Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.600.947
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

da još mogu stavit otraga jedan 120mm išao bi

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
bumer kaže...

da još mogu stavit otraga jedan 120mm išao bi

 stavi dva po 80mm 

 

a što će ti 12 svjetlećih zujalica?

12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

pa zujalice baš nisu rade na 700-1000 okretaja pod opterećenjem, osobno volim vidjeti puno kučište, zato su i stavljeni, a nije baš da nemaju neku ulogu

znaš onu, slažem za sebe ne za druge, svatko ima svoj ukus

 

 

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
bumer kaže...

pa zujalice baš nisu rade na 700-1000 okretaja pod opterećenjem, osobno volim vidjeti puno kučište, zato su i stavljeni, a nije baš da nemaju neku ulogu

znaš onu, slažem za sebe ne za druge, svatko ima svoj ukus 

 meni su tri venta na kućištu, od nula rpm na idle, do 900 max pod opterećenjem

i sasvim su dovoljni za rashladit komponente

 

12 komada je overkill, isti rezultat bi imao i sa upola manje

ali da, svatko slaže ono što mu paše

12 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da selo vidi. 

14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

manupod jako lijep setup, pohvala! 

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
rocko9 kaže...

manupod jako lijep setup, pohvala! 

E još da znamo koje su komponente unutra, ne bi nam bilo kraja. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
rocko9 kaže...

manupod jako lijep setup, pohvala! 

E još da znamo koje su komponente unutra, ne bi nam bilo kraja. 

Hvala :)

 

Konf je sljedeca:

Proc: Ryzen 5600x

Graf: Gainward Phoenix RTX 3080

Ram: HyperX 32GB Fury RGB DDR4 3600MHz

Maticna: ASUS Rog Strix B-550 F Wi-Fi

SSD: SAMSUNG 1TB 970 EVO M.2

Cooler: Arctic Freezer 34 E-Sports (za probu, vodeno ako cu nadogradjivat na 5900x u buducnosti)

Kuciste: NZXT h510 Elite

Napajanje: Corsair TX850 Gold

 

Monitor: Xiaomi Mi 34"

Mis: Logitech g502

Tipkovnica: Razer Black Widow Lite

14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Umjesto vodenog ja bi stavio Noctua NH-D15 u crnoj boji, bilo bi brutalno. Konfa je odlicna.

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
rocko9 kaže...

Umjesto vodenog ja bi stavio Noctua NH-D15 u crnoj boji, bilo bi brutalno. Konfa je odlicna.

Hm, pa ti taj hladnjak pokrije pola matične ploče i moraš ga skidati ako nešto radiš po računalu,

nisu više ni vodena hlađenja problematična kako su nekada bila.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...

Hm, pa ti taj hladnjak pokrije pola matične ploče i moraš ga skidati ako nešto radiš po računalu,

Slazem se, najgore mi je vidjeti te ogromne hladnjake, kao tumor izgledaju..

9 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

anarchyST super grafa izgleda i općenito jako lijepo kučište kompletno izgleda, volim kad je tako crno, i moje je u biti dosta slično

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Cansee kaže...

anarchyST super grafa izgleda i općenito jako lijepo kučište kompletno izgleda, volim kad je tako crno, i moje je u biti dosta slično

Thx, preferiram stealth-i izgled... cekam jos cablemod ekstenzije u karbon sivoj boji, izgledat ce jos bolje. 

15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
anarchyST kaže...
Cansee kaže...

anarchyST super grafa izgleda i općenito jako lijepo kučište kompletno izgleda, volim kad je tako crno, i moje je u biti dosta slično

Thx, preferiram stealth-i izgled... cekam jos cablemod ekstenzije u karbon sivoj boji, izgledat ce jos bolje. 

Preporučuje se da za svaki 8pin koristiš zaseban kabel, a ne daisy-chain. Inače najs :)

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da, svakako preporuka... u praksi nikad osobno nisam imao problema, na desetke slozenih konfiguracija.

Al u planu je da ekstenzije idu na zasebane kabele.

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
drahic kaže...

Jos jedna novina od danas 

 

Dell S2721DGFA. Konacno sa novom konfiguracijom da budem na 1440p.

 

Sa 1080 na 1440 i 165hz,razlika je nebo i zemlja. Bio sam skeptičan oko toga i mislio da nece biti tolika razlika ali ovo je cudo  

Najs monitor, di si ga kupio??

13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
The_Fichek kaže...
drahic kaže...

Jos jedna novina od danas 

 

Dell S2721DGFA. Konacno sa novom konfiguracijom da budem na 1440p.

 

Sa 1080 na 1440 i 165hz,razlika je nebo i zemlja. Bio sam skeptičan oko toga i mislio da nece biti tolika razlika ali ovo je cudo  

Najs monitor, di si ga kupio??

 Jedva ga nasao dostupnog.

Jedan se pojavio u M Computers ali prodan odmah, i drugi dan se pojavio u Chipoteci. Mislim da ih jos imaju. 

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
The_Fichek kaže...

Nije moj komp, ali je moj rad.. Fotke nisu najbolje radi osvjetljenja.

 

Komponente su Ryzen 5800X, B550 Strix Wifi, Fractal 760W Ion+, ID-Cooling Auraflow X 360, Asus TUF GT501, neki Kingston SSD, NVME WD SN550 1TB i Sapphire Nitro 6800XT.

 

Dva zasebna kabla na grafi su izgledali jako ruzni radi 8pin visuljaka pa sam ostavio ovako. Sto se tice slaganja imam zalbu na vodeno jer nema nikakve upute i na pokrov za napajanje od kucista koji je nepraktican. Rupa za HDaudio kabel skoro da nije rupa, ima uski otvor samo sa strane. Kutija od grafe je dugacka pol metra, grafa je najbolji komad hardvera koji sam vidio uzivo, ne savija se.

 

Beta BIOS Agesa 1.2.0.0, SAM, XMP, PBO, Wi-Fi, sve radi iz prve..

Ti si pitao kako staviti AIO u Ryzen temi jel?

 

Daj okreni ta 3 venta na njemu da pušu prema van, sad imaš 6 ventova koji su intake, a samo jedan baca topli zrak van.

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Promster kaže...
The_Fichek kaže...

Nije moj komp, ali je moj rad.. Fotke nisu najbolje radi osvjetljenja.

 

Komponente su Ryzen 5800X, B550 Strix Wifi, Fractal 760W Ion+, ID-Cooling Auraflow X 360, Asus TUF GT501, neki Kingston SSD, NVME WD SN550 1TB i Sapphire Nitro 6800XT.

 

Dva zasebna kabla na grafi su izgledali jako ruzni radi 8pin visuljaka pa sam ostavio ovako. Sto se tice slaganja imam zalbu na vodeno jer nema nikakve upute i na pokrov za napajanje od kucista koji je nepraktican. Rupa za HDaudio kabel skoro da nije rupa, ima uski otvor samo sa strane. Kutija od grafe je dugacka pol metra, grafa je najbolji komad hardvera koji sam vidio uzivo, ne savija se.

 

Beta BIOS Agesa 1.2.0.0, SAM, XMP, PBO, Wi-Fi, sve radi iz prve..

Ti si pitao kako staviti AIO u Ryzen temi jel?

 

Daj okreni ta 3 venta na njemu da pušu prema van, sad imaš 6 ventova koji su intake, a samo jedan baca topli zrak van.

Ajme ja sam retardiran, haha, fala. Nemam pojma kak nisam skuzio. Budem mu popravio svakako pa editam post..

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

drahic mislim da se mi znamo iz autopartesa kad je bio na bulvanovoj ak se nevaram..ova astra mi je poznata....👍

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

drahic mislim da se mi znamo iz autopartesa kad je bio na bulvanovoj ak se nevaram..ova astra mi je poznata....👍

 Vrlo moguce :) 

Da,samo sta nema astre vec 2godine,prodana.. 

8 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

The_Fichek - pliz

 

 

#YOLO
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
AdR03 kaže...

The_Fichek - pliz

Kad sam ta dva kabla odvojeno spojio, to je tak ruzno izgledalo za ispovracat se.. 8pin nastavci od svakog kabla su visili odmah do stakla, ali mogu ih opet pokusat sakrit nekako. Reko 80+ Platinum napajanje u razini Seasonic PX nebi trebalo raditi probleme, ali ako forum kaze da moram tak spojit onda moram tak spojit, nema druge :) Ne kuzim zasto neka high end napajanja to imaju tako, tj. zasto su im svi PCIE kablovi tog tipa.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
The_Fichek kaže...
AdR03 kaže...

The_Fichek - pliz

Kad sam ta dva kabla odvojeno spojio, to je tak ruzno izgledalo za ispovracat se.. 8pin nastavci od svakog kabla su visili odmah do stakla, ali mogu ih opet pokusat sakrit nekako. Reko 80+ Platinum napajanje u razini Seasonic PX nebi trebalo raditi probleme, ali ako forum kaze da moram tak spojit onda moram tak spojit, nema druge :) Ne kuzim zasto neka high end napajanja to imaju tako, tj. zasto su im svi PCIE kablovi tog tipa.

 Seasonic ima govnjive 18-20AWG kablove, kolko god da su jako dobri kablovi su im katastrofa i većina drugih "high end" brendova ima 16AWG kablove.

#YOLO
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Nije to Seasonic, nego Fractal Ion, ustvari nije ista platforma. Moje Be Quiet Platinum pa i jeftinije Gold nema takve kablove, ali su recimo deblji. Zavisi od branda da. Ma necu ih provlacit kroz tu rupu od poklopca, nego onda iza maticne ispod grafe pa te nastavke zavezat i onda se nadam se nece vidit od masivne grafe. Fala za savjete
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

p.s 2 sad imam dozvolu i za novi proc maticnu i kuciste...lol

 pametni znaju čemu služi pojas 

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

hahaha bome da...fakat sam dosta toga uzeo...omegu..monitor..grafu zakoju ni nezna..mi 10 opet...ultraboost 20 i ua phantom 2 tenke...dvije adidas trenirke i 2 hoodice...casio mudmaster gg b100...bilo bi uredu da i zeni nekaj uzmem...lol...za mb i proc i kuciste mi se nezuri...stavim jedno 3 do 4 mj ...stimulaciju sa strane i kupim..do tada ce 3600 past cijena a mozda i 5600 padne

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 14:03 (mariolla79).
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

I jos uzmes za njihov komp SSD i gtx1060 i toeto. A sebi jos malo RGB-a da blješći sve. :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Editaj post pa stavi slike mobitela, a ne samo kutije tj. citaj opis teme. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2021 20:23 (monsieur).
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

njima cu stavit svog samsunga 860 500gb,sebi uzmem od 1tb...netreba im 1060 kad samo gledaju you tube i zena kad joj treba word...meni je dosta rgb unutra..tak i onak je uvijek single color osim grafe..ona je rainbow puke a ak stavim msi sync ili nesto moglo bi se brejkat...neznam jel ga mogu stavit pa namjestit boju grafe pa ga maknut dal ce ostat single color

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 8:57 (mariolla79).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice