali je zato i kostao manje od 200$ za razliku od 4000kuna koliko je bio Xiaomi.

 

Ja sa s njime bio zadovoljan, ali da bih ga preporucio - ne. Jer je ta kupnja bila moj rizik, i da se pokvario to bi bila iskljucivo moja posljedica takve odluke. Mobitel jos uvijek radi i s njime nema problema.

No da je bilo problema, cijelo sam vrijeme bio svjestan da je to bacen novac, jer podrske nema i ne bi bilo moguce popraviti taj mobitel. Danas Vernee ne postoji tako da, eto, firma koja je radila na nacin da je varala i prepakiravala sumnjiv hardver.

 

Proizvodjaca poput Chuwia ima desetine, svi nude identican hardver. Zasto? Jer je takav otpad/otpis dostupan i nikome nisu duzni prijaviti porijeklo i svrhu dijelova.

 

Bila je vec tema i o onim Escobar Fold telefonima - to ti je najdirektniji primjer prevare - uzeli su otpis proizvodnje Samsung Folda i zalijepili sticker i preprodavali za 3x manju cijenu.

Pa ako je moguce kupiti kompletan gotov proizvod kojeg je brend otpisao pa ga preprodati, pitaj se otkuda ovi dijelovi mogu biti!?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice