ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.1

poruka: 10
|
čitano: 5.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.1

Pozdrav ljudi. Prva tema, velika je frka.

Dakle imam ASUSa X55VD laptop na kojem je dosad bio Windows 7. Odlucio sam se prebaciti na Win 8.1. Ubacio DVD u citac, restartao laptom i kod odabira vrste instalacije odabrao da zelim sam odediti particioniranje. Formatirao disk C:/, medutim bacilo mi je gresku da se jos uvijek ne moze instalirati 8.1 zbog nekog formata GTC (u odnosu na UEFI). Onda sam obrisao tu particiju i to je trajalo dosta dugo. Poslije toga mi se laptop restarta i prebaci se u stanje samo crnog ekrana. Ugasim g ana power tipku i ponovno pokrenem, pokaze mi se ASUS spalsh logo ali niti jedna tipka za ulaz u BIOS ne reagira i ne mogu uci u BIOS. Opet se prebaci na crn ekran i nista se ne desava.

Pokusao sam ga hardversi restratati (izvaditi bateriju>drzati power button 10-20 sekundi>ponovno pokrenuti) ali nista. Pokusao sam staviti live DVD Linux i pokrenuti ali opet ista prica. 

Eto o je vise-manje to. Pousao sam vam opisati problem koliko sam mogao. Molim bilo koga za pomoc, jer mi je jako hitno da imam laptop u pogonu sto prije.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.
glogabmf kaže...

Pozdrav ljudi. Prva tema, velika je frka.

Dakle imam ASUSa X55VD laptop na kojem je dosad bio Windows 7. Odlucio sam se prebaciti na Win 8.1. Ubacio DVD u citac, restartao laptom i kod odabira vrste instalacije odabrao da zelim sam odediti particioniranje. Formatirao disk C:/, medutim bacilo mi je gresku da se jos uvijek ne moze instalirati 8.1 zbog nekog formata GTC (u odnosu na UEFI). Onda sam obrisao tu particiju i to je trajalo dosta dugo. Poslije toga mi se laptop restarta i prebaci se u stanje samo crnog ekrana. Ugasim g ana power tipku i ponovno pokrenem, pokaze mi se ASUS spalsh logo ali niti jedna tipka za ulaz u BIOS ne reagira i ne mogu uci u BIOS. Opet se prebaci na crn ekran i nista se ne desava.

Pokusao sam ga hardversi restratati (izvaditi bateriju>drzati power button 10-20 sekundi>ponovno pokrenuti) ali nista. Pokusao sam staviti live DVD Linux i pokrenuti ali opet ista prica. 

Eto o je vise-manje to. Pousao sam vam opisati problem koliko sam mogao. Molim bilo koga za pomoc, jer mi je jako hitno da imam laptop u pogonu sto prije.

 mozda da probas pomocu hirens boot cd.a??

- HTC 8S -
16 godina
online
ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.1
Spoji USB tipkovnicu i na njoj stisci tipke Ko ne reagira laptopova.
Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.1

ok. puno hvala na prijedlozima. isprobat cu pa javim rezulate

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.1

Nista od hirens cd-a. Opet ista stvar. Zavrti cd ali sve je isto, crn ekran.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.1

Niti eksterna tipkovnica ne radi. Nikakav signal komp nije primio od nje. Pousao sam i USB boot, ali nista

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.
glogabmf kaže...

Niti eksterna tipkovnica ne radi. Nikakav signal komp nije primio od nje. Pousao sam i USB boot, ali nista

Na što točno misliš kada si napisao "pokušao sam i USB boot, ali nista".

 

Pokusao si boot instalacije win-a pomoću USB-a ili nešto drugo?

 

 

Čitajući tvoj post (problem) malo sam guglao i na kraju skužio da sam i ja slično sranje napravio na DELLovom laptopu prije cca 2 mjeseca.. Nije identična situacija bila, ali veoma slično. Ista dijagnoza kao i kod tebe. Iako čak mislim da sam mogao u BIOS ući.

Uglavnom, dobio sam crni screen i ne pokretanje instalacije (a ni windowsa) nakon svega. Ne sjećam se više točno u detalje kako sam uspio riješiti svoj problem, ali mislim da sam napravio bootabilni instalacijski Windows 7 (kod tebe je Windows 8 u pitanju, ali vjerojatno će postojati riješenje na isti ovaj način) i nekako uspio iščupati to pokretanje instalacije pa i na kraju završio instalaciju do kraja. Prethodno sam u nekoliko navrata pokušavao to isto putem DVD-a Windowsa, ali ništa.

 

Ako imaš nekoga tko ima Windows 8 instaliran na kompu i ako posjeduješ 32 GB usb stick, može ti napraviti Windows To Go pa ti to može također biti možda početak riješavanja ovog problema (mogućnost formatiranja particija itd.)

 

Jednostavno trebaš u ovom slučaju guglat i pokušavati više stvari dok ne riješiš problem. Ponudio bih ti pomoć da ti to osobno pokušam riješiti, samo, odakle si? Živim u Osijeku, pa ako si u okolici, javi se.

- HTC 8S -
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 3:37 (NeoOS).
10 godina
neaktivan
offline
ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.1

U Varazdinu sam na faksu, ali jos samo danas. 
Da pokusao sam sa bootabilnom instalacijom Windowsa 8.1, na UEFI formatu jer sam procitao da se tako moze zaobici taj problem prelaska na drugi format particioniranja.

Mozda bi ovo bilo jako lako za rijestit al je najveci problem sto ja nemam pristup BIOSu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.
glogabmf kaže...

U Varazdinu sam na faksu, ali jos samo danas. 
Da pokusao sam sa bootabilnom instalacijom Windowsa 8.1, na UEFI formatu jer sam procitao da se tako moze zaobici taj problem prelaska na drugi format particioniranja.

Mozda bi ovo bilo jako lako za rijestit al je najveci problem sto ja nemam pristup BIOSu.

Da, ne bi bio problem tada.. ja sam imao pristup BIOSu. 

- HTC 8S -
13 godina
offline
ASUS X55VD. Probem kod instalacije Windowsa 8.1

Upaljena ti je opcija quick boot ili slicno zaboravio sam, uglavnom...

Pristini i drzi tpiku f2 pa onda upali laptop i drzi sve dok ne uđe u bios, ili ako ne radi probaj držat tpku escape na isti način.

Puno takvih laptopa prošlo kroz moje ruke .. :)

 

Ako imaš problema tijekom instalacija windowsa, prvo kad dodeš do izbora partcijia, izbriši sve particije i nemoj raditi novu ili pritisnuti next, nego samo ugasi laptop na silu, pa ponovno pokreni instlaciju i zatim samo odaberi tu ne formatiranu particiju i prtisni next, widnwos će sam napraviti 3-4* partcije koje mu trebaju za bootanje i instlairat windwose.

 

Također nebi škodilo da napravis udpate BIOSa prije same instalacije

 

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=X55VD&p=3&s=117&os=30&hashedid=bWYltSd9mAtkFvzp

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice