Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 321.335
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
m77 kaže...
Ma ja bi ga sutra kupio, ali imam osjećaj da tu sve ovisi što ćeš ubosti, većini ljudi sve radi kako treba, ali isto tako postoji nemali broj mušterija koji se žale na razne stavke, a najviše na jako loš wifi i bateriju koja rikne unutar par mjeseci...također, godina dana garancije mi također nije baš popularno riješenje, iako to ne bi bio problem da postoji opcija produljenja jamstva, ali ne postoji.

Odluka je na tebi, kako je bila i na svima nama koji smo ga kupili.

Imaš zakonsku mogućnost da ga vratiš u roku 14 dana, ako nisi zadovoljan.

Imaš EU regulativu koja propisuje "garanciju" od 2 godine;

http://ecc-croatia.hr/materijalni-nedostaci-i-garancija

Imaš recenziju koja opisuje sve komponente;

https://fazadj.top/chuwi-lapbook-pro-14-1-review/

Ali, odluka je na tebi.

Ja moj LapBook Pro koristim 10 dana i imam samo riječi hvale ...

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 22:26 (Nemo nemo).
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Mzopg, kakav je ovaj model? https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-aerobook-prijenosno-racunalo-nb-ch-aerobook-
Vrijedi li 600 kn više? Usb 3x, sd kartica do 128 gb, manji ekran(13,3), 4 zvučnika, ssd 128 gb, cpu Intel m3–6Y30 u rangu n4100?
Gdje ima taj model 15.6, 4k, stari i5 cpu?
Na mall.hr vidim nedostupni trenutno
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mariclius kaže...
Mzopg, kakav je ovaj model? https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-aerobook-prijenosno-racunalo-nb-ch-aerobook-
Vrijedi li 600 kn više? Usb 3x, sd kartica do 128 gb, manji ekran(13,3), 4 zvučnika, ssd 128 gb, cpu Intel m3–6Y30 u rangu n4100?
Gdje ima taj model 15.6, 4k, stari i5 cpu?
Na mall.hr vidim nedostupni trenutno

Taj sam mislio kupiti, ali je onda u međuvremenu izašla nova verzija Lapbook Pro sa 8GB i 256GB SSD za 600kn manje što je po meni bila bolja kupovina. Slična računala, ali ovaj što smo uzeli ima bolji i veći ekran i tanji rub oko ekrana i ima duplo veći SSD.

 

Nakon toga su izbacili još par modela tako da taj Aerobook prva verzija nije više toliko zanimljiv jer imaš sad i Aerobook Pro, Aerobook Plus i Corebook Pro. Svi su bolji.

Ovaj 4k imaš tu:

https://www.aliexpress.com/item/4001035323494.html

Volio bi taj 4k display vidjeti.

 

Pretpostavljam da će se pojaviti i u mall.hr ubrzo.

11 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Chuwi HeroBook Pro, koristio tko, cijena mu je 2075kn na mall.hr?!
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
m77 kaže...
Chuwi HeroBook Pro, koristio tko, cijena mu je 2075kn na mall.hr?!

Mislim da nije nitko od nas tu na forumu, ali imaš na Aliexpressu preko 1000 komentara/recenzija pa pogledaj što kupci pišu.

https://www.aliexpress.com/item/4000666477239.html?gps-id=8041884&spm=a2g0o.store_home.promoteWysiwyg_503431386.0

15 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Gledao sam nabaviti Chuwi prije godinu-dvije, kad mi je trebao Win Tablet, a ponuda TS laptopa na Windowsu je bila slaba i skupa.

Tad bi i narudzba sa Gearbesta ili Alija bila sasvim opravdana. Jedno vrijeme su nudili tablete/laptope sa ekranima sa starog Surfacea, pa je to bila isplativa kupnja.

 

Ali danas, kada Ryzen 3 laptopi dolaze sa 12Gb Rama i 512 nVME diska, zezati se za ovim drlozima od procesora je bacanje novaca.

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-m509da-ej561-156-fhd-amd-ryzen-3-3200u-up-to-35ghz-12gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-amd-radeon-vega-3-no-odd-dos-2-god-promo/asus%2Dm509da%2Dej561/product/

 

Prvi Chuwi (ovaj kojeg je kolega recenzirao) je ocajno los u odnosu na ovaj model.

 

Netko je gore pitao da li se isplati Core M3Y od prije 5 godina za 3650 kuna!? Jeste vi normalni? Pa to je bilo smece jos tada.

 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-asus-vivobook-15-x512da-ej121-156-fhd-amd-ryzen-r5-3500u-up-to-36ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-amd-radeon-vega-8-no-odd-dos-2-god-best-buy/ASU%2D0495/product/

 

I ovo je 3 sekunde pretrage na Instar stranici, pitaj boga sto sve drugi proizvodjaci nude.

 

Pa ja sam ulovio R5 sa 12GB rama, 512SSD, TS, Olovka i 360 sarkom i Win10, na akciji za 4700 kuna na eKupi jos za Bozic.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
wyks kaže...

Gledao sam nabaviti Chuwi prije godinu-dvije, kad mi je trebao Win Tablet, a ponuda TS laptopa na Windowsu je bila slaba i skupa.

Tad bi i narudzba sa Gearbesta ili Alija bila sasvim opravdana. Jedno vrijeme su nudili tablete/laptope sa ekranima sa starog Surfacea, pa je to bila isplativa kupnja.

 

Ali danas, kada Ryzen 3 laptopi dolaze sa 12Gb Rama i 512 nVME diska, zezati se za ovim drlozima od procesora je bacanje novaca.

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-m509da-ej561-156-fhd-amd-ryzen-3-3200u-up-to-35ghz-12gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-amd-radeon-vega-3-no-odd-dos-2-god-promo/asus%2Dm509da%2Dej561/product/

 

Prvi Chuwi (ovaj kojeg je kolega recenzirao) je ocajno los u odnosu na ovaj model.

 

Netko je gore pitao da li se isplati Core M3Y od prije 5 godina za 3650 kuna!? Jeste vi normalni? Pa to je bilo smece jos tada.

 

https://www.instar-informatika.hr/ultrabook-asus-vivobook-15-x512da-ej121-156-fhd-amd-ryzen-r5-3500u-up-to-36ghz-8gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-amd-radeon-vega-8-no-odd-dos-2-god-best-buy/ASU%2D0495/product/

 

I ovo je 3 sekunde pretrage na Instar stranici, pitaj boga sto sve drugi proizvodjaci nude.

 

Pa ja sam ulovio R5 sa 12GB rama, 512SSD, TS, Olovka i 360 sarkom i Win10, na akciji za 4700 kuna na eKupi jos za Bozic.

Nisam znao da se laptop sastoji samo od procesora. 

 

Mislim da smo dosta dobro objasnili prednosti Chuwi laptopa i njihovu namjenu. Svi ovi laptopi su kompromis, a korisnik treba odlučiti što mu je bitno.

 

Evo brza usporedba modela koje si spomenuo i "očajno lošeg" Chuwija:

 

Ultrabook Asus VivoBook 15 vs. Chuwi Lapbook Pro

 

Prednosti Chuwi:

  • 3600kn vs 3000kn (Asus 20% skuplji + win10 900kn = 50% skuplji laptop)
  • loš 200 nit (IPS/TN??) fHD display vs vrhunski 300 nit IPS full laminated glass fHD display
  • plastično kućište vs kućište od al-mg legure
  • prosječna full size tipkovnica vs odlična 15x15 key size tipkovnica sa pozadinskim osvjetljenjem
  • baterija 3-4h vs baterija 7-8h (light to medium work)
  • aktivno hlađenje, buka, throttling i pregrijavanje vs pasivno hlađenje, bešuman uređaj
  • low budget trackpad vs izvrstan multi-gesture touchpad
  • loši zvučnici vs dobri zvučnici
  • freedos vs windows 10 licenca (poskupljuje Asus za 900kn)

 

Prednosti Asus:

  • 2 god. garancije vs 1 god. garancije
  • 512GB SSD vs 256GB SSD (Chuwi moguća nadogradnja na 512GB +300kn)
  • RAM 8GB vs 8GB (Asus moguća nadogradnja na 12GB)
  • 45W punjač vs 24W (Asus duplo brže punjenje)
  • Ryzen R5 3500U oko 50% brži CPU vs Intel N4100 4/4

 

Dimenzije je teže uspoređivati jer je Asus 15.6", a Chuwi 14.1", ali ako gledamo bez obzira na display onda je Chuwi osjetno kompaktniji (u prosjeku gotovo duplo tanji, na najtanjem dijelu gotovo 4x tanji) i lakši (oko 15%).

 

Kod drugog Asus modela sve je manje više isto osim što Asus dolazi sa 12GB vs 8GB RAMa i slabijim Ryzenom koji je oko 30% brži od N4100. Kad se uračunaju Win10 Asus je 30% skuplji.

 

Kako smo ranije pisali, tko za light office work, surfanje, gledanje filmova i slično traži kompaktni laptop, lagani, vrhunski dizajniran i izrađen od al-mg legure, sa vrhunskim IPS displayom, odličnom tipkovnicom i touchpadom, odličnim battery lifeom, Chuwi je vjerojatno jedan od najboljih izbora. Tko želi žrtvovati navedeno na račun jačeg procesora jer ima potrebe za tim onda mu je Asus vjerojatno bolji odabir. Tko nema potrebu za jačim procesorom, a odluči se za ove Asus modele po meni je nepotrebno "žrtvovao" druge jako bitne stvari koje su prednost kod Chuwija (display, izrada, baterija, tipkovnica, mobilnost...).

 

Osobno nemam nikakve koristi od 50% jačeg procesora, ali imam od boljeg displaya, tipkovnice, mobilnosti, baterije...

Imao sam sličan Asus i puno Lenovo modela i meni je to i dalje teško usporedivo.

16 godina
online
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
...samo brzi odgovor...
Win se može koristiti i free ili se može kupiti povoljno (cca 10$), tako da je ta stavka zanemariva....a tu je i Linux...
Ostalo neću komentirat.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
djigibao kaže...
...samo brzi odgovor...
Win se može koristiti i free ili se može kupiti povoljno (cca 10$), tako da je ta stavka zanemariva....a tu je i Linux...
Ostalo neću komentirat.

Laptop se isto može koristiti free (ukradeš ga iz trgovine) ili ga kupiš povoljno (od lopova), zar je to vrijedno spomena? A tebi je to zanemariva stavka? Čak i da ideš tim putem ne možeš ga koristiti za poslovne svrhe, odnosno možeš, ali se inspekcija neće složiti s tim.

 

Linux ima zastupljenost ispod 2%, a od toga je velika većina u datacentrima, tako da možeš samo pretpostaviti koliko prosječnih korisnika koristi Linux. Jedno su priče, a drugo je praksa.

Uz to namjerno sam izdvojio Win10 baš za slučaj da netko ne želi koristiti taj OS ili ima nekakvu edukativnu licencu, pa ima usporedbu bez i sa Win10.

Inače Win10 ima zastupljenost od gotovo 90% kad su u pitanju stolna računala i laptopi, pa mislim da to ipak nije zanemariva stavka.

15 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ako treba laptop za obavljanje posla odnosno za firmu, da li se može koristiti windows licenca od 10$? Nisam baš siguran.

 

Uzeli smo jedan Chuwi LP u firmi za isprobat, neće biti za developera ali za nekog u administraciji će itekako poslužit. Jedan veliki minus je izrazito teško otvaranje ekrana, nisam očekivao da će biti baš tako, ne znam zašto su ga takvog dali van. Ostalo za sad nemam nekih primjedbi. Uz laptop dolazi i torba tako da ne treba potrošit dodatnih 100-200 kn za torbu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
DommY kaže...

Ako treba laptop za obavljanje posla odnosno za firmu, da li se može koristiti windows licenca od 10$? Nisam baš siguran.

 

Uzeli smo jedan Chuwi LP u firmi za isprobat, neće biti za developera ali za nekog u administraciji će itekako poslužit. Jedan veliki minus je izrazito teško otvaranje ekrana, nisam očekivao da će biti baš tako, ne znam zašto su ga takvog dali van. Ostalo za sad nemam nekih primjedbi. Uz laptop dolazi i torba tako da ne treba potrošit dodatnih 100-200 kn za torbu.

Slažem se, do sada jedina zamjerka koju imam je to otvaranje, stavili su prejake magnete, a utor gdje se otvara je premalen pa to dodatno otežava. Nisam imao taj problem na njihovim drugim modelima. Neki hvale ovo s magnetima jer ga kao drži zatvorenim kad je u torbi i slično pa sprječava ulazak prašine i mrvica u laptop i tipkovnicu, ali ja bi isto volio da se malo lakše otvara. Čak se mislim otvoriti ga kad ulovim vremena pa vidjeti može li se izbaciti magnet. Ostalo je za sada za svaku pohvalu.

 

Inače moji ga koriste i za development, pisanje koda i slično, za to stvarno ne treba imati zvijer od laptopa, a dobar ekran je svakako dobro došao.

12 godina
protjeran
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ja ne znam jel sam na informatičkom forumu ili gdje točno ali pojedinci ovdje stvarno pišu nebuloze, valjda da opravdaju svoju kupnju.

Koja je to fora pričat po forumu kako je Celeron N4100 sasvim ok i da ne treba jači?

Pa to je smeće od procesora koji ne može pogonit 2 programa u isto vrijeme, stavljat to u proizvod od 3k kn je neopravdano.

 

Totalno profulan procesor u svakom pogledu, samim time i sve ostalo pada u vodu, jer džabe lijep izgled nečega ako je to neupotrebljivo.

 

Realno, dotični Chuwi LapBook Pro o kojem se najviše priča jedino ima dobar IPS ekran, solidnu izradu i kompaktne dimenzije - kome je to bitno.

Ima samo jedan USB port i totalno neupotrebljiv USB C koji nema podršku za PD, pa bolje da su maknuli taj nebitan USB C i dodali još jedan USB 3.0.

Ne može se čak ni pokrenuti eksterni disk preko USB C !

Znači imamo kompaktan laptop kojeg ćemo nosat okolo, a koji nema nikakve konektore pa samim time pobija svoju svrhu - ovo je po meni najveći minus uz kriminalan procesor.

 

Tipkovnica mu uopće nije odlična nego je prosječna, to i kažu u dosta recenzija, a ssd je neki generički crap koji ima najniže moguće brzine.

To je jednostavno laptop za one baš najosnovnije stvari, pisanje dokumenata, otvorit neki youtube, poslat mejl, ali to onda ne može koštati 3000 kn!

Realna cijena bi mu trebala biti 2000 kn, jer je slab, utori=0, nije brend i ima 1 god. jamstva.

 

Kolega je gore stavio neke linkove na 15.6" laptope (Asus) koji su stvarno zvijeri za isto ili malo više para, mislim da je to 100x bolja kupnja.

Nećete dobiti IPS ekran, metalno kućište (koje je realno nepotrebno) i toliko dugotrajnu bateriju ali ćete dobiti funkcionalne mašine koje mogu obavit posao.

 

 

A evo ja ću nadodati, ako netko baš želi kompaktan 14" model, metalne izrade s IPS ekranom i dugotrajnom baterijom - nek si pogleda Acer Swift 1 modele, npr:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-1-nx-gxuex-023-pentium-n5000-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-14-ips-fhd-freedos-srebrno-015800215?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Znači 300 kn više od ovog Chuwia, a ima SVE bolje, jači procesor (Pentium), ima otisak prsta, tipkvnica osvjetljena, IPS, HRPA konektora, jamstvo je 2 godine i brend je Acer, a ne neki Čunga lunga.

Eto, to već vrijedi 3000 kn.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 15:20 (bill_jobs).
 
9 1 hvala 0
16 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

EDIT: Dugo mi je stajao otvoren editor, pa vidim da je kolega već komentarisao u sličnom tonu.

 

Do sada sam se uzdržavao od komentarisanja, ali u kom svemiru je Ryzen 5 3500U samo 50% brži od N4100?!

 

Pa bar toliko je samo razlika u clockspeedu, 2.2-3.7GHz vs 1.1-2.4GHz, plus Ryzen ima SMT. Još će ispasti da N procesori iz 2017. imaju efikasniju mikroarhitekturu od Ryzena (neka neko javi Intelu, da bace u smeće sve razne Lakeove i pometu konkurenciju).

 

U međuvremenu, u stvarnom svetu, još nisam video N**** koji se ne zagrcne kad treba prikazati običan prosečno loš news portal, dok laptop sa Coffee Lakeom držim na Silent profilu jer, pošto ne radim nikakav rendering, i ovako sve "klizi", tako da N**** sa jedne i Core/Ryzen procesori sa druge strane uopšte nisu za poređenje.

 

Ovi laptopi su, po mom mišljenju, super da ih uvališ nekom drugom. Ne, nije laptop samo procesor, ali kad je procesor g****, onda je laptop sa njim teško preporučiti, jer isto tako nije laptop samo metalno kućište i lep ekran. Jedino za nekog ko apsolutno nema nikakav stres u životu, a na laptopu će, eto tako, da pročita po neki portal i otkuca poneki mejl/IM/tweet uz napitak po izboru, u tom slučaju je super, jer ima i šminku, i ok "periferiju", i ok bateriju i jeftin je.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 15:32 (Ivan(4)).
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Vidim da je i jedan od "argumenata " za kupnju to što se dobiju windowsi... :facepalm:

 

DommY kaže...

Ako treba laptop za obavljanje posla odnosno za firmu, da li se može koristiti windows licenca od 10$? Nisam baš siguran.

 Druže, ako treba laptop za obavljanje posla onda je ovo zadnji laptop koji trebaš gledati.

Ako kupujete Chuwi laptope onda zatvorite firmu, ali ozbiljno mislim.

 

Većina ljudi će se snaći i s freedos laptopom i kupiti key za par dolara, a poslovni korisnici neka gledaju poslovne modele laptopa, a ne ove nepouzdane kineske igračke.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Ivan(4) kaže...

EDIT: Dugo mi je stajao otvoren editor, pa vidim da je kolega već komentarisao u sličnom tonu.

 Ista stvar - vidim skupila se ekipica koja prodaje muda pod bubrege.

Nazalost - ocito muljaju osobe koje i nemaju za laptop - sto je najgore.

 

 Ali i sa trgovacke strane (radio sam dvije godine u PC shopu) ovaj laptop je prevara koja ne bi smjela uci na trziste EU.

 

Cijena ovih laptopa je preskupa i za AliExpress - jer su prevara sklopljena od starih dijelova koje je netko pokupovao sa neprodanih lagera velikih proizvodjaca.

 

Cijena u Hrvatskoj je pak grotesktna - jer ispada da Mall.hr uzima 1050 kuna marze!? Jel to Apple!?

Pa Links ne moze uzeti vise od 200 kuna po laptopu, koga ovi varaju?

 

Prvo - ekrani su scrappani sa starih modela Surfacea, i to mislim da je bila 2. generacija - znaci ekrani koji su proizvedeni prije 5-6 godina.

2. SSD je no=name genericko smece, koje se moze kupiti na Aliju za saku i pol dolara.

3. Procesori su i tada bili smeca, kamoli sada 5 GODINA kasnije.

 

Ivan(4) kaže...
Do sada sam se uzdržavao od komentarisanja, ali u kom svemiru je Ryzen 5 3500U samo 50% brži od N4100?!

 

Pa bar toliko je samo razlika u clockspeedu, 2.2-3.7GHz vs 1.1-2.4GHz, plus Ryzen ima SMT. Još će ispasti da N procesori iz 2017. imaju efikasniju mikroarhitekturu od Ryzena (neka neko javi Intelu, da bace u smeće sve razne Lakeove i pometu konkurenciju).

Kolega gore je PERFIDNO i namjerno krivo usporedio:

 

Ja sam stavio dvije kategorije - Ryzen 3 3200U sa N4100 (jer je razlika 100 kuna u cijeni) i Ryzen 5 3500U sa i5 6287U iz onog skupljeg Chuwia, sto cak i nije bio upit kolege jer je prvotno bio spomenut Core m3Y iz 2015! godine.

 

Kao i sto sam kazes - ne znam u kojm to obrnutom svemiru ova dva drloga od okrljastenih procesora (N4100 i Core M3 pa i taj jadni i5 star 5 GODINA) su samo 50% losiji od novih Ryzena na ZEN2 koji cak imaju i solidnu Vegu unutra.

 

mzopg kaže...
Prednosti Asus:
  • 2 god. garancije vs 1 god. garancije

Zasto ne spominjes da Mall.hr uzima 1000 kuna marze?

 

Razlika Amazon.de cijene i Links cijene je u 50 eura, ako, i to kod svih modela brendova?

 

I sad bi mi jadnici trebali dati 1000 kuna Mallu.hr?

mzopg kaže...

  • 512GB SSD vs 256GB SSD (Chuwi moguća nadogradnja na 512GB +300kn)

Ti ozbiljno usporedjujes no-name kineski drlog od SATA SSDa sa nVME SSDom?

I da je isti disk - nadoplatom je CHUWI skuplji!

 

mzopg kaže...

  • Ryzen R5 3500U oko 50% brži CPU vs Intel N4100 4/4

U kojem to svemiru?

 

Preporucate ljudima laptope u koje no-name Kinez ugradjuje zastarjeli lager koje za sitan novac dobiva od velikih brendova, koji su takodjer nasli budale da ne moraju placati reciklaze.

I onda preporucujete da za taj drlog ljudi Mallu.hr daju 1000 kuna marze!?

 

Jeste li vi prolupali?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
3 godine
protjeran
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ja sam isto bio zagrijan za taj chuwi od 3000kn ali kad sam malo bolje istrazio odustao sam.

To je obican no name kinez, ima ih gomila na kineskim webshopovima kao sto je gearbest i aliexpress, samo lijepe druga imena na njih.

Ugradjuju skart i prastare komponente i sve to upakiraju u lijepo apple wannabe kuciste.

 

Zaobidjite te modele, te ne vrijede tih para i danas se za 3000kn mogu kupit puno bolji laptopi.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ja sam isto odusto cim sam vidio taj procesor... na izreku "bit ce to dovoljno za mene" sam se opekao vise puta

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...

Ja ne znam jel sam na informatičkom forumu ili gdje točno ali pojedinci ovdje stvarno pišu nebuloze, valjda da opravdaju svoju kupnju.

Koja je to fora pričat po forumu kako je Celeron N4100 sasvim ok i da ne treba jači?

Pa to je smeće od procesora koji ne može pogonit 2 programa u isto vrijeme, stavljat to u proizvod od 3k kn je neopravdano.

 

Totalno profulan procesor u svakom pogledu, samim time i sve ostalo pada u vodu, jer džabe lijep izgled nečega ako je to neupotrebljivo.

 

Realno, dotični Chuwi LapBook Pro o kojem se najviše priča jedino ima dobar IPS ekran, solidnu izradu i kompaktne dimenzije - kome je to bitno.

Ima samo jedan USB port i totalno neupotrebljiv USB C koji nema podršku za PD, pa bolje da su maknuli taj nebitan USB C i dodali još jedan USB 3.0.

Ne može se čak ni pokrenuti eksterni disk preko USB C !

Znači imamo kompaktan laptop kojeg ćemo nosat okolo, a koji nema nikakve konektore pa samim time pobija svoju svrhu - ovo je po meni najveći minus uz kriminalan procesor.

 

Tipkovnica mu uopće nije odlična nego je prosječna, to i kažu u dosta recenzija, a ssd je neki generički crap koji ima najniže moguće brzine.

To je jednostavno laptop za one baš najosnovnije stvari, pisanje dokumenata, otvorit neki youtube, poslat mejl, ali to onda ne može koštati 3000 kn!

Realna cijena bi mu trebala biti 2000 kn, jer je slab, utori=0, nije brend i ima 1 god. jamstva.

 

Kolega je gore stavio neke linkove na 15.6" laptope (Asus) koji su stvarno zvijeri za isto ili malo više para, mislim da je to 100x bolja kupnja.

Nećete dobiti IPS ekran, metalno kućište (koje je realno nepotrebno) i toliko dugotrajnu bateriju ali ćete dobiti funkcionalne mašine koje mogu obavit posao.

 

 

A evo ja ću nadodati, ako netko baš želi kompaktan 14" model, metalne izrade s IPS ekranom i dugotrajnom baterijom - nek si pogleda Acer Swift 1 modele, npr:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-swift-1-nx-gxuex-023-pentium-n5000-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-14-ips-fhd-freedos-srebrno-015800215?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Znači 300 kn više od ovog Chuwia, a ima SVE bolje, jači procesor (Pentium), ima otisak prsta, tipkvnica osvjetljena, IPS, HRPA konektora, jamstvo je 2 godine i brend je Acer, a ne neki Čunga lunga.

Eto, to već vrijedi 3000 kn.

Nisam ni mislio da se neće javiti dežurni pametnjaković. U 8 godina još nisam pročitao pametan post od tebe, ali nema veze bitno da ti sve znaš najbolje.

Znači niti si koristio Chuwija, niti si koristio Asusa koji se spominje, a nisi koristio ni Acer koji si linkao, ali svejedno ti sve znaš o njima jer si pročitao dvije recenzije i pogledao specke. Bravo majstore, tako se to radi. 

 

Nije bitna kvaliteta displaya, ali je bitna stavka da ima otisak prsta. Nije bitna baterija u laptopu i metalno kućište i onda se pitaš jesi li ti na informatičkom forumu ili gdje. Pa dobro si se upitao. Bitno je da imaš stroj od "200KS" koji ćeš voziti po gradu, koji će ti gutati bateriju i biti težak i glomazan, ali nema veze jer on može potegnuti 300 na sat i manje je bitno što ovdje pričamo o korisnicima koji nikada neće taj stroj za tu namjenu koristiti. Koliko si ti imao iz logike? -1?

 

I onda kao vrhunac predložiš Acer Swift koji mi je igrom slučaja baš bio u rukama prije par dana, i koji ima N5000 koji je gotovo identičan N4100, nekakvih 8-10% razlike u brzini i gle čuda on može vrtiti više programa odjednom. Njegov IPS display nije do koljena ovom na Chuwiju.

 

I gospodo draga nije sve u specifikacijama, treba uzeti te uređaje u ruke, koristiti ih tjedan-dva pa onda prosipati pamet.

 

Ivan(4) kaže...

EDIT: Dugo mi je stajao otvoren editor, pa vidim da je kolega već komentarisao u sličnom tonu.

 

Do sada sam se uzdržavao od komentarisanja, ali u kom svemiru je Ryzen 5 3500U samo 50% brži od N4100?!

 

Pa bar toliko je samo razlika u clockspeedu, 2.2-3.7GHz vs 1.1-2.4GHz, plus Ryzen ima SMT. Još će ispasti da N procesori iz 2017. imaju efikasniju mikroarhitekturu od Ryzena (neka neko javi Intelu, da bace u smeće sve razne Lakeove i pometu konkurenciju).

 

U međuvremenu, u stvarnom svetu, još nisam video N**** koji se ne zagrcne kad treba prikazati običan prosečno loš news portal, dok laptop sa Coffee Lakeom držim na Silent profilu jer, pošto ne radim nikakav rendering, i ovako sve "klizi", tako da N**** sa jedne i Core/Ryzen procesori sa druge strane uopšte nisu za poređenje.

 

Ovi laptopi su, po mom mišljenju, super da ih uvališ nekom drugom. Ne, nije laptop samo procesor, ali kad je procesor g****, onda je laptop sa njim teško preporučiti, jer isto tako nije laptop samo metalno kućište i lep ekran. Jedino za nekog ko apsolutno nema nikakav stres u životu, a na laptopu će, eto tako, da pročita po neki portal i otkuca poneki mejl/IM/tweet uz napitak po izboru, u tom slučaju je super, jer ima i šminku, i ok "periferiju", i ok bateriju i jeftin je.

Dragi kolega, u realnom svemiru je razlika oko 50%. No totalno nebitno i da je to 500% jer pričamo o namjeni i upotrebi u kojoj taj višak snage nije koristan, ali je jako bitna kvaliteta displaya, baterija i mobilnost.

Ovo drugo jednostavno ne stoji, očito nikada nisi radio duže na N4100 procesoru jer da jesi ne bi pisao ovakve gluposti.

Ja sam ga uvalio sam sebi i uživam u radu s njim, a ti kako te volja.

 

Nedavno sam pročitao isto tako od jednog genijalca da *ebeš laptop sa 8GB RAMa jer se s tim ne može ni surfati. Sigurno je to napisao iz vlastitog iskustva. 

 

Ne znam stvarno zašto je toliko teško shvatiti da je za spomenutu primjenu daleko bolje imati kompaktan mali uređaj sa odličnim ekranom, jako dobrom baterijom, kvalitetom izrade i ok procesorom, nego loš ekran, slabu bateriju, jeftinu izradu, ali super procesor. Pa ok samo vi vucite sa sobom te ružne debele i teške cigle, napišite na njih da mogu vrtiti 66 programa odjednom, čisto da se zna.

 

bill_jobs kaže...

Vidim da je i jedan od "argumenata " za kupnju to što se dobiju windowsi... :facepalm:

 

DommY kaže...

Ako treba laptop za obavljanje posla odnosno za firmu, da li se može koristiti windows licenca od 10$? Nisam baš siguran.

 Druže, ako treba laptop za obavljanje posla onda je ovo zadnji laptop koji trebaš gledati.

Ako kupujete Chuwi laptope onda zatvorite firmu, ali ozbiljno mislim.

 

Većina ljudi će se snaći i s freedos laptopom i kupiti key za par dolara, a poslovni korisnici neka gledaju poslovne modele laptopa, a ne ove nepouzdane kineske igračke.

Molim te stavi čepiće u uši jer postoji opasnost da ti sva ta silna pamet iscuri kroz njih. Ti ćeš mi pisati o obavljanju posla i poslovanju, daj molim te. Nepouzdane kineske igračke i onda preporučiš Acer? Asus? Lenovo? to su što? Ameri? Bahatost na entu, kao i obično. 

 

wyks kaže...
Ivan(4) kaže...

EDIT: Dugo mi je stajao otvoren editor, pa vidim da je kolega već komentarisao u sličnom tonu.

 Ista stvar - vidim skupila se ekipica koja prodaje muda pod bubrege.

Nazalost - ocito muljaju osobe koje i nemaju za laptop - sto je najgore.

 

 Ali i sa trgovacke strane (radio sam dvije godine u PC shopu) ovaj laptop je prevara koja ne bi smjela uci na trziste EU.

 

Cijena ovih laptopa je preskupa i za AliExpress - jer su prevara sklopljena od starih dijelova koje je netko pokupovao sa neprodanih lagera velikih proizvodjaca.

 

Cijena u Hrvatskoj je pak grotesktna - jer ispada da Mall.hr uzima 1050 kuna marze!? Jel to Apple!?

Pa Links ne moze uzeti vise od 200 kuna po laptopu, koga ovi varaju?

 

Prvo - ekrani su scrappani sa starih modela Surfacea, i to mislim da je bila 2. generacija - znaci ekrani koji su proizvedeni prije 5-6 godina.

2. SSD je no=name genericko smece, koje se moze kupiti na Aliju za saku i pol dolara.

3. Procesori su i tada bili smeca, kamoli sada 5 GODINA kasnije.

 

Ivan(4) kaže...
Do sada sam se uzdržavao od komentarisanja, ali u kom svemiru je Ryzen 5 3500U samo 50% brži od N4100?!

 

Pa bar toliko je samo razlika u clockspeedu, 2.2-3.7GHz vs 1.1-2.4GHz, plus Ryzen ima SMT. Još će ispasti da N procesori iz 2017. imaju efikasniju mikroarhitekturu od Ryzena (neka neko javi Intelu, da bace u smeće sve razne Lakeove i pometu konkurenciju).

Kolega gore je PERFIDNO i namjerno krivo usporedio:

 

Ja sam stavio dvije kategorije - Ryzen 3 3200U sa N4100 (jer je razlika 100 kuna u cijeni) i Ryzen 5 3500U sa i5 6287U iz onog skupljeg Chuwia, sto cak i nije bio upit kolege jer je prvotno bio spomenut Core m3Y iz 2015! godine.

 

Kao i sto sam kazes - ne znam u kojm to obrnutom svemiru ova dva drloga od okrljastenih procesora (N4100 i Core M3 pa i taj jadni i5 star 5 GODINA) su samo 50% losiji od novih Ryzena na ZEN2 koji cak imaju i solidnu Vegu unutra.

 

mzopg kaže...
Prednosti Asus:
  • 2 god. garancije vs 1 god. garancije

Zasto ne spominjes da Mall.hr uzima 1000 kuna marze?

 

Razlika Amazon.de cijene i Links cijene je u 50 eura, ako, i to kod svih modela brendova?

 

I sad bi mi jadnici trebali dati 1000 kuna Mallu.hr?

mzopg kaže...

  • 512GB SSD vs 256GB SSD (Chuwi moguća nadogradnja na 512GB +300kn)

Ti ozbiljno usporedjujes no-name kineski drlog od SATA SSDa sa nVME SSDom?

I da je isti disk - nadoplatom je CHUWI skuplji!

 

mzopg kaže...

  • Ryzen R5 3500U oko 50% brži CPU vs Intel N4100 4/4

U kojem to svemiru?

 

Preporucate ljudima laptope u koje no-name Kinez ugradjuje zastarjeli lager koje za sitan novac dobiva od velikih brendova, koji su takodjer nasli budale da ne moraju placati reciklaze.

I onda preporucujete da za taj drlog ljudi Mallu.hr daju 1000 kuna marze!?

 

Jeste li vi prolupali?

 

Radio si dvije godine u PC shopu, a ne znaš izračunati pravilno maržu? Pa ja sam po tvojim postovima mislio da si ti u najmanju ruku direktor svemira, a ne trgovac PC opremom. 

1050kn marže.  Nadam se da nisi kod mojih radio, to bi mi bilo poražavajuće.

Ne kažu bez veze da je mišljenje poput šupka i da ga svatko ima. Isto tako kažu da je šutnja zlato pa bi trebao tu i tamo i tu izjavu provjeriti.

 

Predlažem ja vama da si lijepo kupite traktor sa 350KS pa se vozite po gradu jer nikad se ne zna kad će vam zatrebati tih 350+1KS.

 

I to sve redom ljudi koji nisu u životu u rukama imali laptop o kojem pričamo. Pa kako vam nije neugodno razgovarati o nečemu o čemu pojma nemate.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...

Pa kako vam nije neugodno razgovarati o nečemu o čemu pojma nemate.

 Ako ti 10 ljudi kaže da ne znaš šta pričaš, u čemu je problem?

Pa ne možeš ti od tog celerona napravit dobar proizvod da se na trepavice postaviš, ne znam čemu daljnje trkeljanje.

Džabe ti IPS ekran ako nema snage da vrti nešto na tom ekranu.

I da, onaj Acer jer bolji u apsolutno svakom segmentu, kupit tog Chuwia pored njega je ludost.

A da ne pričam oni Asusi na Ryzenima.

 

To što si ti kupio i zajebo se pa sad pokušavaš druge uvjerit da valja nešto što ne može valjat - to je već tvoj problem.

Vidim da ti je glavna opsesija to što je tanak i kako izgleda, bit će da ga nosaš okolo u nadi da će netko pomisliti da se radi o iMac-u, "bitno je što će selo reći", a to što je realno crap od proizvoda nema veze.

 

Ponavljam, nemoj na informatičkom forumu druge ljude uvjeravat da je Celeron dobar procesor, to ti može proći negdje gdje ljudi nemaju blage veze o toj tematici.

Nije potrebno nešto isprobat da se zna da to ne ide s mjesta.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 16:46 (bill_jobs).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...
mzopg kaže...

Pa kako vam nije neugodno razgovarati o nečemu o čemu pojma nemate.

 Ako ti 10 ljudi kaže da ne znaš šta pričaš, u čemu je problem?

Pa ne možeš ti od tog celerona napravit dobar proizvod da se na trepavice postaviš, ne znam čemu daljnje trkeljanje.

Džabe ti IPS ekran ako nema snage da vrti nešto na tom ekranu.

I da, onaj Acer jer bolji u apsolutno svakom segmentu, kupit tog Chuwia pored njega je ludost.

A da ne pričam oni Asusi na Ryzenima.

 

To što si ti kupio i zajebo se pa sad pokušavaš druge uvjerit da valja nešto što ne može valjat - to je već tvoj problem.

Vidim da ti je glavna opsesija to što je tanak i kako izgleda, bit će da ga nosaš okolo u nadi da će netko pomisliti da se radi o iMac-u, "bitno je što će selo reći", a to što je realno crap od proizvoda nema veze.

 

Ponavljam, nemoj na informatičkom forumu druge ljude uvjeravat da je Celeron dobar procesor, to ti može proći negdje gdje ljudi nemaju blage veze o toj tematici.

Nije potrebno nešto isprobat da se zna da to ne ide s mjesta.

10 ljudi jedino ako sebe i wyksa računaš za 4.5 osobe, a s obzirom na stav to me ne bi ni čudilo.

S druge strane tu je nas nekoliko koji imamo te uređaje i koji tvrdimo da su odlični, ali to nije bitno. Bitno je što kažu statističari sa nula prakse po pitanju dotičnog uređaja. 

 

Acer je bolji u "apsolutno svakom segmentu" kako ti kažeš, ali ima lošiji display, lošiju bateriju, lošiji dizajn... pa kako je onda u svemu bolji? Čitaš li ti što pišeš?

Asusi na Ryzenu su odlični za korisnike koji će imati koristi od sirove procesorske snage, ali nisu za one koji neće imati, a kompromis su jedno i drugo. Što tu nije jasno?

 

Meni je ovo četvrti Chuwi u zadnje 4 godine, što ćeš kad se volim redovito za*ebati. Macbook Pro evo stoji ponosno pored njega, za razliku od Lenova i Acera kojima je bilo neugodno u njihovom društvu pa su se povukli. Nema opsesije, bitno mi je da je laptop MOBILAN, znači da ga mogu jednom rukom zgrabiti i baciti u torbu i nositi gdje god želim i da ne moram vući sa sobom elektranu ili agregat. To su moje potrebe, ne moraju biti i tvoje i zato si ti biraj što tebi odgovara.

 

O informatici bi vjerojatno tebi i mnogima ovdje na osnovu 25 godina iskustva, rada i prakse mogao bez problema održati više korisnih predavanja.

 

Da potrebno je isprobati pa onda komentirati i zato uzmi taj Chuwi ako imaš muda stati iza svojih izjava, koristi ga 13 dana pa onda napiši svoje mišljenje, ovako bubaš bez veze prema specifikacijama i tuđim izjavama koje su kao i tvoje većinom temeljene na predrasudama i čitanju specka. 14. dan ga vratiš i ništa te ne košta.

 

Ne zaboravi da je ne tako davno i Lenovo bio tamo neki škart Kinez, do jučer se ekipa rugala onima koji su imali Huawei mobitele, a Xiaomi je bio kao i Chuwi nekakav čunga-lunga, a u 10 godina postojanja su postali jedna od najuglednijih kompanija u mnogim segmentima. Prema tome ne bi se ja previše rugao Chuwiju.

12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Acer je bolji u "apsolutno svakom segmentu" kako ti kažeš, ali ima lošiji display, lošiju bateriju, lošiji dizajn... pa kako je onda u svemu bolji? Čitaš li ti što pišeš?

 Ima IPS FHD više-manje iste kvalitete kao i taj tvoj no name kinez.

Baterija na Aceru je 54 Wh, a na Chuwiu 37 Wh, Acer ima jači procesor i ima 2 god. jamstva.

Šta znači da ima lošiji dizajn? Hoćeš opet pričat o nekom vizualnom dojmu koji nema nikakve svrhe?

Acer je također metalan i tanak, i ima tanak obrub itd, i prije bi kupio provjeren brend i više njemu vjerujem kad je kvaliteta izrade u pitanju.

I Acer ima čitač otiska, to je vrlo bitno u poslovnom okruženju ako nisi znao.

 

Inače, jel u dizajn ulaze priključci na laptopu?

Ovo je Acer sa strane:

https://abload.de/img/aceruk-3361481334-swirkk74.jpg

 

Ajde sad ti uslikaj taj svoj Chuwi koji ima 1x USB 3.0 i 1x neupotrebljiv USB C.

Ako ćeš ti to platiti 3000 kn - slobodno, ali treba drugima reći kako stvari stoje, apsolutno ništa nije na strani Chuwia.

15 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Lapbook pro - 1430grama

Asus M509 - 1.90 kg

Asus 15 X512 - 1.60 KG 

 

S time da su oba 15.6'' modeli sa vise komponenti.

 

Razliku izmedju ovog X modela i tog Chuwija je tolika da cak ako ga i kurcem dizes ne bi osjetio razliku.

 

Sto se prodaje tice, nije sve ni u mobilnosti, vec u tome da ti veliki kupac na narudzbi od 60 laptopa ne vrati pola nazad.

Takodjer - moj servis je zabranio prodaju Celerona jos 2000ih, jer je neisplativa prodaja u odnosu na nezadovoljne kupce.

 

Sto se marze tice, ako ducan u DE uzme 20-30Eura manje u odnosu na nase ducane na midrange brendiranom laptopu, kako to da Mall.hr uzme izmedju 500 i 900kn u odnosu na AliExpress i Gearbest?

Koliko novaca onda das na logistiku, transport i marze u odnosu na sve druge brendove koji imaju i bolju garanciju i bolju servisnu podrsku?

 

Gearbest je sa EU plugom 399$ - 2550kn

AliExpress je sa postarinom od 10$ - 347$ - 2212kn- minus 15$ kupona - 2100kn - i to tocno ovaj model sa torbom i to iz Spanjolske

 

Znaci, ako u kratkom roku sa PDVom iz Spanjolske dobijes isti paket kao i iz Mall.hr za 900 kuna manje - sto mislis sto je posrijedi?

Ili mislis da Mall.hr to dobiva od zubic vile? A razlika od 800kn ide kome?

 

I kakva je to pizdarija - realno 50% brzi?

Jesi cuo za benchmark? Na kojem Ryzen 5 ima skoro 3 puta veci score?

Na cemu mislis da vrte benchmarke?

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...
Ajde sad ti uslikaj taj svoj Chuwi koji ima 1x USB 3.0 i 1x neupotrebljiv USB C.

Ako ćeš ti to platiti 3000 kn - slobodno, ali treba drugima reći kako stvari stoje, apsolutno ništa nije na strani Chuwia.

 Pazi logike.

 

Za osobni dojam u odnosu na onaj Asus dati ces Chuwiju ili 300 kuna za drlog od SSDa, ili ces sam kupiti novi veci - jer se ne isplati uzimati eksterni jer USB ne moze potegnuti punu brzinu.

Onda ces za mobilnost kupiti adapter za USB, citac kartice ali koje ne mozes koristiti u isto vrijeme jer ne mogu isporuciti toliko snage.

 

Takodjer iz mobilnosti, imas nekakvu bateriju na laptopu - ali ne mozes napuniti mobitel u nuzdi.

 

Takodjer iz mobilnosti kupiti ces micro na full HDMI.

 

Takodjer iz mobilnosti neces uzeti laptop sa brzim punjenjem.

 

Sve mobilno :D.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
protjeran
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
wyks kaže...
Sve mobilno :D.

 E, al zaboravio si da uz Chuwi dobiješ torbu za njega pa ga možeš nosati okolo, znač ultra mobilan je.... :rofl:

Meni osobno bi to prevagnulo pri kupnji.

12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Meni osobno je laptop odličan, a pogotovo ekran.

Surfanje, gledanje filmova, sve bez ama baš ikakvih problema.

To je ono što me zanimalo i to sam i dobio. Gledao sam neke druge modele,

slika mi nikako nije odgovarala. Volio bih da je malo bolji procesor, ali eto nije.

Ponavljam, filmovi,surfanje sa više tabova, prebacivanje fajlova sa usb i sl. sve ok.

Instalacija nekih igri bolje zaobići, mučenje i nikad kraja tome.

Sad kome drago, kome nije, nebitno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 18:34 (mariclius).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
bill_jobs kaže...
mzopg kaže...
Acer je bolji u "apsolutno svakom segmentu" kako ti kažeš, ali ima lošiji display, lošiju bateriju, lošiji dizajn... pa kako je onda u svemu bolji? Čitaš li ti što pišeš?

 Ima IPS FHD više-manje iste kvalitete kao i taj tvoj no name kinez.

Baterija na Aceru je 54 Wh, a na Chuwiu 37 Wh, Acer ima jači procesor i ima 2 god. jamstva.

Šta znači da ima lošiji dizajn? Hoćeš opet pričat o nekom vizualnom dojmu koji nema nikakve svrhe?

Acer je također metalan i tanak, i ima tanak obrub itd, i prije bi kupio provjeren brend i više njemu vjerujem kad je kvaliteta izrade u pitanju.

I Acer ima čitač otiska, to je vrlo bitno u poslovnom okruženju ako nisi znao.

 

Inače, jel u dizajn ulaze priključci na laptopu?

Ovo je Acer sa strane:

https://abload.de/img/aceruk-3361481334-swirkk74.jpg

 

Ajde sad ti uslikaj taj svoj Chuwi koji ima 1x USB 3.0 i 1x neupotrebljiv USB C.

Ako ćeš ti to platiti 3000 kn - slobodno, ali treba drugima reći kako stvari stoje, apsolutno ništa nije na strani Chuwia.

Znaš li kakav IPS ima? Nikakav, loš. Provjereno. U usporedbi za Chuwi Fully laminated displayom sa IPS matricom razlika je nebo i zemlja.

Acer pokriva 56% sRGB color gamuta, a Chuwi 96%. Jesi li ti ozbiljan ili trolaš bezveze?

Za čitač otisaka ne bi znao, nisam u poslovnom okruženju. 

 

Za priključke sam u uvodnom tekstu napisao svoje mišljenje. USB-C nije neupotrebljiv, opet bubaš bezveze, ne podržava PD, ali to ne znači da je neupotrebljiv.

Postoje type C hubovi, pa za 100kn dobiješ dodatnih priključaka koliko želiš. Ista stvar je i sa Macbook Pro koji ima 2 ili 4 type-c priključka. To znači da je MBP sranje?

 

Kako sad odjednom celeron preporučuješ, a maloprije je bio prevara i sranje?

 

Slobodno ti kupi taj Acer, solidno računalo i za tu cijenu lijep izbor, pa onda kad ga kupiš možeš napisati ozbiljno mišljenje, a ne gluposti bazirane na čitanju specifikacija i gledanju reklamnih materijala.

 

wyks kaže...

Lapbook pro - 1430grama

Asus M509 - 1.90 kg

Asus 15 X512 - 1.60 KG 

 

S time da su oba 15.6'' modeli sa vise komponenti.

 

Razliku izmedju ovog X modela i tog Chuwija je tolika da cak ako ga i kurcem dizes ne bi osjetio razliku.

 

Sto se prodaje tice, nije sve ni u mobilnosti, vec u tome da ti veliki kupac na narudzbi od 60 laptopa ne vrati pola nazad.

Takodjer - moj servis je zabranio prodaju Celerona jos 2000ih, jer je neisplativa prodaja u odnosu na nezadovoljne kupce.

 

Sto se marze tice, ako ducan u DE uzme 20-30Eura manje u odnosu na nase ducane na midrange brendiranom laptopu, kako to da Mall.hr uzme izmedju 500 i 900kn u odnosu na AliExpress i Gearbest?

Koliko novaca onda das na logistiku, transport i marze u odnosu na sve druge brendove koji imaju i bolju garanciju i bolju servisnu podrsku?

 

Gearbest je sa EU plugom 399$ - 2550kn

AliExpress je sa postarinom od 10$ - 347$ - 2212kn- minus 15$ kupona - 2100kn - i to tocno ovaj model sa torbom i to iz Spanjolske

 

Znaci, ako u kratkom roku sa PDVom iz Spanjolske dobijes isti paket kao i iz Mall.hr za 900 kuna manje - sto mislis sto je posrijedi?

Ili mislis da Mall.hr to dobiva od zubic vile? A razlika od 800kn ide kome?

 

I kakva je to pizdarija - realno 50% brzi?

Jesi cuo za benchmark? Na kojem Ryzen 5 ima skoro 3 puta veci score?

Na cemu mislis da vrte benchmarke?

 

 

Celeroni iz 2000. i 2020. su nebo i zemlja razlika. Nadam se da tvoji nisu zabranili i Huawei jer je 2000. bio šrot. 

Znači zadnji susret s Celeronom si imao prije 20 godina i sad tu prosipaš pamet?

 

O kupovini preko Aliexpresa i od Kineza vidim pojma nemaš, ali obraz je dovoljno debel za soljenje pameti. Uređaj iz Španjolske nije carinjen i nema obračunat PDV. Sad na tih 2100kn dodaj 25% PDV pa dobiješ 2625kn. Na to treba obračunati i troškove špeditera, pa je onda marža u okviru 8-10%. O čemu ti čovječe pričaš?

 

Jedno su sintetički benchmark programi, a drugo je real world mjerenje. Mene zanimaju ovi drugi, a ne nabrijane brojke koje služe za marketing i bolju prodaju.

I već sam rekao da je to nebitno jer ovaj laptop ima namjenu za koju tako jak procesor nije potreban.

 

A Asus koji toliko hvališ je po meni solidan stroj za svoju cijenu, ali nije u istoj kategoriji kao Chuwi iz teme. O njegovom displayu sam već pisao, a kako ne bi ostalo samo na mom mišljenju evo još mišljenja korisnika koji su ga za razliku od tebe stvarno i kupili i koristili. Poklapa se sa mojim iskustvom.

 

"The screen really let's this laptop down, it's viewing angles are very poor and the colours are flat and dull."

 

"The cooling fan seemed to blow constantly which was annoying even when the cpu was only 10% in use."


"While it is 1080p, the colour, contrast and viewing angles are extremely poor. I almost would have preferred a 720p display that was actually somewhat decent. Trackpad also feels quite cheap to me."

 

"A decent machine let down by an awful display."

 

 

wyks kaže...
bill_jobs kaže...
Ajde sad ti uslikaj taj svoj Chuwi koji ima 1x USB 3.0 i 1x neupotrebljiv USB C.

Ako ćeš ti to platiti 3000 kn - slobodno, ali treba drugima reći kako stvari stoje, apsolutno ništa nije na strani Chuwia.

 Pazi logike.

 

Za osobni dojam u odnosu na onaj Asus dati ces Chuwiju ili 300 kuna za drlog od SSDa, ili ces sam kupiti novi veci - jer se ne isplati uzimati eksterni jer USB ne moze potegnuti punu brzinu.

Onda ces za mobilnost kupiti adapter za USB, citac kartice ali koje ne mozes koristiti u isto vrijeme jer ne mogu isporuciti toliko snage.

 

Takodjer iz mobilnosti, imas nekakvu bateriju na laptopu - ali ne mozes napuniti mobitel u nuzdi.

 

Takodjer iz mobilnosti kupiti ces micro na full HDMI.

 

Takodjer iz mobilnosti neces uzeti laptop sa brzim punjenjem.

 

Sve mobilno :D.

drlog od SSDa? Opet bubaš na pamet? Ide to tebe. Pobrkao si čini mi se SSD i eMMC.

Ostalo. 

Drži se ti sinko filozofije bolje ti ide od "PC prodaje". 

 

bill_jobs kaže...
wyks kaže...
Sve mobilno :D.

 E, al zaboravio si da uz Chuwi dobiješ torbu za njega pa ga možeš nosati okolo, znač ultra mobilan je.... :rofl:

Meni osobno bi to prevagnulo pri kupnji.

Kad se nema što pametnije napisati pišu se gluposti. 

Teško je biti konstruktivan, destrukcija je puno lakša.

 

mariclius kaže...

Meni osobno je laptop odličan, a pogotovo ekran.

Surfanje, gledanje filmova, sve bez ama baš ikakvih problema.

To je ono što me zanimalo i to sam i dobio. Gledao sam neke druge modele,

slika mi nikako nije odgovarala. Volio bih da je malo bolji procesor, ali eto nije.

Ponavljam, filmovi,surfanje sa više tabova, prebacivanje fajlova sa usb i sl. sve ok.

Instalacija nekih igri bolje zaobići, mučenje i nikad kraja tome.

Sad kome drago, kome nije, nebitno.

Kolega ne treba previše obračati pažnju na ova dva pametnjakovića, gotovo da nema teme koju nisu zagadili svojim pametovanjem. Niti jedan od uređaja koji se spominju u ovoj temi nisu imali ili koristili, ali unatoč tome sve znaju o njima. Sindrom tipičnog Hrvata sveznalice i internet genijalca.

 

To što mi imamo navedeni laptop i koristimo ga ništa ne znači jer su oni pročitali specke na netu. 

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Znaš li kakav IPS ima? Nikakav, loš. Provjereno. U usporedbi za Chuwi Fully laminated displayom sa IPS matricom razlika je nebo i zemlja.

Acer pokriva 56% sRGB color gamuta, a Chuwi 96%. Jesi li ti ozbiljan ili trolaš bezveze?

Ovo je ekran sa nekog Surfacea ili slicnog laptopa iz 2015.

 

Znaci - ovo ne bi proslo kontrolu kvalitete kod jaceg brenda, jer su dijelovi refurbishani ili kupljeni u bulku preko posrednika, a ne direktno od proizvodjaca dijelova.

 

Zato je taj ekran tu, kao sto su nekad imali 2K ekrane sa prvih Surfacea.

Isto tako u onom drugom modelu nude SoC sa MacbookPro iz 2015.

Nekad su gurali jos losije Atom procesore koje Intel nije mogao uvaliti za Android, osim Asusu, pa su vjerojatno od Asusa i dobivali ta smeca.

 

mzopg kaže...
Za priključke sam u uvodnom tekstu napisao svoje mišljenje. USB-C nije neupotrebljiv, opet bubaš bezveze, ne podržava PD, ali to ne znači da je neupotrebljiv.

Postoje type C hubovi, pa za 100kn dobiješ dodatnih priključaka koliko želiš. Ista stvar je i sa Macbook Pro koji ima 2 ili 4 type-c priključka. To znači da je MBP sranje?

USB-C je u ovom konkretnom slucaju skoro pa neupotrebljiv jer ne nudi benefite onoga sto bi takav prikljucak trebao nuditi vec je tu kao nepotrebni gimmick.

 

I ti zbilja uporedjujes Thuderbolt 3 sa MacaPro sa ovime sranjem:

 

Oddly, the Type-A port in the review unit would not power our 2.5-inch HDD that does not need an external power supply. We have not encountered this with any other laptop that we tested, which suggests that the Type-A port does not provide as much power as it should do.

Conversely, the Type-C port could power the same HDD with a Type-A to Type-C adapter. We expected as much considering that it also charges the LapBook Pro, but the strange behaviour did not end there. If we disconnected the cable, rotated it 180° and re-inserted it, then the HDD transfer speeds would drop from USB 3.1 Gen 1 to USB 2.0 mode. We were able to consistently reproduce the issue during our tests too, demonstrating that this was more than an isolated incident. Moreover, we excluded the adapter as the source of the problem as we have not experienced a comparable issue on other devices that we have tested.

 

Znaci - skart koji ce ljudima samo stvarati probleme.

 

Ovime si pokazao katastrofalno neznanje - USB-C na MacuPro je povlastica jer preko jednog utora istovremeno imas Brzi ethernet, nekoliko 4K ekrana, punjenje, i dovoljno snage za svu periferiju.

 

A ako USB Type A 3.2 ne daje dovoljno snage za pokretanje eksternog diska - znaci da se ne radi o 3.2, vec o 2.0 pa je to prevara i laz.

 

mzopg kaže...

Kako sad odjednom celeron preporučuješ, a maloprije je bio prevara i sranje?

 

Slobodno ti kupi taj Acer, solidno računalo i za tu cijenu lijep izbor, pa onda kad ga kupiš možeš napisati ozbiljno mišljenje, a ne gluposti bazirane na čitanju specifikacija i gledanju reklamnih materijala.

Ne budi seronja. U Aceru kojeg je kolega linkao je Pentium.

 

mzopg kaže...

Celeroni iz 2000. i 2020. su nebo i zemlja razlika. Nadam se da tvoji nisu zabranili i Huawei jer je 2000. bio šrot. 

Znači zadnji susret s Celeronom si imao prije 20 godina i sad tu prosipaš pamet?

Celeron je smece. Kad imas ozbiljan ducan onda ti ne trebaju kupci koji ce se vracati i govoriti da im je laptop prespor i da traze servis ili povrat novca.

Jednostavno ne narucujes modele sa Celeronom, kao sto ih u Hrvatskoj rijetko tko i nudi, u vecini renomiranih ducana ima tek pokoji model. Links ima tek dva i to su neke prastare zalihe. Pitam se zasto!?

 

U biti malo koji renomirani proizvodjac i ima modele sa Celeronom, Lenovo koji ima preko 500 modela, ima tek 3-4 sa Celeronom i to ove prastare iz 2017.

 

Ne znam je li itko osim postojeceg stanja na lageru uopce nudi ikakav uredjaj sa Celeronom.

 

mzopg kaže...
O kupovini preko Aliexpresa i od Kineza vidim pojma nemaš, ali obraz je dovoljno debel za soljenje pameti. Uređaj iz Španjolske nije carinjen i nema obračunat PDV. Sad na tih 2100kn dodaj 25% PDV pa dobiješ 2625kn. Na to treba obračunati i troškove špeditera, pa je onda marža u okviru 8-10%. O čemu ti čovječe pričaš?

Znaci uredjaj ti iz Spanjolske dodje jeftinije nego kod nas, a radi se o uredjaju koji ni ne bi smio imati toliku cijenu jer se radi o skalameriji nepouzdanih dijelova koji niti nema support u Europi, a niti na stranici proizvodjaca.

Znaci dajes Mall.hru 300 kuna da ti vrate novac ako se, daj boze, uredjaj pokvari u jamstvenom roku jer ti ga nemaju gdje ni popraviti niti dati novi. A nakon godine dana?

 

Tako je i Links nudio vrhunske "ONDA" ili neko slicno kinesko sranje od laptopa pa su lijepo vracali novac i ONDA, odjednom, nema ih vise u prodaji...

 

mzopg kaže...

Jedno su sintetički benchmark programi, a drugo je real world mjerenje. Mene zanimaju ovi drugi, a ne nabrijane brojke koje služe za marketing i bolju prodaju.

I već sam rekao da je to nebitno jer ovaj laptop ima namjenu za koju tako jak procesor nije potreban.

Sto mislis da radi benchmark? I nije li isti benchmark pokrenut na oba racunala?

Pa ako benchmark kojim se mjeri sposobnost daily taskova daje 3x veci rezulata, sto mislis kakvo je ponasanje U ISTIM APLIKACIJA KOJE I BENCHMARK TESTIRA?

 

mzopg kaže...

drlog od SSDa? Opet bubaš na pamet? Ide to tebe. Pobrkao si čini mi se SSD i eMMC.

No name SSD sa losim kontrolerom je drlog. Asus ugradjuje Intelove ili Samsungove.

nVME je i skuplja i brza tehnologija, pa u biti Chuwiju placas macka u vreci.

 

 

mzopg kaže...

Drži se ti sinko filozofije bolje ti ide od "PC prodaje". 

Sad sam se sjetio.

 

Nisi li ti onaj lik koji je dvojci strucnjaka objasnjavao kako je 5G stetan, a nisi imao pojma o osnovnim terminima o toj tehnologiji i to si linkao neke fejk njuz stranice?

 

Kad naucis osnove, i kad budes prodavao palete Chuwia Valamaru i MSCu javi se pa da usporedimo tko je obavio bolji posao - ti sa ovim drlogom, ili ja sa 13 paleta ThinkCentrea.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Ivan(4) kaže...

EDIT: Dugo mi je stajao otvoren editor, pa vidim da je kolega već komentarisao u sličnom tonu.

 

Do sada sam se uzdržavao od komentarisanja, ali u kom svemiru je Ryzen 5 3500U samo 50% brži od N4100?!

 

Pa bar toliko je samo razlika u clockspeedu, 2.2-3.7GHz vs 1.1-2.4GHz, plus Ryzen ima SMT. Još će ispasti da N procesori iz 2017. imaju efikasniju mikroarhitekturu od Ryzena (neka neko javi Intelu, da bace u smeće sve razne Lakeove i pometu konkurenciju).

 

U međuvremenu, u stvarnom svetu, još nisam video N**** koji se ne zagrcne kad treba prikazati običan prosečno loš news portal, dok laptop sa Coffee Lakeom držim na Silent profilu jer, pošto ne radim nikakav rendering, i ovako sve "klizi", tako da N**** sa jedne i Core/Ryzen procesori sa druge strane uopšte nisu za poređenje.

 

Ovi laptopi su, po mom mišljenju, super da ih uvališ nekom drugom. Ne, nije laptop samo procesor, ali kad je procesor g****, onda je laptop sa njim teško preporučiti, jer isto tako nije laptop samo metalno kućište i lep ekran. Jedino za nekog ko apsolutno nema nikakav stres u životu, a na laptopu će, eto tako, da pročita po neki portal i otkuca poneki mejl/IM/tweet uz napitak po izboru, u tom slučaju je super, jer ima i šminku, i ok "periferiju", i ok bateriju i jeftin je.

Dragi kolega, u realnom svemiru je razlika oko 50%. No totalno nebitno i da je to 500% jer pričamo o namjeni i upotrebi u kojoj taj višak snage nije koristan, ali je jako bitna kvaliteta displaya, baterija i mobilnost.

Ovo drugo jednostavno ne stoji, očito nikada nisi radio duže na N4100 procesoru jer da jesi ne bi pisao ovakve gluposti.

Ja sam ga uvalio sam sebi i uživam u radu s njim, a ti kako te volja.

 

Nedavno sam pročitao isto tako od jednog genijalca da *ebeš laptop sa 8GB RAMa jer se s tim ne može ni surfati. Sigurno je to napisao iz vlastitog iskustva. 

 

Ne znam stvarno zašto je toliko teško shvatiti da je za spomenutu primjenu daleko bolje imati kompaktan mali uređaj sa odličnim ekranom, jako dobrom baterijom, kvalitetom izrade i ok procesorom, nego loš ekran, slabu bateriju, jeftinu izradu, ali super procesor. Pa ok samo vi vucite sa sobom te ružne debele i teške cigle, napišite na njih da mogu vrtiti 66 programa odjednom, čisto da se zna.

 Kažu da je sarkazam dobar za mozak, pa ću i ja uzvratiti sa "dragi kolega, genijalac, pišeš gluposti"!  Razlika između ta dva procesora može biti 50% samo u sintetičkom testu koji napada jedno jezgro i zavisi isključivo od clockspeeda, ili u non-CPU bound situacijama u kojima taj odnos daju neke druge komponente (ali onda ne pričamo o razlici između ta dva procesora). Stvar je jednostavna, postoji razlika u clocku (osnovnom 100% i boost grubo 50%), razlika u IPC-u (debelo u korist Ryzena) i povrh toga SMT. Ryzen je mnogo više nego 50% jači.

 

Što se namene tiče, naveo sam za koju mislim da je dobar, a ako imaš još neku, slobodno možeš da je nominuješ. Dakle, ako je zaista dobar za nešto drugo osim za izigravati urbanu facu u izabranom kafeu, slobodno reci šta je to. Doduše, vidim da se ljudima po temi hvali i kao izbor za firmu, pa jedan kaže da je dobar za administraciju, a ti da je dobar i za development (), a ja bih voleo bih da vidim facu developera kome je firma ovo dala kao osnovno sredstvo. (Srednjoškolski domaći zadaci nisu development i ne treba ih potezati u kontekstu profesionalne upotrebe!) A traktor za po gradu možeš kupiti sam sa svojom logikom, ono, ljudi se po gradu često vozaju po jedan u vozilu, a nije ni da se može nešto juriti, dakle čemu nešto što vozi 5 ljudi i ide 150 na sat kad ti taj višak prostora i brzine nikad nećeš koristiti?!

 

Elem, "igrao" sam se na takvom procu dovoljno dugo da vidim kako se na njemu izvršavaju razne sitne bazične stvari i nije mi se dopalo. Doduše, da sam duže radio na njemu, verovatno bi mi posle nekog vremena to postalo normalno, ali ne mislim da bi to bila pozitivna promena u mom mentalnom stanju i ne bih baš da platim 400€ za to sumnjivo zadovoljstvo. (Ako baš hoću nešto mobilno za "ne raditi ništa" na njemu, biram (i imam) tablet.)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 0:47 (Ivan(4)).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
wyks kaže...
bla, bla, bla, ja, bla, ja, bla....

 

Kad naucis osnove, i kad budes prodavao palete Chuwia Valamaru i MSCu javi se pa da usporedimo tko je obavio bolji posao - ti sa ovim drlogom, ili ja sa 13 paleta ThinkCentrea.

Pojma ti nemaš, kao i obično daviš svojim preseravanjem i arogantnim stavom. Nije ni čudo da ti je karijera trgovca trajala 2 god. pa si po isteku garancije dobio slobodno.

Za razliku od steve_gatesa koji mi je donekle komičan sa svojim mudrim izletima i uletima ti si totalno beskoristan i dosadan.

O osnovama bi te trebalo svakako podučiti, prvenstveno o tome kako obuzdati vlastiti ego i shvatiti da ništa ne znaš.

 

I dok se ti mučiš uvaliti nekome 13 paleta nečega, ja odobravam kupovinu tih paleta, tako da ću svakako provjeriti sa svojima o kakvim se to narudžbama i isporukama radi.

 

I molim te prestani zagađivati temu sa svojim egotripovima i nađi drugo mjesto gdje ćeš liječiti svoje komplekse. I daj prodaj još tih 10 paleta što ti je ostalo, šteta da skupljaju prašinu. 

 

EoD

 

Ivan(4) kaže...
mzopg kaže...
Ivan(4) kaže...

EDIT: Dugo mi je stajao otvoren editor, pa vidim da je kolega već komentarisao u sličnom tonu.

 

Do sada sam se uzdržavao od komentarisanja, ali u kom svemiru je Ryzen 5 3500U samo 50% brži od N4100?!

 

Pa bar toliko je samo razlika u clockspeedu, 2.2-3.7GHz vs 1.1-2.4GHz, plus Ryzen ima SMT. Još će ispasti da N procesori iz 2017. imaju efikasniju mikroarhitekturu od Ryzena (neka neko javi Intelu, da bace u smeće sve razne Lakeove i pometu konkurenciju).

 

U međuvremenu, u stvarnom svetu, još nisam video N**** koji se ne zagrcne kad treba prikazati običan prosečno loš news portal, dok laptop sa Coffee Lakeom držim na Silent profilu jer, pošto ne radim nikakav rendering, i ovako sve "klizi", tako da N**** sa jedne i Core/Ryzen procesori sa druge strane uopšte nisu za poređenje.

 

Ovi laptopi su, po mom mišljenju, super da ih uvališ nekom drugom. Ne, nije laptop samo procesor, ali kad je procesor g****, onda je laptop sa njim teško preporučiti, jer isto tako nije laptop samo metalno kućište i lep ekran. Jedino za nekog ko apsolutno nema nikakav stres u životu, a na laptopu će, eto tako, da pročita po neki portal i otkuca poneki mejl/IM/tweet uz napitak po izboru, u tom slučaju je super, jer ima i šminku, i ok "periferiju", i ok bateriju i jeftin je.

Dragi kolega, u realnom svemiru je razlika oko 50%. No totalno nebitno i da je to 500% jer pričamo o namjeni i upotrebi u kojoj taj višak snage nije koristan, ali je jako bitna kvaliteta displaya, baterija i mobilnost.

Ovo drugo jednostavno ne stoji, očito nikada nisi radio duže na N4100 procesoru jer da jesi ne bi pisao ovakve gluposti.

Ja sam ga uvalio sam sebi i uživam u radu s njim, a ti kako te volja.

 

Nedavno sam pročitao isto tako od jednog genijalca da *ebeš laptop sa 8GB RAMa jer se s tim ne može ni surfati. Sigurno je to napisao iz vlastitog iskustva. 

 

Ne znam stvarno zašto je toliko teško shvatiti da je za spomenutu primjenu daleko bolje imati kompaktan mali uređaj sa odličnim ekranom, jako dobrom baterijom, kvalitetom izrade i ok procesorom, nego loš ekran, slabu bateriju, jeftinu izradu, ali super procesor. Pa ok samo vi vucite sa sobom te ružne debele i teške cigle, napišite na njih da mogu vrtiti 66 programa odjednom, čisto da se zna.

 Kažu da je sarkazam dobar za mozak, pa ću i ja uzvratiti sa "dragi kolega, genijalac, pišeš gluposti"!  Razlika između ta dva procesora može biti 50% samo u sintetičkom testu koji napada jedno jezgro i zavisi isključivo od clockspeeda, ili u non-CPU bound situacijama u kojima taj odnos daju neke druge komponente (ali onda ne pričamo o razlici između ta dva procesora). Stvar je jednostavna, postoji razlika u clocku (osnovnom 100% i boost grubo 50%), razlika u IPC-u (debelo u korist Ryzena) i povrh toga SMT. Ryzen je mnogo više nego 50% jači.

 

Što se namene tiče, naveo sam za koju mislim da je dobar, a ako imaš još neku, slobodno možeš da je nominuješ. Dakle, ako je zaista dobar za nešto drugo osim za izigravati urbanu facu u izabranom kafeu, slobodno reci šta je to. Doduše, vidim da se ljudima po temi hvali i kao izbor za firmu, pa jedan kaže da je dobar za administraciju, a ti da je dobar i za development (), a ja bih voleo bih da vidim facu developera kome je firma ovo dala kao osnovno sredstvo. (Srednjoškolski domaći zadaci nisu development i ne treba ih potezati u kontekstu profesionalne upotrebe!) A traktor za po gradu možeš kupiti sam sa svojom logikom, ono, ljudi se po gradu često vozaju po jedan u vozilu, a nije ni da se može nešto juriti, dakle čemu nešto što vozi 5 ljudi i ide 150 na sat kad ti taj višak prostora i brzine nikad nećeš koristiti?!

 

Elem, "igrao" sam se na takvom procu dovoljno dugo da vidim koliko mu treba za razne sitne bazične stvari i nije mi se dopalo. Doduše, da sam duže radio na njemu, verovatno bi mi posle nekog vremena to postalo normalno, ali ne mislim da bi to bila pozitivna promena u mom mentalnom stanju i ne bih baš da platim 400€ za to sumnjivo zadovoljstvo. (Ako baš hoću nešto mobilno za "ne raditi ništa" na njemu, biram (i imam) tablet.)

Znači i dalje vodim raspravu sa ljudima koji nisu koristili spomenute uređaje, ali sve znaju o njima. 

Sa Chuwijem sigurno ne bi izigravao urbanu facu, za to postoje eminentnije marke, uz to ne visim po kafićima, nemam vremena za to. Iskreno nemam ni za ovakve besmislene rasprave, ali eto neda mi vrag mira.

 

Development podrazumijeva razvoj nečega, pa ne znam kako možeš tako sigurno zaključiti da ovaj laptop nije pogodan za određeni development. Ovo drugo ćeš valjda shvatiti jednog dana, ima vremena.

 

Nego vratimo se na temu, kažeš da si se dovoljno "igrao" kako bi vidio da nije dobar ni za sitne bazične stvari. Pa daj ti meni primjer za što to nije dobar pa ćemo lako to provjeriti. Tu nas je trenutno nekoliko koji imamo navedeni laptop pa lako napravimo test.

 

Sa mog stajališta 400 eura je smiješan novac za benefite koje mogu osigurati tvrtkama, a o uštedama da ni ne govorim.

Paralelno radim na low budget i high budget uređajima tako da sigurno mogu precizno odrediti razliku u brzini.

 

Pa idemo, po tebi je ovo laptop samo za pokazivanje, nošenje okolo i doslovno "ne raditi ništa na njemu".

Hajde, daj primjer da vidimo koliko si u pravu.

16 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Sve (dosta toga) bih mogao da ti poverujem, ali tvoja percepcija da je ovo super za firme je... Na kom broju telefona mogu dobiti Chuwi support centar na našem, ili bilo kom evropskom jeziku? Kakva im je mreža ovlašćenih servisa? Koliki je zakonski period amortizacije za laptop? A kolike su garancija na ovaj uređaj i period u kome se proizvođač i distributer obavezuju da će mi obezbediti servis i rezervne delove? Odakle im ti lepi, a tako jeftini ekrani i SSD-ovi? I šta radi taj laptop kad se klijent zaigra pa pošalje excel od 30+MB ili 5 međusobno uvezanih dokumenata sa po 15+ sheetova?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
6 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice