Asus Rog Strix G17 2021 3070m r5900hx

poruka: 2
|
čitano: 2.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Asus Rog Strix G17 2021 3070m r5900hx

Pozz,

evo, gledao sam u živo nocas otvaranje i benchmark gorenavedenog laptopa, pa u grubo:

-prvo, sramota da balavac(privatna osoba) u USA ima bolje kupovno iskustvo (i cijene) nego kompanija u Hrvatskoj, no to je druga tema..
-drugo, decko je pitao nvidiu dal da potpise NDA, rekli su da ne treba, i eto, sad im je lijepo podjelio podatke prije nego je ban na recenzije dignut(koji bi trebao biti danas ili sutra ako se ne varam)

-trece, bože, stvarno živimo u prdekani, tolko sam ljut, koja korist od ulaska u EU ako smo i dalje zadnja rupa na svirali šta se tice nameta i kolko kasni HW kod nas.

-četvrto, drajveri još nisu niti izasli tako da bi performanse mogle biti još puno više(koristio je drajvere out of the box 459.nešto WHQL...)
-peto, lik fakat ne zna u živo prenosit pa je cijeli leak trajao preko 4 sata, od toga sve skupa interesantnog materijala i informacija ima za najviše 3-4 minute..

 

U glavnom, ono bitno, Cyberpunk 2077 postavke RTX Ultra(+ 2xPsycho), DLSS 2.1@ Quality=55fps ( što je u prosjeku oko ~12% više od desktop RTX2080Super=42fps),

pretpostavljam da ce s driverima biti preko 60fpsa lagano...

Pod full-load-om 76 celzija te se i CPU i GPU mogu OC-at..
Ime igre  2021 generacije laptopa je da vam je dato na raspolaganje TDP i kontrola brzine ventilatora, znaci, možete OCat, undervoltat,složit si krivulju brzine ventilatora.. ono, milina...

Sad, brinulo me ono nVidia-ino ukidanje Max-q brandinga , (ono, doslovno rtx3060 115w moze bit brzi od rtx3070 80w ), tak da definitivno treba pogledat bar dve tri recenzije kod ozbiljnih tech novinara, a nVidia ne traži više da se jasno brandira kolki je TDP na kutiji, zato, obavezno gledat recenzije, što viši tdp to više performanse nebitno pisalo 3060 ili 3080.. jer ne znam dal ce kod svih modela biti SmartShift(AMD) ili Visper(nVidia) itd..)

 

Skoro sam kupio jedan lap s rtx2060 no sad ih ne bi ni za djabe, ovo je fakat recimo kao nova generacija konzola, ono, velik korak, nije samo riječ o generacijskih 5-15% više performanse tipa 2019>2020 refresh, ovo je trickle down efekt s desktop performansi na laptope s obzirom da je AMD napokon uspio pružit stvarnu konkurenciju i Intelu i nVidia-i.

 

A cijene, STRIX je uvijek bio skuplji model, Legion 5 (Pro), Asus TUF(mislim da bi ovo mogo bit best buy 2021 jer su zeznuli prošlu generaciju pa ce dat malo više ovu da se iskupe) i Omen15 su laptopi koji ce kod nas bit omiljeni.

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Asus Rog Strix G17 2021 3070m r5900hx

Dobra večer, puno vam hvala što ste odvojili vrijeme da ovo podijelite s nama, mislim da je dobro znati prije kupnje računala

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2023 13:54 (burbigo).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice